کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2017-06-30 ساعت 15:04)m_kh نوشته:  سلام دوستان من دارم فرم ds-260 براي همسرم پر ميكنم ميشه منو راهنمايي كنيد:
١-من الان با پاس سفيد ايران هستم قسمتي كه آدرس منو خواسته آدرس ايران بنويسم يا آمريكا؟
٢-در حال حاضر من خانه دار هستم شغلمو خانه دار بزنم؟در توضيحش چي بنويسم؟
٣-is your spouse immigranting to thr u.s with you؟ همسرم چه گزينه اي بايد انتخاب كنه yes no
٤-براي خدمت سربازي ميتونم مخفف IRGC بنويسيم يا بهتره كاملشو بنويسم؟
٥-military specialty كار اداري ميكرده بنويسم clerk درسته يا چيز ديگه بايد بنويسم؟
٦-قسمت petitioner information آدرس منو خواسته ايران يا آمريكا؟

سلام به شما دوست عزیز
تا اونجا که من اظلاع دارم

1- ادرسی که میخواهید در امریکا زندکی کنید...بهر حال مصاحبه همسر شما نزدیکه و شما باید در حال عزیمت به اونجا باشید .
2- همون خانه دار توضیح دیگه ای نمخواد....شغل شما زیاد برای ویزای همسرتون موثر نیست .
ولی در مورد شغل همسر جزییات خیلی زیاد ننویسید..رزومه استخدامی نیست..صرفا جاهایی که شاغل بودند و عنوان شغلی...
حقیقت رو بگید ولی جزییات غیر ضروروی رو لزومی نداره بگید.
3- یادم نیست متاسفانه ! Cool Big Grin
4- کاملش یعنی چی؟
5- کافیه اصلا چیز اضافه تر نگید این قسمت Big Grin Wink
6- ادرس ایران
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: m_kh ، melon
(2017-06-30 ساعت 22:15)armehraboon نوشته:  
(2017-06-30 ساعت 15:04)m_kh نوشته:  سلام دوستان من دارم فرم ds-260 براي همسرم پر ميكنم ميشه منو راهنمايي كنيد:
١-من الان با پاس سفيد ايران هستم قسمتي كه آدرس منو خواسته آدرس ايران بنويسم يا آمريكا؟
٣-is your spouse immigranting to thr u.s with you؟ همسرم چه گزينه اي بايد انتخاب كنه yes no
٥-military specialty كار اداري ميكرده بنويسم clerk درسته يا چيز ديگه بايد بنويسم؟

سلام به شما دوست عزیز

1- ادرسی که میخواهید در آمریکا زندکی کنید...بهر حال مصاحبه همسر شما نزدیکه و شما باید در حال عزیمت به اونجا باشید .
2- همون خانه دار توضیح دیگه ای نمخواد....شغل شما زیاد برای ویزای همسرتون موثر نیست .
ولی در مورد شغل همسر جزییات خیلی زیاد ننویسید..رزومه استخدامی نیست..صرفا جاهایی که شاغل بودند و عنوان شغلی...
3- یادم نیست متاسفانه ! Cool  Big Grin
4- کاملش یعنی چی؟
5- کافیه اصلا چیز اضافه تر نگید این قسمت Big Grin  Wink
6- ادرس ایران

بسيار متشكرم بابت توضيح خوبتون فقط براي سوال ٦ يكي از دوستان به من گفتن اونم آدرس آمريكا بدم حالا من دقيقاً نميدونم كدوم آدرسو بدم
شماره كيس:**٦
تعداد افراد:٢نفر(١ نفر ميرم)
كنسولگري:آنكارا
تاريخ مصاحبه:٨ اكتبر
نتيجه:???يكضرب❤️❤️❤️
اولین ورود:20 فوریه2016
مقصد:واشنگتن دی سی
دریافت گرین کارت:14 آپریل2016
درخواست پاس سفيد:22فوريه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوب
من گرین کارتمو 6 سال پیش گرفتم ولی متاسفانه نرفتم امریکا الانم تو ایران مجردم و قصد نگه داشتن گرین کارتمو دارم لطفا یکی از مدیران ارشد یا بچه های موفق راهنماییم کنند متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-30 ساعت 22:22)m_kh نوشته:  
(2017-06-30 ساعت 22:15)armehraboon نوشته:  

سلام به شما دوست عزیز

1- ادرسی که میخواهید در آمریکا زندکی کنید...بهر حال مصاحبه همسر شما نزدیکه و شما باید در حال عزیمت به اونجا باشید .
4- کاملش یعنی چی؟
6- ادرس ایران

بسيار متشكرم بابت توضيح خوبتون فقط براي سوال ٦ يكي از دوستان به من گفتن اونم آدرس آمريكا بدم حالا من دقيقاً نميدونم كدوم آدرسو بدم

خواهش میکنم

دقیقا چی پرسیده توی اون قسمت؟
گفته همسر شما بعد اومدن کجا زندگی میکنه؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-02 ساعت 20:52)armehraboon نوشته:  
(2017-06-30 ساعت 22:22)m_kh نوشته:  
(2017-06-30 ساعت 22:15)armehraboon نوشته:  سلام به شما دوست عزیز

4- کاملش یعنی چی؟
6- ادرس ایران

خواهش میکنم

is your spouse immigrating to the u.s at a later date to join you?
شماره كيس:**٦
تعداد افراد:٢نفر(١ نفر ميرم)
كنسولگري:آنكارا
تاريخ مصاحبه:٨ اكتبر
نتيجه:???يكضرب❤️❤️❤️
اولین ورود:20 فوریه2016
مقصد:واشنگتن دی سی
دریافت گرین کارت:14 آپریل2016
درخواست پاس سفيد:22فوريه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-02 ساعت 23:58)m_kh نوشته:  
(2017-07-02 ساعت 20:52)armehraboon نوشته:  
(2017-06-30 ساعت 22:22)m_kh نوشته:  بسيار متشكرم بابت توضيح خوبتون فقط براي سوال ٦ يكي از دوستان به من گفتن اونم آدرس آمريكا بدم حالا من دقيقاً نميدونم كدوم آدرسو بدم

خواهش میکنم

is your spouse immigrating to the u.s at a later date to join you?

اگه پرینت اسکرین از صفحه بدارید بهتره ولی ظاهرا درسته ادرس امریکا هست.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
در سفارت ارمنستان چه سوالاتی درباره پدر و مادر و شغل هاشون ممکنه بپرسند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-09 ساعت 04:48)ziziii نوشته:  
(2017-06-08 ساعت 12:42)EMAD2013 نوشته:  
(2017-05-29 ساعت 00:56)kingrokh نوشته:  سلام
دوستان من تا جایی که چشام جواب میداد پست ها رو خوندم ولی به جواب نرسیدم، ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.
پیش تر هم برای پاس سفید از شما دوستان کمک گرفتم و موفق شدم.

من ۳ سال هست که گرین کارت دارم الانم پاس سفید دستمه و ایران هستم.
یک ماه پیش ازدواج کردم و میخوام که برای همسرم اقدام کنم.
ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید. آیا خودم میتونم براش اقدام کنم و کار هاش رو انجام بدم یا حتمااااا باید وکیل بگیرم ؟ فورماش و مراحلش ؟
بخدا هرچی گشتم راه و روش و آموزشی داخل سایت پیدا نکردم.

سلام می تونید از لینک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-5622.html

لینک زیر هم چک کنین:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid692017

خیلی خیلی ممنون از توجهتون !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-04 ساعت 07:58)sib 24 نوشته:  سلام.
لیست تمام مدارک ارسالی به NVC, USCIS و کلینیک پزشکی برای ویزای ازدواج Interview Questions+ (چکیده مهاجرسرا (

لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
۱-پر کردن فرم I-130 که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
Instructions for Form I-130 درسایت http://www.uscis.gov 
۲-فرم G-325a که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
G-325A, Biographic Information درسایت http://www.uscis.gov
۳-فرم G-1145 که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
۴-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
۵-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل از کپی برابر اصل کردن انجام بدید)
۶-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی یا اگر سیتیزن هستید کپی از تمام.......................

سلام
خیلی از زحمتی که کشیدین ممنونیم، واقعا بدرد خورد این اطلاعات.
فقط برای من چند تا سوال پیش آمده که ممنون میشم راهنماییم کنید.
۱. من میتونم در مدت زمانی که برای همسرم اقدام کردم ایران باشم تا کارای ایشون هم انجام بشه و بعد با هم بریم ؟ (درطول این مدت پاس سفید تهیه خواهم کرد که الانم دارم)
۲. مدارک برای NVC رو همین اول باید ارسال کنیم یا بعد از اینکه کارای همسرم تایید و انجام شد ؟
۳. فرم G325 باطل شده و تو سایت USCIS هم صحبتی از این فرم نکرده و گفته I-130A هم پر بشه همراه I-130.
۴. منظور از Spouse Beneficiary همان کسی هست که گرین کارت داره (یعنی خود من).

معضرت میخوام که زیاد سوال میکنم ولی میدونید که استرس این کارا زیاده و آدم میترسه با یه اشتباه کوچک همه زحماتش به باد بره.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، sib 24
(2017-06-14 ساعت 13:59)Elhambanoo نوشته:  سلام به همگى من ديروز آنكارا مصاحبه داشتم و ويزاى يكضرب گرفتممممممممم يعنى از خوشحالى فقط گريه ميكردم ميخوام بهتون بگم استرس نداشته باشين و خواهش نامه اى كه واستون مياد كه بايد يه سرى چيزا با خودتون ببريد رو دقيق و كامل بخونيد و همش رو ببريد شايد حتا نخوتد ولى بودن كسايى كه مداركشون ناقص بود و ويزاى يكضرب نگرفتن هر كس مدارك من رو ميديد ميخنديد چون خيلى زياد بود اما من دست پر رفتم و دست پر برگشتم ... كارمندتى سفارت هم خيلى برخوردشون خوب بود و بدونيد كه ويزاى يكضرب هم زياد ميدن

سلام
بهتون خییییلی تبریک میگم
میشه بگید شما چند روز بعد ویزاتون آماده شد؟ می خوام بدونم بهتر هست بیام اینجا پاسپورتم را بفرستم بگیرم ویزا رو یا همون جا چند روز تو هتل بیشتر بمونم و خودم ویزا رو تحویل بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-05 ساعت 12:50)kingrokh نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 07:58)sib 24 نوشته:  سلام.
لیست تمام مدارک ارسالی به NVC, USCIS و کلینیک پزشکی برای ویزای ازدواج Interview Questions+ (چکیده مهاجرسرا (

لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
۱-پر کردن فرم I-130 که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
Instructions for Form I-130 درسایت http://www.uscis.gov 
۲-فرم G-325a که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
G-325A, Biographic Information درسایت http://www.uscis.gov
۳-فرم G-1145 که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
۴-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
۵-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل از کپی برابر اصل کردن انجام بدید)
۶-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی یا اگر سیتیزن هستید کپی از تمام.......................

سلام
۱. من میتونم در مدت زمانی که برای همسرم اقدام کردم ایران باشم تا کارای ایشون هم انجام بشه و بعد با هم بریم ؟ (درطول این مدت پاس سفید تهیه خواهم کرد که الانم دارم)
۲. مدارک برای NVC رو همین اول باید ارسال کنیم یا بعد از اینکه کارای همسرم تایید و انجام شد ؟
۳. فرم G325 باطل شده و تو سایت USCIS هم صحبتی از این فرم نکرده و گفته I-130A هم پر بشه همراه I-130.

معضرت میخوام که زیاد سوال میکنم ولی میدونید که استرس این کارا زیاده و آدم میترسه با یه اشتباه کوچک همه زحماتش به باد بره.
سلام

1- ایرادی نداره
2- صبر کندی تا موعدش بشه ..الان پرونده شما در په مرحله ای هست؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: kingrokh ، sib 24
سلام دوستان
مطمئن هستم كه در مورد موضوع من بسيار زياد در اينجا بحث شده. متاسفانه مجال نيست صفحات رو زير و رو كنم. ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در اين رابطه داريد با من قسمت كنيد.
من ٣ سال پيش از طريق ويزاي تحصيلي به امريكا اومدم. اون موقع با همسر فعليم در ارتباط بودم. بعد از ١ سال و نيم به ايران رفتيم و ازدواج كرديم. مدارك ازدواج رو تمام و كمال ترجمه كرديم. زماني كه به امريكا وارد شديم ازدواجمون رو اعلام نكرديم تا خللي در روند كار پيدا كردنم ايجاد نكنه. همسرم در اون زمان گرين كارت داشت و براي سيتيزن شدن درخواست داد ولي تا به امروز هيچ خبري نشده!!!
من الان مشغول به كار هستم و ماه اكتبر ويزاي كارم تموم ميشه و واقعا هيچ ايده اي ندارم چكار ممكنه بتونيم انجام بديم! اصلا فكر نميكرديم اينقدر طول بكشه.
اياراهي هست كه من بتونم بمونم و به كارم ادامه بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-05 ساعت 21:17)armehraboon نوشته:  
(2017-07-05 ساعت 12:50)kingrokh نوشته:  [quote='sib 24' pid='692017' dateline='1454556503']
[color=#333333]سلام.
سلام

سلام

1- ایرادی نداره

سلام
من دارم فرم ها و مدارک رو آماده میکنم که ارسال کنم.
فقط خیلی نگرانم و نمیدونم که اگر برم آمریکا و خودم پست کنم بهتره یا بفرستم برای دوستم و اون بران پست کنه.
آخه یه گزینه تو فرم هست که پرسیده داخل‌ آمریکا هستی و داری اقدام میکنی یا بیرون از آمریکا. این یدونه رو اصلا نمیدونم چی باید بزنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید. Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2017-07-10 ساعت 00:07)kingrokh نوشته:  
(2017-07-05 ساعت 21:17)armehraboon نوشته:  
(2017-07-05 ساعت 12:50)kingrokh نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 07:58)sib 24 نوشته:  [color=#333333]سلام.
سلام

سلام

1- ایرادی نداره

سلام
فقط خیلی نگرانم و نمیدونم که اگر برم آمریکا و خودم پست کنم بهتره یا بفرستم برای دوستم و اون بران پست کنه.
آخه یه گزینه تو فرم هست که پرسیده داخل‌ آمریکا هستی و داری اقدام میکنی یا بیرون از آمریکا. این یدونه رو اصلا نمیدونم چی باید بزنم.
سلام

جای نگرانی نیست...
شما الان بیرون امریکا هستیدد پس این رو اعلام کنید..
بفرستید برای دوستتون تا ایشون پست کنند...

ما هم دقیقا همین کار رو کردیم.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: kingrokh ، sib 24
(2017-07-10 ساعت 06:02)armehraboon نوشته:  
(2017-07-10 ساعت 00:07)kingrokh نوشته:  
(2017-07-05 ساعت 21:17)armehraboon نوشته:  سلام
سلام

جای نگرانی نیست...
شما الان بیرون آمریکا هستیدد پس این رو اعلام کنید..
بفرستید برای دوستتون تا ایشون پست کنند...

ما هم دقیقا همین کار رو کردیم.

واقعا ممنونم از راهنمایی هاتون
اشکال نداره تو مراحل پر کردن فرم از شما کمک بگیرم همینجا ؟! مطمئنا این مطالب در‌آینده به درد شخص دیگری هم خواهد خورد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان