کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2012-08-25 ساعت 22:21)siralex نوشته:  سلام

بببخشید که من بعد از ۱ سال به اینجا برگشتم، راستش تو یک ساله گذشته که به آتلانتا اومده بودیم خیلی‌ سرمون شلوغ بود و اصلا به یاد اینجا نبودم در حالی‌ که خیلی‌ به اینجا مدیون هستیم منو همسرم همیشه به نیکی‌ از مهاجرسرا یاد می‌کنیم که خیلی‌ کمکمون کرد تو مهاجرتمنوم .

ما یک سال هستش که به آتلانتا امدیم ، قبلش به ۸ ۹ تا ایالت رفتیم از کالیفرنیا تا نیویورک، از کالیفرنیا خیلی‌ خوشمون آمدن ولی‌ با مقایسه با آتلانتا که انتخاب دومومن بود آتلانتا رو انتخاب کردیم و الانم خیلی‌ راضی‌ هستیم از اینجا. اینجا یه مرکز شهر داره خوب که زیاد جای خوبی‌ واسه زندگی‌ نیست ولی‌ شهر به سمت شمال گسترش پیدا می‌کنه به ترتیب میدتون که قسمت اداری هستش باک هید که تقریبا گرون‌ترین جای آتلانتا هستش منطقه بعدی سندیسپرینگس هستش که آخرین منطقه آتلانتا هستش که با زیپ کد آتلانتا شناخته می‌شه و تقریبا منطقه خوبی‌ برای زندگی‌ هستش با اجارهای مناسب.تراکم ایرانیها تو شهرای بعدی که خیلی‌ بهم نزدیکن هستش که رزول، الفرتا، مرریتا، اینجا سیاه پوست زیاد هستش ولی‌ همینطور که به شمال میری(رزول و الفرتا ) خیلی‌ کمترن ولی‌ به نظر من این هیچ نکته مثبت یا منفی‌ من توش نمی‌بینم بخاطر اینه که خوب انسان به رنگ پستش ارزش پیدا نمی‌کنه بلکه به کردارش، ما تو یکساله گذشته هیچ مشگلیب هیچ کسی‌ نداشتیم البته این بستگی به محل زندگی‌ شما داره اینجا هم مثل تمام دنیا محل بد هم داره که خوب رفتارا یکم باید زننده تر باشه. یه شهرِ نسبتا مذهبی‌ هستش با کلیساهای بسیار، خیلی‌ سرسبزه ، زمستنش زیاد سرد نیست به ندرت میگن برف میدتبستنش تا امروز که تقریبا داره تموم می‌شه فقط ۲ یا ۳ هفته خیلی‌ گرم داشت بارون خیلی‌ میاد یعنی‌ همین الان که تابستون هفته ۲ یا ۳ روز بارون میاد. و اما موضوع مهم کار من فکر می‌کنم این یه موقعیت کاملا نسبی‌ هستش که بستگی به خیلی‌ چیزا داره تخصص و توانایی و مهمتر از همه انتظارت ولی‌ اینجا من خیلیهرو میبینم که کارای خوبی‌ تاپ کمتر از ۲ یا ۳ ماه پیدا کردن خیلی‌‌ها هم میشناسم که بد از ۲ یا ۳ سال هنوز پأئین‌ترین کارهارو میکنن.آدمهای بسیار مهربونی داره که اصلا به ایالتهای شمالی قابل مقایسه نیستن. دولت برای زبان خوندن خیلی‌ کمک می‌کنه کلاس زیادی واسه زبان هست که رایگان تو کلیساها و مدارس دلتیبرگزر می‌شه همینطور تو کالج‌های خوب میتونی‌ زبان بخونین با ماهی‌ ۸۰ دلار، تو دانشگاها هم خیلی‌ کمک می‌کنه. مترو فقط تا سندی سپرینگس اومده و بعد از اون با اتوبوس می‌شه رفت و آمد کرد که البته اصلا نمی‌شه روش حسابی‌ باز کرد چون بعضی‌ موقعها ۴۰ دقیقه طول میکش که اتوبوس بیاد. قیمت آپارتمان هم بستگی داره به محل ولی‌ جای نسبتا خوب می‌شه با ۸۰۰ تا ۹۰۰ تا می‌شه یه ۲ خواب تو یه محل نسبتا خوب گرفت. دیگه من چیزی به ذهنم نمیرسه ولی‌ اگه سوالی دارید من در خدماتتون هستم و خوشحال میشم که بتونم کمکتون کنم برای همهٔ شما آرزوی موفقیت می‌کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: salar5452 ، behi.v ، hedyhoney ، ارشان۲۰۱۵ ، behjat ، smhh7441 ، Nataliea
سلام دوست عزیز
من 2015 لاتاری قبول شدم و کارهای ثبت نام رو انجام دادم اما هنوز شهر یا ایالتی رو برای زندگی انتخاب نکردم میشه لطف کنید بیشتر موضوع رو بشکافید و در مورد جورجیا آتلانتا توضیح بدید چه کاری پیدامیشه کرد که مناسب سن آدم باشه .آیا من ابتدا تنها بیام بهتره یا اینکه با خانواده ام بیام .من هیچ اطلاعاتی در مورد آمریکا ندارم مطالبی رو در این سایت خوندم خیلی ها منفی گرا بودند و بعضی ها مثبت شما نظرتون در مورد شهری که هستید چیه . ایران کجا زندگی می کردید الان در کدام محله جورجیا هستید .آیا من به محض ورود به آن شهر میتونم از کسی کمک بگیرم یا نه آیا به ایرانیان مقیم آن شهر ممیشه اعتماد کرد .آخه یه نفر نوشته بود ایرانی رو دیدی روت رو برگردون من نفهمیدم منظور آن شخص چیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .من ۲۰ روز دیگه دارم میرم اتلانتا کسی هست که به مدت ۱ هفته به من کمک کنه .و یه وقتی برای من بزاره .البته نمیخوام مجانی کمکم کنه .
اکه کسی میتونه کمکی کنه .لطفا یه پیغام خصوصی بزاره ،فقط هر چی سریعتر چون وقت ندارم .با تشک
ر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-13 ساعت 01:04)ravage0ftime نوشته:  سلام .من ۲۰ روز دیگه دارم میرم اتلانتا کسی هست که به مدت ۱ هفته به من کمک کنه .و یه وقتی برای من بزاره .البته نمیخوام مجانی کمکم کنه .
اکه کسی میتونه کمکی کنه .لطفا یه پیغام خصوصی بزاره ،فقط هر چی سریعتر چون وقت ندارم .با تشک
ر

سلام دوست عزیز
شما برنده لاتاری هستید یا پذیرش دانشگاه گرفتید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-11 ساعت 23:31)h.s1347 نوشته:  سلام دوست عزیز
من 2015 لاتاری قبول شدم و کارهای ثبت نام رو انجام دادم اما هنوز شهر یا ایالتی رو برای زندگی انتخاب نکردم میشه لطف کنید بیشتر موضوع رو بشکافید و در مورد جورجیا آتلانتا توضیح بدید چه کاری پیدامیشه کرد که مناسب سن آدم باشه .آیا من ابتدا تنها بیام بهتره یا اینکه با خانواده ام بیام .من هیچ اطلاعاتی در مورد آمریکا ندارم مطالبی رو در این سایت خوندم خیلی ها منفی گرا بودند و بعضی ها مثبت شما نظرتون در مورد شهری که هستید چیه . ایران کجا زندگی می کردید الان در کدام محله جورجیا هستید .آیا من به محض ورود به آن شهر میتونم از کسی کمک بگیرم یا نه آیا به ایرانیان مقیم آن شهر ممیشه اعتماد کرد .آخه یه نفر نوشته بود ایرانی رو دیدی روت رو برگردون من نفهمیدم منظور آن شخص چیه
سلام دوست عزیز
تبریک میگم بابت پذیرش شما در این قرعه کشی.
به نظر بنده شما با توجه به وضعیتی که ذکر کردید در وحله اول باید وقت بیشتری بذارید و بیشتر مطالب در مورد اون ایالتهایی که مد نظر شماست رو مطالعه بفرمایید.ضمن اینکه در نظر بگیرید که چه آیتم هایی برای انتخاب مد نظر شماست مثلا آب و هوا؟ مناطق تفریحی؟ وضعیت کار و کسب در آمد؟ ویا هزینه؟ وامثالهم...
سوالاتی که شما در ابتدا داشتید متاسفانه خیلی پراکنده بودند و نمیتوان به آنها جوابهای کامل داد. ضمن اینکه شما حتما باید با تمام کسانی که به عنوان خانواده شما ویزا دریافت نموده اند قبل از انقضای تاریخ قید شده به خاک آمریکا وارد شوید.
و باز داستان اون فیلی که چند نفر در تاریکی اون رو لمس کردند و هر کدام در موردش نظری دادند که خودتون بهتر میدونید. اینه که اول شما باید جواب سوالهای بالا رو به خودتون بدید بعد در مورد مکانش تحقیق و تفحص کنید و بعد تصمیم بگیرید چون با خانواده گرامی تون میخواید تشریف بیارید.
بله این ایالت از چند لحاظ مهم، میتونه بهترین انتخاب باشه : آب و هوا،درصد مالیات و نسبتا کم بودن هزینه اقامت و خورد و خوراک ،آرام و امن بوذن محیط و مردم ،کمی مذهبی بودن نسبت به بقیه ایالات و همه اینها، بخصوص برای خانواده همچنین برای تازه واردینی مثل من و شما. البته به یاد داشته یاشید که این نظر بنده هست و تصمیم گیرنده شمایید.باز هم در خدمت شما وسایر دوستان هستم.
با آرزوی موفقیت .
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، smhh7441 ، Nataliea ، copol
(2014-08-15 ساعت 08:34)aabetin نوشته:  
(2014-08-13 ساعت 01:04)ravage0ftime نوشته:  سلام .من ۲۰ روز دیگه دارم میرم اتلانتا کسی هست که به مدت ۱ هفته به من کمک کنه .و یه وقتی برای من بزاره .البته نمیخوام مجانی کمکم کنه .
ر

سلام دوست عزیز
سلام . براي گرفتن گرين كارت ميام اتلانتا . شما در اتلانتا هستي . چند وقت ؟ در كدام منطقه ؟ ميتوني كمكي كني به من ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-16 ساعت 00:02)ravage0ftime نوشته:  
ر

سلام دوست عزیز
سلام . براي گرفتن گرين كارت ميام اتلانتا . شما در اتلانتا هستي . چند وقت ؟ در كدام منطقه ؟ ميتوني كمكي كني به من ؟
سلام مجدد
بنده بمدت یکسال و اندی هست که در کنسا زندگی میکنم،و متاسفانه چون هم کار میکنم وهم مدرسه میرم فقط میتونم در حد راهنمایی و مشاوره در کارهاتون به شما کمک کنم.اگه مایل بودید در خدمتتون هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-18 ساعت 08:26)aabetin نوشته:  
ر

سلام دوست عزیز
سلام مجدد
بنده بمدت یکسال و اندی هست که در کنسا زندگی میکنم،و متاسفانه چون هم کار میکنم وهم مدرسه میرم فقط میتونم در حد راهنمایی و مشاوره در کارهاتون به شما کمک کنم.اگه مایل بودید در خدمتتون هستم.
کسی رو میشتاسی که برای من یه خونه اجاره کنه و یه خط موبایل بخره .من ۵ سپتامبر میرسم اتلانتا و به یه خط همراه خیلی نیاز دارم ،به نظرت من چه کار کنم ؟ممنون میشم کمک کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-01 ساعت 16:03)یاسان نوشته:  سلام دوستان، من یه سوال دارم ، منظور شما از کار چیه ؟هر کاری؟ مثلا کار در رستوران یا منظور شما کاری در رابطه با رشته درسی یا شغلی خودتونه؟
آیا با کار کردن در یه رستوران می شه از پس مخارج در اومد البته برای یه زندگی معمولی؟
آیا با اجاره کردن یه رستوران (می گن با 1200 دلار ) می شه در آمد متوسطی ایجاد کرد؟

اگه همخانه داشته باشی و در جای ارزان شهر زندگی کنی البته بسته به اینکه کدام شهر، نه سانفرانسیسکو!!، و کارت جوری باشه ماشین لازم نداشته باشی، آره میشه.
مخصوصا که تو رستوران کار کنی علیرغم تمام بدی هاش ممکنه هزینه غذات خیلی کم یا حتی ارزان بیوفته. البته آدم مریض میشه هی غذای چرب و چیلی رستوران بخوره هاا از من گفتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: smhh7441 ، hamed shayan ، golia ، copol
(2014-08-19 ساعت 00:38)ravage0ftime نوشته:  
ر

سلام دوست عزیز
سلام مجدد
کسی رو میشتاسی که برای من یه خونه اجاره کنه و یه خط موبایل بخره .من ۵ سپتامبر میرسم اتلانتا و به یه خط همراه خیلی نیاز دارم ،به نظرت من چه کار کنم ؟ممنون میشم کمک کنی.
برای چه مدت میخوای اقامت داشته باشی؟ و کجا؟ و چه ساعت از 5 سپتامبر میرسید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-19 ساعت 05:55)aabetin نوشته:  
(2014-08-15 ساعت 08:34)aabetin نوشته:  سلام دوست عزیز
سلام مجدد
براي ٦ماه .يه جاي تقريبا خوبش .ولي امكان داره در منطقه اتلانتا ga 30339. Vinings خونه بمدت ٦ ماه اجاره كنم
اون منطقه رو ميشناسي ؟ من ساعت ٢:٣٠ ميرسم با پرواز لوفتانزا .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-20 ساعت 00:15)ravage0ftime نوشته:  
(2014-08-16 ساعت 00:02)ravage0ftime نوشته:  سلام . براي گرفتن گرين كارت ميام اتلانتا . شما در اتلانتا هستي . چند وقت ؟ در كدام منطقه ؟ ميتوني كمكي كني به من ؟
سلام مجدد

براي ٦ماه .يه جاي تقريبا خوبش .ولي امكان داره در منطقه اتلانتا ga 30339. Vinings خونه بمدت ٦ ماه اجاره كنم
نه متاسفانه من اون منطقه رو نمیشناسم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-21 ساعت 18:54)aabetin نوشته:  
(2014-08-18 ساعت 08:26)aabetin نوشته:  سلام مجدد

نگفتي كه .كسي رو ميشناسي كه يه كم به من كمك كنه ،
توي اين سايت كسي نيست كه يه كمكي به ادم بده ،?
پاسخ
تشکر کنندگان:
جان ravage0ftime

میدونم که داری میایی و بدجوری استرس داری اما خوب دوست من، بزور که اینجا نمیشه از کسی کمک گرفت.
یا کسی از آتلانتا نیست یا اگه هم هست در این موردی که شما کمک خواستی نمیتونه احتمالا کمکی کنه و اصلا نمیخواد. بزور که نمیشه مردم رو مجبور کرد.
خداییش من با 1600 ارسال و و عضویت از سال 2011 اینقدر از مهاجرسرا توقع ندارم که شما که همین ماه پیش آمدی و ده پست زدی و همش هم تقاضای کمک فوری بوده داری.
اصلا قصد جسارت ندارم اما خوب الان که داری میایی به سلامتی آمریکا، بذار یک تجربه ای رو از خودم باهاش شیر کنم.
اینجا به اندازه یک دهم ایران هم نمیشه از هیشکی انتظار کمک داشت. نه کمک پولی ها فکر کنی؟ نه، حتی همین کمک زبانی، اینکه دو کلمه مثلا بهت بشینه بگه که این خونه رو اینجوری بگیر یا فلان کار رو به این صورت بکن.
مردم اینجا اینطوری هستن و ایرانیها هم متاسفانه بخاطر استعداد بی نظیرشون در اداپت شدن با جامعه خارجی، اکثر ولی نه همه مثل اینا شدن.
همه این برنامه ها سر من هم آمده. آخرش به این نتیجه رسیدم که باید آستین رو بالا زد و آدم خودش کار رو بکنه تا اینکه منتظر کمک این و اون باشه.
مثلا بری به سایت Couchsurfing.com یا چه بگم قسمت دوستیابی سایت Craigslist شهر آتلانتا یا خلاصه ازین سایتها و سعی کنی با محلی ها تماس بگیری و سوالاتت رو بپرسی. بلکه کسی جواب داد.
من بعد از این همه سال که اینجا تو مهاجرسرام، سر و تهش فکر کنم (مطمئن نیستم) شش هفت بار به دیگر اعضا بخاطر اینکه نوشته بودن که در زمینه آی تی کار میکنن یا در ایالتی هستن که خیلی دوست دارم مهاجرت کنم از فلوریدا به اونجا، پیام زدم که مثلا از این کار آی تی ات به ما بگو که در آن چطوره یا چه مدرکی میخوان یا مثلا این ایالت و شهری که هستی این شرایط مد نظر من رو داره یا نه.
باور کن جواب ندادن... زور که نیست. چه میشه کرد.
من اگه فکر میکنم که اونا کار درستی نکردن، باید در مسیر کمک کردن به بقیه که بهش اعتقاد دارم، راسخ تر هم بشم با این رفتارها.
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، ParsTrader ، اریوبرزن ، SadMan ، A2000 ، golia ، copol
(2014-08-23 ساعت 23:37)ravage0ftime نوشته:  
(2014-08-21 ساعت 18:54)aabetin نوشته:  
(2014-08-19 ساعت 00:38)ravage0ftime نوشته:  کسی رو میشتاسی که برای من یه خونه اجاره کنه و یه خط موبایل بخره .من ۵ سپتامبر میرسم اتلانتا و به یه خط همراه خیلی نیاز دارم ،به نظرت من چه کار کنم ؟ممنون میشم کمک کنی.

نگفتي كه .كسي رو ميشناسي كه يه كم به من كمك كنه ،
توي اين سايت كسي نيست كه يه كمكي به ادم بده ،?
دوست من
اگه قصد داشته باشی در کنسا اقاکت کنی (جایی که من یکسال ونیمه هستم و خیلی هم ازش راضی ام) من میتونم به شما کمک کنم .البته اینو بگم که من زبان انگلیسیم هنوز خوب نیست ولی چون چند تا خانواده ایرانی در بدو ورود کمکم کردند منم سعی میکنم تا اونجایی که از دستم بر بیاد کمک کنم و انتظار هیچ چیزی هم از شما ندارم.
اصلا هم نگران نباش اگه خودت خوب باشی همه چی همونجور که میخوای پیش میره.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed shayan

کاربران در حال بازدید این موضوع: