کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-12-04 ساعت 00:12)Sara120 نوشته:  
(2018-12-03 ساعت 22:27)Geeta نوشته:  با سلام خدمت sara120
بله دو روز پیش استاتوس در سایت تغییر کرد و تبدیل شد به اینکه شما را در صف قسم خوردن گذاشتیم و چند ساعت بعد تبدیل شد به اینکه نامه قسم خوردن فرستاده شد حالا تا چند روز اینده باید نامه را دریافت کنم به امید خدا

ممنون از اينكه پاسخ داديد براي شما دو ماه طول كشيد؟وايا تماسي هم داشتيد ؟

با سلام
بله 8 هفته دقیق بعد از مصاحبه استاتوس تغییر کرد
من تقریبا دو هفته قبل با شماره 800 تماس گرفتم و بهم گفتند که :افیسر پرونده شما را نظر مثبت داده و اپروو کرده و برای امضا و نظر رییسش فرستاده شده و اگر موافقت شد وقتقسم خوردن می گزارند که پرسیدم چقدر طول می کشه که گفتند معلوم نیست ولی اگر بیشتر از ماکزیمم زمان ارایه شده برای دفتری مصاحبه انجام شده گذشت انوقت باید مراجعه کنید و علت را جویا شوید
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
(2018-12-03 ساعت 20:50)Sara120 نوشته:  
(2018-12-03 ساعت 04:02)Geeta نوشته:  
(2018-12-02 ساعت 07:44)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام دوستان عزیز
نمیدونم از کجا شروع کنم یه جورایی دلم گرفت من بعد ۵ سال به این گروه برگشتم یاد روزهایی که چقدر دلشوره داشتم برای رسیدن به گرین کارت و مصاحبه  وووو کلیرنس شدن خیلی کلمه دلچسبی بود
!این مهاجرت  برای من که خیلی  موفقیت آمیز نبود اگر همچین مهاجرتی نبود خیلی ازاین اتفاق‌ها نمیافتاد وشاید هم ایران هم بودم همین میشد!! واین شانسی که در خونه من زد درحقیقت خود بدشانسی بود .عذر خواهی میکنم درد دل کردم !
از فوریه ۲۰۱۴ گرین کارت دارم و تا الان ۳۴ ماه در آمریکا بودم  البته که کار نمیکردم  و این یکسال آخر کامل این جا بودم و در بین شش ماه ورود خروج داشتم  وفقط یه خروج ۱۸۲ روزه هم هست   مدارک تکس دو  سال  خانوادگی بوده و دو سال  تنها و در این بین آدرس های مشخص داشتم دراین ۳۴ ماه دو سال و نیم خونه داشتم منظور آدرس و برق پرینت حساب و  بقیه مهمون  کسی بودم که آدرس بیمه و تکس اینها آدرس دوستم بوده و دروغی هم نگفتم به بیمه اعلام کردم منزل دوستم هست  حالا سوال من این. هست آیا با این شرایط اصلا اقدام برای سیتی زنی نکنم یا بکنم  و نمیخوام وکیل بگیرم چون دیدم کسایی که برای سیتی زنی وکیل میگیرن معمولا ا رد میشن  ‌هزینه بر هست  دوستانی که تجربه مواردی مثل من  رو دارند راهنمایی کنند
با سلام
امیدوارم گره از کارهاتون گشوده بشود و دلتون شاد باشد
راستش من فقط می تونم با توجه به شرایط خودم و حدس و گمان بهتون نظرم را بگم .شما اگر مثلا الان درخواست بکنید با توجه به ایالتی که هستید کلی زمان می برد تا زمان مصاحبه بشود من از فاصله بین درخواست تا مصاحبه ام 12 ماه و نیم شد که ایالت مریلند است و دو ماه پیش مصاحبه ام بود .قوانین اینها روز بروز سخت تر و سختگیرانه تر می شود و کلی با سه سال قبل فرق کرده است.
ببینید به نظر من اینها می خواهند ببینند ایا شما فردی هستید که قصد ماتدن در آمریکا و کار کردن و مالیات دادن هستید یا می خواهید فقط از مزایا استفاده کنید .
از نظر قانونی ظاهرا به سفرهای زیر 180 روز کاری ندارند البته به شرط اینکه برایشان دلیل بیاورید که چرا سفر طولانی داشته اید ولی سفرهای بالای 180 روز مثل شما را می توانند درخواست کنند که مدرک کتبی باید برایشان بفرستید که چرا این همه مدت دور بوده اید.

من نظرم این است که با وکیل مشورت کنید یک جلسه مشاوره 125 تا 150 دلار است و ارزش این را دارد البته وکیل خوب پیدا کردن خودش داستانی است
دوم به نظر من کاش این مدت کار کرده بودید حتی کارهای سبک هم که نشان دهد هدفی از زندگی در اینجا داشته اید اگر می توانید کاری دست و پا کنید و پیش از فایل کردن شاغل باشید
)اینها می خواهند به این نتیجه برسند که شما این 5 سال ایا هدفی برای زندگی طولانی در آمریکا داشتها اید و شرایط برای یک فرد جوان با فردی که ثلا به عنوان پدر و مادر گرین کارت گرفته اند و الان در سن بازنشستگی هستند فرق دارند می دانند این افراد نمی توانند کار کنند

امیدوارم کمکی کرده باشم ولی با توجه به اینکه اگر درخواست سیتی زنی کنید و شاید تا یکسال و نیم درگیر باشید با چشم باز جلو بروید و با وکیل صحبت کنید
سلام خانم geeta شما oath cermony گرفتيد?
کیس نامبر 2013ASXXسفارت ابوظبی.تاریخ مصاحبه20می.12اگوست کلیر Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما من چون بچه دارم و‌ساعت مدارس گاهی دیر میرن و گاهی زود برمیگردن هنوز نتونستم شغلی که متناسب باشه پیدا کنم به هر حال نکته مهم رو گفتید که دنبال کار باشم و کار کنم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، ramin_red
(2018-12-05 ساعت 10:24)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما من چون بچه دارم و‌ساعت مدارس گاهی دیر میرن و گاهی زود برمیگردن هنوز نتونستم شغلی که  متناسب باشه پیدا کنم  به هر حال نکته مهم رو گفتید که دنبال کار باشم و کار کنم ممنون

با سلام
البته این نظر شخصی من است و شاید واقعیت این نباشد که شاغل بودن نکته مهمی است.اگر همسرتون شاغل باشد شاید کافی باشد .
مادر یکی از دوستانم دو سفر حدود 8 ماه به ایران داشته است و بعد از مصاحبه نلمه ای آمد که مدارک بفرستند که به چه دلیلی مجبور بوده 8 ماه خارج از امریکا باشد که البته فرستادند و حدود 7 ماه بررسی مدارک طول کشیده بود و در نهایت پرونده تایید شد و سیتی زن شد.
کیس با کیس فرق دارد و مطمئنا وکیل ها که با موارد مختلف برخورد دارند تجربیات خوبی دارند.
پاسخ
(2018-12-06 ساعت 08:09)Geeta نوشته:  
(2018-12-05 ساعت 10:24)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما من چون بچه دارم و‌ساعت مدارس گاهی دیر میرن و گاهی زود برمیگردن هنوز نتونستم شغلی که  متناسب باشه پیدا کنم  به هر حال نکته مهم رو گفتید که دنبال کار باشم و کار کنم ممنون

با سلام
البته این نظر شخصی من است و شاید واقعیت این نباشد که شاغل بودن نکته مهمی است.اگر همسرتون شاغل باشد شاید کافی باشد .
مادر یکی از دوستانم دو سفر حدود 8 ماه به ایران داشته است و بعد از مصاحبه نلمه ای آمد که مدارک بفرستند که به چه دلیلی مجبور بوده 8 ماه خارج از آمریکا باشد که البته فرستادند و حدود 7 ماه بررسی مدارک طول کشیده بود و در نهایت پرونده تایید شد و سیتی زن شد.
کیس با کیس فرق دارد و مطمئنا وکیل ها که با موارد مختلف برخورد دارند تجربیات خوبی دارند.
Geeta خانم شما خبر داريد كه از مادر دوستتون چه مداركي خواستند كه قبول كردند ازشون چون مورد من هم مثل مادر دوست شما است ممنون
پاسخ
(2018-12-06 ساعت 13:31)Sara120 نوشته:  

با سلام
مادر یکی از دوستانم دو سفر حدود 8 ماه به ایران داشته است و بعد از مصاحبه نلمه ای آمد که مدارک بفرستند که به چه دلیلی مجبور بوده 8 ماه خارج از آمریکا باشد که البته فرستادند و حدود 7 ماه بررسی مدارک طول کشیده بود و در نهایت پرونده تایید شد و سیتی زن شد.
Geeta خانم شما خبر داريد كه از مادر دوستتون چه مداركي خواستند كه قبول كردند ازشون چون مورد من هم مثل مادر دوست شما است ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-12-06 ساعت 13:31)Sara120 نوشته:  

با سلام
با سلام
دقیقا نمی دونم ولی دوستم گفت که یکبار عمل جراحی چشم داشته مادرشون و یکبار هم بستری بیمارستان بوده اند که در حقیقت در زمان ماه های اضافه بیشتر از 6 ماه این اتفاقات افتاده است و دوستم این مدارک بیمارستانی را ترجمه رسمی کرده اند و به اداره مهاجرت فرستاده اند
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
خوب دوستان سلام مجدد
ما هم بالاخره بعد از ۷ ماه رفتیم مصاحبه و بعد از یک هفته هم قسم خوردیم و سیتیزن شدیم و برای ‍‍پاسپورت اقدام کردیم و تقریبا به آخر قصه مهاجرت رسیدیم.
بزودی براتون همه مراحل رو توی امضام می نویسم.

از همه دوستان در مهاجرسرا برای کمک هاشون بینهایت سپاسگزارم که اگر نبودند شاید من یکی حداقل به این راحتی مراحل رو طی نمیکردم.
ممنون صدرای عزیز Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، Arashslm ، afs ، copol ، ramin_red ، AsemanAbee ، enchantress_boy ، nora
این هم یک منبع جهت اقدام برای سیتیزن شدن:

1- دانلود اطلاعات مربوط به فرمها
https://www.uscis.gov/n-400

2-محاسبه زمان مناسب برای اقدام کردن:
https://www.uscis.gov/sites/default/file...lator.html

3-ایجاد اکانت جدید یا کنترل وضعیت پرونده:
https://myaccount.uscis.dhs.gov/

4-مدت زمان پیش بینی شده برای پرونده شما (ثابت نیست):  
https://egov.uscis.gov/processing-times/#mainContent

5-نزدیکترین مرکز رسیدگی به پرونده شما:
https://www.uscis.gov/about-us/find-usci...ld-offices

6- ویدیویی درباره مراحل و شرایط به زبان فارسی
https://www.youtube.com/watch?v=xES965p-gcM

7- انگشت نگاری:
زمان روی کاغذ اصلا مهم نیست و هیچ کس کنترل نمی کنه (حتی به نظرم روزش هم مهم نیست). فقط صبح اول وقت برید که ۱۵ دقیقه بیشتر کار نداره.
با خودتون گرین کارت رو حتما ببرید

8- آماده سازی برای مصاحبه:
روز انگشت نگاری بهتون یه کتاب میدن که ۱۰۰ تا سوال داره وشما باید بخونید. البته می تونید از منابع دیگه هم ااستفاده کنید مثل ویدیو یا فلش کارت و یا چی دی اف کتاب که در زیر لینکشون رو براتون می زارم:
https://www.uscis.gov/sites/default/file...LL_100.mp3
https://www.uscis.gov/sites/default/file...s/100q.pdf
https://www.uscis.gov/sites/default/file...slides.pdf
من خودم بعضی روزها تو مسیر رفت و برگشت به محل کارم گوش میدادم و کلا خیلی ساده است سوالهاش.

9- دعوتنامه برای مصاحبه:
برای ما بعد از ۶ ماه و نیم ایمیل اومد که ما تغییر در پرونده شما  انجام دادیم به وبسایت برید و چک کنید. همزمان نامه هم فرستادند. تاریخ مصاحبه من و خانمم فرق داشت(تاریخ مصاحبه حدودا یکماه بعد از ارسال نامه بود). بچه ها مصاحبه ندارند و بعد از سیتیزن شدن پدر و/یا مادر اونا هم سیتیزن می شوند.

10-مصاحبه:
روز مصاحبه با یه تیپ رسمی نیم ساعت قبل از مصاحبه رفتیم (اگر زودتر برید راه نمیدند) و دعوتنامه و گرین کارت و کارت شناسایی مثل گواهینامه رو با خودتون ببرید که دم در ازتون میخوان.
مدارک مورد نیاز بستگی به پروندتون فرق داره اما کلا باید این ها رو ببرید
- گرین کارت و کپی رو ببرید.
- مدارک پرداخت تکس
- پاسپورتهاتون از زمان ورودتون تا به امروز حتی باطل شده ها
- گواهینامه  
https://www.uscis.gov/archive/blog/2013/...at-to-know
وقتی check in کردید میرید میشینید منتظر و بعد افیسر میاد صداتون میکنه و می بردتون به دفتر خودش و تو راه باهاتون خوش و بش میکنه که ببینه بلدید حرف بزنید یا نه؟
قبل از نشستن میگه قسم بخورید که همه چیزهایی که نوشتید واقعیت داره و بعد می شینید.
a- اول ازتون درباره چیزهایی که تو فرم N-400 نوشتید میپرسه که ببینه بلدید یا نه و می پرسه ازتون که آیا میخواهید چیزی رو به فرمتون اضافه کنید یانه.
**** اگر اشتباهی در فرمتون داشتید میتونید اصلاح کنید. اگر از زمان انگشت نگاری تا مصاحبه سفری رفتید میتونید اضافه کنید و کلا تغییر تو فرم هیچ مشکلی رو پیش نمیاره ***
b- در مصاحبه از شما ۱۰ تا سوال میپرسند که هر وقت ۶ تا رو درست جواب بدید متوقف میکنند.
c- بعد بهتون یه جمله ساده میگه که روی تبلتش بنویسید. مثلا  The president lives in the white house
و یه جمله تو همون مایه ها میگه از رو تبلت بخونید.
d- بهتون میگه قبول شده اید و مبارک باشه
e- دو حالت پیش میاد: یا بهتون میگه برید و ما براتون نامه زمان مراسم قسم خوردن میفرستیم یا میگه برو بشین بهت نامه ات رو بدم.
نکته: محل قسم خوردن توی شهرتون رو میتونید از گوگل سرچ کیند و پیدا کنید که مراسم قسم خوردن بعدیشون کی هست و اگر می خواهید زودتر قسم بخورید به آفیسر بگید و احتمالا کمکتون میکنه که زمان مصاحبه همون باشه که میخواهید.

11- Oath Ceremony:
روز قسم خوردن هم میرید اونجا و ۲ ساعتی معطلی داره و باید باید باید گرین کارتتون رو ببرید. بهتون گواهی سیتیزن شدن میدن.

12- Passport & Apply for Vote
همون جا جلوی محل قسم خوردنتون بهتون فرم میدند که برای رای دادن ثبت نام باید بکنید.
اما درباره پاسپورت اگر عکس همراهتون دارید و دسته چکتون رو میتونید فرمی که بهتون میدند رو پر کنید و اقدام کنید که البته صف شلوعی داره و دو یه ساعت معطلی و یا اینکه میتونید برید بعدا وقت بگیرید و به محل هایی که تو وبسایت زده برید و خیلی  شیک و بدون معطلی برای پاسپورت اقدام کنید.
مدارک لازم برای پاسپورت:
- پر کردن فرم DS11 که روز قسم خوردن بهتون میدند اما میتویند در این آدرس انلاین پر کنید و پرینت کنید و با خودتون ببرید. (اگرچیزی اشتباه نوشتید بازهم میتونید در حضور خودشون تغییر بدید )
                        https://pptform.state.gov/?Submit2=Compl...+%26+Print
- گواهی سیتیزن شدنتون و کپی
- یدونه عکس
- دسته چکتون
**برای فرزند زیر ۱۶ سالتون علاوه بر این مدارک باید گواهی ازدواج پدر و مادر و گواهی تولد خود بچه رو هم ببرید

****اصل گواهی سیتیزن شدنتون رو ازتون میگیرند پس حتما ازش قبلا کپی بگیرید.****
****میتونید برای دفترچه پاسپورت و کارت پاسپورت همزمان اقدام کنید که ارزونتر میشه. (کارت برای سفر به مکزیک و کانادا راحت تره)***

هزینه: برای دفترچه پاسپورت و کارت پاسپورت روی هم 140 دلار برای بزرگسال و 90 دلار برای بچه ها
       هزینه پست عادی برای هر نفر ۳۵ دلار

بعد از چند هفته مدارک تون جدا جدا با پست میاد. اول دفترچه پاسپورت بعد کارت پاسپورت و بعد اصل گواهی سیتیزن شدنتون که قبلا بهشون داده بودید.

13- Social Security Office
بعد از حداقل سه هفته حتما باید برید دفتر سوشال سکوریتی و بهشون اعلام کنید که وضعیت شما از مقیم به شهروند تغییر کرده

14- از زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا به عنوان شهروند لذت ببرید و از استفاده از گذرنامه معتبر در هنگام سفر به ۱۷۲ کشور دنیا بدون ویزا کیف کنید.

و من الله التوفیق
التماس دعا
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Arashslm ، Geeta ، afs ، اریوبرزن ، saba_ashkan ، afshin-b ، ali234 ، gbtm ، copol ، Shahram914 ، omniali ، enchantress_boy ، ATYY ، nora ، آلیس-1980
با سلام خدمت دوستان عزیز گروه
من هم به جمع سیتی زن شدگان پیوستم خواستم سیر کارها را براتون بزارم شاید کمکی کرده باشم

9/25/2017TongueD
10/16/2017:انگشت نگاری
پس از انگشت نگاری تا مدت 10 ماه استاتوس من به صورت
CASE WAS RECEIVED بود که برای من عجیب بود چون اکثرا پس از مدت کوتاهی به صورت "در صف مصاحبه" تبدیل می شود ولی برای من نشد
8/1/2018: INLINE FOR INTERVIEW
9/28/2018: INTERVIEW WAS SCHEDULED
10/5/2018:INTERVIEW) در شهر بالتیمور مریلند(
متاسفانه افیسر گفت که باید مدارک شما را بیشتر بررسی کنم که چند هفته ای طول می کشد و دلیلش را نگفت فقط گفت ما نتیجه را با نامه پست می کنیم
11/28/2018: INLINE FOR OATH
11/29/2018: AN OATH LETTER WAS SENT
12/13/2018: OATH CEREMONEY ( در شهر فردریک مریلند تعدادمون کم بود شاید 25 نفر از 11 کشور و یک ساعت طول کشید)

امیدوارم که دوستان این مسیر را براحتی طی کنند و استرس نداشته باشند من به شخصه فکر می کنم هر کیس با کیس دیگر فرق دارد مثلا دوستانی در همبن بالتیمور در مدتو6 ماه به مصاحبه رفته اند در حالیکه من و دونفر از دوستانم در فاصله 12 ماه ونیم به مصاحبه رفتیم
واقعا نمی دونم علت تاخیر در بعضی موارد چیست

براتون آرزوی دلی شاد و موفقیت دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ali234 ، gbtm ، afs ، Shahram914
سلام ماهم سيتيزن شديم ..من يك خلاصه اي از تاريخ ها مي نويسم براي اگاهي دوستان عزيز :

*تاريخ اقدام : فبريه ٢٠١٨

*دعوت به انگشت نگاري : فبريه ٢٠١٨ ( به فاصله ١٥ روز)

*دعوت به مصاحبه : دسامبر ٢٠١٨ ( همينطور كه مي بينيد ما ١٠ ماه منتظر مصاحبه بوديم كه اين براي لس انجلس نرمال هست . مطلقا ربطي به مليت نداره همونطور كه قبلا نوشتم از دوستان ما كه انگليسي سفيدپوست هستند همينقدر منتظر بودن و اين به دليل شلوغ بودن دفاتر مهاجرت اينجاست)

* دعوت به مراسم oath : دسامبر ٢٠١٨ ( به فاصله ده روز از مصاحبه)

مصاحبه خيلي آسونه .. ما سفر خارج از آمريكا مطلقا نداشتيم خب اين به روند مصاحبه خيلي كمك كرد Smile اول يكسري سوالات راجع به كار و زندگي بعد شش تا سوال از دفترچه و بعد هم تبريك و تمام .. به فاصله خيلي كوتاه از مصاحبه ما يك مراسم oath بود كه افسر براي همون اپوينمنت گرفت..

اميدوارم همه دوستان موفق باشن ..ممنون از مهاجرسرا كه تو اين پنج سال زمينه اي رو فراهم كرد كه هم كمك بگيريم و هم كمك كنيم..
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Sara120 ، afs ، mfarazz ، Geeta ، copol ، Shahram914 ، AsemanAbee
دوستان سلام
بعد از مراسم قسم خوردن ،برگه سیتی زن شدن را به شما می دهند که باید با قلم مشکی امضا شود و اگر خواستید برای پاسپورت اقدام کنید حتما کپی و اسکن از آن تهیه کنید .
وقتی که برای پاسپورت بروید اصل برگه سیتی زنی از شما گرفته میشود.
من 4 روز بعد از درخواست برای پاسپورت ،از دفتر یو اس سی ای اس تماس گرفتند که ما برگه سیتی زنی شما را نداریم تا جواب استعلام اداره گذرنامه را بدهیم!!! لطفا برایمان کپی برگه سیتی زن شدن را بفرستید!!!!
بهشون گفتم خودتون صادر کردین بعد ندارین؟ خلاصه دوباره برایشان فرستادم

بنابراین حتما کپی آن را داشته باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: mfarazz ، copol ، ali234 ، gbtm
(2018-12-21 ساعت 05:53)ali234 نوشته:  سلام ماهم سيتيزن شديم ..من يك خلاصه اي از تاريخ ها مي نويسم براي اگاهي دوستان عزيز :

*دعوت به مصاحبه : دسامبر ٢٠١٨ ( همينطور كه مي بينيد ما ١٠ ماه منتظر مصاحبه بوديم كه اين براي لس انجلس نرمال هست . مطلقا ربطي به مليت نداره همونطور كه قبلا نوشتم از دوستان ما كه انگليسي سفيدپوست هستند همينقدر منتظر بودن و اين به دليل شلوغ بودن دفاتر مهاجرت اينجاست)

مصاحبه خيلي آسونه .. ما سفر خارج از آمريكا مطلقا نداشتيم خب اين به روند مصاحبه خيلي كمك كرد Smile اول يكسري سوالات راجع به كار و زندگي بعد شش تا سوال از دفترچه و بعد هم تبريك و تمام .. به فاصله خيلي كوتاه از مصاحبه ما يك مراسم oath بود كه افسر براي همون اپوينمنت گرفت..

اميدوارم همه دوستان موفق باشن ..ممنون از مهاجرسرا كه تو اين پنج سال زمينه اي رو فراهم كرد كه هم كمك بگيريم و هم كمك كنيم..
سلام
ضمن تبریک اخذ سییتیزنی شما و تشکر از اطلاعات مفیدی که دادید یه سئوال داشتم.
آیا در مورد نوع کار و شغل شما و یا محل و مقدار درآمدتون سئوالی کردند؟ واینکه شما و خانواده بیمه دارید یا خیر؟
اگر جزئیات بیشتری از سئوالاتشون بدید ممنون میشم.
با سپاس
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، gbtm
(2018-12-22 ساعت 20:48)mfarazz نوشته:  
(2018-12-21 ساعت 05:53)ali234 نوشته:  سلام ماهم سيتيزن شديم ..من يك خلاصه اي از تاريخ ها مي نويسم براي اگاهي دوستان عزيز :

سلام
ضمن تبریک اخذ سییتیزنی شما و تشکر از اطلاعات مفیدی که دادید یه سئوال داشتم.
آیا در مورد نوع کار و شغل شما و یا محل و مقدار درآمدتون سئوالی کردند؟ واینکه شما و خانواده بیمه دارید یا خیر؟
اگر جزئیات بیشتری از سئوالاتشون بدید ممنون میشم.
با سپاس

سلام ممنون از شما
عنوان شغل رو كه توي فرمهاي اپليكيشن از قبل اعلام مي كنيم و افسر فقط مرور مي كنه ..راجع به درآمد اصلا سوالي نمي كنند ...بله ما بيمه داريم از كاورد كاليفرنيا يا همون اوباماكر بيمه ميخريم قبلا نوشتم ماهي $400 ما ميديم و مابقيش رو از سوبسيد يا همون پرميوم تكس استفاده مي كنيم و همونطور كه ديديد اصلا توي روال سيتيزن شدن تاثيري نداره ...پس به شايعات توجه نكنيد.
چيزي كه براشون مهم هست اينه كه تكس رو پرداخت كرده باشيد هر سال و به موقع. افسر راجع به عنوان شغلي من و همسرم سوال پرسيد و اينكه ايا تكس ها رو به موقع پرداخت كرديم يا نه ؟ سوالي خارج از همون سوالهاي اپليكيشن نمي پرسن . جو مصاحبه خيلي صميمي بود افسر شوخي مي كنه و كلا استرستون رو خيلي كم مي كنه حداقل مال ما اينطوري بود .
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: mfarazz ، gbtm ، Shahram914
سلام به همه
من يك سوال داشتم،كسي اينجا بوده كه از قانون ٤ سال و يك روز استفاده كرده باشه؟من يك سفر بالاي ٦ ماه داشتم و ميدونم كه تمام ركوردهاي قبل از اون سفر پاك ميشه.ميخواستم ببينم من الان بايد ٤ سال از اون تاريخ صبر كنم يا همون ٥ سال رو؟ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان