کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند
سلام به همه دوستان
من ۳ ماهه اومدم دهااته کلمبیا در مریلند! اینکه میگم دهات شوخی نمیکنم واسه منی که ترجیح میدم همیشه با اینکه خودم آدمه آرومی هستم دورو برام شلوغ باشه زیاد جای خوبی نیس، مثل یه دهاته مدرنه!
عزیزانی که قصد داران این طرفا فرود بیان میتونن رو کمک های بشر دوستانه! من حساب کتاب کنن بلکه منم از این تنها بودن خلاص شدمو بلیطه برگشت رو کنسل کردم Smile

شاد زی مهر افزون
پاسخ
نیویورکی های عزیز بی زحمت خودتون رو نشون بدید.به خدا سوگند که کاری باهاتون نداریم .فقط یه کم اطلاعات و راهنمائی میخواهیم.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، mitra_921 ، taherifar ، alirezanz
سلام دوستان براي آدرس دادن توي امريكا كه ssn ياگرين كارتتون به اونجا فرستاده بشه من آدرسي نداشتم اونجا بدم مث اينكه تو مصاحبه هم حتما يه آدرسي بايد داشته باشيم نميدونم چكار كنم؟ مصاحبه ام هم كمتر از يه هفته ديگه ابوظبيه. كسي ميتونه بهم كمك كنه؟ به همين آقاي rs232 چون خيلي ادعاش ميشه گفت شماره بده تماس ميگيرم ونگرفت من آدرس محل زندگي كسي هم نميخوام كه نميدن ميگم آدرس صندوق پستي بديد كه ssn يا گرين كارت بياد اونجا همين اگه آدرسي هم در ورود پيدا كردم در فرودگاه عوضش ميكنم با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، morteza_2010 ، aadine ، taherifar ، nazaningh67
fidell عزيز
به نظرم شما بهتره شهري که ميخواهي مقيم بشي را اينجا عنوان کني تا دوستاني که مايلند به شما کمک کنند. اينجا بچه هاي زيادي عنوان کردن که ميخواهند به تازه واردين کمک کنند. من فکر مي کنم که تازه فقط يه آدرس خواستن نسبت به کمکهاي ديگري که اين عزيزان ميخوان انجام بدن ( کمک به اقامت و ...) ناچيزه.
CASE NO.:2010AS290XX
تاريخ دريافت پاکت اول:15 June
تاريخ ارسال فرمها:18 June
تاريخ کارنت شدن:آخرين بولتن
تاريخ دريافت نامه دوم:25 july
تاريخ مصاحبه: 1سپتامبر
تاريخ کليرنس: 14 سپتامبر
سفارت:آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، Jav3 ، tehranipoor ، morteza_2010 ، lexington ، aadine ، taherifar
(2010-05-11 ساعت 14:13)fidell نوشته:  سلام دوستان براي آدرس دادن توي امريكا كه ssn ياگرين كارتتون به اونجا فرستاده بشه من آدرسي نداشتم اونجا بدم مث اينكه تو مصاحبه هم حتما يه آدرسي بايد داشته باشيم نميدونم چكار كنم؟ مصاحبه ام هم كمتر از يه هفته ديگه ابوظبيه. كسي ميتونه بهم كمك كنه؟ به همين آقاي rs232 چون خيلي ادعاش ميشه گفت شماره بده تماس ميگيرم ونگرفت من آدرس محل زندگي كسي هم نميخوام كه نميدن ميگم آدرس صندوق پستي بديد كه ssn يا گرين كارت بياد اونجا همين اگه آدرسي هم در ورود پيدا كردم در فرودگاه عوضش ميكنم با تشكر

fidell جان این ادرس منه اگه خواستی اینو بده:

a1520 Preston Rd, Apt 511
Plano, TX 75093

حتماً مشکلی بوده که rs232 نتونسته تماس بگیره. همین طور که الیزای عزیز نوشته، بهتره اول تصمیم بگیری کجا می خوای بری، بعد از دوستان همون جا کمک بخوای و کارتهات هم همونجا بره بهتره.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
(2010-05-11 ساعت 18:53)tehranipoor نوشته:  
(2010-05-11 ساعت 14:13)fidell نوشته:  سلام دوستان براي آدرس دادن توي امريكا كه ssn ياگرين كارتتون به اونجا فرستاده بشه من آدرسي نداشتم اونجا بدم مث اينكه تو مصاحبه هم حتما يه آدرسي بايد داشته باشيم نميدونم چكار كنم؟ مصاحبه ام هم كمتر از يه هفته ديگه ابوظبيه. كسي ميتونه بهم كمك كنه؟ به همين آقاي rs232 چون خيلي ادعاش ميشه گفت شماره بده تماس ميگيرم ونگرفت من آدرس محل زندگي كسي هم نميخوام كه نميدن ميگم آدرس صندوق پستي بديد كه ssn يا گرين كارت بياد اونجا همين اگه آدرسي هم در ورود پيدا كردم در فرودگاه عوضش ميكنم با تشكر

Plano, TX 75093

حتماً مشکلی بوده که rs232 نتونسته تماس بگیره. همین طور که الیزای عزیز نوشته، بهتره اول تصمیم بگیری کجا می خوای بری، بعد از دوستان همون جا کمک بخوای و کارتهات هم همونجا بره بهتره.
سلام آقای تهرانی پور خیلی لطف کردین آخه توی مصاحبه باید حتما یه آدرسی بدی انطور که دوستان میگن .بعد من به ایشون با pmگفته بودم قصد دارم اگه بشه بیام سانفرانسیسکو اگه دقت کنی می بینی که اولین کسی که تواین قسمت از فرووم{دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند} یا تو سایت بارها گفته که حاضرم کمک کنم ایشون هستند ما هم فکر کردیم جدی میگن حالا ما توقعی نداریم از ایشون.شاید یه سری ملاحظاتی دارن ازشما بخاطر لطفتون ممنونم همچنین ازایشون هم بخاطر اطلاعاتی که تواین سایت میذارن.جسارتاشما که مصاحبه رفتید آدرس در همین حد کافیه ؟فرض کنید اگه مصاحبه کننده اسم صاحب آدرسو خواست بگم آقای تهرانیپور ؟بازم ببخشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: tehranipoor ، morteza_2010 ، mh_hshk ، aadine ، taherifar ، nazaningh67
دوست عزیز من هم از شما مشخصاتتون را در پیام خصوصی خواستم که فقط به من اسم دادید و بعد از شما خواستم با من تماس بگیرید تا قبل از دادن آدرس با شما صحبت کنم.
گذشته از اینکه کار تهرانی پور که آدرسش را در سایت گذاشته کار قشنگ و خوبیه، اما من یا آرش یا خیلیهای دیگه دوست نداریم آدرسمون را در یک سایت عمومی قرار بدیم. از طرف دیگه. من احتمال داره از آخر نوامبر به یک محل جدید نقل مکان کنم و لازم بود بدونم شما چه موقع تشریف میارین تا نامه تون سرگردان نشه. به هر حال اینجا کسی "ادعا" نداره. اما همین آرش عزیز به چند نفر که من میشناسم کمک کرده. حالا شما تشریف بیارید ببینیم شما به اندازه یک پوست پیاز برای کسی که نمیشناسید کار میکنید یا نه.
پاسخ
اگر اینو نگم بی انصافی کردم...

ما وقتی اومدیم اینجا رفتیم خونه یکی از دوستان قدیم پدرم... دستشون درد نکنه، بالاخره ما دو هفته مهمونشون بودیم. اما تو این مدتی که ما پیششون بودیم هیچ کاری به کارمون نداشتن! یعنی ما خودمون باید همه چی رو کشف می کردیم... نه ماشین داشتیم نه با دوروبر آشنا بودیم هر چند که کلا توی خونه بمون هم نبودیم روزی 4-5 ساعت پیاده راه گز می کردیم تا مثلا بریم دنبال راه انداختن زندگیمون... آرش (rs232) بهمون زنگ زد ببینه اوضاعمون چطوره، یه روز نعطیل حدود دو ساعت رانندگی کرده بود اومد ما رو از خونه دوستمون برداشت برد اوکلند و برکلی رو دنبال خونه گشتیم... جاهای تفریحی هم ما رو برد! کلی بهمون خوش گذشت... تازه ظهر هم ناهار مهمونمون کرد!

من اصلا فکر نمی کردم اینقدر با مرام باشه... اگر الان یه مدتیه تو سایت نمیاد مطمئن باش اونم مشکلات خودشو داره...

آرش امتحانش رو پس داده... اینقدر که اون تا حالا ما رو تخویل گرفته هیچ کس اینور آب به ما محل نذاشته!!! باور کن... من همینجا ازش کمال تشکر را دارا می باشم! Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
(2010-05-11 ساعت 20:20)fidell نوشته:  
(2010-05-11 ساعت 18:53)tehranipoor نوشته:  

Plano, TX 75093

سلام آقای تهرانی پور خیلی لطف کردین آخه توی مصاحبه باید حتما یه آدرسی بدی انطور که دوستان میگن .بعد من به ایشون با pmگفته بودم قصد دارم اگه بشه بیام سانفرانسیسکو اگه دقت کنی می بینی که اولین کسی که تواین قسمت از فرووم{دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند} یا تو سایت بارها گفته که حاضرم کمک کنم ایشون هستند ما هم فکر کردیم جدی میگن حالا ما توقعی نداریم از ایشون.شاید یه سری ملاحظاتی دارن ازشما بخاطر لطفتون ممنونم همچنین ازایشون هم بخاطر اطلاعاتی که تواین سایت میذارن.جسارتاشما که مصاحبه رفتید آدرس در همین حد کافیه ؟فرض کنید اگه مصاحبه کننده اسم صاحب آدرسو خواست بگم آقای تهرانیپور ؟بازم ببخشید.

خواهش می کنم فیدل جان. آرش همونطوری که گفتم حتماً مسئله ای داشته. برای اسم هم اول همین ادرس اسم و فامیل منو بذار: Vahid Tehranipoor یادت باشه من اسمم رو با دو تا اُ می نویسم. پیام درست میگه بعضی ها خب ممکنه دوست نداشته باشن ادرس خونه اشون رو بذارن رو سایت. این ادرسی هم که میدی مهمه چون این کارتها هر جا بره میتونه مورد سوء استفاده هم قرار بگیره. خلاصه اگه آشنایی نداشتی و خودت اطمینان کردی به ما، می تونی از این آدرس استفاده کنی.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ
(2010-04-07 ساعت 10:48)adl نوشته:  
(2010-04-07 ساعت 10:07)mahdis نوشته:  سلام دوستان
ما نزدیکه عید و توی شلوغی امدیم اول قرار نبود بیام دالاس ولی ...
به هر حال قسمت بود و خدا رو شکر
ما رو به یه نفر معرفی کردن و ساعت ۱۲ شب رسیدیم ۱۰ صبح که رفتیم پیشه این بنده خدا چون یه فروشگاه بزرگه ایرانی بود همونجا هر دو ( من و همسرم ) مشغول کار شدیم . خوب بود راضی بودیم ولی مثله اینکه قسمت نبود بمونیم پیششون بعد از حدوده ۱ ماه از اونجا امدیم بیرون و چند جا رفتیم برای استخدام و الان منتظریم البته همسرم موقت مشغوله . کار هست اگه پیگیری کنیم و کمی کنار بیایم با کار . حالا کم یا زیاد به قولی بسازیم
اجاره : ما یه آپارتمان ۱ خواب تمیز گرفتیم ماهه اول ۱۹۹$ و از ماهه بعد ۵۷۵$ البته ۱ ساله قرارداد بستیم
اینجا اگه کار پیدا کنید میشه خوب زندگی کرد از خوب هم بهتر
ما که راضی هستیم خدا رو شکر
ازو ضعیت درامد و سایر هزینه هاتون بیشتر بنویسید متشکرم

سلام
وقت به خیر
لطفآ به این آدرس مراجعه کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2299&page=2
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، taherifar ، alirezanz
(2010-04-07 ساعت 15:49)hs100433 نوشته:  مهدیس سلام:

امیدوارم حالتان خوب باشد من وخانمم 5 ماه پیش آمدیم آمریکا وبعد ازدوماه اقامت برگشتیم ایران البته گرین کارد

وسوشال وگواهینامه رانندگی را هم گرفتیم مجددا"قبل ازشش ماه برای اینکه درروند سیتیزن شیپی اشکالی

پیش نیاید تصمیم داریم بیاییم آنجا برای گرقتن پاس سفید البته ما درلوییزیانا (نیواورلنز-گری)بودیم ودرآنجا راضی

نبودیم میشه لطفا"بفرمایید اگرما بیاییم آنجا برای یک مدت چند ماهه میتوانیم کاری پیدا کنیم

باتشکر

سلام
وقت به خیر
از اینکه دیر جواب دادم عذر میخوام
در خصوص کار بستگی به توقع شما از کار داره بستگی داره دنباله چه کاری باشید و چه کاری حاضر باشید انجام بدید
این مورد بارها صحبت شده همه ماها در ایران خب شرایطه شاید خیلی خیلی بهتری داشتیم ولی باید اینجا از یه جائی استارت بزنیم
ولی خدا رو شکر همه چیز جور میشه و پیش میره نگرانه هیچ چیز نباشید
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، sh-b ، kianoush ، Monica ، morteza_2010 ، lexington ، mh_hshk ، aadine ، lorecance ، farhad8893 ، taherifar ، alirezanz
سلام دوستان عزیز
واقعیتش این است که آقا یا خانم fidell نتوانستند من را قانع کنند که درخواست ایشان سرکاری نیست. وقتی یک نفر تلفن می گذارد لااقل باید یک اسم کوچک به من بدهد که وقتی زنگ زدم بگویم با آقا یا خانم فلانی کار دارم و ایشان بدون اینکه خود را معرفی کند و بگوید که مثلا من یک آقای هشتاد ساله بنام ایکس و یا یک خانم پنجاه ساله بنام هرچی هستم فقط یک شماره تلفن برای من گذاشتند. از اول حس کردم که قصد ایشان فقط این است که من را امتحان کند و من از این کارها خیلی بدم می آید و حتی برای خود ایشان نوشتم که لطفا با این جور کارها برای کسانی که واقعا احتیاج به کمک دارند مشکل ایجاد نکنید.
بهرحال هرچیزی با حفظ موازین خودش امکان پذیر است و من نمیتوانم آدرس خانه خودم را به کسی بدهم که حتی اسم کوچکش را هم به من نمی گوید.
هر کسی دوست دارد به من بگوید تا پیامهای خصوصی رد و بدل شده بین ما را برایش بفرستم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
دوستان یک چیزی را هم در نظر داشته باشید هر کدام از ما که اعلام آمادگی کرده ایم ،ظرفیتی برای کمک به دیگران داریم .و مسلما نمی توانیم در آن واحد چندین نفر راپوشش دهیم.در این تاپیک افراد زیادی اعلام آمادگی کرده اند ولی معمولا و طبیعتا هر کس کمکی بخواهد می رود سراغ کسی که بیشتر می شناسدش و با او احساس راحتی بیشتری می کند.طبیعیست که افراد فعال در سایت که با شخصیتشان بیشتر اشنا هستیم مثل آرش و لیلی و پیام و ...بیشتر مورد درخواست کمک قرار می گیرند و وقتی حجم درخواستها زیاد شد، حق بدهید که یک نفر نمی تواند پاسخگوی اینهمه آدم باشد.
من خودم تا الان به چندین نفر قول کمک داده ام ولی تصمیم دارم برای اینکه شرمندۀ کسی نشوم وقتی ظرفیت کمک رسانیم تمام شد و تعداد افراد زیادتر از توانم شد،همینجا اعلام کنم و از کمک رسانی انصراف دهم .ولی شاید خیلیها نتوانند اینقدر رک مساله را بیان کنند و با توجه به ملاحظاتی که می کنند تحت فشار قرار گیرند.و شاید هم مثل پیام برای خود چارچوبی دارند که باید رعایت شود.ولی این دیگر بی انصافیست که بخواهیم طلبکارانه با این قضیه برخورد کنیم و شاکی هم بشویم :که حرف زدی باید پاش واستی!!چرا بیخودی تریپ آدم خیر بر می داری؟!
ما اینجاییم که به هم کمک کنیم و مطمئن باشید که هر کس دارد به نوبۀ خود همین کار را می کند و قرار نیست به کسی مدال افتخار بدهند.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
[quote='rs232' pid='49145' dateline='1273704671']
سلام دوستان عزیز
واقعیتش این است که آقا یا خانم fidell نتوانستند من را قانع کنند که درخواست ایشان سرکاری نیست. وقتی یک نفر تلفن می گذارد لااقل باید یک اسم کوچک به من بدهد که وقتی زنگ زدم بگویم با آقا یا خانم فلانی کار دارم و ایشان بدون اینکه خود را معرفی کند و بگوید که مثلا من یک آقای هشتاد ساله بنام ایکس و یا یک خانم پنجاه ساله بنام هرچی هستم فقط یک شماره تلفن برای من گذاشتند. از اول حس کردم که قصد ایشان فقط این است که من را امتحان کند و من از این کارها خیلی بدم می آید و حتی برای خود ایشان نوشتم که لطفا با این جور کارها برای کسانی که واقعا احتیاج به کمک دارند مشکل ایجاد نکنید.
بهرحال هرچیزی با حفظ موازین خودش امکان پذیر است و من نمیتوانم آدرس خانه خودم را به کسی بدهم که حتی اسم کوچکش را هم به من نمی گوید.
هر کسی دوست دارد به من بگوید تا پیامهای خصوصی رد و بدل شده بین ما را برایش بفرستم.
salam key board englisi hast motasafaneh natoonstam farsi type konam man alan too dubai hastam baraye mosahebeh az chand ta doostan keh adres gozashtan mamnoonam az aghay arash ham mamnooam az payam khan bkhatere shomareh telefonetoon mamnoonam choon dostan deegeh lotf kardan tamas nagreftam zahmatetoon bedam ta bebinim cheh peesh myad
سلام
کیبرد انگلیسی هست متاسفانه نتونستم فارسی تایپ کنم
من الان تو دبی هستم برای مصاحبه از چنر تا دوستان که آدرس گذاشتن ممنونم
از آقای آرش هم ممنونم از پیام هم بخاطر شماره تلفن ممنونم چون دوستان دیگه لطف کردن تماس نگرفتم زحمتتون بدم تا ببینیم چه پیش میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، honareirani ، rs232 ، aadine ، lorecance ، taherifar
دوستان من واقعاً نمی توانم ایالتهای مختلف امریکا را با هم مقایسه بکنم چون اطلاعاتم در مورد آنها خیلی کم است اگر کسی می تواند مرا راهنمائی کند مثلا در مورد اجاره خانه - نسبت سیاه پوست ها - میزان بیکاری - عقاید مذهبی - آب و هوا و غیره.
case no: 2010AS00020xxx
همچنان منتظر نامه دوم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان