کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
سلام دوستان
میشه یکی لینک سیتیزن شیپی (تایپک مخصوص)رو بزاره.
من پیداش نمیکنم.
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، Tomas ، mrhj50
http://mohajersara.com/thread-2932.html
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Tomas ، mrhj50
دوست عزیز پدر و مادرتون مگه برنده نشدن؟ خوب فرزند زیر 21 سالشون هم همراه اونا قبول شده دیگه
قانون اینه که هیچ وقت نباید بیشتر از 6 ماه خارج آمریکا باشن و در مجموع هم باید 2.5 سال پر کنن. پس به این ترتیب پاسخ سوال شما منفیه و باید حتما 6 ماه یک بار برن و بیان
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، SH1A2R3 ، Tomas ، mrhj50
قابل توجه کسانی‌ که با ویزا K-1 رفتن آمریکا و ازدواج کردن . بعد ۳ سال شما میتونید تقاضای سیتیزنی کنید .
۳ سال شما با روز ازدواجتون محاسبه می‌شه ... نه با roze گرین کارت gereftan
----------------
این شامل مسافرت‌های طولانی شما نمی‌شود.
حداقل باید ۳ سال تمام اون جا باشید .
3X365=1095 roz
با ازدواج بدون طلا ق

شما میتونید ۳ ماه زودتر از ۳ سال اقدام به پر کردن فرمها بکنید و بفرستید به مرکز مربوطه .

تو یه این ۳ ماه که اقدام کردید نباید از آمریکا خارج شوید و با عث‌ بشید که ۱۰۹۵ روزتان کم تر بشه.

--------------
این هم لینکش :

http://www.uscis.gov/USCIS/Resources/B3en.pdf

------------
دوستانی که جواب غلط میدان باعث تشویش اذهان میشوند
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mrhj50 ، matin.sh
(2012-11-06 ساعت 11:56)mazlom khanom نوشته:  ۳ سال شما با روز ازدواجتون محاسبه می‌شه ... نه با roze گرین کارت gereftan
------------
دوستانی که جواب غلط میدان باعث تشویش اذهان میشوند

در راستای تشویش اذهان عمومی براتون یک سری خط قرمز مشخص کردم! امیدوارم هر چه سریعتر این خط قرمز ها رو رد کنید.
دقیق مطالعه کنید و خودتون قضاوت کنید.

[عکس: 3ed35c74a2ec.jpg]

>> منبع <<
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mohajer13 ، Tomas
>> منبع <<
[/quote]

من در مورد کسانی‌ حرف میزنم که با ویزا K-1 وارد آمریکا شدن و از اول ازشون تعهد ازدواج قبل ویزا دادن گرفته شده و در طی ya سر ۹۰ روز ازدواج کردن.
------------------
این ۳ سال که شما بعد گرین کارت migid , مال کسانی‌ است که مثلا : با لاتاری میان بعد گرفتن گرین کارت با یک امریک‌ای ازدواج میکنند . برای این گونه افراد باید ۳ سال گرین کارت شن تمام بشه تا اقدام کنند برای سیتیزنی .

لازم نیست که ۵ سال منتظر باشند تا سیت‌‌زن شن.
-------------------------------
البته شاید حرف شما هم درست باشه . باید ببینم قدیمی‌‌های ویزا K-1 چی‌ میگن .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
به نظر من شما بعد از اینکه با K-1 وارد میشید و بعد ازدواج می کنید خواسته یا ناخواسته جزو این دسته (ازدواج با سیتی زن) قرار می گیرید فرقی نمی کند این قانون بصورت کلی است و استثنایی برای کیس های نامزدی وجود ندارد موارد خواص شامل خدمت در نیروهای مسلح و شرکت در جنگ است.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، mrhj50
(2012-11-07 ساعت 03:22)Acaro نوشته:  به نظر من شما بعد از اینکه با K-1 وارد میشید و بعد ازدواج می کنید خواسته یا ناخواسته جزو این دسته (ازدواج با سیتی زن) قرار می گیرید فرقی نمی کند این قانون بصورت کلی است و استثنایی برای کیس های نامزدی وجود ندارد موارد خواص شامل خدمت در نیروهای مسلح و شرکت در جنگ است.

چون این گرین کارتی که به کسی‌ که با k-1 وارد شده میدن فقط ۲ سال اعتبار دارد

در مواردی یک sal va اندی طول میکش که بیاید به دست طرف برسه . کلا می‌شه حدود 3/5- 3 سال .

اقدام به تغییر وضعیت باید وقتی‌ باشه که گرین کارت هنوز اعتبار . نه این که اعتبارش تموم شده باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، Tomas
سلام دوستان عزیز من یک سول داشتم من بد از ۶ سال که گرین کارت گرفته بودم به آمریکا اومدم از مام پرسیدن چند وقت آمریکا نبودی گفتم نزدیک ۱ سال هر چی‌ پاسپورت و گرین کارت رو به دستگاه کشید جوابی‌ نداد بم گفت برو منم وارد آمریکا شدم بناب این هیچ اطلاعاتی‌ از من در دست نداشتن سول من اینه که اگه برا سیت‌زن شیپ اقدام کنم از کجا متوجه میشن من آمریکا نبودام
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mrhj50 ، sepideh jan ، apoornaki ، jan
(2012-12-27 ساعت 10:38)zahedi77 نوشته:  سلام دوستان عزیز من یک سول داشتم من بد از ۶ سال که گرین کارت گرفته بودم به آمریکا اومدم از مام پرسیدن چند وقت آمریکا نبودی گفتم نزدیک ۱ سال هر چی‌ پاسپورت و گرین کارت رو به دستگاه کشید جوابی‌ نداد بم گفت برو منم وارد آمریکا شدم بناب این هیچ اطلاعاتی‌ از من در دست نداشتن سول من اینه که اگه برا سیت‌زن شیپ اقدام کنم از کجا متوجه میشن من آمریکا نبودام

دوست عزیز، ملاک آمریکا بودن و به دنبال آن، سیتیزن شدن، فقط بلیط هواپیما یا پاسپورت نیست. مهمترین اصل برای اثبات اقامت شما مدارکی مثل حساب بانکی در گردش، اقساط پرداختی، صورتحسابهای تلفن و ..، بیمه ماشین و سلامت، حقوق پرداختی از طرف کارفرما و مهمتر از همه پرداخت مالیات است. دسترسی به تمام این اطلاعات هم تنها با شماره سوشال سکیوریتی شما امکان پذیر است. هیچ جای اشتباه هم وجود ندارد، چون هر عملی که قانونی در آمریکا انجام دهید، حتما همراه ذکر سوشال سکیوریتی شماست، پس به عبارتی کل پرونده زندگی تان با یک جستجوی ساده بر مبنای این شماره در دسترس اداره مهاجرت و .. قرار دارد و به راحتی متوجه میشوند که مدت زمان لازم را در آمریکا اقامت داشتید یا خیر.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Blaze ، Saeedv13 ، el333 ، behzadb57 ، Tomas ، mrhj50 ، gbtm ، rouzbehdarvishi ، jan ، matin.sh
(2012-11-06 ساعت 11:56)mazlom khanom نوشته:  قابل توجه کسانی‌ که با ویزا K-1 رفتن آمریکا و ازدواج کردن . بعد ۳ سال شما میتونید تقاضای سیتیزنی کنید .
۳ سال شما با روز ازدواجتون محاسبه می‌شه ... نه با roze گرین کارت gereftan
...

من تا حالا همچین چیزی جایی ندیدم. تا جایی که میدونم از روز صدور گرین کارته. البته خدا از دهنتون بشنوه ولی همچین چیزی نیست متاسفانه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
کیس های ازدواجی که از طریق ازدواجشون ویزا گرفتن و از روز زمان دریافت ویزای اولیه از سفارت بیش از دو سال گذشته باشه ، باز هم گرین کارت کاندیشنال می گیرند ؟
پاسخ
با عرض سلام خدمت دوستان گرامي
يه سئوال خيلي حساس و حياطي داشتم .
ما توي تيرماه واسه فعال سازي گرين كارت رفتيم سانفرانسيسكو . مدت 15 روز اونجا بوديم اما توي اين 15 روز نتونستيم سوشال سكوريتي بگيريم . بعد از 15 روز بدون نشون دادن گرين كارت برگشتيم ايران . حدود يك ماه بعد گرين كارتهامون پست شد به اون آدرسي كه داده بوديم . فاميلمون گرين كارتها رو واسمون تازه فرستاده ايران . ما اگه واسه تعطيلات نوروز برنامه ريزي كنيم كه دوباره بريم سانفرانسيسكو ، توي فرودگاه بايد چيكار كنيم . گرين كارتها رو نشون بديم ؟ ميشه با همون ويزايي كه مهر خورده بريم داخل ؟ آخه ويزامون يكسال اعتبار داره . چون بيش از 6 ماه خارج از خاك آمريكا بوديم واسمون مشكلي پيش نمياد ؟ گرين كارتها رو نميگيرن ؟
ممنون ميشم اطلاعات دقيق بهم بدين .
با تشكر از دوستان گرامي
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
پاسخ
(2013-01-05 ساعت 14:52)hamid_reza نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان گرامي
ما توي تيرماه واسه فعال سازي گرين كارت رفتيم سانفرانسيسكو . مدت 15 روز اونجا بوديم اما توي اين 15 روز نتونستيم سوشال سكوريتي بگيريم . بعد از 15 روز بدون نشون دادن گرين كارت برگشتيم ايران . حدود يك ماه بعد گرين كارتهامون پست شد به اون آدرسي كه داده بوديم . فاميلمون گرين كارتها رو واسمون تازه فرستاده ايران . ما اگه واسه تعطيلات نوروز برنامه ريزي كنيم كه دوباره بريم سانفرانسيسكو ، توي فرودگاه بايد چيكار كنيم . گرين كارتها رو نشون بديم ؟ ميشه با همون ويزايي كه مهر خورده بريم داخل ؟ آخه ويزامون يكسال اعتبار داره . چون بيش از 6 ماه خارج از خاك آمريكا بوديم واسمون مشكلي پيش نمياد ؟ گرين كارتها رو نميگيرن ؟
با تشكر از دوستان گرامي
آیا ویزاتون که یکسال اعتبار داره سینگل هست یا مولتیپل؟ این مهمه!
پاسخ
(2013-01-06 ساعت 09:06)negi نوشته:  
(2013-01-05 ساعت 14:52)hamid_reza نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان گرامي
با تشكر از دوستان گرامي
آیا ویزاتون که یکسال اعتبار داره سینگل هست یا مولتیپل؟ این مهمه!

ویزای لاتاری که سینگل نیست!!! ویزای ایشون از تاریخ صدور تا یکسال حکم گرین کارت رو داره. ضمنا اصلا به ویزاشون کاری ندارند وقتی گرین کارت هست!
سوال ایشون درمورد ورود بعد از 6 ماهه که باتجربه ها باید نظر بدن. ولی نظر شخصی من اینه که چون اولین ورود پس از دریافت کارتهاشونه گیر سه پیچ ندن. ممکنه سوال کنن تا حالا کجا بودی که میتونن جواب بدن کار عقب مونده داشتیم اونها رو راست رو ریست کردیم.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، hamid_reza ، mrhj50

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان