کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2013-06-01 ساعت 19:51)بهنوش نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 11:57)SALAR110 نوشته:  سلام دوستان عزیز من الان حدود ۸ ماه هست که جورجیا هستم اینجا جای خوب داره جای بد هم داره من از san jose به جورجیا آمدم اولش به يك شهری به نام  Forest Park که واقعا بد بود ۲ ماه اونجا زندگی‌ کردیم . بعد که بیشتر اشنا شدیم فهمیدیم که ما در بدترین جای ممکن ساکن هستیم . متوجه شدیم که ایرانیها و باکلاس‌ها در شمال آتلانتا ساکن هستن..
من چند تا شهر رو مثال میزنم  sandy springs , roswell , alpharetta واقعا از زمانی‌ که امدیم و در roswell خانه گرفتیم همه چی‌ عالی هست واقعا سطح فرهنگ بالا و جای آروم و امنیت خوب کار هم زیاد هست ..
هوا اینجا تا `۳۵ تا `۳۷ ...اما شرجی زیاد هست در هفته ۲ روز باران میاد و این باعث میشود دما پایین بیاید
اما از آتلانتا، دوستان ببینید آتلانتا مثل New York کوچیک هست منظورم این هست که بیشتر دفتر کار یا آفیس‌ها اونجا هست و بیشتره مردم از اطراف به آتلانتا برای کار میروند و در خود آتلانتا برای زندگی‌ اصلا خوب نیست ...
اینجا نمیشه گفت که این شهر با اون شهر جدا هست از اینجا که من هستم که roswell هست تا خود آتلانتا ۲۰ mm فاصله هست ... از قیمت اجاره‌ من يك خانه با ۲ اتاق خواب ۶۰۰ اجاره‌ میدم ..
امیدوار هستم کمکی شده باشه از این که غلط تایپ داره از بهنویس هست معذرت ......

سلام دوست عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون.من یک دختر تنها هستم که می خوام بیام اتلانتا در واقع من لاتاری برنده شدم . به نظر شما من کدوم شهر برم و اگه بخوام پانسیون برم چقدر هزینه باید بدم. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام مسعود هستم از تهران برنده لاتاری 2017 و آماده برای مصاحبه.
از لطفتون متشکرم.من به اتفاق خانواده که 4 نفر هستیم تصمیم داریم در شهر آلفارتا زندگی کنیم.میخواستم بدونم واسه هزینه زندگی معمولی(البته باقناعت و دوری از تجملات) ماهیانه چه مبلغی را در نظر بگیرم که تا وقتی که مشغول کار نشدم بتونم از پس انداز خرج کنم.سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832
سلام دوستان
اگه بخوایم یه خونه بیرون از مرکز شهر اجاره کنیم، به نظر شما کدوم منطقه بهتره که هم منطقه خوب و امن و با کیفیتی باشه و کم اجاره پایین داشته باشه؟ جهت اطلاع بگم منظورم منطقه ای مثل بیورتون در نزدیکی پورتلنده. مرسی اگه دوستان راهنمایی در مورد مناطق اطراف آتلانتا داشته باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام
بچه های آتلانتا چرا کسی فعال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان بیان و تجربیاتشون رو بگن.
شرایط کار و اجاره خونه چگونه است؟؟
پاسخ
(2016-10-24 ساعت 15:06)mojtaba01 نوشته:  سلام
بچه های آتلانتا چرا کسی فعال نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان بیان و تجربیاتشون رو بگن.
شرایط کار و اجاره خونه چگونه است؟؟

؟سلام.من پرستار هستم و ظرف دوماه اینده میام بیمارستان دکوتور...جای خوبی هست؟.دوستان کجا را نزدیک به دکوتور پیشنهاد میدید؟.جای امن ؟.همخونه باحال هم خوبه با زبانم بسیار خوبه .مجردم با وضع مالی خوب.
پاسخ
سلام دوستان با توجه به اینکه این تاپیک خلوته اگه سوالی داشتید به کانال تلگرام ایرانیان آتلانتا در لینک زیر مراجعه کنید
https://t.me/iranianatlanta
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Sudeh
(2017-01-26 ساعت 08:39)3rip نوشته:  سلام دوستان با توجه به اینکه این تاپیک خلوته اگه سوالی داشتید به کانال تلگرام ایرانیان آتلانتا در لینک زیر مراجعه کنید

دوست عزیز من هر کاری کردم با لینک بالا نتونستم وارد شم.
پاسخ
(2017-02-17 ساعت 19:53)jf1329 نوشته:  
(2017-01-26 ساعت 08:39)3rip نوشته:  سلام دوستان با توجه به اینکه این تاپیک خلوته اگه سوالی داشتید به کانال تلگرام ایرانیان آتلانتا در لینک زیر مراجعه کنید

دوست عزیز من هر کاری کردم با لینک بالا نتونستم وارد شم.

معذرت میخوام شاید چون لینک رو از گوشیم کپی کردم اینجوری شده
ولی شما توی تلگرامتون کلمه iranianatlanta رو سرچ کنید میتونی خود گروه رو پیدا کنید
پاسخ
(2016-07-14 ساعت 10:18)سيماسيما نوشته:  سلام دوستان من و همسرم حدود ١٠روز است كه از ايران به آتلانتا اومديم سوالم در مورد كلاس زبان و دورهاى esl هست از چند تا كالج كه تحقيق كردم خيلى گرون بود و هر ترم نزديك به ٣٥٠٠ دلار بود كه براى دو نفر خيلى گران است ممنونً ميشم اگر كسى اطلاعاتى در مورد كلاس زبان در كالج داره به ما كمك كنه

یه دوره های زبان هست که در لایبرری ها تشکیل میشه که خیلی قیمتش پایینه و بعضی مواقع رایگانه.
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، nora ، dv2017
سلام دوستان
ما براي تابستون چند ماهي ميخوايم بريم آتلانتا . ميخواهيم که يه خونه اجاره کنيم که هزينه مون کمتر بشه . به نظرتون يه خونه دوخوابه تو منطقه مثلا roswell چقدر در مياد و اينکه کسي جايي سراغ داره براي اجاره ؟​ با تشکر از دوستان عزيز
پاسخ
(2012-03-01 ساعت 19:22)kamela نوشته:  سلام
من چندین ماه در اتلانتا زندگی کردم..من اصلا از اونجا خوشم نیومد...اونجا زیبایی های جنگل رو داره ولی باور کنید بعد از یک هفته اونقدر حوصلتون سر میره که میخاین فرار کنید..من هرگز حاضر نیستم به اونجا برگردم..اونجا ایرانی های خیلی خیلی بدی داره..دایم با هم گیسو گیس کشی دارن.اگر ماشین نداشته باشید ترجیه میدین خود کشی کنین.سیاه پوست بی ادب داره تا دلتون بخاد.کار حتی برای ایرانی هایی که امنجا جا افتادن هم نیست.....اصلا هم ایالت ارزونی نیست...به نظر من عین دهات میمونه.....برای هر چیزی(خرید.بیمارستان.دکتر.فرودگاه.دانشگاه.مراکز تفریحی)حد اقل 45 دقیقه باید رانندگی کرد..به نظر من جایی که در درجه اول کار نباشه و خانه هم خیلییییی گرون باشه و احساس کنید به دهات رفتید برای ایرانی تازه وارد اصلا مناسب نیست....در ضمن من اتلانتا جورجیا ماریتا بودم....همه جاش هم عین همه....اگر پول اضافه دارید برین امتحان کنین و خبرش رو به من بدین...موفق باشید همه گی

کاملای عزیز .سلام من ثریا هستم .قبولی 2017 .داشتم پستهای مهاجرسرا رو میخوندم پست شما رو دیدم و احتیاج به راهنمایی شما دارم . من هیچ شناختی در مورد شهرهای آمریکا ندارم ولی یکی از دوستانم که 4 سال قبل لاتاری قبول شده الان در آتلانتا زندگی میکنه و من به امید او می خوام برم اونجا . من 56 سال و شوهرم 60 سالشه . علیرغم اینکه آرامش و طبیعت رو دوست داریم .خیلی عاشق معاشرت با دیگران هستیم .با توصیفی که شما از آتلانتا کردین ، فکر نکنم از اونجا خوشم بیاد .از طرفی دوستان و تعداد کمی از فامیل ما ساکن آمریکا هستن که چندان رابطه نزدیکی باهاشون ندارم و میترسم اگه بهشون رجوع کنم فکر کنن میخوام سربارشون بشم ،در صورتی که من از لحاظ مالی به هیچ کس احتیاج ندارم و درحد نیاز به زبان انگلیسی هم واردم . میشه لطفا بگی کدوم شهر برای ما مناسب تره ؟
پاسخ
(2017-04-16 ساعت 09:13)sori471 نوشته:  
(2012-03-01 ساعت 19:22)kamela نوشته:  سلام
من چندین ماه در اتلانتا زندگی کردم..من اصلا از اونجا خوشم نیومد...اونجا زیبایی های جنگل رو داره ولی باور کنید بعد از یک هفته اونقدر حوصلتون سر میره که میخاین فرار کنید..من هرگز حاضر نیستم به اونجا برگردم..اونجا ایرانی های خیلی خیلی بدی داره..دایم با هم گیسو گیس کشی دارن.اگر ماشین نداشته باشید ترجیه میدین خود کشی کنین.سیاه پوست بی ادب داره تا دلتون بخاد.کار حتی برای ایرانی هایی که امنجا جا افتادن هم نیست.....اصلا هم ایالت ارزونی نیست...به نظر من عین دهات میمونه.....برای هر چیزی(خرید.بیمارستان.دکتر.فرودگاه.دانشگاه.مراکز تفریحی)حد اقل 45 دقیقه باید رانندگی کرد..به نظر من جایی که در درجه اول کار نباشه و خانه هم خیلییییی گرون باشه و احساس کنید به دهات رفتید برای ایرانی تازه وارد اصلا مناسب نیست....در ضمن من اتلانتا جورجیا ماریتا بودم....همه جاش هم عین همه....اگر پول اضافه دارید برین امتحان کنین و خبرش رو به من بدین...موفق باشید همه گی

کاملای عزیز .سلام من ثریا هستم .قبولی 2017 .داشتم پستهای مهاجرسرا رو میخوندم پست شما رو دیدم و احتیاج به راهنمایی شما دارم . من هیچ شناختی در مورد شهرهای آمریکا ندارم ولی یکی از دوستانم که 4 سال قبل لاتاری قبول شده الان در آتلانتا زندگی میکنه و من به امید او می خوام برم اونجا . من 56 سال و شوهرم 60 سالشه . علیرغم اینکه آرامش و طبیعت رو دوست داریم .خیلی عاشق معاشرت با دیگران هستیم .با توصیفی که شما از آتلانتا کردین ، فکر نکنم از اونجا خوشم بیاد .از طرفی دوستان و تعداد کمی از فامیل ما ساکن آمریکا هستن که چندان رابطه نزدیکی باهاشون ندارم و میترسم اگه بهشون رجوع کنم فکر کنن میخوام سربارشون بشم ،در صورتی که من از لحاظ مالی به هیچ کس احتیاج ندارم و درحد نیاز به زبان انگلیسی هم واردم . میشه لطفا بگی کدوم شهر برای ما مناسب تره ؟

خانم ثریای عزیز
قبل از شنیدن نظرات همه دوستان این رو در نظر بگیرید که تمام نظرها شخصی هستند. و هر کس بر اساس تجربیات شخصی خودش نظر میده که لزوما هم نمیتونه درست باشه. همونطور که به نظر من و با تجربیات من با بعضی اژ نظرات خانم کاملا موافق هستم و با بعضی مخالف
در مورد ”ایرانی های بد” اصلا دوست ندارم از این عبارت غلط استفاده کنم. هیچ شهری هیچ جای دنیا ایرانی خوب یا ایرانی بد یا کلا هر ملیت دیگه ای چه خوب چه بد نداره، همه جور آدمی همه جا هست. همین کلیشه در مورد لش انجلس هم هست که از عبارت ایرانی های بد استفاده میشه، خب طبیعیه وقتی شهری ایرانی زیاد داره مسلما شما ایرانی های بد بیشتری داره و به همین صورت ایرانی های خوب بیشتری هم داره.
در مورد ماشین با ایشون موافقم، در آتلانتا حتما باید ماشین داشته باشید.
در مورد کار میتونم بگم کاملا با نظر ایشون مخالف هستم، آتلانتا از نظر اقتصادی یکی از سریع ترین رشد ها رو در شهرهای شرق امریکا داره، خیلی از امریکاییها از شهرای دیگه به آتلانتا مهاجرت می کنند
در مورد کیفیت زندگی، اگر زندگی در شهر های شمالی ایران رو دوست داشته باشبد عاشق زندگی در آتلانتا می شوید و بلعکس.
در نهایت این شمایید که تصمیم می گیرید به نظر من اول تصمیم بگیرید در کدام قسمت امریکا می خواهید زندگی کنید، اگر شرق امریکا مد نظرتون هست هیچ شهری بهتر از آتلانتا نیست، ولی اگر غرب امریکا مد نظرتونه خب گزینه های بیشتری دارید که معایب و مزایای خودشون رو دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، pishtaz611 ، شاپرک
سلام دوستان
کسی میدونه اجاره یه اپارتمان یکخوابه چقدره؟
کیس نامبر:**201736
تاریخ ارسال فرم 260: 15 می
تاریخ کارنت:9 دسامبر
تاریخ مصاحبه :28 فوریه
سفارت ابوظبی
تعداد :3 نفر
سربازی معاف
نتیجه : AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-04 ساعت 12:26)BlueMooooon نوشته:  
(2016-07-14 ساعت 10:18)سيماسيما نوشته:  سلام دوستان من و همسرم حدود ١٠روز است كه از ايران به آتلانتا اومديم سوالم در مورد كلاس زبان و دورهاى esl هست از چند تا كالج كه تحقيق كردم خيلى گرون بود و هر ترم نزديك به ٣٥٠٠ دلار بود كه براى دو نفر خيلى گران است ممنونً ميشم اگر كسى اطلاعاتى در مورد كلاس زبان در كالج داره به ما كمك كنه

یه دوره های زبان هست که در لایبرری ها تشکیل میشه که خیلی قیمتش پایینه و بعضی مواقع رایگانه.

اکثر کلیسا ها هم کلاسهای رایگان زبان دارن که البته هفته ای ی بار تشکیل میشه ولی خیلی خوب همکاری و راهنمایی میکنند. یک کلیسا نزدیک مرکز شهر بود اون هفته ای سه روز کلاس زبان داشت در دو سطح
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
سلام دوستان. حدود 5 ماه هست که در آتلانتا زندگی میکنم. به دنبال پیدا کردن یک کالج معتبر و خوب و ارزان برای یاد گرفتن دوره های لوله کشی و مخصوصا تعمیر و راه اندازی air condition یا همان ایر کاندیشن هستم که بتوان شهریه کالج را هم قابل قسط بندی کرد. می خواستم از دوستانی که عضو این اتاق گفتگو هستند سوال کنم که آیا در این خصوص اطلاعاتی دارند؟  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam.Alex ، Amo.ashkan
(2012-07-04 ساعت 15:51)برنا نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 14:38)kamela نوشته:  سلام...باز هم میگم که حتما به اونجا برید و برای ما بنویسید که چطور هست...من توقعم اصلا زیاد نیست ولی اونقدرها هم کم نیست چون دوست ندارم در همچون جایی زندگی کنم..البته شاید هم شما دوست داشته باشین....در ضمن یک چیز رو هرگز فراموش نکنید..این وعده هایی که اشناها بهتون میدن فقط قبل از رفتن شما به اونجاست...فقط کافی 2 بار شما رو زحمت بکشن و با ماشین به جایی ببرن و اونوقت خیلی رک بهتون میگن که دیگه نمیتونن...اصلا روی حرفهای کسی حساب باز نکنید که میگن بهتون کمک میکنن...در آمریکا اونقدر مردم در گرفتاری های زندگی خودشون و کارشون غرق هستن که حتی زن و شوهر هم که باشن از هم توقعی ندترن...اینها همه تجربیات من هست و تجربیات تمام کسانی که اونجا زندگی کردن....خیلی حواستون رو جمع کنید و بیگدار به اب نزنید....باز هم میگم یک سفر هم که شده به اونجا برید ولی اصلا دل خوش نکنید چون اونوقت افسرده میشید.....حتما برای ما از ارزونی اونجا...ایرانی های خوبش و مالیات پایینش و امکانات خوب زندگی که میگید اونجا داره برامون بنویسید......
با سلام به دوست عزيز
حق با شماست ،خيلي گران است ،خيلي بد است ،خيلي بالاست .  احتمالا قبلا ارزان بوده ، خوب بوده ،پايين بوده ،كه شما تشويق به رفتن به انجا شديد ،ولي چي و چقدر نسبت به كجا گران است ، و بد است و بالاست ؟
در اين چند ماه قدري كم حوصله شده ايد و قدري عجول و كمي لهجه تان تغيير پيدا كرده . بهتر نيست براي راهنمايي دوستان بطور مستند از اتفاق هاي كه انتظارش را نداشتيد توضيح دهيد و مثالي بياوريد . شايد بعضي ها هواي باراني و مكان جنگلي و.......... دوست داشته باشند .............

سلام دوستان،

من هم در مورد آتلانتا اطلاعاتی می خوام ، لطف می کنید اگر راهنمایی کنید، من دانشگاه جورجیاتگ قبول شدم و باید به این شهر برم ، البته خودم حدود 2 هفته 11 سال قبل برای مسابقات روبوکاپ یک سفر به این شهر داشتم ، ایرانی هاشون خیلی گرم و صمیمی بودند ، شب اول به دلیل ثبت نام با تاخیر من دورمتوری نداشتم ، و یکی از ایرانی هایی که اونجا بود بدون اینکه منو بشناسه یا دیده باشه یک اتاق بسیار مناسب منزل خودشون رو در اختیارم قرار دادند

یک پسر ایرانی هم از همون دانشجوهای دانشگاه جورجیا ما رو با ماشینش هر جا می خواستیم می برد
ولی شهر خیلی جاده داره و بسیار هم همه مناطقش با فاله هستند ، مترو نداره و وسایل حمل و نقل عمومی بسیار کمه ! دلیلش وجود بیش از اندازه سیاه پوست ها توی شهره ! من JUly اونجا بودم هوا خیلی گرم و خوب بود ، نمی دونم بقیه فصل ها چطوریه

کلا گویا سیاه پوست خیلی داره و مثل اینکه جز معدود ایالتهایی است که اسلحه آزاده ! به علاوه شهروندان به علت عدم دسترسی سیاه پوستان به مناطق مختلف شهر رضایت به مترو نمیدن ! اونجا برای کشیدن متر وبه منطقه از شهروندان نظرسنجی میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان