کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-12-24 ساعت 17:38)new king نوشته:  سلام به همه
من يك سوال داشتم،كسي اينجا بوده كه از قانون ٤ سال و يك روز استفاده كرده باشه؟من يك سفر بالاي ٦ ماه داشتم و ميدونم كه تمام ركوردهاي قبل از اون سفر پاك ميشه.ميخواستم ببينم من الان بايد ٤ سال از اون تاريخ صبر كنم يا همون ٥ سال رو؟ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد

اگر Re-entry Permit یا به قول خودمون پاس سفید گرفتید، 4 سال انتظار لازمه و الا همون 5 سال
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2018-12-24 ساعت 17:38)new king نوشته:  سلام به همه
من يك سوال داشتم،كسي اينجا بوده كه از قانون ٤ سال و يك روز استفاده كرده باشه؟من يك سفر بالاي ٦ ماه داشتم و ميدونم كه تمام ركوردهاي قبل از اون سفر پاك ميشه.ميخواستم ببينم من الان بايد ٤ سال از اون تاريخ صبر كنم يا همون ٥ سال رو؟ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد
سلام
اینو از سایت uscis برداشتم.

3. Eligibility after Break in Residence

An applicant who is required to establish continuous residence for at least 5 years [15] and whose application for naturalization is denied for an absence of one year or longer, may apply for naturalization four years and one day after returning to the United States to resume permanent residence. An applicant who is subject to the three-year continuous residence requirement [16] may apply two years and one day after returning to the United States to resume permanent residence. [17
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-14 ساعت 23:34)Shahram914 نوشته:  
(2018-11-03 ساعت 19:23)sara-d نوشته:  
(2018-10-29 ساعت 08:19)Sara120 نوشته:  ببخشيد ممكنه بگيد فاصله اينتر ويو تا مراسم قسم چند روز طول كشيد وايا همان روز اينترويو approve شدن ممنون اگر جواب بديد

سلام بله توی خود پست اصلاح کردم 6 سپتامبر مصاحبه بود و همون روز اپروو شدن

سلام ببخشيد از زمان دريافت گرين كارت دقيقا چقدر گذشته بود كه اقدام كردند چون به نظر كمتر  از ٤ سال مياد

از زمان دریافت گرین کارت چهار سال و 10 که گذشت اقدام کردن از 1 دسامبر 2012 تا سپتامبر 2017 چه طور کمتر از چهار سال میشه Rolleyes
Case: F2a
priority date : 30 Sep 2016
Approved: 25 Oct 2017
Invoice number: 21 Dec2017
paying fees:29 Dec 2017
Complete:28 Feb 2018
Case changed to Ir1: 19 Oct 2018
Receiving interview letter:16 Nov 2018
interview date 13 DEC 2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-12-02 ساعت 14:09)natasha نوشته:  سلام دوستان. کسی میدونه برای درخواست سیتیزن شیپی, مهر دادگستری برای ترجمه سند ازدواج و ترجمه شناسنامه  احتیاج هست یا نه؟

کلا من چیزی که متوجه شدم آمریکا دادگاه های ایران رو قبول نداره هرچند ما خودمون در تمامی مراحل اقدام برای ویزای ازدواج همه مدارک رو جهت محکم کاری حتی مهر وزارت خارجه هم زدیم، اما احتمالا فقط متحمل هزینه بیشتر شدیم وگرنه من روز مصاحبه ام در سفارت اصل مدارک رو ازم گرفتن و دیدم که با ترجمه ای که داشت تطبیق داد و امضا کرد یعنی تایید شد حالا برای سیتیزن شیپی میتونه متفاوت باشه. امیدوارم دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-12 ساعت 20:07)sara-d نوشته:  
(2018-11-03 ساعت 19:23)sara-d نوشته:  سلام بله توی خود پست اصلاح کردم 6 سپتامبر مصاحبه بود و همون روز اپروو شدن

سلام ببخشيد از زمان دريافت گرين كارت دقيقا چقدر گذشته بود كه اقدام كردند چون به نظر كمتر  از ٤ سال مياد

از زمان دریافت گرین کارت چهار سال و 10 که گذشت اقدام کردن از 1 دسامبر 2013 تا سپتامبر 2017 چه طور کمتر از چهار سال میشه Rolleyes

من حساب كردم ميشه چهار سال
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من ۴ سال و نه ماه و ۱۰ روز از گرین کارتم گذشته و میخوام برای سیتیزنشیپی اقدام کنم. ۳ ماه اول که ایران بودم را با این ۴ سال و ۹ ماه که جمع میزنم میشه ۵ سال. تو فرمها نوشته محل سکونتتون تو ۵ سال بنویسید. الان من باید اون سه ماه اول که ایران بودم و هنوز گرین کارت نگرفته بودم و به امریکا نیومده بودم رو هم بنویسم یا نه ؟ یه وکیل میگه بنویس یه وکیل میگه ننویس. موندم چیکار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من ۴ ماه ایران بودم و ادرس پستیم عوض کردم تا نامه هام بره به خونه دوستم. ولی ادرس و محل سکونت همون خونه ای بود که الان هم توش هستم. باید تو قسمت محل سکونت ادرس عوض کردن ذکر کنم یا نمیخواد. میترسم بگن این ادرس پستی عوض کرده ولی تو فرمها نگفته ادرس عوض کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من میخوام برای سیتیزنشیپی اقدام کنم، تازیخ ورودم به امریکا و تاریخ گرین کارتم جفتشون اول اپریل هست. الان دقیقا ۴ سال و ۹ ماهه که امریکام و میتونم برای سیتیزنشیپی اقدام کنم. مشکلم اینجاست ادرس اون سه ماه اولی که باید بدم تا جمعا بشه پنج سال ایران هست. میتونم ادرس ایران بدم یا بهتر است ادرس ندم کلا
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-03 ساعت 19:23)sara-d نوشته:  
(2018-10-29 ساعت 08:19)Sara120 نوشته:  ببخشيد ممكنه بگيد فاصله اينتر ويو تا مراسم قسم چند روز طول كشيد وايا همان روز اينترويو approve شدن ممنون اگر جواب بديد

سلام بله توی خود پست اصلاح کردم 6 سپتامبر مصاحبه بود و همون روز اپروو شدن

من پست رو اصلاح کردم متوجه اشتباه تایپی نبودم ورود ۱ دسامبر ۲۰۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، Shahram914
سلام دوستان اين تعطيلاتي كه از طرف ترامپ شده به خاطر عدم تصويب بودجه ديوار مكزيك شاملuscis هم مي شه چهار ماه از اينترويو من گذشته امروز زنگ زدم كسي جواب تلفن نداد فقط پيغام دادن فرمي را انلاين پر كنيد بفرستيد بعد جواب مي دن چون ايميل خواستن حتما ايميل ميدن اگر اطلاع داريد لطفا جواب بديد ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-16 ساعت 09:08)Niyousha نوشته:  سلام دوستان، من میخوام برای سیتیزنشیپی اقدام کنم، تازیخ ورودم به آمریکا و تاریخ گرین کارتم جفتشون اول اپریل هست. الان دقیقا ۴ سال و ۹ ماهه که آمریکام و میتونم برای سیتیزنشیپی اقدام کنم. مشکلم اینجاست ادرس اون سه ماه اولی که باید بدم تا جمعا بشه پنج سال ایران هست. میتونم ادرس ایران بدم یا بهتر است ادرس ندم کلا

آخه اول اپریل هم شد تاریخ ورود!   Big Grin
شما وقتی وارد شدید آدرستون رو توی فرودگاه تغییر دادید؟ اگر بله همون آدرس رو برای سه ماه اول درنظر بگیرید. اگر هم تغییر ندادید همون آدرسی که توی فرم ها نوشتید خیلی خوب باید کار کنه.

(2019-01-17 ساعت 20:47)Sara120 نوشته:  سلام دوستان اين تعطيلاتي كه از طرف ترامپ شده به خاطر عدم تصويب بودجه ديوار مكزيك شاملuscis هم مي شه چهار ماه از اينترويو من گذشته امروز زنگ زدم كسي جواب تلفن نداد فقط پيغام دادن فرمي را انلاين پر كنيد بفرستيد بعد جواب مي دن چون ايميل خواستن حتما ايميل ميدن اگر اطلاع داريد لطفا جواب بديد ممنون

USCIS در جریان شات داون تعطیل نیست. فقط برخی خدمات کار نمی کنه که سرویس های پولی مثل سیتیزنشیب جزوشون نیست. این آفیشال استیمت توی سایت خودشون هست.
https://www.uscis.gov/news/alerts/lapse-...operations
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، gbtm
من تو آمریکا کار نکردم ولی تکس ها رو کامل پر کردم،
آیا کار نکردن تو آمریکا پوینت منفی حساب می شود ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من دو ساله که گرین کارت دارم چند روز پیش از ایران بعد از 9 ماه اومدم افیسر در کنار مهر ورودم با خودکار نوشت 9 months out میخواستم بدونم برای سیتیزن شدم مشکلی پیش نمیاد و چرا نوشت و اگه سی ماه اقامتم در امریکا رو پر کنم میتونم دو سال دیگه واسه سیتیزن شدم اقدام کنم
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-18 ساعت 07:50)afs نوشته:  
(2019-01-16 ساعت 09:08)Niyousha نوشته:  سلام دوستان، من میخوام برای سیتیزنشیپی اقدام کنم، تازیخ ورودم به آمریکا و تاریخ گرین کارتم جفتشون اول اپریل هست. الان دقیقا ۴ سال و ۹ ماهه که آمریکام و میتونم برای سیتیزنشیپی اقدام کنم. مشکلم اینجاست ادرس اون سه ماه اولی که باید بدم تا جمعا بشه پنج سال ایران هست. میتونم ادرس ایران بدم یا بهتر است ادرس ندم کلا

آخه اول اپریل هم شد تاریخ ورود!   Big Grin
شما وقتی وارد شدید آدرستون رو توی فرودگاه تغییر دادید؟ اگر بله همون آدرس رو برای سه ماه اول درنظر بگیرید. اگر هم تغییر ندادید همون آدرسی که توی فرم ها نوشتید خیلی خوب باید کار کنه.

(2019-01-17 ساعت 20:47)Sara120 نوشته:  سلام دوستان اين تعطيلاتي كه از طرف ترامپ شده به خاطر عدم تصويب بودجه ديوار مكزيك شاملuscis هم مي شه چهار ماه از اينترويو من گذشته امروز زنگ زدم كسي جواب تلفن نداد فقط پيغام دادن فرمي را انلاين پر كنيد بفرستيد بعد جواب مي دن چون ايميل خواستن حتما ايميل ميدن اگر اطلاع داريد لطفا جواب بديد ممنون

USCIS در جریان شات داون تعطیل نیست. فقط برخی خدمات کار نمی کنه که سرویس های پولی مثل سیتیزنشیب جزوشون نیست. این آفیشال استیمت توی سایت خودشون هست.
https://www.uscis.gov/news/alerts/lapse-...operations

منظورتون همون ادرسی هست که تو فرمها برای امریکا دادم؟ درسته؟ پس در اصل من دارم ادرس اون ۴سال و ۹ ماه میدم نه پنج سال
شماره کیس***2014AS00000
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-19 ساعت 05:50)arminpaye نوشته:  سلام من دو ساله که گرین کارت دارم چند روز پیش از ایران بعد از 9 ماه اومدم افیسر در کنار مهر ورودم با خودکار نوشت 9 months out میخواستم بدونم برای سیتیزن شدم مشکلی پیش نمیاد و چرا نوشت و اگه سی ماه اقامتم در آمریکا رو پر کنم میتونم دو سال دیگه واسه سیتیزن شدم اقدام کنم

۳۰ ماه تو پنج سال باید باشه. ولی نباید بیشتر از شش ماه تو سال بیرون باسید تو این پنج سال. یه قانون چهارسال و یک روز فکر کنم دارن، مطمئن نیستم چی هست شاید اون شامل حال شما بشه ولی بهتر بیشتر تحقیق کنید یا از وکیل کمک بگیرید. ولی حتما باید پنج سال پر کنید.
شماره کیس***2014AS00000
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان