کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2015-06-04 ساعت 16:39)Adrian.sam نوشته:  
(2014-03-14 ساعت 06:32)3rip نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 23:20)y.n نوشته:  با سلام خدمت دوستان
بنده کارشناسی علوم باغبانی شاخه فضای سبز خوندم و 12 سال سابقه کار در شهرداری دارم و مسلط به نرم افزارهای اتوکد و طراحی هستم.بنظر شما من میتونم تو کار تخصصی یا نزدیک به اون کار پیدا کنم. و اصولا کار فضای سبز اونجا چقدر طرفدار داره؟

سوالتون خيلي تخصصيه، من مطمعن نيستم، ولي فكر ميكنم اگر يك رزومه ي خوب درست كنيد شانس خواهيد داشت تا شركت هاي پيمانكار همكاري كنيد، منظورم از رزومه ي خوب فقط سابقه ي كاريتون نيست، منظورم اينه كه از نظر قوائد و شكل و فرم روزمه ي انگليسي هم خيلي خوب و استاندارد باشه. اگر رزومه تون خوب باشه نهايت شايد اينجا فقط لازم باشه يك دوره يك سال و نيمه بريد براي اينكه صرفا يك مدرك تحصيلي هم از امريكا به رزومه تون اضافه كنيد.

حالا اگر از اين طريق نتونستيد كار پيدا كنيد هم اشكال نداره، ميتونيد خوداشتغال بشيد، اينجا ايراني هاي زيادي هستن كه كارهاي ساختماني ميكنن، همشونم با هم در ارتباطن، يكي كار برق انجام ميده، يكي كابينت و الي آخر، و همه براي هم پروژه جديد پيدا ميكنن، شما هم ميتونيد همچين كاري رو در زمينه فضاي سبز انجام بديد.
قطعا از نظر كلاس كاري به پاي كاري كه در ايران داريد نخواهد رسيد، اما به هرحال بعد از يكي دوسال كه انشالله راه افتاديد ميتونيد براي خودتون در آتلانتا هم مثل ايران اسم و رسمي پيدا كنيد.

مرسی دوست خوبم خیلی عالی بود

سلام
میشه لطفا بگید اسم دوره های تخصصی کوتاه مدت در امریکا چیه ؟ مثلا کسی با داشتن سابقهکاری و مدرک فوق لیسانس یا دکتری در این دوره ها شرکت کنه و سریع مشغول کار در تخصص با فن خودش بشه ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-01 ساعت 11:01)Nataliea نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 10:55)Sam-90 نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 09:00)p00ya2001 نوشته:  سلام دوستان يكي ديگه هم به ساكنين آتلانتا داره اضافه ميشه
ميتونين آخرين آيين نامه رانندگي در آتلانتا رو واسم بزارين
من هنوز ايرانم تا 20 روز ديگه ميام و ميخوام واسه گرفتنش از الآن آمادگي داشته باشم
ممنون

دوست عزيز برو تو سايت www.dds.ga.gov تمام اطلاعاتي كه بخواهيد همونجا هست حتي نمونه سوالات امتحاني كه حداقل نصف سوالات ازش مياد Wink

با سپاس
من یه سوال بسیار مهم دارم اگه ممکنه ک در مقایسه ایالتها و شهرها از تجربیات خودتون و نتیجه تحقیقتون با ما شیر بکنید !
من وهمسرم و۲ تا بچه مدرسه ای به امید خدا تا چند ماه دیگه میایم آمریکا :
اگر فرض کنیم که آب وهوا آخرین معیار ما باشه واسه انتخاب شهر ( ما دو نفر در هر شرایطی زندگی را دوست داریم Smile )
در مقایسه آتلانتا و شیکاگو از لحاظ کار ، مالیات ، هزینه ها ، لایف استایل مردم (خیلی مهم است !)تفریحات و مدارس بچه ها ، کالج زبان و...... کدام را وچرا می پسندید و یا انتخاب کردید برای زندگی ...؟ من خیلی به جوابهای شما عزیزان احتیاج دارم ...بسیار سپاسگذارم پیشاپیش

متاسفانه تو اين سوال نمي توانم كمك زيادي داشته باشم، در كل شهر ارامي هست مركز شهر خطرناكه معمولاً ماها اطراف شهر مثل ماريتا، سواني، بيوفرد و چند جاي ديگه را براي زندگي انتخاب مي كنند، دانشگاه خوبي داره، مراكز تفريحي استون مانتين، جورجيا اكواريوم و ... داره بد نيست، هزينه هاش نسبت به واشنگتن خيلي پايينتره(اطلاعاتي در مورد شيكاگو ندارم) مردمش ساده هستند و البته اين شهر انتخاب من نبود برايم انتخاب شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، sam11 ، radman87 ، copol
سلام، داغه داغ بگم براتون، الان از سفارت اومدم بیرون. نتیجه، چک.
امروز 5 یا 6 تا کیس لاتاری نیومده بود. تغییر خوش اخلاق، جو سفرت عالی و خوش برخورد.
یک کیس لاتاری 3 نفره هم به علت فراهم نبودن مدارک اصلا به مصاحبه نرفت و سفرت رو ترک کرد!
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، sam11
(2015-08-01 ساعت 11:30)Sam-90 نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 11:01)Nataliea نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 10:55)Sam-90 نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 09:00)p00ya2001 نوشته:  سلام دوستان يكي ديگه هم به ساكنين آتلانتا داره اضافه ميشه
ميتونين آخرين آيين نامه رانندگي در آتلانتا رو واسم بزارين
من هنوز ايرانم تا 20 روز ديگه ميام و ميخوام واسه گرفتنش از الآن آمادگي داشته باشم
ممنون

دوست عزيز برو تو سايت www.dds.ga.gov تمام اطلاعاتي كه بخواهيد همونجا هست حتي نمونه سوالات امتحاني كه حداقل نصف سوالات ازش مياد Wink

با سپاس
من یه سوال بسیار مهم دارم اگه ممکنه ک در مقایسه ایالتها و شهرها از تجربیات خودتون و نتیجه تحقیقتون با ما شیر بکنید !
اگر فرض کنیم که آب وهوا آخرین معیار ما باشه واسه انتخاب شهر ( ما دو نفر در هر شرایطی زندگی را دوست داریم Smile )
در مقایسه آتلانتا و شیکاگو از لحاظ کار ، مالیات ، هزینه ها ، لایف استایل مردم (خیلی مهم است !)تفریحات و مدارس بچه ها ، کالج زبان و...... کدام را وچرا می پسندید و یا انتخاب کردید برای زندگی ...؟ من خیلی به جوابهای شما عزیزان احتیاج دارم ...بسیار سپاسگذارم پیشاپیش

متاسفانه تو اين سوال نمي توانم كمك زيادي داشته باشم، در كل شهر ارامي هست مركز شهر خطرناكه معمولاً ماها اطراف شهر مثل ماريتا، سواني، بيوفرد و چند جاي ديگه را براي زندگي انتخاب مي كنند، دانشگاه خوبي داره، مراكز تفريحي استون مانتين، جورجيا اكواريوم و ... داره بد نيست، هزينه هاش نسبت به واشنگتن خيلي پايينتره(اطلاعاتي در مورد شيكاگو ندارم) مردمش ساده هستند و البته اين شهر انتخاب من نبود برايم انتخاب شد.

خیلی ممنون از شما سام عزیز .
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، sam11
(2015-07-25 ساعت 17:52)SaEiD_MaFiA نوشته:  با سلام فراوان خدمت تمامی دوستان عزیزی که زحمت کشیدن و اینجا مطالب بسیار جالبی گذاشتن واسه راهنمایی بی دریغ دوستان ایرانی

.
اما موضوعی که متوجه شدم اینه که دوستانی که سفر کردن یه سری اطلاعات جزئی رو غالبا گفتن که گاها تکرار شده و یا اینکه توی اینترنت هم بعضیا رو میشه دید.
بنابراین من مقداری سوالاتم رو جزئی تر میپرسم و امیدوارم دوستان هرچه زودتر پاسخ بدند و برای اینکه بازدیدکنندگان دیگه هم راحت تر موضوع رو درک کنند تاریخ رو عنوان میکنم و سوالات رو شماره بندی میکنم که دوستان با شماره پاسخ بدن

[font=Tahoma]توضیح: بنده جوانی 25-26 ساله از خوزستان ( یکی از داغ ترین شهر های مسکونی دنیا ) هستم! شغلم عکاسی و ادیت حرفه ای عکس هستش و آتلیه دارم و البته در اغلب کارهای فنی ( مثل نجاری. جوشکاری. تعمیرات، خدمات رایانه ) استعداد و تا حدودی فعالیت دارم. متاهل هستم و مسلمان ( شیعه ) خیلی مذهبی نیستم ولی اعتقاداتی دارم که بهشون پایبند هستم. قصد مهاجرت به آمریکا دارم[/font]

سوالات:

۱. آیا برای شخصی مثل بنده که یک سری مهارت هایی رو از قبل دارم ( با درنظر گرفتن اینکه بخوام با کمترین پول اندوخته برم آمریکا ) و اینکه اینجا شغلم آزاده و کاری بلد هستم ( حقوق بگیر ثابت دولت نیستم )
آیا اونجا مخصوصا جایی مثل آتالانتا میتونم کار کنم؟ ( منظورم اینه که خودم کار راه بندازم ) و یا اینکه باید تا آخر عمر برای شخص دیگری توی فروشگاه ها کار کنم؟
لطفا در پاسخ به این سوال حتما مدت زمان هم ذکر بشه. مثلا عنوان بشه که اگه باید مدتی رو توی فروشگاه ها کار کنم متوسط حدودا چقدر هست؟

شما هر مهارتی داشته باشید یک روز در امریکا به دردتون میخوره، لازمه کار در امریکا

۲. آیا مغازه و ملک تجاری رو باید اجاره کرد؟ چجوریاست؟ آیا مثل ایران شرایط در رو کاری هست؟ ( مثلا توی ایران خیلی از آتلیه دار ها... آتلیه رو توی خونه قرار میدن تا مجبور نشن مغازه خیلی بزرگی رو اجاره کنن )

۳. از اونجایی که من و همسرم مسلمون هستیم و پایبند به دین مبین اسلام آیا اونجا داشتن حجاب برای همسرم ایجاد مشکل نمیکنه؟
نه برای چی باید مشکلی پیش بیاد؟

۴. آیا مخارج زندگی اونقدری بالاست که حتما همسرم مجبور به کار بشه؟
بله
۵. آیا طبق قانون مهاجرین نمیتونن در ادارات دولتی شاغل بشن؟ ( مثلا اداره پلیس )
نه اینطور نیست، همه جا می توانید کار کنید مگر جاهایی که لازمه ش این باشه که متولد امریکا باشید، مثل پست ریاست جمهوری

۶. شاید بهتر بود این سوال رو اول بپرسم منتها آخر میپرسم... آیا توی آمریکا فقط میشه اقامت گرفت یا شهروندی هم میدن؟ شهروندی تفاوتش با ******** چیه؟

شما وقتی گرین کارت بگیرید یعنی حق اقامت دارید، و شما مقیم هستید. اما بعد از 5 سال می توانید برای شهروند شدن اقدام کنید، که تنها تفاوتش با مقیم بودن اینه که به شما پاسپورت امریکایی میدن
ببخشید طولانی شد. خواهشا دوستان کار بلد جواب بدن حتما
پاسخ
تشکر کنندگان: سلام مهاجر ، sam11 ، copol
(2015-07-26 ساعت 14:26)اميربنيامين نوشته:  سلام دوستان . من و همسرم به همراه ۲ فرزندم تصميم كرفتيم براي زندكي بياييم شهر اتلانتا البته تا سال اينده از طريق تركيه ..ميشه لطف كنيد در مورد شرايط زندكي مثلا اجاره خونه ويلايي يا ابارتمان در مناطق خوب و متوسط به بالا ماهي جقدر ميشه و مناطق خوب براي تحصيل مقطع ابتدايي و راهنمايي و خريد خط و موبايل .خريد ماشين و در كل وضعيت اب و هوا و حداقل دستمزد جهت كار ساعتي جقدر هستش .خواهشا دوستاني كه از طريق تركيه اقامت اونجا رو كرفتن .بيشتر ما رو راهنمايي كنند .با تشكر

متوجه نشدم منظورتون از طریق ترکیه چیه
شرایط زندگی:
- اجاره در جاهای متوسط خوب برای خانه یک خواب از ماهی 700 شروع میشه به بالا
- هزینه خورد و خوراک تقریبا ماهی 400 دلار اگر صرفه جویی کنید
- تحصیل بچه ها که مجانی خواهد بود
- آب و هوا هم که بسیار خوب
- حداقل دستمزد هم از ساعت 8 دلار فکر کنم شروع میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، اميربنيامين ، sam11 ، golia
(2015-07-30 ساعت 18:40)Nataliea نوشته:  سلام به همه آتلانتا نشینان عزیز.
من یه سوال بسیار مهم دارم اگه ممکنه کسایی که در موقعیت تحقیق و یا مقایسه ایالتها و حتی شهرها هستند از تجربیات خودشون و نتیجه تحقیقشون با ما شیر بکنند !

از نظر آب و هوا شیکاگو زمستان های بسیار سردی داره
آتلانتا هوای معتدل و فوق العاده تمیزی داره
سوالتون در مورد مقایسه این دو ایالت خیلی سخته، چون فقط کسی میتونه جواب بده که در هر دو ایالت زندگی کرده باشه
اگر بخواهیم اتلانتا رو به شهرای ایران تشبیه کنیم: از نظر حال و هوای مردم شبیه به شیراز
از نظر آب و هوا شبیه شمال ، فوق العاده سرسبز و تمیز
در کل جای خوبیه
لایف استایل مردم خیلی عادیه، زیاد اهل شلوغ بازی نیستن، برای جوان ها شاید کسل کننده باشه، اما خانواده ها دوست خواهند داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، sam11 ، radman87 ، eybaba ، golia ، copol
(2015-08-01 ساعت 11:14)Nataliea نوشته:  
بنده کارشناسی علوم باغبانی شاخه فضای سبز خوندم و 12 سال سابقه کار در شهرداری دارم و مسلط به نرم افزارهای اتوکد و طراحی هستم.بنظر شما من میتونم تو کار تخصصی یا نزدیک به اون کار پیدا کنم. و اصولا کار فضای سبز اونجا چقدر طرفدار داره؟

سوالتون خيلي تخصصيه، من مطمعن نيستم، ولي فكر ميكنم اگر يك رزومه ي خوب درست كنيد شانس خواهيد داشت تا شركت هاي پيمانكار همكاري كنيد، منظورم از رزومه ي خوب فقط سابقه ي كاريتون نيست، منظورم اينه كه از نظر قوائد و شكل و فرم روزمه ي انگليسي هم خيلي خوب و استاندارد باشه. اگر رزومه تون خوب باشه نهايت شايد اينجا فقط لازم باشه يك دوره يك سال و نيمه بريد براي اينكه صرفا يك مدرك تحصيلي هم از امريكا به رزومه تون اضافه كنيد.

حالا اگر از اين طريق نتونستيد كار پيدا كنيد هم اشكال نداره، ميتونيد خوداشتغال بشيد، اينجا ايراني هاي زيادي هستن كه كارهاي ساختماني ميكنن، همشونم با هم در ارتباطن، يكي كار برق انجام ميده، يكي كابينت و الي آخر، و همه براي هم پروژه جديد پيدا ميكنن، شما هم ميتونيد همچين كاري رو در زمينه فضاي سبز انجام بديد.
قطعا از نظر كلاس كاري به پاي كاري كه در ايران داريد نخواهد رسيد، اما به هرحال بعد از يكي دوسال كه انشالله راه افتاديد ميتونيد براي خودتون در آتلانتا هم مثل ايران اسم و رسمي پيدا كنيد.

سلام
میشه لطفا بگید اسم دوره های تخصصی کوتاه مدت در آمریکا چیه ؟ مثلا کسی با داشتن سابقهکاری و مدرک فوق لیسانس یا دکتری در این دوره ها شرکت کنه و سریع مشغول کار در تخصص با فن خودش بشه ؟ ممنون

اگر خیلی ریز تر ذکر می کردید منظورتون چه نوع دوره تخصصی هست بهتر بود.
الان وضعیت اقتصاد امریکا خیلی داره بهتر میشه و از لحاظ شغلی دوباره شروع کردن به نیرو گرفتن، بعید نیست بدون مدرک از امریکا و با همان مدرک ایران بتونید کار بگیرید، به شرط اینکه زبانتون خوب باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، copol
میشه لطفا بگید اسم دوره های تخصصی کوتاه مدت در آمریکا چیه ؟ مثلا کسی با داشتن سابقهکاری و مدرک فوق لیسانس یا دکتری در این دوره ها شرکت کنه و سریع مشغول کار در تخصص با فن خودش بشه ؟ ممنون
[/quote]

الان وضعیت اقتصاد آمریکا خیلی داره بهتر میشه و از لحاظ شغلی دوباره شروع کردن به نیرو گرفتن، بعید نیست بدون مدرک از آمریکا و با همان مدرک ایران بتونید کار بگیرید، به شرط اینکه زبانتون خوب باشه
[/quote]

سلام ، من منظورم این بود مثلا من با داشتن ارشد شیمی آلی بخوام برم یه دوره تخصصی همراه با سرتیفیکیت امریکایی بسیار معتبر مثلا در گرایش تجزیه دستگاهی مواد سمی بگذرونم وبا اون بتونم براحتی در همون تخصص خودم جذب بشم ، حالا بعد از 6 ماه یا یه سال دوره گدروندن که مجبور نباشیم دوباره وارد مقاطع دانشگاهی خاصی بشیم !
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، sam11 ، radman87
(2015-08-16 ساعت 22:29)3rip نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 14:26)اميربنيامين نوشته:  سلام دوستان . من و همسرم به همراه ۲ فرزندم تصميم كرفتيم براي زندكي بياييم شهر اتلانتا البته تا سال اينده از طريق تركيه ..ميشه لطف كنيد در مورد شرايط زندكي مثلا اجاره خونه ويلايي يا ابارتمان در مناطق خوب و متوسط به بالا ماهي جقدر ميشه و مناطق خوب براي تحصيل مقطع ابتدايي و راهنمايي و خريد خط و موبايل .خريد ماشين و در كل وضعيت اب و هوا و حداقل دستمزد جهت كار ساعتي جقدر هستش .خواهشا دوستاني كه از طريق تركيه اقامت اونجا رو كرفتن .بيشتر ما رو راهنمايي كنند .با تشكر

متوجه نشدم منظورتون از طریق ترکیه چیه
شرایط زندگی:
- اجاره در جاهای متوسط خوب برای خانه یک خواب از ماهی 700 شروع میشه به بالا
- هزینه خورد و خوراک تقریبا ماهی 400 دلار اگر صرفه جویی کنید
- تحصیل بچه ها که مجانی خواهد بود
- آب و هوا هم که بسیار خوب
- حداقل دستمزد هم از ساعت ۸ دلار فکر کنم شروع میشه
ممنونم دوست عزيز منظور از طريق تركيه (un) را كفتم
امكان دارد بفرماييد بين هيوستون و اتلانتا براي يك خانواده 4 نفره تازه وارد كدام كزينه بهتر است وجرا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11
(2015-08-16 ساعت 22:41)3rip نوشته:  
(2015-08-01 ساعت 11:14)Nataliea نوشته:  

سلام

الان وضعیت اقتصاد آمریکا خیلی داره بهتر میشه و از لحاظ شغلی دوباره شروع کردن به نیرو گرفتن، بعید نیست بدون مدرک از آمریکا و با همان مدرک ایران بتونید کار بگیرید، به شرط اینکه زبانتون خوب باشه

ممنون از شما 3rip عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip
اگر رزومه تون خوب باشه نهايت شايد اينجا فقط لازم باشه يك دوره يك سال و نيمه بريد براي اينكه صرفا يك مدرك تحصيلي هم از امريكا به رزومه تون اضافه كنيد.

سلام ، من منظورم این بود مثلا من با داشتن ارشد شیمی آلی بخوام برم یه دوره تخصصی همراه با سرتیفیکیت آمریکایی بسیار معتبر مثلا در گرایش " تجزیه دستگاهی مواد سمی " بگذرونم وبا اون بتونم براحتی در همون تخصص خودم جذب بشم ، حالا ممکنه آن دوره ۶ ماه یا یه ساله باشه اما مجبور نیستیم دوباره وارد مقاطع دانشگاهی خاصی مثلا دکتری بشیم!! ویا ازکارهای غیر مرتبط برای چندین سال امرار معاش کنیم !راجع به چنین دوره های تخصصی وشرایط پذیرش آنها دارم می پرسم ؟ با سپاس
پاسخ
سلام دوستان
من میخوام از سن خوزه در کالیفرنیا بیام سمت ایالت جورجیا کدوم شهر رو برای شروع زندگی پیشنهاد میکنید،40 ساله و مجرد هستم اگر کسی از دوستان روم میت میخواد ممنون میشم برام پیغام بگذاره راستی وضعیت آب و هوایی در جورجیا چطوری هست و مناطق سیفش کجاهاست؟ و اکثر ایرانی ها در کدوم مناطق ساکن هستند ممنون میشم دوستان صاحب نظر محبت کنند جواب بدن یا منبعی رو معرفی کنن که بتونم اطلاعات بگیرم آیا اونجا یلو پیچ ایرانی هم داریم؟
با تشکر
پاسخ
(2015-08-18 ساعت 01:15)Nataliea نوشته:  میشه لطفا بگید اسم دوره های تخصصی کوتاه مدت در آمریکا چیه ؟ مثلا کسی با داشتن سابقهکاری و مدرک فوق لیسانس یا دکتری در این دوره ها شرکت کنه و سریع مشغول کار در تخصص با فن خودش بشه ؟ ممنون

[/quote]

سلام ، من منظورم این بود مثلا من با داشتن ارشد شیمی آلی بخوام برم یه دوره تخصصی همراه با سرتیفیکیت آمریکایی بسیار معتبر مثلا در گرایش تجزیه دستگاهی مواد سمی بگذرونم وبا اون بتونم براحتی در همون تخصص خودم جذب بشم ، حالا بعد از ۶ ماه یا یه سال دوره گدروندن که مجبور نباشیم دوباره وارد مقاطع دانشگاهی خاصی بشیم !
[/quote]

همونطور كه گفتم وضعيت اقتصادى امريكا رو به بهبود هست، احتمال اينكه بدون داشتن مدرك از امريكا هم شغل پيدا كنيد خيلى زياد هست (البته در مورد رشته شما را نميدونم) يك خانم و آقا كه از دوستان من هستن به تازگى به آتلانتا اومدن و ظرف كمتر از چهل روز هر دو در شركتهاى معتبر معمارى آتلانتا كار پيدا كردن
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، radman87 ، copol
سلام.
از دوستانی که قصد اومدن به جورجیا رو دارن، اگر کسی دنبال کار فوری و موقت هست که بتونه خرج خورد و خوراک و مسکنشون رو بده (حقیقتش چیزی تهش نمیمونه! ولی از بیکاری و سردرگمی اول مهاجرت بهتره) اینجا یه شرکت بسته بندی شکلات هست که کارگر ساده میگیره با ساعتی 7.5 الی 8 دلار. کار نسبتاً سبکی هست مخصوصاً برای خانمها. در ضمن این شغل فصلی هست و تا حول و حوش کریسمس فراهمه.
Case:2015AS1xxx; DS-260:July10th; Invitation Letter:Nov25th; Interview: Jan8th; Abudhabi; 1 Person; Clear:Apr5th; Visa Issued:Apr 20th;
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، سلام مهاجر ، Nataliea ، behjat ، vmware ، mojgan m ، hamed shayan ، siralex ، rouham ، 3rip ، mohammadrezah ، sam11 ، mehdiyk ، sahar2016 ، golia ، barfi1 ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان