کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند
(2010-05-22 ساعت 13:50)fidell نوشته:  
(2010-05-22 ساعت 02:08)payam007 نوشته:  
(2010-05-11 ساعت 07:53)payam007 نوشته:  سلام به همه دوستان
من ۳ ماهه اومدم دهااته کلمبیا در مریلند! اینکه میگم دهات شوخی نمیکنم واسه منی که ترجیح میدم همیشه با اینکه خودم آدمه آرومی هستم دورو برام شلوغ باشه زیاد جای خوبی نیس، مثل یه دهاته مدرنه!
عزیزانی که قصد داران این طرفا فرود بیان میتونن رو کمک های بشر دوستانه! من حساب کتاب کنن بلکه منم از این تنها بودن خلاص شدمو بلیطه برگشت رو کنسل کردم Smile

شاد زی مهر افزون

مریلند نبود؟

رفتیما!
سلام 1-از نظر آب وهوا چطوره مثل كدوم شهر ايرانه تقريبا؟2-كار مهندسي برق( شبكه هاي توزيع وانتقال برق)پيدا ميشه؟3- ازنظر هزينه زندگي خرج چطوره؟بگو تا تصميم بگيريمWink

سلام

از نظر آب و هوا خیلی متغیره! اول صبح سرد، ظهر گرم میشه و عصر خنک Smile)

اما بخوای با ایران مقایسه کنی‌، مثل شمال سبز، اما شرجی نیست،

از نظر کار هم نسبتا جای خوبی‌، نزدیکترین شهر در قسمت شمال، بندر بالتیمور و در جنوب واشنگتن، با هرکدوم تقریبا ۲۰ میل فاصله داره، نزدیکترین فرودگاه به اینجا دالاس و ریگان هست که پرواز‌های قطر و امارات اکثرا در دالاس میشینن،

اما توصیه من به همه اینه که از همون اول انتظار نداشته باشین که کراوات زده پشت میز بشینین، اینجا یه کمی‌ اوضاع فرق داره که همه دوستان بهتر از من می‌دونن. اما کار‌های معمولی‌ از ساعتی‌ ۷.۵ تا ۱۰.۵ $ شروع می‌شه.

در مورد اجاره خونه هم بگم که یه آپارتمان یه خوابه حدود ۶۰ متر، در یه منطقه امن و خوب، ماهیانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تاس که باید پول برق و آب رو هم که تقریبا ماهی‌ ۲۰۰ تا می‌شه بهش اضافه کرد.

باز اگه سوالی بود در خدمتیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، laili ، seravin ، kianoush ، Monica ، tehranipoor ، farzad24 ، Jav3 ، balot ، indmehdi ، hosein m ، free_free ، مانترا ، mohajer13 ، nazaningh67
(2010-05-24 ساعت 00:20)saba1100 نوشته:  ایا شما همگی وقتی وارد امریکا شدید کسی امد جلوتون دم فرودگاه وروزهای اول رو کجا و چجوری گزراندید

سلام دوست عزیز
ما شماره یه دوست رو داشتیم که ون داشت و از فرودگاه تماس گرفتیم و اومد دنبالمون و با قیمت خیلی مناسب نسبت به سایر دوستان ( ۴۰$ ) ما رو به هتل مناسب رسوندن
و روز اول فقط حساب باز کردیم و خدا رو شکر همون روز ( البته با هماهنگی ) مشغول به کار شدیم
روزهای اول باید پیگیر اجاره خونه ، ssn ، بانک ، گواهینامه ، تهیه وسایل و ... باشید
اگه تصمیم به اومدن دالاس داشتید ، ما در خدمت هستیم
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
(2010-05-24 ساعت 07:23)mahdis نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 20:20)sanaz2010 نوشته:  دوستان سئوالي برام پيش آمده كه فكر كنم تو اين تاپيك بهتره مطرح بشه
من آمار خوندم (بدون سابقه كار در رشتم )ولي سابقه كار فروش اتومبيل و حسابداري فروش دارم ،اسپانسرم لس آنجلس زندگي مي كنه و من مي خوام در بدو ورود به همين شهر برم ،اما با صحبتهايي كه با دوستان داشتم هيچ كس لس آنجلس رو براي يه تازه وارد تاييد نمي كنه .همه ميگن:
1-اين شهر براي تو خيل گرونه
2-اين شهر فرصت كاري به توي تازه وارد نمي ده (با يه زبان معمولي )و با تخصصهايي كه داري
3-ايراني هاي ساكن لس آنجلس منتظر فرصتن تا يه آدم از همه جا بيخبر و اغفال كنن
خلاصه دوستان مي خوام بدونم كسي ايالت ديگه اي رو پيشنهاد مي ده؟

سلام دوست عزیز
ما بدونه هیچ برنامه ریزی به دالاس امدیم و خدا رو شکر تا الان راضی هستیم
موفق باشید

با اوضاع اقتصادی امروز، کار در دیلرشیپ کمی‌ مشکله، اما حسابداری رشتهٔ خوبیه که اینجا میتونی‌ اگه تجربه داشته باشی‌ پول خوبی‌ بسازی،

عزیز دل برادر، آدم بد و خوب همه جدا هست، بهتر که کلاهی خودمونو ۲ دستی‌ بچسبیم که باد نبره Smile

در مورد شرق آمریکا هم فکر کن‌، گرچه شک نکن کالیفرنیا یکی‌ از بهترین مکانها برای زندگیه
(2010-05-23 ساعت 08:00)lyly نوشته:  همه سمت غرب زندگی می کنین؟! هیشکی از ایرانیا ایالتهای شرقی زندگی نمی کنه؟ چرا آخه؟

من شرق آمریکا در مریلند هستم، اون غرب زده‌های کافر رو ولشون کنین Smile (شوخی‌)

سوالی داری بگید، اگه بلد بودم جواب میدم
(2010-05-23 ساعت 08:00)lyly نوشته:  همه سمت غرب زندگی می کنین؟! هیشکی از ایرانیا ایالتهای شرقی زندگی نمی کنه؟ چرا آخه؟

من شرق آمریکا در مریلند هستم، اون غرب زده‌های کافر رو ولشون کنین Smile (شوخی‌)

سوالی داری بگید، اگه بلد بودم جواب میدم
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، kianoush ، Monica ، lyly ، nnazi_2005 ، balot ، mojgank ، aadine ، free_free ، mohajer13 ، alirezanz
(2010-05-23 ساعت 13:57)adl نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 08:57)Ashkan.R نوشته:  

من جرجیا هستم

افرین پسر خوب حالا که جورجیا هستی یک کمی راجب وضعیت کار مسکن هزینه ها اب و هوا و شرایط اطلاع بده . ممنون میشم اینجا تقریبا 5-6 نفری قرار هست اتلانتا بیان .

خوب بستگی داره چی می خوای بدانی
این ایالت،ایالت تاپ امریکا نیست اما تو کل امریکا به ایالت در حال رشد معرفه ،نرخ بیکاری این جور که من شنیدم (موثق نیست) 8.5 درصده در صورتی که مثلا کالیفرنیا 12 درصد است من خودم خیلی ها را دیدم از ایالت های دیگه اینجا برا کار می یاند اما خود من یه ماهه دنبال کار می گردم پیدا نکردم
قیمت مسکن و خدمات در این ایالت از دیگر ایالت ها پایین تره ،مثلا یه خانه دو خوابه بدون وسایل خانه که 20دقیقه با مرکز شهر اتلانتا (البته با ماشین ) فاصله داره و با اصطلاح در شهر مریتا است 800 تا 1000 دلاره که البته شما از پرداخت پول کیبل و اب و یوتیلیتی معاف هستید و همان خانه یه خوابش حدوده 500 تا 650 است
در مورد اب و هوا اینجا از نظر چگالی سبزی در امریکا مقام اول را داره و از نظر وسعت سبزی بعد از کالیفرنیا مقام دوم را داره
و هوای اینجا تقریبا مثل رشته است نه شدیدا مرطوب مثل شمال ایران . نه خشک مثل اصفهان
و معمولا چهار فصله اما فصل تابستان و زمستان ان کوتاه است مثلا الان که خرداد تو ایرا ن همه پوست می ندازن اینجا شب ها بسیار خنک هست اما عیب هوای اینجا اینه که ثبات نداره یک روز به شدت گرم و یک روز به شدت سرد است معمولا شهری است پر باران
معروفیت حهانی این شهر به خاطر المپیک 98 است که اینجا برگزار شد همچنین مرکز سی ان ان و کوکاکولا و دلتا ایر لاین ،بزرگترین ایرلاین جهان در این شهره
جمعیت شهر حدود پنج ملیون و جمعیت جرجیا حدود 8 ملیون است که از نظرتعداد ایرانی این شهر در رتبه چهارم در امریکا قرار داره(منبع موثق نیست)
یکی از ایرادات این شهر تعداد زیاد سیاه پوست هست حدود 65 درصد جمعیت اینجا سیاه پوست هست و بنابراین تعداد بی خانمان این شهر زیاده
از لحاظ دانشگاه
سه دانشگاه مهم دنیا یعنی
جرجیا تک (مهندسی)،اموری(پزشکی)،یونورسیتی اف جرجیا(انسانی)در این شهر است و معمولا به شهر دانشجویی معروف است
خلاصه بیاین خوش می گذره،با هم میریم کنسرت شجریان دیگه نمی دانم چی می خواین بدونید اگر سوالی هست در خدمتم
پاسخ
سلام به همه دوستانی خارج از کشور هستند، چون اسم تاپیک کمک فرد خارج از ایران بود
اومدم درخواستم رو اینجا بازگو کنم، هرچند که خودم داخل ایران هستم ولی از یکی از دوستان
خارج از کشور کمکی می خوام پس لطفا پاکش نکنید این پست رو
من می خوام چیزی رو از امریکا کسی برام بخره و برام پست کنه ایران
پولش رو هم اول پست می کنم وقتی رسید لطف کنه و برام بخره بفرسته
از دوستانی که در امریکا هستن و به خصوص در شهر لوس آنجلس هر کس می تونه
کمکم کنه یه پیام خصوصی به من بده لطفا، ممنون
منتظرم
شماره کیس: ؟؟؟201
دریافت نامه قبولی: این جمعه که نیومد !! Big Grin
کنسولگری:
ارسال فرمهای اول:
کارنت شدن کیس:

تو دنیا نزدیک 550 میلیون سلاح گرم هست یعنی به ازای هر 12 نفر یک
سلاح وجود داره حالا سوال اینه که ما اون 11 تای دیگه رو چه جوری مسلح کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مطالب ای تایپیک رو میخوندم.
حقیقتش رو بخواید من با RS232 تلفنی صحبت کردم وایشون خیلی هم برای بنده وقت گذاشتند که همین جا مجددا از ایشون به خاطر راهنمای هاشون تشکر میکنم.

دست در دست هم دهیم و بریم آمریکا ؟!
پاسخ
(2010-05-24 ساعت 21:05)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان
مطالب ای تایپیک رو میخوندم.
حقیقتش رو بخواید من با RS232 تلفنی صحبت کردم وایشون خیلی هم برای بنده وقت گذاشتند که همین جا مجددا از ایشون به خاطر راهنمای هاشون تشکر میکنم.

دست در دست هم دهیم و بریم آمریکا ؟!

این آقا آرش(RS232) خیلی کارش درسته!!
قراره که ما هم تا چند وقته دیگه زحمت بدیم بهش !!!!
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، rs232 ، balot ، aadine ، مانترا ، alirezanz
(2010-05-24 ساعت 00:20)saba1100 نوشته:  ایا شما همگی وقتی وارد امریکا شدید کسی امد جلوتون دم فرودگاه وروزهای اول رو کجا و چجوری گزراندید
کسانی که فامیل نزدیک دارن پیش اونها و اگر نه هتل.بعضی ایرانیها هم هستن که یه اتاق از حونشون بهتون اجاره میدن واسه 1 ماه تا جا بیفتید و خونه پیدا کنید.
[/quote]

از اینکه جوابم را دادید کمال تشکر رو دارم همیشه موفق باشیدRolleyes
Shyافسوس چقدر زود دیر میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: balot ، aadine ، alirezanz
(2010-05-24 ساعت 19:33)Zero نوشته:  سلام به همه دوستانی خارج از کشور هستند، چون اسم تاپیک کمک فرد خارج از ایران بود
اومدم درخواستم رو اینجا بازگو کنم، هرچند که خودم داخل ایران هستم ولی از یکی از دوستان
منتظرم

کسی نیس یه کمکی به ما بکنه ؟؟؟؟؟
کنسولگری:
ارسال فرمهای اول:
کارنت شدن کیس:

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-25 ساعت 13:16)Zero نوشته:  
(2010-05-24 ساعت 19:33)Zero نوشته:  سلام به همه دوستانی خارج از کشور هستند، چون اسم تاپیک کمک فرد خارج از ایران بود
منتظرم

دوست عزیز، اگر کسی هم بخواهد کمک کند، با توجه به این امضاء شما (اسلحه و....)آخه دیگه کی جرات داره اعلام آمادگی کنه؟؟؟!!!!!!
البته در کل بیخیال . شوخی بود. اگر عجله نداری ، یک سه چهارماهی اگر صبرکنی،من برات میگیرم. البته بستگی داره تا چی بخوای؟؟؟؟!!!!!
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، balot ، aadine ، alirezanz
(2010-05-25 ساعت 15:22)ShabPareyeMohajer نوشته:  
منتظرم

دوست عزیز، اگر کسی هم بخواهد کمک کند، با توجه به این امضاء شما (اسلحه و....)آخه دیگه کی جرات داره اعلام آمادگی کنه؟؟؟!!!!!!
البته در کل بیخیال . شوخی بود. اگر عجله نداری ، یک سه چهارماهی اگر صبرکنی،من برات میگیرم. البته بستگی داره تا چی بخوای؟؟؟؟!!!!!

آخه از در تاپیک که میاد آدم اینور همه میگن آی ما کمک می کنیم و آی ما
همه هستیم و از این حرفا آدم میگه ایول دمشون گرم همین که کمک می خوای
همه فرار می کنن، تازه من که گفتم جلو جلو پولشم می دم
والا بمب اتم هم نمی خوام که کسی بترسه که درد سر شه
یه چیز کوچک که تو ایران گیر نمیاد و شاید اگه الان بگم خنده تون بگیره
20-30 دلار هم بیشتر نیس ولی متاسفانه فقط همه در حد حرفن
البته حق هم دارن اعتماد نکنن ولی حداقل شعار هم ندن منی که دارم
اعتماد می کنم جلو جلو پول بدم خیلی که هیچکی صداشم در نمیاد
از شما هم ممنون که آمادگی و مرامتون رو نشون دادی ولی الان لازمش دارم
اگر هم نشد عیب نداره اینم می شه یه تجربه دیگه !!!
کنسولگری:
ارسال فرمهای اول:
کارنت شدن کیس:

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-27 ساعت 23:49)Zero نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 15:22)ShabPareyeMohajer نوشته:  
منتظرم

آخه از در تاپیک که میاد آدم اینور همه میگن آی ما کمک می کنیم و آی ما
همه هستیم و از این حرفا آدم میگه ایول دمشون گرم همین که کمک می خوای
همه فرار می کنن، تازه من که گفتم جلو جلو پولشم می دم
والا بمب اتم هم نمی خوام که کسی بترسه که درد سر شه
یه چیز کوچک که تو ایران گیر نمیاد و شاید اگه الان بگم خنده تون بگیره
20-30 دلار هم بیشتر نیس ولی متاسفانه فقط همه در حد حرفن
البته حق هم دارن اعتماد نکنن ولی حداقل شعار هم ندن منی که دارم
اعتماد می کنم جلو جلو پول بدم خیلی که هیچکی صداشم در نمیاد
از شما هم ممنون که آمادگی و مرامتون رو نشون دادی ولی الان لازمش دارم
اگر هم نشد عیب نداره اینم می شه یه تجربه دیگه !!!

دوست عزیز این تاپیک رو اگه اسمش رو بخونید متوجه میشید که دوستان منظورشون چیه.............
فکر نمیکنم منظورشون این بوده که اینجا همه آماده باش نشستند و منتظرند تا کمک کنند.
من خودم به شخصه نظرم این بود که چون اوایل مهاجرت کمی مشکله و من این راه رو با کمک یکی از دوستام تونستم طی کنم پس منهم این لطف خدا رو در نظر میگیرم و به کسی که مهاجرت میکنه تا جائی که از عهده ام بربیاد کمک کنم......باز هم میگم تا جائی که از عهده ام بربیاد.
نه اینکه به هر کسی از سرتاسر دنیا بیام و کمک کنم..
خیلی جالبه که شما توقع هم داری و ناراحت میشی از اینکه چرا کسی به من کمک نمیکنه.و همه رو متهم به شعار دادن میکنی .من حتی اگه دارو و یا یه چیز مهمی بود که ضروری بود حتما این کار رو برای یک هموطنم که احتیاج داره انجام میدادم ولی نه چیزی که حتی برای خودتون هم خنده داره.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
قرار کسانی که می خوان بیان امریکا چون کسی ندارن اینجا هم کشور غریبه دست هم دیگر را بگیریم قرار نیست کارمند اداره پست باشیم
یکبار دیگه موضوع صفحه را بخوان
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، seravin ، laili ، payam_prz ، Ali Sepehr ، hasti_banoo ، R.F ، Shahoo52 ، nnazi_2005 ، rs232 ، aadine ، Ehaqiqi ، behnia ، alirezanz
من نگفتم که چیز خنده داری می خوام که !!! گفتم شاید به نظرتون خنده دار بیاد
که یکی به خاطرش به این و اون رو بندازه !!! بعدشم شما اگه پست اول منو بخونی نوشتم
درسته این تاپیک برای کمک به افراد خارج از ایرانه ولی با یه نگاه به محتوای تاپیک و پستها
گفتم شاید یکی هم یه کمکی کرد، آقایی هم که می گی قرار نیس اداره پست باشیم
من هرگز به خودم اجازه نمی دم به کسی بی احترامی کنم
من کی چنین چیزی گفتم ؟!! در آخر هم بگم با این چیزا من یکی که ناراحت نمی شم
فقط یکم خورد تو ذوقم، الان دم همتون گرم ، خدا رو شکر کردیت کارت جور کردم
خودم می خرمش، از قدیم می گن آدم گوشت تن خودشو می خوره منت قصابو نمی کشه
من که می دونم سریع الان پست من پاک می شه ولی حداقل بزار یه نصفه روز
باشه تا خونده شه
تا یادم رفت اینم بگم که این پست آخریا رو یکم تند رفتم
اگه به کسی بر خورد یا ناراحت شد معذرت ، می دونم
اونورم سختی خودش رو داره
موفق باشید
کنسولگری:
ارسال فرمهای اول:
کارنت شدن کیس:

پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، mahdis
اول: از کردیت کاردت نمی تونی استفاده کنی چون پورتالهای کردیت کارد از طرف شرکتهای مبدا (خود موسسات اعتباری) برای تمام آی پی های ایران بسته است و مجبوری از پر.و.ک.س.ی استفاده کنی که اون وقت محل آی پی با پروفایلت همخونی نداره و تازه احتمال دزدیده شدن شماره کارت هم وجود داره.
دوم: هیچ کمپانی به ایران شیپینگ نداره
سوم: شما سال دیگه تشریف بیارید هم پستتون سر جاش هست
چهارم: شما خودت اگر بگی من به مهاجرها کمک می کنم بعد یکی بیاد ازتون خواهش کنه برید به گلدونهاش آب بدید و اگر نکنه بره تو فروم بنویسه همه ادعا دارید، خوشتون میاد؟
پنجم: هر چی می خواهید در پیام خصوصی به من بگید ببینم چیکار میتونم بکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، honareirani ، mahdis ، seravin ، Jav3 ، yek_mosafer ، aadine ، indmehdi ، mahboobeh A.tehrani ، Aghaman ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان