کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2019-01-19 ساعت 08:16)Niyousha نوشته:  
(2019-01-18 ساعت 07:50)afs نوشته:  
(2019-01-16 ساعت 09:08)Niyousha نوشته:  سلام دوستان، من میخوام برای سیتیزنشیپی اقدام کنم، تازیخ ورودم به آمریکا و تاریخ گرین کارتم جفتشون اول اپریل هست. الان دقیقا ۴ سال و ۹ ماهه که آمریکام و میتونم برای سیتیزنشیپی اقدام کنم. مشکلم اینجاست ادرس اون سه ماه اولی که باید بدم تا جمعا بشه پنج سال ایران هست. میتونم ادرس ایران بدم یا بهتر است ادرس ندم کلا

آخه اول اپریل هم شد تاریخ ورود!   Big Grin
شما وقتی وارد شدید آدرستون رو توی فرودگاه تغییر دادید؟ اگر بله همون آدرس رو برای سه ماه اول درنظر بگیرید. اگر هم تغییر ندادید همون آدرسی که توی فرم ها نوشتید خیلی خوب باید کار کنه.

منظورتون همون ادرسی هست که تو فرمها برای آمریکا دادم؟ درسته؟ پس در اصل من دارم ادرس اون ۴سال و ۹ ماه میدم نه پنج سال

بله درسته. با خیال راحت همین کار رو انجام بدید. من تایم لاین ورودم تا اپلای کردن و سیتیزن شدنم شبیه شما بود و به همین ترتیب انجامش دادم. توضیحش هم خیلی پیچیده نیست.
شما اول اپریل وارد شدید. پس می تونید یک ژانویه اپلای کنید که می شه ۹۰ روز قبل از کامل شدن ۵ سال از دریافت گرین کارت. تا اونجایی که من می دونم توی این حالت شما به هیچ عنوان زودتر از ۱ اپریل به مصاحبه دعوت نمی شید،‌ پس اگر اول اپریل و بعد از اون به مصاحبه دعوت بشید آدرس هایی که توی پنج سال قبل توش زندگی کردید از همون زمان ورودتون حساب می شه.
در ضمن این موارد نه اهمیت زیادی دارند نه حساسیت. به فرض اینکه در فرم شما تاریخ ها کمی عقب جلو باشه هم، همون روزی که میرید بالتیمور همه رو باهاتون چک می کنند و می تونید اصلاح کنید.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-19 ساعت 01:54)marco250 نوشته:  من تو آمریکا کار نکردم ولی تکس ها رو کامل پر کردم،
آیا کار نکردن تو آمریکا پوینت منفی حساب می شود ؟

دوست عزیز این نظر شخصی من هست و لزوما صحیح نیست اما فکر می کنم،‌ طبق قانون فعلی امتیاز منفی برای شما به حساب نمیاد همون طور که چندان هم به نفعتون کار نخواهد کرد. به طور حتم از شما سوال می شه که در طول حداقل دورانی که اینجا زندگی می کردید (و شرط سیتیزن شیپ هست) چه طور اموراتتون رو می گذروندید، منبع درآمدتون چی بوده. این که جواب های شما چقدر قانع کننده باشند و فرد مصاحبه کننده چه برداشتی داشته باشه، بحث دیگه ای هست.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، kerry ، nora
(2019-01-19 ساعت 08:19)Niyousha نوشته:  
(2019-01-19 ساعت 05:50)arminpaye نوشته:  سلام من دو ساله که گرین کارت دارم چند روز پیش از ایران بعد از 9 ماه اومدم افیسر در کنار مهر ورودم با خودکار نوشت 9 months out میخواستم بدونم برای سیتیزن شدم مشکلی پیش نمیاد و چرا نوشت و اگه سی ماه اقامتم در آمریکا رو پر کنم میتونم دو سال دیگه واسه سیتیزن شدم اقدام کنم

۳۰ ماه تو پنج سال باید باشه. ولی نباید بیشتر از شش ماه تو سال بیرون باسید تو این پنج سال. یه قانون چهارسال و یک روز فکر کنم دارن، مطمئن نیستم چی هست شاید اون شامل حال شما بشه ولی بهتر بیشتر تحقیق کنید یا از وکیل کمک بگیرید. ولی حتما باید پنج سال پر کنید.

در مورد 9 ماه خارج بودنم از امریکا چرا در کنار مهر ورودم نوشت ایا برای سیتیزن شدنم‌ تاثیری داره و من میتونم به موقع درخواست سیتیزن شدنم رو بدم?
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من يك سوالى داشتم در مورده جابه جايى محل زندگى يا
آدرس، من به شخصه در طول اين ٥ سال اصلا تو وب سايت YSCIS
ادرس محل سكونت خودم رو اپ ديت نكردم
فقط ميرفتم پست و DMV
دوستانى كه سيتيزن شدن آيا جابه جايى داشتيم
تو وب سايت USCIS محل سكونتتون رو آپ ديت ميكرديد

با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-20 ساعت 00:18)sami0 نوشته:  سلام
من يك سوالى داشتم در مورده جابه جايى محل زندگى يا
آدرس، من به شخصه در طول اين ٥ سال اصلا تو وب سايت YSCIS
ادرس محل سكونت خودم رو اپ ديت نكردم
فقط ميرفتم پست و DMV
دوستانى كه سيتيزن شدن آيا جابه جايى داشتيم
تو وب سايت USCIS محل سكونتتون رو آپ ديت ميكرديد

با تشكر
من کلا یه بار جابجا شدم و اونم ۱۸ ماه بعد از اومدنم بود و تنها کاری که انجام دادم آدرسم رو رفتم دی ام وی عوض کردم و پست رو هم آنلاین به این خاطر عوض کردم که محموله های جاری که داشتم رو بتونم با آدرس جدید بگیرم.
با USCIS هیچ کاری نداشتم تا اینکه میخواستم روند مدارکم رو تو پروسه سیتیزن شیپی دنبال کنم.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام دوستان عزيز چهار ماه ونيم از ايتر ويو من گذشته هيچ خبري نشده من البته سفر به ايران داشتم وسفر بالاي شش ماه هم داشتم ادرسم هم روز مصاحبه عوض كردم نميدونم چرا انقدر طولاني شده اگر هم بخواهند ردم كنند بايد به من اطلاع بدن اگر كسي تجربه اي مشابه داره لطفا به من بگه ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-19 ساعت 23:47)arminpaye نوشته:  
(2019-01-19 ساعت 08:19)Niyousha نوشته:  
(2019-01-19 ساعت 05:50)arminpaye نوشته:  سلام من دو ساله که گرین کارت دارم چند روز پیش از ایران بعد از 9 ماه اومدم افیسر در کنار مهر ورودم با خودکار نوشت 9 months out میخواستم بدونم برای سیتیزن شدم مشکلی پیش نمیاد و چرا نوشت و اگه سی ماه اقامتم در آمریکا رو پر کنم میتونم دو سال دیگه واسه سیتیزن شدم اقدام کنم

۳۰ ماه تو پنج سال باید باشه. ولی نباید بیشتر از شش ماه تو سال بیرون باسید تو این پنج سال. یه قانون چهارسال و یک روز فکر کنم دارن، مطمئن نیستم چی هست شاید اون شامل حال شما بشه ولی بهتر بیشتر تحقیق کنید یا از وکیل کمک بگیرید. ولی حتما باید پنج سال پر کنید.

در مورد 9 ماه خارج بودنم از آمریکا چرا در کنار مهر ورودم نوشت ایا برای سیتیزن شدنم‌ تاثیری داره و من میتونم به موقع درخواست سیتیزن شدنم رو بدم?

یخورده قدیمی هست این ویدیو ولی کاملا مراحل بهتون توضیح میده.
https://youtu.be/xES965p-gcM
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: arminpaye
(2018-12-21 ساعت 05:53)ali234 نوشته:  سلام ماهم سيتيزن شديم ..من يك خلاصه اي از تاريخ ها مي نويسم براي اگاهي دوستان عزيز :

*تاريخ اقدام : فبريه ٢٠١٨

*دعوت به انگشت نگاري : فبريه ٢٠١٨ ( به فاصله ١٥ روز)

*دعوت به مصاحبه : دسامبر ٢٠١٨ ( همينطور كه مي بينيد ما ١٠ ماه منتظر مصاحبه بوديم كه اين براي لس انجلس نرمال هست . مطلقا ربطي به مليت نداره همونطور كه قبلا نوشتم از دوستان ما كه انگليسي سفيدپوست هستند همينقدر منتظر بودن و اين به دليل شلوغ بودن دفاتر مهاجرت اينجاست)

* دعوت به مراسم oath : دسامبر ٢٠١٨ ( به فاصله ده روز از مصاحبه)

مصاحبه خيلي آسونه .. ما سفر خارج از آمريكا مطلقا نداشتيم خب اين به روند مصاحبه خيلي كمك كرد Smile اول يكسري سوالات راجع به كار و زندگي بعد شش تا سوال از دفترچه و بعد هم تبريك و تمام .. به فاصله خيلي كوتاه از مصاحبه ما يك مراسم oath بود كه افسر براي همون اپوينمنت گرفت..

اميدوارم همه دوستان موفق باشن ..ممنون از مهاجرسرا كه تو اين پنج سال زمينه اي رو فراهم كرد كه هم كمك بگيريم و هم كمك كنيم..

سلام و تبریک برای سیتیزن شیپی،
من یه سوال دارم در مورد بیمه دولتی و تکس. ما 4 سال و نیم هست که در امریکا زندگی میکنیم و میتونیم برای سیتیزن شیپی اقدام کنیم. ولی چون بیمه دولتی برای خودمون و بچه هامون داریم نگران هستیم که ما رو قبول نکنن. ضمن اینکه به دلیل اینکه دانشجو هستیم و درامد بالایی نداریم تا الان هرسال فرم مالیات رو پر کردیم ولی بهمون برگردوندن و در واقع مالیاتی پرداخت نکردیم. میخاستم بپرسم که شما تجربه مشابهی دارین؟ یا کسی رو میشناسین که با شرایط ما قبول شده باشه؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنین. واقعا نمیدونیم چیکار باید بکنیم.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، ali234
با سلام به گروه محترم
من هفته اینده مصاحبه میرم.جایی خوندم بخاطر اینکه دولت تعطیله دادگاه فدرال هم که باید تغییر اسم را تایید کنه تعطیلن.بنابراین فکر میکنم بهتره انصراف بدم تا کارم سریعتر پیش بره.اگر اطلاعی دارید ممنون میشم بنویسید.
***2013AS00002 * روئیت قبولی 1 May * ارسال فرمها:7May * ارسال مجدد فرم با ایمیل 8Oct*افراد کیس:1نفر* تاریخ کارنت شدن: 8 Nov* مصاحبه آنکارا هفته 3 ژانویه* ویزا: یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-12-08 ساعت 01:46)bayat_r نوشته:  خوب دوستان سلام مجدد
ما هم بالاخره بعد از ۷ ماه رفتیم مصاحبه و بعد از یک هفته هم قسم خوردیم و سیتیزن شدیم و برای ‍‍پاسپورت اقدام کردیم و تقریبا به آخر قصه مهاجرت رسیدیم.
بزودی براتون همه مراحل رو توی امضام می نویسم.

از همه دوستان در مهاجرسرا برای کمک هاشون بینهایت سپاسگزارم که اگر نبودند شاید من یکی حداقل به این راحتی مراحل رو طی نمیکردم.
ممنون صدرای عزیز Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

سلام اقای بیات
خودتون و خانواده محترم انشالله همگی سلامت باشین
تبریک فراوان میگم برای گرفتن پاسپورت🌹🌹🌹
انشالله در همه زمینه ها موفق و پیروز باشید

خیلی خوشحالم که می بینم دوستان ۲۰۱۳ همچنان مثل گذشته، وفادار و با مسئولیت هستن و تجربیات خودشون رو اینجا به اشتراک میزارن
هر چند مهاجرسرا متاسفانه مثل یک خانه متروکه شده😑🙁

سپاس فراوان از همگی شما
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، هستی1985 ، bayat_r ، آلیس-1980
(2018-12-21 ساعت 05:53)ali234 نوشته:  سلام ماهم سيتيزن شديم ..من يك خلاصه اي از تاريخ ها مي نويسم براي اگاهي دوستان عزيز :

*دعوت به مصاحبه : دسامبر ٢٠١٨ ( همينطور كه مي بينيد ما ١٠ ماه منتظر مصاحبه بوديم كه اين براي لس انجلس نرمال هست . مطلقا ربطي به مليت نداره همونطور كه قبلا نوشتم از دوستان ما كه انگليسي سفيدپوست هستند همينقدر منتظر بودن و اين به دليل شلوغ بودن دفاتر مهاجرت اينجاست)

مصاحبه خيلي آسونه .. ما سفر خارج از آمريكا مطلقا نداشتيم خب اين به روند مصاحبه خيلي كمك كرد Smile اول يكسري سوالات راجع به كار و زندگي بعد شش تا سوال از دفترچه و بعد هم تبريك و تمام .. به فاصله خيلي كوتاه از مصاحبه ما يك مراسم oath بود كه افسر براي همون اپوينمنت گرفت..

اميدوارم همه دوستان موفق باشن ..ممنون از مهاجرسرا كه تو اين پنج سال زمينه اي رو فراهم كرد كه هم كمك بگيريم و هم كمك كنيم..

سلام خدمت شما علی آقا گرامی
خیلی مبارک باشه 🌷🌷🌷
ماشالله شما هم‌ همچنان پر توان و موفق هستین خدا رو شکر

پرچم ۲۰۱۳ ایها واقعا بالاست💐💐💐
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، هستی1985
(2019-01-23 ساعت 05:08)montazer59 نوشته:  

من یه سوال دارم در مورد بیمه دولتی و تکس. ما 4 سال و نیم هست که در آمریکا زندگی میکنیم و میتونیم برای سیتیزن شیپی اقدام کنیم. ولی چون بیمه دولتی برای خودمون و بچه هامون داریم نگران هستیم که ما رو قبول نکنن. ضمن اینکه به دلیل اینکه دانشجو هستیم و درامد بالایی نداریم تا الان هرسال فرم مالیات رو پر کردیم ولی بهمون برگردوندن و در واقع مالیاتی پرداخت نکردیم. میخاستم بپرسم که شما تجربه مشابهی دارین؟ یا کسی رو میشناسین که با شرایط ما قبول شده باشه؟

سلام ممنونم... تا اونجا كه من ميدونم سيتيزن شدن ربطي به استفاده شما از مديكل نداره ..فرمهاي ماليات رو هم كه پر كرديد و اينكه به شما تكس برگردونده شده باز هم به سيتيزن شيپي ربطي نداره .. نگران نباشيد
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: montazer59
(2019-01-31 ساعت 05:00)AsemanAbee نوشته:  

سلام خدمت شما علی آقا گرامی
خیلی مبارک باشه 🌷🌷🌷
ماشالله شما هم‌ همچنان پر توان و موفق هستین خدا رو شکر

پرچم ۲۰۱۳ ایها واقعا بالاست💐💐💐
ممنونم منم خوشحالم دوستهاي قديمي رو همچنان فعال مي بينم ..موفق باشيد
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: AsemanAbee
(2019-01-31 ساعت 05:28)ali234 نوشته:  
(2019-01-23 ساعت 05:08)montazer59 نوشته:  

من یه سوال دارم در مورد بیمه دولتی و تکس. ما 4 سال و نیم هست که در آمریکا زندگی میکنیم و میتونیم برای سیتیزن شیپی اقدام کنیم. ولی چون بیمه دولتی برای خودمون و بچه هامون داریم نگران هستیم که ما رو قبول نکنن. ضمن اینکه به دلیل اینکه دانشجو هستیم و درامد بالایی نداریم تا الان هرسال فرم مالیات رو پر کردیم ولی بهمون برگردوندن و در واقع مالیاتی پرداخت نکردیم. میخاستم بپرسم که شما تجربه مشابهی دارین؟ یا کسی رو میشناسین که با شرایط ما قبول شده باشه؟

سلام ممنونم... تا اونجا كه من ميدونم سيتيزن شدن ربطي به استفاده شما از مديكل نداره ..فرمهاي ماليات رو هم كه پر كرديد و اينكه به شما تكس برگردونده شده باز هم به سيتيزن شيپي ربطي نداره .. نگران نباشيد

خیلی ممنون از جوابتون. امیدوارم که ما هم بدون مشکل سیتیزن بشیم.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزيز و همراهان مهاجرسرا
خلاصه كنم و اصل مطلب رو بگم
ورود به آمريكا ١٠ مارچ ٢٠١٢
اقدام و پر كردن فرم و فرستادم براى سيتى زن شدن ١٤ ژانويه ٢٠١٨( از ١٠ دسامبر ٢٠١٦ كه ميشد ٤ سال و ٩ ماه حضور در آمريكا مجاز بودم كه فرم سيتى زن شدن رو بفرستم كه تنبلى كردم و نفرستادم )

رفتن به انگشت نگارى ٢ فوريه ٢٠١٨( در نامه نوشته بود ١١صبح ولى من ٢ ساعت زودتر رفتم و مشكلى نبود و در عرض ١٥ دقيقه كار انجام شد

نامه مصاحبه در تاريخ ٨ دسامبر ٢٠١٨ برام فرستاده شد و تاريخ مصاحبه دقيقاً براى يك ماه بعدش ٨ ژانويه ٢٠١٩ كه رفتم و اينجا ديگه بايد دقيقاً سر ساعت رفت.. مصاحبه بسيار ساده و سوالهايى كه پرسيد بسيار آسون بود كه من اگه حتى ١٠٠ سؤال رو هم نخونده بودم ميتونستم جواب بدم
سؤالها : رئيس جمهور آمريكا كيه/ رئيس نمايندگان آمريكا كيه/ رودخانه هاى بزرگ آمريكا رو بگو/ و بعد بنويس كاخ سفيد در واشينگتن است و يه جمله ساده هم گفت بخونم و در نهايت هم سوالهاى فرمى كه پر كردم رو چند تاش رو پرسيد كه ٩٩ درصد پاسخهاش خير بود كه قبلاً در فرم جواب داده بودم و بعد تبريك گفت و گفت منتظر نامه باش كه براى قسم خوردن دعوت ميشى.. ٩ صبح مصاحبه داشتم كه ده و نيم صدا كرد رفتم پيش آفيسر و كلِّ زمانى كه پيشش بودم ١٠ دقيقه بود..در ضمن كلاً ١٦٤ روز خارج از آمريكا بودم در ٣ سفر كه آخريش سال ٢٠١٥ بود

نامه مراسم قسم خوردن هم ٢ روز بعد مصاحبه برام ايميل كردن و تاريخش ٣٠ژانويه بود ( ٢ روز پيش)
فقط گرين كارت و نامه دعوت به مراسم رو بردم نشستيم سرود آمريكا يه مقدار صحبت و صدام كردن ( اگه اسمتون رو عوض كرده باشيد با اسم جديد صدا ميكننن) مدرك شهروندى رو تحويل دادن.

آرزوى سلامتى و شهروندى براى همه دوستان عزيز به سرعت و سهولت
پاسخ
تشکر کنندگان: هستی1985 ، Sara120 ، farrokh33 ، Geeta ، enchantress_boy

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان