کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گلاب به روتون رفتن دستشویی در آمریکا!
(2012-05-12 ساعت 20:28)persian_viper نوشته:  خوب من چیکار کنم که مشکلم با خود سیستم توالت فرنگی هست؟؟ ببخشید اگه یکم زیادی توضیح میدم
من وقتی یه مدت طولانی از توالت فرنگی استفاده میکردم یه مشکلی داشتم و اونم این بود که من مدام حس دستشوی (ببخشید جیش)شدید داشتم و با کله میرفتم دستشوی چنان مثانه من تیر میکشید که فکر میکردم الان کلی ادرار دفع میکنم اما... حتی فکر میکردم که مرض قند گرفتم که تند نتد میرم wc اما حالا فهمیدم مشکل من این بوده که مثانه من در توالت فرنگی کامل تخلیه نمیشه و این چند وقتی که از توالت فرنگی استفاده نمیکنم دیگه اون حس بد رو ندارم. ببخشید یه ذره بی تربیتی شد اما حالا من چیکار کنم؟؟
بله.دوست عزیز.مشکل کامل تخلیه نشدن ادرار به قند مربوط نمی شود.بلکه معمولا به پروستات مربوط است و شاید به صورت خفیف،کمی پروستاتتان بزرگ شده باشد یا ورم کرده باشد(البته من تجربه پزشکی ندارم،ولی یکی از اقوام این بیماری رو دارند).البته با توضیحی که دادید معلوم هست اگر رشدی هم داشته خفیف بوده و جای نگرانی اصلا نیست. ولی در صورت پیشرفت و رشد زیاد(که معمولا تو سن پیری اتفاق میفته)ممکنه مشکلاتی رو ایجاد کنه و بهتره حالا یه پزشک یه نگاهی بندازه
پاسخ
تشکر کنندگان:
عجب تایپیک جالبی بود و به مسئله مهمی،شاید برای خیلی ها اشاره کرده بود.بعضی از پستا هم روحمون رو شاد کرد و کمی هم خندیدیم.بهر حال گفتم تجربه و نظر خودمم بگم.
منم تو یه سفری که داشتم مجبور شدم چندباری از توالت فرنگی و دستمال استفاده کنم.حالا قبل از سفر به این چیزا فکرم نمی کردیم که بخوایم شلنگ و افتابه با خودمون ببریم.اونجا هم به دلیل فشار دیگه وقتی نبود بریم 3 ساعت دنبال توالت ایرانی بگردیم و به همون راضی شدیم.
از نظر توالت که خوب توالت فرنگی مزیت های بیشتری داره.خفه کنی بهترD: یا مسائل ارتوپتی و بهداشتی
از نظر تمیزی:
بعضی از دوستان گفتند چون اونا توالت عمومیاشون تمیز تره پس خودشونم.تمیز ترند .خواستم بگم تمیزی توالت عمومی ربط زیادی به تمیزی شخصی نداره
خوب منم اول فکر کردم با دستمال شاید کامل نشه کثیفی رو پاک کرد و بعد از هر دست شویی حتما باید برم دوش بگیرم و لباسم رو عوض کنم.اما بعد از اولین بار استفاده از دستمال فهمیدم اگه ادم تمیز کار باشه،با این دستمال ها هم میشه به خوبی اب،طهارت رو انجام داد(البته اضافه کنم همونطور که دوستان گفتن،اگه از نوع خیلی لزش باشه یا ادم خیلی پر مویی:} باشید همون اب پیدا کنیم بهتره وراحت تره) و با یک،دو دستمال یا نهایت 3 تا میشه کثیفی رو برطرف کرد و اگه چند بار از این روش استفاده کنید و خودتون و لباس زیرتون رو بررسی کنید.میبینید در این روشم نه کثیفی دیده میشه(یا باقی میمونه) و نه بوی بدی احساس میشه و از لحاظ تمیزی فرق زیادی با هم ندارند و از لحاظ تمیزی دست ها شاید این روش بهتر باشه ولی در روش ابی نیز اگه دست ها رو خوب بشورید مشکلی نداره.
البته بهتره در روش ابی حتما بعد از شستشو از دستمال برای خشک کردن استفاده کرد .چون لباس زیر مرطوب شده و لباس زیر مرطوب میکروب و قارچ میگیره(البته این مسئله بیشتر باسه خانوما ممکنه مشکل درست کنه و باعٍث عفونت بشه)
دوش گرفتن هر روزه خارجی ها هم فکر نکنم به سبک طهارتشون ربطی داشته باشه یا مثلا باسه این باشه که در اون قسمتشون احساس کثیفی بکنند.منم فبلا هر روز دوش میگرفتم که حالا سرحالم بشم و عرقا رو هم به اب بدیم.حالا الان به خاطر مشغله یک روز درمیون یا هر چندروز میرم.
اگه مسئله شرعیش خوب باستون مهم نیست بهتره از نظر من خودتون رو به همین روش تطبیق بدین(لا اقل باسه بیرون از خونه).همون طور که گفتم بعد چند بار میفهمید اونقدرا هم کثیف نیست(البته بهترین چیز باسه تمیز کردن چیزی خوب آبه و اگه جایی دسترسی راحت به هردوش باشه خودمم اونو ترجیح میدم ولی اونجا،استفاده در همه جا از اب ممکنه یه خورده اذیتتون کنه).روششم که اقای ارش توضیح کامل دادن.البته نشستن به روش سنتی روی ت.فرنگی رو منم توصیه نمیکنم.
از لحاظ شرعی خوب تا جایی که یادمه تو بیابون که اب نیست میشه از چوب وسنگ و کلوخ و .. استفاده کرد(خوب دستمال رو هم فعلا که از چوب میسازند)
ولی جایی که اب باشه ولی استفاده ازش کمی سخت و یا با دنگ و فنگ باشه رو نمی دونم.ولی فکر کنم باید اب بهش بخوره(علما بهتر میدونند).باسه خونه که فکر کنم همون بیده(اگه اشتباه نکنم) یا شلنگم چیز خوبی باشه.باسه بیرونم باید از علما در مورد بطری و دستمال مرطوب و اینا بپرسید ببینید چه جوریه
بعضی از دوستان گفتند اب اصراف میشه در روش ابی.ولی خوب دستمال ها هم چوب زیادی نیاز داره و نمیشه گفت روش خشک باسه طبیعت یا صرفه جویی بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، سیمین راد ، shoshina ، sib 24 ، lighter ، babak12 ، Nima90 ، hamedrouhi
حالا جدا از اینا ما بچه که بودیم با چند تا از این بچه های محل های بی تربیت تر از خودمون وقتی تو کوچه در حین بازی بودیم.اگه مشکل مزاج پیدا میکردیم.همون توی جوب یا باغ به صورت ایستاده جایی که کسی نبینه خودمون رو راحت میکردیم(تاثیر بچه محل های ناباب)که بعد از یه بار که یکی دید و نزدیک بود کتکی هم بخوریم ترک شد.ولی اونموقع فکرمیکردم بی فرهنگ بودیم.الان که عکس این توالت های ایستاده این خارجیا رو وسط خیابون و مترو واینا دیدم.فهمیدم ما بی فرهنگ نبودیم.نگو از همون کودکی فرهنگ غربی داشتیم ولی امکانات باسمون نبودهBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، m.ghoreishi ، HERMES7 ، sib 24 ، lighter ، mohammadg846 ، bidad
به عرض دوستانی که مشکل تطابق با توالت فرنگی دارند برسونم که وسیله ای هست به اسم Squatty Potty برای اینچنین افرادی که عملیات رو به نمونه مشابه ایرانیش نزدیک میکنه.
http://www.squattypotty.com/

این وسیله یه چهارپایه ساده است که وسط اون برای قرارگیری در جلوی توالت فرنگی بریده شده. اگر حوصله پروژه های DIY رو دارید نقشه های چوبیش در اینترنت فراوانه اما بعید میدونم 25 دلار مبلغی باشه که کسی خون خودش رو براش کثیف کنه(علی الخصوص که وسیله ای است که اگر پلاستیکی باشه جهت شستشو مناسبتره)

البته که نمیشود یکی از اینها رو گذاشت توی کول پشتی و شرکت و رستوران و متر استفاده کرد ولیکن در منزل برای شما که به فرهنگ ایرانی ارج مینهید بسیار ارزشمند استWink
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، eybaba ، قصه گو ، sib 24 ، lighter ، babak12 ، adonis2006 ، inanna ، hamedrouhi ، bugbear
من همیشه دو چیز با خودم دارم.
یکی دستمال مرطوب یا اصطلاحا دراینجا میگن Wetty Wipes در بسته های تکی، حداقل دو فروند داخل کیف پولم!
و دیگری ژل ترجیحا الکل دار تمیز کننده دست در داخل ماشین یا اگه کیف دارم، داخل کیف.

از این دستمالهای مرطوب هر چقدر بگم کم گفتم. دستمالهای توالت در توالتهای آمریکا معمولا بسیار کم کیفیت و نازک هستن و باید دو سه لایه دور دستتون بپیچید تا اصلا بشه باهاش چیزی رو تمیز کرد اما بهرحال آنقدر نازک هستن که با اول حرکت شروع به پاره شده و رشته رشته شدن میکنن و خدا نکنه که گلاب بروتون، روم به دیفار، اون چیزه هم خیلی چسب و چیلی باشه!! دیگه خدا میدونه چقدر باید با این دستمالهای نازک باید سعی کنید که تا حد امکان تمیزش کنید که معمولا نمیشه هم آخرش.
یک راه دیگه البته اینه که اگه دستمال مرطوب با خودتون ندارید، قبل از ورود به داخل توالت از قسمت دستشویی از حوله های کاغذی یکی دو عدد رو تا زده و با آب دستشویی کمی مرطوب کنید. این خیلی بهتر از اون دستمال توالتهای کذایی جواب میده.
اما دستمال مرطوب جدا یک چیز دیگه هست. خانمهایی که بچه دارن، میدونن من چی میگم! این دستمالها رو بصورت بسته های بزرگ که البته باید در ظرف در بسته نگهداری بشه و یا بسته های تک ورقی برای گذاشتن در کیف و جیب، میتونین به قیمت خیلی مناسب از فروشگاهها یا سایتها بخرید. همه جا هست. بعضی ها که به الکل حساس هستن میتونن نوع بدون الکلش رو بخرند. بعضی ها حتی مواد نرم کننده پوست دارند.

بعدم که اومدین بیرون و احیایا دیدین که صابون مایع تو دستشویی عمومی نیست، خوب دستاتون رو با آب خالی بشورید و بعد با ژل الکی ضد عفونی کنید.

یادتون هم نره که همیشه دربها رو با دستمالهایی که دستتون رو خشک کردید، باز کنید.

مهمتر از همه اینا، به هیچ وجه من الوجوه روی توالت فرنگی چمباتمه نزنید. اگه بشکنه که خیلی اتفاق افتاده و موقع سقوط شما بدنتون به لبه های تیز سرامیک شکسته بگیره، عین ترکش خمپاره گوشت و پوست و با هم عین هندونه جر میده. اگه خیلی خیلی حساس هستید میتونید ژل تمیز کننده الکلی که گفتم رو با دستمال به محل نشستن بمالید که مثلا کمی ضد عفونی بشه.
پاسخ
الان سه ماهی هستش که در آمریکا زندگی میکنم و یک مطلبی قبلاً در مورد شلنگ نوشته بودم الان بعد از تست میتونم بگم جواب میده و کاملاً راضیم ازش. Big Grin
یک تجربه هم در مورد توالتهای بیرون بگم: من قبلاً برای گلاب به روتون "ادرار" با این توالتهای ایستاده راحت نبودم و استفاده نمیکردم چون خوب میدونین دیگه آدم حس میکنه داره جلوی همه.... ولی با توجه به مشکلاتی که توالتهای فرنگی بیرون دارن، این روش سریعتر و تمیزتر هستش به نظر من که اگر عادت کنین کار راه انداز میشه.
و آخر هم اینکه دستمالهای مرطوب (ترجیحاً ضدباکتری) همراهتون باشه برای موارد ضروری مفیده.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، Danoosh ، sib 24 ، lighter ، babak12
(2014-08-17 ساعت 21:05)behdadK نوشته:  به عرض دوستانی که مشکل تطابق با توالت فرنگی دارند برسونم که وسیله ای هست به اسم Squatty Potty برای اینچنین افرادی که عملیات رو به نمونه مشابه ایرانیش نزدیک میکنه.

این وسیله یه چهارپایه ساده است که وسط اون برای قرارگیری در جلوی توالت فرنگی بریده شده. اگر حوصله پروژه های DIY رو دارید نقشه های چوبیش در اینترنت فراوانه اما بعید میدونم 25 دلار مبلغی باشه که کسی خون خودش رو براش کثیف کنه(علی الخصوص که وسیله ای است که اگر پلاستیکی باشه جهت شستشو مناسبتره)

البته که نمیشود یکی از اینها رو گذاشت توی کول پشتی و شرکت و رستوران و متر استفاده کرد ولیکن در منزل برای شما که به فرهنگ ایرانی ارج مینهید بسیار ارزشمند استWink

بهداد جان ماكتش تو ايران نيست روش تمرين كنيم ما اخه يه ماه ديگه عازميم
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK
(2014-08-28 ساعت 08:08)Vahid2014 نوشته:  
(2014-08-17 ساعت 21:05)behdadK نوشته:  به عرض دوستانی که مشکل تطابق با توالت فرنگی دارند برسونم که وسیله ای هست به اسم Squatty Potty برای اینچنین افرادی که عملیات رو به نمونه مشابه ایرانیش نزدیک میکنه.

آقا کلا چهارتا آجر رو دو تا دوتا به هم با سیمان میچسبونی و بعد با سیمان میچسبونی به کف زمین!
نشد دو تا بلوک سیمانی بذار دو طرف کاسه Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
اتفاقا من هم این پیشنهاد یامی را ترجیح میدم. کلی هم احساس نوستالژیک به آدم دست میده.
یامی جان منو یاد سرویس های مسجد بین راهی دهه 60-70 انداختی. یادش بخیر اون موقع بچه بودیم میخواستیم بین راه بریم دست به آب من یکی که خوف میکردم. بزرگترین ترسم در دوران بچگی این بود که داخل این سوراخ به این عمیقی و کثیفی نیوفتم که اگر افتادم کلا گیر میکنم و کسی نمیتونه منو در بیاره. یکی دو تا فیلم ترسناک هم دیده بودم فکر میکردم یک موجودی از داخل این سوراخ کثیف و ترسناک میاد و منو با خودش میبره.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، r-g ، HERMES7 ، sib 24 ، aghamilad ، قصه گو ، mozhgangh ، babak12 ، mohsenmb ، lighter ، Dr Sara ، rezasadeghi
(2014-08-29 ساعت 02:51)yami نوشته:  [quote='Vahid2014' pid='542084' dateline='1409197137']
[quote='behdadK' pid='536776' dateline='1408293328']
به عرض دوستانی که مشکل تطابق با توالت فرنگی دارند برسونم که وسیله ای هست به اسم Squatty Potty برای اینچنین افرادی که عملیات رو به نمونه مشابه ایرانیش نزدیک میکنه.

آقا کلا چهارتا آجر رو دو تا دوتا به هم با سیمان میچسبونی و بعد با سیمان میچسبونی به کف زمین!
نشد دو تا بلوک سیمانی بذار دو طرف کاسه Smile

اين دستشويى رفتن هم اونجا تكنيك خاص خودشا داره
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، aghamilad ، babak12
افتابه تاشوى جيبى تو ايران هست باخودمون ببريم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، babak12
ﻣﻦ ﻳﻜﻲ ﺩﺭﺳت ﻛﺮﺩﻡ, ﻓﻭﺗﻲ ﻫﺴﺖ! ﻋﻴﻦ ﺑﺎﺩﻛﻨﻚ ﺑﺎﺩ ﻣﻴﻜﻨﻲ Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh ، babak12
اگر دنبال افتابه تاشو هستید میتونم یک پیشنهاد عالی بهتون بدم که دوستام استفاده میکنن و خیلی شاد و راضی اند.
Big Grin ساندیسBig Grin
بعد از نوش جان کردن ساندیس ، سرش رو با قیچی ببرید. و تا کنید بزارید تو کیفتون.
هروقت هم که بیرون بودید و نیاز به دستشویی داشتید ، برید تو دستشویی و ساندیستون که الان شده افتابه تون ، رو بار کنید و توش اب بریزید
به همین سادگی
لذت ببریدBig Grin
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12
دوستان حواسشون هست که اونجا دستشویی از نوع فرنگی فقط موجوده و آفتابه و ساندیس جواب نمیده دیگه؟!
خیلی حساسید می بایست یه بیده پرتابل بگیرید.
میخواستم نصیحتی بکنم دیدم اسم این تاپیک نصیحت بر نمیداره. هرجور راحتید ادامه بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، HERMES7 ، lighter
دوستان بحث شیرین کارخرابی شد و به قول امریکایی ها بزرگترین لذت چیه؟؟ ....... آفرین دستشوییه،منحرفا هم برن فکر خودشون باشن بده من اون تسبیح وووو
خیلی سخت نگیرین چون مجبورین عادت بکنین- بابا مگه زمان قدیم دستشویی ها شیلنگ و ... داشت یه آفتابه از این سر حیاط آب میکردیم و میرفتیم اونور حیاط دستشویی ( یادش بخیر چه حیاطی چه دورانی الهی بمیرین همه رو گرفتین ازمون حتی دیگه رومون نمیشه از ته دل بگو..... آلودگی صوتی میشه) منم با یامی موافقم شما هرجا برین دیگه دستمال موجوده کارتون که تموم شد به صورت کاملاً حرفه ای کل خرابکاری رو به مرکز منتقل و از اونجا پاکسازی رو شروع کنین، نرین ناشی بازی دربیارین به کل بدنتون بمالین، اول از ایران شروع به تمرین کتین. بعد که دیدین کاملاً تمیز شد با دستمال مرطوب که یامی دادا گفت به خودتون احساس تازگی و آرامش بدین اینقده خوبه باور کنین،ضمناً اگه کیف دارین میتونین بطری اب از این یه وجبی ها چند سیسی هست بچه ها؟؟؟ ایول 500 میلی لیتررو داشته باشین که حسن ختام مجلس رو عالی انجام میده و بعدش با دستمال خشک کنین که کسی نفهمه :-)
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، yami ، mozhgangh ، behdadK ، HERMES7 ، hamedrouhi ، bugbear

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان