کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2014-05-30 ساعت 20:24)georgia1 نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 14:41)rzjrh نوشته:  بالاخره ويزامون صادر شد و فعلاً منتظر كارهاي آي او ام هستيم كه اونم فكر كنم 3 الي 4 ماهي طول بكشه تا بياييم. در يكي از فرمها از ما سوال كرده بود كه آدرس بهشون بديم كه من تنها آدرسي كه داشتم از همين جورجيا بود منطقه فايت وايل - و احتمالا در همان منطقه يا در مناطق نزديك آن برامون خونه ميگيرند دوستان كسي از اين منطقه فايت ويل Fayetteville اطلاعي داره چه جور جايي هست؟ ممنون ميشم

با درود بر شما، معذرت می خوام امکان داره بفرمایید آی او ام چی هست؟؟؟

دوست عزیز اول ببخشید که خیلی دیر جواب دادم چون ما تغییر مسیر دادیم و قرار است به دالاس در ایالت تگزاس بریم دیگه معمولاً تایپیک آتلانتا را باز نمیکنم.
آی او ام (IOM) همان سازمان بین المللی مهاجرت است که این سازمان در تهیه بلیط مسافرت ما به آمریکا به ما کمک میکند و هزینه این بلیط ها را شش ماه بعد از رسیدن ما به آمریکا به صورت قسط وار از ما پس میگیرند
به دنبال یک زندگی خوبترBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: georgia1 ، msar
(2014-08-24 ساعت 05:11)yami نوشته:  جان ravage0ftime

میدونم که داری میایی و بدجوری استرس داری اما خوب دوست من، بزور که اینجا نمیشه از کسی کمک گرفت.
یا کسی از آتلانتا نیست یا اگه هم هست در این موردی که شما کمک خواستی نمیتونه احتمالا کمکی کنه و اصلا نمیخواد. بزور که نمیشه مردم رو مجبور کرد.
خداییش من با 1600 ارسال و و عضویت از سال 2011 اینقدر از مهاجرسرا توقع ندارم که شما که همین ماه پیش آمدی و ده پست زدی و همش هم تقاضای کمک فوری بوده داری.
اصلا قصد جسارت ندارم اما خوب الان که داری میایی به سلامتی آمریکا، بذار یک تجربه ای رو از خودم باهاش شیر کنم.
اینجا به اندازه یک دهم ایران هم نمیشه از هیشکی انتظار کمک داشت. نه کمک پولی ها فکر کنی؟ نه، حتی همین کمک زبانی، اینکه دو کلمه مثلا بهت بشینه بگه که این خونه رو اینجوری بگیر یا فلان کار رو به این صورت بکن.
مردم اینجا اینطوری هستن و ایرانیها هم متاسفانه بخاطر استعداد بی نظیرشون در اداپت شدن با جامعه خارجی، اکثر ولی نه همه مثل اینا شدن.
همه این برنامه ها سر من هم آمده. آخرش به این نتیجه رسیدم که باید آستین رو بالا زد و آدم خودش کار رو بکنه تا اینکه منتظر کمک این و اون باشه.
مثلا بری به سایت Couchsurfing.com یا چه بگم قسمت دوستیابی سایت Craigslist شهر آتلانتا یا خلاصه ازین سایتها و سعی کنی با محلی ها تماس بگیری و سوالاتت رو بپرسی. بلکه کسی جواب داد.
من بعد از این همه سال که اینجا تو مهاجرسرام، سر و تهش فکر کنم (مطمئن نیستم) شش هفت بار به دیگر اعضا بخاطر اینکه نوشته بودن که در زمینه آی تی کار میکنن یا در ایالتی هستن که خیلی دوست دارم مهاجرت کنم از فلوریدا به اونجا، پیام زدم که مثلا از این کار آی تی ات به ما بگو که در آن چطوره یا چه مدرکی میخوان یا مثلا این ایالت و شهری که هستی این شرایط مد نظر من رو داره یا نه.
باور کن جواب ندادن... زور که نیست. چه میشه کرد.
من اگه فکر میکنم که اونا کار درستی نکردن، باید در مسیر کمک کردن به بقیه که بهش اعتقاد دارم، راسخ تر هم بشم با این رفتارها.
موفق باشی

ضمن تاييد حرفهاى دوستمون من هم اينو اضافه كنم من به شخصه از كمك كردن به دوستان تازه وارد نا اميد شدم.
هيچوقت به خاطر هيچكدوم از كارهايى كه انجام دادم از كسى انتظار نداشتم، وقتى اومدم آتلانتا رفتم پيش داييم و ايشون خيلى به پيشرفت من كمك كردن، وقتى خواستم ازشون جدا شم و مستقل زندگى كنم پرسيدم چطور ميتونم لطفشون رو جبران كنم، گفتند همينكه به كسانى كه شرايط خودت رو در بدو ورود به امريكا داشتن كمك كنى جبران كردى
من هم همينكارو كردم ، در حد توانم تا قبل از اينكه دوستان بيان امريكا از طريق وايبر و اسكايپ راهنماييشون مى كردم و وقتى به امريكا ميومدن سعى ميكردم در حد كارهاى پيش و پا افتاده مثل گرفتن سوشال سكيوريتى نامبر و گرفتن گواهينامه و سيمكارت كمكشون كنم، دوستانى كه اينجا گواهينامه گرفتن ميدونن صفهاى طولانى DMV چجوريه و ميدونن كه اگر بخواى حضورى و بدون نوبت قبلى برىد امتحان رانندگى بديد بايد صبح زود قبل از باز شدن DMV اونجا حضور داشته باشيد.
همه ى اينكارها رو كردم، هيچ انتظارى نداشتم، چون در واقع داشتم براى خودم دوستان جديدى پيدا مى كردم، اما از تمام اون آدمهايى كه اومدن و الان اينجا جا افتان حتى يكنفرشون هم يادى از ما نمى كنند، انتظار ندارم زنگ بزنن حالمو بپرسن، ولى انتظار دارم وقتى زنگ ميزنم كه حالشونو بپرسم يا عيد رو تبريك بگم حداقل جواب بدن.
همون دوستانى كه شب و نصفه شب از ايران زنگ ميزدن و وقتى هم اومدن اينجا اصلا توجه نميكردن كه ما سر كار ميريم يا نميريم، آيا استراحت آخر هفته نياز داريم يا نداريم، حالا كه جا افتادن مارو يادشون نمياد، همه هم گوشياشون خراب شده بوده و توى موبايل جديدشون شماره ى مارو ندارن.
بگذريم، راست ميگن ايرانى هاى امريكا بد هستند و به هموطناشون كمك نمى كنند، ولى هيچكس اون سمت قضيه رو نميبينن كه كيا مارو بد كردن، ما از اول بى احساس و بد نبوديم، دوستان بى معرفت انگيزه رو از ما گرفتند.
نديد و نشاخته كسى رو قضاوت نميكنم، ولى تر و خشك باهم ميسوزه، به شخصه ديگه ترجيح ميدم وقتى كه براى دوستان تازه وارد ميزاشتم رو براى خودم و استراحت و تفريح خودم بزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، 2013selectee ، اریوبرزن ، SadMan ، اشکان خان ، rbrb-2015 ، amir989 ، itex ، idn ، msar ، Danoosh ، مير منصور ، A2000 ، golia ، copol
(2014-09-01 ساعت 23:24)3rip نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 05:11)yami نوشته:  جان ravage0ftime

میدونم که داری میایی و بدجوری استرس داری اما خوب دوست من، بزور که اینجا نمیشه از کسی کمک گرفت.
یا کسی از آتلانتا نیست یا اگه هم هست در این موردی که شما کمک خواستی نمیتونه احتمالا کمکی کنه و اصلا نمیخواد. بزور که نمیشه مردم رو مجبور کرد.
خداییش من با 1600 ارسال و و عضویت از سال 2011 اینقدر از مهاجرسرا توقع ندارم که شما که همین ماه پیش آمدی و ده پست زدی و همش هم تقاضای کمک فوری بوده داری.
اصلا قصد جسارت ندارم اما خوب الان که داری میایی به سلامتی آمریکا، بذار یک تجربه ای رو از خودم باهاش شیر کنم.
اینجا به اندازه یک دهم ایران هم نمیشه از هیشکی انتظار کمک داشت. نه کمک پولی ها فکر کنی؟ نه، حتی همین کمک زبانی، اینکه دو کلمه مثلا بهت بشینه بگه که این خونه رو اینجوری بگیر یا فلان کار رو به این صورت بکن.
مردم اینجا اینطوری هستن و ایرانیها هم متاسفانه بخاطر استعداد بی نظیرشون در اداپت شدن با جامعه خارجی، اکثر ولی نه همه مثل اینا شدن.
همه این برنامه ها سر من هم آمده. آخرش به این نتیجه رسیدم که باید آستین رو بالا زد و آدم خودش کار رو بکنه تا اینکه منتظر کمک این و اون باشه.
مثلا بری به سایت Couchsurfing.com یا چه بگم قسمت دوستیابی سایت Craigslist شهر آتلانتا یا خلاصه ازین سایتها و سعی کنی با محلی ها تماس بگیری و سوالاتت رو بپرسی. بلکه کسی جواب داد.
من بعد از این همه سال که اینجا تو مهاجرسرام، سر و تهش فکر کنم (مطمئن نیستم) شش هفت بار به دیگر اعضا بخاطر اینکه نوشته بودن که در زمینه آی تی کار میکنن یا در ایالتی هستن که خیلی دوست دارم مهاجرت کنم از فلوریدا به اونجا، پیام زدم که مثلا از این کار آی تی ات به ما بگو که در آن چطوره یا چه مدرکی میخوان یا مثلا این ایالت و شهری که هستی این شرایط مد نظر من رو داره یا نه.
باور کن جواب ندادن... زور که نیست. چه میشه کرد.
من اگه فکر میکنم که اونا کار درستی نکردن، باید در مسیر کمک کردن به بقیه که بهش اعتقاد دارم، راسخ تر هم بشم با این رفتارها.
موفق باشی

ضمن تاييد حرفهاى دوستمون من هم اينو اضافه كنم من به شخصه از كمك كردن به دوستان تازه وارد نا اميد شدم.
هيچوقت به خاطر هيچكدوم از كارهايى كه انجام دادم از كسى انتظار نداشتم، وقتى اومدم آتلانتا رفتم پيش داييم و ايشون خيلى به پيشرفت من كمك كردن، وقتى خواستم ازشون جدا شم و مستقل زندگى كنم پرسيدم چطور ميتونم لطفشون رو جبران كنم، گفتند همينكه به كسانى كه شرايط خودت رو در بدو ورود به امريكا داشتن كمك كنى جبران كردى
من هم همينكارو كردم ، در حد توانم تا قبل از اينكه دوستان بيان امريكا از طريق وايبر و اسكايپ راهنماييشون مى كردم و وقتى به امريكا ميومدن سعى ميكردم در حد كارهاى پيش و پا افتاده مثل گرفتن سوشال سكيوريتى نامبر و گرفتن گواهينامه و سيمكارت كمكشون كنم، دوستانى كه اينجا گواهينامه گرفتن ميدونن صفهاى طولانى DMV چجوريه و ميدونن كه اگر بخواى حضورى و بدون نوبت قبلى برىد امتحان رانندگى بديد بايد صبح زود قبل از باز شدن DMV اونجا حضور داشته باشيد.
همه ى اينكارها رو كردم، هيچ انتظارى نداشتم، چون در واقع داشتم براى خودم دوستان جديدى پيدا مى كردم، اما از تمام اون آدمهايى كه اومدن و الان اينجا جا افتان حتى يكنفرشون هم يادى از ما نمى كنند، انتظار ندارم زنگ بزنن حالمو بپرسن، ولى انتظار دارم وقتى زنگ ميزنم كه حالشونو بپرسم يا عيد رو تبريك بگم حداقل جواب بدن.
همون دوستانى كه شب و نصفه شب از ايران زنگ ميزدن و وقتى هم اومدن اينجا اصلا توجه نميكردن كه ما سر كار ميريم يا نميريم، آيا استراحت آخر هفته نياز داريم يا نداريم، حالا كه جا افتادن مارو يادشون نمياد، همه هم گوشياشون خراب شده بوده و توى موبايل جديدشون شماره ى مارو ندارن.
بگذريم، راست ميگن ايرانى هاى امريكا بد هستند و به هموطناشون كمك نمى كنند، ولى هيچكس اون سمت قضيه رو نميبينن كه كيا مارو بد كردن، ما از اول بى احساس و بد نبوديم، دوستان بى معرفت انگيزه رو از ما گرفتند.
نديد و نشاخته كسى رو قضاوت نميكنم، ولى تر و خشك باهم ميسوزه، به شخصه ديگه ترجيح ميدم وقتى كه براى دوستان تازه وارد ميزاشتم رو براى خودم و استراحت و تفريح خودم بزارم.

آخر کلام رو گفتی دوست عزیز.
من واقعیتش حتی انتظار این رو ندارم که به تلفن من جواب بدن (که خوب معمولا من ارتباظم رو حفظ نمیکنم) یا به من زنگ بزنن و حالی از من بپرسن.
اما
یک خواهش از همشون میکنم که این همه وقتی که با هم گذاشتیم و اینقدر شما خوشحال شدی که راهنمایی ت کردیم، یک لطفی در حق بقیه بکن و وقتی جا افتادی، ایمیلی یا تلفنی به من بگو که وضع آنجایی که هستی چطور هست که من این تجربیات رو به بقیه که با من تماس میگیرن اطلاع بدم.
دریغ از یـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک نفر!! که بعدا زنگ بزنه بگه، نهایتا من رفتم فلان جا و اینجا اینجوری شد و خوبه یا بده.
ظاهرا همه ایرانیها اینجا دو راه بیشتر ندارن!

1- یا بعد از سه ساعت صحبت تلفنی که شما با این وضع زبان و عدم تخصص و 3 هزار دولار تو جیب سه هفته هم نمیتونی لس آنجلس دوام بیاری و هوم لس میشی و ... باز میرن میکوبن میرن لس آنجلس! بالاخره جذبه نان سنگک و پنیر تبریز و گژژ اصفهانی که اونجا هست، چیزی نیست که ازش بشه گذشت!!

2- یا میرن یک جایی که ایرانی نباشه و تنها خودشون یک معرف فرهنگ غنی ایرانی باشن!! و مبادا کس دیگه ای بیاد و ذهنیت مردم اونجا رو بر علیه ایرانیها خراب کنه! چیزی که اینا به سختی در این یکی دو ماهه ساختن! و البته به همین دلیل هم نمیخوان نه من نه کس دیگه ای بدونه که کجا هستن و اونجا خوبه یا بد.
پاسخ
سلام دوستان
من تا یک هفته دیگه دارم میام اتلانتا قرار تو یه شهر بنام sweeny مستقر بشم میخوام بدونم کسی اطلاعاتی در باره این شهر داره
ممنون میشم اگه لطف کنین جواب بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
ســـلام
از دوستان کسی هست که در (( ســــاوانا )) ساکن باشه؟
In Pursuit of US
Soroush
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان - من رضا هستم و تا چند هفته آینده برای ویزای نامزدی اقدام میکنم - نامزدم 10 سال هست که اتلانتا زندگی می کنه و دو تا پسرهاش هم اونجا دانشجو هستند اگر سوالی داشتین می تونم بپرسم و راهنمائیتون کنم
ارسال مدارک 11 می 2015 به USCIS , دریافت رسیپت نامبر 21 می و 22 جون approved Cool دریافت ایمیل کیس نامبر 3 اگوست - وقت مصاحبه 18 نوامبر آنکارا
Follow your dreams , don't give up
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، tatil ، msar ، barfi1
(2014-08-24 ساعت 08:52)aabetin نوشته:  
(2014-08-23 ساعت 23:37)ravage0ftime نوشته:  
(2014-08-21 ساعت 18:54)aabetin نوشته:  
(2014-08-20 ساعت 00:15)ravage0ftime نوشته:  
(2014-08-19 ساعت 05:55)aabetin نوشته:  برای چه مدت میخوای اقامت داشته باشی؟ و کجا؟ و چه ساعت از 5 سپتامبر میرسید؟
براي ٦ماه .يه جاي تقريبا خوبش .ولي امكان داره در منطقه اتلانتا ga 30339. Vinings خونه بمدت ٦ ماه اجاره كنم
اون منطقه رو ميشناسي ؟ من ساعت ٢:٣٠ ميرسم با پرواز لوفتانزا .
نه متاسفانه من اون منطقه رو نمیشناسم .
نگفتي كه .كسي رو ميشناسي كه يه كم به من كمك كنه ،
توي اين سايت كسي نيست كه يه كمكي به ادم بده ،?
دوست من
اگه قصد داشته باشی در کنسا اقاکت کنی (جایی که من یکسال ونیمه هستم و خیلی هم ازش راضی ام) من میتونم به شما کمک کنم .البته اینو بگم که من زبان انگلیسیم هنوز خوب نیست ولی چون چند تا خانواده ایرانی در بدو ورود کمکم کردند منم سعی میکنم تا اونجایی که از دستم بر بیاد کمک کنم و انتظار هیچ چیزی هم از شما ندارم.
اصلا هم نگران نباش اگه خودت خوب باشی همه چی همونجور که میخوای پیش میره.

سلام
ممكنه شرايط زندكي در كنسا را توضيح بدهيد و مي دانيد خانه مناسب در يك جاي خوب اجاره اش جقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Danoosh ، barfi1
دوستان اگر کسانیکه علاقمند به کار پوست ( پاکسازی و جوانسازی و ... ) هستند می تونم اگر هنوز ایران یا آمریکا _ خصوصا اتلانتا ) هستند راهنمائیشون کنم یک درامدی داشته باشند
ارسال مدارک 11 می 2015 به USCIS , دریافت رسیپت نامبر 21 می و 22 جون approved Cool دریافت ایمیل کیس نامبر 3 اگوست - وقت مصاحبه 18 نوامبر آنکارا
Follow your dreams , don't give up
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، msar ، hamed shayan
(2015-04-30 ساعت 11:36)bard نوشته:  دوستان اگر کسانیکه علاقمند به کار پوست ( پاکسازی و جوانسازی و ... ) هستند می تونم اگر هنوز ایران یا آمریکا _ خصوصا اتلانتا ) هستند راهنمائیشون کنم یک درامدی داشته باشند
سلام من لیسانس مامایی هستم و تازه دوره بوتاکس ، مزوتراپی ،لیفت بانخ و لیپولیز را گذرانده بنظر میرسد تا اذرماه 94 ایران باشم و بعد اتلانتا بیام در حال حاضر روی زبان فوکوس کردم .خوشحال میشوم اگر مرا راهنمایی کنید تا کاری را انجام بدم که صحیح تر و عاقلانه تر باشد و برای اینده ام در امریکا مفید واقع شود. ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 22:21)siralex نوشته:  سلام

بببخشید که من بعد از ۱ سال به اینجا برگشتم، راستش تو یک ساله گذشته که به آتلانتا اومده بودیم خیلی‌ سرمون شلوغ بود و اصلا به یاد اینجا نبودم در حالی‌ که خیلی‌ به اینجا مدیون هستیم منو همسرم همیشه به نیکی‌ از مهاجرسرا یاد می‌کنیم که خیلی‌ کمکمون کرد تو مهاجرتمنوم .

ما یک سال هستش که به آتلانتا امدیم ، قبلش به ۸ ۹ تا ایالت رفتیم از کالیفرنیا تا نیویورک، از کالیفرنیا خیلی‌ خوشمون آمدن ولی‌ با مقایسه با آتلانتا که انتخاب دومومن بود آتلانتا رو انتخاب کردیم و الانم خیلی‌ راضی‌ هستیم از اینجا. اینجا یه مرکز شهر داره خوب که زیاد جای خوبی‌ واسه زندگی‌ نیست ولی‌ شهر به سمت شمال گسترش پیدا می‌کنه به ترتیب میدتون که قسمت اداری هستش باک هید که تقریبا گرون‌ترین جای آتلانتا هستش منطقه بعدی سندیسپرینگس هستش که آخرین منطقه آتلانتا هستش که با زیپ کد آتلانتا شناخته می‌شه و تقریبا منطقه خوبی‌ برای زندگی‌ هستش با اجارهای مناسب.تراکم ایرانیها تو شهرای بعدی که خیلی‌ بهم نزدیکن هستش که رزول، الفرتا، مرریتا، اینجا سیاه پوست زیاد هستش ولی‌ همینطور که به شمال میری(رزول و الفرتا ) خیلی‌ کمترن ولی‌ به نظر من این هیچ نکته مثبت یا منفی‌ من توش نمی‌بینم بخاطر اینه که خوب انسان به رنگ پستش ارزش پیدا نمی‌کنه بلکه به کردارش، ما تو یکساله گذشته هیچ مشگلیب هیچ کسی‌ نداشتیم البته این بستگی به محل زندگی‌ شما داره اینجا هم مثل تمام دنیا محل بد هم داره که خوب رفتارا یکم باید زننده تر باشه. یه شهرِ نسبتا مذهبی‌ هستش با کلیساهای بسیار، خیلی‌ سرسبزه ، زمستنش زیاد سرد نیست به ندرت میگن برف میدتبستنش تا امروز که تقریبا داره تموم می‌شه فقط ۲ یا ۳ هفته خیلی‌ گرم داشت بارون خیلی‌ میاد یعنی‌ همین الان که تابستون هفته ۲ یا ۳ روز بارون میاد. و اما موضوع مهم کار من فکر می‌کنم این یه موقعیت کاملا نسبی‌ هستش که بستگی به خیلی‌ چیزا داره تخصص و توانایی و مهمتر از همه انتظارت ولی‌ اینجا من خیلیهرو میبینم که کارای خوبی‌ تاپ کمتر از ۲ یا ۳ ماه پیدا کردن خیلی‌‌ها هم میشناسم که بد از ۲ یا ۳ سال هنوز پأئین‌ترین کارهارو میکنن.آدمهای بسیار مهربونی داره که اصلا به ایالتهای شمالی قابل مقایسه نیستن. دولت برای زبان خوندن خیلی‌ کمک می‌کنه کلاس زیادی واسه زبان هست که رایگان تو کلیساها و مدارس دلتیبرگزر می‌شه همینطور تو کالج‌های خوب میتونی‌ زبان بخونین با ماهی‌ ۸۰ دلار، تو دانشگاها هم خیلی‌ کمک می‌کنه. مترو فقط تا سندی سپرینگس اومده و بعد از اون با اتوبوس می‌شه رفت و آمد کرد که البته اصلا نمی‌شه روش حسابی‌ باز کرد چون بعضی‌ موقعها ۴۰ دقیقه طول میکش که اتوبوس بیاد. قیمت آپارتمان هم بستگی داره به محل ولی‌ جای نسبتا خوب می‌شه با ۸۰۰ تا ۹۰۰ تا می‌شه یه ۲ خواب تو یه محل نسبتا خوب گرفت. دیگه من چیزی به ذهنم نمیرسه ولی‌ اگه سوالی دارید من در خدماتتون هستم و خوشحال میشم که بتونم کمکتون کنم برای همهٔ شما آرزوی موفقیت می‌کنم.

مرسی دوست خوبم خیلی عالی بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، سلام مهاجر ، hamed shayan ، golia
(2012-09-11 ساعت 22:07)siralex نوشته:  من یکسری اطلاعات در مورد شهر آتلانتا مینویسم ،امیدوارم برای دوستهای که پیغام گذشته بودن و شاید بعدها میخوان اطلاعاتی‌ از از این شهر داشته باشند مفید باشه:

شهر آتلانتا ( مترو آتلانتا ) با داشتن بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت یکی‌ از شهرهای بزرگ آمریکا محسوب می‌شه، شامل ۱۴ کانتی می‌شه، مرکز شهر آتلانتا داخل کانتی فولتون قرار داره که بزرگترین و مهمترین کانتیه.۵۰ شهر منطقه مترو آتلانتا را تشکیل میدن بهترین و گرون منطقه باک هید نامیده می‌شه البته هر شهری منطقه خوب داره . معمولا منطقه‌های شمالی آتلانتا منطقه‌های بهتری برای زندگی‌ هستند. جمعیت سیاه پوست اینجا تقریبا زیاده ولی‌ هرچی‌ بطرف شمال میرید کمتر هستند البته این هیچ عیب یا امتیازی نمیتونه باشه.

ایرانیها بیشتر تو شهرهای رازول، الفرتا، سندی اسپرینگس و مرییتا ساکن هستند

زمستان‌های زیاد سردی نداره به ندرت برف میاد تابستون هم چند روز خیلی‌ گرم داره ولی‌ بیشتر روزها قابل تحمله هفته‌ای هم ۲ روز معمولا بارون میاد

مردمان بسیار خونگرمی داره که یکی‌ از مهمترین دلائل انتخاب اینجا برای زندگی‌ دائم ما بود.

هزینه مسکن خیلی‌ منطقیه اجاره‌ یه آپارتمان دو خوابه در جای نسبتا خوب با متراژ ۱۲۰۰ اسکرفیت ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار هست

هزینه آب برای ما که ۲ نفر هستیم ۴۰ تا ۶۰ ،

هزینه برق زمستان ۲۵ تا ۴۵ تابستون۴۰ تا ۷۰،

هزینه گاز زمستان ۳۰ تا ۷۰ تابستون ۳۰ تا ۴۰،

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

بیمه برای ۲ تا ماشین که یکیش فول کاورج هستش ۱۳۰،

تقریبا شهر مذهبی‌ به حساب میاد ، تا اولین ساحل که ساحل سا وا نا هستش ۳ ساعت راه

مرکز دیدنیش: جورجیا آکواریوم ( بزرگترین آکواریوم دنیا)، موزه کوکا کولا ، استودیو سی‌ ان ان، استون مانتین، لک لنیر، هلن جورجیا،.....

کلا ۳ تا خط مترو داره که از جنوب( فرودگاه) به شمال و شمال شرق و از غرب به شرق کشیده شده، اتوبوس هم که هر ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بستگی به سا عات روز سرویس میدن، روی هم رفته رو وسایل نقلیه‌ عمومیش اصلا نمشیه حساب کرد

قیمتهای مواد خوراکی هم مثل همجا یکسانه ولی‌ سبزی جات و میوه رو معمولا از فارمزمارکت می‌خریم که قیمت و تنوع بهتری داره

جمعیت زیادی از ایرانیها اینجا ساکن هستند به روایتی۲۰.۰۰۰ و به روایتی دیگری ۵۰.۰۰۰ نفر

حدوداً ۶ تا ۷ تا فروشگاه ایرانی‌ داره و تا دلتون بخواد رستوران ایرانی‌

اینا چیزی بود که به ذهنم می‌رسید امیدوارم که بتونه مفید باشه

(2012-09-11 ساعت 22:07)siralex نوشته:  من یکسری اطلاعات در مورد شهر آتلانتا مینویسم ،امیدوارم برای دوستهای که پیغام گذشته بودن و شاید بعدها میخوان اطلاعاتی‌ از از این شهر داشته باشند مفید باشه:

شهر آتلانتا ( مترو آتلانتا ) با داشتن بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت یکی‌ از شهرهای بزرگ آمریکا محسوب می‌شه، شامل ۱۴ کانتی می‌شه، مرکز شهر آتلانتا داخل کانتی فولتون قرار داره که بزرگترین و مهمترین کانتیه.۵۰ شهر منطقه مترو آتلانتا را تشکیل میدن بهترین و گرون منطقه باک هید نامیده می‌شه البته هر شهری منطقه خوب داره . معمولا منطقه‌های شمالی آتلانتا منطقه‌های بهتری برای زندگی‌ هستند. جمعیت سیاه پوست اینجا تقریبا زیاده ولی‌ هرچی‌ بطرف شمال میرید کمتر هستند البته این هیچ عیب یا امتیازی نمیتونه باشه.

زمستان‌های زیاد سردی نداره به ندرت برف میاد تابستون هم چند روز خیلی‌ گرم داره ولی‌ بیشتر روزها قابل تحمله هفته‌ای هم ۲ روز معمولا بارون میاد

مردمان بسیار خونگرمی داره که یکی‌ از مهمترین دلائل انتخاب اینجا برای زندگی‌ دائم ما بود.

هزینه مسکن خیلی‌ منطقیه اجاره‌ یه آپارتمان دو خوابه در جای نسبتا خوب با متراژ ۱۲۰۰ اسکرفیت ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار هست

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

مرکز دیدنیش: جورجیا آکواریوم ( بزرگترین آکواریوم دنیا)، موزه کوکا کولا ، استودیو سی‌ ان ان، استون مانتین، لک لنیر، هلن جورجیا،.....

کلا ۳ تا خط مترو داره که از جنوب( فرودگاه) به شمال و شمال شرق و از غرب به شرق کشیده شده، اتوبوس هم که هر ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بستگی به سا عات روز سرویس میدن، روی هم رفته رو وسایل نقلیه‌ عمومیش اصلا نمشیه حساب کرد

قیمتهای مواد خوراکی هم مثل همجا یکسانه ولی‌ سبزی جات و میوه رو معمولا از فارمزمارکت می‌خریم که قیمت و تنوع بهتری داره

جمعیت زیادی از ایرانیها اینجا ساکن هستند به روایتی۲۰.۰۰۰ و به روایتی دیگری ۵۰.۰۰۰ نفر

پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، سلام مهاجر ، hamed shayan ، lida55 ، NGNJ ، Nataliea ، maryam5141
(2015-06-04 ساعت 12:57)Adrian.sam نوشته:  

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

(2015-06-04 ساعت 12:57)Adrian.sam نوشته:  

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

تلفن برای ۲ نفر ۹۰

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-20 ساعت 20:06)3rip نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 19:18)peyman2ped نوشته:  3ripعزیز هر موقع وقت کردی از اتلانتا بنویس متشکر میشم

پیمان جان مطمعن باش از انتخاب آتلانتا پشیمون نمیشی. خب من که توفیق اجباری بود که به خاطر حضور داییم مجبور شدم بیام آتلانتا, اما الان که میبینم اگر کسی هم در آتلانتا نداشتم بازم آتلانتا انتخاب ایده آلی بود از چند لحاظ. ایالت های شمالی آمریکا از نظر اقتصادی درسته که بالا هستند ولی هم گرونند و هم از نظر شغلی اشباع شده اند. جاهایی مثل کالیفرنیا فقط برای کسانی که سرمایه زیادی دارن مناسبه, ایالت کالیفرنیا ایرانی زیاد داره و در مورد رفتار ایرانیای اونجا دیگه همه مون به اندازه کافی میدونیم. حالا در مورد ایالت های جنوبی بگم, اینجا مخارج زندگی پایین تره, شهرایی مثل دالاس و هیوستون خیلی ارزونند اما باید بدونید که ایالت تگزاس حتی در دوره اوج اقتصاد آمریکا هم جزو ایالت های ورشکسته به حساب میومدن چه برسه به الان, در مورد ایرانی ها, ایرانی های ایالت های جنوبی زمین تا آسمون با ایرامیهای ایالت های دیگه فرق میکنند, مخصوصا ایرانیهای دالاس که میگن خیلی خوب و با معرفت هستن. اما خب گفتم دالاس کار نیست و شهر فوق العاده گرمیه. میرسیم به آتلانتا, آتلانتا نسبت به شهرای دیگه جنوبی گرونتره ولی خب به نسبت کار بیشتری گیر میاد, به آتلانتا نیویورک جنوب هم میگن چون بعد از نیویورک بالاترین اقتصاد رو در آمریکا داره (منبع ویکی پدیا) و به قول معروف هاب اقتصادی جنوب به شمار میاد, اینو میتونید از فرودگاه آتلانتا هم متوجه بشید که شلوغترین فرودگاه دنیاست, بعضی مواقع در چند دقیقه صدها هواپیما در فرودگاه آتلانتا فرود میاد, به تازگی مجبور شدن یه فرودگاه دیگه بسازن و فرودگاه اینترنشنال رو از فرودگاه داخلی جدا کنند, وقتی هواپیمای شما در آتلانتا میشینه مسیری که از باند تا ساختمان فرودگاه طی میکنه ممکنه 15 دقیقه طول بکشه, چون مثل پرواز ما چندین بار هواپیما در تقاطع باندها می ایستاد تا هواپیماهای دیگه فرود بیان. آتلانتا بعد از لس آنجلس بیشترین ایرانی رو در خود داره, که همه ایرانیهای با سرمایه متوسط, زحمتکش و باسواد هستند و برخلاف لس آنجلسیها که ایرانی های پولداری بودن که فقط به واسطه سرمایه شون موفق هستند ایرانانیهای آتلانتا اکثرا به واسطه تحصیلات و شغلی که دارن موفق شدن. اینجا خبری از برجهای رنگارنگ نیست, اینجا هیچکس حق نداره در طبیعت جنگل خللی ایجاد کنه, اگر دمیخوای در زمینت خونه بسازی و در زمینت یک تپه یا گودی وجود داره حق نداری اون تپه رو صاف یا اون گودی را پر کنی, باید روی همون تپه یا داخل همون گودی خونتو بسازی, آتلانتا یکی از بهترین آب شربهای دنیا رو داره, و شما میتونی عز همون آب لوله کشی که آشامیدنی هست مصرف کنید. در مورد کار داییم چند انتخاب جلوی من گذاشت, یکیش دوره های تعمیر ماشین بنز که بعد از گرفتن مدرک حقوق خوبی داره که البته به شرایط اقتصادی مردم خیلی بستگی داره, دو انتخاب بعدی که عالی هستن دوره های لولوه کشی و air condition هستن که وقتی مدرک یکیشون رو بگیری و کار کنی درآمدت تا سالی 70 الی 80 هزار دلار است و ربطی هم به شرایط اقتصادی نداره و در همه حالتی کار هست, پسردایی خودم کار سنگ ساختمانی میکنه و درامد ماخیانش بین ۹تا12هزاردلار ماهیانست و میگه یه لوله کش که میاد توی خونه فقط برای بررسی اولیه لوله های یه خونه حدود 200دلار میگیره بدون اینکه دست به چیزی بزنه و کوچکترین کار لوله کشی حداقل500دلاره.. بازم بگم?

پاسخ
تشکر کنندگان: NGNJ ، Nataliea ، maryam5141
(2012-09-27 ساعت 04:31)siralex نوشته:  
(2012-09-27 ساعت 02:36)3rip نوشته:  پیمان عزیز من خودم هنوز بصورت جدید دنبال این قضیه نرفتم. زمانی که از همه جزییاتش آگاه شدم و سبک سنگین کردم و مطمعن شدم میام همه رو اینجا تمام و کمال مینویسم.
با اجازه 3rip عزيز كه من شخصا از خوندن نوشته هاش لذت ميبرم.
در مورد air conditioning كه اينجا به نام Hvac شناخته ميشه و طول دوره اش بين ١٤ تا ١٨ ماه هستش و تو همين كالجي كه من زبان ميخونم تدريس ميشه بايد عرض كنم كه همونطور كه 3rip عزيزمون گفتن بازار كار خوبي داره چون دستگاهي كه تو همه خونه ها هستش و بخاطر اينكه تقريبا هر روز ازش استفاده ميشه خيلي زود مستهلك ميشه و حدالاقل احتياج به سرويس سالانه داره و چون يك وسيله ضروري بحساب مياد خيلي بهش اهميت ميدن.
در مورد هزينه هم بايد بگم تنها چيزيه كه نبايد نگرانش باشي ، جرجيا خوشبختانه از ايالتهايي هستش كه شما علاوه بر كمكهاي فدرال ( fafsa) ميتونيد از كمكهاي خوب ايالتي ( Ge) استفاده كنيد .
طبق بررسيهاي كه من كردم حدود ٢٥٠ تا ٤٠٠ در ماه را بايد خودتون پرداخت كنيد (اين هزينه شايد تو كالجهاي ديگه متفاوت باشه ) البته ميتونيد همين مبلغ هم وام بگيريد كه بازپرداختش هم ٦ ماه پس از اتمام دوره شروع ميشه با سود ٣.٢٥٪ .
در مورد بازار كار من از خيليهاي كه تو همين كالج خودمون كه دارن Hvac ميخونن پرسيدم اكثرا بعد ماه ششم تونستن يه كار نيمه وقت با ساعتي ١٢ تا ١٧ در پيدا كنن البته بعد از اتمام دوره هم شما ميتونيد بيزينس خودتو داشته باشي و واسه خودت كار كني

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-14 ساعت 06:32)3rip نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 23:20)y.n نوشته:  با سلام خدمت دوستان
بنده کارشناسی علوم باغبانی شاخه فضای سبز خوندم و 12 سال سابقه کار در شهرداری دارم و مسلط به نرم افزارهای اتوکد و طراحی هستم.بنظر شما من میتونم تو کار تخصصی یا نزدیک به اون کار پیدا کنم. و اصولا کار فضای سبز اونجا چقدر طرفدار داره؟

سوالتون خيلي تخصصيه، من مطمعن نيستم، ولي فكر ميكنم اگر يك رزومه ي خوب درست كنيد شانس خواهيد داشت تا شركت هاي پيمانكار همكاري كنيد، منظورم از رزومه ي خوب فقط سابقه ي كاريتون نيست، منظورم اينه كه از نظر قوائد و شكل و فرم روزمه ي انگليسي هم خيلي خوب و استاندارد باشه. اگر رزومه تون خوب باشه نهايت شايد اينجا فقط لازم باشه يك دوره يك سال و نيمه بريد براي اينكه صرفا يك مدرك تحصيلي هم از امريكا به رزومه تون اضافه كنيد.

حالا اگر از اين طريق نتونستيد كار پيدا كنيد هم اشكال نداره، ميتونيد خوداشتغال بشيد، اينجا ايراني هاي زيادي هستن كه كارهاي ساختماني ميكنن، همشونم با هم در ارتباطن، يكي كار برق انجام ميده، يكي كابينت و الي آخر، و همه براي هم پروژه جديد پيدا ميكنن، شما هم ميتونيد همچين كاري رو در زمينه فضاي سبز انجام بديد.
قطعا از نظر كلاس كاري به پاي كاري كه در ايران داريد نخواهد رسيد، اما به هرحال بعد از يكي دوسال كه انشالله راه افتاديد ميتونيد براي خودتون در آتلانتا هم مثل ايران اسم و رسمي پيدا كنيد.

پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، سلام مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان