کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیشنهادات
دوست عزیز،
بهتره با کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان تماس بگیرید. دوتا نمایندگی داره در ایران تا جایی که من می دونم یکی در اهواز یکی در تهران. باهاشون تماس بگیر و ازشون راهنمایی بخواه چجوری باید پیگیر وضعیت برادرتون باشید.

میدونم احتمالا تاپیک مناسبی برای پرسیدن سوالتون پیدا نکردید. ولی لطفا ارسال تکراری دومتون رو پاک کنید.

(2013-08-04 ساعت 20:18)aligh30 نوشته:  با سلام برادم 17 سال است که برای کار به ترکیه رفته و از انجا می خواست بره اروپا و پناهنده بشه تا حالا ما ازش بی خبریم لطفا ما را راهنمایی کنید ممنون و متشکریم اسمش ناظم پارسایی هست ساکن فارس
تشکر کنندگان: matmir ، ابی22 ، ParsTrader
درود بر مدیران گرامی
طبق قولی که داده بودم پوسته های جدید را طراحی کردم.
لطفا ایمیلی برایم بگذارید تا آن را برایتان ارسال نمایم
با تشکر ابی۲۲
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: ParsTrader ، امیر مهاجر ، romance33 ، frozen mind ، farshadsh
با سلام من علی پارسایی دیشب پیامی براتون فرستادم در خصوص برادرم که رفته ترکیه 1سالی کار می کرده و از انجا می خواسته غیر قانونی به یکی از کشورهای اروپای برود و در انجا درخواست پناهندگی کند شما به من گفتید که به دفتر کمیساریای سازمان ملل که نمایندگی آن در ایران است تماس بگیرید و من تماس گرفتم می گویند به ما ربطی ندارد لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون و متشکرم

با سلام ببخشید کدام شماره لطف می کنید ان شماره بدین یا بیشتر راهنماییکنید
تشکر کنندگان: farshadsh ، radar
نامید نشوید و به همین دفتر در ترکیه زنگ بزنید. بالاخره یک جایی یک کسی باید یک خبری از اون داشته باشه.

(2013-08-05 ساعت 21:00)aligh30 نوشته:  با سلام من علی پارسایی دیشب پیامی براتون فرستادم در خصوص برادرم که رفته ترکیه 1سالی کار می کرده و از انجا می خواسته غیر قانونی به یکی از کشورهای اروپای برود و در انجا درخواست پناهندگی کند شما به من گفتید که به دفتر کمیساریای سازمان ملل که نمایندگی آن در ایران است تماس بگیرید و من تماس گرفتم می گویند به ما ربطی ندارد لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون و متشکرم

من شماره ای ندارم. منظورم این بود که به این دفتر در ایران زنگ بزنید شماره ترکیه را بگیرید یا از اینترنت پیدا کنید. بعد با انجا تماس بگیرید.

(2013-08-05 ساعت 21:20)aligh30 نوشته:  با سلام ببخشید کدام شماره لطف می کنید ان شماره بدین یا بیشتر راهنماییکنید
(2013-08-05 ساعت 21:00)aligh30 نوشته:  با سلام من علی پارسایی دیشب پیامی براتون فرستادم در خصوص برادرم که رفته ترکیه 1سالی کار می کرده و از انجا می خواسته غیر قانونی به یکی از کشورهای اروپای برود و در انجا درخواست پناهندگی کند شما به من گفتید که به دفتر کمیساریای سازمان ملل که نمایندگی آن در ایران است تماس بگیرید و من تماس گرفتم می گویند به ما ربطی ندارد لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون و متشکرم

اگر مطمئنید که آن زمان سالم از ایران تونسته وارد خاک ترکیه بشه و بهتون اطلاع داده که در ترکیه است تنها راه شما گرفتن یک وکیل است البته این وکیل تنها کاری که خوهد کرد بصورت اینترنتی یا توسط پست نامه ای را به پلیس ترکیه خواهد نوشت و عکس و مشخصات برادرتان را نیز با آن نامه خواهد فرستاد . حتماً به جواب خواهید رسید منتهی من تعجب میکنم چرا بعد از 17 سال به این فکر افتادید مگر خودتان همان چند ماه یا یکسال اول نگرانش نشدید؟ و پلیس ایران و ترکیه را در جریان قرار ندادید؟یا حتی دنبالش نرفتید؟
(2013-08-06 ساعت 12:24)tabim4 نوشته:  

اگر مطمئنید که آن زمان سالم از ایران تونسته وارد خاک ترکیه بشه و بهتون اطلاع داده که در ترکیه است تنها راه شما گرفتن یک وکیل است البته این وکیل تنها کاری که خوهد کرد بصورت اینترنتی یا توسط پست نامه ای را به پلیس ترکیه خواهد نوشت و عکس و مشخصات برادرتان را نیز با آن نامه خواهد فرستاد . حتماً به جواب خواهید رسید منتهی من تعجب میکنم چرا بعد از 17 سال به این فکر افتادید مگر خودتان همان چند ماه یا یکسال اول نگرانش نشدید؟ و پلیس ایران و ترکیه را در جریان قرار ندادید؟یا حتی دنبالش نرفتید؟
تشکر کنندگان: radar
با سلام و خسته نباشید . خدمت شما دوست عزیز درخصوص جوابی که برای من ایمیل کردید خدمت شما عرض کنم به اینتر پل رفتم قبلا و تشکیل پرونده دادم براش و پلیس کشور ترکیه اظهار بی اطلاعی کرده و گفتند که ایشان به طور قانونی وارد این کشور شده ولی به طور قانونی خارج نشده و سفارت ایران هم پیگیری کردیم و جوابی نگرفتیم در ترکیه و هلال احمر پیگیری کردیم و گفتند در ترکیه پیگیری کردیم و بازهم نتیجه ای نگرفتیم وهیچ راهی دیگر به ذهنم نمی رسد اگر که شما راه حلی دارین بدین ممنون و متشکرم با تشکر پارسایی
دوست عزیز جناب آقای پارسایی(aligh30) در مورد مسئله و مشکل شما به عرض می رساند برای داماد ما هم سالها پیش چنین مسئله ای پیش آمده بود که اگه بخوام چند و چون آن را در این پست برای راهنمایی شما ذکر کنم بدیهی است که این پست من توسط مدیر محترم حذف خواهد شد.و البته حذف آن جای دلخوری هم نخواهد داشت چون موضوع نامربوطی است و نقض قوانین انجمن محسوب می گردد و باید بپذیریم که انجمن جای اینجور بحث های حساسیت زا و مشکل ساز نمی باشد . بنابراین بطور خصوصی توسط ایمیلتان سعی خواهم کرد شما را راهنمایی کنم تا بلکه به امید خدا به نتیجه برسید.
تشکر کنندگان: radar
ببخشید که ایتجا مشکلم رو مطرح کردم چون در بخش قسمت مهاجرت به اروپا قادر به ایجاد تاپیک نبودم

سلام من همه جا گشتم ولی تاپیکی برای کشور لهستان پیدا نکردم مهاجرت به لهستان چون میگن قیمت ای این کشور خیلی کمه فعلا قصد دارم این کشورو تجربه کنم

و چه کشورهای در اروپا با خرید ملک اجازه اقامت دائم درکشورشون میدن
لطفا اگه میشه یک تاپیک دررابطه با این موضوع ایجاد کنید چون در انجمن یافت نشد
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
سلام به همه مدیران سایت
واقعا سایت بدرد بخوری هست امیدوارم محکم استوار بمونه
به نظر من اگه در قسمت رتبه و ارسال ها محل زندگی یا کشوری که فرد نویسنده در آن زندگی می کنه درج بشه عالی هست و با هدف سایت مرتبط هست و می شود نتیجه گرفت طرف همینطوری نظری نداده
یا کنار تبریک و تشکر مخالف و موافق هم باشه
فدای دستت
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، radar ، hamid32
سلام
نميدونم اين پيشنهاد من جاش اينجا هست يا نه ولى اميدوارم اين بار مثل بار قبل پيشنهادم باعث ناراحتى جناب ناظم نشه...

چندى قبل در انجمن مفقودين عنوان شد كه قرار نبوده كه مديران سابق و حال مشكلاتشون در فضاى عمومى مطرح كنند خُب اين درسته كه برخى اختلافات صحيح نيست كه در فضاى عمومى مطرح بشه و فضاى سايت متشنج كنه ولى ميخوام اين بگم كه در بعضى موارد هم ميشه كه مديران از بعضى كاربران  براى حل اختلافاتشون كمك بگيرند حالا اين كمك ميتونه با ايجاد يك انجمن خصوصى انجام بشه و مشكلات درونش مطرح بشه بعد كاربران بيان و نظر بدن و به مديريت كمك كنند در حل اختلافات
همونطورى كه وقتى در كشورى براى انجام كارى بين سران اختلاف ميفته احتمال برگزارى رفراندوم براى حل اون اختلاف توسط مردم هست. 

به هرحال اين نظر من صرفاً جنبه كمك به مديريت براى حل برخى اختلافات هست كه اميدوارم حداقل مورد بررسى قرار بگيره و سطحى به اون نگاه نشه شايد اينجورى از كناره گيرى برخى اعضا ارزشمند از سايت جلوگيري بشه. 

"تشكر"
تشکر کنندگان: bayat_r ، mohammad.maleki ، radar ، romance33
اگه بشه یه بخش مشاغل ایجاد بشه و کاربرانی که درخواستی دارند یا میتوانند کارهای درخواستی دیگران رو انجام بدن و ... جایی باشه تا بشه مثلا برای ترجمه یا ... به صورت دسته بندی شده قرار بگیره تا دوستان استفاده کنن
تشکر کنندگان: romance33 ، A.R.R ، radar ، hamid32 ، tartar
سلام
ميخواستم پيشنهاد بدم اگر به اين بخش رسيدگي ميشه يه جورى مثلاً با يك پست توسط شخص مربوطه اعلام بشه كه پيشنهاد شما بررسى شد و مثلاً ارزشى نداشت يا در دست اقدام قرار گرفت
اينجورى حداقل متوجه ميشيم كه پيشنهاد بديم يا نديم...

با تشكر
تشکر کنندگان: mz64 ، radar ، hamid32 ، romance33
اینجا فروم خیلی بسته ای هست اصلا نمیشه تاپیک جدید ایجاد کرد هر جایی هم پست میدی بهت اخطار میدن ی پیگیری کنید !!!!!!! دنیا 2 روز
تشکر کنندگان:
با سلام به مدیران گرامی ( نمیدونم اصلا این پست به چشمشون میخوره یا نه ؟)
همونطور که میدونید من تازه با این انجمن آشنا شده ام و بالطبع دارم اونرو زیر و رو میکنم.

ببینید بنظر من یک مقدار بسیار زیادی از اطلاعات لازم در پروسه لاتاری بین افراد و سالها مشترک هستش. پیشنهاد من این هستش که در جهت اینکه کاربران تازه وارد با پروسه های مختلف آشنا بشوند همه آن چیزهایی که میتواند مشترک باشد در یک فایل pdf جمع شده تا اینقدر سوال مکررات پرسیده و باعث سردرگمی و پیچیدگی بیشتر نشود .
برای مثال عرض میکنم : ما یک بحث داریم که هی هر ساله تکرار میشود؛ "ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ... " سال 2010 در 33 صفحه و 492 پست، سال 2011 در 26 صفحه و 375 پست، سال 2012 در 42 صفحه و 624 پست، سال 2013 در 105 صفحه و 1567 پست، سال 2014 در 129 صفحه و 1921 پست. در مجموع حدود پنج هزار پست صرف همین موضوع ترجمه مدارک شده است. اکثرا هم تکراری. سوالات که هر سال تکرار میشوند. و در هر صفحه هم تکرار میشوند پاسخ داده میشود و باز دوباره چند صفحه جلوتر . . .
( توجه کنید که من اصلا بصورت مصداقی درمورد تاپیک ترجمه مدارک صحبت نمی کنم. منظور تمام موضوعات مبتلابه هستش)
شما اگر نگاه کنید میبینید منابع سایت و وقت افراد با تجربه ای که لطف کرده پاسخ میدهند هدر میرود. کاربر هم کاملا گیج میشود. حال اگر یک سازوکاری باشد که در ابتدای همین صفحه یک فایل درست و درمان درباره آن موضوع باشد لااقل 70-80 درصد سوالات را پاسخ بدهد ( حالا اگر موضوعی بنا به قانون هر سال تغییر کرد ورژن آن فایل را در مورد آن تغییرات بروز میکنیم)
شما فقط نگاه کنید ببینید در تاپیک 2014 نزدیک به 2500 پست در مورد فرم 230 داریم. من نفهمیدم چرا برای هرکدام از 44 سوال این فرم نزدیک به 58 نوشته ارسال شده است ؟ (سال 2013 تعداد 1492 پست ارسال شده. خدا 2015 را بخیر بفرماید !)
من نمی خواهم اینجا آمار بدهم. دوستان قدیمی مهاجرسرا وقتشان محدود است و تعداد کاربران هر لحظه افزوده میشود. تعداد سوالات تکراری هر سال بیشتر میشود. نتیجه : سردرگمی کاربران جدید و کلافگی پیشکسوتان!

اعتقاد دارم آدم پیشنهاد میدهد خودش هم آستین اش را بالا میزند! اگر مدیران محترم با من هم نظر هستند که این مشترکات موضوع لاتاری باید ( بصورت کامل و جامع) سرجمع شود؛ بنده هم بعنوان کاربری کوچک در خدمتگزاری حاضرم.
هرچند که فایل PDF خوب و جامع است، اعتقاد شخصی بنده بر این است که ویکی بسیار پویاتر و جامع تر و بهتر است. رایگان و کم حجم. این موضوع را در تاپیک ویکی گفتم. اما اصلا معلوم نشد چه بر سر ویکی آمده است؟

مشتاقانه منتظر پاسخ دست اندرکاران محترم هستم.
مدعي خواست که آيد به تماشاگه راز ______ دست غيب آمد وبر سينه نامحرم زد
ديگران قرعه قسمت همه برعيش زدند _______ دل غمديده ما بود که هم برغم زد
تشکر کنندگان: kmzamani ، storagemeter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان