کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2012-04-11 ساعت 01:14)nahid.t نوشته:  انطور كه من فهميدم اگه بخواهيم گرين كارت را حفظ كنيم بايد قبل از يكسال برگرديم امريكا حالا اين برگشت طول زمان خاصي داره ؟ مثلا بايد يكماه، دوماه بمونيم يا فقط امدنش مهمه ؟

دوست عزيز اگر شما كمتر از ٦ ماه خارج از ا م ر ي ك ا باشيد براي ابطال گرين كارت شما دولت بايد مداركي بياره ثابت كنه شما مي خواستي كارتت رو از دست بدي و اين براي شما مشكلي نيست و ممكنه با يكي دو سوال ساده حل كني، ولي از ٦ ماه تا يكسال شما بايد مداركي بياري تا ثابت كني گرين كارتو نمي خواستي از دست بدي و اين براي شما سخت تر از قبليه در هر دو صورت ميتوني حل كني ، بيشتر از يكسال بايد كارتت رو از دست رفته بدوني مگر اينكه بتونه وكيل برات كاري كنه. در كل وقتي اين كارتو بهت ميدن مي خوان كه تو شهروند اونجا بشي واز گرين كارت بجاي ويزاي توريستي استفاده نكني.
since 2012
تشکر کنندگان: nahid.t ، MAHDI2012
(2012-04-08 ساعت 12:55)Rainy نوشته:  
(2012-04-04 ساعت 20:35)sima s نوشته:  سلام
ما 15 روز پیش اومدیم کالیفرنیا شهر سن خوزه....ssn هردومون رسیده ولی از ولکام و گرین خبری نیست Sad داریم هم برمیگردیم. ایشالا سفرنامه رو ایران مینویسم.

سلام سيما خانم

لطفا ميتونيد همين چند روزي رو كه در اين شهر بودهايد بفرماييد چطور شهريه؟ وضعييت اقامت براي خانواده چطوره؟ وضعييت بيكاري؟ و اجاره منزل يكخوابه حدودا" در ماه چقدره؟
بسيار ممنون ميشيم.
راستش من خوب جاهای دیگه رو که ندیدم فقط 2 بار سنفرانسیسکو رفتم و 3 روز هم L.A بودم خوب سن خوزه از هر دوی اینها آرومتر بود به نطرم و خونه مجتمع یا آپارتمان کم داشت اجاره هاش هم دست کم ماهی 1200 تا بود.
من از سن فرانسیسکو اصلا هوشم نیومد مثل شهر های اروپا بود ولی L.A منطقه های اعیان نشینش واقعا زیبا بود. ولی اکه قرار نیست آدم اونجا زندگی کنه سن خوزه مناطق مسکونی خوبی داشت با فیمت های بسیار مناسب تر. وضعیت بیکاری که وجود داره ولی دوستان میگفتند کالیفرنیا جز ایالت هاییه که نسبتا اوصاعش بد نیست. قیمت همه چیز هم عالیه به جز بنزین.

شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: persian_viper ، cmbt ، Rainy ، MAHDI2012 ، tamanna
(2012-04-11 ساعت 02:58)sima s نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 12:55)Rainy نوشته:  
(2012-04-04 ساعت 20:35)sima s نوشته:  سلام
ما 15 روز پیش اومدیم کالیفرنیا شهر سن خوزه....ssn هردومون رسیده ولی از ولکام و گرین خبری نیست Sad داریم هم برمیگردیم. ایشالا سفرنامه رو ایران مینویسم.

سلام سيما خانم

لطفا ميتونيد همين چند روزي رو كه در اين شهر بودهايد بفرماييد چطور شهريه؟ وضعييت اقامت براي خانواده چطوره؟ وضعييت بيكاري؟ و اجاره منزل يكخوابه حدودا" در ماه چقدره؟
بسيار ممنون ميشيم.
راستش من خوب جاهای دیگه رو که ندیدم فقط 2 بار سنفرانسیسکو رفتم و 3 روز هم L.A بودم خوب سن خوزه از هر دوی اینها آرومتر بود به نطرم و خونه مجتمع یا آپارتمان کم داشت اجاره هاش هم دست کم ماهی 1200 تا بود.
من از سن فرانسیسکو اصلا هوشم نیومد مثل شهر های اروپا بود ولی L.A منطقه های اعیان نشینش واقعا زیبا بود. ولی اکه قرار نیست آدم اونجا زندگی کنه سن خوزه مناطق مسکونی خوبی داشت با فیمت های بسیار مناسب تر. وضعیت بیکاری که وجود داره ولی دوستان میگفتند کالیفرنیا جز ایالت هاییه که نسبتا اوصاعش بد نیست. قیمت همه چیز هم عالیه به جز بنزین.

سيما خانم
ممنون از اطلاعات مفيدتان, ببخشيد كه از شما سئوال ميكنم چون شخص ديگري را كه سن خوزه رو ديده و در اونجا بوده رو تا بحال پيدا نكردم حتي تاپيكي هم در خصوص زندگي در سن خوزه مثل دالاس و واشنگتن و غيره در سايت گذاشته نشده.
سئوالم اينكه آيا ايراني ها در اونجا زياد و قابل رويت هستند و دلتنگي زياد نيست؟ آيا اونهايي كه اونجا چندين سال زندگي كردن از زندگي در اونجا راضي هستند؟ زيبايي و هواي اونجا چطوره؟ مثل كدوم شهرهاي ماست؟ شرايط براي ماندن يك تازه وارد چطوره؟ اصلا از برندگان اخير لاتاري كسي رو ديدد كه اونجا شروع به اقامت كرده باشه؟
متشكر از پاسخهايتان
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، tamanna
(2012-04-11 ساعت 01:23)m9780 نوشته:  
(2012-04-11 ساعت 01:14)nahid.t نوشته:  انطور كه من فهميدم اگه بخواهيم گرين كارت را حفظ كنيم بايد قبل از يكسال برگرديم امريكا حالا اين برگشت طول زمان خاصي داره ؟ مثلا بايد يكماه، دوماه بمونيم يا فقط امدنش مهمه ؟

به همه این سوالات بارها و بارها پاسخ داده شده و فقط با یک جستجوی کوچولو از سایت و ویکی مهاجر میشه به جواب سوالات پی برد.
زمان مهم نیست شما باید شش ماه از سال در امریکا باشید.
ارادتمند.

ببخشید من درست متوجه نشدم اینکه میفرمایید برای حفظ گرین کارت باید 6 ماه از سال رو تو آمریکا باشید.
تا به حال چنین چیزی نشنیده بودم.
رفرنسی برای این دارید؟

شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، tamanna ، m9780 ، nahid.t
(2012-04-11 ساعت 11:40)kamrani.navid نوشته:  
به همه این سوالات بارها و بارها پاسخ داده شده و فقط با یک جستجوی کوچولو از سایت و ویکی مهاجر میشه به جواب سوالات پی برد.
ارادتمند.
ببخشید من درست متوجه نشدم اینکه میفرمایید برای حفظ گرین کارت باید 6 ماه از سال رو تو آمریکا باشید.
رفرنسی برای این دارید؟
براي اينكه سوابق شما به صورت تجمعي حساب بشود، نبايد بيش از شش ماه از خاك آمريكا خارج باشيد(منظور وقفه هاي بين حضورتون نبايد بيش از 6 ماه باشه) و تا 1 سال هم طبق قانون مي تونيد بدون مشكل حادي خارج باشيد و دوباره برگرديد ولي سوابق حضورتون 0 مي شود. البته بسته به محل ورود افيسرها به همين 1 سال هم گير داده اند و سين جيم كرده اند بچه ها را و بعضا تعهد گرفته اند و ....
بيش از 1 سال خارج بودن هم كه ديگ هچ!
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، tamanna ، SH1A2R3 ، hoda2012 ، m9780
(2012-04-11 ساعت 11:47)hoseyn نوشته:  
ارادتمند.
رفرنسی برای این دارید؟
براي اينكه سوابق شما به صورت تجمعي حساب بشود، نبايد بيش از شش ماه از خاك آمريكا خارج باشيد(منظور وقفه هاي بين حضورتون نبايد بيش از 6 ماه باشه) و تا 1 سال هم طبق قانون مي تونيد بدون مشكل حادي خارج باشيد و دوباره برگرديد ولي سوابق حضورتون 0 مي شود. البته بسته به محل ورود افيسرها به همين 1 سال هم گير داده اند و سين جيم كرده اند بچه ها را و بعضا تعهد گرفته اند و ....
بيش از 1 سال خارج بودن هم كه ديگ هچ!

بله دقيقا همينه.
ولي الزام 6 ماه از سال حضور داشتن در خاك آمريكا صحيح نيست

ابوظبی
تشکر کنندگان: frz61 ، nahid.t

ارادتمند.

رفرنسی برای این دارید؟
دوست عزیز شما گرین کارت رو برای چی گرفتید؟
گرین کارت مجوز اقامت و کار و تحصیل و ... به مدت 10 سال در خاک ایالات متحده هست که توی این ده سال شما میتونید سیتیزن بشوید.
دوستان توضیحات کاملی رو ارائه کردند و برای تکمیل فرمایش دوستان باید عرض کنم اگه آفیسر شک کنه که شما قصد اقامت ندارید و برای فریب و راحتی کارتون برای تردد از گرین کارت استفاده میکنید آن را ضبط میکنه!!! دقیقا به تشخیص آفیسر بستگی داره!
شما شش ماه از سال رو حق دارید خارج از خاک باشید و شش ماه هم داخل خاک امریکا و اگه از یکسال بیشتر بشه گرین کارتتون رو از دست رفته بدونین (منظور از شش ماه پیوسته نیست! شما فرض کنید سه سفر به آمریکا در یک سال داشتید هر کدام دو ماه این میشه شش ماه اقامت در امریکا و پرداخت مالیات و ....)
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: M_star1316 ، MAHDI2012 ، farzad.s
[[/quote]

(منظور از شش ماه پیوسته نیست! شما فرض کنید سه سفر به آمریکا در یک سال داشتید هر کدام دو ماه این میشه شش ماه اقامت در امریکا و پرداخت مالیات و ....)
[/quote]

من همچنان اين مساله رو قبول ندارم كه بايد مجموع حضور (بدون توجه به تعداد رفت و آمد) در سال به 6 ماه برسه.
از دوستان با تجربه و كساني كه توي اين بحث صاحب نظر هم بودند خواهش ميكنم راهنمايي كنند.

ابوظبی
تشکر کنندگان: m9780 ، MAHDI2012 ، farnaz82
نقل قول:(منظور از شش ماه پیوسته نیست! شما فرض کنید سه سفر به آمریکا در یک سال داشتید هر کدام دو ماه این میشه شش ماه اقامت در امریکا و پرداخت مالیات و ....)

نقل قول:من همچنان اين مساله رو قبول ندارم كه بايد مجموع حضور (بدون توجه به تعداد رفت و آمد) در سال به 6 ماه برسه.
از دوستان با تجربه و كساني كه توي اين بحث صاحب نظر هم بودند خواهش ميكنم راهنمايي كنند.
خوب پس شما منظورتون چی هست؟ یعنی شش ماه پیوسته؟
بله، شاید من اشتباه کنم یکی از دوستان با تجربه تر بیان و راهنمایی کنن
اما من یه سرچی زدم و این تاپیک رو دیدم امیدوارم سوالتون برطرف بشه در رابطه با شش ماه هم منم به شک افتادم چون همه جا حرف از یک ساله و بیشتر از اون باید اطلاع داده بشه.
http://mohajersara.com/thread-1424-page-6.html

و این هم قوانین گرین کارت
http://www.immihelp.com/greencard/retain-greencard.html
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، kamrani.navid ، MAHDI2012
(2012-04-11 ساعت 19:10)m9780 نوشته:  
نقل قول:(منظور از شش ماه پیوسته نیست! شما فرض کنید سه سفر به آمریکا در یک سال داشتید هر کدام دو ماه این میشه شش ماه اقامت در امریکا و پرداخت مالیات و ....)

نقل قول:من همچنان اين مساله رو قبول ندارم كه بايد مجموع حضور (بدون توجه به تعداد رفت و آمد) در سال به 6 ماه برسه.
خوب پس شما منظورتون چی هست؟ یعنی شش ماه پیوسته؟
بله، شاید من اشتباه کنم یکی از دوستان با تجربه تر بیان و راهنمایی کنن

سلام دوستان عزیز
با اینکه به این سوالات در تاپیکهای مختلف جواب داده شده است ، ولی به نوبه خودم جواب این سوال چنین است:
اگه کسی کمتر از 6 ماه خارج از آم ری ک ا باشد چیزی اتفاق نمی افتد و جز 5 سال شمارش بحساب می آید. اگر بیرون بودن بیش از 6 ماه تا یکسال طول بکشد باید یک دلیل محکمی جهت ارائه به آفیسر داشته باشد ، و بودن بیش از یکسال بیرون از خاک آم ری ک ا باعث باطل شدن گرین کارت میشود.
لطفا برای مطالعه بیشتر به صفحه 18 ،A Guide to Naturalization و همچنین صفحه 93 ، A Guide for New Immigrants مراجعه فرمائید.

http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf
http://www.uscis.gov/files/nativedocuments/M-618.pdf
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، m9780 ، MAHDI2012 ، golesang ، SH1A2R3 ، farnaz82

[/quote]

[/quote]

سيما خانم
ممنون از اطلاعات مفيدتان, ببخشيد كه از شما سئوال ميكنم چون شخص ديگري را كه سن خوزه رو ديده و در اونجا بوده رو تا بحال پيدا نكردم حتي تاپيكي هم در خصوص زندگي در سن خوزه مثل دالاس و واشنگتن و غيره در سايت گذاشته نشده.
سئوالم اينكه آيا ايراني ها در اونجا زياد و قابل رويت هستند و دلتنگي زياد نيست؟ آيا اونهايي كه اونجا چندين سال زندگي كردن از زندگي در اونجا راضي هستند؟ زيبايي و هواي اونجا چطوره؟ مثل كدوم شهرهاي ماست؟ شرايط براي ماندن يك تازه وارد چطوره؟ اصلا از برندگان اخير لاتاري كسي رو ديدد كه اونجا شروع به اقامت كرده باشه؟
متشكر از پاسخهايتان
[/quote]
بله ایرانی به وفور یافت میشود
هواشم نسبتا معتدل مثل شیراز در حالت گرم و مثل جنگلای شمال در مواقع سرد
شرایط به نسبت ایالتای دیگه با توجه به امکانات بهتره
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: mansour*** ، golesang ، SH1A2R3 ، tamanna ، battosai ، Rainy
(2012-04-12 ساعت 16:25)farnaz82 نوشته:  سلام به دوستان عزیز و همراهان قدیمی
دلم خیلی برای همتون تنگ شده،هر بار میام اینجا یاد خاطرات و استرس های قبل میوفتم و میبینم که واقعا چه دوران شیرینی بود ،الان من و همسرم بیشتر استرس ۶ ماه و یک سال را داریم چون ۶ ماه را رد کردیم و همش نگرانیم که چند ماه دیگه که برگردیم گرین کارت خوشگلمون را آزمون بگیرند، نمی دونم اینکه هنوز دانشجو هستیم چقدر میتونه دلیل محکمی باشه اما واقعا با این گرونی دلار برامون امکان پذیر نیست بخواهیم هر ۶ ماه بریم،کما اون که سال دیگه برای re-entry permit می خواهیم اقدام کنیم به نظر تون مشکلی پیش میاد؟کسی از بچه ها بوده که بعد ۶ ماه رفته باشه بگه چه جوری بوده؟ امیدوارم همتون هر جا که هستید شاد و خوش باشید

دوست عزیز با عرض معذرت این تاپیک مخصوص ورود به خاک آمریکا برای اولین بار هست فکر میکنم شما باید اینجت سوالتون رو مطرح کنید.
مراحل اقدام برای دریافت پاس سفید

بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا
تشکر کنندگان: frozen mind ، Linspire
دوستان عزیز:
من شهرستانم و مثل اکثر شما دسترسی حضوری به آژانسها و نمایندگیهای فروش بلیط ندارم. قیمتهائی که اینجا برای بلیط دوسره به شیکاگو بتاریخ اوائل تیر بهم دادن حداقل قیمت 1800000 هستش ( ترکیش ) . به نظرتون خیلی زیاد نیست !!؟
اگه صبر کنم ممکنه بتونم ارزونتر گیر بیآرم؟
لطفا راهنمائی کنین.
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، golesang ، tamanna
(2012-04-12 ساعت 23:33)M_star1316 نوشته:  دوستان عزیز:
من شهرستانم و مثل اکثر شما دسترسی حضوری به آژانسها و نمایندگیهای فروش بلیط ندارم. قیمتهائی که اینجا برای بلیط دوسره به شیکاگو بتاریخ اوائل تیر بهم دادن حداقل قیمت 1800000 هستش ( ترکیش ) . به نظرتون خیلی زیاد نیست !!؟
اگه صبر کنم ممکنه بتونم ارزونتر گیر بیآرم؟
لطفا راهنمائی کنین.

درود
شما هواپیمایی اتحاد رو هم امتحان کنید . 5 ماه پیش که من اومدم ارزونترین بلیط رو از این هواپیمایی گرفتم .الان سرچ گردم بلیط با قیمت 870 دلار هم داشت

تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، storagemeter ، M_star1316 ، golesang ، najibi
گرين كارت من و بچه ها بعد از حدود دو ماه اومد براي همسرم فقط سوشيال اومده براي ماهنوز سو شيال نيومده خلاصه اينكه هركدوم يه چيزي كم داريم
تشکر کنندگان: battosai ، tamanna ، apoornaki ، Goodie ، vroom ، golesang ، kia_0950 ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان