کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
سلام .آقا توی مصاحبه گواهی سو سابقه هم می خوان؟؟ من توی 2009 خوندم که برای ایرانی ها مهم نیست که داشته باشند!!!
تشکر کنندگان:
(2010-08-19 ساعت 01:23)SNAGHIAN نوشته:  سلام .آقا توی مصاحبه گواهی سو سابقه هم می خوان؟؟ من توی 2009 خوندم که برای ایرانی ها مهم نیست که داشته باشند!!!

خیر ایرانی ها این گواهی رو نیاز ندارند
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
سلام
ممنون ميشم اگر پيدا كردين به من هم اطلاع بدين
(2010-08-18 ساعت 14:44)satusa نوشته:  سلام
يه دارالترجمه رو قبلا دوستان توي تجريش معرفي كرده بودند و از كارشون و قيمتشون راضي بودند.
حالا هر چي ميگردم پيداش نميكنم. كسي اطلاعي داره؟

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان:
(2010-08-19 ساعت 12:56)mahmood_eng نوشته:  سلام
ممنون ميشم اگر پيدا كردين به من هم اطلاع بدين
(2010-08-18 ساعت 14:44)satusa نوشته:  سلام
يه دارالترجمه رو قبلا دوستان توي تجريش معرفي كرده بودند و از كارشون و قيمتشون راضي بودند.
حالا هر چي ميگردم پيداش نميكنم. كسي اطلاعي داره؟

ظاهرا دارالترجمه پارسیان هست که یکی از بچه های قدیمی بهش داده و راضی بوده و ادرس و تلفن رو از ایشون گرفتم:

م قدس -خ شهرداری -روبروی بانک ملی -کوچه شهرستانی -پلاک 3-طبقه اول -واحد 5
22714521
تشکر کنندگان: mahmood_eng ، narcis_ala
سلام
من چند تا سوال راجع به تعداد ترجمه دارم:
1. زمان ارسال مدارك به انكارا بايد اصل ترجمه ها باشه يا كپي ترجمه كفايت ميكنه؟
2. زمان مصاحبه اصل ترجمه ها بايد همراه باشه؟
با اين توصيف بايد دو نسخه ترجمه به سفارت بديم؟ آيا يك نسخه اصل رو بهمون برمي گردونند يا هر دو نسخه رو مي گيرن؟
اگر دو نسخه سفارت ميگيره ، با توجه به اينكه يه نسخه هم واسه بعدا خودمون لازم ميشه پس بايد حداقل سه نسخه بديم ترجمه؟
ممنون
تشکر کنندگان:
امروز مدارک تحصیلی ام رو بردم برای تایید. از اونجا که همه پیش از ترجمه باید این کارو انجام بدن روال کارش رو به طور خلاصه می نویسم:

مدارک دانشگاه آزاد :

آدرس: خ پاسداران، روبروی پمپ بنزین ، گلستان هشتم ، نبش خ پایداری فرد ( امیر ابراهیمی سابق ) ، ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی - امور فارغ التحصیلان

- وارد محوطه حیاط که شدید روبروی در دو ردیف پله فلزی هست . پله ای که سمت دیوار (سمت راست ) قرار داره به باجه 1 می رسه که همون باجه امور فارغ التحصیلان هست.

- دقت کنید که فقط خود فرد صاحب مدرک یا بستگان درجه یک او با داشتن مدارک شناسایی لازم می تونن تاییدیه رو درخواست و دریافت کنند. آقایی از طرف یکی از بستگانش مدرکی رو برای تایید آورده بود که ازش پذیرفتن اما تحویل تاییدیه رو منوط به اون دونستن که صاحب مدرک یا اقوام درجه یک ایشون از اهواز بیان تهران !

- مدارک رو خانمی ازتون تحویل می گیره و رسید می ده. باید فردای روز تحویل بین ساعت 2-3 برای دریافت تایید مراجعه کنید.

- مدت زمان لازم: اگر صف نباشه دو سه دقیقه

مدارک دانشگاه های دولتی

آدرس: شهرک غرب ، خ پیروزان ، ساختمان اصلی وزارت علوم، طبقه چهارم

1- اول اتاق 406 می روید. دو خانم در این اتاق مدارک شما رو چک می کنند و امضا و مهر می زنند.

2- بعد اتاق 409 می روید. آقایی که به گمانم معاون این واحد هستند مجددا امضای دیگری می زنند ( روی تمام مدارک از جمله ریز نمرات )

3- دوباره به اتاق 406 برمی گردید و آنجا روی امضای آقای معاون مهر برجسته می زنند و مشخصات شما رو در دفتر خودشون ثبت می کنند.

- دقت کنید که حتما باید نامه ای همراه ریز نمرات و دانشنامه شما از طرف دانشگاه داشته باشید که نشان دهد شما هیچ تعهد مالی در برابر تحصیل رایگان خود به دانشگاه ندارید. این نامه برای دانشجویانی که دوره های مجازی و .. ( دوره های پولی ) درس خوندن وجود نداره.

- مدت زمان لازم : اگر صف نباشه نهایتاً 5 دقیقه
من اصل مدرك ليسانس كه هم مهر دانشگاه و هم مهر وزارت علوم را داره دارم آيا باز هم بايد ببرم وزات علوم براي تاييد؟
کیس12XXX
ابوظبي
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان:
(2010-08-23 ساعت 01:37)mahmood_eng نوشته:  من اصل مدرك ليسانس كه هم مهر دانشگاه و هم مهر وزارت علوم را داره دارم آيا باز هم بايد ببرم وزات علوم براي تاييد؟

اگر مهر وزارت علوم، به صورت برجسته است که نیازی نیست. البته شخصاً دیروز در وزارتخانه ندیدم کسی این مهر از ابتدا روی مدرکش باشه. در وزارت علوم ، پشت تمام مدارک شما اعم از ریزنمرات و دانشنامه ، مهری زده میشه با عنوان "مهر و امضای مسئولین دانشگاه مورد تایید می باشد" و امضای مدیر کل امور دانشجویان داخل روی مهر زده میشه و بعد هم یک مهر برجسته روش می خوره.

شما برای اطمینان می تونید تلفنی از مسئولین دانشگاه خودتون یا وزارت علوم ( قسمت فارغ التحصیلان ) سوال کنید.

تشکر کنندگان: mahmood_eng ، امیر مهاجر
(2010-08-23 ساعت 13:45)satusa نوشته:  
(2010-08-22 ساعت 10:48)satusa نوشته:  سلام
من چند تا سوال راجع به تعداد ترجمه دارم:
1. زمان ارسال مدارك به انكارا بايد اصل ترجمه ها باشه يا كپي ترجمه كفايت ميكنه؟
2. زمان مصاحبه اصل ترجمه ها بايد همراه باشه؟
با اين توصيف بايد دو نسخه ترجمه به سفارت بديم؟ آيا يك نسخه اصل رو بهمون برمي گردونند يا هر دو نسخه رو مي گيرن؟
اگر دو نسخه سفارت ميگيره ، با توجه به اينكه يه نسخه هم واسه بعدا خودمون لازم ميشه پس بايد حداقل سه نسخه بديم ترجمه؟
ممنون

كسي نيست جواب بده؟
تشكر

1:اصل ترجمه هارو ارسال کنید
2: اگر اصل ترجمه هارو ارسال کردید، روز مصاحبه فقط باید اصل مدارک رو ارائه بدید
یک نسخه ترجمه از هر مدرک برای سفارت کفایت می کنه،اصل مدارک رو بهتون بر می گردونند و ترجمه های مورد نیازشون رو نگه می دارند.

تشکر کنندگان: satusa ، maryam_goli
سلام
كسي ميدونه هزينه تاييد خارجه چقدر هست؟
به من 4000 تومان واسه هر مدرك قيمت دادن فكر كنم خيلي داره زياد ميگيره! كسي از قيمتهاي جديد خبر داره؟
ميشه آدم خودش ببره تاييد كنن. دردسر نداره؟
تشکر کنندگان:
ممنون زنگ زدم پرسيدم گفتن بايد براي تاييد ببم مهر برجسته بزنند ماه رمضان تا ساعت 2 و بعد از رمضان تا ساعت 4 انجام ميشه شماره تماس مستقيم هم 82233065 خانم محمدي يا حججي
(2010-08-23 ساعت 07:38)hasti_banoo نوشته:  
(2010-08-23 ساعت 01:37)mahmood_eng نوشته:  من اصل مدرك ليسانس كه هم مهر دانشگاه و هم مهر وزارت علوم را داره دارم آيا باز هم بايد ببرم وزات علوم براي تاييد؟

اگر مهر وزارت علوم، به صورت برجسته است که نیازی نیست. البته شخصاً دیروز در وزارتخانه ندیدم کسی این مهر از ابتدا روی مدرکش باشه. در وزارت علوم ، پشت تمام مدارک شما اعم از ریزنمرات و دانشنامه ، مهری زده میشه با عنوان "مهر و امضای مسئولین دانشگاه مورد تایید می باشد" و امضای مدیر کل امور دانشجویان داخل روی مهر زده میشه و بعد هم یک مهر برجسته روش می خوره.

شما برای اطمینان می تونید تلفنی از مسئولین دانشگاه خودتون یا وزارت علوم ( قسمت فارغ التحصیلان ) سوال کنید.

کیس12XXX
ابوظبي
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
تشکر کنندگان: satusa
(2010-08-24 ساعت 12:15)mahmood_eng نوشته:  ممنون زنگ زدم پرسيدم گفتن بايد براي تاييد ببم مهر برجسته بزنند ماه رمضان تا ساعت 2 و بعد از رمضان تا ساعت 4 انجام ميشه شماره تماس مستقيم هم 82233065 خانم محمدي يا حججي

بله درسته. همین خانمها در اتاق 406 هستند که در پست قبلم در موردش توضیح دادم. خانم محمدی مهر برجسته نهایی رو رو مدرک می زنند. البته مدرک رو بین دو لبه مهر می ذارن و میگن خودتون دسته رو فشار بدید !
تشکر کنندگان: mahmood_eng ، babak2010 ، AMIN3Y ، امیر مهاجر
(2010-08-24 ساعت 12:06)satusa نوشته:  سلام
به من 4000 تومان واسه هر مدرك قيمت دادن فكر كنم خيلي داره زياد ميگيره! كسي از قيمتهاي جديد خبر داره؟

تاییدیه دادگستری برای هر مدرک 5000 تومان و تاییدیه امور خارجه حدودا 500 تومان ( تا 1 ماه پیش که اینطور بوده ). از اونجا که هر دوی این تاییدیه ها رو معمولا لازم می دونن پس 4000 تومانی که به شما قیمت دادند اگر شامل هر دو تایددیه باشه که بسیار مناسبه و اگر هم برای امور خارجه فقط گفتند بسیار غیر منصفانه!

هر دو مهر رو خودتون هم می تونید با مراجعه به دادگستری و وزارت امور خارجه دریافت کنید. قیمتهایی که گفتم هزینه ای است که دارالترجمه ها برای گرفتن تاییدیه ها از شما دریافت می کنند.
تشکر کنندگان: satusa ، Kaveh90 ، امیر مهاجر
(2010-08-24 ساعت 15:18)hasti_banoo نوشته:  
(2010-08-24 ساعت 12:06)satusa نوشته:  سلام

تاییدیه دادگستری برای هر مدرک 5000 تومان و تاییدیه امور خارجه حدودا 500 تومان ( تا 1 ماه پیش که اینطور بوده ). از اونجا که هر دوی این تاییدیه ها رو معمولا لازم می دونن پس 4000 تومانی که به شما قیمت دادند اگر شامل هر دو تایددیه باشه که بسیار مناسبه و اگر هم برای امور خارجه فقط گفتند بسیار غیر منصفانه!

هر دو مهر رو خودتون هم می تونید با مراجعه به دادگستری و وزارت امور خارجه دریافت کنید. قیمتهایی که گفتم هزینه ای است که دارالترجمه ها برای گرفتن تاییدیه ها از شما دریافت می کنند.

ممنون از پاسختون
ولي اين قيمت رو فقط براي خارجه داده. ظاهرا خارجه علاوه بر تمبر 500 توماني يه هزينه اي هم 2000 تومان براي پلمب (خدمات) ميگيره!
از دو سه تا ترجمه ديگه هم پرسيدم همين حدود قيمت رو گفتند (4000-5000)
نكنه اين رو هم گرون كردند؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-24 ساعت 16:07)satusa نوشته:  ممنون از پاسختون
ولي اين قيمت رو فقط براي خارجه داده. ظاهرا خارجه علاوه بر تمبر 500 توماني يه هزينه اي هم 2000 تومان براي پلمب (خدمات) ميگيره!
از دو سه تا ترجمه ديگه هم پرسيدم همين حدود قيمت رو گفتند (4000-5000)
نكنه اين رو هم گرون كردند؟

گویا همینطوره. الان از دارالترجمه سوال کردم. گفت هزینه پلمب برای یک مدرک نیست. بستگی داره که چند تا مدرک رو برای تایید به دارالترجمه بدهید. من مثال زدم که اگر برفرض شناسنامه، کارت ملی و یک مدرک دانشگاهی باشه چقدر میشه؟ گفت روی هم برای پلمب 5000 تومان.

البته گفت بستگی به تعداد مدارک هم داره ولی حداقل 5000 و تا 10000 تومان هزینه داره.

به هر حال من که با توضیحاتش قانع نشدم. 5 شنبه قراره برم و مدارک باقی مونده رو بدم ترجمه. اونجا دقیق سوال می کنم
تشکر کنندگان: satusa ، AMIN3Y ، امیر مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان