کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
سلااام دوستان من خیلی وقته به اینجا سر نزدم خواستم بگم که اگست 2017 برای گرین کارت دائم اقدام کردم و مثل همه دوستام هنوز گرین کارت ده ساله ام نیومده فقط سایت نشون میده مدارک از کالیفرنیا رسیده به اداره محله مون!!
هفته پیش برای سیتی زن شیپی اقدام کردم
یه دوست برزیلی دارم که اون مارچ 2017 برای گرین کارت ده ساله اش اقدام کرده بود ولی هنوز گرین کارتش نیومده اما سی تی زن شد
دوستم تو نیویورک که ماه می 2017 اقدام کرده بود هفته قبل گرین کارت ده ساله اش اومده
فقط خواستم بگم صبور باشین یه خورده مراحل طولانی شده ولی مشکلی نیست طبق دستورالعمل مدارک رو تهیه کنین و ارسال کنین
اگه اون فرم تمدید گرین کارت دوساله تون رو به اتمامه تاریخش و هنوز گرین کارت ده ساله تون نیومده برین اداره ایمیگریشن محله تون و اونجا مهر میزنن تو پاسپورتتون و برای یکسال دیگه حضورتون رو قانونی میکنن و میتونین با همون مسافرت هم برین تا قبل از اتمام اون تاریخ هم گرین کاتر ده ساله تون میاد و حتی سی تی زن هم میشین Smile
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

آیا تغییر آدرس محل زندگی چند ماه قبل از سیتیزن شیپی مشکلی ایجاد میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-23 ساعت 08:29)نيما ٩٢ نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 17:48)hasti1985 نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 11:12)Haghighat نوشته:  ببخشید دوستان من هم سوالم راجع به گرفتن گرین کارت دایم هست.
وقتی برای گرین کارت دایم اقدام میکنیم گرین کارت قبیلی رو هم میگیرن یا اینکه میتونیم تا زمان باطل شدنش پیش خودمون نگر دازیم.
سوال دوم اینه که اگر پروسه گرفتن گرین کارت دوم طول بکشه میشه بدون گرین کارت خارج شد یا باید منتظر شد حتما گرین کارت بیاد؟
سوال سوم انکه کلا چقدر بروسه گرفتن گرین کارت دوم طول میکشه؟
ممنون

سلام دوستان. پروسه تبدیل گرین کارت موقت به دایم تقریبآ 1 سال هست اگه خیلی خوش شانس باشید شاید 7-8 ماه ولی پروسس تایم رو که نگاه می کنید توی سایت uscis می بینید که تقریبا یک سال و 2-3 ماه عقب هستند. وقتی که اقدام می کنید واسه گرین کارت دایم، گرین کارت قبلی و نگاه می دارید و بعد از 2-3 هفته که همه مدارک و فرستادید واسه گرین کارت دوم یک نامه می آد واستون که می گه 1 سال دیگه این گرین کارت اعتبار داره پس اون نامه  رو نگاه می دارید و می تونید مسافرت خارح از آمریکا برید توی نامه دقیقا توضیح می ده اگه کار هم می کنید شرایط کاریتون مشکلی نداره و اجازه کار دارید. واسه گرین کارت دوم در ویزای نامزدی 3 ماه قیل از اینگه گرین کارت تاریخش تموم میشه اقدام می کنید و واسه سیتیزنی دقیقا سال دیگه همین موقع که اقدام کردید واسه گرین کارت دوم اقدام می کنید واسه سیتیزنی که موقع سیتیزنی گریت کارت و تحویل می دید بهشون.
بسيار دقيق
فقط بايد أضافه كنم تا اونجايي كه من ميدونم بايد براي گرين كارت دايم اپرو شده باشيم تا براي سيتيزن شيپي اقدام كنيم .. موفق باشيد.

سلااام دوستان من امروز نامه دریافت کردم که 6 نوامبر مصاحبه سی تی زن شیپی دارم Smileدر جواب دوستانی که گفتند نمیشه بدون دریافت گرین کارت دائمی درخواست سی تی زن شیپی داد باید بگم که شده و اول دوستم که برزیلی بود و حالا هم من که هنوز گرین کارت ده سالمو دریافت نکردم و دارم میرم مصاحبه و دوستم هم اواخر جولای سی تی زن شد و هنوز که هنوزه گرین کارت ده سالش رو دریافت نکرده !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-16 ساعت 11:12)Haghighat نوشته:  
(2017-08-11 ساعت 05:35)ziziii نوشته:  
(2017-08-11 ساعت 04:39)نيما ٩٢ نوشته:  سلام
اينطور كه مشخصه شما از طريق نامزدي وارد أمريكا شديد.. منم همينطور ... ميخواستم بدونم پروسه تبديل گرين كارت موقت به دايم چه مقدار طول كشيد؟
و اينكه اون دو سال با گرين كارت موقت جزو زمان سه سال برأي سيتيزن شيپي محسوب ميشه؟ درسته؟ تا اونجايي كه ميدونم ميشه دو سال و نه كله بعد از گرين كارت أولي اقدام كرد درصورتيكه همسر سيتيزن أمريكا باشد؟
خيلي ممنون

سلام دوست عزیز، اون پستی که دوستمون گذاشتن مربوط به حدود پنج ماه پیشه و فکر نمیکنم دیگه آنلاین شن، در مورد سوالتون درست گفتین حدود دو سال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول شما میتونین برای سیتیزنی اقدام کنید. برای گرین کارت دائم هم یکسال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول باید اقدام کنید (مدت زمان انتظار برای گرین کارت دائم هم مثل گرین کارت موقت متفاوته یعنی بستگی داره به اداره مهاجرتی که پروندتون رو بررسی میکنن).

ببخشید دوستان من هم سوالم راجع به گرفتن گرین کارت دایم هست.
وقتی برای گرین کارت دایم اقدام میکنیم گرین کارت قبیلی رو هم میگیرن یا اینکه میتونیم تا زمان باطل شدنش پیش خودمون نگر دازیم.
سوال دوم اینه که اگر پروسه گرفتن گرین کارت دوم طول بکشه میشه بدون گرین کارت خارج شد یا باید منتظر شد حتما گرین کارت بیاد؟
ممنون

گرین کارت دوم پروسه اش طولانیه حدود 17 ماه ولی بهتون برگه تمدید میدن که با اون میتونین رفت و امد کنید از طرفی میتونید پاسپورتتون رو ببرید اداره مهاجرت توش مهر میزنن تا یکسال اعتبار داره با اونم میتونید رفت و امد کنید !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-02 ساعت 17:41)shaya نوشته:  
(2017-08-16 ساعت 11:12)Haghighat نوشته:  
(2017-08-11 ساعت 05:35)ziziii نوشته:  سلام دوست عزیز، اون پستی که دوستمون گذاشتن مربوط به حدود پنج ماه پیشه و فکر نمیکنم دیگه آنلاین شن، در مورد سوالتون درست گفتین حدود دو سال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول شما میتونین برای سیتیزنی اقدام کنید. برای گرین کارت دائم هم یکسال و نه ماه از تاریخ گرین کارت اول باید اقدام کنید (مدت زمان انتظار برای گرین کارت دائم هم مثل گرین کارت موقت متفاوته یعنی بستگی داره به اداره مهاجرتی که پروندتون رو بررسی میکنن).

ببخشید دوستان من هم سوالم راجع به گرفتن گرین کارت دایم هست.
ممنون

گرین کارت دوم پروسه اش طولانیه حدود 17 ماه ولی بهتون برگه تمدید میدن که با اون میتونین رفت و امد کنید از طرفی میتونید پاسپورتتون رو ببرید اداره مهاجرت توش مهر میزنن تا یکسال اعتبار داره با اونم میتونید رفت و امد کنید !

سلام. گرین کارت اول رو باید پیش خودتون نگه دارید چون ما پرسیدیم گفتن هیچ مسثولیتی نمی پزیرن اگه گم بشه و حتی اگه مهر هم بزنن توی پاسپورت بهتره واسه مسافرت همراهتون باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢ ، shaya
سلام دوستان این نوع سیتیزن شدن واسه استرالیا هم جواب میده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من 18 دسامبر میرم برای مراسمSmile

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-15 ساعت 05:00)shaya نوشته:  من 18 دسامبر میرم برای مراسمSmile

سلام دوست عزیز
تبریک می گم بهتون

من هنوز بعد از سرچ زیاد بالاخره متوجه نشدم حدودا این پروسه چقدر طول می کشه بخصوص بین هر کدوم از مراحل چقدر فاصله وجود داره میدونم شهر به شهر فرق می کنه ولی لطفا در مورد کیس خودتون زمان رو برامون بگید. ممنون. تاریخ نیازی نیست لطفا بگید مثلا امروز مدارک پست شد چند روز بعد انگشت نگاری داشتید بعد چند روز بعد از انگشت نگاری رفتید مصاحبه و در آخر بعد از مصاحبه چند روز بعد رفتید برای سوگند. بازم مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-29 ساعت 21:13)banafsh14 نوشته:  
(2018-11-15 ساعت 05:00)shaya نوشته:  من 18 دسامبر میرم برای مراسمSmile

سلام دوست عزیز
تبریک می گم بهتون

من هنوز بعد از سرچ زیاد بالاخره متوجه نشدم حدودا این پروسه چقدر طول می کشه بخصوص بین هر کدوم از مراحل چقدر فاصله وجود داره میدونم شهر به شهر فرق می کنه ولی لطفا در مورد کیس خودتون زمان رو برامون بگید. ممنون. تاریخ نیازی نیست لطفا بگید مثلا امروز مدارک پست شد چند روز بعد انگشت نگاری داشتید بعد چند روز بعد از انگشت نگاری رفتید مصاحبه و در آخر بعد از مصاحبه چند روز بعد رفتید برای سوگند. بازم مرسی.

سلام
برید به این لینک لطفا و زمان انجام کارها رو با توجه به محل اقامتتون پیدا بکنید
https://egov.uscis.gov/processing-times/
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من هم هفته پیش سیتیزن شدم. از طریق ویزای نامزدی اومده بودم. عکس هم گذاشتم که از سایت گرفته شده از زمان اپلای کردن تا مراسم سوگند. می تونید همه مراحل رو ببینید. من آنلاین اقدام کردم. آخر جولای اقدام کردم و مراسم سوگند هم 7  فوریه بود از نیویورک.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony
(2019-02-11 ساعت 20:59)هستی1985 نوشته:  سلام دوستان. من هم هفته پیش سیتیزن شدم. از طریق ویزای نامزدی اومده بودم. عکس هم گذاشتم که از سایت گرفته شده از زمان اپلای کردن تا مراسم سوگند. می تونید همه مراحل رو ببینید. من آنلاین اقدام کردم. آخر جولای اقدام کردم و مراسم سوگند هم 7  فوریه بود از نیویورک.

بهتون تبریک میگم و سوالی از خدمتتون دارم، مدارکی که شما گذاشتین تکس مشترک رد کرده بودین؟ ما تکس انفرادی پر کردیم به نظرتون مشکل سازه؟ البته قبض اب و برق مشترک و حساب بانکی مشتر هم داریم
پاسخ
تشکر کنندگان:
و یه سوال دیگه خانم هستی، شما که انلاین فرم رو پر کردین مدارک رو جدا پست میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-03-20 ساعت 00:35)aramesh_mn نوشته:  و یه سوال دیگه خانم هستی، شما که انلاین فرم رو پر کردین مدارک رو جدا پست میکنید؟

سلام. نه مشکلی نیست واسه تکس. واسه آنلاین فقط اون مدارکی رو که ازت می پرسه اتچ کن و دیگه نیازی نیست که چیزی پست بکنی. روز مصاحبه نامه میدن قبلش که چه مدارکی بیارید من اضافه هم برده بودم ولی روز مصاحبه تنها چیزی که نگاه کرد تاریخ روی گرین کارت بود و فقط 2-3 بار با خنده پرسید تکس این مدت رو دادی که من گفتم آره. در کل خیلی ساده هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
سلام دوستان

لطفا راهنمایی کنید.

سوال اولم
من چند ماه دیگه می تونم برای شهروندی اقدام کنم. منتها یک سفر کاری دارم که بیشتر از یکسال طول می کشه و حتما می خوام قبل از اون برای دریافت شهروندی اقدام کنم. مشکلی که دارم این هست که نمی تونم خیلی برای شهروندی صبر کنم Sad الان در کالیفرنیا زندگی می کنم به نظرتون می تونم از ایالتی اقدام کنم که زمان شهروندی کوتاه تری داره؟ یعنی اگه از کالیفرنیا برم ایالت دیگه ای که سریعتر انجام میدن مشکلی پیش نمیاد؟ نظرتون راجع به رفتن به شهر دیگه داخل ایالت کالیفرنیا چیست؟ شهرهایی هستند که تا حدی سریعتر از جایی که من زندگی می کنم کار رو انجام میدن. من ساکرامنتو زندگی می کنم.

سوال دومم
اگر پاس سفید بگیرم ولی همچنان شرط ۶ ماه رو حفظ کنم شرایط شهروندی رو از دست میدم؟ یعنی آیا با گرفتن پاس سفید شرایط زندگی مستمر خود به خود نقض میشه؟

ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
ما هم به تازگی سیتیزن شدیم که گفتم بد نیست به اشتراک بذارم کل پروسه رو با بقیه. اول بگم که ما ساکن ویرجینیا هستیم.
ما ماه آگوست 2018 فرم هارو آنلاین پر کردیم, که بعد از چتد وقت برامون نامه اومد که بریم برای انگشت نگاری و گرفتن عکس. این عکس؛ عکسی هست که بعدا روی مدرک سیتیزن شیپی تون ثبت میشه؛ پس اگر مهمه براتون که چه شکلی میشه عکستون، خودتونو حوشگل کنید. این پروسه دو هفته طول کشید از زمانی که فرمهامون رو فرستادیم و به انگشت نگاری رفتیم. اونجا بهمون کتاب سوالات رو دادن که باید میخوندیم و برای امتحان خودمون رو آماده میکردیم.
بعد از پنج ماه بعد از انگشت نگاری برامون نامه قرار مصاحبه و امتحان اومد که برای ماه بعدش بود. یعنی از زمان انگشت نگاری تا مصاحبه 6 ماه طول کشید.
بعد از مصاحبه هم ما عازم ایران بودیم و وقتی برامون نامه برای مراسم قسم اومد ، بهشون نامه زدم و گفتم که داریم از کشور خارج میشیم و دوباره برامون وقت بذارن که همینطور هم شد.
روز قسم هم یه صف جدا فرستادنمون چون از کشور خارچ شده بودیم. ازمون پرسیدن چندوفته رفتید و کجا رفتید و همین. بعد هم که مراسم قسم رو شرکت کردیم و تمام.
برای همگی آرزوی موفقیت دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، shaya

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان