کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
يكي از دوستان به من خصوصي زده در خصوص ارزيابي مدارك تحصيلي چون خصوصي error ميده اينجا ميزنم

SH1A2R3 نوشته: سلام ارمان جان در مورد این قضیه تایید مدرکت میشه به ما هم کامل توضیح بدین چطوری و از چه سایتی مدارک رو تایید کردی ؟چه مدارکی فرستادی؟من به راهنمایی شما احتیاج دارم.

تمامي موسسات آموزشي عضو NACES ميتوانند ارزيابي مدارك بكنند من طي تحقيقي كه كردم راحتترين موسسه spantran هست كه در تگزاس هيوستون مستقر هست از طريق ايميل هم مدارك را مي پذيرد و خودش مستقيما با دانشگاه ايران تماس ميگيرد و كانفيرم ميگيرد البته براي انجام اينكار شصت دلار شارژ ميكند كسي ميتواند خودش به دانشگاه مراجعه كرده و درخواست كند كه مستقيما به ايميل آنها تاييديه بفرستد ارزيابي رايگان نيست و انواع مختلفي دارد مثلا فقط ارزيابي مقطع تحصيلي هشتادو پنج دلار است ارزيابي رشته به رشته دويست و سي و پنج تا و رشته هاي مهندسي تا سيصد هم ميگيرند اگر كرديت كارت داشته باشيد با ايميل همه چيز حل هست
به آدرس www.spantran.com برو همه چيزو توضيح داده است
موفق باشي
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
(2012-02-25 ساعت 18:09)emrah66 نوشته:  
(2012-02-25 ساعت 10:09)armanbala نوشته:  يكي از دوستان به من خصوصي زده در خصوص ارزيابي مدارك تحصيلي چون خصوصي error ميده اينجا ميزنم

SH1A2R3 نوشته: سلام ارمان جان در مورد این قضیه تایید مدرکت میشه به ما هم کامل توضیح بدین چطوری و از چه سایتی مدارک رو تایید کردی ؟چه مدارکی فرستادی؟من به راهنمایی شما احتیاج دارم.

تمامي موسسات آموزشي عضو NACES ميتوانند ارزيابي مدارك بكنند من طي تحقيقي كه كردم راحتترين موسسه spantran هست كه در تگزاس هيوستون مستقر هست از طريق ايميل هم مدارك را مي پذيرد و خودش مستقيما با دانشگاه ايران تماس ميگيرد و كانفيرم ميگيرد البته براي انجام اينكار شصت دلار شارژ ميكند كسي ميتواند خودش به دانشگاه مراجعه كرده و درخواست كند كه مستقيما به ايميل آنها تاييديه بفرستد ارزيابي رايگان نيست و انواع مختلفي دارد مثلا فقط ارزيابي مقطع تحصيلي هشتادو پنج دلار است ارزيابي رشته به رشته دويست و سي و پنج تا و رشته هاي مهندسي تا سيصد هم ميگيرند اگر كرديت كارت داشته باشيد با ايميل همه چيز حل هست
به آدرس www.spantran.com برو همه چيزو توضيح داده است
موفق باشي
دوستان گل سلام یعنی این مدرک خودمون که ترجمه شده است رو قبول ندارند برای کار یا ادامه تحصیل؟؟حتما باید ارزیابی بشه برای معادل سازی؟؟ تو شمال ایالت ویرجینیا آدرس موسسه ای رو دارید؟؟ من مهندسی مکانیک خوندم لیسانس
ممنون

دوستان ليست موسسات آموزشي كه در آمريكا برابر سازي مدارك ميكنند به اين شرح ميباشد
http://www.naces.org/NACES_alphabetical.pdf
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
(2012-02-27 ساعت 23:28)ata.saffar نوشته:  سلام
من و همسرم مدت کوتاهی هست به آمریکا اومدیم ,چطوری با توجه به اینکه زبان خوب بلد نیستیم کار پیدا کنیم ؟لطفاً کمکون کنید با تشکر

اکثر کسائی که به آمریکا میان در ابتدا زبان ضعیفی دارن بهتون پیشنهاد میکنم از کلاسهای ارزونی که دولت برای مهاجرها میذاره به نام Adult school ها استفاده کنین که بیشتر یا توی ملیساها برگذار میشه یا توی مدارس ..در غیر این صورت میتونید در کالج با non-credit کلاسهای کاملا مجانی بردارید ...
همونطوری که یاشار و ماری عزیز گفت از فروشگاههای ایرانی میتونید شروع کنید و اگه فروشگاه ایرونی در محل زندگیتون نیست میتونید از فروشگاههای زنجیره ای Walmart , target,ross رو هم امتحان کنید ..به جرات میتونم بگم ااکثر فرادی که توی والمارت کار میکنند از سطح زبان بسیار بسیار ضعیفی برخوردارن که در اکثر مواقع از پاسخ دادن های عادی هم عاجزن ..پس نگران زیاد نباشین ..به غیر از فروشگاههای بزرگ به رستورانهای زنجیره ای کوچیک مثل sub way , togo's و حتی استار باکس هم سر بزنید ..
پاسخ
با سلام به دوست و همکار عزیز
راستش من مدرکم را ECFMG approved کردم ولی‌ از طریق کانادا (PCRC).کانادا ،استرالیا و آمریکا هر سه یک approval source دارند و آن‌هم ECFMGاست یعنی‌ شما امتحان‌های هر کدام از این کشور‌ها را بخواهید بدهید باید ECFMG approvedباشند.قبل از قبولی در لاتاری برای کانادا اقدام کرده بودم و می‌خواستم امتحان‌های آن جا را بدم (MCQs)و PCRCچیزی به اسم186 form نداشتند.فرم‌های دیگری بود.

من هنوز هم شک دارم که واقعا و در عمل بشود با این معادل سازی بشه در مرکز درمانی کار کرد .برایphd قابل قبول است ولی‌ حتا بد از گذراندن USMLE و متچ شدن تازه یک سال باید اینترنشیپ بگذرونیم یعنی‌ هنوزMD را کاملا قبول نمیکنند.به نظر من کمی‌ احتیاط کنید در قبول حرفشان.البته این فقط نظر من است .

به امید موفقیت در کلیر شدن هر چه زودتر و پیدا کردن کار دلخواه
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
(2012-02-27 ساعت 23:28)ata.saffar نوشته:  سلام
من و همسرم مدت کوتاهی هست به آمریکا اومدیم ,چطوری با توجه به اینکه زبان خوب بلد نیستیم کار پیدا کنیم ؟لطفاً کمکون کنید با تشکر

من نمیدونم که وضعیت مالی شما چطوره ولی فرض رو بر این میگیرم که نهایتا یک سال بدون کار کردن میتونین زندگی کنین. با این وضعیت دولار هم پول بقول سعدی «برف است و آفتاب تموز»!
نظر من اینه که بجای وقت گذاشتن توی کلاسهای زبان و با توجه به هزینه های وحشتناک زندگی در آمریکا در مقایسه با ایران, بهتره که هرچه زودتر «هر کاری که در حد توانتون هست» رو پیدا کرده و شروع به کار کنین. منظورم اینه که من این کار و میکنم اون کار و نمیکنم رو بذارین کنار. اگه کار خدماتی هم از نظر فیزیکی از دستتون میاد, انجامش بدین. سر کار یواش یواش قلق زبان هم دستتون میاد. من اولین کارم جوری بود که باید با بیسیم و تلفن صحبت میکردم و انصافا لیسینینگ منم هم افتضاح بود با اون چیزی که انتظارش رو داشتم. سرکار اونقدر بهم فشار اومد که آخرش راه افتادم چیزی که سر کلاس یک ساله هم نمیتونستم یاد بگیرم. بخواهین همینجوری وقتتون رو به چه کنم چه کنم و کلاس زبان رفتن و دنبال کاری که هم از دستتون بر بیاد هم در حد شان اجتماعی تون باشه و هم نیاز به زبان آنچنانی نداشته باشه بگردین, یک دفعه میبینین که همه پولتون رو خرج کردین و راهی جز بازگشت ندارین. توی کلاسهای زبان اکثر افرادی میان که زیاد گیر هزینه های زندگی و کار نیستن مثل پناهنده ها و فرزندان یا پدر مادر کسایی که الان شاغلن و خرج خونه رو میارن واسه همین معمولا پیشرفت کلاسها بسیار کند و جو کلاس همیشه حول مسائل متفرقه میگرده تا خود زبان مخصوصا که دانش آموزها پولی هم ندادن و عین خیالشون نیست.
پاسخ
(2012-03-01 ساعت 13:10)maz1359 نوشته:  من اگه ويزا اوکی بشه در بدو ورودم ميرم کلورادو پيش يکی از فاميلام آيا کسی ميدونه که اونجا واسه مهندس عمران وضعيت کار چطوره؟ اصلا کار مرتبط هست يا نه؟

من توصیه میکنم قبل از هر چیز از شرایط و ضوابط تایید مدرک تحصیلی تون بعنوان مهندس عمران با قابلیت کار در آمریکا بعنوان مهندس عمران (بعضی تایید مدارک ها صرفا تایید اصالت مدرک هستن) اطلاع حاصل کنین. من دقیق نمیدونم ولی مهندسی عمران ازون رشته هاست که بنظر میرسه بعلت متفاوت بودن استانداردهاش بین کشورهای مختلف (و مخصوصا قوانین سفت و سختش در آمریکا) نیاز به پاس کردن امتحان یا گذراندن دوره های خاص داشته باشه.
پاسخ
خانم محترم که پیشنهاد کار در مغازه ایرانی و والمارت و غیر رو میدید شرط میبندم برا هیچکدوم کار نکردید یا حتی درخواست ندادید و مشکلات هیچکدوم رو نمیدونید. دلگرمی درست ولی خواهشا نخواهید ساده برگزار شن.
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، sssamane ، azadeh212 ، msar
(2012-03-03 ساعت 09:35)قانون نوشته:  خانم محترم که پیشنهاد کار در مغازه ایرانی و والمارت و غیر رو میدید شرط میبندم برا هیچکدوم کار نکردید یا حتی درخواست ندادید و مشکلات هیچکدوم رو نمیدونید. دلگرمی درست ولی خواهشا نخواهید ساده برگزار شن.

یکی از مدیران پست شما رو عدم تایید کرده بود ..من با اجازه ی اون مدیر پست و تائید کردم تا جواب شما رو بدم ..متاسفانه تمام پستهای شما توی مهاجرسرا فقط یک جمله ای و سراسر بار منفی است ..من از امید الکی دادن به دوستان به همون اندازه بدم میاد که از انرژی منفی الکی دادن ..درسته که ما خیلی هامون توی والمارت و یا مغازه های ایرانی کار نکردیم و مطمئنیم که مشکلات زیادی داره ولی به همون اندازه مطمئنم که کسائی که پشتکار داشته باشن و بخوان که زندگیشون و بسازن و دنبال کار باشن حتما موفق میشن و با تمام وجودم اعتقاد دارم که آمریکا سرزمین فرصتهاست برای کسائی که بخوان از این فرصتها استفاده کنن و توانائیهاشون و به کار بگیرن ..شما هم به جای اینهمه پست یه خطی مملو از انرژی منفی و بدون دانش و تجربه ی زندگی در این کشور لطفا کمی دیدتون رو عوض کنین و اگر حرف یا تجربه ای دارین که بتونین کمک کنین خوشحال میشیم در خانواده ی مهاجر سرا باشید در غیر اینصورت این پستها و این لحن حرف زدن نه تنها کمکی به دوستان نمیکنه بلکه باعث دلسرد شدن اونها میشه و برای مهاجر تازه اومده میتونه مانعی بر سر راه پیشرفتش بشه ..
خودم بارها و بارها با افرادی برخورد داشتم که سالهای اولیه ی مهاجرتشون با سختی خیلی زیاد همراه بوده ولی بعد از سالها تونستن خودشون و با محیط وفق بدن و از زندگیشون لذت ببرن ...البته به استثنای کسائی که همیشه در حال نق زدن و نالیدن از زندگی هستن .
پاسخ
خوب که ما فقط مدیران یک سایت هستیم ولی طاقت یک خط مخالف نظرمون را نداریم ولی به همه همین ایراد را میگیریم. بهانه هم این هست که کل افراد سایت از این خط نامید شدن. به هر وضعیت دلیل خوبی نیست برای حکم اخراج از خانواده مهاجرین ولی چون شما ها مدیر هستین قبول میکنم و بعدا چیزی نمینویسم.
به هر وضعیت قضاوت با بقیه افراد اگر البته این نوشته عدم تایید نباشد ومثل مابقی پاک نشود.
پاسخ
تشکر کنندگان: majorsoly ، iMap ، دخترمهربون ، msar
تشکر میکنم از لیلی جان باید عرض کنم وقتی یک مهاجر وارد یک کشور جدید میشه مسلما نباید انتظار داشته باشه که از همون اول توی جامعه حل بشه و وارد سیستم بشه !!!!
مثلا اگه من توی ایران در یه شرکت مهندسی معتبر کار میکنم و حقوق درخور توجهی دارم بخاطر وارد بودن به سیستم و حل شدن در سیستم این کشور هست شما آشنایانی دارید، به کار وارد هستید، فرهنگ و خیلی چیزهای دیگه کشورتون رو میدونید اما وقتی وارد یک کشور جدید میشید یکمی زمان میخواید تا با سیستم آشنا بشید و کم کم با پیدا کردن دوستان و آشنایان بتونید وارد سیستم کاری اون کشور بشید!!!!
برای این کار شما مجبورید مدتی کاری رو انجام بدید که قابل مقایسه با کار ایران شما نیست تا کم کم بتونید خودتون رو جمع و جور کنید!
خیلی از دوستان که موفق شدن مسما از پست مدیریت شروع نکردند! اما شاید حتی کارگری یا کار در فروشگاه رو هم انجام داده باشند تا کم کم به زبان و فرهنگ و .... آشنا بشوند!
نظر من به نظر لیلی خانم نزدیک است Smile و موافقم با حرفشون، امریکا کشور فرصت هاست و هرکسی که از خودش توانایی و استعداد نشون بده قطعا موفق خواهد بود به شرط تلاش و پشتکار
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
اولش بگم که روی سخنم با فرد خاصی نیست هااا که دعوا بشه سر این پستم!
یادمه تلویزیون یک سریال طنزی میداد یک زمانی که چند تا برادر بودن و یک خواهر و اسم همه برادرها هم «هژیر» بود! اون هژیره که نقشش رو رضا شفیعی جم بازی میکرد همش کارش این بود که می نشست و به این اون میگفت «دوستم یک فیلم دیده ....» و شروع میکرد کل اون فیلم رو از زبان دوستش تعریف کردن اما به هیچ وجه خودش فیلمه رو نمیدید! عشقش به این بود که از زبان کسی دیگه ای تعریف کنه.
الان قضیه ما هم شده جریان هژیر!
باور کنین نصف بیشتر انرژی های مثبت و منفی که اینجا رد و بدل میشه در مورد موقعیت هایی هست که خودمون ندیدیم و همش از زبان این و اون داریم تعریف میکنیم.
من که همیشه سعی میکنم تاکید کنم که اینی که من الان دارم تعریف میکنم چیزی هست که در این شرایط برای شخص من با این شرایط (بسط موضوع تا حد امکان) روی داده و در مورد بقیه اله اعلم!
همین بحث آمریکا سرزمین فرصتهاست رو به نظر من باید کسی بگه که الان داره در تاپیک توضیح میده که من اومدم و اینکارو کردم و اینجوری شد و به اینجا رسیدم و آمریکا برای من سرزمین فرصت بوده در حالیکه هنوز شاهد هستیم که برای چه تعدادی از مهاجران سرزمین از دست دادن کل اندوخته یک عمر زندگیشون هست.
خداییش همین انرژی مثبت ها ممکنه همونقدر برای بعضی ها مخرب باشه که انرژی منفی هایی که ازشون شاکی هستیم!!
یک مثال ساده, همین دوست عزیزمون m9780 که الان از ته دل به آمریکا به چشم سرزمین فرصتها نگاه میکنه (از دریچه چشم اطلاعات اینترنتی و دوست و آشنایانی که اینجا داره), فردا شخصا که اومد اینجا, اگه بهرحال اونی نباشه که فکرش رو میکرد, چه حالی ممکنه بشه؟ (البته ایشالا که با نیت خیر و تحصیلات خوب و تجربه کاری که دارن خیلی هم عالی خواهد بود).
پاسخ
(2012-03-14 ساعت 01:15)قانون نوشته:  خوب که ما فقط مدیران یک سایت هستیم ولی طاقت یک خط مخالف نظرمون را نداریم ولی به همه همین ایراد را میگیریم. بهانه هم این هست که کل افراد سایت از این خط نامید شدن. به هر وضعیت دلیل خوبی نیست برای حکم اخراج از خانواده مهاجرین ولی چون شما ها مدیر هستین قبول میکنم و بعدا چیزی نمینویسم.
به هر وضعیت قضاوت با بقیه افراد اگر البته این نوشته عدم تایید نباشد ومثل مابقی پاک نشود.

اگه من تحمل حرف مخالف رو نداشتم مطمئنا این پست رو از عدم تائید در نمی آوردم ...کلا من با حرف مخالف زدن مشکلی ندارم ولی با حرف بی پایه و اساس زدن و ناامید کردن الکی مشکل دارم ....یکی از دوستان توی یکی از پستها درمورد کار کمک خواسته بود شما بهش پیشنهاد بازگشت به ایران و میدید اگه واقعا قصد کمک دارین بیائین تجربه هاتون مثل بقیه در اختیار دوستان بذارین و بهشون کمک کنید و یا اینکه برید توی تاپیک شمارش معکوس واقعیتهای زندگی درآمریکا رو به اونهائی که هنوز نیومدند بگید نه اینکه تو دل مهاجری رو که تازه اومده و خودش هزار تا بدبختی جورا و واجور داره رو خالی کنید.
پستهای اینچنینی دلیل خوبی نیست برای اخراج شدن از مهاجر سرا ولی مطمئنا مولتی اکانت بودن دلیل خوبی میتونه باشه برای بن شدن ..میدونم به اندازه ی کافی باهوش هستید که متوجه ی منظور من شده باشید !!!

پاسخ
خوب من از خودم میگم، حدود 3 ماه هست آمدم آمریکا، کالورینای شمالی
الان 2 تا کار دارم، هر دو به صورت پاره وقت، صبح ها اگه زنگ بزنن میرم یه سری شرکت کامپیوترها و سیستم ها رو راست و ریست میکنم، یه طورایی تکنسین کامپیوتر، در هفته چند شب هم تو یه رستوران میز تمیز میکنم، یعنی دقیقا میز تمیز میکنم
لیسانس کامپیوتر هم دارم و توی زمینه شبکه حالیم میشه.
اینها رو گفتم که بگم من دارم همین میز تمیز کردن هم تجربه میکنم، سخت میگذره، خیلی هم، ولی من تونستم با همین چند تا کار نصف و نیمه خرج خودم و در بیارم، توقعم هم بالا نبوده، ماشینی که گرفتم واسه سال 1996 هست.
الان هم چند جا واسه مصاحبه رفتم که نشده و هنوز دارم دنبال کار میگردم، تمام این کارا رو انجام میدهم که بتونم اینجا زندگیم رو بسازم، حالا به هر طریقی نشد، نتوستم، هرچی، برمیگردم ایران، خوشبختانه هم منزل رو نگه داشتم هم ماشین رو، فقط باید واسه کار دوباره اقدام کنم.
آدم میاد میبینه، شد شد، نشد هم نشد، اینکه یکی بیاد بگه شما خودتان تجربه نکردید، یکی دیگه هم بگه آمریکا به هر قیمتی که نمیشه.
میای اینجا میبینی، یه زمان دیدی اصلا کار داری، همه چیز هم داری، ولی انقدر وابستگی داری که برمیگردی ایران پیش خانوادت، به کسی بدهی نداری که
پس جواب من به سوال تاپیک: تمیز کردن میز : دی
پاسخ
با اینکه خیلی تلاش کردم که دیگر دوستان جدید و قدیم الورود به آمریکا هم در این مبحث اشتغال مشارکت کنن ولی متاسفانه کماکان میبینم که من و یکی دو نفر دیگه شدیم متکلم وحده و دیگر دوستانی که مطمئنا تجربه هر کدومشون میتونه کمک بسیار زیادی به هر یک از ما بکنه (و در ساده ترین حالت میتونه از تجربه را تجربه کردن جلوگیری کنه) به هر دلیلی که مطمئنا برای خودشون موجه و برای همه ما محترم هست, سکوت کردن و تمایلی به اشتراک تجربیاتشون ندارن. به همین دلیل منم پستم رو پاک کردم چون نمیخوام خارج از روال جمع عمل کنم. خوشبختانه همگی به عینه شاهد هستیم که چطور ملیتهای دیگه با تواناییها و قابلیتهای بسیار پایینتر در سایه همدلی و همکاری و اشتراک تجربیات با همدیگه چطور گلیم خودشون رو در مهاجرت از آب میکشن بیرون.
دوستان همه موفق و موید باشین.
پاسخ
ضمن تشکر از مطالب خوب این تاپیک مخصوصا یاامی عزیز که انشالا ادامه داشته باشه (حیف که ما تجربه ای تدارم) منم میخواسم راجع این بحث سرزمین فرصتها مطلبی نقل کنم با اجازه. 1 همسایه امریکایی من دارم که کهنه سرباز هست و در مناطقی نزدیک ما به نام اسمشو نیار ! هم بوده و گاهی ما با هم زیر الاچیق شهرک زهر ماری میخوریم ! و صحبت میکنیم (بازم بگید اینجا بد جایی هست ! البته به پای پرس کباب مگسی ! وطنی با دوغ نمیرسه )
1 بار راجع این قضیه فرصتها و لند او اپورتونیدی ازش پرسیدم جواب داد اره ولی ما جمله را تمام نمیکنیم ! بعدش اینو داره :
whenever you are in the right place at the right time
1 جورایی یعنی شانسم درش دخیل هست جدای از همه فاکتورهای مهم دیگه
ولی نظر شخصیم اینه که اول باید این فرصتها رو معنی کرد یا خوردشون کرد و کلی نمیشه گفت. مثلا فرصتهای تحصیلی به نظر خیلی خوب اما شاید فرصتهای کسب و کار یا موارد دیگه به اون شکل نباشه بالاخص برای ما مهاجران.
میبخشید فضولی کردیم.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان