کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای E2
(2010-07-18 ساعت 00:24)sanaz_attari نوشته:  آیا این مساله صحت داره که به علت تحریم های جدید، آمریکا به ایرانی ها ویزای سرمایه گذاری نمی ده؟؟؟ یک وکیل به نام دکتر زهره میزراحی توی تلویزیون این رو گفت.

نه واقعیت نداره . من این راه را رفتم و عکس گفته این وکیل را تجربه کردم
(2011-10-08 ساعت 22:39)papazian نوشته:  با سلام به دوستان
من براي ويزاي e2 اقدام كردم آيا ميتونم براي لاتاري هم ثبت نام بكنم؟
آيا اشكالي به وجود نمياد؟
در حال حاضر من نميدونم چيكار كنم ،تو لاتاري شركت بكنم يا نكنم؟
ممنون ميشم اگه كسي اطلاعي از اين موضوع داره بگه.

لاتاری با ویزای "ای 2" هیچ تداخلی برای هم بوجود نمیاره . اتفاقا وکیل من تاکید میکرد که حتی بعد از گرفتن ویزای "ای 2" و مستقر شدن در امریکا هر سال در لاتاری شرکت کردنت را ادامه بده
سعدیا حب وطن گر چه حدیثی است نکو
نتوان زیست به ذلت که من اینجا زادم
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، papazian ، storagemeter ، msar
(2010-07-18 ساعت 00:24)sanaz_attari نوشته:  آیا این مساله صحت داره که به علت تحریم های جدید، آمریکا به ایرانی ها ویزای سرمایه گذاری نمی ده؟؟؟ یک وکیل به نام دکتر زهره میزراحی توی تلویزیون این رو گفت.

پاسخ سفارت امریکا در انکارا :
نقل قول:Iranians can apply to E1/E2 visas in Ankara.

Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

1-در مورد معایب این ویزا در بعضی از سایت ها ذکر شده که باید هر دو سال یکبار از خاک آمریکا خارج بشین و دوباره تقاضای تمدید بدین ! آیا این مطلب صحت داره ؟ اگه پاسخ مثبت است پروسه خارج شدن و وارد شدن حداکثر چه مقدار طول میکشه ؟

2-درسته که تو قانون حداقل مبلغ ذکر نشده اما بعضی وکلا حداقل رو 200 هزار دلار و بعضی دیگه 300 هزار دلار اعلام میکنن. دوستانی که موفق به گرفتن این نوع ویزا شدن لطفا تجربیاتشون رو با ما به اشتراک بگذارن.

ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، papazian ، kasrafo ، msar
سلام
برای تمدید تا انجا که من می دانم نیازی به خارج شدن نیست و از همان داخل امریکا می توانید تمدید کنید .
چون خودم یک زمانی به دنبال این نوع ویزا بودم باید بگم متاسفانه گرفتن این ویزا برای ایرانیان مقیم ایران تقریبا غیر ممکن است
و برای این ویزا بهتر است اقامت یک کشور دیگر مانند مالزی و یا دبی را داشته باشید واز انجا اقدام کنید
هر چند بازهم بهتر است اگر کسی سرمایه ان را دارد برای ویزای سرمایه گذاری EB5 اقدام کند .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، saeed9009 ، papazian ، kasrafo ، Danoosh ، msar ، مسافر تنها
(2012-07-15 ساعت 13:21)ParsTrader نوشته:  سلام
برای تمدید تا انجا که من می دانم نیازی به خارج شدن نیست و از همان داخل امریکا می توانید تمدید کنید .
چون خودم یک زمانی به دنبال این نوع ویزا بودم باید بگم متاسفانه گرفتن این ویزا برای ایرانیان مقیم ایران تقریبا غیر ممکن است
و برای این ویزا بهتر است اقامت یک کشور دیگر مانند مالزی و یا دبی را داشته باشید واز انجا اقدام کنید
هر چند بازهم بهتر است اگر کسی سرمایه ان را دارد برای ویزای سرمایه گذاری EB5 اقدام کند .
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام

ممنون از پاسخ شما

دو سوال

1-بعضی از دوستان میگن که ویزای EB5 ریسک داره و برای تبدیل شدن به سیتی زن شیپ باید از هفت خوان رستم گذشت ! چقدر احتمال داره EB5 بعد از دو سال به گرین کارت تبدیل نشه؟ چون چند جا خوندم که احتمالا بعد از 5 سال از 500 هزار دلار حدود 100 تا 150 هزار دلار از این مبلغ کم میشه و مابقی برگردونده میشه. آیا این مطلب صحت داره ؟

2-آیا با مجموع سرمایه دو نفر که جمعا مبلغ 500 هزار دلار است ( زن و شوهر ) میشه برای این ویزا اقدام کرد؟

ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، kasrafo ، msar
سلام
اگر از طریق وکیل اگاه و با تجربه اقدام کنید احتمال گرفتن گرین کارت بسیار بالاست .البته هیچ چیز قطعی نیست
بعد از 5 سال. ان طرح سرمایه گذاری که شما در ان سرمایه گذاری کردید هر چقدر سود ویا ضرر کرده باشه به پول شما اضافه ویا کم میشه
2- نمیدانم
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed9009 ، eblam ، kasrafo ، Amir_78 ، msar ، مسافر تنها
(2012-07-16 ساعت 16:04)saeed9009 نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 13:21)ParsTrader نوشته:  سلام
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام

ممنون از پاسخ شما

دو سوال

1-بعضی از دوستان میگن که ویزای EB5 ریسک داره و برای تبدیل شدن به سیتی زن شیپ باید از هفت خوان رستم گذشت ! چقدر احتمال داره EB5 بعد از دو سال به گرین کارت تبدیل نشه؟ چون چند جا خوندم که احتمالا بعد از 5 سال از 500 هزار دلار حدود 100 تا 150 هزار دلار از این مبلغ کم میشه و مابقی برگردونده میشه. آیا این مطلب صحت داره ؟

2-آیا با مجموع سرمایه دو نفر که جمعا مبلغ 500 هزار دلار است ( زن و شوهر ) میشه برای این ویزا اقدام کرد؟

ممنون
با سلام
١ ريسك eb-5 وجود دارد ولي نه به اون حدي كه شما كفتيد
شما بلافاصله بعد از ورودتون به امريكا كرين كارت ٢ ساله دريافت ميكنيد اكر به سرمايه خود دست نزده باشيد يعني كنسل نكرده باشيد بعد از ١٩ ماه از ورودتون به امريكا ميتونيد درخواست كرين كارت دايم بديد و بعد ٥ سال ميتونيد سيتيزن بشيد
٢ اكر زن و شوهر هستيد بايد نام سرمايه كذار معين باشه كه افك لايسنس براش كرفته بشه اكر هم دوتايي ميخواييد باشه حتما به اسم هر دو بايد افك كرفته بشه

پاسخ
تشکر کنندگان: saeed9009 ، eblam ، kasrafo ، msar
سلام
من درخواست کمک از شما دوستان دارم . ما یک گروه هستیم که یک بیزینس در انگلیس و امریکا داریم اما بیزینس غیر رسمی هست و فقط در انگلیس شرکت ثبت شده داریم .
قضیه از این قرار هست که برای گسترش دادن این کار من و یکی از همکاران یا حداقل خودم باید مقیم امریکا بشیم ... !
بیزینس ما در مورد خدمات مرکز داده هست و تعداد زیادی دیوایس بصورت دارایی در امریکا داریم که در حال گسترش نیز هست . من قصد دارم برای سال 2014 یا 15 اقدام کنم و تا اون موقع میشه گفت حدود 200 تا 300 هزار دلار دارایی خریداری شده در امریکا بصورت تجهیزات خواهیم داشت . اینو بگم که در حال حاضر چون در امریکا دارایی هامون زیر 100 هزار تاست .... اما همونطور که گفتم در سال 2014 و ... بیشتر خواهد شد .
پرداخت هایی که ما انجام میدیم بصورت PayPal بوده و به اسم خود بنده نبوده اما با شرکتی که در امریکا فعالیت داریم میتونند ثابت کنند که ما پرداخت هارو انجام دادیم یا دارایی متعلق به ماست ( من اطلاعی از چگونگی اثبات ندارم برای همین نیاز به کمک دارم ) .
یکی از دوستان به بنده گفت که باید شرکت LLC ثبت کنیم و OFAC بگیریم .
من قراره ماه بعد اقدام به ثبت شرکت بکنم اما از شما عزیزان میخوام کمکم بکنید که چگونه به اقامت برسم . در از لحاظ گردش مالی در سال هم آمار خوبی داریم .
گردش مالی ما بصورت ورودی به امریکا بالای 70 هزار تاست .

من در سایتی مشاهده کردم که به علاوه ی مدیر شرکت ؛ کارمندان بلندپایه نیز میتونند برای این ویزا اقدام کنند . لطفا در این مورد هم توضیح بدید .
من خیلی ممنون میشم که سریع جوابم رو بگیرم . با این که میخوام سال دیگه اقدام کنم اما باید خیلی زود بدونم میتونم روی این روش حساب بکنم یا نه .

در ضمن دارایی های ما در لاس وگاس هست .
خیلی ممنون Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، afshinghwink ، msar
جواب سوالم را خودم پیدا کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: kambiz1 ، msar
با سلام
یه نفر آشنا به من گفته که میشه با خرید بخشی از سهام یه کلینیک معدل 120.000 دلار به عنوان سهامدار وارد خاک آمریکا بشیم و گری کارت بگیریم . آیا این مطلب صحت داره؟؟
لطفا راهنمایی کنید .

با سلام
یه نفر آشنا توی آمریکا به من گفته که میشه با خرید بخشی از سهام یه کلینیک معادل 120.000 دلار به عنوان سهامدار وارد خاک آمریکا بشیم و گرین کارت بگیریم . آیا این مطلب صحت داره؟؟
لطفا راهنمایی کنید .
پاسخ
(2013-07-31 ساعت 12:57)pegah.sheinizadeh نوشته:  با سلام
یه نفر آشنا به من گفته که میشه با خرید بخشی از سهام یه کلینیک معدل 120.000 دلار به عنوان سهامدار وارد خاک آمریکا بشیم و گری کارت بگیریم . آیا این مطلب صحت داره؟؟
لطفا راهنمایی کنید .

با سلام
یه نفر آشنا توی آمریکا به من گفته که میشه با خرید بخشی از سهام یه کلینیک معادل 120.000 دلار به عنوان سهامدار وارد خاک آمریکا بشیم و گرین کارت بگیریم . آیا این مطلب صحت داره؟؟
لطفا راهنمایی کنید .
سلام
خیر با این میزان سرمایه گذاری هرگز نمی توان گرین کارت گرفت.برای گرفتن گرین کارت حداقل به سرمایه گذاری 500.000 دلاری در مناظق توسعه نیافته و یا 1 میلیون دلار در سایر مناطق و ایجاد حداقل 10 شغل احتیاج دارید .
پاسخ
تشکر کنندگان: goliii ، msar
اگر هم حتی نشه گرین کارت گرفت ، آیا میشه از طریقی که گفتم وارد آمریکا شد ؟؟؟ مثلا با این روش یه نوع ویزا بدن که ما بتونیم صرفا به خاطر سرمایه گذاری وارد شیم ؟؟ بعد حالا اونجا یه کارایی کنیم تا بتونیم گریک کارت بگیریم ؟؟
این روش یه جورایی ویزای E2 حساب نمیشه ؟؟
(2013-07-31 ساعت 15:14)ParsTrader نوشته:  
لطفا راهنمایی کنید .

با سلام
لطفا راهنمایی کنید .
سلام
خیر با این میزان سرمایه گذاری هرگز نمی توان گرین کارت گرفت.برای گرفتن گرین کارت حداقل به سرمایه گذاری 500.000 دلاری در مناظق توسعه نیافته و یا 1 میلیون دلار در سایر مناطق و ایجاد حداقل 10 شغل احتیاج دارید .

اگر هم حتی نشه گرین کارت گرفت ، آیا میشه از طریقی که گفتم وارد آمریکا شد ؟؟؟ مثلا با این روش یه نوع ویزا بدن که ما بتونیم صرفا به خاطر سرمایه گذاری وارد شیم ؟؟ بعد حالا اونجا یه کارایی کنیم تا بتونیم گریک کارت بگیریم ؟؟
پاسخ
(2013-08-03 ساعت 12:22)pegah.sheinizadeh نوشته:  اگر هم حتی نشه گرین کارت گرفت ، آیا میشه از طریقی که گفتم وارد آمریکا شد ؟؟؟ مثلا با این روش یه نوع ویزا بدن که ما بتونیم صرفا به خاطر سرمایه گذاری وارد شیم ؟؟ بعد حالا اونجا یه کارایی کنیم تا بتونیم گریک کارت بگیریم ؟؟
(2013-07-31 ساعت 15:14)ParsTrader نوشته:  
لطفا راهنمایی کنید .

با سلام
لطفا راهنمایی کنید .
سلام

اگر با این سرمایه ، سهام بخریم ، کلا کشور آمریکا هیچ گونه ویزایی به ما نمیده تا وارد خاک اون کشور بشیم ؟؟
شرایط گرفتن پذیرش دانشگاه در کانادا به چه صورته ؟ هم من و هم همسرم کمتر از 5 سال پیش فارغ التحصیل شدیم . من در رشته برق - الکترونیک و همسرم در رشته عمران. البته نمراتمون خیلی بالا نیست . برای تحصیل باید چیکار کنیم ؟ آیا باید مدرک زبان داشته باشیم ؟ چقدر هر نفر هزینه داره ؟ آیا میشه فقط یکیمون اقدام کنه و نفر دوم همراهیش کنه؟ آیا میشه اول اونجا زبان خوند بعد درس ؟
احتمال گرفتن ویزای E2 با این سرمایه خیلی خیلی کمه . البته کلا احتمال اینکه فردی که مقیم ایران باشه بتونه ویزای E2 بگیره خیلی کمه .
کلا با این سرمایه پیشنهادم اینه که اگر جوان هستید و در 5 سال اخیر فارغ التحصیل شدید خوندن فوق در کانادا و گرفتن اقامت کاناداست .

برای کانادا نگاه کنید ببینید کدوم یک معدل بالاتر و بهتری دارید معمولا دانشگاههای خوب معدل 15و بقیه معدل 14 می گیرند و البته هر چقدر دانشگاه معتبر تر باشه شانس ویزا بهتر میشه .برای رشته های فنی نیاز به ایلتس 6.5 دارید و باید مدرک ایلتس را همین ایران بگیرند . بله میشه یک نفر درس بخونه و نفر دوم همراهیش کنه. داشتن سند خونه و ... هم شانس گرفتن ویزا را بیشتر میکنه .

البته انتخاب نهایی با خود شماست.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar
بدون مدرک زبان میشه از دانشگاهی پذیرش بگیریم و بعد ویزا و و قتی رفتیم اونجا اول زبان بخونیم بعد درس ؟؟
پاسخ
(2013-08-05 ساعت 13:49)pegah.sheinizadeh نوشته:  بدون مدرک زبان میشه از دانشگاهی پذیرش بگیریم و بعد ویزا و و قتی رفتیم اونجا اول زبان بخونیم بعد درس ؟؟
سلام
گفتم که مدرک ایلتس را باید ایران بگیرید.
البته این امکان در دانشگاهها است اما احتمال گرفتن ویزا خیلی کم میشه و اصلا کار درستی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان