کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
با سلام پیشاپیش از اینکه دوستان به سوال من پاسخ میدن ممنون هستم
آیا زمان ترجمه مدارک مهم هست بخصوص در مورد مدارکی که جایگزین اسپانسر خواهد شد مثل صورتحساب و سند ملکی و ...
من می خوام سند خونه رو که به نامم هست ترجمه کنم الان ترجمه کنم یا صبر کنم نزدیک زمان مصاحبه و آیا اینکه نیاز هست کارشناس رسمی اون رو قیمت گذاری کنه یا اینکه سند کفایت میکنه
باز هم ممنون
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان:
(2010-08-23 ساعت 07:38)hasti_banoo نوشته:  
(2010-08-23 ساعت 01:37)mahmood_eng نوشته:  من اصل مدرك ليسانس كه هم مهر دانشگاه و هم مهر وزارت علوم را داره دارم آيا باز هم بايد ببرم وزات علوم براي تاييد؟

اگر مهر وزارت علوم، به صورت برجسته است که نیازی نیست. البته شخصاً دیروز در وزارتخانه ندیدم کسی این مهر از ابتدا روی مدرکش باشه. در وزارت علوم ، پشت تمام مدارک شما اعم از ریزنمرات و دانشنامه ، مهری زده میشه با عنوان "مهر و امضای مسئولین دانشگاه مورد تایید می باشد" و امضای مدیر کل امور دانشجویان داخل روی مهر زده میشه و بعد هم یک مهر برجسته روش می خوره.

شما برای اطمینان می تونید تلفنی از مسئولین دانشگاه خودتون یا وزارت علوم ( قسمت فارغ التحصیلان ) سوال کنید.

هستی بانو گرامی؛ من مدارک لیسانس و فوق لیسانسم رو ترجمه کردم ومهر دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم زدم ولی وزارت علوم نبردم؛ میشه نیاز زدن این مهر رو توضیح بدید. مرسی.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
(2010-08-25 ساعت 18:44)rayan.s نوشته:  هستی بانو گرامی؛ من مدارک لیسانس و فوق لیسانسم رو ترجمه کردم ومهر دادگستری و وزارت امورخارجه رو هم زدم ولی وزارت علوم نبردم؛ میشه نیاز زدن این مهر رو توضیح بدید. مرسی.

در مورد مدارک دانشگاهی ، ترجمه ای که همراه با تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه باشد، قاعدتا ً باید اول به تایید مرجع مربوطه برسه. به این دلیل که معمولا دانشگاهها مدرکی که صادر می کنن بدون مهر برجسته وزارت علوم یا دانشگاه آزاد هست. حتی هولوگرامی که طی چند سال اخیر روی مدارک زده میشه باز هم برای این منظور کافی نیست. مهم مهر برجسته وزارت علوم هست مبنی بر اینکه مهر و امضای دانشگاه مربوطه روی مدرک معتبر هست.

اینکه چرا مدارک شما نیازی به این کار نداشته اطلاعی ندارم. اما این مورد برای تمام دانشگاههای دولتی و آزاد ، دارالترجمه ها و وزارت علوم و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، امری شناخته شده و بسیار متداول است.

البته برای مثال ریزنمرات لیسانس من که مربوط به دانشگاه آزاد بوده از ابتدا با تاییدیه سازمان مرکزی صادر شده و به همین دلیل نیازی به تایید مجدد نداشت. شاید تاییدیه مدارک شما هم در زمان صدور به طور خودکار گرفته شده است.
تشکر کنندگان: rayan.s ، امیر مهاجر
سلام،
آیا نیازی به گرفتن ریز نمرات لیسانس هست یا نه؟
شاید برای محکم کاری هستش؟
لطفا دقیق بگید
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان:
(2010-08-26 ساعت 13:09)javidk نوشته:  سلام،
آیا نیازی به گرفتن ریز نمرات لیسانس هست یا نه؟
شاید برای محکم کاری هستش؟
لطفا دقیق بگید

دوست عزیز؛چون فرمودید دقیق بگید ؛اینم جواب دقیق: ( ( کپی از سایت وزارت امورخارجه آمریکا))
WHAT ARE THE REQUIREMENTS FOR EDUCATION OR WORK EXPERIENCE?
The law and regulations require that every entrant must have at least a high school education or its equivalent or have, within the past five years, two years of work experience in an occupation requiring at least two years’ training or experience. A ―high school education or equivalent‖ is defined as successful completion of a twelve-year course of elementary and secondary education in the United States or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the G.E.D.) are not acceptable. Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
ترجمه اولين سري مدارك ما هم انجام شد. از كارشون راضي بودم و به موقع هم تحويل دادند. كلا 145000 تومان. به نظرم قيمتشون مناسب بود ولي آخر سر از اين قيمت خارجه من سر در نياورم چه جوري حساب كتاب كرد.

16000 تومان كلاً براي تاييد خارجه (2 شناسنامه، 2 كارت ملي، 2 دانشنامه، 2 سند ، 2 سند ازدواج) گرفت. تمبرهاي خارجه هر كدوم در حد 120 تومان و 65 تومان و 350 تومان و 650 تومان بود ولي نميدونم اين پول اضافه رو واسه چي ميگيرن.

ليست قيمتهاش هم به شرح زير:

شناسنامه، كارت ملي ، كارت معافيت، دانشنامه : 7000
سند ملكي 12000 و با افزايش تعداد نقل و انتقالات تا 20000 تومان هم ميرسه
سند ازدواج 14000
ريز نمرات هم ترمي 2500 قيمت داد ولي من هنوز اونا رو ندادم (مرحله بعد ميدم اگر چه براي كار ويزا لازم نيست)
تشکر کنندگان:
سلام با توجه به اینکه کیس نامبر من 43000است و ظاهرا به این زودی ها کارنت نمی شوم آیا می تونم از حالا دنبال کار ترجمه باشم مرور زمان باعث باطل شدن مدرک نمیشه؟دارالترجمه خوب تو کرج سراغ دارید؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-12 ساعت 15:29).tnahid نوشته:  سلام با توجه به اینکه کیس نامبر من 43000است و ظاهرا به این زودی ها کارنت نمی شوم آیا می تونم از حالا دنبال کار ترجمه باشم مرور زمان باعث باطل شدن مدرک نمیشه؟دارالترجمه خوب تو کرج سراغ دارید؟

مدارکی مثل شناسنامه ؛ سند ازدواج و....که تغییراتی تا زمان مصاحبه نکنند تاریخ ترجمه تاثیر نداره ولی مدارک مربوط به اسناد مالکییت بهتره بعد از کارنت شدن ترجمه بشن.

تشکر کنندگان: taraneh@mini ، Donkey chance ، AMIN3Y
(2010-09-12 ساعت 15:33)rayan.s نوشته:  
(2010-09-12 ساعت 15:29).tnahid نوشته:  سلام با توجه به اینکه کیس نامبر من 43000است و ظاهرا به این زودی ها کارنت نمی شوم آیا می تونم از حالا دنبال کار ترجمه باشم مرور زمان باعث باطل شدن مدرک نمیشه؟دارالترجمه خوب تو کرج سراغ دارید؟

مدارکی مثل شناسنامه ؛ سند ازدواج و....که تغییراتی تا زمان مصاحبه نکنند تاریخ ترجمه تاثیر نداره ولی مدارک مربوط به اسناد مالکییت بهتره بعد از کارنت شدن ترجمه بشن.

ممنونم
تشکر کنندگان:
سلام.می خواستم بدونم سند ملکی بعد از ترجمه باید قیمت گذاری هم بشه؟یعنی یه برگه دیگه که قیمت گذاری شد ترجمه شه؟و اینکه آیا باید سند زمینی که ترجمه شده برا مصاحبه ببرم؟
سلام.می خواستم بدونم سند ملکی بعد از ترجمه باید قیمت گذاری هم بشه؟یعنی یه برگه دیگه که قیمت گذاری شد ترجمه شه؟و اینکه آیا باید سند اصلی زمین رو برا مصاحبه ببرم؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-12 ساعت 16:34)saman.saman نوشته:  سلام.می خواستم بدونم سند ملکی بعد از ترجمه باید قیمت گذاری هم بشه؟یعنی یه برگه دیگه که قیمت گذاری شد ترجمه شه؟و اینکه آیا باید سند زمینی که ترجمه شده برا مصاحبه ببرم؟
سلام.می خواستم بدونم سند ملکی بعد از ترجمه باید قیمت گذاری هم بشه؟یعنی یه برگه دیگه که قیمت گذاری شد ترجمه شه؟و اینکه آیا باید سند اصلی زمین رو برا مصاحبه ببرم؟
دوست عزیزم نیازی به قیمت گذاری نیست.سند ملکی که دارید خودش رو ترجمه کنید و ببرید مصاحبه و همینطور اصل سند رو هم ببرید!!!
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: rayan.s
(2010-09-12 ساعت 17:17)taraneh@mini نوشته:  
(2010-09-12 ساعت 16:34)saman.saman نوشته:  سلام.می خواستم بدونم سند ملکی بعد از ترجمه باید قیمت گذاری هم بشه؟یعنی یه برگه دیگه که قیمت گذاری شد ترجمه شه؟و اینکه آیا باید سند زمینی که ترجمه شده برا مصاحبه ببرم؟
دوست عزیزم نیازی به قیمت گذاری نیست.سند ملکی که دارید خودش رو ترجمه کنید و ببرید مصاحبه و همینطور اصل سند رو هم ببرید!!!

ترانه خانوم ؛ امسال سفارت آنکارا خواسته که ملک ارزش گذاری بشه.

تشکر کنندگان: taraneh@mini ، AMIN3Y
ممنون اگر بخواد ارزش گذاری بشه باید کجا ارزش گذاری کنم؟بنگاه املاکی باید ببرم؟یا جای دیگه؟
تشکر کنندگان:
آنکارا دقیقا مثل پارسال از ما خواسته اسناد ملکی ارزش گذاری بشوند.
پارسال برندگان 2010 بدون ارزش گذاری سند بردند (وکالت بلاعزل به نام - اگه اشتباه نکرده باشم! چون توی این کلمات حقوقی زیاد خوب نیستم!) و مشکلی هم پیش نیومده بود. به عبارتی ارزش گذاری صرفا فرمالیته بود.

الان هم تصمیم با خود شماست.
تشکر کنندگان: rayan.s ، taraneh@mini
سلام.ممنون بابت پاسخ ها.
اگر بخواد ملک مورد نظر ارزش گذاری بشه باید کجا ارزش گذاری کنم؟بنگاه املاکی باید ببرم؟یا جای دیگه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان