کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
(2013-08-15 ساعت 04:24)soheilbadami نوشته:  شما دوست عزیز معلوم کنین هدفتون چی هست ؟ کجای پلینو ؟ پیش اشنایی میرید که پلینو هست ؟ پلینو اپارتمان از 500 دلار داره تا 2000 دلار بسته به موقعیت و اپارتمانش. اضولا اگر هنوز آمریکا نیومدید از راه دور دنبال خونه نباشید بهتره چون باید در محل باشید. چیزی که شما توی سایت پیدا میکنین نه اون اوصاف رو در واقعیت داره و نه معلومه که موجود باشه یا حتی کدوم طبقه باشه یا کنار سطل زباله نباشه و خیلی چیزای دیگه که قیمت رو معلوم میکنه. در کل در غرب وشمال پلینو که قسمت مرغوب اون هست قیمتها بالاتر هست و اصولا ملک و اجاره از سال گذشته رشد زیادی داشته. در ضمن قرار بر این هست که تاپیک رو بخونید و مطمئن باشین بعد از اون جواب سوالاتون رو حتما میگیرید.
موفق باشید

همونطور که قبلا گفتم قرار هست کسی برامون آپارتمان اجاره کنه ..ما خودمون هنوز نیومدیم و خب معلومه که خیلی نمی دونیم اونجا چی به چی هست ...
آپارتمان معرفی شده در شمال پلینو هستش و ریویهایی که خوندم همه منفی بودند درباره اونجا ... من نمی خوام سرمون کلاه بره ...
خواستیم تا میایم بریم خونه خودمون نه هتل یا خونه کسی که سربار کسی باشیم ... منم طبق گفته دوستان در همین سایت چون قبلا مطالب رو خوندم ( هرچند که خیلی چیزها یادم رفته چون در حال بررسی جاهای مختلفی بودم )سعی کردم آپارتمانهایی رو نگاه کنم که در همین محدوده هستند ...
قبلا هم سوالام رو پرسیدم اگه کسی اطلاعات مفیدی داره که ما در جلوی دوستمون احمق فرض نشیم بسیار بسیار ممنون می شم ..و اینجور که متوجه شدم اونجا خیلی دو دوتا چهارتا می کنند برای یک دلارشون هم ارزش قایلند ... من خودم ترجیح می دم توی یک محله خوب آپارتمان یک یا 2 خوابه از 700 تا 1000 تا بشینم ولی خیالم از خیلی بابت ها مطمئن باشه ...
سبک زندگی ما با اونها فرق می کنه ..خونه من همین جا ویلاییه و من خیلی نمی دونم توی مجتمع ها چه نکارت ریز مهمی وحود دارند ک ممکنه باعث آرامش ما بشه یا مخل آسایش ما ... اونجا چه حق و حقوقی ما داریم و چه حق و حقوقی صاحب خونه ها ...
مصاحبه:آنکارا Nov.w2.کلیرنس 2 نفر بعد از 184 روز و یک نفر بعد از 287.تاریخ دریافت ویزاها: ...... تعداد:3
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، mirman ، afshin-b ، mohamadir ، alirezanz ، Memolk
ﻓﻮﺭﻱ ﻓﻮﺭﻱ ﻓﻮﺭﻱ
ﺑﻴﻤﻪ ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮاﻲ ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻢ ﻣﻴﺨﻮاﻡ. ﻛﺴﻲ ﭼﻴﺰﻱ ﺳﺮاﻍ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﻫﻢ ﭘﻮﺷﺶ ﺧﻮﺑﻲ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ و ﻗﻴﻤﺘﺶ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮ ﺑﺎﺷﻪ. ﻣﻤﻨﻮﻥ. ﺯﻭﺩﻱ ﺟﻮاﺏ ﻣﻴﺨﻮاﻡ
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، mirman ، mohamadir
(2013-08-15 ساعت 16:55)princesess نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 04:24)soheilbadami نوشته:  شما دوست عزیز معلوم کنین هدفتون چی هست ؟ کجای پلینو ؟ پیش اشنایی میرید که پلینو هست ؟ پلینو اپارتمان از 500 دلار داره تا 2000 دلار بسته به موقعیت و اپارتمانش. اضولا اگر هنوز آمریکا نیومدید از راه دور دنبال خونه نباشید بهتره چون باید در محل باشید. چیزی که شما توی سایت پیدا میکنین نه اون اوصاف رو در واقعیت داره و نه معلومه که موجود باشه یا حتی کدوم طبقه باشه یا کنار سطل زباله نباشه و خیلی چیزای دیگه که قیمت رو معلوم میکنه. در کل در غرب وشمال پلینو که قسمت مرغوب اون هست قیمتها بالاتر هست و اصولا ملک و اجاره از سال گذشته رشد زیادی داشته. در ضمن قرار بر این هست که تاپیک رو بخونید و مطمئن باشین بعد از اون جواب سوالاتون رو حتما میگیرید.
موفق باشید

همونطور که قبلا گفتم قرار هست کسی برامون آپارتمان اجاره کنه ..ما خودمون هنوز نیومدیم و خب معلومه که خیلی نمی دونیم اونجا چی به چی هست ...
آپارتمان معرفی شده در شمال پلینو هستش و ریویهایی که خوندم همه منفی بودند درباره اونجا ... من نمی خوام سرمون کلاه بره ...
خواستیم تا میایم بریم خونه خودمون نه هتل یا خونه کسی که سربار کسی باشیم ... منم طبق گفته دوستان در همین سایت چون قبلا مطالب رو خوندم ( هرچند که خیلی چیزها یادم رفته چون در حال بررسی جاهای مختلفی بودم )سعی کردم آپارتمانهایی رو نگاه کنم که در همین محدوده هستند ...
قبلا هم سوالام رو پرسیدم اگه کسی اطلاعات مفیدی داره که ما در جلوی دوستمون احمق فرض نشیم بسیار بسیار ممنون می شم ..و اینجور که متوجه شدم اونجا خیلی دو دوتا چهارتا می کنند برای یک دلارشون هم ارزش قایلند ... من خودم ترجیح می دم توی یک محله خوب آپارتمان یک یا 2 خوابه از 700 تا 1000 تا بشینم ولی خیالم از خیلی بابت ها مطمئن باشه ...
سبک زندگی ما با اونها فرق می کنه ..خونه من همین جا ویلاییه و من خیلی نمی دونم توی مجتمع ها چه نکارت ریز مهمی وحود دارند ک ممکنه باعث آرامش ما بشه یا مخل آسایش ما ... اونجا چه حق و حقوقی ما داریم و چه حق و حقوقی صاحب خونه ها ...

دوست عزيز خوشحالم كه يه خانواده نزديك جايي كه مي خوام زندكي كنم بيدا كردم .عزيزم اكه دوست داشتيد برام كامل مشخصات جايي كه مي خواينو مسيج كنيد من همسرم ساليان ساله داره تو plano زندكي مي كنه .در ضمن براتون ادرس ٢تاسايتو مي فرستم كه بتونيد مقايسه كنيد اكه بخوايد مي تونم جاهايي از plano كه خوبرو سوال كنم اما براي يكي از دوستانم كه قبلا برسيدم كفت اكه بتونن ١هفته برن هتل خيلي خوبه كه از نزديك خونه رو ببينند بالاخره حداقل مي خوايد ١سال اونجا زندكي كنيد ؟!موفق باشيد دوست عزيز
خدایا فقط به تو پناه میارم خودت دستمو بگیر .آمین Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، afshin-b ، princesess ، mohamadir ، alirezanz ، Alex 2014
(2013-08-15 ساعت 10:47)soheilbadami نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 09:50)ali039 نوشته:  سلام آقا سهیل ممنون و متشکر از رحمات شما - شخصا از راهنمایی شما هم تلفنی و هم از طریق این سایت خیلی استفاده کرده ایم من سوالی داشتم بنده قصد خرید یک واحد در CONDO سمت خیابان فارست هستم حدود دو هفته اون طرفها زندگی کردم و مورد خاصی ندیدم میخواستم بدوم برای زندگی دایمی در آن منطقه مشکلی پیدا نمی کنم؟
خواهش میکنم. ادرس رو دقیقتر بفرمایین تا بدونم کجا هست و چه زیپ کدی در ضمن پیشنهادم اینه که در خرید عجله نکنین. با چند هفته چیز زیادی دستگیرتون نمیشه از محل و کلا اگر به آمریکا هم تازه وارد شدین بازم بررسی بیشتر بهتره .
در ضمن شغلتون و محلش نزدیک این محل هست ؟ چون مهمه با این قیمت سوخت و دستمزدهای کم اینجا
سلام آقا سهیل از پاسختان ممنونم آدرس و زیپ کد اینه
Forest Lane Dallas, TX 75243( از اتوبان 75 به سمت اتوبان 635 و خروجی خیابان SKILMAN هستش). آقا سهیل به قول شما بهتره مدتی اونجا محلی اجاره کنیم و اگه خوب بود خرید کنیم ولی بر حسب عادت ایران ترس از گران شدن داریم. آیا این اتفاق می افته؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، alirezanz
(2013-08-15 ساعت 16:55)princesess نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='394180' dateline='1376524451']

باز هم نظر شخصی من این هست که حتی الامکان در محل این کارو انجام بدید و عجله نکنین در ضمن چطور میشه کسی برای شما خونه اجاره کنه ؟ بعید میدونم چنین کاری بشه کرد مگر شما از اون شخص اجاره مجدد یا سابلیس بگیرید. اگر بچه مدرسه رو هم دارید که خب بهتره از اخر شروع کنین یعنی اول مدرسه رو پیدا کنین و بعد خونه رو ! در ضمن قرار دادهای اجاره هم مثل همه جا قالب مشخص خودش رو داره و شما دخل و تصرفی در اون ندارید مگر در ادندم یا متمم اون که باید درست بخونید چون گوش بری و کلکهای احتمالی در اونها گنجانده میشه. در همین تاپیک راجعش مفصل فکر کنم توضیح داده شده باشه ولی کجاش هست یادم نمیاد !

(2013-08-15 ساعت 19:11)mitr.p نوشته:  ﻓﻮﺭﻱ ﻓﻮﺭﻱ ﻓﻮﺭﻱ
ﺑﻴﻤﻪ ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮاﻲ ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻢ ﻣﻴﺨﻮاﻡ. ﻛﺴﻲ ﭼﻴﺰﻱ ﺳﺮاﻍ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﻫﻢ ﭘﻮﺷﺶ ﺧﻮﺑﻲ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ و ﻗﻴﻤﺘﺶ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮ ﺑﺎﺷﻪ. ﻣﻤﻨﻮﻥ. ﺯﻭﺩﻱ ﺟﻮاﺏ ﻣﻴﺨﻮاﻡ

عجله نکنین ! 45 روز صبر کنین برای بیمه اوباما کر

(2013-08-15 ساعت 19:39)ali039 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='394295' dateline='1376547456']
[quote='ali039' pid='394248' dateline='1376544021']
سلام آقا سهیل از پاسختان ممنونم آدرس و زیپ کد اینه
Forest Lane Dallas, TX 75243( از اتوبان 75 به سمت اتوبان 635 و خروجی خیابان SKILMAN هستش). آقا سهیل به قول شما بهتره مدتی اونجا محلی اجاره کنیم و اگه خوب بود خرید کنیم ولی بر حسب عادت ایران ترس از گران شدن داریم. آیا این اتفاق می افته؟؟؟؟؟
نه .در تکزاس شیب افزایش و کاهش مسکن خوشبختانه ملایم هست ولی بعکس ایران هر چه زمان میگذره به نسبتی از ارزش خونه کم میشه البته همیشگی هم نیست به محل و موقعیت هم بستگی داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، mirman ، farzad47 ، mahdis ، roeentan ، amir82 ، User ، A.R.R ، mohamadir ، alirezanz
Smile
سلام بر سهیل عزیز
45 روزه دیگه چه خبره مگه؟ یه کم توضیح مبسوط بده بینیم داداش...
Big Grinهر چه کامل تر صوابش بیشتر(البته برای تگزاس رو شرح بده)
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، mohamadir ، alirezanz
(2013-08-17 ساعت 11:03)maxsupermax نوشته:  Smile
سلام بر سهیل عزیز
45 روزه دیگه چه خبره مگه؟ یه کم توضیح مبسوط بده بینیم داداش...
Big Grinهر چه کامل تر صوابش بیشتر(البته برای تگزاس رو شرح بده)
بیمه جناب اوباما میاد Big Grin که بخاطرش رای اورد دیگه ماجرای کلیده از نوع امریکاییش ! توی تاپیک بیمه مفصل نوشتم دیگه 1 صوابی کن اونجا بخون Big Grin ولی کلیش اینه که برنامه فدرال بیمه همگانی برای کسایی که هیچ جور بیمه ندارن یا نمیتونن داشته باشن و بقول اینا اففوردبل ! هم هست از ماه اکتبر باید برای کارهای اداریش اقدام بشه که طولانی هم هست و از اول 2014 تحت پوشش میرین. خبر بدش برای ما تو تکزاس اینه که حضرات ایالتی فعلا زیر بارش نرفتن و گفتن که از عهده کارهای اداریش بر نمیان و دولت فدرال احتمالا خودش اینجا دفتر میزنه و همین تداخل باعث سردرگمی احتمالی خواهد شد در این استیت عقب افتاده ای ( از این نظرها) که ما توش هستیم با مدیران واقعا نالایقش و حکایت اگر مثل برق و یوتیلیتی و اینترنت و تلفن و غیره که حتما میدونی چه شلم شوربایی هست نشه شانس اوردیم.
خلاصه خودشون خبر میکنن چشمت به اخبار ساعت 5 کانال 11 هم باشه خوبه تا ماه دیگه صداش احتمالا درمیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، mirman ، A.R.R ، el333 ، farzad47 ، mahdis ، Hedieh20 ، yalda91 ، roeentan ، Danoosh ، amir82 ، mitr.p ، Kingrazor ، moqadam ، mohamadir
جناب سهيل بادامي من بخش بيمه رو خوندم اونجا شما فقط كليتي از اين طرح توضيح داده بوديد اين طرح همون طرحي كه بعد از انتخاب شدن مجدد او-باما موفق به تصويبش شد؟
البته من كمي در موردش شنيده بودم و خيلي دنبال مشروح اش بودم به نظر ميرسه شما بسيار آگاه باشيد نسبت به اين طرح اگر براتون مقدور هست بخشي كه توضيحات كامل اين طرح رو داديد بفرماييد كجاست تا ما هم آگاه بشيم.

تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، alirezanz
(2013-08-17 ساعت 17:11)A.R.R نوشته:  جناب سهيل بادامي من بخش بيمه رو خوندم اونجا شما فقط كليتي از اين طرح توضيح داده بوديد اين طرح همون طرحي كه بعد از انتخاب شدن مجدد او-باما موفق به تصويبش شد؟
البته من كمي در موردش شنيده بودم و خيلي دنبال مشروح اش بودم به نظر ميرسه شما بسيار آگاه باشيد نسبت به اين طرح اگر براتون مقدور هست بخشي كه توضيحات كامل اين طرح رو داديد بفرماييد كجاست تا ما هم آگاه بشيم.

تشكر
من اطلاع مفصل تری ندارم و اصولا تا اعلام نشه و دستور العملش بیرون نیاد مشخص نیست. در موعد خودش حتما وبسایت خواهد داشت و اطلاع رسانی میکنند. مرحله اول اون هم مشخص کردن الیجبلیتی افراد و سطح درامدشون هست که کاری طولانی است. به هرحال من هر اطلاعی پیدا کنم یا اقدامی برای خودم انجام بدم اینجا هم دوستان رو در جریان میگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، mahdis ، fariba_a ، Hedieh20 ، yalda91 ، maxsupermax ، roeentan ، mohamadir ، alirezanz
سلام به همه دوستان
از بچه هایی که دارن میان دالاس یه خواهش و یه زحمت داشتم براتون اگه ممکنه به من خصوصی بدید
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2013-08-18 ساعت 07:46)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان
از بچه هایی که دارن میان دالاس یه خواهش و یه زحمت داشتم براتون اگه ممکنه به من خصوصی بدید
موفق باشید

بنده در خدمت هستم 8 اگست
شماره کیس :2012AS00056XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:28Aug
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:2012-june-12
تاریخ دریافت ویزا: بزودي
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد نفرات همراه با این کیس:4
جمع هزینه ها: T180000 +هزينه انكارا 10000000تومان+ترجمه 230000+پزشكي ايران200000تومان+Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، mohamadir ، alirezanz
سلام دوستان .من از پیشکسوتان قبلا سوال پرسیدم اما متاسفانه کسی جواب نداد .اگه ممکنه راهنمایی کنید.
من همسرم چندین ساله که اونجا زندگی می کننه اما متاسفانه میگه بیمه گرونه و به صرفه نیست و بیمه نداره اما من دنباله بیمه ای که خوب پوشش بده وقیمت مناسبی داشته باشه هستم میشه کمکم کنید .در دالاس

یه سوال دیگه اینکه آیا خانمهای باردار از شروع بارداری تا زایمان شامل بیمه دولت می شون و یا نه .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، Alex 2014
(2013-08-18 ساعت 12:32)yalda91 نوشته:  سلام دوستان .من از پیشکسوتان قبلا سوال پرسیدم اما متاسفانه کسی جواب نداد .اگه ممکنه راهنمایی کنید.
من همسرم چندین ساله که اونجا زندگی می کننه اما متاسفانه میگه بیمه گرونه و به صرفه نیست و بیمه نداره اما من دنباله بیمه ای که خوب پوشش بده وقیمت مناسبی داشته باشه هستم میشه کمکم کنید .در دالاس

یه سوال دیگه اینکه آیا خانمهای باردار از شروع بارداری تا زایمان شامل بیمه دولت می شون و یا نه .

بله، خانمهای باردار از شروع بارداری تا تولد بچه بیمه دولتی هستند. بعد از زایمان اولین زایمان مادر تحت پوشش هست ولی بعد از اولین ویزیت زایمان، مادر از بیمه در میاد ولی بچه بیمه میمونه.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، roeentan ، mirman ، Danoosh ، mohamadir ، alirezanz ، Alex 2014
(2013-08-19 ساعت 08:18)javidk نوشته:  
(2013-08-18 ساعت 12:32)yalda91 نوشته:  سلام دوستان .من از پیشکسوتان قبلا سوال پرسیدم اما متاسفانه کسی جواب نداد .اگه ممکنه راهنمایی کنید.

بله، خانمهای باردار از شروع بارداری تا تولد بچه بیمه دولتی هستند. بعد از زایمان اولین زایمان مادر تحت پوشش هست ولی بعد از اولین ویزیت زایمان، مادر از بیمه در میاد ولی بچه بیمه میمونه.

دوست عزیز بستگی به درآمدتون داره و هیچ نوع بیمه ای نباید داشته باشید و شما باید برید اپلای کنید توی دفتر مدیکد یا مدیکر دقیق نمیدونم کدومشون هست
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، yalda91 ، mirman ، MAHDI2012 ، mohamadir ، alirezanz
(2013-08-19 ساعت 08:50)mahdis نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 08:18)javidk نوشته:  

دوست عزیز بستگی به درآمدتون داره و هیچ نوع بیمه ای نباید داشته باشید و شما باید برید اپلای کنید توی دفتر مدیکد یا مدیکر دقیق نمیدونم کدومشون هست
موفق باشید

با يه درامد متوسط در نظر بكيريد .يا اينكه ميشه نام بعضي از بيمه هايي كه با توجه به بوشش بيمشون قيمتشون مناسبه را معرفي كنيد يا اكه سايتي هست .ممنون ميشم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان