کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2010-10-31 ساعت 15:30)Ashkan78 نوشته:  توي دبي هتل هاي بهتر رو خيلي ارزونتر مي توني بگيري.

من بودم اونجا نمي رفتم (هتلش رو نمي شناسم اما هزينه زياده).

ضمنا شما مي توني با 400 درهم يك ماشين دربست رفت و برگشت بگيري و ترجيحا با چند نفر شريك شي. مي توني خودت با اتوبوس بري با هزينه كمتر از 100 درهم براي رفت و برگشت (با احتساب تاكسي هتل تا ترمينال،تاكسي تا سفارت، تاكسي از سفارت به ترمينال ابوظبي، و تاكسي تا هتل).

خود داني.

(2010-10-24 ساعت 12:47)mehran626 نوشته:  سلام
کسی تجربه هتل ALOFT ابوظبی رو داره نزدیکه سفارته شبی حدود 812 درهم میشه با توجه به کرایه 350 درهمی دبی به ابوظبی فکر کنم قابل بررسی باشه سایتش رو چک کردم بد به نظر نمیاد اگر کسی تجربه ایی در این زمینه داره بد نیست با بقیه هم در میان بذاره

سلام من 3 سال پیش برای سفارت ابوظبی رفتم . سری اول از دوبی تا ابوظبی رو با ماشین شخصی رفتم ولی دو سری بعد رو از ترمینال بر دوبی تا اول ابوظبی 12 درهم فکر کنم و از اول ابوظبی تا دم سفارت با تاکسی تاکسیمتر دار 8 درهم!!!
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، mehran626 ، AmericanHamid ، coming soon
Question 
با سلام
اگر از دوستان کسی راجع به رفتن به ابوظبی اطلاعاتی در مورد اتوبوس و سواری داره بنویسه برامون Sad
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان:
سلام

بارها نوشته شده.

ماشين هاي تاكسيمتر دار به صرف نيستند.

يك ماشين دربست حدود 400 تا 450 درهم براي رفت و برگشت مي گيره. گول تور ليدرهاي كلاهبردار ايراني رو نخوريد و بيشتر از اين نديد.

اتوبوس از دو ترمينال موجوده:

1- ترمينال الغبيبه در بر دبي كه وسط شهره و با تاكسي و مترو رحت مي شه رفت اونجا. قيمت بليت نفري 20 درهم رفت و 15 درهم برگشت. اولين اتوبوس ساعت 6 صبح حركت مي كنه.

2- ترمينال ابن بطوطه كه بيرون از شهر و نزديك بازار معروف ابن بطوطه هست. قسمتش عين همون الغبيبه هستش. هرچند بيرون شهره اما با مترو مي شه رفت اونجا (اگه كار كنه). با تاكسي بريد كمي گرون مي شه. اولين اتوبوس ساعت 5 صبح حركت مي كنه.

توصيه هاي ايمني:

مسير دبي تا ابوظبي از ترمينال الغبيبه بين 2 ساعت تا 2 ساعت و نيم (بسته به ترافيك) و از ترمينال ابن بطوطه 20 دقيقه كمتر است.

سعي كنيد چند نفري با هم يك ماشين دربست بگيريد كه هم راحت باشيد و هم ارزون در بياد.

اگر اتوبوسي شديد، با توجه به ساعت مصاحبه اتوبوسي رو پيدا كنيد كه به مصاحبه برسيد. حتي الامكان سعي كنيد ترمينال الغبيبه رو انتخاب كنيد (به شرطي كه به مصاحبه برسيد).

اگه با اتوبوس مي ريد، وارد شهر ابوظبي كه شديد، يه جا سمت چپتون يه تابلوي بزرگ فروشگاه Carrefour مي بينيد. همون جا نگه مي داره و شما پياده شيد. از اونجا تاكسي بيگريد براي سفارت. مي شه 7-6 درهم.

اگر هم سفر ايراني داريد، اصلا بحث ويزا رو شروع نكنيد و براي خودتون استرس درست نكنيد. با اين فكر بريد كه مداركتون حتما كامل و درسته و اگه 1 درصد هم احتمال داره مداركتون اشكال داشته باشه، الان كاري نمي تونيد بكنيد، ولي سفارت به احتمال زياد بهتون براي اصلاحش فرصت مي ده.

به هيچ عنوان به توصيه هاي تورليدرهاي كلاهبردار ايراني گوش نكنيد. اين ها يك مشت كلاش هستند كه مي خوان تا جايي كه مي شه از شما پول بكشن!

(2010-11-28 ساعت 14:29)mehrdadalemi نوشته:  با سلام
اگر از دوستان کسی راجع به رفتن به ابوظبی اطلاعاتی در مورد اتوبوس و سواری داره بنویسه برامون Sad

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
میگم منظور از ویزای 75 چیست ؟وایا در بانکوک هم سفارت امریکا وجود داره؟
تشکر کنندگان:
سلام
ممکنه لطفا به من بگیید چه کسانی باید فرم I-130 را هم علاوه بر D-230 به سفارت آمریکا در ابوظبی ارایه بدهند.
ممنون میشم یکی سریع راهنمایی کنه.
تشکر کنندگان:
من كل سايت رو جستجو كردم و پيدا نكردم عبارت ويزاي 75 رو از كجا آوردي...

حدس من اينه كه از يه جاي ديگه قانون 7.5 درصد رو خوندي. جاي توضيحش اينجا نيست و در جاي خودش توضيح داده شده. به هر حال ... به طور خلاصه منظور از اين قانون اينه كه هر سال از كل ويزاهاي قرعه كشي، بيشتر از از 7.5 درصدش رو به شركت كنندگان يك كشور نمي دند و اگه مردم كشوري 7.5 درصد از ويزاها رو مال خود كنند، صدور ويزا از طريق قرعه كشي براي شركت كنتدگان اون كشور در اون سال به خصوص متوقف مي شه.

در مورد سفارت آمريكا در بانكوگ:

[en]

95 Wireless Road,
Bangkok 10330, Thailand

Tel: (662)-205-5004
E-Mail: visasbkk@state.gov

[/en]
(2010-12-12 ساعت 18:04)er.nasiri@yahoo.com نوشته:  میگم منظور از ویزای 75 چیست ؟وایا در بانکوک هم سفارت امریکا وجود داره؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: rayan.s ، AmericanHamid ، sam_hash ، free_free
اشکان با سلام و تشکر از راهنمایی ارزنده شما
من هم با شما موافقم گول تور لیدرها را نخورید
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Amir78
سلام
من 4 ژانويه ابوظبي مصاحبه دارم.. از دوستان اگر اين تاريخ مصاحبه داره اعلام كنه تا براي رفتن به سفارت هماهنگ كنيم
شاد و پيروز باشيد
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: AmericanHamid
با سلام به دوستان مهاجر سرایی
از شما و راهنمایی های شما و نکاتی که نوشته بودید استفاده کردم و حال که نوبت به این حقیر رسید بر خود لازم دانستم تا شرحی از سفر خود را بازگو نمایم و امیدوارم تجارب شخصی بنده به کار آید و مثمر ثمرواقع گردد.
تقریبا در فاصله ای 4 هفته مانده به رفتنم بدلیل آنکه از مهلت اعتبار گذرنامه ام فقط 5 ماه مانده بود اقدام به تعویض آن نمودم، پس شما نیز ترجیها اگر زیر 1 سال و مخصوصا حتما اگر 6 ماه از اعتبار گذر نامه تان مانده می باید به تعویض آن اقدام نمایید و زمان لازمه را برای دریافت و ارائه به آژانس هوایی مورد نظرتان را در نظر بگیرید.
بعد از آنکه پاسپورتم به دستم رسید صبح که به سر کار می رفتم روزنامه همشهری خریدم و با کمی وقت صرف کردن توانستم آژانس سبزینه گشت (تهران) را انتخاب کنم که خانم جوادی مسئول فروش بلیط در آنجا بود و برام 355000 آب خورد .
بعد از ظهر روز 17 دسامبر تهران را به مقصد دوبی ترک کردم و ایران ایر با کلی تاخیر ساعت 7:45 بالاخره پرواز کرد ،تو هواپیما نزدیک 1 ساعت و چهل دقیقه علاف شدم و طاقتم هم داشت تموم می شد البته تو برگشتمم نیز یکمی علاف شدم به همین جهت ماهان رو به بقیه توصیه می کنم زیرا اگر بعدش بخواهید بلیط رو عوض کنید هم دفترشو راحت پیدا می کنید و هم پول کمتری می پردازید و تاخیرم اکثرا نداره.
خلاصه وقتی رسیدم دوبی دیگه از تاکسی هتل خبری نبود چون فکر کردن ما دیگه نمی آییم در نتیجه اینجا از تجربه سفرهای قبلی به دوبی استفاده کردم و با مترو خودم را به هتل رساندم ،چون تاکسی فرودگاه همین که تو ماشین بشینید 25 درهم شارژ می کنه ولی با مترو کلا من 5.5 درهم دادم اگه خواستید با مترو جایی برید حتما کارتتونو با رسیدش نگه دارید چون کلید خروج شما از مترو همین کارت هستش وگرنه 600 درهم توسط پلیس جریمه داره.
خلاصه فردا اون روز رفتم پیش The policlinic و با پرداخت 650 درهم سرو ته تست پزشکی رو هم آوردم 3 ساعت بعدم جوابش حاضر شدو گرفتمش در اونجا یکسری دلال بودن که می خواستن منو با حداقل 150 درهم ببرن سفارت کارتاشونو بمن دادن و منم گرفتم و داشتم متقاعد می شدم که با یکیشون برم ولی در آخرین لحظه گفتم که آقای ... من عصر با شما تماس می گیرم ولی بعد از ظهر به ایستگاه اتوبوسهای Bur Dubi رفتم و ساعات حرکت اتوبوسهای ابوظبی را جویا شدم ، دیدم اولین اتوبوس ساعت 5:20 حرکت میکنه و نوشته 7:25 می رسه نزدیک سفارت بعد که قیمتشو پرسیدم فهمیدم که فقط با 20 درهم نفری مشه به اونجا رفت منم همین کارو کردم و صبح ساعت 5 اونجا بودم و بلیطو خریدم و پریدم بالا و بعدش که پیاده شدم با یک تاکسی 3 دقیقه بعدش با 7 درهم جلو سفارت پیاده شدم ساعت حدود 7:40 بود و دیدم ایرانی ها اونجا صف کشیدن .
ساعت 8 پلیس سفارت یک به یک ما رو فرستاد داخل و یک شماره بهمون دادن گفتن بشینید تا صدا بشین در مرحله 1 مدارک اصل و ترجمه را گرفتند و اصل مدارک را تحویل دادند و فیش پرداخت 819 $ را صادر کردند پول خرد 19 دلار را حتما فراهم کنید. مرحله 2 انگشت نگاری بود و مرحله پایانی که مثل فوتبال جام حذفی بود شروع شد نفسم تو سینم حبس شده بود زیرا قبلش همه اونجا بمن گفتند که به پسر جوان و مجردی مثل شما حتی با لاتاری بعید هست ویزا بدن و کلی دلمو خالی کردن (اینم از اخلاق ما ایرانی ها است بجای روحیه دادن از شکست صحبت می کنیم.) آفیسر شماره منو اعلام کرد و بعد از احوالپرسی با من خواست که سوگند بخورم :
I swear whatever I will say is true and isn’t but the truth البته ناراحت سوگند نباشید چون اگه نتونید بگید خودش کمکتون می کنه .
بعد سئوالات زیرا از من پرسید بهتر برای خودتون جواب انگلیسیشو حاضر کنید :
1- اسم و فامیل
2- نام اسپانسر و نسبتش با شما
3- اسپانسرتون در کدوم ایالت و کجا زندگی میکنه و کارش چیه؟
4- چند بار در لاتاری شرکت کرده اید؟
5- چرا آمریکا را به عنوان مهاجرت برگزیدید و می خواهید در آنجا چه بکنید؟
6- به چه ایالتی می روید؟
7- تا به حال مورد عمل جراحی یا تحت بستری طولانی مدت بوده اید؟ (اینها رو باید به دکتر ختما قبلش بگید وگرنه تو دردسر می افتید.)
8- وضعیت سربازی؟
9- وضعیت مدرک و رشته تحصیل و کاری که الان مشغول هستید؟
10- در مورد کارتون کمی توضیح دهید.
11- آیا محل کارتان دولتی یا نیمه دولتی بوده یا شما با یکی از این دو نوع ارتباط یا پیمانی داشته اید یا دارید؟ (مهم)
12- آیا سابقه ورود به خاک آمریکا را داشته اید ؟
در انتهای این سئوالات اکثرا دو حالت پیش می آید یا شما مثل من برگه ای دریافت می کنید که باید 48 ساعت بعد برای گرفت ویزا بروید یا باید در سایت سفارت وضعیتتان را حدود 3 هفته بعد پیگیری نمایید.
به هر حال ویزا خواهید گرفت اگر ... نگویید یا با آقایان ... نباشید.
بعدش با 17 درهم به ترمینال برگشتم و با 15 درهم بلیط اتوبوس که نمی دونم چرا از رفت ارزونتر هستش برگشتم به هتل و شهید تا شب خوابیدم.
اما در انتها لازم می دانم با توجه به هویت تاریخی خودمان منهای 30 سال اخیر نکاتی را بگویم زیرا اینها را عینا دیدم . لطفا با ظاهری رسمی حاضر شوید و درهم و بر هم نپوشید . با صدای بلند صحبت نکنید . مراقب فرزندان کم سن و سالتان باشید. دستمال کاغذی را در داخل دستشویی نیندازید زیرا بیرون و جایی که دسنها را می شویید سطل زباله هست. در هنگام صحبت با افسر سفارت صاف و مرتب بایستید .
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، bita-p ، maxsupermax ، kamran22 ، armido ، AmericanHamid ، success ، hamed_gh ، Mojtaba72 ، samadi2050 ، najibi ، kashian
سلام
با بررسی سفرنامه ها من متوجه شدم که یکی از سوالهای که همیشه در سفارت برسیده می شه اینه که چند بار در لاتاری شرکت کرده ای؟ و من در مورد جواب این سوال شک دارم به نظر شما چطور جواب این سوال را بدهم؟ آیا مشکی نیست که ببینه من شک دارم یا اینکه بهتره جوابی که میخواهم بدهم را الکی با اطمینان بگم؟
شماره کیس : 13XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی : May 2010
کنسولگری : ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : June 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم : 13January 2011
تاریخ مصاحبه :28Febuary 2011
تشکر کنندگان:
(2010-12-22 ساعت 18:23)Fred نوشته:  سلام
با بررسی سفرنامه ها من متوجه شدم که یکی از سوالهای که همیشه در سفارت برسیده می شه اینه که چند بار در لاتاری شرکت کرده ای؟ و من در مورد جواب این سوال شک دارم به نظر شما چطور جواب این سوال را بدهم؟ آیا مشکی نیست که ببینه من شک دارم یا اینکه بهتره جوابی که میخواهم بدهم را الکی با اطمینان بگم؟

اگه دفعات پیش اسم شما دراومده ولی بهر دلیلی نرفتی بهتر جزو شمارش دفعات بگی در عیر اینصورت به خودت بستگی داره.
M.A
تشکر کنندگان:
(2010-12-22 ساعت 18:23)Fred نوشته:  سلام

دوست عزیز؛ کافی بگید حدودا" .... موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: AmericanHamid
دوستان
بعد از اعلام اجرای طرح یارانه ها قیمت پروازها افزایش پیدا کرده. مثلا دیروز با دفتر مرکزی ماهان تماس گرفتم گفتن بلیط چارتر به دبی 25000 تومان گرون شده.که البته آژانسی که ما ازش بلیط گرفتیم گفت 30000 تومان.
تشکر کنندگان: satusa
راستگویی و صداقت مهم است این نکته در مصاحبه فراموش نشود . بعضی از سوالات خیلی جنبه حیاتی ندارند
که لازم باشد فکرمان را به آن مشغول کنیم .در مورد شرکت کردن در لاتاری یا قبول شدن در آن عدد مهم نیست
جوابی چون «بله چند مرتبه شرکت کردم .»
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان:
سلام به همه ی مهاجر سرایی ها
امروز شنبه دارم میرم دبی و 2 شنبه مصاحبه دارم.دعام کنید.برگردم همه چیز رو گزارش میدم.میس دیلی (یکی از بچه های مهاجر سرا )هم با من در یک روز مصاحبه دارندومن براشون پیغام گذاشتم که با هم بریم ابو ظبی ولی مثل اینکه دوست نداشتند با من باشند حتی جواب پیغامم رو هم ندادند.به هر حال موفق باشند.از ما گذشت اما اگر بقیه براشون امکان داره با هم برید چون از هر لحاظ کمک بزرگی هست
پیشاپیش از دعاتون ممنون
خداحافظ
تشکر کنندگان: R.F ، arshida ، AmericanHamid ، mahmood_eng ، Hossein81 ، success ، armido ، Linspire ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان