کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2011-12-27 ساعت 17:27)Nazem نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 02:44)hamid sam نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 01:45)Nazem نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 21:35)hamid sam نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 15:08)Nazem نوشته:  شما بفرمایید راجع به چه چیزهایی بیشتر توضیح می خواهید تا بنده عرض کنم.

مثلا همین قیمت هایی که گفتی توی کدوم محله هست و چگونگی محله ها یا پایین تراز اینا پیدا میشه یانه بعد خرج رفت و آمد و شهریه ی دانشگاه و...

این قیمت ها مال سانتا مونیکاست و سانتا مونیکا یکی از محله های خوب لس آنجلسه و من نتونستم پایین تر از اینها پیدا کنم.
شهریه دانشگاه هم بستگی به این داره که شما دانشجوی اینترنشنال باشید یا رزیدنت کالیفرنیا باشید.

مشکل من در رابطه با شهریه دانشگاه همینه که فرق دانشجوی اینترنشنال با رزیدنت رو دقیقا نمیدونم.

دانشجوی اینترنشنال کسی است که با ویزای دانشجویی از کشوری دیگر برای ادامه تحصیل به ایالات متحده می آید و مسلما بایستی شهریه ای گرانتر از دانشجوی رزیدنتی که مقیم دائم آمریکاست یا شهروند آمریکاست و یک سال و یک روز در کالیفرنیا اقامت داشته ، بپردازد.
چجوری می شه دانشجوی رزیدنت شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-28 ساعت 02:04)hamid sam نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 17:27)Nazem نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 02:44)hamid sam نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 01:45)Nazem نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 21:35)hamid sam نوشته:  مثلا همین قیمت هایی که گفتی توی کدوم محله هست و چگونگی محله ها یا پایین تراز اینا پیدا میشه یانه بعد خرج رفت و آمد و شهریه ی دانشگاه و...

این قیمت ها مال سانتا مونیکاست و سانتا مونیکا یکی از محله های خوب لس آنجلسه و من نتونستم پایین تر از اینها پیدا کنم.
شهریه دانشگاه هم بستگی به این داره که شما دانشجوی اینترنشنال باشید یا رزیدنت کالیفرنیا باشید.

مشکل من در رابطه با شهریه دانشگاه همینه که فرق دانشجوی اینترنشنال با رزیدنت رو دقیقا نمیدونم.

دانشجوی اینترنشنال کسی است که با ویزای دانشجویی از کشوری دیگر برای ادامه تحصیل به ایالات متحده می آید و مسلما بایستی شهریه ای گرانتر از دانشجوی رزیدنتی که مقیم دائم آمریکاست یا شهروند آمریکاست و یک سال و یک روز در کالیفرنیا اقامت داشته ، بپردازد.
چجوری می شه دانشجوی رزیدنت شد.

خدمتتون عرض کردم که بایستی یا مقیم دائم آمریکا باشید یا شهروند آمریکا و یک سال و یک روز هم در کالیفرنیا اقامت داشته باشید تا بعنوان دانشجوی رزیدنت بحساب بیایید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، كاميلا ، etefag ، enchantress_boy ، Lemony ، we are one ، behfaza ، samane1363 ، copol
سلام
کسی می تونه راجع به هزینه های بیمه درمانی و ماشین در کالیفرنیا اطلاعاتی بده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:
ایا راهی هست واسه کسی که در خارج از امریکاست مثلا دبی بتونه واسه خرید یا اجاره خونه تو امریکا کردیت اسکور جمع کنه؟
ایا داشتن کردیت کارد ویزا گلد یا داینرکلوب واسه چندین سال با سابقه عالی تاثیری داره؟ یا اینکه میشه مثلا در سیتی بانک حسابی باز کرد و تو این مساله اقدامی کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یکی از دوستان در مورد pierceصحبت کرده بود.من دارم ویزای تحصیلی از طریق این دانشگاه می گیرم و باید بگم کلا 1 بار فقط دولت به شما هزینه تحصیل می ده پس حیف نیست برای این دانشگاه بداریدش؟ این کالج در اصل چیزی شبیه پیش دانشگاهی می مونه کمی پیشرفته تر و دروس عمومی بیشتر در community collegeافراد می گذرونند.
پاسخ
تشکر کنندگان: الدورادو ، behfaza
دوست عزیز pierceیه community collegeو خیلی بهتره برای کسی که تو امریکا زندگی می کنه در دانشگاه های بهتر درس می خونند چون این دانشگاه ها بیشتر دروس عمومی تدریس میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897
لطفا از گذاشتن مطالبی که با موضوع تاپیک همخونی نداره خودداری کنید ..ارسالهای نامربوط رو به تاپیکهائی که به همین منظور ایجاد شده منتقل کنید چون به زودی پاک خواهند شد ..
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، frozen mind ، alirezagh ، enchantress_boy ، behfaza
سلام
از دوستان عزیز سوالی داشتم
من با ویزای J2 الان حدود یک هفته است که به لس انجلس آمده ام.و مدت اعتبار ویزای من سه ماه است.با توجه به شرایط همسرم و خودم میخواهم با یک وکیل مورد اطمینان مشورت کنم.اما ظاهرا برای همین مشورت اولیه هم باید خیلی هزینه کرد .آیا کسی را میشناسید که حداقل یک مشاوره اولیه بدهد .(چنانچه بدانم اصلا برای گرین کارد میتوانیم اقدام کنیم ، حاضرم هزینه ها را پرداخت کنم .اما فعلا نیازبه یک مشاوره اولیه دارن)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-09 ساعت 04:55)maryam62 نوشته:  سلام
از دوستان عزیز سوالی داشتم
من با ویزای J2 الان حدود یک هفته است که به لس انجلس آمده ام.و مدت اعتبار ویزای من سه ماه است.با توجه به شرایط همسرم و خودم میخواهم با یک وکیل مورد اطمینان مشورت کنم.اما ظاهرا برای همین مشورت اولیه هم باید خیلی هزینه کرد .آیا کسی را میشناسید که حداقل یک مشاوره اولیه بدهد .(چنانچه بدانم اصلا برای گرین کارد میتوانیم اقدام کنیم ، حاضرم هزینه ها را پرداخت کنم .اما فعلا نیازبه یک مشاوره اولیه دارن)

خیلی از وکلا اولین جلسه مشاوره رایگان دارند.. شما حتی میتونید تا حدودی اطلاعات بصورت تلفنی کسب کنید..
در این سایت شما میتونید لیستی از اطلاعات تماس وکیلهای ایرانی مقیم آمریکا را پیدا کنید:
http://08.net/
http://5050100.info/
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Ali Sepehr ، كاميلا ، ali72 ، kamela ، Amir.80 ، mohajer13 ، Sepasttian ، amir0_0amir ، behfaza ، copol
با سلام مجدد
من الان 2 ماه اومدم لس آنجلس توی این دو ماه خیلی چیزا برام روشن شده که اگر از قبل میدونستم کل مسیر زندگیم عوض میشد. بگذریم. برای همین می خواستم راهنماییم کنید که بیشتر از این راه اشتباه نرم.
در به در دنبال یه کار توی رشته تحصیلیم می گردم اما پیدا نمیکنم با اینکه توی درخواستم مینوشتم با حداقل حقوق کار می کنم. حتی این آخریا می نویسم مجانی کار میکنم اما بازم کار پیدا نمیشه. رزومه کاملی دارم حتی Portfolio آماده کردم cover letter هم دارم. نمی دونم اشکال کار کجاست!! یکی میگفت برو مدرک LEED از USGBC بگیر. اما اونم سابقه کار توی زیر شاخه خودشو لازم داره!!! توی ایران هر لحظه که اراده میکردم میتونستم کار جدید انتخاب کنم و 4 تا شغل مختلف داشتم. ممکن دیگه توی شهر لس آنجلس شغل من کارایی نداره؟ یا کلا بخاطر وضع اقتصادی آمریکاست و هر جا برم وضع همینه؟
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: پروا ، exxedus ، behfaza ، ArjenPSN_23
(2012-02-03 ساعت 14:55)ama نوشته:  سلام
کسی می تونه راجع به هزینه های بیمه درمانی و ماشین در کالیفرنیا اطلاعاتی بده.

سلام
بیمه ماشین شخص ثالث 60-70 $ و بیمه full coverage 111 $ این قیمت ماهانه است. راستی یه مبلغ هم برای بار اول ازتون میگیرن نمیدونم قانونی بود یا نه که اونم 110$ بود، شاید هم سر ما کلاه گذاشتن اینجا خیلی بیشتر از اونی که آدم فکر میکنه کلاه برداری رایج هست.
اما یه تبلیغ دیروز دیدم که با نصف این قیمت ها ماشین رو بیمه می کرد. شاید کلاه برداری باشه، نمیدونم!!!
بیمه درمانی هم که یکی از دوستان گرفته بود ماهی 100$ اما از نوع بیمش خبر ندارم شاید کمتر یا بیشتر هم باشه.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، vroom ، Amir.80 ، exxedus ، we are one ، uranus88 ، behfaza
(2011-12-25 ساعت 02:03)Nazem نوشته:  
(2011-12-25 ساعت 00:43)hamid sam نوشته:  سلام.من میخواستم بدونم وضعیت خرج ومخارج تو سانتا مونیکا چجوریه البته فقط برای یه نفر منظورمم از خرج و مخارج اجاره خونه وخوردوخوراک و... هستش.

اگر بخوای تنها زندگی کنی استودیو از 900 دلار هست به بالا و خونه یک خوابه هم از 1200 دلار به بالا
خورد و خوراک هم بستگی به خود شخص داره میشه با ماهی 200 دلار زندگی کنی میشه هم با ماهی 1000 دلار

سلام این استودیو جی هست؟ممنون میشم توضیح بدید.

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، behfaza
(2012-04-06 ساعت 03:58)persian_viper نوشته:  
(2011-12-25 ساعت 00:43)hamid sam نوشته:  سلام.من میخواستم بدونم وضعیت خرج ومخارج تو سانتا مونیکا چجوریه البته فقط برای یه نفر منظورمم از خرج و مخارج اجاره خونه وخوردوخوراک و... هستش.

اگر بخوای تنها زندگی کنی استودیو از 900 دلار هست به بالا و خونه یک خوابه هم از 1200 دلار به بالا
خورد و خوراک هم بستگی به خود شخص داره میشه با ماهی 200 دلار زندگی کنی میشه هم با ماهی 1000 دلار

استودیو همان سوئیته به خونه هایی میگن که اتاق نشیمن خواب و اشپزخونه با هم ترکیب شده و یکی شدند

پاسخ
تشکر کنندگان: persian_viper ، SH1A2R3 ، iranian1 ، Amir.80 ، hossien_501 ، Lemony ، we are one ، mohamad92 ، behfaza ، samane1363 ، copol
دوستان عزیز می‌شه یکkindergarten and primary school پابلیک خوب که رنکینگ بالا هم داشته باشد را در ,Encino or white oak or aok woodبه من معرفی‌ کنید؟و آیا این که به طور معمول مدارسfree lunch دارند یا نه؟من خودم خیل searchکردم ولی‌ نمیدونم کدام خوب است و کدام بد.و یک سوال دیگه اینکه دقیقا از چه سنی‌ بچها حتما باید مدسه بروند؟بر اساس سرچ‌های من کودکان از سنّ ۵ سالگی(اگر تاریخ تولدشان در اول نوامبر ۲۰۱۲ به ۵ سالگی رسیده باشد)برای سال تحصیلی‌2012-13 باید وارد مدرسه شوند kindergarten نه primary school.آیا این به این معنی‌ است که آنجا هم مثل اینجا یک سال بچها پیشدبستانی میروند و اجباری است؟اگر کودکی این یک سال را در آنجا نرود میتواند سال بد واردprimary school شود?.این مسأله شده دغدغه من.چون پسر من همین شرایط را دارد و ما هم تصمیم داریم فعلا چند سفر دو ماه بیاییم تا بد درست و حسابی‌ ساکن شویم.دوستنیک در این زمینه تجربه دارند بسیار ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایند.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ali234 ، mgolchin13 ، behfaza ، samane1363
(2012-04-06 ساعت 11:56)shahyad نوشته:  
(2012-04-06 ساعت 03:58)persian_viper نوشته:  

استودیو همان سوئیته به خونه هایی میگن که اتاق نشیمن خواب و اشپزخونه با هم ترکیب شده و یکی شدند

**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان