کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
اولین شغل من casheir در هانی فارم.کلی درس خوندیم آخرش اومدیم اینجا شدیم casheir.چی بگم؟راستی من 6 ماهه اومدم.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
مرسی دوست عزیز بهم روحیه دادی.اما به قول تو استارتش مهم بود و برای همین استارت حداقل 20 تا اپلیکیشن پور کردم آخرشم 1 آشنایی مارو سفارش کرد.هنوز زبانم هم زیاد خوب نیست اما باهاشون سروکله میزنم چون چاره ای نیست خرج بالاست.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، hoda2012 ، كاميلا ، MAHDI2012 ، mhb161 ، شهلا 1346 ، soli asali ، kage.omid ، Shahabpk ، فرنا
(2012-03-25 ساعت 17:29)alireza62 نوشته:  مرسی دوست عزیز بهم روحیه دادی.اما به قول تو استارتش مهم بود و برای همین استارت حداقل 20 تا اپلیکیشن پور کردم آخرشم 1 آشنایی مارو سفارش کرد.هنوز زبانم هم زیاد خوب نیست اما باهاشون سروکله میزنم چون چاره ای نیست خرج بالاست.

علیرضا جان, فقط مواظب باش که با کار کردن به مدت طولانی در کار غیر مرتبط به تخصصت رزومه کاریت خراب نشه. اینجا اگه بیش از یکسال در کار غیر مرتبط با رشته تحصیلیت کار کنی تقریبا محاله بتونی بعدا کار مرتبط گیر بیاری مگر اینکه دوباره یک مقطع تحصیلی یا سرتیفیکیت بخونی که بقول معرف کنتور ریست بشه!!
پاسخ
سلام دوستان

من از خودم بگم که اکتبر اومدم اینجا و طرف San farncisco هستم (۳۰ ۴۰ دقیقه فاصله دارم). البته الان کالج میرم ولی‌ واسِه کار کلی‌ اپلیکیشن پر کردم تا الان ولی‌ متاسفانه هیچ کدام جوابی‌ ندادند و فقط یکی گفت که تا ماه may خبرت می‌کنم ( یعنی‌ کشک)

خلاصه منم نگران زندگیم هستم. شاید هم بعد از این که این ترم کالج تموم کردم برم شهر دیگر، اینجا هم جای پرتی هست هم اصلا دق مرگ میگیرم بعضی‌ وقتها.

با سپاس.

امیدوارم همه خوب و و خوش باشید و به خواستتان برسید.
پاسخ
دوستان مهاجرسرا سلام
امیدوارم همینجور که مهاجرسرا راهنمای ما در زمان مراجعه به سفارت، مصاحبه، گرفتن ویزا، سفر به آمریکا و ... بود توی شروع کار هم بتونیم راهنمایی های خوبی ازش بگیریم.
دوستان میخوام یه نکته رو روشن کنم، ما همه برای یک زندگی بهتر مهاجرت میکنیم، قرار نیست زندگی راحت و رو به پیشرفتمون که آینده هم داره رو در ایران رها کنیم و بیایم توی یک کشور دیگه مثل ... ها زندگی کنیم. اکثر بچه هایی که مهاجرت میکنن توی ایران شرایط زندگی خوبی دارن و در سطح خوبی از اجتماع هستن. وامید دارن با مهاجرت علاوه بر بدست آوردن آزادی و ... به سطح بالاتری از اجتماع هم برن.
6 ماه 1 سال یا حتی 3 و 5 سال سختی کشیدن و کار پایین انجام دادن و در سطح پایین زندگی کردن مساله ایی نیست. مشکل اونجاست که اگر تا آخر عمر ادامه داشته باشه چی؟ من اینجا مهندس عمران دیدم که توی ایران خیلی موفق بوده حتی چندتا از کاراش رو که نام برد من میشناختم، 18 سال آمده اینجا و بنگاه فروش ماشین داره بهش اینجا میگن dealer .
من فکر میکنم مساله عشق هست و همون مثل معروف که عشق آدم رو کور میکنه. من خودم رو مثال میزنم که هم مثالم واقعی باشه و هم به کسی بر نخوره زمانی که برای لاتاری ثبت نام میکردم سرشار از عشق آمریکا بودم. اسمم که در آمد انگار دنیا رو بهم دادن. و هر چه راجع به آمریکا تحقیق میکردم فقط چیزای زیباش رو میدیدم. مهاجرسرا رو که میگشتم تاپیک های جذاب رو میخوندم و زمانی که یه پیام نا امید کننده میدیدم با خودم میگفتم چقدر مردم بخیل هستن خودشون رفتن نمیخوان بقیه برن، یا گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بدم میاد، این از عوامل دولت میخواد مردم رو منصرف کنه و... یا زمانی که از طریق اینترنت دنبال کار میگشتم (قبل از رفتنم ) وقتی میدیدم این همه شغل هست که زمان سابقه کاری که میخواد از سابقه کار من کمتره دیگه به مسائل دیگه که باعث میشه من اون کار رو نتونم بگیرم فکر نمی کردم ومیگفتم کار برای من اونجا هست. اما وقتی عاشق به معشوق برسه چی میشه.... بینا میشه روی صحبتم اینجا با دوستان عاشق آمریکاست: نمیخوام نا امیدتون بکنم و نمیتونم اینکار رو بکنم همینطور که هیچکس نتونست منو نا امید کنه. فقط ازتون میخوام همزمان با آماده شدن برای مهاجرت، به تحقیق کامل بپردازین و حتی نظرات مخالف و نامید کننده رو گوش کنید و یاداشت بردارید و نگران دلسرد شدن نباشید چون عاشق هیچوقت نا امید نمیشه. هیچ کس توی دنیا نمیتونه یه عاشق رو منصرف کنه و نباید اینکارو بکنه فقط باید کمکش کنه که به مشکل کمتری برخورد کنه. راستی این رو هم بگم که فقط معشوق که میتونه عاشق رو نامید کنه.
بگذریم از همه اینها: الان من 2 ماه آمدم به سرزمین آرزوها و هر روز رو بدنبال کار گشتن و تحقیق در موردش میگذرونم. سعی دارم نتیجه تجربیاتم رو به اشتراک بگذارم و از اونجا که تجربیاتم مربوط به رشته خاص معماری میشه اونا رو در تاپیک معماری مینویسم. اما بعد از اینکه کمکمک دارم از پیدا کردن شغل در رشته خودم ناامید میشم میخوام ببینم کسی هست اینجا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشه؟ یا کسی رو بشناسه که معمار باشه و توی آمریکا فعالیت میکنه که من بتونم ازش فقط راهنمایی بگیرم؟
نوروز بر همه مبارک
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
سان ست جان
بعید میدونم در این وانفسای اقتصادی بتونی یک ضرب کار مرتبط پیدا کنی. وقت رو نسوزون و هر کار مناسب دیگه مثل فروشندگی و غیره به پستت خورد قبول کن. شما به یک سابقه کار آمریکایی در رزومه ات نیاز داری و بدون اون کمتر کارفرمایی جرات استخدام تو رو خواهد داشت. در ضمن کار کردن هم فقط فکر و ذکرت دنبال کار مرتبط پیدا کردن باشه. حواست هم باشه که اگه بیش از یک سال دور از کار مرتبط به رشته ات باشی تقریبا باید فاتحه پیدا کردن کار مرتبط رو بخونی چون دیگه استخدام نمیکنن معمولا مگر اینکه دوباره بری کالجی جایی یک سرتیفیکیتی یا مقطع بالاتری بخونی که کنتور تحصیلاتت دوباره ریست بشه!!
پاسخ
سان ست
دوست عزیز حرفاتون به واقعیت خیلی نزدیک هست ولی 2 ماه واقعا زمان خیلی کمی هست برای نتیجه گیری
با اینحال من هم به غیر از 1 نفر که اتفاقا از دوستان خوب مهاجر سرا هم هست کسی را ندیدم یا نشنیدم که در شغلی تخصصی و مرتبط مشغول باشد چه کهنه مهاجر و چه تازه مهاجر مگر اینجا تحصیل کرده باشد. البته شاید هم این موضوع که من برخورد نکردم اتفاقی باشد به هر شکل این موضوع اسانی نیست و زمانبر هست. در ضمن برداشت کلی من اینست که شغل خوب اینجا هم اشنا و معرف میخواهد . این رو از خیلیها شنیدم البته قطعی نیست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، frozen mind ، sunset ، MAHDI2012 ، mpas89 ، sssamane ، mhb161 ، شهلا 1346 ، maria2000 ، soli asali ، Shahabpk
قرار بود در این تاپیک فقط تجربیات شغلی افرادی که در حال حاضر در آمریکا ساکن هستن نوشته بشه، نه سوال و جواب راجع به این که آیا با فلان مدرک برای من کاری پیدا خواهد شد یا نه و از این قبیل سوالات ...

لطفا سوالات خودتونو در تاپیکهای مرتبط بپرسین، از جمله در تاپیک برای من در آمریکا چه شغلی هست؟

از همکاری همه دوستان متشکرم
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
خوب 9 ماه گذشت و هنوز مشکلاتم تموم نمیشه ، میخوام برگردم اما نمیتونم بت امریکا رو بشکنم، حتما با تحقیق کامل بیاید و پلهای پشت سرتون رو خراب نکنید.5 ماهه کارهای متفرقه انجام میدم، کامپیوتر خوندم 6 سال تو ایران سابقه دارم.
پاسخ
(2012-04-04 ساعت 00:45)parsovash نوشته:  خوب 9 ماه گذشت و هنوز مشکلاتم تموم نمیشه ، میخوام برگردم اما نمیتونم بت امریکا رو بشکنم، حتما با تحقیق کامل بیاید و پلهای پشت سرتون رو خراب نکنید.5 ماهه کارهای متفرقه انجام میدم، کامپیوتر خوندم 6 سال تو ایران سابقه دارم.
هر وقت تونستی بشکنیش به من هم بگو چجوری. به امید روزی که من هم توی این تاپیک اولین شغلم رو بنویسم Sad
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، parastoo mohajer ، Rouzbeh1976 ، mhb161 ، شهلا 1346 ، soli asali ، Shahabpk ، kaziar
(2012-04-04 ساعت 00:45)parsovash نوشته:  خوب 9 ماه گذشت و هنوز مشکلاتم تموم نمیشه ، میخوام برگردم اما نمیتونم بت امریکا رو بشکنم، حتما با تحقیق کامل بیاید و پلهای پشت سرتون رو خراب نکنید.5 ماهه کارهای متفرقه انجام میدم، کامپیوتر خوندم 6 سال تو ایران سابقه دارم.

دوست عزیز! امروز همش به این پست شما فکر میکردم که چه جوابی بدم؟
منی که نمیدونم شما شرایط کاری و زندگیت در ایران و آمریکا چطور بوده ممکنه غیر منطقی باشه که توصیه ای به شما بکنم مخصوصا که خودم هم در شرایط ایده آلی نیستم اما حتی اگه بحث برگشتن مطرح باشه بهتره بذاریش برای 5 سال بعد! فکر کن یک عراقی در زمان صدام هستی و 5 سال باید خدمت سربازی کنی!
حالا شما رو هم بجای بصره و کرکوک و نفتخانه فرستادن آمریکا!! بعد از 5 سال دلت خواست بمون, دلت خواست برگرد ایران و یا برو هر جایی دیگه ای که عشقت کشید...
یک (پنج!) سال بخور نون و تره... یک عمر (بعدش به احتمال زیاد!) بخور نون و کره!!
[یک وبلاگی دیدم این جمله قصار رو یادم نیست کجا]
پاسخ
(2012-04-04 ساعت 07:40)yami نوشته:  

منی که نمیدونم شما شرایط کاری و زندگیت در ایران و آمریکا چطور بوده ممکنه غیر منطقی باشه که توصیه ای به شما بکنم مخصوصا که خودم هم در شرایط ایده آلی نیستم اما حتی اگه بحث برگشتن مطرح باشه بهتره بذاریش برای 5 سال بعد! فکر کن یک عراقی در زمان صدام هستی و 5 سال باید خدمت سربازی کنی!
حالا شما رو هم بجای بصره و کرکوک و نفتخانه فرستادن آمریکا!! بعد از 5 سال دلت خواست بمون, دلت خواست برگرد ایران و یا برو هر جایی دیگه ای که عشقت کشید...
یامی جان مثل های جالبی میزنی، مخصوصا اون مثال جالبت در مورد هژیر که خیلی باحال بود Smile) این مثل نون و تره هم یه مثل یزدیه، اما من نگرانیم اینه که 5 سال نون و تره بخورم بعدش بازم نون وتره باشه.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، MAHDI2012 ، Rouzbeh1976 ، sssamane ، mhb161 ، شهلا 1346 ، maria2000 ، soli asali
(2012-04-04 ساعت 09:08)sunset نوشته:  
(2012-04-04 ساعت 07:40)yami نوشته:  

یامی جان مثل های جالبی میزنی، مخصوصا اون مثال جالبت در مورد هژیر که خیلی باحال بود Smile) این مثل نون و تره هم یه مثل یزدیه، اما من نگرانیم اینه که 5 سال نون و تره بخورم بعدش بازم نون وتره باشه.

سانست جان, قربون مرامت Smile
والا جریان اینه که شما باید حساب کنی آیا در این 5 سال شما در آمریکا به چی میرسی و در ایران به چی؟ در آمریکا به پاس میرسی و احتمالا اگه خیلی کار کنی با این وضع دولار ممکنه کمی پول و در ایران به کمی بیشتر از اون کمی پول اگه کار خوبی گیرت بیاد. البته جونت هم در آسایش بیشتری خواهد بود. حالا شما باید این بازه رو گسترش بدی مثلا به ده سال. مقایسه کنی بین اینکه کل این ده سال رو ایران بودی و یا 5 سالش رو آمریکا بودی و پاس گرفتی و برگشتی و بقیه 5 سال رو ایران کار کردی؟ کدومش به صرفه تر خواهد بود؟

دوستم یک فیلم دیده بود .... !!!!!!!!!!!! Smile
پاسخ
همش ذهنم درگير اين مساله هست كه دوستاني كه تشريف بردند و براشون ثابت شده كه كار درست و حسابي نميتونن گير بيارن پس چرا سعي نميكنن اين مشكل رو حل كنن.حل اين مشكل هم طبيعتا گرفتن مدرك تخصصي اونجاست. حالا چه در حد كارداني و يا بالاتر.خوب كارداني 2 سال بيشتر نيست. كمي هم كه پول با خود برديد. ميتونيد كارهاي ساده پارت تايم هم داشته باشيد تا كمك خرج بشه.عوضش 2 يا 3 سال بعد ديگه خيالتون راحته.مخصوصا اگه سراغ رشته هاي فني بريد.
نميدونم آيا من اشتباه ميكنم؟
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، vroom ، m9780 ، mavarfan ، MAHDI2012 ، persian_viper ، HRSH ، erfan AK ، شهلا 1346 ، soli asali
(2012-04-04 ساعت 10:19)كاميلا نوشته:  همش ذهنم درگير اين مساله هست كه دوستاني كه تشريف بردند و براشون ثابت شده كه كار درست و حسابي نميتونن گير بيارن پس چرا سعي نميكنن اين مشكل رو حل كنن.حل اين مشكل هم طبيعتا گرفتن مدرك تخصصي اونجاست. حالا چه در حد كارداني و يا بالاتر.خوب كارداني 2 سال بيشتر نيست. كمي هم كه پول با خود برديد. ميتونيد كارهاي ساده پارت تايم هم داشته باشيد تا كمك خرج بشه.عوضش 2 يا 3 سال بعد ديگه خيالتون راحته.مخصوصا اگه سراغ رشته هاي فني بريد.
نميدونم آيا من اشتباه ميكنم؟

یک سال طول میکشه که این استیت بشه طرف تا بجای واحدی 400 دولار واحدی 100 دولار شهریه بده. وام و اینا رو زیاد روش حساب نکنین. بگیر نگیر داره.
خرج زندگی رو هم بیایین روش. ماهی ماست و خیاری باید هزار دولار خرج کرد. هزینه های ایاب ذهاب به کالج. در هر صورت واقعا کمر شکنه. همون دو سال بطور متوسط برای طرف ماهی دو میلیون خرج زندگی بعلاوه شهریه دو سال کاردانی پانزده میلیون تومان خرج خواهد برداشت به عبارتی شصت و پنج میلیون تومان بطور متوسط برای دو سال زندگی و تحصیل. حالا گیرم طرف یک کار پارت تایم هم پیدا کرد. اصلا شما نصفش کن این هزینه رو بازم خیلی ها سی چهل میلیون تومن ندارن که چوب حراج بهش بزنن.
تازه آدم با چشمش میبینه که مثل ایران چقدر آدم دانشگاه و کالج رفته تو مشاغل دم دستی دارن کار میکنن و مدرکشون بی ارزش شده. چطور این ریسک رو بکنه آخه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان