کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
سلام
اگردوستانی که الان در امریکا زندگی می کنند بنویسند چطوری و از کجا شروع کردند یا انهایی که وارد خاک امریکا می شند کجا ها بیشتر دنبال کار بگردند شاید خیلی مفید باشه ممنون از راهنمایی تان
پاسخ
(2010-03-25 ساعت 07:44)Ashkan.R نوشته:  سلام
اگردوستانی که الان در امریکا زندگی می کنند بنویسند چطوری و از کجا شروع کردند یا انهایی که وارد خاک امریکا می شند کجا ها بیشتر دنبال کار بگردند شاید خیلی مفید باشه ممنون از راهنمایی تان

یکی از دوستان پدر من که پزشک هم هست تعریف می کرد که تازه رفته بود امریکا تو یه فروشگاه زنجیره ای کار میکرد و سگ های مردم رو جلوی فروشگاه نگه می داشت و پول می گرفت.

البته خود همین شخص می گفت فقط اولش سخته چون خودش تو امریکا دکترا گرفت .
شما فکرش رو بکن کسی با مدرک پزشکی رفته این کار رو داشته وای به حال ماها
پاسخ
(2010-03-28 ساعت 00:32)pi30 نوشته:  

یکی از دوستان پدر من که پزشک هم هست تعریف می کرد که تازه رفته بود امریکا تو یه فروشگاه زنجیره ای کار میکرد و سگ های مردم رو جلوی فروشگاه نگه می داشت و پول می گرفت.

البته خود همین شخص می گفت فقط اولش سخته چون خودش تو امریکا دکترا گرفت .
شما فکرش رو بکن کسی با مدرک پزشکی رفته این کار رو داشته وای به حال ماها

من تا قبل از اینکه بیام تقریبا همه ی حرفهای اینچنینی رو سریع باور میکردم ولی الان یه کمی طرز تفکرم عوض شده کمتر به حرف آدمها اعتماد دارم.
البته این به خاطر چیزهائیه که توی این مدت دیدم.
من مشخصا نظرم به دوست پدر شما نیست که ممکنه سن و سالی ازشون گذشته باشه و در اون زمان شاید کارهای این چنینی وجود داشته اما من اینجا هیچ فروشگاهی رو ندیدم که سگ نگه دار داشته باشهSmile
اصولا قبول کنید که توی فرهنگ ما ایرانیها دلمون میخواد که قهرمان بازی دربیاریم و همه ی کارهامون رو بزرگ جلوه بدیم و بگیم مثلا اگه من تونستم که درس بخونم و دکتر بشم و موفق شدم سختی زیاد کشیدم و به این راحتی ها هم که فکر میکنید نبوده و از این جور چیزها.....
مثلا شاید ایشون دانشجوی پزشکی بودند و این کار رو انجام میدادند و یا مدت زمان خیلی کوتاهی به دلیل ندونستن زبان مجبور بودند این کار رو بکنند ولی یه کمی غیر واقعی به نظر میرسه که کسی با مدرک پزشکی این شغل رو داشته باشه...
بابا نترسید والا اینها لولو نیستند هر کسی در حد معلومات و تحصیلاتش کار پیدا میکنه و موفق هم میشه .حالا اگه کسی فوق لیسانس داره ولی سواد نداره و داره فروشندگی میکنه دلیل نمیشه که آمریکائیها بخوان حقش رو بخورند و طبیعیه که میگه من هر چی گشتم کار گیر نیاوردم.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، honareirani ، seravin ، ramin2010 ، kavoshgarnet ، mehrdadi ، ALIREZA205 ، ChairMan ، Jav3 ، hana ، elli ، nnazi_2005 ، nhzgroup ، OverLord ، Hamid55 ، looloo ، jam_14051 ، WIKIMAN ، pashaneco ، N.D ، mohsen324 ، es96 ، homeless ، javan134 ، summery_armin ، soroush2031 ، shr.jafari ، m.memari ، kianoush ، usagreen ، drkamrani1 ، maryam5 ، shahin82 ، jayjay ، iliad ، Anahid ، aadine ، Cruz ، mavarfan ، بنيتا ، mina_s ، امیلا ، farhad_vakili ، frozen mind ، DLT ، jolly ، imankarimi ، Yashar1989 ، shahrooz59 ، humsun ، SANI HAGHIGHI ، Rainy ، saher ، leila42 ، tartar ، MPU ، Seattle2015 ، smith ، sorena ، rad_95 ، shahram1347 ، persian_viper ، arefsteps ، batis2010 ، ahnfire ، mehrdadus ، masih sh ، drkam ، MoonGardian ، behzad7 ، parsush ، mohammad.maleki ، Azi b ، amin_sh ، el333 ، HB_USA ، honey62 ، barsa ، pi30 ، پرستو ، parastoo mohajer ، ASALI ، maryamkambiz ، Hoormazd ، hhero ، HRSH ، مهرنگار ، SK89 ، hanna01 ، Hedieh20 ، saeed_gh ، escutcheon ، aghaghia ، Sanna ، ashkan019 ، romance33 ، erfan AK ، usa lover ، hosseinshokri ، exxedus ، mohammadrezah ، خانه ، alitab ، ghasoo ، sssamane ، Hamid_110 ، mohammadg846 ، mhb161 ، kasrafo ، azadeh2014 ، siakhatar666 ، شهلا 1346 ، aydinaghajani ، pari pariaaa ، f_90 ، feel ، Kingrazor ، valencia ، taksniper ، galiver ، m_yek ، saeedemon ، maria2000 ، بازگشت ، pv-n ، shahryar7021 ، دخترمهربون ، soli asali ، shimoda ، pey.com ، r.bazargan ، daria ، سروین 93 ، Iman13 ، maryamoo ، قصه گو ، sepideh jan ، rezasadeghi ، kage.omid ، m.ghoreishi ، Shahabpk ، hadi472 ، goliii ، ebrahim.jaguar ، HERMES7 ، msar ، nasam ، soheil1993 ، lighthouse ، samane1363 ، پارسا یی ، Nataliea ، Amir.AA ، kaspi ، 357_Rezaa ، alirezanz ، marysa ، Ebi354 ، amir_ch ، jsmlz ، farzadakshi1 ، Pariba ، aazitaa ، zamini1975 ، farzad1364 ، aristotel ، Sam.Alex ، mehround
من هم با نظر ليلي خانم موافق هستم.
يكي از دوستان من سالها براي تحصيل در رشته پزشكي راهي آمريكا شده بود و بدون گرفتن مدرك به ايران برگشت و عده‌اي شايعه كرده بودند كه ايشان در آمريكا با چرخ دستي آلاسكا مي‌فروخته است و عده‌اي هم باور كرده بودند بدون توجه به اينكه اصلا حتي در ايران هم ديگر آلاسكا فروختن به سبك سابق جمع شده است چه برسد به آمريكا.

به نظر من اگر حتي رئيس‌جمهور يك كشوري هم در آمريكا انگليسي بلد نباشد شغل خوبي گير نخواهد آورد. و شايد آن پزشك محترم اوايل ورود در انگليسي خيلي ضعيف بوده است.
پاسخ
درسته که حرف شما ها رو قبول دارم ولی جناب Kavoshgarnet من واقعاً دم کالج خودم 2-3 بار دیدم که به همون سبک بهبهه های جنگ جهانی دوم با کالسکه بستنی می فروختن Big Grin بهتر تا خودمون چیزی رو ندیدیم باور نکنیم
و اما جمله دومت خیلی فضایی بود Big Grin کسی که رئیس جمهور مگه دیگه دنبال شغل می گرده ! یاد اون جک افتادما ! Big Grin
پاسخ
نه این کارهای سخت وجود داره من کسانی رو میشناسم که در ابتدای مهارجت شونکارهای بسیار سختیرو انجام میدادند مثلا :
یکی از آشناهامون میگه در ابتدا توی را آهن پنچری لاستیک قطار رو میگرفته .
حساب کن قطار به این سنگینی چطور زیرش جک میزدند و لاستیک رو عوض کن و پنپری رو پیدا کن و ...
یا خود آرش (با اجازتون آرش جان) اول یادمه برام میگفت که با یه قایق 2 ساعت فقط وسط برکه ها این جاهای صعب العبور میرفته تا وسط دریاچه گیاهان دریایی رو آب بده . میگفت خیلی سخت بوده .
یا همین عموی من اولش تو آمریکا شلوار کردی میدوخته کمک چند نفر .
یا میگه مرفتند تو فرود گاه به زور جلوی هواپیما ها شیشو شون رو تمیز میکردند تا خلبان یه 5 سنت بندازه کف دستشون .اولش سخته.
پاسخ
[q
اشکان عزیز من قبلا از اعضای مهاجرسرا که کار پبداکرده اند در تاپیک ماجرای کار پیدا کردن که آرش (rs232) باز کرده بود خواسته بودم ماجرای کار پبداکردنشان را بنویسند و کسی جوابی نداد . خودم هم ماجرای کار پیدا کردن همسرم را در آنجا نوشتم .تلاش دوبارۀ شما قابل تحسین است، ولی تا جاییکه من فهمیده ام ،کسانیکه به این سایت زیاد سر می زنندو فعالترند اکثرا هنوز خودشان کار پیدا نکرده اند ،بچه های قدیمتر هم که می دانم شغلی دارند ،هیچکدام ماجرای کارشان را رو نمی کنند. که البته حتما برای خودشان دلایلی دارند و دلیلشان محترم است. ولی ای کاش برای قوت قلب به دیگران هم شده بگویند چگونه کار پیدا کرده اند و در چه زمینه ای کار می کنند.در تاپیک آرش که کسی جوابی نداد امیدوارم در این تاپیک کسی چیزی بگوید.

نقل قول:ارسال شده توسط hana - امروز 12:00 AM
هر چند جوابمو نگرفتم ولي وقتي مطالب و بحث هاي جديد اين تاپيك رو ديدم احساس خوبي پيدا كردم. مرسي از همه دوستان
دوست عزیزاحتمالا هیچکدام از اعضای مهاجرسرا در رشتۀ موردنظر شما اطلاعی ندارند که کسی جوابتان را نمی دهد. این را در نظر بگیرید که اعضا محدود هستند و لزوما در همۀ رشته ها و زمینه ها در این سایت عضوی وجود ندارد. با تلاشی که شما در مطرح کردن سوالتان در چند تاپیک کرده اید و بدون جواب ماند ،من تقریبا مطمئن شدم که از اعضای این سایت کسی در مورد رشتۀ شما اطلاعات خاصی ندارد.وگرنه تا الان جوابتان را گرفته بودید.
با آرزوی موفقیت
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-03-28 ساعت 23:54)honareirani نوشته:  لیلی خانم شده کارشناس مسائل مالی! Big Grin Big Grin Big Grin لیلی حانم ، هر کسی سوال خرج و مخارج داره از شما میپرسه.
میدونی چرا؟ چون حساب کتابت عالیه! Big Grin Big Grin Big Grin

من حساب کتابم خوبه ولی نمیدونم چرا خرجم سر به فلک میزنه Smile Smile Smile

خب حالا لطفا سر ساعت کار با هم بحث نکنید ...............
مگه دلبخواه ماست که چند ساعت کار کنیم.؟
هفته ای 40 ساعت بیشتر اجازه ی کار نداریدددددددددددددددددددددSmile
بیخودی هم جوش نزنید..........
پاسخ
بچه ها از نکات زجر آور فروشندگی می دونید چیه؟ اینکه صندلی برای نشستن ندارید. من هرجا که دقت کرده ام فروشنده ها در محلی که باید از صبح تا شب بایستند صندلی ندارند ،حتی جاهایی مثل شعبه های تی موبایل و ای تی اند تی ،هم که به صورت مغازه های لباس و خوراکی شلوغ نیستند تا جایی که من دیده ام ، صندلی برای فروشنده وجود نداشت .مگر اینکه بروند اتاقهای پشتی که مخصوص کارکنان است تا بتوانند بنشینند.که آن هم در ساعتی غیر از استراحت احتمالا حرکت خوشایندی به نظر نیاید. من هر دفعه به قضیۀ فروشندگی یا صندق داری و از این قبیل مسائل فکر کرده ام ،از فکر اینکه 5-6 ساعت و بلکه بیشتر،یک بند بایستم ،کمر درد می گیرم و کف پاهایم تاول می زند چه رسد به واقعیت!!!
کار کردن در رستوران و فست فود هم با این سیل جمعیت ساندویچ خور آمریکایی ،کار پر زحمت و طاقت فرسایی به نظر میاد.من هر بار به این فست فودها رفته ام دیده ام که کارکنان مدام و بی وقفه در حال کار کردن هستند و خوب البته مسالۀ زیاد ایستادن هم در آنجا همچنان باقیست و علاوه بر آن باید گرمای کنار اجاق را هم تحمل کرد.ماها اکثرا در ایران تیتیش مامانی بار آمده ایم و پذیرش شرایط کاریِ سخت واقعا برایمان دشوارتر از خیلی ملیتهای دیگر است، مگر اینکه در تنگنا قرار بگیریم که امیدوارم برای هیچ کس پیش نیاید .امیدوارم کاری متناسب با شرایط روحی وجسمی و در آمد کافی جلوی پای همه قرار گیرد.

پاسخ
من به چند سایت برای کارهای ترجمه سرزدم همگی سابقۀ کاری می خواهند. وبه اینصورت بودکه آن لاین با شرکت مربوطه ارتباط برقرار می کردی .رزومه می فرستادی اگر آنها شما را بپذیرند کل ارتباطتتان از طریق اینترنت خواهد بود.در سایت proz.comمیتوانید انواع جاب آفرهای مربوط به ترجمه فارسی و زبانهای دیگر را ببینید.
به نظر من راه آسانتر اینست که با انتشاراتهای داخل ایران کار کنید آنها همیشه نیاز به انواع کتابهای ترجمه شده دارند و اگر بتوانید آشنایی در انتشارات پیدا کنید،فکر کنم پول بیشتر و بی دردسر تری نصیبتان شود.البته این فقط یک پیشنهاد است و من چون خودم هنوز امتحان نکرده ام نمی دانم راه وچاهش چیست. ولی می دانم که انتشاراتیهای ایران از کتابهایی مثل رمانهای پر فروش و کتابهای امید بخش و راه حل نشان بدۀ امروزی که تقریبا حالت روانشناسانه دارند ،استقبال می کنند.

پاسخ
(2010-04-17 ساعت 15:04)Iman-gta نوشته:  با چقدر پول میشه یه بیزینس خوب راه انداخت که توش یه سود کوچیک باشه و نگران ورشکست شدن هم نباشیم؟

دوست عزیز نمیشه به این سوال جواب داد.چون واقعا سوال کلی پرسیدید.
بستگی به پارامترهای زیادی داره مثل شهر انتخابی .محل بیزینس.نوع بیزینس.
ولی هیچ تضمینی برای ورشکستگی و سود نمیشه داد.چون اگر واقعا هر کسی میدونست که در بیزینس سود میکنه که دیگه ترس از سرمایه گذاری معنی نداشت.مخصوصا با این اوضاع الان.
در ضمن اینجا راه انداختن کار مثل ایران نیست که یه دکه ی ساندویچی بزنیم و یا علی مدد شروع کنیم.هزار تا لایسنس و مدرک میخواد .
این یک موضوعیه که تا خود آدم تو محیط نباشه و تحقیق نکنه نمیتونه نتیجه گیری کنه.
به نظر من بعد از وارد شدن به آمریکا معادلات آدمها به طور کلی به هم میریزه و نظرشون کاملا نسبت به قبل از مهاجرت تغییر میکنه.پس نمیشه قبل از مهاجرت هیچ تصمیمی گرفت.
پاسخ
کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی .
لیلی اگر این چیزا رو میدونست که خودش راه مینداخت و الان نگران آوارگی نبود عمو جان.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، OverLord ، honareirani ، eblam ، babakped ، batis2010 ، دخترمهربون ، soli asali ، msar ، alirezanz ، jsmlz
من هم با لیلی موافقم. برای راه انداختن یک بیزینس در امریکا باید چند سالی را در امریکا تجربه کسب کنید و با محیط های کار آشنا شوید. یک مقداری قضایا با ایران فرق می کند و اگر بر روی اصول امریکا حرکت نکنید ممکن است با یک شکایت کوچک مجبور شوید دوبرابر درآمد یک سالتان را به یک مشتری خسارت بپردازید.
ولی مشاورانی در امریکا هستند که می توانند از روی نیاز یک محله و میزان سرمایه شما, یک بیزینس خوب را برایتان انتخاب کنند. فقط باید مواظب باشید که یک مشاور غیر کلاه بردار و ترجیحا غیر ایرانی انتخاب کنید تا سرمایه شما برباد نرود.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام دوستان
در مورد کار گفتم خدمت دوستان که از یه فروشگاه ایرانی شروع شد که ۳ هفته اونجا بودیم و الان ما داریم از فروشگاه های وال مارت و تی جی مکس داریم استارت میزنیم که فکر میکنم خوب باشه برای آغاز .
اگه دوستان کسی کمک و راهنمایی خواست لطفآ پیغام بدید من در خدمت دوستان هستم
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
اقا کدام شهر هستی و برا وال مارت غیر از پر کردن اپلیکشن کاری کردی ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، free_free ، jan ، rad_95 ، batis2010 ، شهلا 1346 ، maria2000 ، soli asali ، قصه گو ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان