کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای E2
(2011-01-03 ساعت 14:59)maryam8063 نوشته:  با سلام.در مورد ویزای E2 میخواستم بیشتر بدونم.آیا با این ویزا به راحتی میشه در آمریکا زندگی کرد؟آیا بچه هام میتونن از مدارس دولتی استفاده کنند؟آیا فرقی بین بچه ی من که ویزای E2 داره با یه بچه ی آمریکایی از لحاظ پرداخت هزینه های مدرسه خواهد بود؟آیا میتونم بیمه بشم؟میتونم گواهینامه بگیرم؟مدت زمانی که طول میکشه تا با درخواستم ما برای این ویزا موافقت بشه و ما بریم آمریکا چقدره؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.در ضمن از کجا باید بدونیم وکیلی که باهاش میخوایم کار کنیم کلاه بردار نیست؟آیا راهی هست؟مثلا کانادا یا استرالیا سایتی دارند که میشه رفت و قانونی بودن یا نبودن وکیل رو چک کرد.آیا برای آمریکا هم چنین چیزی وجود داره؟
در مورد مدارس من این طور شنیدم
ثبت نام در مدارس امریکا مجانی هست و هیچ نیازی به داشتن ویزا نیست! مدارس دولتی موظف هستند دانش آموزان زیر 18 سال رو مجانی ثبت نام کنندو دیده میشه کسانی که از ایران به آمریکا با ویزای توریستی اومدن و حالا ویزاشون تموم شده ولی باز هم در مدارس اینجا اجازه ثبت نام دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، farrokh33 ، eblam
بعضی از دوستان همچین مودبانه و با اعتماد به نفس کامل میگن "بنظر من بجای E2 برای EB5 اقدام کنید بهتر هستش چون ........" انگار که تفاوت سرمایه لازم برای این دو ویزا در حد یه بسته آدامس خروس نشان هستش!!!
(2011-12-31 ساعت 11:31)sorour نوشته:  [آیا کسی می دونه با 100000 $ میشه رفت آمریکا ؟

شما با 100000 $ به راحتی می تونید برای ویزای سرمایه گذاری سبک یا همون E2 اقدام کنید. این ویزا هر دوسال تمدید میشود.

برای اقدام میتونید از دو روش استفاده کنید: می تونید از ایران اقدام کنید و بعد کامل شدن پرونده و طی شدن مراحل اداری برای گرفتن ویزا به سفارت مراجعه کنید.

ویا اینکه با ویزای توریستی وارد آمریکا بشید و از آمریکا مراحل را طی کنید.

توجه داشته باشید که برای هردو روش باید از وکیل کمک بگیرید.

چون رقم سرمایه گذاری شما خوب است می توانید از ایران اقدام کنید ولی اگر سرمایه شما کمتر بود مثلا در حدود 40 یا 50 هزار دلار باید از داخل آمریکا اقدام میکردید. چون دولت این مقدار سرمایه رو قبول میکنه و مشکلی نداره ولی کنسول در سفارت آمریکا برای این مقدار سرمایه برای ایرانیها ویزای E2 صادر نمیکنه. بنابراین اول باید با ویزای توریستی از سد کنسول رد بشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، farrokh33 ، eblam
سلام. همسر من 35 ساله لیسانس مکانیک و بیشتر از 15 سال سابقه کار داره .ما 2 فرزند داریم اگه با 200000$ بخواد اونجا مکانیکی بزنه درامد خوبی خواهیم داشت که با 2 بچه اذیت نشیم ؟!اگه کسی تجربه ای داره یا وکیل خوب میشناسه کمکمون کنه ممنون میشم وبراش دعا میکنم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-06-14 ساعت 01:34)sara jun نوشته:  سلام. همسر من 35 ساله لیسانس مکانیک و بیشتر از 15 سال سابقه کار داره .ما 2 فرزند داریم اگه با 200000$ بخواد اونجا مکانیکی بزنه درامد خوبی خواهیم داشت که با 2 بچه اذیت نشیم ؟!اگه کسی تجربه ای داره یا وکیل خوب میشناسه کمکمون کنه ممنون میشم وبراش دعا میکنم Smile

سلام
من خودم چند سال پیش به شدت به دنبال رفتن به امریکا از همین طریق بودم . اما متاسفانه تقریبا امکان ان برای ایرانیانی که مقیم ایران هستند به شدت پایین هست . ممکنه یک وکیل هم پیدا کنید و شما را بی خود امیدوار کنه اما بدون تعارف اون فرد دنبال پول خودشه . رشته همسر شما رشته مورد نیاز کانادا و استرالیا ست شما می تونید از طریق مهاجرت تخصص برای کاناد و یا استرالیا اقدام که لازمه اون داشتن ایلتس 6 در هر 4 باند است . در این حالت شما هم اقامت دائم دارید و هم حمایتهای دولتی . در صورتی که اگر بر فرض محال موفق به گرفتن ویزای E2 هم بگیرید فقط یک ویزای موقت دارید که هیچ حمایتی وجود ندارد .
البته این پیشنهاد منه و انتخاب نهایی با خود شماست.
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sara jun ، gbtm ، barfi1 ، Alisalimi ، msar ، farrokh33
سلام،یه سوال دارم،لطف میکنین اگه جواب منو بدین..
من برنده لاتاری ۲۰۱۴هستم،شوهرم ویزا نگرفته فقط من وبچه هام ویزا مونو گرفتیم،حالا سوال من اینه آیا شوهر من میتونه تو این مدتی که من واسش فرمI_130 پر کردم و به گفته ی وکلا سه سال تا گرفتن گرین کارت شوهرم طول میکشه،شوهرم برای این که تو این مدت پیش ما باشه از طریقE2 اقدام کنه ،تا گرین کارتش حاضر شه؟
ویزای E2 چقدر طول میکشه تا کاراش انجامشه؟
پاسخ
دوستان سلام به من وهمسر و دخترم گفتند براي گرفتن ويزا به تركيه بريم تا تاريخ سي ژانويه ٢٠١٥
حالا نميدونم تا اين تاريخ بايد به آمريكا بريم يا اين فقط واسه مراجعه به سفارته و اينكه آيا موقع مراجعه به سفارت تاريخ ويزا رو با خودمون هماهنگ ميكنن (ويزاe2)؟؟
پاسخ
(2014-10-11 ساعت 16:12)Mahtab108 نوشته:  دوستان سلام به من وهمسر و دخترم گفتند براي گرفتن ويزا به تركيه بريم تا تاريخ سي ژانويه ٢٠١٥
حالا نميدونم تا اين تاريخ بايد به آمريكا بريم يا اين فقط واسه مراجعه به سفارته و اينكه آيا موقع مراجعه به سفارت تاريخ ويزا رو با خودمون هماهنگ ميكنن (ويزاe2)؟؟

میشه بگید موفق به دریافت e2شدید یا خیر؟

دوستانی که گفتند e2 اقدام کردند آیا موفق شدند?
پاسخ
(2014-10-11 ساعت 16:12)Mahtab108 نوشته:  دوستان سلام به من وهمسر و دخترم گفتند براي گرفتن ويزا به تركيه بريم تا تاريخ سي ژانويه ٢٠١٥

میشه بگید موفق به دریافت e2شدید یا خیر؟
پاسخ
بله دريافت كرديم
پاسخ
میشه شرتیطتون رو توضیح بدبن.کسی که لاتاری برنده میشه به خانواده اش هم تعلق میگیره پس چطور به همسر .شما ویزا ندادند و شما برای e2اقدام کردید.
پاسخ
فكر ميكنم اشتباه ميكني به همگي ما خانوادگي ويزا e2 دادند

ما لاتاري برنده نشديم
پاسخ
شرایطتون چگونه بود ؟وکیل تون کی بود؟
پاسخ
(2014-11-20 ساعت 21:19)Mahtab108 نوشته:  فكر ميكنم اشتباه ميكني به همگي ما خانوادگي ويزا e2 دادند

ما لاتاري برنده نشديم

سلام دوست عزیز میشه بگید کجا مصاحبه شدید. چقدر پ.ل ارسال کردید. سطح زبانتون چقدر بوده.چون من در شرایط مشابهی هستم یک بار رد شدم و برای بار دوم دارم میرم مصاحبه
پاسخ
(2011-12-31 ساعت 11:31)sorour نوشته:  [آیا کسی می دونه با 100000 $ میشه رفت آمریکا ؟

خیلی جالبه که تمام دوستانی که موفق به e2شدند هیچ اطلاعاتی در اختیار دیگران قرار نمی دهند. سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: ziba62ka ، msar
دوست عزيز ما از آنكارا اقدام كرديم كسي كه مصاحبه ميكرد فارسي متوجه ميشد اما گفت كه ترجيح ميده انگليسي صحبت كنه كه چون انگليسي بلد بودم باهاش صحبت كردم كلا نگران زبان اصلا نباشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: ziba62ka ، msar ، milade

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان