کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
در مورد شهر ساوانا اطلاعاتی دارید . ایا از دوستان کسی اونجا زندگی میکنه .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
من بعنوان . پن...ده ایالتم شده جورجیا شهر ساوانا .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-06 ساعت 23:38)spiderman1 نوشته:  در مورد شهر ساوانا اطلاعاتی دارید . ایا از دوستان کسی اونجا زندگی میکنه .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
من بعنوان . پن...ده ایالتم شده جورجیا شهر ساوانا .

ساوانا یه شهر ساحلی هست که تقریبا از آتلانتا 2 تا 3 ساعت فاصله داره، برای تفریح جای آرامبخشی هست ولی برای زندگی فکر نکنم از لحاظ کاری زیاد جالب باشه چون یک شهر توریستی هست، بعد از اینکه ساکن شدید سعی کنید به سمت آتلانتا بیاید
پاسخ
تشکر کنندگان: سلام مهاجر ، A2000 ، golia ، copol
دوستان عزیز ، کسی اطلاعی از بازار کار تعمیر و نگهداری سیستمهای سرمایشی مثل کولر گازی ، سردخونه و یخچال و فریزر داره؟ بازار کار داره یا نه؟ ایا من میتونم به صورت سیار کار انجام بدم. البته به این شغل کاملا مسلط و واردم. ممنونم اگه کمکم کنید.
خدای بزرگ و مهربون، به خاطر همه لطف و محبتت ازت ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-14 ساعت 23:43)سلام مهاجر نوشته:  دوستان عزیز ، کسی اطلاعی از بازار کار تعمیر و نگهداری سیستمهای سرمایشی مثل کولر گازی ، سردخونه و یخچال و فریزر داره؟ بازار کار داره یا نه؟ ایا من میتونم به صورت سیار کار انجام بدم. البته به این شغل کاملا مسلط و واردم. ممنونم اگه کمکم کنید.

دوست عزيز اونجا شما مي توانيد بصورت سيار كار كنيد، باراز كار براي سيستمهاي سرمايشي و گرمايشي (سيستمهاي اونجا تفاوت با ايران داره) هم خوبه، هـچنين كار برقي.
البته اونجا هر كاري را بخواييد انجام بدهيد بايد دوره ي آموزشي انرا بگذرانيد و دوره ها معمولا دو ساله هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip
سلام
نويد هستم

در 16 جولاي با گيرينکارت در آتلانتا جوياي کار هستم

دوستان من رو راهنمايي کنيد

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: سلام مهاجر ، compresskeytionboard
درود بر دوستان عزیز: از دوستان باتجربه در اتلانتا تقاضا دارم درصورت امکان اگر آشنایی مختصری هم با شرایط زندگی در مثلا ل ا س وگاس دارند یک مقایسه کوچکی بین این دو ایالت داشته باشند (از لحاظ شرایط آب وهوایی و شغل و هزینه های زندگی و....)بسیار ممنون میشم.فکر میکنم با یک مقایسه نسبتا دقیق بین چند تا ایالت اینچنینی انتخاب راحتتر و مناسبتری برای ایرانیهای (انشاله تازه وارد مثل من) انجام بگیره. یعنی برایند مزایا و معایبشون تصمیم گیری رو برامون مقدور کنه.از اینکه همین مقدار زحمت میکشین تا ابد سپاسگزارم
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان: compresskeytionboard ، 3rip
(2015-06-19 ساعت 19:27)hamed shayan نوشته:  درود بر دوستان عزیز: از دوستان باتجربه در اتلانتا تقاضا دارم درصورت امکان اگر آشنایی مختصری هم با شرایط زندگی در مثلا ل ا س وگاس دارند یک مقایسه کوچکی بین این دو ایالت داشته باشند (از لحاظ شرایط آب وهوایی و شغل و هزینه های زندگی و....)بسیار ممنون میشم.فکر میکنم با یک مقایسه نسبتا دقیق بین چند تا ایالت اینچنینی انتخاب راحتتر و مناسبتری برای ایرانیهای (انشاله تازه وارد مثل من) انجام بگیره. یعنی برایند مزایا و معایبشون تصمیم گیری رو برامون مقدور کنه.از اینکه همین مقدار زحمت میکشین تا ابد سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
به قول معروف قیاس مع الفارقی هست اگر بخواهیم آتلانتا رو با لاس وگاس مقایسه کنیم، این دو شهردر هیچ زمینه ای باهم شباهت ندارن که بخوایم بگیم کدوم بهتره یا کدوم بدتر هست.
جورجیا یک ایالت سرسبز و مرطوب هست، نوادا یک ایالت خشک و بیابانی
آتلانتا یک شهر آرام و کند و برای جوان ها کسل کننده و برای خانواده ها و تربیت بچه ها مناسب هست، لاس وگاس یک شهر توریستی و جوان پسند

از نظر هزینه ای هر دو تقریبا در یک سطح هستن در بعضی موارد آتلانتا شهر ارزانتری هست در بعضی موارد لاس وگاس، مثلا در لاس وگاس مالیات بر درامد از تون نمیگیرن (البته مالیات فدرال رو همچنان باید بدید)، در فروشگاهها روی اجناس خوراکی ازتون مالیات نمیگیرن و قیمت خانه ها با اختلاف کمی ارزانتر از آتلانتاست

یکی از دوستانم بعد از دوسال زندگی در آتلانتا شغل مناسبی در لاس وگاس پیدا کرد و به اونجا رفت، و خلاصه نظرش در مورد لاس وگاس این بود که هیچوقت به لاس وگاس نیا مگر اینکه یک شغل با درآمد وسوسه کننده پیدا کنی

نظر شخصی خود من همیشه این بوده که من شمال ایران رو دوست دارم، اما برای تفریح و مسافرت نه برای زندگی، چون اگه برم شمال زندگی کنم برای مسافرت به کجا باید برم؟؟ در مورد وگاس هم همین نظر رو دارم، اگر برم وگاس زندگی کنم پس برای مسافرت به کجا برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: compresskeytionboard ، hamed shayan ، A2000 ، golia ، copol
بسیار ممنون از موارد جالبی که عنوان کردید.از اونجاکه برای یک تازه وارد شاید مهمترین مسعله یافتن شغل باشه آیا از نظر فرصتهای شغلی (منظورم شغل تخصصی نیست)هم در یک سطح هستند؟این موضوع ازاین نظر مهمه که اگر شرایط شغل یابی در این دو ایالت به هم نزدیک باشه پس انتخاب آتلانتا خیلی ارجح و سر ترباید باشه.نظرتون چیه؟پاینده باشید
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام فراوان خدمت تمامی دوستان عزیزی که زحمت کشیدن و اینجا مطالب بسیار جالبی گذاشتن واسه راهنمایی بی دریغ دوستان ایرانی

.
اما موضوعی که متوجه شدم اینه که دوستانی که سفر کردن یه سری اطلاعات جزئی رو غالبا گفتن که گاها تکرار شده و یا اینکه توی اینترنت هم بعضیا رو میشه دید.
بنابراین من مقداری سوالاتم رو جزئی تر میپرسم و امیدوارم دوستان هرچه زودتر پاسخ بدند و برای اینکه بازدیدکنندگان دیگه هم راحت تر موضوع رو درک کنند تاریخ رو عنوان میکنم و سوالات رو شماره بندی میکنم که دوستان با شماره پاسخ بدن

[font=Tahoma]توضیح: بنده جوانی 25-26 ساله از خوزستان ( یکی از داغ ترین شهر های مسکونی دنیا ) هستم! شغلم عکاسی و ادیت حرفه ای عکس هستش و آتلیه دارم و البته در اغلب کارهای فنی ( مثل نجاری. جوشکاری. تعمیرات، خدمات رایانه ) استعداد و تا حدودی فعالیت دارم. متاهل هستم و مسلمان ( شیعه ) خیلی مذهبی نیستم ولی اعتقاداتی دارم که بهشون پایبند هستم. قصد مهاجرت به آمریکا دارم[/font]

سوالات:

1. آیا برای شخصی مثل بنده که یک سری مهارت هایی رو از قبل دارم ( با درنظر گرفتن اینکه بخوام با کمترین پول اندوخته برم آمریکا ) و اینکه اینجا شغلم آزاده و کاری بلد هستم ( حقوق بگیر ثابت دولت نیستم )
آیا اونجا مخصوصا جایی مثل آتالانتا میتونم کار کنم؟ ( منظورم اینه که خودم کار راه بندازم ) و یا اینکه باید تا آخر عمر برای شخص دیگری توی فروشگاه ها کار کنم؟
لطفا در پاسخ به این سوال حتما مدت زمان هم ذکر بشه. مثلا عنوان بشه که اگه باید مدتی رو توی فروشگاه ها کار کنم متوسط حدودا چقدر هست؟

2. آیا مغازه و ملک تجاری رو باید اجاره کرد؟ چجوریاست؟ آیا مثل ایران شرایط در رو کاری هست؟ ( مثلا توی ایران خیلی از آتلیه دار ها... آتلیه رو توی خونه قرار میدن تا مجبور نشن مغازه خیلی بزرگی رو اجاره کنن )

3. از اونجایی که من و همسرم مسلمون هستیم و پایبند به دین مبین اسلام آیا اونجا داشتن حجاب برای همسرم ایجاد مشکل نمیکنه؟

4. آیا مخارج زندگی اونقدری بالاست که حتما همسرم مجبور به کار بشه؟

5. آیا طبق قانون مهاجرین نمیتونن در ادارات دولتی شاغل بشن؟ ( مثلا اداره پلیس )

6. شاید بهتر بود این سوال رو اول بپرسم منتها آخر میپرسم... آیا توی آمریکا فقط میشه اقامت گرفت یا شهروندی هم میدن؟ شهروندی تفاوتش با پناهندگی چیه؟

ببخشید طولانی شد. خواهشا دوستان کار بلد جواب بدن حتما
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان . من و همسرم به همراه ۲ فرزندم تصميم كرفتيم براي زندكي بياييم شهر اتلانتا البته تا سال اينده از طريق تركيه ..ميشه لطف كنيد در مورد شرايط زندكي مثلا اجاره خونه ويلايي يا ابارتمان در مناطق خوب و متوسط به بالا ماهي جقدر ميشه و مناطق خوب براي تحصيل مقطع ابتدايي و راهنمايي و خريد خط و موبايل .خريد ماشين و در كل وضعيت اب و هوا و حداقل دستمزد جهت كار ساعتي جقدر هستش .خواهشا دوستاني كه از طريق تركيه اقامت اونجا رو كرفتن .بيشتر ما رو راهنمايي كنند .با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه آتلانتا نشینان عزیز.
من یه سوال بسیار مهم دارم اگه ممکنه کسایی که در موقعیت تحقیق و یا مقایسه ایالتها و حتی شهرها هستند از تجربیات خودشون و نتیجه تحقیقشون با ما شیر بکنند !
من وهمسرم و۲ تا بچه مدرسه ای به امید خدا تا چند ماه دیگه میایم آمریکا :
اگر فرض کنیم که آب وهوا آخرین معیار ما باشه واسه انتخاب شهر ( ما دو نفر در هر شرایطی زندگی را دوست داریم Smile )
در مقایسه آتلانتا و شیکاگو از لحاظ کار ، مالیات ، هزینه ها ، لایف استایل مردم (خیلی مهم است !)تفریحات و مدارس بچه ها ، کالج زبان و...... کدام را وچرا می پسندید و یا انتخاب کردید برای زندگی ...؟ من خیلی به جوابهای شما عزیزان احتیاج دارم ...بسیار سپاسگذارم پیشاپیش
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان يكي ديگه هم به ساكنين آتلانتا داره اضافه ميشه
ميتونين آخرين آيين نامه رانندگي در آتلانتا رو واسم بزارين
من هنوز ايرانم تا 20 روز ديگه ميام و ميخوام واسه گرفتنش از الآن آمادگي داشته باشم
ممنون
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2015-08-01 ساعت 09:00)p00ya2001 نوشته:  سلام دوستان يكي ديگه هم به ساكنين آتلانتا داره اضافه ميشه
من هنوز ايرانم تا 20 روز ديگه ميام و ميخوام واسه گرفتنش از الآن آمادگي داشته باشم
ممنون

سلام پویا عزیز
میشه بپرسم که آتلانتا رو چجور انتخاب کردید ؟
بین چند شهر مقایسه کردید ؟ ما در حال تحقیق از شهر ها هستیم ، لطفا معیارهاتون وانتخابتون رو با ما هم شیرکنید ...ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-01 ساعت 09:00)p00ya2001 نوشته:  سلام دوستان يكي ديگه هم به ساكنين آتلانتا داره اضافه ميشه
ممنون

دوست عزيز برو تو سايت www.dds.ga.gov تمام اطلاعاتي كه بخواهيد همونجا هست حتي نمونه سوالات امتحاني كه حداقل نصف سوالات ازش مياد Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2015-08-01 ساعت 10:55)Sam-90 نوشته:  
ممنون

دوست عزيز برو تو سايت www.dds.ga.gov تمام اطلاعاتي كه بخواهيد همونجا هست حتي نمونه سوالات امتحاني كه حداقل نصف سوالات ازش مياد Wink

با سپاس
من یه سوال بسیار مهم دارم اگه ممکنه ک در مقایسه ایالتها و شهرها از تجربیات خودتون و نتیجه تحقیقتون با ما شیر بکنید !
من وهمسرم و۲ تا بچه مدرسه ای به امید خدا تا چند ماه دیگه میایم آمریکا :
اگر فرض کنیم که آب وهوا آخرین معیار ما باشه واسه انتخاب شهر ( ما دو نفر در هر شرایطی زندگی را دوست داریم Smile )
در مقایسه آتلانتا و شیکاگو از لحاظ کار ، مالیات ، هزینه ها ، لایف استایل مردم (خیلی مهم است !)تفریحات و مدارس بچه ها ، کالج زبان و...... کدام را وچرا می پسندید و یا انتخاب کردید برای زندگی ...؟ من خیلی به جوابهای شما عزیزان احتیاج دارم ...بسیار سپاسگذارم پیشاپیش
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان