کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
ببخشید از پست غیر مرتبط با تاپیک ولی چون این تاپیک فعالتره مطرح میکنم .من الان ایرانم رفتم تو سایت کاریابی آمریکا یه موقعیت شغلی بود تو رشته خودم شرایطش مدرک تحصیلی لیسانس و 5 سال سابقه کار میخواست . من 5 سال سابقه کار رو در ایران دارم آیا سابقه کار ایران مورد قبول هست ؟ مدرکم رو میخوام اونجا معادل سازی بکنم . مدرک معادل مورد قبول هست برای اونها جهت گرفتن شغل؟ از نظر تخصص کاری مشکلی ندارم . کلا اگه بخوای کاری رو بگیری تخصص رو داشته باشی ولی شرایط دیگه رو نداشته باشی بهت میدن ؟ میشه همون ماههای اول کار تخصصی گرفت با این شرایط؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-26 ساعت 20:26)iust_software نوشته:  سلام به همه دوستان گلم
من حدود یک ماه و نیم هست اومدم ولایت کفر، جای شما خالی قبل از ورود گفتیم جانمی جان هرشب خانم بازی مشروب، کلاب .... افتادیم
تو این یک ماه تنها یک شب اونم به مدت یه ساعت رفتیم کلاب و فقط همین !!
شش روز هفته کار میکنم چهار روز در رستوران، دو روز تعمیرات موبایل، بیزینس وضعش خوب نیس این یه هفته مگس می پروندیم! رستوران بعنوان گارسون درآمدش بستگی یه کرم مشتری داری یه روز دیدی 150 تا ساختیم یه روزم 20 تا هم نساختیم، گارسون هم باشی ساعتی 2.25 بیشتر نمیگیری! تو رستوران کار کنی غذای مفت هم بهتون نمیدن! نهایتش تخفیف میدن اونم یک وعده (به ما که میدن بقیه دوستان رو نمیدونم)
تعمیرات موبایل هم بنده مسئول مستقیم غازهای محترم هستم که باهم میریم گردش و آنها را می چرانم تا حسابی پروار شوند! تا دلتون بخواد بیگاری کشیدیم! متاسفانه یکی از دوستان مهاجرسرایی هوم سیک شدن و قصد برگشت دارند، خواهشا دوستان پوستتون رو کلفت بنمایید و جاخالی نکنین
من تو ایران مثل همه شماها یه تحصیلات و شغل خوبی داشتم، کارشناس ارشد نرم افزار بودم و برنامه نویسی بودیم و پروژه هایی را مدیریت می کردیم، اما اصلا غصه چیزیو نخورید! شاید خیلیهاتون باور نکنید اما من تنها با 900 دلار وارد آمریکا شدم! یه خونه اجاره کردم ماهی 500$ و 400$ بقیشم در حد خورد و خوراک یکی دو هفته! نمیگم شما این ریسک و بکنید! به استرسش نمی ارزه! اما خوب خوشحالم از پسش براومدم.
فعلا منتظریم مدرک سیسکو را بگیریم و انشاا... بریم سر کار و تخصص خودمون!
شاد باشید
دوست عزیز منم کامپیوتر خوندم میشه بگید مدرک سیسکو رو در اونجا اقدام کردید یا ایران .راستی الان وضع کارتون چطوره؟

دوست عزیز منم کامپیوتر خوندم میشه بگید مدرک سیسکو رو در اونجا اقدام کردید یا ایران .راستی الان وضع کارتون چطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanssss ، Mina2015 ، matiyar
(2014-08-25 ساعت 18:30)lilimohajer2015 نوشته:  
من حدود یک ماه و نیم هست اومدم ولایت کفر، جای شما خالی قبل از ورود گفتیم جانمی جان هرشب خانم بازی مشروب، کلاب .... افتادیم....

این پست دوستمون خیلی قدیمیه هست و ممکنه جوابی از ایشون نگیرین اگه پیگیر این تاپیک نیستن اما من چون یک مدلهایی دستم تو این کارهاست عرض کنم خدمتتون که اگه کـــــــــــــــــــــــــــــــار بلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــد هستید و زبانتون در حد مکالمه بدون مشکل تو روان هست، شک نکنید که بیکار نمی مونید با مدارک سیسکو.
حدالامکان سعی کنید که CCNP بگیرید چون CCNA کمی داره خز میشه، مخصوصا در شهرهای بزرگ. در ایران هم برای آموزشش اقدام کنید ولی امتحان و نگه دارید برای اینجا چون اصلا فکر کنم ایران امتحانش اصل نیست.
اینقدر تاکید میکنم رو کار بلدی چون داشتن مدرک برای شما مصاحبه شغلی ایجاد میکنه و بعد از اون دیگه کار مدرک تمامه! بقیه اش مانده به کار بلدی شما. بعدا هم مشخصا بشه که کار بلد نیستین یا از پسش نیامدید، اینجا مشکلی با اینکه ایکی ثانیه آدم رو اخراج کنن ندارن!
اگه فکر میکنید که ممکنه کار سیسکو سوئیچینگ و روتینگ به زیادی بکشه، روی شاخه های راحتترش فوکوس کنید، مثلا سکیوریتی.
مدارک CompTIA هم اگه Security+ و Linux+ ترجیحا با یکی از Cloud و Storage بگیرید باز کارش خوبه و بعنوان تکنسین عمومی در خیلی شرکتها استخدامتون میکنن. A+ دوزار نمی ارزه و خودتون رو علافش نکنید. بجای Network+ هم بهتره که مدرک CCENT سیسکو رو بگیرید. از مال نتورک پلاس خیلی بهتره و سطحش هم تقریبا برابر.
پاسخ
تشکر کنندگان: Reb ، ParsTrader ، ehsanssss ، lighter ، M@hdi ، pari pariaaa ، shoshina ، Nima90 ، SomeOneX ، manheb1 ، samane1363 ، Siamak
خدا شاهده اگه به حرف این یامی گوش کنید قطعا رستگار میشید. Big Grin
من CompTIA Project+ رو هم توصیه می‌‌کنم.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، ehsanssss ، lighter ، pari pariaaa ، mohsenmb ، Siamak
ITGuy جان به طرز فجیعی چوبکاری میفرمایند!
اگه من میدونستم این تاپیک رو دنبال میکنن، اصلا به خودم جرات نمیکردم دراین زمینه صحبت کنم. ماشالا متخصصی هستن در این زمینه.
ایشالا که فرصت کنن و یک بار یک پستی کاملی از تجربیات و توصیه هاشون در زمینه IT و مخصوصا شبکه که تا جایی که یادمه تخصص اصلی شون هست در اینجا بنویسن و دوستان و من رو مصتفیظ!! (حالا دقیقا مطمئن نبودم چه شکلی، اینجوری نوشتم!!) کنن Smile
یک بار که نوشتن و انگاری کپی پیست نکرده نوشته ها پرید. ایشالا ایندفعه دیگه یک پست اساسی طلبمونه از ITGuy
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanssss ، lighter ، pari pariaaa ، mohsenmb
(2014-08-25 ساعت 21:11)yami نوشته:  
من حدود یک ماه و نیم هست اومدم ولایت کفر، جای شما خالی قبل از ورود گفتیم جانمی جان هرشب خانم بازی مشروب، کلاب .... افتادیم....

این پست دوستمون خیلی قدیمیه هست و ممکنه جوابی از ایشون نگیرین اگه پیگیر این تاپیک نیستن اما من چون یک مدلهایی دستم تو این کارهاست عرض کنم خدمتتون که اگه کـــــــــــــــــــــــــــــــار بلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــد هستید و زبانتون در حد مکالمه بدون مشکل تو روان هست، شک نکنید که بیکار نمی مونید با مدارک سیسکو.
حدالامکان سعی کنید که CCNP بگیرید چون CCNA کمی داره خز میشه، مخصوصا در شهرهای بزرگ. در ایران هم برای آموزشش اقدام کنید ولی امتحان و نگه دارید برای اینجا چون اصلا فکر کنم ایران امتحانش اصل نیست.
اینقدر تاکید میکنم رو کار بلدی چون داشتن مدرک برای شما مصاحبه شغلی ایجاد میکنه و بعد از اون دیگه کار مدرک تمامه! بقیه اش مانده به کار بلدی شما. بعدا هم مشخصا بشه که کار بلد نیستین یا از پسش نیامدید، اینجا مشکلی با اینکه ایکی ثانیه آدم رو اخراج کنن ندارن!
اگه فکر میکنید که ممکنه کار سیسکو سوئیچینگ و روتینگ به زیادی بکشه، روی شاخه های راحتترش فوکوس کنید، مثلا سکیوریتی.
مدارک CompTIA هم اگه Security+ و Linux+ ترجیحا با یکی از Cloud و Storage بگیرید باز کارش خوبه و بعنوان تکنسین عمومی در خیلی شرکتها استخدامتون میکنن. A+ دوزار نمی ارزه و خودتون رو علافش نکنید. بجای Network+ هم بهتره که مدرک CCENT سیسکو رو بگیرید. از مال نتورک پلاس خیلی بهتره و سطحش هم تقریبا برابر.
دوست عزیز نظرتون مدرک CIW بازار کارش چطوره؟ من این من مدرک رو در ایران گرفتم البته مدرکم بین اللمللی نیست ولی امتحان رو خوب دادم و اگه بخوام به راحتی میتونم مدرک بین اللمللیش رو هم بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-26 ساعت 20:56)ehsanssss نوشته:  
(2014-08-25 ساعت 21:11)yami نوشته:  

دوست عزیز نظرتون مدرک CIW بازار کارش چطوره؟ من این من مدرک رو در ایران گرفتم البته مدرکم بین اللمللی نیست ولی امتحان رو خوب دادم و اگه بخوام به راحتی میتونم مدرک بین اللمللیش رو هم بگیرم.

اسم این مدرک رو شنیده بودم ولی نمیدونستم دقیقا چیه. اینجا خوندم الان:
http://blog.pluralsight.com/ciw-certification-guide

ظاهرا خیلی مبحث گسترده ای رو پوشش میده و خوب اینجا هم متخصص وب نیاز بالا هست. چون عملا هر بیزنسی الان برای خودش یک وب سایت داره و بیشترشون چون خدمات ارائه میدن رو سایتشون حالا چه خرید فروش چه مسائل دیگه، نیاز به متخصص دارن که در شرکت باشه و به طراح خارج از شرکت زیاد نمیتونن اعتماد کنن. تازه خیلی ها نرم افزار اداری شو رو اینترانت داخلی هست و روی وب سرور و با اینکه رو اینترنت نیست ولی باز بخاطر اینترانت و وب سرور بیس بودنش به متخصص وب نیاز دارند.

بجز این مواردی که در این مدرک قید شده و بسیار خوب هم هست و اگه واقعا بهش تسلط دارید خوب مدرکشم بگیرد بهتره، من توصیه میکنم که در مورد راهبری وردپرس و دروپال هم حسابی مطالعه و کار کنید.

بیشتر شرکتهایی که کسی رو برای راهبری سایتهاشون استخدام میکنن، سایتهاشون روی وردپرس یا دروپال هست. دروپال هم که میدونید چه قدرتی داره و چه وسیع هست. کمی PHP و MySQL هم بزنیم بغلش، عالی میشه.

یکی از تخصصهای مورد نیاز برای وب مسترها جدیدا مد شده، کار با کلاود هست.
مخصوصا AWS یا همان Amazon Web Services و Microsoft Azure و Google هم کمتر.

من تضمین میکنم که اگه کسی متخصص AWS باشه، فقط همین هاا، کار دیگه نه، بیکار نمیمونه. الان خیلی شرکتها میخوان به کلاود مهاجرت کنن یا حداقل بخشی از سایت یا دیتابیس شون رو به کلاود بیارن اما کسی ندارن که مثلا با AWS بتونه راحت کار کنه و میترسن تو دردسر بیوفتن.

برای یادگرفتن AWS هم خود آمازون کتاب داره و هم کتاب الکترونیکی رایگان برای کیندل گذاشته و هم اینکه میتونید با کردیت کارت برای یک سال یک اکانت رایگان بگیرید تا باهاش کار کنید و یاد بگیرید.
فقط یک محدودیتهایی داره که باید اینا رو مد نظر داشته باشید (مثلا حجم دیتابیس یا جمع مدت روشن بودن ماشینهای مجازی) که اگه رعایت نکنید و ازش عبور کنید، آمازون کارتتون رو شارژ میکنه ولی در حدودی که بهتون اجازه داره استفاده کنید، برای یک سال رایگانه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanssss ، lighter ، M@hdi ، pari pariaaa ، Siamak
زیاد فکر نکن که تکنولوژی اینجا خیلی خیلی بالاست.
شرکتی که من توش کار میکنم و دو هفته دیگه ازش خارج میشم، محصول اصلیش برنامه ای هست که با اکسس ران تایم 2002 نوشته شده ، تازگی یه دست به سرو گوشش کشیدن تو 2010 کامپایلش کردن و .....
وی بی 6 ........ حداقل من 8 سالی هست نشنیدم کسی تو ایران وی بی 6 کار کنه... حالا قدیمیتر از این کار میکنی؟

(2014-08-06 ساعت 01:25)M@hdi نوشته:  دوستان گلم سلام
من در ایران برنامه نویس هستم و بزودی به آمریکا می آیم. متاسفانه تکنولوژی که ما اینجا استفاده می کنیم و من مسلط هستم خیلی قدیمیه و در آمریکا منسوخ شده است. شما می دونید بدون داشتن سابقه کار از آمریکا، و بدون داشتن مدرک دانشگاهی از آنجا و بدون مهارت لازم باید دنبال چه راهکاری باشم تا بتونم کار پیدا کنم؟ قطعا خیلی سخته می دونم ولی اگر راهی به نظرتون می رسه بگید

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، M@hdi ، copol
stealth جان
این قدیمی ولی کماکان مورد استفاده بودن بعضی تکنولوژی های اینجا برای یک عده ای مزیت خوبی شده!!
میدونستی یکی از پر درامد ترین برنامه نویسهای آمریکا، برنامه نویسهای کوبول هستند؟
بخاطر اینکه هنوز سیستمهای مالی و اداری قدیمی که به این زبان نوشته شده رو کماکان دارن استفاده میکنن ولی برنامه نویسهاشون یا مردن یا بازنشست شدن، و الان در بدر دنبال برنامه نویس کوبول هستن!!

البته واقعیت اینه که یکی از دلایلی که من فکر میکنم اینجا شرکتها زیاد به مهاجرت به ورژنهای بالای نرم افزارها نیستن، مسئله مسولیت پذیری آنهاست.
در ایران هر نرم افزار جدیدی میاد مفتی نصب میکنن و برنامه های نوشته شده رو ارتقا میدن و اگه بپرسی که خب حالا مشکلی پیش آمد تکلیف چیه، میگن خوب پیش بیاد دیگه!! مگه قرار چیز خاصی بشه!!

اما اینجا برای یک شرکت مسئله ادامه حیات یا ورشکستگی هست اگه محصولش با مشکل اساسی بربخوره و برای همین حالا حالاها جرات نمیکنن که بی گدار به آب زده و بدون حساب کتاب (که همانطور که گفتی گاها 12 سال طول میکشه!) نرم افزارشون رو ارتقا بدن. یک مثلی دارن اینجا که میگن، اگه درست کار میکنه، تعمیرش نکن!!
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، ParsTrader ، M@hdi ، pari pariaaa ، sce ، آلیس-1980 ، copol ، Ashkan3832
(2014-08-27 ساعت 07:13)stealth نوشته:  زیاد فکر نکن که تکنولوژی اینجا خیلی خیلی بالاست.
شرکتی که من توش کار میکنم و دو هفته دیگه ازش خارج میشم، محصول اصلیش برنامه ای هست که با اکسس ران تایم 2002 نوشته شده ، تازگی یه دست به سرو گوشش کشیدن تو 2010 کامپایلش کردن و .....
وی بی 6 ........ حداقل من 8 سالی هست نشنیدم کسی تو ایران وی بی 6 کار کنه... حالا قدیمیتر از این کار میکنی؟

من در ایران برنامه نویس هستم و بزودی به آمریکا می آیم. متاسفانه تکنولوژی که ما اینجا استفاده می کنیم و من مسلط هستم خیلی قدیمیه و در آمریکا منسوخ شده است. شما می دونید بدون داشتن سابقه کار از آمریکا، و بدون داشتن مدرک دانشگاهی از آنجا و بدون مهارت لازم باید دنبال چه راهکاری باشم تا بتونم کار پیدا کنم؟ قطعا خیلی سخته می دونم ولی اگر راهی به نظرتون می رسه بگید

بله، درست حدس زدید. VB6 کار می کنم. سیستم های بانکی که من روش کار می کردم مربوط به 12 سال پیش بود. اما خوب، تو بانک نصب بود و جوابشو پس داده بود. برای همین هم، همونو توسعه می دادند و پشتیبانی می کردند. اما با تحقیقاتی که من کردم ظاهرا برای VB6 در امریکا کار بسیار کم است.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، pari pariaaa ، copol
سلام
بازارکار برنامه نویسی php+mysql چطوریه؟
تسلط به framework ی مثل yii
...
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2014-08-27 ساعت 22:29)Yashar1989 نوشته:  سلام
بازارکار برنامه نویسی php+mysql چطوریه؟
تسلط به framework ی مثل yii

اگه به وردپرس و مخصوصا دروپال تسلط داشته باشی، شنیدم کار زیاد هست. خیلی ها کسی میخوان که سایت وردپرسی یا دروپالی شونو مدیریت کنه.
برو سایتهای dice و indeed سرچ کن PHP MySQL Drupal Wordpress ببین چی میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، mohsenmb ، Yashar1989 ، pari pariaaa ، Siamak ، copol
دلایل زیاد هست اما مهمترین دلیل نیروی کار هست . تو سیستم سرمایه داری مهم این هست که چقدر بتونی پول درست کنی، چطور و چگونه زیاد مهم نیست . حداقل تجربه من این هست که یک گروه برنامه نویس که چیزی جدیدتر از VB6 تاحالا ندیده را 14 ساله روی یک پروژه گذاشتن. از یک طرف هیچ هزینه ای بابت آموزش اونها نمیدن از طرف دیگه هم به همون سیستم 14 سال پیش بهشون حقوق میدن. برنامه نویس بدبخت هم از جاش تکون نمیتونه بخوره که اگر بخواد بخوره جای دیگه کار پیدا نمیکنه.

(2014-08-27 ساعت 07:36)yami نوشته:  stealth جان
این قدیمی ولی کماکان مورد استفاده بودن بعضی تکنولوژی های اینجا برای یک عده ای مزیت خوبی شده!!
میدونستی یکی از پر درامد ترین برنامه نویسهای آمریکا، برنامه نویسهای کوبول هستند؟
بخاطر اینکه هنوز سیستمهای مالی و اداری قدیمی که به این زبان نوشته شده رو کماکان دارن استفاده میکنن ولی برنامه نویسهاشون یا مردن یا بازنشست شدن، و الان در بدر دنبال برنامه نویس کوبول هستن!!

البته واقعیت اینه که یکی از دلایلی که من فکر میکنم اینجا شرکتها زیاد به مهاجرت به ورژنهای بالای نرم افزارها نیستن، مسئله مسولیت پذیری آنهاست.
در ایران هر نرم افزار جدیدی میاد مفتی نصب میکنن و برنامه های نوشته شده رو ارتقا میدن و اگه بپرسی که خب حالا مشکلی پیش آمد تکلیف چیه، میگن خوب پیش بیاد دیگه!! مگه قرار چیز خاصی بشه!!

اما اینجا برای یک شرکت مسئله ادامه حیات یا ورشکستگی هست اگه محصولش با مشکل اساسی بربخوره و برای همین حالا حالاها جرات نمیکنن که بی گدار به آب زده و بدون حساب کتاب (که همانطور که گفتی گاها 12 سال طول میکشه!) نرم افزارشون رو ارتقا بدن. یک مثلی دارن اینجا که میگن، اگه درست کار میکنه، تعمیرش نکن!!

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، copol
اﺳﺘﻴﻠﺚ ﺟﺎﻥ, ﻋﺠﺐ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﻧﺎﺑﻲ ﻛﺮﺩﻱ! ﺣﺎﻝ ﻛﺮﺩﻡ. ﺣﻘﺎ ﻛﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮﻳﺲ ﺧﺒرﻩ اﻱ ﻫﺴﺘﻲ.
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa
یک چیز دیگه هم یادم رفت بگم . الان آگهی استخدام برنامه نویس مارو ببینی هر تکنولوژی جدیدی که بخوای توش هست غیر همون VB6. خودتو دست کم نگیر اما فکر کنم موقعش باشه که شروع کنی به یاد گرفتن زبانهای جدید.
بهتر از من میدونی که منطق ، ریاضیات و چگونگی حل مسئله خیلی مهمتر از زبان برنامه نویسی هست که با تجربه ای که داشتی در اون زمینه فکر نمکنم مشکلی داشته باشی.

(2014-08-27 ساعت 17:31)M@hdi نوشته:  
(2014-08-27 ساعت 07:13)stealth نوشته:  زیاد فکر نکن که تکنولوژی اینجا خیلی خیلی بالاست.

بله، درست حدس زدید. VB6 کار می کنم. سیستم های بانکی که من روش کار می کردم مربوط به 12 سال پیش بود. اما خوب، تو بانک نصب بود و جوابشو پس داده بود. برای همین هم، همونو توسعه می دادند و پشتیبانی می کردند. اما با تحقیقاتی که من کردم ظاهرا برای VB6 در آمریکا کار بسیار کم است.

پاسخ
تشکر کنندگان: M@hdi ، pari pariaaa ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان