کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2011-03-26 ساعت 20:41)hamed. نوشته:  سلام.میخواستم بپرسم توی لس آنجلس اگه از کلاسای بازیگری که اونجا هستم استفاده کنیم، شانسی واسه بازیگری در سطح حرفه ای برای ما ایرانی ها وجود داره؟

دوست عزیز اینجا برای همه در هر رشته ای فرصت برای پیشرفت هست و در لس آنجلس که مرکز امور هنری و فیلمسازی هست اگر شما استعداد و پشتکار داشته باشید حتما به آن چیزی که لیاقتشو دارین میرسین..شک نکنید.
موفق باشید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، hamed. ، SH1A2R3 ، wushu kung fu ، Rock ، Lemony ، we are one ، mxc ، mohamad92 ، behfaza ، r.bazargan
دوستان سلام
من یک پذیرش از University of california riverside برای یک دوره کوتاه مدت 9ماهه دارم. می خواستم اطلاعاتی در مورد شهر Riverside ، هزینه مسکن ، غذا ، بیمه و کلا زندگی در این شهر داشته باشم. ما یک خانواده سه نفره هستیم ماهیانه چه مبلغی باید داشته باشیم؟ البته در سایت دانشگاه مذکور دیدم که آپارتمانهایی دارد که به دانشجویان می دهد و مثلا قیمت یک دو خوابه آن ماهی 550 $ بود .آیا مناسب است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، persian_viper ، behfaza
(2010-05-05 ساعت 11:12)charisma8 نوشته:  با سلام
اگر شهروند کالیفرنیا شده باشید و بهشون نگفته باشید که مدرکی بالاتر از دیپلم دارید و ثابت کنید که جزء افراد کم درآمد(Low income) هستید میتونید از خودت دولت کمک هزینه تحصیلی بگیرید که بلا عوضه و بهش میگن financal aid.
این هم وب سایتش که میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید.

http://www.fafsa.ed.gov

حالا بگیم که نمی خواهید از این استفاده کنید،اگر خودتون بخواهید شهریه رو بپردازید برای هر واحد باید 26$ بپردازید.البته اگر هنوز شهروند نباشید باید یه شهریه جداگونه بپردازید که مبلغش 926$.
هزینه ترم ها رو نمیتونم بهتون بگم چون بستگی به تعدا واحدتون داره .ولی برای بعضی از رشته ها که دو سال اولش رو میتونید توی کالج باشید تقریبا میتونید 60 واحدی رو پاس کنید و بعد این دروس رو به دانشگاهی که براش درخواست کردید و قبلتون کردند منتقل کنید و ما بقی دروس تخصصی رو اونجا پاس کنید و لیسانستون رو بگیرید.
بجز شهریه باید پول کتاب ، رفت و آمد ، اجاره خونه و خورد و خوراک هم در نظر داشته باشید.البته اگر برای کمک هزینه دولتی قبول بشید اونها تمام این حساب کتاب هارو انجام میدهند و یه مبلغ چشم گیری برای کل ترم بهتون میدن و شما فقط درس می خونید،که خیلی از ایرانی ها با سن بالا شون دارند از این طریق هم درس میخونن و هم زندگی میکنن.

شاد و سلامت باشید.

(2010-05-05 ساعت 10:53)laili نوشته:  من شنیدم برای داشتن کارهای دولتی باید سیتیزن بود........درسته؟

با سلام
درسته ولی بجز سیتیزن برای کسانی که گرین کارت دارند کار دولتی هست.فقط باید براش درخواست کرد و از مصاحبش موفق بیرون بیای.

شاد و سلامت باشید.
با سلام
ممنون از راهنمایی های خوبتون
سوال من اینه که اگر مدرک رو لیسانس گفته باشیم
نمیتونیم کمک هزینه تحصیلی بگیریم؟
مثلا برای تحصیل در فوق لیسانس یا یک لیسانس دیگه؟

متشکرم
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Lemony ، behfaza
با سلام

من در اورنج کاتنی هستم ارواین .

اگر کسی بخواهد بیاد این منطقه می تونه با من در تماس باشه. این جا فقط
کمی گران هست اما از نظر امنیت و مدارس خیلی خوب هستش.

موفق باشید
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، vahidvm60 ، OverLord ، maka2 ، exxedus ، الدورادو ، we are one ، mohamad92 ، samane1363
آریو خان اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین. در باره هزینه ها- کار- مدارس - محله هاش ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-12 ساعت 21:13)hitab نوشته:  آریو خان اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین. در باره هزینه ها- کار- مدارس - محله هاش ....
سلام
اگر پست های قبلی من رو بخونید تا اونجا که ممکن بوده گفتم.
اگر سوال خاصی دارید میتونید به من ایمیل بزنید

(2011-08-27 ساعت 14:04)amiry نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 11:12)charisma8 نوشته:  با سلام
اگر شهروند کالیفرنیا شده باشید و بهشون نگفته باشید که مدرکی بالاتر از دیپلم دارید و ثابت کنید که جزء افراد کم درآمد(Low income) هستید میتونید از خودت دولت کمک هزینه تحصیلی بگیرید که بلا عوضه و بهش میگن financal aid.
این هم وب سایتش که میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید.

http://www.fafsa.ed.gov

حالا بگیم که نمی خواهید از این استفاده کنید،اگر خودتون بخواهید شهریه رو بپردازید برای هر واحد باید 26$ بپردازید.البته اگر هنوز شهروند نباشید باید یه شهریه جداگونه بپردازید که مبلغش 926$.
هزینه ترم ها رو نمیتونم بهتون بگم چون بستگی به تعدا واحدتون داره .ولی برای بعضی از رشته ها که دو سال اولش رو میتونید توی کالج باشید تقریبا میتونید 60 واحدی رو پاس کنید و بعد این دروس رو به دانشگاهی که براش درخواست کردید و قبلتون کردند منتقل کنید و ما بقی دروس تخصصی رو اونجا پاس کنید و لیسانستون رو بگیرید.
بجز شهریه باید پول کتاب ، رفت و آمد ، اجاره خونه و خورد و خوراک هم در نظر داشته باشید.البته اگر برای کمک هزینه دولتی قبول بشید اونها تمام این حساب کتاب هارو انجام میدهند و یه مبلغ چشم گیری برای کل ترم بهتون میدن و شما فقط درس می خونید،که خیلی از ایرانی ها با سن بالا شون دارند از این طریق هم درس میخونن و هم زندگی میکنن.

شاد و سلامت باشید.

(2010-05-05 ساعت 10:53)laili نوشته:  من شنیدم برای داشتن کارهای دولتی باید سیتیزن بود........درسته؟

با سلام
درسته ولی بجز سیتیزن برای کسانی که گرین کارت دارند کار دولتی هست.فقط باید براش درخواست کرد و از مصاحبش موفق بیرون بیای.

شاد و سلامت باشید.
با سلام
ممنون از راهنمایی های خوبتون
سوال من اینه که اگر مدرک رو لیسانس گفته باشیم
نمیتونیم کمک هزینه تحصیلی بگیریم؟
مثلا برای تحصیل در فوق لیسانس یا یک لیسانس دیگه؟

متشکرم
خیر
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: tata63
دوست عزیز به نظر من هم ایرانی بودن در اطراف شما نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم میتونه کمکتون کنه..
من در شهر سانتا مونیکا هستم و خیلی هم راضیم. اولا که آب و هوای بسیار خوبی داره. دوما که هم نزدیک به هالیووده هم نزدیک به اقیانوسه هم نزدیک به downtown هست که یکی از بازار های مهم کالیفرنیا است و میتونه تو پیدا کردن کار به شما کمک کنه و خود من هم در اونجا کار میکنم. در ضمن اگر هم هوس کنی صبح میتونی بری سنگک و بربری بخری.. ضمنا اگر هم به فکر دانشگاه یا کالج هستی santa monica collage که تقریبا بهترین کالج در کالیفرنیا است در این شهر قرار داره, همچنین دانشگاه معروف UCLA.
پاسخ
سلام.من میخواستم بدونم وضعیت خرج ومخارج تو سانتا مونیکا چجوریه البته فقط برای یه نفر منظورمم از خرج و مخارج اجاره خونه وخوردوخوراک و... هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-25 ساعت 00:43)hamid sam نوشته:  سلام.من میخواستم بدونم وضعیت خرج ومخارج تو سانتا مونیکا چجوریه البته فقط برای یه نفر منظورمم از خرج و مخارج اجاره خونه وخوردوخوراک و... هستش.

اگر بخوای تنها زندگی کنی استودیو از 900 دلار هست به بالا و خونه یک خوابه هم از 1200 دلار به بالا
خورد و خوراک هم بستگی به خود شخص داره میشه با ماهی 200 دلار زندگی کنی میشه هم با ماهی 1000 دلار

سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
(2011-12-25 ساعت 02:03)Nazem نوشته:  
(2011-12-25 ساعت 00:43)hamid sam نوشته:  سلام.من میخواستم بدونم وضعیت خرج ومخارج تو سانتا مونیکا چجوریه البته فقط برای یه نفر منظورمم از خرج و مخارج اجاره خونه وخوردوخوراک و... هستش.

اگر بخوای تنها زندگی کنی استودیو از 900 دلار هست به بالا و خونه یک خوابه هم از 1200 دلار به بالا
خورد و خوراک هم بستگی به خود شخص داره میشه با ماهی 200 دلار زندگی کنی میشه هم با ماهی 1000 دلار

ممنونم از راهنماییت.فقط اگه یه مقداری بیشتر توضیح بدی ممنونت میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sadeghi897 ، Lemony
(2011-12-26 ساعت 04:39)hamid sam نوشته:  

شما بفرمایید راجع به چه چیزهایی بیشتر توضیح می خواهید تا بنده عرض کنم.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2011-12-26 ساعت 15:08)Nazem نوشته:  

مثلا همین قیمت هایی که گفتی توی کدوم محله هست و چگونگی محله ها یا پایین تراز اینا پیدا میشه یانه بعد خرج رفت و آمد و شهریه ی دانشگاه و...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-26 ساعت 21:35)hamid sam نوشته:  

مثلا همین قیمت هایی که گفتی توی کدوم محله هست و چگونگی محله ها یا پایین تراز اینا پیدا میشه یانه بعد خرج رفت و آمد و شهریه ی دانشگاه و...

این قیمت ها مال سانتا مونیکاست و سانتا مونیکا یکی از محله های خوب لس آنجلسه و من نتونستم پایین تر از اینها پیدا کنم.
شهریه دانشگاه هم بستگی به این داره که شما دانشجوی اینترنشنال باشید یا رزیدنت کالیفرنیا باشید.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، SH1A2R3 ، f.r ، uranus88 ، behfaza
(2011-12-27 ساعت 01:45)Nazem نوشته:  
(2011-12-25 ساعت 02:03)Nazem نوشته:  اگر بخوای تنها زندگی کنی استودیو از 900 دلار هست به بالا و خونه یک خوابه هم از 1200 دلار به بالا

این قیمت ها مال سانتا مونیکاست و سانتا مونیکا یکی از محله های خوب لس آنجلسه و من نتونستم پایین تر از اینها پیدا کنم.
شهریه دانشگاه هم بستگی به این داره که شما دانشجوی اینترنشنال باشید یا رزیدنت کالیفرنیا باشید.

مشکل من در رابطه با شهریه دانشگاه همینه که فرق دانشجوی اینترنشنال با رزیدنت رو دقیقا نمیدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Lemony ، behfaza
(2011-12-27 ساعت 02:44)hamid sam نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 01:45)Nazem نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 04:39)hamid sam نوشته:  ممنونم از راهنماییت.فقط اگه یه مقداری بیشتر توضیح بدی ممنونت میشم.

مشکل من در رابطه با شهریه دانشگاه همینه که فرق دانشجوی اینترنشنال با رزیدنت رو دقیقا نمیدونم.

دانشجوی اینترنشنال کسی است که با ویزای دانشجویی از کشوری دیگر برای ادامه تحصیل به ایالات متحده می آید و مسلما بایستی شهریه ای گرانتر از دانشجوی رزیدنتی که مقیم دائم آمریکاست یا شهروند آمریکاست و یک سال و یک روز در کالیفرنیا اقامت داشته ، بپردازد.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: Serendipity ، ParsTrader ، etefag ، enchantress_boy ، Lemony ، we are one ، uranus88 ، behfaza ، samane1363 ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان