کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2013-09-16 ساعت 01:32)marco250 نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 01:03)yami نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 00:41)marco250 نوشته:  
(2013-01-15 ساعت 06:40)hasti_banoo نوشته:  
(2013-01-15 ساعت 05:46)*NASIM* نوشته:  اگر اشتباه نکنم دارندگان گرین کارت حداکثر تا 1 سال می توانند خارج از خاک ...

تحقیق شما در مورد یکسال زمان تا پیش از ابطال گرین کارت درست است....
سلام

یک سئوال داشتم ممنون می شوم جواب دهید:
من اول ژانویه ۲۰۱۴ می خواهم لند کنم و یک هفته بعد بعلت درسم می بایست خاک آمریکا رو ترک کنم. اگر هر ۴-۵ ماه یکبار یک سفر یک هفته ای به آمریکا داشته باشم ایا این روند تو سیتیزنیم خلل ایجاد می کند ؟

دو تا مسئله مهم هست:
اول اینکه کمتر از شش ماه بیرون آمریکا باشید به این معنی هست که بیشتر از شش ماه داخل آمریکا باشید!! با سفرهای یک هفته ای این اتفاق نمی افته
دوم اینکه بالفرض محال هم اگه این مدلی قبول بکنن سالیان سال طول خواهید کشید که یک هفته ها جمع بشه و حداقل زمان اقامت مورد نیاز برای درخواست سیتیزنی رو مهیا کنه که البته همانطور که گفتم با همان فرض اول این مسئله منتفی هست.
بخاطر نقصی که سیستم مهاجرت کانادا داشت خیلی ها به این روشی که شما میگید از کانادا تابعیت گرفتن که بعد از حماسه جناب خاوری که ایشان هم به همین ترتیب ظاهرا مشمول شده بودن، حواس کانادایی ها جمع شد و حتی ظاهرا تعدادی رو نیز در پروسه حذف تابعیت قرار دادن. آمریکا که از قبل کلا این مسئله مقدور نبوده.
ایکاش میتونستید که یک جوری تحصیلاتتون رو انتقال بدین اینجا. هم قضیه سیتیزنی تون ردیف میشد و هم این هزینه ای که برای بلیط میکنین از جیبتون نمیرفت.
ممنون از توضیحاتتون
من چون تو کانادا زندگی می کنم این رفت و امد هام با ماشین انجام میشه و برام خرجی نداره. چون درسم اوایل دسامبر ۲۰۱۴ تموم میشه و مشکل من بین ژانویه ۲۰۱۴ تا دسامبر ۲۰۱۴ هستش که باید یکجوری این مشکل رو حل کنم.
اگه بشه با یک تیر دو نشون می زنم هم درسم تموم میشه و هم ۳ سالم برای درخواست سیتیزنی کانادا کامل میشه و با خیال راحت برای همیشه میام آمریکا.
از طرفی هم اگه درخواست Re-entry Permit بدهم زمان رو از دست می دهم , به نظر شما چی کار کنم ؟

خب شما هم میخوای درست رو کانادا بخونی هم سیتیزن کانادا بشی هم سیتیزن آمریکا بشی!!
متاسفانه من بعید میدونم این کار به این راحتی مقدور باشه مگر اینکه شما دقیقا شش ماه سال رو در آمریکا و شش ماه سال رو در کانادا سپری کنید که براتون تقریبا غیر ممکن هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-16 ساعت 01:42)yami نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 00:41)marco250 نوشته:  
(2013-01-15 ساعت 06:40)hasti_banoo نوشته:  تحقیق شما در مورد یکسال زمان تا پیش از ابطال گرین کارت درست است....
سلام

من اول ژانویه ۲۰۱۴ می خواهم لند کنم و یک هفته بعد بعلت درسم می بایست خاک آمریکا رو ترک کنم. اگر هر ۴-۵ ماه یکبار یک سفر یک هفته ای به آمریکا داشته باشم ایا این روند تو سیتیزنیم خلل ایجاد می کند ؟

دو تا مسئله مهم هست:
اول اینکه کمتر از شش ماه بیرون آمریکا باشید به این معنی هست که بیشتر از شش ماه داخل آمریکا باشید!!.......
ممنون از توضیحاتتون
من چون تو ..........

خب شما هم میخوای درست رو کانادا بخونی هم سیتیزن کانادا بشی هم سیتیزن آمریکا بشی!!
متاسفانه من بعید میدونم این کار به این راحتی مقدور باشه مگر اینکه شما دقیقا شش ماه سال رو در آمریکا و شش ماه سال رو در کانادا سپری کنید که براتون تقریبا غیر ممکن هست.
دقیقا هدف من هر سه تای اینهاست. Big Grin
برای این کار می تونم درخواست Re-Entry Permit بدهم و مشکلم با کار حل می شود ولی بدیش اینه که مدت زمانهایی که تا قبل از Re-Entry Permit را که در امریکا بودم صفر می شود و پروسه سیتیزنیم عقب می افته. Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-16 ساعت 02:52)marco250 نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 00:41)marco250 نوشته:  سلام

دو تا مسئله مهم هست:
اول اینکه کمتر از شش ماه بیرون آمریکا باشید به این معنی هست که بیشتر از شش ماه داخل آمریکا باشید!!.......
ممنون از توضیحاتتون
من چون تو ..........

برای این کار می تونم درخواست Re-Entry Permit بدهم و مشکلم با کار حل می شود ولی بدیش اینه که مدت زمانهایی که تا قبل از Re-Entry Permit را که در آمریکا بودم صفر می شود و پروسه سیتیزنیم عقب می افته. Sad

سلام
قبلا هم خدمتتون عرض کرده بودم دیرتر سیتیزن شدن بهتر از هرگز نشدن است
من خودم اقامت یک کشور دیگه رو هم دارم دیدم در ان واحد نمیتونم هر دو تا رو هندل کنم پاس سفید گرفتم و خلاص
به جز پاس سفید راهی ندارید وگرنه گرین کارتتون رو هم از دست میدید(با رفت و آمد مکرر)
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، apoornaki
تا اونجا که من میدونم همزمان نمیتوان تابعیت امریکا و کانادا را داشت و باید یکیش رو پس داد. ولی از یک وکیل مهاجرت بپرسید یا سرچ در سایت ایمیگرشن امریکا. در ضمن تابعیت سه گانه هم ( با احتساب ایران) گمان نمیکنم میسر باشه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان:
حالا با این همه تابعیت میخوای چی کار کنی دوست من؟ واسم سواله واقعا!!
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-16 ساعت 09:00)soheilbadami نوشته:  تا اونجا که من میدونم همزمان نمیتوان تابعیت آمریکا و کانادا را داشت و باید یکیش رو پس داد. ولی از یک وکیل مهاجرت بپرسید یا سرچ در سایت ایمیگرشن آمریکا. در ضمن تابعیت سه گانه هم ( با احتساب ایران) گمان نمیکنم میسر باشه.

امریکا و کانادا هر دوشون چند تابعیتی رو قبول دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2013-09-16 ساعت 13:38)arian307 نوشته:  حالا با این همه تابعیت میخوای چی کار کنی دوست من؟ واسم سواله واقعا!!

کار خاصی قرار نیست بکنم Wink
۲.۵ سال تو کانادا زندگی کردم و حالا هم برنده لاتاری شدم. می خواهم بعد از سه سال زندگی در کانادا لاقل سیتیزنیش رو بگیرم.
شاید بعدا به دردم خورد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، gbtm
(2013-09-16 ساعت 06:31)gbtm نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 02:52)marco250 نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 01:03)yami نوشته:  دو تا مسئله مهم هست:
ممنون از توضیحاتتون
من چون تو ..........

برای این کار می تونم درخواست Re-Entry Permit بدهم و مشکلم با کار حل می شود ولی بدیش اینه که مدت زمانهایی که تا قبل از Re-Entry Permit را که در آمریکا بودم صفر می شود و پروسه سیتیزنیم عقب می افته. Sad

سلام
قبلا هم خدمتتون عرض کرده بودم دیرتر سیتیزن شدن بهتر از هرگز نشدن است
من خودم اقامت یک کشور دیگه رو هم دارم دیدم در ان واحد نمیتونم هر دو تا رو هندل کنم پاس سفید گرفتم و خلاص
به جز پاس سفید راهی ندارید وگرنه گرین کارتتون رو هم از دست میدید(با رفت و آمد مکرر)
سلام
من هم به همین نتیجه دارم می رسم که برای اپلای کنم. فقط نمی دونم که ایا امکانش هست که :
۱- بعد از اولین ورود به آمریکا درخواست Re-entry Permit بدهیم و خارج شویم و دوباره برای انگشت نگاری وارد آمریکا شویم ؟
۲- با Re-Entry Permit ماهی یک بار ورود و خروج کرد ؟
۳- بعد از یک سال درخواست ابطال Re-Entry Permit رو کرد و به طور دائم در امریکا مستقر شد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-17 ساعت 00:24)marco250 نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 13:38)arian307 نوشته:  حالا با این همه تابعیت میخوای چی کار کنی دوست من؟ واسم سواله واقعا!!

۲.۵ سال تو کانادا زندگی کردم و حالا هم برنده لاتاری شدم. می خواهم بعد از سه سال زندگی در کانادا لاقل سیتیزنیش رو بگیرم.

در این حرفی نیست. تامین اجتماعی کانادا فعلا خیلی بهتر از آمریکا هست ولی در آینده؟ کسی نمیدونه و در ضمن به بحث مالیات بر درآمد و دارایی هم توجه کنید که احتمالا در آن واحد مجبور خواهید بود به هر دو کشور مالیات بدین و اگه از زیرش در برین براتون از سیتیزنیش فقط احتمالا حکم جلبش (زبانم لال!) میمونه. کمی مواظب باشید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307
(2013-09-17 ساعت 00:41)yami نوشته:  
(2013-09-17 ساعت 00:24)marco250 نوشته:  

در این حرفی نیست. تامین اجتماعی کانادا فعلا خیلی بهتر از آمریکا هست ولی در آینده؟ کسی نمیدونه و در ضمن به بحث مالیات بر درآمد و دارایی هم توجه کنید که احتمالا در آن واحد مجبور خواهید بود به هر دو کشور مالیات بدین و اگه از زیرش در برین براتون از سیتیزنیش فقط احتمالا حکم جلبش (زبانم لال!) میمونه. کمی مواظب باشید Smile
بعد از سیتیزن شدن کانادا , من نهایتا یک سال تکس پرداخت می کنم و چون خانه , همسر ,حساب بانکی ,کردیت کارت ,خودرو , وابستگی اجتماعی ,.... در داخل کانادا نخواهم داشت , پس از نظر اداره مالیات کانادا مقیم محسوب نمی شوم و از پرداخت تکس معاف می شوم Big Grin
پاسخ
(2013-09-16 ساعت 09:00)soheilbadami نوشته:  تا اونجا که من میدونم همزمان نمیتوان تابعیت آمریکا و کانادا را داشت و باید یکیش رو پس داد. ولی از یک وکیل مهاجرت بپرسید یا سرچ در سایت ایمیگرشن آمریکا. در ضمن تابعیت سه گانه هم ( با احتساب ایران) گمان نمیکنم میسر باشه.

من عذر خواهی میکنم. تابعیت هر دو کشور میشه اینم منبعش Smile :

http://www.canadiansinusa.com/US-Citizenship/

البته برای 3 گانه اش چیزی پیدا نکردم !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
(2013-09-17 ساعت 10:34)soheilbadami نوشته:  

سهیل جان منم چیزی شبیه همونی که گفتی شنیدم و خوندم و محدودیت هاشو حتی ولی یادم نیست. پیدا کردم همینجا پست میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami
(2013-09-17 ساعت 17:32)yami نوشته:  

سهیل جان منم چیزی شبیه همونی که گفتی شنیدم و خوندم و محدودیت هاشو حتی ولی یادم نیست. پیدا کردم همینجا پست میکنم.
شما میتونید سیتی زن کانادا باشید و گرینکارت امریکا رو مادامالعمر داشته باشیدو هر0 1 سال تمدیدکنید0
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami
(2013-09-18 ساعت 01:02)zohreh36 نوشته:  

شما میتونید سیتی زن کانادا باشید و گرینکارت آمریکا رو مادامالعمر داشته باشیدو هر0 1 سال تمدیدکنید0

البته به شرطی که در آمریکا زندگی کنن که خودشون هم فکر کنم همچین چیزی گفتن نظرشونه.
در ضمن یک نکته کنکوری مهم که تازه کشف کردم.
اگه برای سیتیزنی کانادا بعد از آمریکا تقاضا بدین »میتونه« منجر به لغو تابعیت آمریکایی بشه.
بهتره تحقیق کنید اول ببینید که کانادا هم اینجوریه؟ یعنی اول کانادا رو بگیرید بعد به آمریکا تقاضا بدید چه اتفاقی برای تابعیت کانادایی میوفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-18 ساعت 01:15)yami نوشته:  
(2013-09-18 ساعت 01:02)zohreh36 نوشته:  

شما میتونید سیتی زن کانادا باشید و گرینکارت آمریکا رو مادامالعمر داشته باشیدو هر0 1 سال تمدیدکنید0

البته به شرطی که در آمریکا زندگی کنن که خودشون هم فکر کنم همچین چیزی گفتن نظرشونه.
در ضمن یک نکته کنکوری مهم که تازه کشف کردم.
اگه برای سیتیزنی کانادا بعد از آمریکا تقاضا بدین »میتونه« منجر به لغو تابعیت آمریکایی بشه.
بهتره تحقیق کنید اول ببینید که کانادا هم اینجوریه؟ یعنی اول کانادا رو بگیرید بعد به آمریکا تقاضا بدید چه اتفاقی برای تابعیت کانادایی میوفته؟
یکی از اقوام اول سیتی زن کاناداشد وبعداز طریق فرزندانش گرین کارت امریکا رو گرفته
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان