کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان من سه ماهی هست که مدارک ارسال کردم ولی هنوز اپروو نشده تماس گرفتن سودی داره یا نه منتظر بمونم
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-25 ساعت 09:16)melon نوشته:  دوستان من سه ماهی هست که مدارک ارسال کردم ولی هنوز اپروو نشده تماس گرفتن سودی داره یا نه منتظر بمونم

با سلام به شما دوست عزیز

دیر نشده هنوز!

زنگ زدن کمکی به سرعت کار نمیکنه ولی زدنش هم خوبه ، حداقل مطمئن میشید کارها
رو روال داره میره جلو.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: melon ، قرباني ، shadoow ، Pargosha ، sib 24
سلام، من با ویزای توریستی وارد آمریکا شدم و ویزام ۶ ماهه‌ بود و حدود ۴ ماه از اون گذشته و با خانمی که گرین کارت آمریکا رو دارن میخوام ازدواج کنم ضمنا ویزام رو تمدید هم کردم یعنی‌ از الان ۹ ماه دیگه می‌تونم در آمریکا به صورت قانونی با ویزام بمونم و از ماهِ اولِ ورود با این خانم آپارتمان مشترک گرفتیم و صورتحساب‌ها رو پرداخت کردیم، به جاهای مختلف سفر کردیم و عکس‌های زیادی گرفتیم
حالا تصمیم گرفته ایم که در آمریکا ازدواج کنیم و اینجا ازدواجمون ثبت شه
میخوام بدونم که آیا بعد از ازدواج راهی‌ هست که من بتونم اینجا موندگار شم و نیاز نباشه از آمریکا خارج بشم و به نظر شما عنوانِ ویزای من بعد از ازدواج تغییر خواهد کرد؟
بازم میگم که این خانوم گرین کارت ۱۰ ساله آمریکا رو دارن و تقریبا از الان که بخواهیم حساب کنیم، ۱ سال و نیم تا ۲ سالِ دیگه ایشون سیتیزن میشن
من فقط میخوام بدونم که (غیر از ویزای دانشجویی) آیا امکانِ دیگه ای‌ هست که از آمریکا بتونم خارج نشم؟
سپاسگزارم از توجه همگی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، sib 24
(2016-08-08 ساعت 23:10)Carlosbilardo نوشته:  سلام، من با ویزای توریستی وارد آمریکا شدم و ویزام ۶ ماهه‌ بود و حدود ۴ ماه از اون گذشته و با خانمی که گرین کارت آمریکا رو دارن میخوام ازدواج کنم ضمنا ویزام رو تمدید هم کردم یعنی‌ از الان ۹ ماه دیگه می‌تونم در آمریکا به صورت قانونی با ویزام بمونم و از ماهِ اولِ ورود با این خانم آپارتمان مشترک گرفتیم و صورتحساب‌ها رو پرداخت کردیم، به جاهای مختلف سفر کردیم و عکس‌های زیادی گرفتیم
میخوام بدونم که آیا بعد از ازدواج راهی‌ هست که من بتونم اینجا موندگار شم و نیاز نباشه از آمریکا خارج بشم و به نظر شما عنوانِ ویزای من بعد از ازدواج تغییر خواهد کرد؟
بازم میگم که این خانوم گرین کارت ۱۰ ساله آمریکا رو دارن و تقریبا از الان که بخواهیم حساب کنیم، ۱ سال و نیم تا ۲ سالِ دیگه ایشون سیتیزن میشن
من فقط میخوام بدونم که (غیر از ویزای دانشجویی) آیا امکانِ دیگه ای‌ هست که از آمریکا بتونم خارج نشم؟
سپاسگزارم از توجه همگی
با سلام به شما دوست عزیز

بهتره توی این مورد خاص حتما با وکیل مشورت کنید.
شما اگه با ویزای دانشجویی بمونید با توجه به اینکه همسر شما گرین کارت دارند ویزای ازدواجی
شما به جریان نمیفته. فکر میکنم برای ویزای توریستی هم که دارید این موضوع صدق کنه.
ولی اگه ایشون تا 2 سال دیگه سیتزن میشن اون موقع در صورتیکه دانشجو هم باشید
همزمان ویزای ازدواج شما هم در جریان قرار میگیره.

ولی با توجه به اینکه مورد شما یک مقدار خاص هست مشورت با دو سه تا وکیل
میتونه براتون کاملا مفید باشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Carlosbilardo ، storagemeter ، Pargosha ، sib 24 ، shadoow
(2016-08-08 ساعت 23:10)Carlosbilardo نوشته:  سلام، من با ویزای توریستی وارد آمریکا شدم و ویزام ۶ ماهه‌ بود و حدود ۴ ماه از اون گذشته و با خانمی که گرین کارت آمریکا رو دارن میخوام ازدواج کنم ضمنا ویزام رو تمدید هم کردم یعنی‌ از الان ۹ ماه دیگه می‌تونم در آمریکا به صورت قانونی با ویزام بمونم و از ماهِ اولِ ورود با این خانم آپارتمان مشترک گرفتیم و صورتحساب‌ها رو پرداخت کردیم، به جاهای مختلف سفر کردیم و عکس‌های زیادی گرفتیم
سپاسگزارم از توجه همگی

سلام دوست عزیز چنانچه شما بتوانید مراحل زیر را به موقع و در زمانی که آمریکا هستید بگذارانید می توانید از آمریکا خارج نشوید:
1- ثبت ازدواج در امریکا
2- ارسال درخواست توسط همسر شما به اداره مهاجرت در کاتگوری ویزای F2A
3- تایید درخواست شما توسط این اداره که حدود 5 ماه طول می کشد
4- ارسال درخواست تغییر وضعیت از ویزای غیر مهاجرتی ( توریستی ) به ویزای مهاجرتی
چنانچه این مراحل را در مدت اقامت در امریکا بگذارانید می توانید بقیه مراحل تا اخذ گرین کارت را در امریکا بمانید
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، Carlosbilardo
سلام ممنون میشم من را راهنمایی کنید

همسر من دارای گرین کارت امریکا میباشد و برای من اقدام کرده است.ما چند روز قبل نامه ای از NVC دریافت کردیم که کیس نامبر در آن ذکر شده بود

1- مراحل بعدی کار به چه شکلی است و چه زمانی باید مدارک اسپانسر را ارسال کنیم؟
2- چگونه باید انویس نامبر را بگیریم
3- منظور از کارنت شدن در ویزا بولتن چیست یعنی بعد از آن نامه وقت سفارت برای من می آید؟
4-وقت سفارت را خودشان تعیین میکنن یا خودمان باید وقت بگیریم؟

با سپاس
كتگوري : f2a
تاريخ اپرو مدارك : دسامبر ٢٠١٥
ايميل درخواست حاملي مالي: ؟؟؟؟
ا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-10 ساعت 23:35)sepehr7763 نوشته:  سلام ممنون میشم من را راهنمایی کنید

همسر من دارای گرین کارت آمریکا میباشد و برای من اقدام کرده است.ما چند روز قبل نامه ای از NVC دریافت کردیم که کیس نامبر در آن ذکر شده بود

3- منظور از کارنت شدن در ویزا بولتن چیست یعنی بعد از آن نامه وقت سفارت برای من می آید؟

با سپاس

سلام دوست عزیز چنانچه اینویس نامبر در نامه NVC نیست می توانید تلفنی از NVC دریافت کنید و جهت شروع مرحله بعد تاریخ PD خودتان را بگویید تا شما را راهنمایی کنم
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، amir2640 ، Pargosha
(2016-08-11 ساعت 21:43)جواد حبيبي نوشته:  

همسر من دارای گرین کارت آمریکا میباشد و برای من اقدام کرده است.ما چند روز قبل نامه ای از NVC دریافت کردیم که کیس نامبر در آن ذکر شده بود

با سپاس

سلام دوست عزیز چنانچه اینویس نامبر در نامه NVC نیست می توانید تلفنی از NVC دریافت کنید و جهت شروع مرحله بعد تاریخ PD خودتان را بگویید تا شما را راهنمایی کنم

سلام خیلی ممنونم PD من 4 دسامبر 2015 است
كتگوري : f2a
تاريخ اپرو مدارك : دسامبر ٢٠١٥
ايميل درخواست حاملي مالي: ؟؟؟؟
ا
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي
سلام اقای حبیبی عزیز،

یک‌دنیا ممنونم از شما، ببینم می‌شه توسط این روش بمونم؟!

زنده باشید برادر مهربان
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، جواد حبيبي
ببخشید کسی‌ از دوستان می‌دونه ویزای چی‌ هستش ؟! من الان به عنوانِ توریست در آمریکا هستم و میخوام با خانومی که گرین کارت داره ازدواج کنم و میخوام ببینم آیا این ویزای در مورد من صدق میکنه که نخوام از آمریکا خارج بشم؟!

قبلان یکی‌ از دوستان فرمودن میشه ولی‌ ایمیگریشن میگه باید ویزات که تموم شد از آمریکا خارج بشی‌.

سپاس از لطفتون که اگه میدونید منو راهنمایی‌ کنید.
پاسخ
(2016-08-12 ساعت 21:12)sepehr7763 نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 21:43)جواد حبيبي نوشته:  

با سپاس

سلام شما هر ماه باید به سایت زیر که ویزا بولتن است مراجعه کنید و در کاتگوری F2A جدول B ، تاریخ را نگاه کنید هر وقت که تاریخ pd شما کمتر(زودتر) این تاریخ شد(کارنت شدید) می توانید پروسه بعدی را شروع کنید که شامل انتخاب agent ، پرداخت های اول و دوم ، تکمیل فرم Ds260 و در نهایت تکمیل مدارک و ارسال آن به NVC (بعدا و در زمان آن توضیح خواهم داد)
travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html
پس از ارسال مدارک و تایید کامل بودن آن توسط NVC ، باید منتظر بمانید که در جدول A ویزا بولتن به شرحی که بالا توضیح دادم مجدداکارنت شوید و در ان زمان خودشان وقت مصاحبه برای شما تعیین می کنند
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz
(2016-08-13 ساعت 00:38)Carlosbilardo نوشته:  ببخشید کسی‌ از دوستان می‌دونه ویزای  چی‌ هستش ؟! من الان به عنوانِ توریست در آمریکا هستم و میخوام با خانومی که گرین کارت داره ازدواج کنم و میخوام ببینم آیا این ویزای   در مورد من صدق میکنه که نخوام از آمریکا خارج بشم؟!

قبلان یکی‌ از دوستان فرمودن میشه ولی‌ ایمیگریشن میگه باید ویزات که تموم شد از آمریکا خارج بشی‌.

سپاس از لطفتون که اگه میدونید منو راهنمایی‌ کنید.

لطفا با من تماس بگیرید
09123264874
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-14 ساعت 13:57)جواد حبيبي نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 21:43)جواد حبيبي نوشته:  سلام دوست عزیز چنانچه اینویس نامبر در نامه NVC نیست می توانید تلفنی از NVC دریافت کنید و جهت شروع مرحله بعد تاریخ PD خودتان را بگویید تا شما را راهنمایی کنم

سلام شما هر ماه باید به سایت زیر که ویزا بولتن است مراجعه کنید و در کاتگوری F2A جدول B ، تاریخ را نگاه کنید هر وقت که تاریخ pd شما کمتر(زودتر) این تاریخ شد(کارنت شدید) می توانید پروسه بعدی را شروع کنید که شامل انتخاب agent ، پرداخت های اول و دوم ، تکمیل فرم Ds260  و در نهایت تکمیل مدارک و ارسال آن به NVC (بعدا و در زمان آن توضیح خواهم داد)
پس از ارسال مدارک و تایید کامل بودن آن توسط NVC ، باید منتظر بمانید که در جدول A ویزا بولتن به شرحی که بالا توضیح دادم مجدداکارنت شوید و در ان زمان خودشان وقت مصاحبه برای شما تعیین می کنند

ببخشید نمیدونم درست متوجه شدم یا نه!!! ویزا بولتن الان جدول f2aقسمتB مربوط به 22 نوامبر 2015 هست. و جدولAمربوط به 15نوامبر 2014 . این یعنی کسایی که درخواست تو 15 نوامبر 2014 هست تازه بهشون دارن وقت مصاحبه میدن؟؟؟؟؟؟ پس تاریخ جدول B برای چی هست؟ من الان تو جدول B که تا 22 نوامبر هست کارنت شدم فکر کنم تاریخ اپروو مدارکم هست. در ضمن وکیل ما گفت بعد تایید حامی مالی وقت میدن پس الکی گفته یعنی!؟!
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
(2016-08-11 ساعت 21:43)جواد حبيبي نوشته:  سلام دوست عزیز چنانچه اینویس نامبر در نامه NVC نیست می توانید تلفنی از NVC دریافت کنید و جهت شروع مرحله بعد تاریخ PD خودتان را بگویید تا شما را راهنمایی کنم

سلام شما هر ماه باید به سایت زیر که ویزا بولتن است مراجعه کنید و در کاتگوری F2A جدول B ، تاریخ را نگاه کنید هر وقت که تاریخ pd شما کمتر(زودتر) این تاریخ شد(کارنت شدید) می توانید پروسه بعدی را شروع کنید که شامل انتخاب agent ، پرداخت های اول و دوم ، تکمیل فرم Ds260  و در نهایت تکمیل مدارک و ارسال آن به NVC (بعدا و در زمان آن توضیح خواهم داد)

من رفتم خودم معنی کردم سایت ویزا بولتن رو Big Grin
جدولB برای اقدام اولیه جهت ویزا هست که همون میشه بازرسی اولیه که یجورایی میگن پرونده میاد رو تا اگه تکمیل باشه بفرستن سفارت.
جدول Aبرای تاریخی در نهایت ممکن است ویزا صادر شود
اینم معنی گوگل
جدول B
اولین تاریخ که متقاضیان ممکن است قادر به اعمال
جدول A
تاریخ که در نهایت ممکن است ویزای صادر می شود
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2016-08-14 ساعت 17:50)razraz نوشته:  
(2016-08-12 ساعت 21:12)sepehr7763 نوشته:  سلام خیلی ممنونم PD من 4 دسامبر 2015 است

ببخشید نمیدونم درست متوجه شدم یا نه!!! ویزا بولتن الان جدول f2aقسمتB مربوط به 22 نوامبر 2015 هست. و جدولAمربوط به 15نوامبر 2014 . این یعنی کسایی که درخواست تو 15 نوامبر 2014 هست تازه بهشون دارن وقت مصاحبه میدن؟؟؟؟؟؟ پس تاریخ جدول B برای چی هست؟ من الان تو جدول B که تا 22 نوامبر هست کارنت شدم فکر کنم تاریخ اپروو مدارکم هست. در ضمن وکیل ما گفت بعد تایید حامی مالی وقت میدن پس الکی گفته یعنی!؟!

سلام دوست عزیز جدول A برای کارنت شدن وقت مصاحبه است و جدول B برای کارنت شدن در خصوص شروع فرآیند NVC و ارسال مدارک می باشد چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید در خصوصی پیام بگذارید که تلفنی با هم صحبت کنیم
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، razraz ، goldman_64 ، ofrfar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان