کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2016-08-24 ساعت 19:23)amirrezat نوشته:  سلام . دوستان من ویزامو گرقتم و میخام برم . ایا قبل از دریافت گرین کارت میتونم در ایران ازدواج کنم؟؟؟  باعث باطل شدن ویزا نمیشه؟؟ و اینکه بعد از اینکه ازدواج کردم چطوری باید برای ویزای همسرم درخواست بدم؟؟؟ از ایران یا ا مریکا ؟ اینترنتی درخواستش؟؟؟؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

بله می توانید.ربطی به ویزا نداره اگه ویزا رو گرفتید.بعد از دریافت گرین کارت از امریکا درخواست بدید.خیر فرمها باید پرینت و امضا بشه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow
(2016-08-12 ساعت 21:12)sepehr7763 نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 21:43)جواد حبيبي نوشته:  
(2016-08-10 ساعت 23:35)sepehr7763 نوشته:  سلام ممنون میشم من را راهنمایی کنید

همسر من دارای گرین کارت آمریکا میباشد و برای من اقدام کرده است.ما چند روز قبل نامه ای از NVC دریافت کردیم که کیس نامبر در آن ذکر شده بود

1- مراحل بعدی کار به چه شکلی است و چه زمانی باید مدارک اسپانسر را ارسال کنیم؟
2- چگونه باید انویس نامبر را بگیریم
3- منظور از کارنت شدن در ویزا بولتن چیست یعنی بعد از آن نامه وقت سفارت برای من می آید؟
4-وقت سفارت را خودشان تعیین میکنن یا خودمان باید وقت بگیریم؟

با سپاس

سلام دوست عزیز چنانچه اینویس نامبر در نامه NVC نیست می توانید تلفنی از NVC دریافت کنید و جهت شروع مرحله بعد تاریخ PD خودتان را بگویید تا شما را راهنمایی کنم

سلام خیلی ممنونم PD من 4 دسامبر 2015 است

سلام دوست عزیز. میتونم سوال کنم اولین نامه شما از NVC چقدر طول کشید تا بدستتون برسه؟ یعنی از زمان استارت ارسال مدارک به USCIS تا اولین نامه NVC ؟ (البته ببخشید این سوال من در پاسخ به این پست شما نبود)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-24 ساعت 22:42)sib 24 نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 19:23)amirrezat نوشته:  سلام . دوستان من ویزامو گرقتم و میخام برم . ایا قبل از دریافت گرین کارت میتونم در ایران ازدواج کنم؟؟؟  باعث باطل شدن ویزا نمیشه؟؟ و اینکه بعد از اینکه ازدواج کردم چطوری باید برای ویزای همسرم درخواست بدم؟؟؟ از ایران یا ا مریکا ؟ اینترنتی درخواستش؟؟؟؟

بله می توانید.ربطی به ویزا نداره اگه ویزا رو گرفتید.بعد از دریافت گرین کارت از آمریکا درخواست بدید.خیر فرمها باید پرینت و امضا بشه

قبل از ازدواج هم میتونم درخواست بدم برای ویزا با حتما باید ازدواج کرده باشم ؟ باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2016-08-25 ساعت 00:33)amirrezat نوشته:  

بله می توانید.ربطی به ویزا نداره اگه ویزا رو گرفتید.بعد از دریافت گرین کارت از آمریکا درخواست بدید.خیر فرمها باید پرینت و امضا بشه

قبل از ازدواج هم میتونم درخواست بدم برای ویزا با حتما باید ازدواج کرده باشم ؟ باتشکر

متوجه منظورتون نمیشم!!!
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام دوست عزیز. یکی از دوستان در پستهای قبلی گفته بودن که گرین کارتی ها فقط می توانند از طریق ویزای ازدواج اقدام‌کنن . نه ویزای نامزدی. اگر منظور شما نامزدیه این مدل ویزا برای گرین کارتیها نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2016-08-25 ساعت 01:43)sib 24 نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 22:42)sib 24 نوشته:  بله می توانید.ربطی به ویزا نداره اگه ویزا رو گرفتید.بعد از دریافت گرین کارت از آمریکا درخواست بدید.خیر فرمها باید پرینت و امضا بشه

متوجه منظورتون نمیشم!!!

منظورم اینه الان ک هنوز ازدواج نکردم میتونم تقاضای ویزای ازدواج کنم برای همسر آیندم یا حتما باید بعد ازدواج اینکارو انجام بدم؟؟
و اینکه از ایران نمیشه این درخاست رو اپلای کرد؟؟؟
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-25 ساعت 09:01)amirrezat نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 01:43)sib 24 نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 00:33)amirrezat نوشته:  قبل از ازدواج هم میتونم درخواست بدم برای ویزا با حتما باید ازدواج کرده باشم ؟ باتشکر

متوجه منظورتون نمیشم!!!

منظورم اینه الان ک هنوز ازدواج نکردم میتونم تقاضای ویزای ازدواج کنم برای همسر آیندم یا حتما باید بعد ازدواج اینکارو انجام بدم؟؟
و اینکه از ایران نمیشه این درخاست رو اپلای کرد؟؟؟
باتشکر

معلومه که نه.جواب سوالتون واضح است با شخصی که هنوز ازدواج نکردید چطور درخواست ویزای ازدواج کنید.تا زمانی که وارد آمریکا نشدید و گرین کارت و سوشال سکیوریتی رو نگرفتید از هیچ جای دنیا نمیشه اپلای کرد
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، amirrezat

دوست عزیز اگر پرونده گرین کارت شما فرزند مجرد بالای 21 سال بوده تا گرین کارت را نگرفتید ریسک نکنید و ازدواج کنید چون در این کتگوری شما به دولت آمریکا متعهد شدید که تا گرفتن گرین کارت ازدواج نکنید پس جوانب را در نظذ بگیرید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، shadoow ، armehraboon ، Pegah123 ، sib 24 ، amirrezat
الف)مدارک مورد نیاز سفارت معمولا چیا هیست؟
من اینارو تا الان شنیدم و خوندم در تاپیکای مختلف
1. شناسنامه و کارت ملی بعضی جاها خوندم ترجمه هم میخواد و کپی
2. سند ازدواج و ترجمه و کپی
3. مدارک اثبات رابطه در صورتی که سفارت بخواد(مثل عکس تلفن و....)
4. نامه ای که برای مصاحبه واست ایمیل کردن(البته چون هنوز یسال حداقل مونده تا کارنت شم اصلا این نامه رو ندیدم چی هست)
5. بعضی جاها خوندم مدارکی ثابت کنه همسر مورد نظر در امریکا سکونت دارن
6. مدارک مالی مربوط به اسپانسر (میخواستم بدونم برای ویزا f2aهم لازمه وقتی تو nvcتایید شده قبلا)
7.تعدادی عکس 5*5 نمیدونم تعدادشو
8. مدارک پزشکی که دو سه روز قبلش انجام شده
کدوم اینا درسته؟ آیا چیز دیگه ای غیر اینا هم هست ؟ چون اینجا تاپیک گرین کارتی ها هست فقط مدارک مربوط اینو میخوام بدونم نه شروندیها.
ب) سوال دوم: برای ازمایشات پزشکی باید اول بری سفارت ؟ نامه بدن
ج) کدوم سفارت با توجه به بلد نبودن زبان و هزینه بهتره؟
د) امکانش هست ویزا بولتن تو سال دیگه پرش به جلو داشته باشه؟ چون واسه سال های پیشو نگاه کردم چنین چیزایی مشاهده کردم.
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-25 ساعت 19:36)razraz نوشته:  الف)مدارک مورد نیاز سفارت معمولا چیا هیست؟
4. نامه ای که برای مصاحبه واست ایمیل کردن(البته چون هنوز یسال حداقل مونده تا کارنت شم اصلا این نامه رو ندیدم چی هست)
5. بعضی جاها خوندم مدارکی ثابت کنه همسر مورد نظر در آمریکا سکونت دارن
6. مدارک مالی مربوط به اسپانسر (میخواستم بدونم برای ویزا f2aهم لازمه وقتی تو nvcتایید شده قبلا)
کدوم اینا درسته؟ آیا چیز دیگه ای غیر اینا هم هست ؟ چون اینجا تاپیک گرین کارتی ها هست فقط مدارک مربوط اینو میخوام بدونم نه شروندیها.
د) امکانش هست ویزا بولتن تو سال دیگه پرش به جلو داشته باشه؟ چون واسه سال های پیشو نگاه کردم چنین چیزایی مشاهده کردم.

سلام دوست عزيز
خيلى خوبه كه تحقيق ميكنيد و بعد سوال ميپرسيد
قسمت الف تقريبا همه چى تكميله ولى مهم زمانيه كه ايميل دعوت به مصاحبه براتون بياد و ببينيد براى كيس شما چه چيزهايى خواستن، چون هر كيس شرايط مربوط به خودشو داره و در ايميل كامل بهتون ميگه چه چيزايى همراهتون باشه، تنها موردى كه ممكنه نگن مدارك اثبات رابطه و مدارك اثبات حضور همسر در آمريكاست

براى قسمت ب پاسخ نه هست و وقتى نامه مصاحبه رو گرفتى براى دو سه روز قبلش از دكتر مربوط به سفارتت وقت ميگيرى و اونا بر اساس كيس نامبر كاراتو انجام ميدن، فقط يك سرى واكسنها رو قبلش تو ايران بايد بزنى كه هزينه كمتر ميشه، براى هپاتيت از الان اقدام كن و براى مابقى واكسنها ٣ماه مونده به مصاحبه اقدام كن. اگر تهران هستى مركز پاستور و اگر تهران نيستى مراكز هلال احمر كارت بين المللى واكسن بهت ميدن

هر سه سفارت مصاحبه به زبان فارسى دارن. شما تو فرم اوليه يا يه سفارت تعيين كردى يا خودشون براتون تعيين ميكنن و الان كار از كار گذشته. در ضمن وقتى قصد مهاجرت دارى بلد نبودن زبان توجيه خوبى نيست و بهتره فشرده زبان بخونى كه اينجا عقب نمونى از كسى

بولتن هر سال تا سپتامبر كند ميشه حركتش و دوباره از اكتبر به قول شما پرش ميكنه، اميدوارم امسال هم همينطور باشه

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz ، sib 24 ، armehraboon
(2016-08-25 ساعت 20:35)hamidoo_b نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 19:36)razraz نوشته:  الف)مدارک مورد نیاز سفارت معمولا چیا هیست؟
5. بعضی جاها خوندم مدارکی ثابت کنه همسر مورد نظر در آمریکا سکونت دارن
سلام دوست عزيز
خيلى خوبه كه تحقيق ميكنيد و بعد سوال ميپرسيد
قسمت الف تقريبا همه چى تكميله ولى مهم زمانيه كه ايميل دعوت به مصاحبه براتون بياد و ببينيد براى كيس شما چه چيزهايى خواستن، چون هر كيس شرايط مربوط به خودشو داره و در ايميل كامل بهتون ميگه چه چيزايى همراهتون باشه، تنها موردى كه ممكنه نگن مدارك اثبات رابطه و مدارك اثبات حضور همسر در آمريكاست

براى قسمت ب پاسخ نه هست و وقتى نامه مصاحبه رو گرفتى براى دو سه روز قبلش از دكتر مربوط به سفارتت وقت ميگيرى و اونا بر اساس كيس نامبر كاراتو انجام ميدن، فقط يك سرى واكسنها رو قبلش تو ايران بايد بزنى كه هزينه كمتر ميشه، براى هپاتيت از الان اقدام كن و براى مابقى واكسنها ٣ماه مونده به مصاحبه اقدام كن. اگر تهران هستى مركز پاستور و اگر تهران نيستى مراكز هلال احمر كارت بين المللى واكسن بهت ميدن

هر سه سفارت مصاحبه به زبان فارسى دارن. شما تو فرم اوليه يا يه سفارت تعيين كردى يا خودشون براتون تعيين ميكنن و الان كار از كار گذشته. در ضمن وقتى قصد مهاجرت دارى بلد نبودن زبان توجيه خوبى نيست و بهتره فشرده زبان بخونى كه اينجا عقب نمونى از كسى

بولتن هر سال تا سپتامبر كند ميشه حركتش و دوباره از اكتبر به قول شما پرش ميكنه، اميدوارم امسال هم همينطور باشه

ممنون از پاسخ خوبت.
ی سوال دیگه هم واسم پیش اومده عکس هایی که میبریم پرینت باشه کافیه (عکس اثبات رابطه) یا باید چاپی باشه؟ پرینت چت چجوری هست اسکرین شات باید گرفت؟
در مورد زبان هم به علت مسایل خانوادگی نمیخوام هزینه کنم چون اینور میوفته خرجش با مادر پدرم. ولی در حد سوالای معمولی بلدم و دارم کتابای اینترچنج و میخونم ولی خوب کار دیگه شاید تا موقعی که برم زیاد بلد نباشم.
خودم
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-25 ساعت 21:50)razraz نوشته:  ممنون از پاسخ خوبت.
ی سوال دیگه هم واسم پیش اومده عکس هایی که میبریم پرینت باشه کافیه (عکس اثبات رابطه) یا باید چاپی باشه؟ پرینت چت چجوری هست اسکرین شات باید گرفت؟
در مورد زبان هم به علت مسایل خانوادگی نمیخوام هزینه کنم چون اینور میوفته خرجش با مادر پدرم. ولی در حد سوالای معمولی بلدم و دارم کتابای اینترچنج و میخونم ولی خوب کار دیگه شاید تا موقعی که برم زیاد بلد نباشم.

فرق چاپ و پرينت زياد نيست! اگر چاپ كنى هم ماندگاره هم از ديد آفيسر به نظر مياد داستان برات مهمه
پرينت چت براى اپليكيشناى مختلف روشهاى مختلف داره كه با سرچ كردن اپليكيشن مورد نظرت ميتونى روششو پيدا كنى

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz
(2016-08-25 ساعت 22:07)hamidoo_b نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 21:50)razraz نوشته:  ممنون از پاسخ خوبت.

فرق چاپ و پرينت زياد نيست! اگر چاپ كنى هم ماندگاره هم از ديد آفيسر به نظر مياد داستان برات مهمه
پرينت چت براى اپليكيشناى مختلف روشهاى مختلف داره كه با سرچ كردن اپليكيشن مورد نظرت ميتونى روششو پيدا كنى

چه خوب که پرسیدم من فکر کردم همون اسکرین شات هست. خیلی لطف کردی جواب دادی.
خودم
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سلام به همه بچه های مهاجرسزا
من از طریق همسرم که گرین کارت داره اقدام کردم برای ویزای ازدواجی (f2a). تاریخ priority date که دریافت کردیم نوامبر 2015 بود. بعد از اون کیس نامبر را در april 2016 از طریق ایمیل دریافت کردیم و invoice number را از طریق تماس تلفنی گرفتیم. حالا دو تا سوال دارم:
1- اینکه توی بولتین ویزا، جدول B، در حال حاضر ما current شدیم ولی انتخاب Agent و پرداخت ها برام باز نمیشه؟ به نظرتون یکم طولانی نشده؟ باید چیکار کنم؟
2- این که من ممکنه برای ادامه تحصیل تو مقطع دکتری تو یکی از دانشگاه های آلمان پذیرفته بشم. این قضیه در روند گرفتن ویزای امریکای من تاثیری داره یا نه؟
کتگوری F2a
ارسال مدارک: 10 نوامبر 2015
delivery مدارک: 12 نوامبر 2015 ؛
approved مدارک:  16 مارچ 2016؛
دریافت کیس نامبر (ابوظبی) : 26 آپریل 2016 ؛
priority date: نوامبر (12) 2015؛
ارسال مدارک (به ان وی سی): 13 نوامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-25 ساعت 11:18)melon نوشته:  
(2016-08-24 ساعت 22:42)sib 24 نوشته:  بله می توانید.ربطی به ویزا نداره اگه ویزا رو گرفتید.بعد از دریافت گرین کارت از آمریکا درخواست بدید.خیر فرمها باید پرینت و امضا بشه

دوست عزیز اگر پرونده گرین کارت شما فرزند مجرد بالای 21 سال بوده تا گرین کارت را نگرفتید ریسک نکنید و ازدواج کنید چون در این کتگوری شما به دولت آمریکا متعهد شدید که تا گرفتن گرین کارت ازدواج نکنید پس جوانب را در نظذ بگیرید

پروندم لاتاری هستش.. ایا بازم ریسکه؟ باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان