کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
با سلام در مورد فرم 122 چند تا سوال دارم ممنون ميشم دوستان پاسخ بدهند:
1. آيا شماره كيس نامبر رو بايد حتما بالاي صفحه جداگانه نوشت چون در آيتم دو وجود داره و به نظرم نمياد الزامي باشه.
2. در قسمت 6 بعد از دانشگاه، پيش دانشگاهي رو بنويسم يا دبيرستان و يا هر دو تا رو؟ و ضمناً بفرمائيد معادل انگليسي هر كدام چي ميشه (قسمت اول كه احتمالا نام مدرسه هستش و بفرمائيد در قسمت آخر يعني مدرك براي پيش دانشگاهي رشته رياضي فيزيك و همينطور ديپلم رياضي فيزيك چي بنويسم)
3. در بخش 7 بعد از عنوان شغلي بايد توضيحات كامل بديم درباره شغلمون يا همون عنوان كافيه؟
با سپاس
تشکر کنندگان:
(2010-05-30 ساعت 23:05)khayam نوشته:  ممنون از پاسخت Adonis جان. Cool
ديروز هرچي سعي كردم بتونم يجايي رو تو سايت پيدا كنم كه دبل چك كنم و بينم واقعا برنده شدم، جايي رو پيدا نكردم. اگه اشتباه نكنم مثل اينه كه بعدا رو سايت مياد. Sad
سوال ديگه در مورد هزينه ها بود، چون من وضعيت برنده هاي سال قبل رو چك مي كردم تا 10 ميليون تومان هم هزينه شده بود. البته معلوم نبود چند نفر بودند و اين هزينه ها شامل چه چيزهايي ميشن؟
سوال ديگم اينه كه: توي مطلب "لاتاری از آغاز تا پایان" نفهميدم كه Current ها رو ماه به ماه اعلام مي كنند يا بايد رفت تو قسمت خاصي از سايت و لاگين كرد و اصلا اين بولتن چي هست و آيا شماره كيس ها رو تو بولتن ميزنند؟
آخريش هم اين كه نفهميدم كه چرا اگر بخوام فرمها رو پر كنم بايد اينجا رو بتركونم؟؟!!Smile

خیام عزیز سلام
می خوای دبل چک کنی فعلا باید یک کمی صبر کنی، یعنی یه یک ماهی! از اول جولای به بعد می تونی چک کنی. بعد هم سایتش همون سایتیه که ثبت نام کردین:
dvlottery.state.gov
اونجا کانفیرمیشن نامبر رو نیاز داری، همون شماره ای که موقع ثبت نام به شما داد.

در مورد هزینه ها هم یک سری هزینه های مشخص هست که حتما باید انجام بشه تا جاییکه من میدونم:
1 هزینه ارسال پاکت اول به کی سی سی تقریبا 40 دلار
2- هزینه ترجمه مدارک لازم که امسال خیلی گرونتر شده نسبت به سال گذشته، هر مدرک نزدیک به 10 هزار تومن! (مدرک تحصیلی، سند ازدواج، گواهی کار، صدور تمکن مالی...) میشه حداقل روی 60 هزار تومن حساب کرد.
3- اگر آنکار باشه محل مصاحبه، باید یک هزینه ارسال مدارک به آنکارا هم داشته باشید. اون هم 40 دلار
4- هزینه بلیط رفت و برگشت به آنکارا یا ابوظبی (فکر کنم بطور متوسط 400 هزار تومن رو حساب کنید.)
5- هزینه واکسیناسیون که بستگی داره کجا بزنید.دوتاشو ایران نمی تونید بزنید.
6- هزینه مدیکال که توی آنکارا یا ابوظبی باید پرداخت بشه
7- هزینه سفارت که موقع مصاحبه نقد پرداخت میشه 775 دلار
8- هزینه هتل و اقامت در آنکارا یا ابوظبی
10- هزینه بلیط برای مسافرت دوم برای دریافت ویزا در صورتیکه کلیرنس بخورید و طول بکشه. باز هم همون متوسط 400 هزار تومن
11- و در نهایت بلیط پرواز به آمریکا

حالا رسیدین اونجا فکر می کنم (البته مطمئنم) که تازه اول ماجراست!

حالا بستگی به این داره که چجوری خرج کنین. مثلا اگر مهم نباشه براتون، پرواز درست حسابی میگیرین، اما بخواین به صرفه خرج کنین، ایران ایر!
همچنین در مورد هتل و اقامت.

خلاصه شما روی متوسط 3500 هزار دلار حساب کنید. برای هر نفر. این تخمینی هستش که من از خوندن سفرنامه ها، و سایر تاپیک ها بدست آوردم

امیدوارم کمکی شده باشه!
(باز هم ویرایش): باید اینقدر تاپیک ها رو بخونی که بتونی فرم ها رو بی نقص پر کنی. به گفته دوستمون ADONIS باید اسنجا رو بترکونی!

ADONIS عزیز از شما سپاسگزارم!

شب همگی دوستان خوش
(2010-05-31 ساعت 10:58)Mleo نوشته:  سلام و متشکرم به خاطر راهنمائی های خیلی خیلی مفیدتون

یک سئوالی برای من بوجود آمده و اون اینکه، من همراه نامه هیچ فرمی دریافت نکردم، سراغ سایت DVLottery رفتم و فرم ها رو دانلود کردم ولی متوجه شدم که این فرم ها version دارند(پائین فرم زیر کد ) و تاکید شده که فرم های قبلی منسوح شده به حساب می آن. حالا ما باید ورژن 2010 رو پر کنیم یا ممکن هستش که ورژن 2011 هم وجود داشته باشه؟

می شه اگر کسی فرم هم همراه نامه دریافت کرده، ورژن فرمش رو به ما هم اطلاع بده؟ متشکرم.

دوست عزیز، امسال ظاهرا هیچ فرمی برای هیچ کس ارسال نشده! فرم ها رو باید از سایتی که توی نامه معرفی شده دانلود کنید: dvselectee.state.gov

یا به اینجا :
http://www.travel.state.gov/visa/visa_4759.html
مراجعه کن و هر دو فرم 122 و 230 رو دونلود کن. ورژن فرم ها هم اینه:
فرم 230: تاریخ انقضا: 29.2.2012
فرم 122:تاریخ انقضا 31.01.2013

(2010-05-31 ساعت 20:52)alirezamk نوشته:  با سلام در مورد فرم 122 چند تا سوال دارم ممنون ميشم دوستان پاسخ بدهند:
1. آيا شماره كيس نامبر رو بايد حتما بالاي صفحه جداگانه نوشت چون در آيتم دو وجود داره و به نظرم نمياد الزامي باشه.
2. در قسمت 6 بعد از دانشگاه، پيش دانشگاهي رو بنويسم يا دبيرستان و يا هر دو تا رو؟ و ضمناً بفرمائيد معادل انگليسي هر كدام چي ميشه (قسمت اول كه احتمالا نام مدرسه هستش و بفرمائيد در قسمت آخر يعني مدرك براي پيش دانشگاهي رشته رياضي فيزيك و همينطور ديپلم رياضي فيزيك چي بنويسم)
3. در بخش 7 بعد از عنوان شغلي بايد توضيحات كامل بديم درباره شغلمون يا همون عنوان كافيه؟
با سپاس

خوب من سریع بگم که:
1- بله! حتما باید بالای همه صفحه ها سمت راست نوشته بشه! به همین سادگی! با دست هم میشه راحت اونو نوشت.
2- شما همون های اسکول دیپلما رو که بنویسید مطابق با همین پیش دانشگاهی سیستم ایرانه! High School Diploma
یعنی گواهی 12 سال تحصیل همون پیش دانشگاهی نظام جدید یا دیپلم نظام قدیم.
رشته رو هم به این شکل بنویسید: Mathematics and Physics
3- اول عنوان شغل رو بنویسید، بعد کامل توضیح بدید که چه کارهایی انجام می دهید. مثلا کارهایی که بطور معموا در یک ورز کاری انجام می دهید رو لیست کنید. دقیق توضیح بدهید.

موفق باشید

ویرایش: اینقدر خسته هستم که کلی اشتباه تایپی داشتم. ببخشید که مرتب ننوشتم.
تشکر کنندگان: ADONIS ، Elf ، shaahinh66
(2010-05-31 ساعت 10:20)NavidNavid نوشته:  سلام دوستان.
ممنون از راهنماييهاي جامع و كامل .
من عضو جديد مهاجر سرا هستم . همون نامه ايي كه ازش حرف مي زنيد هفته پيش به دستم رسيد و الان مشغول پر كردن آيتماش هستم.
در ضمن كيس نامبرم هم 26XXX هستشو نامه رو هم تهران دريافت كردم.
يه سوالي داشتم.
توي فرم 122 قسمت 7a و 7b كسايي كه مدرك دانشگاهي دارن هم بايد چيزي پر كنند يا خير. چرا كه فكر كنم اين ايتم مربوط به همون موضوعي ميشه كه طرف بايد يا حداقل ديپلم داشته باشه يا سابقه كاري كه نياز به آموزش 2 ساله داره.
ممنون.

تبریک میگم که قبول شده اید.
و تبریک دوم که عضو سایت مهاجرسرا شده اید.

در قسمت 7 آ که باید جواب بدید که آیا در 5 سال گذشته در شغلی مشغول به کار بوده اید (مشخصه این شغل هم اینه که: شغلی که دو سال آموزش نیاز داشته باشه)

در قسمت 7بی (و اگر در قسمت قبل جواب مثبت داده اید) باید بگویید چه شغلی و چکار می کرده اید. فکر کنم بالاتر اینو توضیح داده ام. دقیق توضیح دهید که چه کارهایی انجام می دهید (یا انجام می داده اید)
موفق باشید
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، ADONIS ، Elf
سلام دوست عزیز sarfarash
ممنون از راهنمایی خوبتون.
یه سوالی داشتم در رابطه با جوابی که به khayam در مورد هزینه ها دادین:
تو آیتم 2 گفتی ترجمه گواهی کار. ولی تو استپ 4 ثبت نام داخل خود سایت نوشته :Required DV Qualifying Education or Work Experience به خاطر کلمه OR این به نظرم بی ربط به همون ایتم 7 نیست من به نظرم یعنی یا مدرک تحصیلی یا گواهی کار و نه هر دوتاشون. اینطور نیست؟
تو ایتم 3 مگه باید مدرکی به انکارا ارسال بشه ؟
بازم ممنون.
شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان: User
سلام sarfarash جان من نمیدونم جای درستی دارم سوال میپرسم یا نه من رو ببخشید من هم 29/may نامه اول رو دریافت کردم نمیدونم با این فرمهای 122 و 230 چکار کنم یا مدارک گفته شده در step 3 رو چکار کنم ایا باید همه رو به ادرس کنسولگری پست کنم یا نه نیازی نیست ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن تبریک من رو بپذیرید
تشکر کنندگان:
(2010-05-21 ساعت 15:44)Ali-J نوشته:  بچه ها من برای اطمینان باز این سوال رو می پرسم ،
توی قسمت 6 (Education) اگر دانشجو باشیم باید چی بزنیم ؟ من و چند تا از دوستان نظرمون اینه که مثل فرم ثبت نام توی قسمت other بزنم some university courses !

ولی من هنوز دو دلم ، چون توی ثبت نام گفته بود تا چه مقطعی تا به امروز تحصیل کردید ، در حالی که این می گه چه سطحی از تحصیلات رو به اتمام رسوندید!!
به نظرتون چه کنیم ؟

این بهترین جوابه صادق و راستگو باش
تشکر کنندگان:
(2010-05-31 ساعت 23:46)NavidNavid نوشته:  سلام دوست عزیز sarfarash
تو آیتم 2 گفتی ترجمه گواهی کار. ولی تو استپ 4 ثبت نام داخل خود سایت نوشته :Required DV Qualifying Education or Work Experience به خاطر کلمه OR این به نظرم بی ربط به همون ایتم 7 نیست من به نظرم یعنی یا مدرک تحصیلی یا گواهی کار و نه هر دوتاشون. اینطور نیست؟
بازم ممنون.
درسته نویدنوید! Smile
اما دوستانی هستند که کمی وسواس به خرج میدن و جفتشون رو ترجمه می کنند. بعدش هم این یک لیست کلی (تا جایی که من میدونم) از هزینه هاست. ممکنه بعضی ها مواردی رو نداشته باشند.
مثلا اگر مصاحبه آنکارا باشه، باید یک سری مدارک رو 3 هفته قبل از تاریخ مصاحبه با پست ارسال کنید سفرات امریکا در آنکارا.
اما برای ابوطبی اینطور نیسم. همون ورز مصاحبه همه مدارک رو می برید.

بازم عذرخواهی مرا پذیرا باشید بخاطر غلپ های املایی و تایپی. فردا ویرایش می کنم. شب خوش دوستان
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، ADONIS
(2010-05-31 ساعت 23:53)sarfarash نوشته:  
(2010-05-31 ساعت 23:46)NavidNavid نوشته:  سلام دوست عزیز sarfarash
بازم ممنون.
درسته نویدنوید! Smile
اما دوستانی هستند که کمی وسواس به خرج میدن و جفتشون رو ترجمه می کنند. بعدش هم این یک لیست کلی (تا جایی که من میدونم) از هزینه هاست. ممکنه بعضی ها مواردی رو نداشته باشند.
مثلا اگر مصاحبه آنکارا باشه، باید یک سری مدارک رو 3 هفته قبل از تاریخ مصاحبه با پست ارسال کنید سفرات امریکا در آنکارا.
اما برای ابوطبی اینطور نیسم. همون ورز مصاحبه همه مدارک رو می برید.

بازم عذرخواهی مرا پذیرا باشید بخاطر غلپ های املایی و تایپی. فردا ویرایش می کنم. شب خوش دوستان

ببین هم گواهی کار و هم مدرک تحصیلی رو ترجمه کن که کار از محکم کاری عیب نمی کنه
تشکر کنندگان:
ببین هم گواهی کار و هم مدرک تحصیلی رو ترجمه کن که کار از محکم کاری عیب نمی کنه
[/quote]

درسته اين كارو حتما مي كنم ولي تا اونجايي كه من مي دونم وقتي درخواست گواهي كار تو هر شركتي كه هستم بخام بدم بايد بگم كه براي كجا مي خام. به نظر شما درخواست گواهي كار رو بگم محل كارم براي كجا بنويسه؟
شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان:
سلام
براي فرستادن فرمهاي مرحله اول هنوز فرصت داري ديگه؟
من الان سرباز هستم، شغل فعليمو چي بزنم؟ اصلا بزنم يا نه؟
تشکر کنندگان:
من الان سرباز هستم، شغل فعليمو چي بزنم؟ اصلا بزنم يا نه؟
تشکر کنندگان:
(2010-06-01 ساعت 15:37)Shervindv نوشته:  من الان سرباز هستم، شغل فعليمو چي بزنم؟ اصلا بزنم يا نه؟

دوست من، سربازی که شغل حساب نمیشه! شغل رو نزنید. بیکار هستید در واقع.
موفق باشید
تشکر کنندگان:
ممنونم از Adonis و Sarfarash كه وقت گذاشتند و جواب سوالهامو دادند.
Wink
تشکر کنندگان: User
با درود خدمت همه دوستان مهربونم
من هنوز نفهمیدم این فرم هایی که تو مرحله اول باید بفرستیم چند تا هستش و موضوعش چیه؟
از دوستان عزیزی که میتونن به این سوال ها جواب یدم خواهش میکنم که توی هر تالار یه توضیح کوچیک راجع به کلیت کار بدن که همه در چریان قرار بگیرن
خیلی زیاد ممنونCool[/quote]
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-05-22 ساعت 17:00)baharehz نوشته:  سلام. من یک سوال دارم. اشکالی نداره که فرم PDF رو تغییر بدیم تا بتونیم توش تایپ کنیم؟ شاید باید اصلا دستی بنویسیم . اگه این طور بود که فایل WORD رو از اول می ذاشتند تو سایت برای دانلود!
نظرتون چیه؟

با سلام. نه اشکالی نداره اگه فرمت صفحه ها و جداول عوض نشه. اگه فایل word بود فرمت ها عوض می شد.
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: khabaloo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان