کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبريك به مناسبت فرا رسيدن نوروز ۱۳۸۹
نامه ای از دکتر هژبری:

کلمه نوروز را به انگلیسی چگونه بنویسیم؟

چند سال پیش استاد زبان فارسی احسان یارشاطر با ارائه دلایل زیاد پیشنهاد کرد که نوروز را به لاتین NOWRUZ بنویسیم تا غیر فارسی زبانان عید ما را با یک نام بشناسند. ولی این پیشنهاد مورد قبول همگان قرار نگرفت بطوریکه امروز ما نوروزبه ده ها نوع مینویسیم و هیچ کلمه بهتر مورد قبول همه پیدا نشد تا جایگزین آن شود.

در پاسخ هایی هم که به پیام نوروزی خود دریافت کردم هر کس بمیل خود نوروز را بطریقی نوشته بود.

دلیل عمده ای که در عدم قبول پیشنهاد یارشاطر اورده میشود اینستکه اگر نوروز را به این صورت بنویسیم امریکایی ها نمیتوانند آنرا انطوریکه ما میخواهیم تلفظ کنند. ولی واقعیت این است که ما نوروز را به هر طریق که بنویسیم یک آمریکایی, فرانسوی و یا آلمانی نمیتواند انرا مثل ما تلفظ کند.

اطلاع دارید که خوشبختانه مجمع عمومی سازمان ملل در تاریخ 23 فوریه 2010 نوروز را بنام عید مردم ساکن ایران ,آذربایجان , افغانستان وملت های دیگراین منطقه برسمیت شناخت و انرا در تقویم سازمان ملل ثبت کرد.

در این مصوبه نوروز بصورت NOWRUZ نوشته شده است:

http://www.un.org/News/Press/docs/2010/ga10916.doc.htm

دیروز 15 مارچ 2010 کنگره آمریکا هم با اکثریت قاطع نوروز را بنام روز عید ایرانیان تصویب کرد که دران هم نوروز را NOWRUZ نوشته شده است

http://paaia.org/galleries/default-file/...09_xml.pdf

آیا بهتر نیست حال که این مجامع جهانی نوروز را به این شکل شناخته اند- ما هم حد اقل بر سر یک موضوع ساده ولی مهم برای حفظ سننت های ملی - اختلاف سلیقه های خودرا کنار بگذاریم و حتی اگر این واژه را ایده ال نمیدانیم- همه نوروز را به صورت NOWRUZ بنویسیم؟

در این راستا انجمن ها و تشکیلات فرهنگی و سیاسی ایرانی و برگزار کنندگان عید نوروز نقش مهمی بعهده دارند.

ارادتمند
فریدون هژبری
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
اما من معتقدم که نام نوروز را اینگونه بنویسند بهتر است .
NEWRUZ . که همان نوروز خوانده میشود . برای مثال شنیدید میگویند whats news (واتس نو ز)
تقریبا توی یک مایه هست .
من از جامعه بین الملل و انجمن های مربوطه خواش میکنم به این صورت بنویسند .
ارادتمند
دکتر نوید X
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، lexington ، honareirani ، OverLord ، shahram1347
در سال نو؛ به دشمن، بخشش..... به رقیب، تحمل..... به دوست، دل..... به مشتری، خدمات..... به همه، خیرخواهی. به کودک، الگو و به خودتان، احترام اهدا کنید.....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: ChairMan ، OverLord ، R.F ، honareirani ، sh-b ، nnazi_2005 ، lexington ، usa.lover ، kavoshgarnet ، shahram1347
اولین نوروز در غربت اولین سفر هفت سین بدون ماهی‌ قرمز اولین عید بدون عیدی و عید دیدنی

امیدوارم همه سالی سر ایر موفقیت پیشرو داشته باشن
این عید ،بی عیدی چه سوت کوره
ما هم رفتیم جز دسته "ان شا.الله سال دیگه تو خانه خودمون عید را جشن بگیریم"
ای داد،عجب
مردم از خوشی، یکی نبود بهم بگه به درک
تشکر کنندگان: ChairMan ، lexington ، kavoshgarnet ، Hashem ، shahram1347
سلام دوستان

فرا رسیدن سال نو را به مدیران محترم سایت و کاربران عزیز پیشاپیش تبریک میگوییم.سالی پر از موفقیت و برکت وشادی را برای همه دوستان آرزومندیم.

برکت باشد
تشکر کنندگان: looloo ، shahram1347
(2010-03-19 ساعت 06:01)Ashkan.R نوشته:  این عید ،بی عیدی چه سوت کوره
ما هم رفتیم جز دسته "ان شا.الله سال دیگه تو خانه خودمون عید را جشن بگیریم"
ای داد،عجب
مردم از خوشی، یکی نبود بهم بگه به درک

بـــــــه درک.Big GrinBig GrinBig Grin
تشکر کنندگان: Ashkan.R ، ساشا ، lexington ، shahram1347
دوستان سال نو مبارک امیدوارم در سال جدید به 5|3(سه پنجم)آرزوهایتان برسید و 5|2 بقیه بماند برای سالهای بعد که انگیزه برای زندگی داشته باشید!

حالا لطفا دستها رو به آسمان می خوام دعای مهاجرسرایی کنم:

خدایا همۀ کسانیکه در آرزوی مهاجرتند را زودتر به کشور مقصد برسان! الهی آمین
همۀ کسانیکه که در انتظار برنده شدن درلاتاری هستند زودتر برنده بفرما! الهی آمین
همۀ کسانیکه در انتظار زمان مصاحبه هستند را زودتر مصاحبه بفرما! الهی آمین
همۀ کسانیکه در انتظار کلیرنس هستند را زودتر کلیر بفرما! الهی آمین
همۀ کسانیکه که در راه مهاجرت هستند را سفرشان را بی بلا بگردان! الهی آمین
همۀ تازه مهاجران را با شرایط جدید و غربت مَچ بفرما! الهی آمین
همۀ جویندگان کار در غربت را به سمت کار و در آمد سوق بفرما! الهی آمین
همۀ مهاجرین قدیم را زودتر به دیدار خانواده هایشان مشعوف بفرما! الهی آمین
و این هم یک دعای مخصوص: خدایا گربۀ کوچکمان را پیش از اینکه از سکنه خالی شود ،از چنگال کفتار دربیاور و آن را در خور نامش بگردان ! الهی آمین
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
منم عید رو به همه دوستانم تبریک می گم. سال خوبی داشته باشید.

راستش من اصلا تو تبریک گفتن استعداد ندارم!
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، laili ، sh-b ، star4631 ، usa.lover ، ChairMan ، honareirani ، lexington ، R.F ، Hashem ، shahram1347
دوستان عزیزم، من هم سال نو را تبریک می گویم.
و سالی پر از شادی و سلامتی و موفقیت را آرزو می کنم.
.
تشکر کنندگان: sh-b ، nnazi_2005 ، ChairMan ، honareirani ، ساشا ، lexington ، usa.lover ، kavoshgarnet ، Hashem ، shahram1347
من هم به نوبه خودم به تمام دوستان عزیز این عید باستانی رو تبریک میگم!
امیدوارم که امسال همه به موفقیتشان برسند!
امسال برای من سال موفقیت و فرار از این%^%# است.
خیلی دوست دارم امسال خبر قبولی خودم و بقیه دوستان رو ببینم و بشنوم!

نوروز 1389 بر شما و خانواده تان مبارک باد !!!
نوروزتان پیروز، هر روزتان نوروز...

ارادتمند و دوستدار همه، مایک...
تشکر کنندگان: sh-b ، nnazi_2005 ، ChairMan ، honareirani ، ساشا ، lexington ، laili ، star4631 ، kavoshgarnet ، Hashem ، shahram1347
نمیدونم بار چندم هست تبریک میگم اما بازم میگم عیدتان مبارک/
تشکر کنندگان: sh-b ، honareirani ، nnazi_2005 ، usa.lover ، ساشا ، lexington ، laili ، star4631 ، R.F ، kavoshgarnet ، Hashem ، shahram1347
سایه حق
سلام عشق
سعادت روح
سلامت تن
سرمستی بهار
سکوت دعا
سرور جاودانه
"این است هفت سین آریایی"
پیش کش همه دوستان خوبم
نوروز 89 مبارک
تشکر کنندگان: usa.lover ، ساشا ، lexington ، ChairMan ، honareirani ، star4631 ، sh-b ، R.F ، kavoshgarnet ، Hashem ، shahram1347
: پيام نوروز اين است.دوست داشته باشيد و زندگي کنيد.زمان هميشه از ان شما نيست
امیدوارم که همگی سال خوبی رو کنار خانوادهامون داشته باشیم و به تمام ارزوهای کوچیک و بزرگتون برسینSmile
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، N.D ، R.F ، honareirani ، kavoshgarnet ، ساشا ، nnazi_2005 ، lexington ، Hashem ، shahram1347
وطنم، ایرانم : عید آن روز مبارک بادم که تو آبادی و من آزادم....
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: honareirani ، R.F ، usa.lover ، ChairMan ، kavoshgarnet ، nnazi_2005 ، Eskandari ، lexington ، Hashem ، shahram1347

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان