کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
(2012-04-20 ساعت 00:54)zaherbin نوشته:  یامی جان تمام تجربیات 17 سال پیش فراموش کن آمریکا براش مهم نیست چند سال سابقه کار داری اینجا فقط باید خودت نشون بدی یا حداقل طبقه بندی شده پیش بری...

ظاهربین جان! خیلی ممنون از بابت این پست کامل و بسیطت. یعنی حال کردم هااا. بالاخره نمردم و یکی جواب سوالم رو عین خودم مفصل داد. دست مریزاد! کارت درسته.

والا عرض کنم به خدمتت که الان دو سه سالی میشه که دیگه از عشق کامپیوتر افتادم. یعنی عشق کار تخصصی کامپیوتر و صرفا در حد استفاده خودم مطالعه میکنم در موردش. 34 سالمه! فکر میکنم که دیگه برای همپای این تکنولوژی شدم کمی پیر شدم! حالا کاری مثل همین U-verse Tech باشه بحث دیگه ای هست. خودشون آموزش میدن و دانسته های قبلی من هم مازاد بر اون کمکم میکنه ولی اینکه برم وقت و هزینه بذارم که مدرک شبکه بگیرم و این برام کی پول بشه.... نه برام مقدور نیست. فکر کنم مجردی؟ تاهل هم مشکلات خودش رو داره. مهمترینش اینه که مثل مجردها 24 ساعت در روز وقت نداری!
همین کار دیسپچر که میگی شما من خودم عشق اینجور کارهای فرودگاهی بودم. ایران که بودم شهر ما این دوره ها نبود و برام مقدور نبود برم تهران. اینجا هم که باز توی شهرهای نزدیک ما نیست. هزینه بالای 5000 دولاری دوره و بعد اینترنشیپ و هزینه بیش از دو ماه زندگی در شهر دیگه, فعلا از توانم خارجه. فرودگاه وست پالم چندین شرکت هواپیمایی داره. به سایتهاشون سر زدم دیدم دیسپچر استخدام دارن. خلبان و حتی نظافت کار هواپیما هم میخواستن. گفتم بذار برای کار نظافت هواپیما تقاضا بدم ببینم چی جواب میدن؟ از بابت مسائل امنیتی منظورمه. زنگ هم میزدن میگفتم که شرمنده یک کار دیگه پیدا کردم. صرفا قصدم یک تست زدن این فیلد شغلی بود. رزومه ای مناسب اون تهیه کردم و حتی قید کردم که کلیرنس TWIC هم از وزارت راه و ترابری آمریکا دارم. نتیجه میدونین چی شد؟ زنگ نزدن!! با توجه به کیفیت رزومه ای که فرستاده بودم تنها علتی که میتونه دلیل ردش باشه فقط و فقط بحث امنیت پرواز هست. با این شرایط چطور دل آدم گرم بشه بره اون همه پول برای دوره ای خرج کنه که مشخصه با این وضعیت استخدام هم نخواهد شد؟ البته خداییش کسایی که قصدشون برگشتن به ایرانه بهترین کاری همینه که این دوره رو بگذرونن. با توجه به استاندار جهانیش ایران بعید میدونم بیکار بمونن.

مشکل بعدی من اینه که بد جایی گیر کردم! فلوریدا مخصوصا این قسمتش یک منطقه به شدت توریستی هست و از بیزنس های غیر ریتیل و غیر پزشکی و غیر توریستی به اون صورت خبری نیست. سر کارهای پشتیبانی همین بیزنس ها (مثلا کارهای خدماتی و کامپیوتری و تعمیر نگهداریشون) چنان سر و کله ای میشکنن که بیا و ببین چون مردم نمیخوان در خود اون بیزنس ها کار کنن البته بجز خدمات پزشکی که خیلی خوبه. اصلا باور کن یک بیزنس بزرگ کارخانه و تولید من اینجا ندیدم. همش هتل و بیمارستان و فروشگاه هست. همین! برای بیش از بیست شرکت استوریج و انبار ایمیل فرستادم, کار منیجری. رزومه و کاورلتری کاملا مناسب مرتبط و با سابقه کار. نتیجه؟ هیچی حتی یکی هم جواب نداد! چرا؟ بعدا فهمیدم که بخاطر همین موقعیت شغلی این منطقه مردم برای این شغلهای سر کله میشکنن و به ندرت ممکنه کسی همچین شغلی رو ول کنه و جا خالی بشه! کلا فلوریدایی ها هم آدمهایی گرم و خوبی نیستن. من الان یک ساله اینجام یک نفر دوست نتونستم پیدا کنم. اونقدر که نژادهای مختلف از سوئدی و فنلاندی و مکزیکی و فرانسوی و کانادایی و هندی و چینی قاطی هم شده اینجا, همه سرشون به لاک خودشونه. سر کار حتی سلام علیک کردن گرم و صمیمی همچین مرسوم نیست. کلا ضد حال محیط کار.
بخاطر محل اسکان رایگان و کار مناسب همسرم هم امکان نقل مکان نداریم. یک مدلی فعلا اینجا گیر کردیم, شدید!
از سایتهای کار دولتی هم نگو که دلم خونه. فقط برای کار انتری لول کتابداری بیش از بیست بار اقدام کردم. یک بار هم مصاحبه دعوت نکردن. یعنی چنان سر و کله ای سر این مشاغل اینجا میشکنن که نوبت به ماها نمیرسه.

حالا زیاد آه و ناله نکنم. بذار سوالام رو بپرسم اگه لطف کنی و جواب بدی.
این جریان نامه نوشتن به شورای شهر بوستون چی بود؟ چه رو به کی نوشتی و چی خواستی؟ مگه اینجا هم مثل ایران از این برنامه ها مده؟
جریان کار در آلاسکا چی هست؟ من با این اوضاع عین خیالم نیست که وسط شهر باشم یا بیابون! چون بی پول شما بهشت هم باشی بهت خوش نمیگذره. البته هزینه نقل مکان به آلاسکا هم خودش ماجراییه.
در پایان اجازه بده یک بار دیگه از تمام ایده های نابی که دادی دوباره تشکر کنم. حرف نداری!
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، zaherbin ، mavarfan ، vroom ، FREE BIRD ، mhb161 ، alirz ، Kingrazor ، شهلا 1346 ، soli asali ، Shahabpk ، فرنا ، copol
والا ظاهربین جان, من بیکار نیستم. الان ماههاست در فروشگاه می-سیز کار میکنم اما خوب راضی نیستم. مشاغل دیگه هم هر کدوم رو سراغش میرم یک جاش میلنگه. مثلا مشاغل اداری خیلی دنبالش بودم اما مکاتبه و گرامر بسیار عالی به همراه سرعت تایپ وحشتناک بالا میخواستن! تایپم خوبه اما نه دیگه اون چیزی که اونا انتظار دارن.
این مبحث خونه و محل اسکان هم حسابی دست و بالم رو بسته چون میدونم هر جا برم بیشتر از اون چی که الان در میارم رو باید چی بذارم روش بدم اجاره خونه. حالا آب و برق و اینا به جای خود. وگرنه من کجا فلوریدا کجا!! اصلا به تریپ من میخوره بیام اینجا؟؟؟ !!!
اما حرفهای شما ایده خوبی به من داد. فعلا یک مدت میخوام روی مشاغل آلاسکا تحقیق کنم ببینم چطوره؟ من برام آب و هوا و شهریت محل زندگیم اصلا اهمیتی نداره. فقط کار برام مهمه که خوب و مورد علاقه ام باشه و درآمدش مکفی برای یک زندگی راحت.
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، golesang ، batis2010 ، storagemeter ، mavarfan ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، mhb161 ، شهلا 1346 ، soli asali ، فرنا ، kasra ، copol

یه دیالوگ قشنگ از فیلم رستگاری در شاوشنگ
فیلمی سرشار از زیبایی و امید :

یا تلاش کن برای زندگی کردن یا به پیشواز مرگ برو
این حقیقت لعنتی زندگی هست.
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، mavarfan ، emrah66 ، golesang ، SH1A2R3 ، mmm3hd ، MPU ، inekoee ، mana_s ، زری وحدتی ، mhb161 ، soli asali ، U.S.A ، kage.omid ، ziba62ka ، night dream ، copol ، ey1366
متاسفانه عنوان این تاپیک با پست ها نمیخونه
چرا دوستان از گفتن اولین شغل و تجربیاتشون واهمه دارند؟؟؟
مثل اون میمونه که بعضی دوستانی که توی لاتاری برنده شدند به کسی نمیگند از لاتاری رفتند....میگن این جوری کلاسش از بین میره؟؟/
چه اشکال داره تا دیگران هم ترقیب بشند .و به لاتاری اعتقاد پیدا کنند و راهی باشه برای رفتن بقیه.....
من خودم تا چند ماه دیگخ دوباره و برای همیشه میرم امریکا و از گفتن اوین شغلم کوتاهی نمیکنم
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: jake ، golesang ، SH1A2R3 ، soheilbadami ، mavarfan ، frozen mind ، battosai ، Farshid22 ، ali234 ، mpas89 ، mhb161 ، mirman ، شهلا 1346 ، soli asali ، copol
(2012-04-23 ساعت 00:38)mitr.p نوشته:  متاسفانه عنوان این تاپیک با پست ها نمیخونه
مثل اون میمونه که بعضی دوستانی که توی لاتاری برنده شدند به کسی نمیگند از لاتاری رفتند....میگن این جوری کلاسش از بین میره؟؟/
چه اشکال داره تا دیگران هم ترقیب بشند .و به لاتاری اعتقاد پیدا کنند و راهی باشه برای رفتن بقیه.....
من خودم تا چند ماه دیگخ دوباره و برای همیشه میرم امریکا و از گفتن اوین شغلم کوتاهی نمیکنم

گلی به گوشه جمال هندی ها و فیلیپینی ها و ... که چطور تو فورام ها ذره ذره اطلاعاتشونو با هم تبادل میکنن و اعتقاد دارن که همین باعث قدرتمند شدن جوامعشون در کشورهای دیگه شده.
پاسخ
(2012-04-23 ساعت 00:38)mitr.p نوشته:  متاسفانه عنوان این تاپیک با پست ها نمیخونه
خوب یا بد ماها در جایی که 90 درصدمون اصلا همدیگر رو نمیشناسیم و در این فضای مجازی حرکت میکنیم حتی اطلاعات خیلی ساده تر از شغل رو هم افشا نمیکنیم. مثلا شما تاپیک بزنید هزینه ماهانه برق مصرفی شما چقدر است ! فکر نکنم 5 نفر هم جوابی بدند. البته اینها ریشه در خیلی مسائل دارند و ممکن است خیلی هم بی علت نباشد و فرد دلائل موجهی هم بیاورد.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، golesang ، mavarfan ، SH1A2R3 ، battosai ، mitr.p ، saied-k ، mhb161 ، soli asali ، copol
به ترتیب:

1. مترجم یه موسسه ی کوچیک...هفته ای 3 ساعت ( شاد بودماااااا :d)
2. فروشگاه Talbots
3. یه شرکت معماری part time
پاسخ
(2012-04-26 ساعت 03:42)tarannom 86 نوشته:  به ترتیب:

2. فروشگاه Talbots

حقوقتون رو هم در صورت اینکه خودتون خواستید بگید .
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، tarannom 86 ، mitr.p ، mhb161 ، soli asali
(2012-04-26 ساعت 20:14)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2012-04-26 ساعت 03:42)tarannom 86 نوشته:  به ترتیب:

2. فروشگاه Talbots

حقوقتون رو هم در صورت اینکه خودتون خواستید بگید .

چشم...
اون ترجمه هه...ساعتی 15 دلار فکر کنم یا 12 یادم نیست.
Talbots ساعتی 10.5
شرکت ساعتی 11...

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، كاميلا ، mavarfan ، mitr.p ، Aries_son ، mhb161 ، Hedieh20 ، Kingrazor ، frr ، soli asali ، Shahabpk ، night dream ، copol
با تشکر از شما ترنم خانوم . من این طور حساب کردم. ماهی 3000 هزار دلار که به نظر من فوق العاده هستش . میتونم بپرسم چند سال اونجا هستین و اینکه آیا در اونجا ادامه تحصیل دادید یا خیر ببخشید چه قدر من فضولی میکنم.!
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، mitr.p ، sssamane ، soli asali
(2012-04-28 ساعت 02:49)alisarvareharchiabi نوشته:  با تشکر از شما ترنم خانوم . من این طور حساب کردم. ماهی 3000 هزار دلار که به نظر من فوق العاده هستش . میتونم بپرسم چند سال اونجا هستین و اینکه آیا در اونجا ادامه تحصیل دادید یا خیر ببخشید چه قدر من فضولی میکنم.!
3000 دلار؟ نه بابا این خبرا هم نیستا.... پارت تایم بودم تو شرکت...کار باشه می رم کار نباشه نمی رم...اینجوریه...یه هفته ممکنه 30 ساعت برم...بعد یه هفته اصلاٌ نرم...
اگه اینقدر درآمد داشتم شاد بودم که :d بعد مالیاتی که کم می شه خیلی زیاده. الان دقیقا" 4 ماهه ول می چرخم...کار نیست :|

من سه سال و یه ذره...:d

من ایران برق الکترونیک خوندم...اومدم اینجا معماری رو شروع کردم از اولِ اول...خلاصه اینجوریاست Cool

پاسخ
به نظر من هرکی برای سال اول کار کردن (تازه اگه کار پیدا کنه) روی بیش از 20 ساعت در هفته و دستمزد ساعتی 8 دولار (بدون احتساب مالیات و مخارج ایاب ذهاب!) حساب کنه, اینجا به مشکل خواهد خورد شدیدن شدیدآآآآآآآ !!
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، SH1A2R3 ، vroom ، alireza62 ، schaghayegh ، mhb161 ، شهلا 1346 ، soli asali ، U.S.A ، فرنا ، copol

خدایی کسی مثل من پست نداد که ریز ریز رو بنویسه ها...خدایی...
ببخشید نمی دونم چرا خجالت می کشید...یا درآمدا خیلی بالاست که می ترسید چشم بخورید...یا خیلی پایینه....
خب مگه همه از اول رئیس می شن؟
نمی دونم والا این اخلاق ما ایرانیا چیه که فقط منتظریم بقیه بگن...خودمون نگاهشون می کنیم...خیلی بده :|
(2012-04-28 ساعت 19:57)yami نوشته:  به نظر من هرکی برای سال اول کار کردن (تازه اگه کار پیدا کنه) روی بیش از 20 ساعت در هفته و دستمزد ساعتی 8 دولار (بدون احتساب مالیات و مخارج ایاب ذهاب!) حساب کنه, اینجا به مشکل خواهد خورد شدیدن شدیدآآآآآآآ !!

می شه ماهی 640 دلار....بدون مالیات... یعنی فاجعه :|

بعد دیدی می گن: آرههه همه اونجا کار دارن...تو فروشگاه ها کار ریخته...زندگی هم ماشالا توووپ! ماشینشو دیدی؟؟؟ اااااه

عقل آدما به چشمشون بنده دیگه....
اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، battosai ، mavarfan ، mitr.p ، كاميلا ، SH1A2R3 ، Aries_son ، mhb161 ، Kingrazor ، شهلا 1346 ، soli asali ، U.S.A ، فرنا
سلام دوستان

دیروز من اولین حقوق کارم در آمریکا رو بد از ۲هفته گرفتم با اینکه قرار بود ساعتی‌ ۷$ به من بدن بهم گفتن ساعتی‌ ۹$ بهت دادیم و ساعت کارمم اضافه کردن شنیدم اوضاع اقتصادی خوب شده و کارخانه‌ها دوباره دارن نیرو جذب می‌کنن و فعالیتشان رو بطور نرمال از سر گرفتن این یه خبر خوب برا شماست که مردد هستین، اگه ایالت و شهرو خوب انتخاب کنید مطمئن باشید زیاد از جیب نمیخورید و زود کار پیدا کرده و از درامد خرج می‌کنید

انهأ که ویزا دارن اوضاع ارز اینقدر مهم نیست که زبان مهمه بجای اینکه فکر ۱۰ تومن بالا یا پایین شدن دلار باشن بفکر یاد گرفتن ۱۰ کلمه انگلیسی‌ باشن که بجای سود ۱۰۰هزرتومنی روی ارز ۱۰ میلیون ضرر هزینه وقت و یادگیری زبان و کار اینجا نکنن

به امید دیدار

موفق باشید

پاسخ
سلام

اولین شغل من در آمریکا مکانیک خودرو هست و بعد از 2 ماه این کار رو گرفتم من ۷ تا همکار دارم که ۴ تا آمریکایی و ۲ تا ایرانی‌ و یک عراقی هستن صاحب کار ایرانی‌ و مرد خیلی‌ خوبیه من ساعتی‌ ۹$ حقوق میگیرم برا شروع و در هفته ۳ روز میرم سر کار از ساعت ۷.۳۰ تا ۱۷ و ۴۵ دقیقه وقت ناهار دارم کارم خوبه و توی چند روز اول کارهای زیادی یاد گرفتم اینجا اگه کمی‌ زبان و قانون بلد باشی‌ سریع میتونی‌ برای خودت کار کنی‌ ما هنوز ماشین نداریم این صاحب کارم خیلی‌ خوبه و میاد مارو میبره میگردونه و تماماً مثبت زبانم خوب نیست و بیشتر وقتها هم انگلیسی‌ و هم فارسی صحبت می‌کنه بهامین بخاطر اینه که هم با اسم فنی‌ قطعات اشنا بشم هم زبانم راه بیفته و همیشه اینو بهم میگه که باید اینجا برای خودت کار کنی‌ تا پیشرفت کنی‌ و بهم یاد میده چکار کنم

با این حقوق هم اجاره خونه میدم هم هزینهٔ غذا خانمم هم کار می‌کنه و حقوق اونم هست که ساعتی‌ ۸$ میگیره من کلا با ۵۰۰۰$ اومدم آمریکا و بعد از ۴ماه هنوز حدود ۲۵۰۰$ دارم که با این درامد که داریم شاید ۲ماه دیگه همون ۵۰۰۰$ دوباره بیاد تو حسابمون به عنوان پس‌انداز من هیچیزی از زندگیمو در ایران نفروختم چون مطمئن بودم با این مبلغ کم هم موفق میشم و می‌تونم گلیم خودمو بیرون بکشم من اومدم تو این کشور که به آرزوهام برسم و مطمئنم که می‌رسم

شما هم با آرزوهای بزرگ بیأن و برای رسیدن به اونها تلاش کنید مطمئن باشید اینجا جائی‌ هست که میتونید بهشون برسید آدمهای دورو بر من همشون موفقن و این نوید برای ما هست که موفق میشیم در کنار اینها

با آرزوی موفقیت برای خودم و همهٔ شما دوستان

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان