کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
نتيجه گيري اخلاقي: فعلا محمود شانس آورد!!!!

(2011-01-03 ساعت 19:05)Vahid-DV2011 نوشته:  اگر اینجوری باشه ک خیلی عالیه .چون من از یکی از دوستانم در دبی خواهش کردم که برای من وقت قبلی بگیره اونم امروز حضوری رفته اونجا ولی اونا بهش گفتن ک ما جواب رو 48 ساعته میدیم و چون فهمیدن ک من فقط 36 ساعت فرصت دارم حتی برای من وقت هم رزرو نکردن و گفتن 48 ساعت کمتر امکانش نیست .

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: amir1345 ، mahmood_eng ، najibi
اینم نقشه های مترو دبی ، فقط حواستون باشه که خطوط سبز و قرمز رو با هم اشتباه نکنین .البته لینک اول کمی قدیمیتره و اسم بعضی ایستگاه های توش الان عوض شده ولی با یه مقایسه کوچولو با نقشه لینک بعدی میتونین کاملا تغییرات رو متوجه بشین.
www.impz.ae/wp-content/files/File/PDF/metro_map.pdf
dubaimetro.eu/files/metro_pocket_brochure.pdf

این نقشه ها هم مال یک سایت گردشگری خارجیه که مسیر تورشون رو تو دبی نشون داده یکی مال روز و یکی مال شب . پیشنهاد میکنم دانلود کنید ،جالبن مخصوصا اگه ماشین داشته باشین و بخواین یکمی هم گردش و تفریح داسته باشین.
این یکی 3.31Mb
http://www.bigbustours.com/eng/dubai/Upl...062445.pdf
و این یکی 2.40Mb
http://www.bigbustours.com/UploadedFiles...014404.pdf
واین هم مال ابوظبی:
http://www.bigbustours.com/UploadedFiles...031517.pdf

نقشه های شهر دبی با کیفیت بالا هم توی اینترنت پیدا میشه ولی چون توش اسم خلیج فارس رو یه چیز دیگه نوشته از گذاشتنشون تو اینجا صرف نظر کردم .
امیدوارم به دردتون بخورن Cool
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
خبر فوري....

mahmood_eng با برگه آبي سفارت رو ترك كرد.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: rayan.s ، اليزا ، gadfly ، armido ، free_free ، satusa ، User ، amir53 ، AmericanHamid ، mahmood_eng ، usa ، Amir78 ، najibi ، نازنین 932
(2011-01-02 ساعت 01:20)mahmood_eng نوشته:  سلام
من 7 صبح دارام میرم دبی برای پلیکلینک برنامه ریزی کرده بودم چکار کنم
الان متوجه شدم
4 ژانویه هم مصاحبه دارم دوستان دعا کنید

(2011-01-04 ساعت 16:31)Ashkan78 نوشته:  خبر فوري....

mahmood_eng با برگه آبي سفارت رو ترك كرد.

به mahmood_eng عزیز خیلی تبریک میگیم و خوشحالیم که نگرانی ایشون هرچند با تحمل استرس زیاد بالاخره رفع شد. به امید شنیدن خبر دریافت ویزا از ایشونWink
همینطور از ashkan عزیز سپاسگزاریم که دوستان مهاجرسرا رو هم در جریان قرار دادن...ممممممممممنوووون Smile
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، AmericanHamid ، mahmood_eng ، Amir78 ، najibi
دقت کردین؟ معمولا پست های من یا گزارش از ایمیل هایی که میزنم هست یا تماسهای تلفنی.Big Grin اینم یکی دیگه از همون ایمیلها...

دکتر shukla که یادتونه تو nmc دبی که گفته بودم ایمیل زدم برای درخواست وقت و چند تا سوال هم پرسیده بودم. ایناهاش این هم جوابش:

Dear Miss ...,
Your appointment is booked for ... at ... am.
You can get the result on same day if all reports are normal . You will have to pay AED 125 /- extra as urgent charges.
Vision will be checked with lenses and without lenses.
Validity depends on person’s health conditions.
For further details you can check in website.

Thanks and regards,
Dr. Dinesh Kumar Shukla
Medical Director
NMC Hospital
Deira, Dubai
Tel :009714 2689800, 2683131
Fax: 0097142682353
E Mail : drshukla@nmc.ae

ایشون برای بنده و همسرم وقت منظور کردن بدون درخواست هیچ شماره تلفنی.
گفتن که اگه نتیجه آزمایشاتتون نرمال باشه میتونین همون روز جواب رو بگیرین البته با 125 درهم اضافه تر.
سوال کرده بودم که میتونم حین معاینات لنز طبی بذارم که گفتن به هر دو صورت با لنز و بدون لنز معاینه انجام میشه.
در مورد مدت اعتبار آزمایشات هم گفتن که با توجه به وضعیت سلامتی فرد ، متفاوت هست (6 ماه یا 1 سال).
(قبلا هم گفته بودم که شنبه ها باز هستن و بدون واکسن هزینه 425 درهم میشه)
(راستی اگه بچه کوچیک دارین احتمالا برای تست سل نتیجه رو دیرتر میدن، خودتون هر وقت خواستین وقت بگیرین حتما سوال کنین)
تشکر کنندگان: satusa ، AmericanHamid ، Vahid-DV2011 ، mehdi_behzadi ، emankh101 ، najibi
(2011-01-05 ساعت 17:33)mehran626 نوشته:  با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و تشکر از اطلاعات مفید
در مورد اعتبار ویزا تا پایان اعتبار مدیکال آیا منبع رسمی وجود داره؟
بله.

برگرفته از سايت آنكارا:

The validity of your visa will be limited with the validity of your medical report. Medical reports classified..... If your case is subject to further administrative processing, or if the processing of your file is delayed due to missing documents, the medical report may expire before your visa is issued. In that case, you would be required to renew the examination and submit an updated medical report to our office before you receive your visa.
تشکر کنندگان: armido ، mehran626 ، rayan.s
(2011-01-05 ساعت 18:23)mehran626 نوشته:  
(2011-01-05 ساعت 18:05)satusa نوشته:  
(2011-01-05 ساعت 17:33)mehran626 نوشته:  با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و تشکر از اطلاعات مفید
در مورد اعتبار ویزا تا پایان اعتبار مدیکال آیا منبع رسمی وجود داره؟
بله.

برگرفته از سايت آنكارا:

The validity of your visa will be limited with the validity of your medical report. Medical reports classified..... If your case is subject to further administrative processing, or if the processing of your file is delayed due to missing documents, the medical report may expire before your visa is issued. In that case, you would be required to renew the examination and submit an updated medical report to our office before you receive your visa.

ضمن تشکر از جواب سریع شما
آیا این به این معنیست که اگر تا پایان اعتبار مدیکال ( اگر کمتر از 6 ماه از زمان اخذ ویزا باشد ) وارد خاک آمریکا نشدیم همه چیز رفته تو هوا یا با تمدید و یا تهیه مدیکال جدید میتوان از اعتبار شش ماهه ویزا استفاده کرد؟

من دقیقا متوجه منظور سوال شما نشدم.
ولی اعتبار ویزا همواره به اندازه اعتبار مدیکال هست و اگر اعتبار مدیکال تمام شود یعنی اینکه اعتبار ویزا هم تمام شده و برعکس.

چیزی که از این نوشته بر می آید، اینست که چنانچه قبل از دریافت ویزا (مثلا به دلیل طولانی شدن کلیرنس یا هر دلیل دیگری) اعتبار مدیکال تمام شود، می بایست مجددا آزمایشات رو انجام داد و به سفارت تحویل داد تا ویزا صادر گردد. ضمنا در جای دیگری نوشته است که چنانچه نیاز دارید ویزای با اعتبار بیشتر دریافت کنید می توانید آزمایشات جدید انجام دهید تا اعتبار ویزا بر اساس آزمایشات جدید باشد.

در خصوص اینکه اگر کلا تا پایان اعتبار ویزا وارد آمریکا نشوید، من نمی دانم چه اتفاقی می افتد و آیا پس از اتمام اعتبار و نرفتن قابل تمدید هست یا نه؟ ولی قبل از اتمام می توانید مجددا آزمایش بدهید و ویزا رو تمدید کنید (البته این بر اساس نوشته های سایت هست و اینکه این کار صحیحی است یا نه فکر کنم خیلی طرف باید دلگنده باشد چنین کاری کند)

Your visa validity will be limited with the validity of your medical report. If you plan to travel at a later date, you are advised to renew your medical report and get a visa with a longer validity

جمع بندی: ویزا پس از مشخص شدن تاریخ اعتبار مدیکال صادر شده و پس از صدور ویزا ، تاریخ اعتباری که روی ویزا خورده ملاک خواهد بود (که البته بر اساس مدیکال هست) و تا پایان آن باید وارد شوید و تاریخ مدیکال دیگر موضوعیت ندارد.

موفق باشید
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، mehran626 ، armido
سلام دوستان
من تازه از دبی رسیدم تهران ی درگیرامتحان پایان ترم هستم انشالله سه شنبه به بعد سفر نامه را می نویسم
من از شب سفر استرس زیادی بهم وارد شد چون در مهاجرسرا نوشته بودن که پلیکلنیک کنسل شده و من تمکام برنامه هامو برای اونجا تنظیم کرده بودم و دوستان هم گفته بودنnmc دو روز بعد جواب می ده. اما خدا روشکر همه چیز به خوبی پیشرفت .. شب مصاحبه هم متاسفانه بعلت مریضی نتونستم بخوابم وبا استرس بالا و بیماری رفتم مصاحبه و مصاحبه من علیرغم اینکه فارسی انتخاب کرده بودم انگلیسی انجام شد ولی دوستان خیلی راحت بود اصلا استرس نداشته باشید. البته به من هم برگه آبی دادن و گفتن شش تا هشت هفته دیگه نتیجه را تو سایت میزنند
جا داره از اشکان عزیز خیلی تشکر کنم که خیلی کمک کرد و مرتب پیگیر بود وبا من در تماس بود تمام مطالبی که اشکان عزیز پائین این ارسال نوشته کاملادرسته و من همه این موارد را خودم به شخصه پرسیدم... متاسفانه چند نفر آماده بودن که رفته بودن پیش مرودستی و دو برابر Nmc پول دادن البته از مهاجرسرا نبودن فقط یکی از دوستان به اسم آقا میلاد از مهاجرسرا بود و برای ویزا خانودگی اقدام کرده بود.
راستی جلو سفارت خانم ملیکا را هم دیدم گفت وقتی ویزا آماده شد میتونم پاسپورت را بفرستم و با 400 درهم ویزا را میگیره و برام میفرسته آیا گفت برای گرفتن ویزا 10 روز باید دبی باشیم خواستم ببینم واقعا 10 روز طول میکشه از وقتی پاسپورت را می دم به سفارت تا وقتیکه ویزا را بدن؟ و اینکه برای ویزا لازم نیست خودمان سفارت بریم؟
شاد و پیروز باشید

(2011-01-02 ساعت 19:12)Ashkan78 نوشته:  من مجدد تونستم با mahmood_eng صحبت كنم. مواردي رو كه مي نويسم از قول محمود هست. اميدوارم درست باشه:

1- محمود امروز عصر معايناتش رو در N.M.C انجام داده و بهش گفتن كه فردا 10 صبح به بعد نتايجش حاضره.
2- منشي N.M.C گفته كه اعتبار نتايج 6 ماهه هست، اما دكتر اونجا گفته كه جديدا اعتبار آزمايشات ما يك ساله شده و منشي احتمالا خبر نداشته.
3- هزينه آزمايشات 425 درهم شده، واكسن هاي ايران رو قبول كردن، و حتي وقتي محمود گفته براي آبله مرغان Anti-body test داده، ذكتر بهش گفته نيازي نبوده. حتي اگه بهم زبوني مي گفتي آبله مرغان گرفتي ازت قبول مي كردم.
4- در تماسي با Mid-east polyclinic (اتحاديه كلاهبرداران ايراني مقيم دبي به سرپرستي دكتر احمد مروستي - شاخه پزشكي) منشي اونجا به دوستمون گفته كه ديگه اعتبار نتايج ما يكساله نيست و شش ماهه شده.

از دوستان ديگه خواهش مي كنم روي اين مطالب كنجكاوي كنند تا صحت و سقمش تأييد بشه.

چاكر همه

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: rayan.s ، naeiji1974 ، armido ، AmericanHamid ، emankh101 ، maaref ، Hornet ، usa ، mehran626 ، usamilad ، najibi
(2011-01-06 ساعت 03:36)mahmood_eng نوشته:  سلام دوستان
من تازه از دبی رسیدم تهران ی درگیرامتحان پایان ترم هستم انشالله سه شنبه به بعد سفر نامه را می نویسم
من از شب سفر استرس زیادی بهم وارد شد چون در مهاجرسرا نوشته بودن که پلیکلنیک کنسل شده و من تمکام برنامه هامو برای اونجا تنظیم کرده بودم و دوستان هم گفته بودنnmc دو روز بعد جواب می ده. اما خدا روشکر همه چیز به خوبی پیشرفت .. شب مصاحبه هم متاسفانه بعلت مریضی نتونستم بخوابم وبا استرس بالا و بیماری رفتم مصاحبه و مصاحبه من علیرغم اینکه فارسی انتخاب کرده بودم انگلیسی انجام شد ولی دوستان خیلی راحت بود اصلا استرس نداشته باشید. البته به من هم برگه آبی دادن و گفتن شش تا هشت هفته دیگه نتیجه را تو سایت میزنند
جا داره از اشکان عزیز خیلی تشکر کنم که خیلی کمک کرد و مرتب پیگیر بود وبا من در تماس بود تمام مطالبی که اشکان عزیز پائین این ارسال نوشته کاملادرسته و من همه این موارد را خودم به شخصه پرسیدم... متاسفانه چند نفر آماده بودن که رفته بودن پیش مرودستی و دو برابر Nmc پول دادن البته از مهاجرسرا نبودن فقط یکی از دوستان به اسم آقا میلاد از مهاجرسرا بود و برای ویزا خانودگی اقدام کرده بود.
راستی جلو سفارت خانم ملیکا را هم دیدم گفت وقتی ویزا آماده شد میتونم پاسپورت را بفرستم و با 400 درهم ویزا را میگیره و برام میفرسته آیا گفت برای گرفتن ویزا 10 روز باید دبی باشیم خواستم ببینم واقعا 10 روز طول میکشه از وقتی پاسپورت را می دم به سفارت تا وقتیکه ویزا را بدن؟ و اینکه برای ویزا لازم نیست خودمان سفارت بریم؟
شاد و پیروز باشید

[quote='Ashkan78' pid='90993' dateline='1293979374']
دوست عزيز سفارت ابوظبي پاسپورت را روز يكشنبه هر هفته ساعت 13:30 تحويل ميگيره و پنجشنبه با ويزاي روش تحويل ميده
در ضمن تاريخ مصاحبتون در جدول اعلام نشده.
دوستان خواهشا هر تغييري در وضعيتتون رو به free free عزيز اعلام كنيد .اينطوري پيش بره يه جدول ناقص و ناكارامد خواهيم داشت.ممنون از همتون
شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: rayan.s ، armido ، AmericanHamid ، satusa ، emankh101 ، Hornet ، najibi
دوستان عزیزی که سفارت ابوظبی مصاحبه دارید، چرا برای سفر دوم که قصد گرفتن ویزا رو دارید با پرواز الاتحاد نمی رید ابوظبی و همونجا هتل نمی گیرید ؟ مقرون به صرفه تر نیست؟موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: usa ، armido ، AmericanHamid ، maaref ، najibi
یک نکته یادم رفت بگم اگر خیلی عجله دارید برای جواب فکر کنم 125 یا 150 درهم اضافه تر بدین 2 یا 3 ساعت بعدش جواب را میدن من 4:30 عصر انجام دادم روز بعد ساعت 10 صبح جواب دادن..راستی آدرس nmc هتل رادماکنتینتال ...پشت سنا(sana )هست وقتی می خواین برین اسم هتل را بگین هر تاکسی کی رسونه شما رو اونجا که رسیدن پشت سنا nmc هست که از هتل 3 دقیقه بیشتر راه نیست
(2011-01-06 ساعت 03:36)mahmood_eng نوشته:  سلام دوستان
شاد و پیروز باشید

(2011-01-02 ساعت 19:12)Ashkan78 نوشته:  من مجدد تونستم با mahmood_eng صحبت كنم. مواردي رو كه مي نويسم از قول محمود هست. اميدوارم درست باشه:

1- محمود امروز عصر معايناتش رو در N.M.C انجام داده و بهش گفتن كه فردا 10 صبح به بعد نتايجش حاضره.
2- منشي N.M.C گفته كه اعتبار نتايج 6 ماهه هست، اما دكتر اونجا گفته كه جديدا اعتبار آزمايشات ما يك ساله شده و منشي احتمالا خبر نداشته.
3- هزينه آزمايشات 425 درهم شده، واكسن هاي ايران رو قبول كردن، و حتي وقتي محمود گفته براي آبله مرغان Anti-body test داده، ذكتر بهش گفته نيازي نبوده. حتي اگه بهم زبوني مي گفتي آبله مرغان گرفتي ازت قبول مي كردم.
4- در تماسي با Mid-east polyclinic (اتحاديه كلاهبرداران ايراني مقيم دبي به سرپرستي دكتر احمد مروستي - شاخه پزشكي) منشي اونجا به دوستمون گفته كه ديگه اعتبار نتايج ما يكساله نيست و شش ماهه شده.

از دوستان ديگه خواهش مي كنم روي اين مطالب كنجكاوي كنند تا صحت و سقمش تأييد بشه.

چاكر همه

کیس12XXX
ابوظبي
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: armido ، AmericanHamid ، satusa ، emankh101 ، maaref ، Hornet ، najibi
سلام به همه دوستان
مطابق رسم مهاجرسرا من هم سفر نامه دبی را خدمت همه دوستان به شرح ذیل عرض می کنم
تاریخ مصاحبه ما پنج شنبه 6 ژوئن 2011 مطابق 16 دی 1389 بود که دو هفته قبل تور با پرواز ماهان رو پس از کلی تماس با اژانس های مسافرتی انتخاب کردیم که به علت سال نو میلادی قیمت ها خیلی متفاوت بوده و بعد از ازاد سازی سوخت نیز مجددا تغییر کرد .
بعد از یک هفته هم خبر رسید که دکتر نایال دیگر ازمایش ها رو انجام نمی ده که به nmc تلفن زدم که متاسفانه نه تلفنی حرف شان رو فهمیدم و نه حضوری البته E-mail هم زدم که ظاهرا تفاوتی هم نمی کرد
به هر حال سا عت 4:00 صبح سه شنبه به طرف فرودگاه امام حرکت کردیم و قبل از ساعت 8:00 صبح هواپیما پرواز کرد و ساعت 10:00 هم رسیدیم که البته به ساعت دبی 10:30 بود .
انجا هم با سرویس به هتل رفته و اتاق گرفتیم و سریع پول چنج کردیم و با تاکسی به بیمارستان nmc ر فتیم که اونجا هم گفت الان کسی نیست و برین و ساعت 15:30 برگردین
ما هم همین کار کردیم و از ساعت 15:30 تا 19:00 مشغول x-ray ,ازمایش خون و معاینه و بقیه مراحل بودیم برای هر نفر حدود 425 درهم می شه (البته اگر همان روز بخواهین باید 125 درهم اضاف بدین) بدون واکسن که واسه ما که دو تا فرزند داشتیم 2525 درهم شد.البته با همه دقتی که کرده بودم نامه دوم وقت سفارت رو نبردم که قرار شد فردا براشون فکس کنم اونجا خانم ملیکا رو هم دیدم که قرار روز پنج شنبه رو گذاشتیم .
روز چهارشنبه هم خانم ملیکا امدن و به اتفاق با دوست دیگر مهاجرسرا ahmad2030 که انها هم روز پنج شنبه مصاحبه داشتن رفتیم برای جواب و برگشتن قرار ساعت 5:00 صبح رو گذاشتیم .
صبح پنج شنبه هم ساعت حدود 6:00 جلو سفارت بودیم که نفر سوم بود که وارد اتاق مخصوص شدیم و شماره گرفتیم و مدارک رو به افیسر اول دادیم و بعد پول 819$ برای هر نفر رو دادیم و بعد هم انگشت نگاری و پس از اون هم مصاحبه که متاسفانه هر دو تا افسر کم حوصله بودن و اون خانم هم سوالات تکراری چند بار لاتاری شزکت کردین و کجا می خواهین برین اونجا کی را دارین و چه کار می خواهین کنین و نهایتا کار تون دولتی و خدمت سربازی رفتین که گفت بعد از 6 تا 8 هفته سایت و چک کنین و مرحمت زیاد .
البته دوست عزیزمون که معاف بود سر ضرب ویزا شو گرفت و قرار شد دوشنبه بیان و پاسپورتشون رو بگیرن که همینجا مجددا تبریک می گم بهشون
ما هم با اون برگ ابی معروف به جمع منتظران پیوستیم و دست خالی برگشتیم دبی و با پرواز جمعه اومدیم تهران .
امیدوارم این مختصر بدرد دوستان بخوره و اینجا لازم است از دوست عزیزم اقای اشکان که خیلی مزاحمشون شدم تشکر کرده و همچنین خانم ملیکا که حسابی تو دبی (که این دوستان تور لیدر می خوان گوش ادم رو ببرن ) کمک کردن تشکر کنم .البته قصد داشتم خودرو کرایه کنم و قبلا هم تو دبی این کار و کرده بودم ولی این دفعه ترجیح دادم ارامش بیشتر داشته باشم برای مصاحبه که ظاهرا تفاوتی هم نداشت
تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، AmericanHamid ، kamran22 ، maaref ، naeiji1974 ، admin ، armido ، Hornet ، DLT ، clear ، maxsupermax ، mehran626 ، mahmood_eng ، WIKIMAN ، arash004 ، najibi
اگر از دوستان کسی برای 7 فوریه مصاحبه داره شاید بتونیم با هم باشیم دبی. لطفا PM بدید.
تشکر کنندگان: emankh101
سلام همانطور كه قول داده بودم سه شنبه به بعد سفرنامه را تقديمتان مي كنم
سلام دوستان
من از شب سفر استرس زیادی بهم وارد شد چون در مهاجرسرا نوشته بودن که پلیکلنیک کنسل شده و من تمام برنامه هامو برای اونجا تنظیم کرده بودم و دوستان هم گفته بودنnmc دو روز بعد جواب می ده. دبي كه رسيدم به دوستم گفتم زنگ بزنه nmc كه بهم گفت nmc گفته ديگه مديكال انجام نميده و به ابوظبي منتقل شده و به اشكان جان خبر دادم و من هم موندم و دكتر مرودستي زنگ زدم وقت بگيرم ساعت 11 بود و هنوز فرودگاه بودم منشي گفت عصر ساعت 4:30 به بعد بيياد و علرغم اصرار زياد من خوشبختانه قبول نكردن صبح برم مديكال و در ضمن گفتن اعتبار مديكال 6 ماه هست يك زنگ به پليكلينك زدم گفت ديگه انجام نميده .. گفتم يك زنگ ديگه به nmc بزنم زنگ زدم و در كنار ناباوري ديدم كه ميگن عصر ساعت 4:30 بيان و اصل پاسپورت و سه قطعه عكس و نامه مصاحبه را بهمراه خود بياريد و تايخ مصاحبه را هم پرسيد كه من گفتم پس فردا.. عصر ساعت 4 اونجا بودم به تاكسي گفتم هتل رامادا كنيتنكال .. بعدش با سئوال پرس nmc را پيدا كردم پشت سنا بود 2 دقيقه اي فاصله داشت با هتا راماد.. خلاصه رفتيم اونجا كارهاي پذيرش را انجام دادم و در مورد اعتبار و تاريخ جواب پرسيدم منشي گفت شش ماه و جواب هم فردا عصر گفتم زودتر نميشه گفت ار دكتر بپرس....خلاصه از گرفتن قد و فشار خون و معاينه چشم شروع شد چون من عينك مي زنم بعدش هم xray آزمايش خون و دكتر كه يك خانم هندي بودن و شروع كرد به سئوال پرسيدن جر احي داشتين- سيگار مي كشين- مشكل تنگي نفس داريد-قرص خاصي مصرف مي كنيد كه من چون سرما خورده بودم گفتم قرص سرماخوردگي و آنتي بيوتيك گفت مشكلي نداره - سرطان داشتيد؟ تومور داشتبن كه من گفتم سالمه سالم هستم گفت چون تو اين فرم نوشته بايد همه رو بپرسه .. واكسناسيون را ديد و آرمايش آبله مرغان من گفتم در بچگي گرفتم گفت اصلا نياز به آرمايش نبود و همين كه مي گفتين گرفتين كافي بود. در مورد اعتبار مديكال پرسيدم گفت يكسال بهش گفتم كه منشي بهم گفته شش ماه هست گفت نه قبلا شش ماه بوده و الان يك ساله شده.. در مورد جواب هم پرسيدم گفت فردا صبح ساعت 10 حاضره.. بعدش هم يك جا رفتم و يك معاينه كاملي از.... انجام داد و كارهاي پزشكي تمام شد.. فرداش ساعت 11 رفتم جواب را گرفتم كه يك پاكت مهرشده حاوي گزارشات بود و يك عكس xray مهرشده و يك كاغذ كپي هم براي خودم
من عجمان پيش يكي از دوستام بودم متاسفانه بدليل سرماخوردگي شديد و استرسي كه داشتم نتونستم شب بخوابم ساعت 4:30 به سمت ترمينال شارجه تاكسي گرفتم كه پيش بازار ماهي فروشها بود فكر كنم عريب هم ميشد سوغو سمك فكر كنم 30 درهمي شد از اونجا هم 25 درهم رفتم ابوظبي ساعت 5 اتوبوس حركت كرد به راننده گفتم مي خوام برم كارفور وقتي ابوظبي استگاه كارفور رسيديم راننده صدا زد از انجا هم فكر كنم 10 درهمي دادم و رسيدم جلوي سفارت ساعت 6:50 دقيقه بود 10 نفري آمده بودن حدود ساعت 7:40 بود يك نفر اومد و پاسپورت و نامه مصاحبه را چك مي كرد و مي فرستاد داخل سفارت .. نامه من را هم ديد خواستم وارد بشم موبايلمو و كيفم تحويل دادم رفتم شماره گرفتم شماره12 بودم اكثر كساني كه اومده بودن خانوادگي اقدام كرده بودن خلاصه شماره من را خواندن و به كانتر رفتم گقتم فارسي يا انگليسي گفتم فاريسي يك خانم آمريكيايي بود و شروع كرد فارسي صحبت كردن بعدش مداركو چك كرد اصل مدارك را پس داد مداركي كه دادم شناسنامه -ليسانس - پيش دانشگاهي نامه تمكن-سند زمين-كاذت پايان خمت-جواب آرمايش كه ابته عكس xray را پس داد و يك فيش بهم داد كه برم پرداخت كنم وبيارم فيش پرداخت كردم و برگردوندم بهش گفت بشينم صدام مي كنم چند دقيقه بعد دوباره صدام كردن اين دفعه يك مرد آمريكايي خيلي خوش برخورد بود و فارسي باهم صحبت كرد انگشتنگاري كرد دوباره گفت منتظر بمانم فكر كنم 30 دقيقه اي طول كشيد اونجا ميلاد را از مهاجر سرا و ديدم كه با خانوداش امده بود اون هم ويزاي خانوادگي اقدام كرده بود و متاسفانه پيش دكتر مرودستي رفته بود و 950 درهم براي هر نفر هزينه كرده بودن.. خلاصه اسم ما رو خوندن يك خانم امريكايي ديگه بود رفتم شروع كرد انگليس صحبت كرم پرسيدم مي تونيد فارسي صحبت كنيد گفت نه خلاصه مصاحبه من علرغم اينكه فارسي را انتخالب كرده بودم انگليسي شد اول گفت دستست را بگير بالا و قسم بخور هر چي نوشتي راسته و هر چي مي پرسم راست جواب مي دي من گفتم مي تونم فرمم را اصلاح كنم گفت آره و فرم را گرفتم و يك تغييري در نام رشته دانشگاه داشتم و يك حرف اسم دانشگاه كه جا افتاده بود و اصلاح كردم بعدش هم دستمو بريم بال و بعد هم فرم را امضا كردم و سئوالات شروع شدپرسيد اسمت ..چند بار شركت كردي كه برنده شدي گفتم حدود 3 يا 4 بار مطمئن نيستم..اونجا مي خواي درس بخوني يا كار كني كه گفتم مي خوام درس بخوانم گفت هزينه امريكا گرونه كي خرجتو مده كي ساپورتت مي كنه گفتم خودم پول دارم كه نامه تمكن را ديد و همينطور تو كامپيوتر تايپ مي كرد پرسيد كجا مي خواي بري .و چرا اونجا...محل شغل الانم را پرسيد بعد پرسيد دولتي يا خصوصي بعد شغل قبلي را بپرسيد ..بعدش هم سربازي .. آخر كار گفت مي خواي كار هم كني من هم گفتم اره آيران هم الان كار مي كنم و هم درس مي خونم بعدش هم گفت صبر كن و رفت فرم آبي را آورد و گفت 6 تا 8 هفته ديگه كارات تمام مي شه و سايت را چك كن و من هم تشكر كردم و گفتم اوقات خوبي داشته باشيد اونهم سال نو را تبريك گفت در كل خوش اخلاق بود و دوستان هر چي مي پرسه راست بگيد من هر چي پرسيد راستشو گفتم و همه چير بخوبي پيش رفت بعدش هم يك آقايي را ديدم كه اون هم برنده شده بود و از مهاجرسرا خبري نداشت و مهاجر سرا را بهش توصيه كردم يك قا و خانمي هم بودن آون ها هم خانوداگي بودن و برگه آبي گرفتن ه اون ها هم مهاجرسرا رو معرفي كردم...راستي اونجا دو تا خانم آمريكايي بودن يك آقاي آمريكايي ..يك آقا كه ريش بلندي داشت و شبيه پاكستاني ها بود دو تا خانم محجبه كه يكشيون خوش اخلاق به نظر مي رسيديكي ديگه هم به نظرم خيلي بد اخلاق مياميد كلي دعا كردم كه نوبته من پيشه اون نيافته...lol خلاصه از اونجا يك تاكسي گرفتم گفتم استگاه اتوبوس دبي 15 دهمي شد تا ايستگاه اتوبوس و از اونجا هم 15 دهم تا دبي ساعت 12 دبي رسيدم از اونجا هم 30 درهم دادم تا سيتي سنتر..جا داره از اشکان عزیز خیلی تشکر کنم که خیلی کمک کرد و مرتب پیگیر بود وبا من در تماس بود ار لحظه اي كه دبي رسيديم تا كارهاي مديكال را انجام دادم تا بعد از مصاحبه.
راستی جلو سفارت خانم ملیکا را هم دیدم گفت وقتی ویزا آماده شد میتونم پاسپورت را بفرستم و با 400 درهم ویزا را میگیره و برام میفرسته گفت برای گرفتن ویزا 10 روز باید دبی باشیم .. گفت نفري 150 درهم مي گيره و رفتو برگشت مي بره مياره فكر كنم كسي كه باره اول مي ره بهتر باشه با ايشون بره كه استرس نداشته باشه و راحت برسه
راستي توصيه مي كنم با ايران اير نريد وقع رفتم ا ساعت تاخير داشته و تو هواپيما نشسته بوديم قبل ار سوار شدن هم بخاطر سهل انگاري آژانس ويزام كم رنگ و ناخوانا بود اليته بهم گفته بودن كه دبي اگر ويزا هم گم شده باشه با شماره پاسپورت تو فرودگاه يك پرينت از ويزا ميدن خلاصه ايران ايرا نمي خواست منو سوار كنه و با كلي تعهد و منت منو سوار كردن ولي دبي كه رسيدم قبل از اسكن چشم يك پله برقي هست ميريد بالا بعد سمت چپ اتاق آفيس one اونجا پاسپورت را ميدن و رايگان يك پرينت از ويزا بهتون ميدن اين هم نوشتم كه اگر دوستان با چنين مشكلي برخورد كردن نگران نباش
شاد و پيروز باشيد
کیس12XXX
ابوظبي
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
اگر کسی مصاحبه فارسی را انتخاب کنه بعد یک دفع مثل دوست عزیز mahmood_eng شخص مصاحبه کننده فقط انگلیسی صحبت کنه تکلیف شخصی مثل من که انگلیسیم اصلا خوب نیست چیه؟؟؟؟SadSadSad
من کیسم ازدواجی هست دارم و واقعا سر این زبان مصاحبه خیلی فکرم را مشغول کردهBig Grin

تبریک میگم دوست عزیز mahmood_eng که از پس مصاحبه برآمدی و برای شما آرزوی خوشبختی میکنمSmileSmileSmileShy
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
تشکر کنندگان: mahmood_eng ، maaref ، User ، ابی22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان