کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
یک کلاس مکالمه انگلیسی‌ قراره در کتابخونه renner Frankford برگزار بشه ،پنجشنبه ساعت ۶.۳۰ تا ۷.۵

دوستانی که مایلند باید ثبت نام کنند
شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، Hedieh20 ، mohajer13 ، Lady ، mohamadir
دوستان عزیز
لطفا اگه کسی از دوستان اخیرا" تست TSI در Collin College دادند میشه لطفا کمی منو راهنمایی کنند
ممنون
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mitr.p ، Lady ، mohamadir ، alirezanz
(2013-10-18 ساعت 08:02)mahdis نوشته:  دوستان عزیز
لطفا اگه کسی از دوستان اخیرا" تست TSI در Collin College دادند میشه لطفا کمی منو راهنمایی کنند
ممنوان

سلام بر حاج خانم مهدیس - بزرگ دالاس و حومهSmile
اگر 1.5 ماه پیش رو جزو اخیرا" حساب کنید هستم در خدمتتون. جدید تر رو مابقی باز هستند در خدمتتون. چرا ؟چون همیشه شما در خدمت رسانی سر بودید ما کوچیک ترها یاد گرفتیم .Big Grin
(برای اونها که تازه واردند جهت رفع سو تفاهم مهدیس خانم با من سنا" نزدیک اند ولی ما ایشون رو بزرگ دالاس می دونیم بعلت اطلاعات بالاشون)
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، yalda91 ، shadi79 ، Us1346 ، mirman ، soli asali ، reza_top60 ، Hedieh20 ، سو سو ، Lady ، mohamadir ، alirezanz
mahdis نوشته است: دوستان عزیز
ممنوان

اگر 1.5 ماه پیش رو جزو اخیرا" حساب کنید هستم در خدمتتون. جدید تر رو مابقی باز هستند در خدمتتون. چرا ؟چون همیشه شما در خدمت رسانی سر بودید ما کوچیک ترها یاد گرفتیم .Big Grin
(برای اونها که تازه واردند جهت رفع سو تفاهم مهدیس خانم با من سنا" نزدیک اند ولی ما ایشون رو بزرگ دالاس می دونیم بعلت اطلاعات بالاشون)

دکتر شما لطف دارید Wink
اگه مشکلی نباشه یه کوچولو مزاحمتون میشم و سوال دارم ازتون لطفا" Big Grin
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: farzaam3 ، mohamadir ، alirezanz
(2013-10-15 ساعت 04:15)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 14:02)MARYAM2 نوشته:  سلام دوستان من ميخوام بدونم در پلينو چه زيب كد هايي براي اجاره منزل بهتر هست يعني به جز ٧٥٠٢٤ آيا زيب كدي هست كه خوب باشه پيشاپيش سپاسگزارم.
من پلینو نیستم ولی پلینو و پلینو نشینان رو دوس دارمTongue. اگر نام شهر رو در وبسایت www.bestplaces.net وارد کنید 6 تا زیپ کد براش پیدا می کنید. وقتی این 6 تا رو در سایت www.areavibes.com وارد می کنید نمره هر کدوم رو بهتون میده و میشه تا حدودی مقایسه کنید. من در مورد چند شهر این کار رو انجام دادم تا حالا. معمولش اینطوری هست که نمره زیپ کدهای یک شهر اطراف نمره خود شهر پخش شده اند. یعنی اگر فرض کنیم رالی نمره اش 82 هست یک سری از زیپ کدها زیر 82 و یک سری بالای 82 هستند و به نظر میاد که نمره خود شهر میانگینی از نمره زیپ کدهاش هست. در مورد پلینو البته اینطوری نیست. نمره خود شهر 88 هست که خیلی خوبه ولی زیپ کدهاش همه زیر این نمره هستند به جز زیپ کد 75093 که شبیه خود شهر نمره اش 88 هست! زیپ کدهای پلینو و نمره هاشون به ترتیب زیر هستند:
75093 با نمره 88
75024 با نمره 87
75023 با نمره 86
75074 با نمره 86
75075 با نمره 86
75025 با نمره 85
البته اینجور نتیجه گیری کردن با کمک اطلاعات موجود در اینترنت و وبسایت ها ممکنه چندان با واقعیت جور در نیاد ولی به هر حال بهتر از هیچی هست. به قول معروف: "تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها". در مورد رالی من زیپ کد دوم شهر رو برای سکونت انتخاب کردم. بهترین زیپ کد رالی شامل داون تاونش میشد که اینجا همه متفق القول گفتند جای جالبی برای زندگی خانوادگی نیست. حالا در جواب شما باید بگم بله زیپ کد بهتر از 75024 هم هست. یعنی 75093. منتهی شما لیست زیپ کدها و نمره هاشون همراهت باشه. وقتی رفتی از نزدیک یک بررسی میدانی از اوضاع همه محله ها داشته باش و با تلفیق اطلاعات اینترنتی و مشاهدات میدانی تصمیم نهایی رو بگیر. در مجموع من از پلینو فقط تعریف و تمجید شنیدم. به نظرم انتخاب هوشمندانه و خیلی خوبی برای زندگی در آمریکاست. مطمئن نیستم ولی فکر می کنم تو تگزاس بهترین شهر پرجمعیت ایالت هست. امیدوارم از زندگی در این شهر لذت ببرید. موفق باشید.

واقعا ممنون كاملترين و بهترين جوابي بود كه مي شد بگيرم با سپاس از وقتي كه گذاشتيد.
شماره کیس:2013as1600 مصاحبه:هفته اول دسامبر آنکارا تعداد:3نفر وضعیت:کلیرنس 31 ژانویه خودم و دخترم و٨ مي همسرم
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، soli asali ، reza_top60 ، yalda91 ، mohamadir ، alirezanz
(2013-10-18 ساعت 16:58)MARYAM2 نوشته:  
(2013-10-15 ساعت 04:15)Saeedv13 نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 14:02)MARYAM2 نوشته:  سلام دوستان من ميخوام بدونم در پلينو چه زيب كد هايي براي اجاره منزل بهتر هست يعني به جز ٧٥٠٢٤ آيا زيب كدي هست كه خوب باشه پيشاپيش سپاسگزارم.
من پلینو نیستم ولی پلینو و پلینو نشینان رو دوس دارمTongue. اگر نام شهر رو در وبسایت www.bestplaces.net وارد کنید 6 تا زیپ کد براش پیدا می کنید. وقتی این 6 تا رو در سایت www.areavibes.com وارد می کنید نمره هر کدوم رو بهتون میده و میشه تا حدودی مقایسه کنید. من در مورد چند شهر این کار رو انجام دادم تا حالا. معمولش اینطوری هست که نمره زیپ کدهای یک شهر اطراف نمره خود شهر پخش شده اند. یعنی اگر فرض کنیم رالی نمره اش 82 هست یک سری از زیپ کدها زیر 82 و یک سری بالای 82 هستند و به نظر میاد که نمره خود شهر میانگینی از نمره زیپ کدهاش هست. در مورد پلینو البته اینطوری نیست. نمره خود شهر 88 هست که خیلی خوبه ولی زیپ کدهاش همه زیر این نمره هستند به جز زیپ کد 75093 که شبیه خود شهر نمره اش 88 هست! زیپ کدهای پلینو و نمره هاشون به ترتیب زیر هستند:
75093 با نمره 88
75024 با نمره 87
75023 با نمره 86
75074 با نمره 86
75075 با نمره 86
75025 با نمره 85
البته اینجور نتیجه گیری کردن با کمک اطلاعات موجود در اینترنت و وبسایت ها ممکنه چندان با واقعیت جور در نیاد ولی به هر حال بهتر از هیچی هست. به قول معروف: "تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها". در مورد رالی من زیپ کد دوم شهر رو برای سکونت انتخاب کردم. بهترین زیپ کد رالی شامل داون تاونش میشد که اینجا همه متفق القول گفتند جای جالبی برای زندگی خانوادگی نیست. حالا در جواب شما باید بگم بله زیپ کد بهتر از 75024 هم هست. یعنی 75093. منتهی شما لیست زیپ کدها و نمره هاشون همراهت باشه. وقتی رفتی از نزدیک یک بررسی میدانی از اوضاع همه محله ها داشته باش و با تلفیق اطلاعات اینترنتی و مشاهدات میدانی تصمیم نهایی رو بگیر. در مجموع من از پلینو فقط تعریف و تمجید شنیدم. به نظرم انتخاب هوشمندانه و خیلی خوبی برای زندگی در آمریکاست. مطمئن نیستم ولی فکر می کنم تو تگزاس بهترین شهر پرجمعیت ایالت هست. امیدوارم از زندگی در این شهر لذت ببرید. موفق باشید.

واقعا ممنون كاملترين و بهترين جوابي بود كه مي شد بگيرم با سپاس از وقتي كه گذاشتيد.

من در مورد این امتیاز بندیها اطلاعی نداشتم اما الان چند وقتیه که برای اجاره آپارتمان مشغول بررسی هستیم و چون بچه داریم در نتیجه برامون امتیاز بندی و کلا کیفیت مدارس و امنیت از همه چی مهمتر بود تو تمام تحقیقاتمون بهترین مدارس رو تو زیپ کد 75093 پیدا کردیم و الان که این امتیازها رو اینجا خوندم فهمیدم که پس تحقیقاتمون درست بوده و خوشحالم که تو این زیپ کد آپارتمان گرفتیم یه مقدار قیمت اجاره هاش از جاهای دیگه بالاتره ولی به نظرم برای کسانی که بچه دارن واقعا ارزشش رو داره
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: amin arefi ، yalda91 ، Saeedv13 ، farzaam3 ، mohamadir ، alirezanz ، IDR
(2013-10-18 ساعت 09:05)maxsupermax نوشته:  
(2013-10-18 ساعت 08:02)mahdis نوشته:  دوستان عزیز
ممنوان

ما که افتخار زیارت ایشون و همسرشون رو پیدا کردیم.البته کلی‌ بهشون زحمت دادیم.
شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، soli asali ، mahdis ، nina22 ، سو سو ، farzaam3 ، mohamadir ، alirezanz
دوستان سلام
يكي از دوستانم قصد داره كه فرزندش رو به مهدكودك بفرسته.هزينش خيلي بالاست.اگه فرمي رو كه تكس هارو برميگردونن (اسم فرم رو نميدونم) پر كنه آيا هزينه مهدكودك هم برميگردونن؟ راهي هست كه اين هزينه پايينتر بياد؟ مرسي
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، سو سو ، mohamadir ، Memolk
(2013-10-19 ساعت 05:28)kamyar07 نوشته:  man vaghan ozr khahi mikonam vali man farsi nevis nadram va natonestam farsi benevisam lotfam dar morede tsi lotf konid va bishtar tozih bedid..

برای فارسی نوشتن www.behnevis.com

نوعی آزمون ارزیابی سطح توانش علمی افراد بدون نتیجه رد یا قبول مربوط به ایالت تگزاس جهت پذیرش افراد در سطوح کالج یا دانشگاه.
TSI-Texas Success Initiative
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، mohamadir ، alirezanz
سلام دوستان . یه سوال فوری برای فرم کسر مالیات حقوق داشتم W-4
توی مهاجرسرا نتونستم پیدا کنم ..
برای من و همسرم که هر دو کار میکنیم و بچه ای هم نداریم:
برای قسمت A و H که باید هرکدوم بزنیم 1
A Enter “1” for yourself if no one else can claim you as a dependent

H Add lines A through G and enter total here. (Note. This may be different from the number of exemptions you claim on your tax retur[/alignn.)

[align=right]برای قسمت 5گیج شدم.....چند ویدیو میگه بزنید 1....بعضی ها میگند 0.....میشه لطفا اونایی که میدونند جواب بدند....خیلی فوریه

.Total number of allowances you are claiming (from line H above or from the applicable worksheet on page 2)
ممنون
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، alirezanz
Smileسلام بر دوستان
یه موقعیتی پیش اومده که شاید برای بعضی رخ داده باشه که اینجا بیان می کنم.
Cool

اگر یک دارنده گرین کارت بخواهد در دالاس و حومه تغییر آدرس بدهد , قاعدتا" نیاز به تغییر آدرس دارند برای دریافت انواع و اقسام بیل ها و کردیت کارتها و استیت منت ها و غیره... این نیاز نیازی اساسی است .

-بهترین راه برای اعلام تغییر آدرس چیست؟
-آیا دارنده گرین کارت باید به اداره مهاجرت هم اعلام تغییر آدرس کنیم؟

سپاس
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadir ، alirezanz
(2013-10-23 ساعت 06:06)maxsupermax نوشته:  Smileسلام بر دوستان
Cool

اگر یک دارنده گرین کارت بخواهد در دالاس و حومه تغییر آدرس بدهد , قاعدتا" نیاز به تغییر آدرس دارند برای دریافت انواع و اقسام بیل ها و کردیت کارتها و استیت منت ها و غیره... این نیاز نیازی اساسی است .

سپاس
بهترین کار اینه که برید اداره پست ...post office ( نه ups و یا غیره.)و ادرستون رو تغییر بدید......
انلاین هم میتونید این کار رو بکنید
فقط کلا این تغییر ادرس 10 روز کاری طول میکشه. شما میتونید از الان اقدام کنید. چون توی برگه هایی که پر میکنید نوشته از چه تاریخی میخواهید ادرستون تغییر کنه و شما تاریخ رو هر زمان که بخواهی مینویسید
پس اگه زمان دارید از الان این کار رو بکنید که این پرسه 7 تا 10د روز طول میکشه
در ضمن ابن کار مجانی هست
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، nina22 ، mirman ، mohamadir ، alirezanz
(2013-10-19 ساعت 17:52)mitr.p نوشته:  سلام دوستان . یه سوال فوری برای فرم کسر مالیات حقوق داشتم W-4
توی مهاجرسرا نتونستم پیدا کنم ..
برای من و همسرم که هر دو کار میکنیم و بچه ای هم نداریم:
برای قسمت A و H که باید هرکدوم بزنیم 1
A Enter “1” for yourself if no one else can claim you as a dependent

H Add lines A through G and enter total here. (Note. This may be different from the number of exemptions you claim on your tax retur[/alignn.)

[align=right]برای قسمت 5گیج شدم.....چند ویدیو میگه بزنید 1....بعضی ها میگند 0.....میشه لطفا اونایی که میدونند جواب بدند....خیلی فوریه

.Total number of allowances you are claiming (from line H above or from the applicable worksheet on page 2)
ممنون

اگر بچه ندارید و دو نفر هستید جمع این عدها باید دو بشود.

البته خیلی مهم نیست اگر کم و زیاد بزنید چون این اطلاعات پایه ی محاسبه مالیات آخر سال نمی باشند. بلکه مالیات رو بر اساس میزان درامد و تعداد نفرات و ... حساب می کنند.

این فرم برای اینه که مشخص کنید چه مقدار مالیات قراره از حقوق هر چک کسر بشه. اگر جمع عددها یک بشود کمترین مقدار مالیات در هر چک کسر می شود ولی اخر سال ممکن است به اداره مالیات بدهکار بشوید. در ان صورت باید ان موقع نقدا مقدار بدهکاری را پرداخت کنید.
اگر دو بشود ممکن است یر به یر بشوید. اگر سه بشود ممکن است در هر بار مالیات بیشتری از انچه مقرر است بپردازید. در این صورت در پایان سال بعد از فایل کردن مالیات، ان مقداری که اضافه پرداخت کرده اید به شما بازگردانده می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: nina22 ، mitr.p ، mirman ، shimoda ، mohamadir ، alirezanz
(2013-10-23 ساعت 06:41)mitr.p نوشته:  
Cool

سپاس
بهترین کار اینه که برید اداره پست ...post office ( نه ups و یا غیره.)و ادرستون رو تغییر بدید......
فقط کلا این تغییر ادرس 10 روز کاری طول میکشه. شما میتونید از الان اقدام کنید. چون توی برگه هایی که پر میکنید نوشته از چه تاریخی میخواهید ادرستون تغییر کنه و شما تاریخ رو هر زمان که بخواهی مینویسید
در ضمن ابن کار مجانی هست

بینهایت ممنون عزیز ...ولی ضمنا" برای انواع کارت های شناسایی(ID , Driver license) شنیده بودم باس برن DPS برای تغییرات آدرس... یه فرمی هم بود نمی دونم چی چی R11 فکر کنم بود برای اداره مهاجرت ...اگه کسی می دونه ممنون.
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: hamidrezapir1 ، mohamadir ، alirezanz
(2013-10-23 ساعت 10:48)maxsupermax نوشته:  
(2013-10-23 ساعت 06:41)mitr.p نوشته:  
Cool

سپاس
در ضمن ابن کار مجانی هست

بینهایت ممنون عزیز ...ولی ضمنا" برای انواع کارت های شناسایی(ID , Driver license) شنیده بودم باس برن DPS برای تغییرات آدرس... یه فرمی هم بود نمی دونم چی چی R11 فکر کنم بود برای اداره مهاجرت ...اگه کسی می دونه ممنون.

ID منظورت اگه همون گواهی نامه رانندگیه که هم میتونید برید حضوری و هم انلاین ادرستون رو تغییر بدید....
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، yalda91 ، mohamadir ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان