کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2019-02-01 ساعت 15:24)Rezaaa78 نوشته:  سلام بر دوستان عزيز و همراهان مهاجرسرا
خلاصه كنم و اصل مطلب رو بگم
ورود به آمريكا ١٠ مارچ ٢٠١٢
اقدام  و پر كردن فرم  و فرستادم براى سيتى زن شدن ١٤ ژانويه ٢٠١٨( از ١٠ دسامبر ٢٠١٦ كه ميشد ٤ سال و ٩ ماه حضور در آمريكا مجاز بودم كه فرم سيتى زن شدن  رو بفرستم كه  تنبلى كردم و نفرستادم )

رفتن به انگشت نگارى ٢ فوريه ٢٠١٨( در نامه نوشته بود ١١صبح ولى من ٢ ساعت زودتر رفتم  و مشكلى نبود و در عرض ١٥ دقيقه كار انجام شد

نامه مصاحبه در تاريخ ٨ دسامبر ٢٠١٨ برام فرستاده شد و تاريخ مصاحبه دقيقاً براى يك ماه بعدش ٨ ژانويه ٢٠١٩ كه رفتم و اينجا ديگه بايد دقيقاً سر ساعت رفت.. مصاحبه بسيار ساده و  سوالهايى كه پرسيد بسيار آسون بود كه من اگه حتى ١٠٠ سؤال رو هم نخونده بودم ميتونستم جواب بدم
سؤالها : رئيس جمهور آمريكا كيه/ رئيس نمايندگان آمريكا كيه/ رودخانه هاى بزرگ آمريكا رو بگو/ و بعد بنويس كاخ سفيد در واشينگتن است و يه جمله ساده هم گفت بخونم و در نهايت هم سوالهاى فرمى كه پر كردم رو  چند تاش رو پرسيد كه ٩٩ درصد پاسخهاش خير بود كه قبلاً در فرم جواب داده بودم و بعد تبريك گفت و گفت منتظر نامه باش كه براى قسم خوردن دعوت ميشى.. ٩ صبح مصاحبه داشتم كه ده و نيم صدا كرد رفتم پيش آفيسر و كلِّ زمانى كه پيشش بودم ١٠ دقيقه بود..در ضمن كلاً ١٦٤ روز خارج از آمريكا بودم در ٣ سفر كه آخريش سال ٢٠١٥ بود

نامه مراسم قسم خوردن هم ٢ روز بعد مصاحبه برام ايميل كردن و تاريخش ٣٠ژانويه بود ( ٢ روز پيش)
فقط گرين كارت و نامه دعوت به مراسم رو بردم نشستيم سرود آمريكا يه مقدار صحبت و صدام كردن ( اگه اسمتون رو عوض كرده باشيد با اسم جديد صدا ميكننن) مدرك شهروندى رو تحويل دادن.

آرزوى سلامتى و شهروندى براى همه دوستان عزيز به سرعت و سهولت

شما گواهینامه رانندگی رو نبردین؟ آخه توی فرمش زده که باید ببریم... من گواهینامم اکسپایر شده و نمیرسم عوضش کنم... اشکالی نداره همونو ببرم؟ کسی میدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Plano
سلام بر دوستان عزیز
من و خانواده ام ۵ ساله از طریق لاتاری و دریافت گرین کارت؛ امریکا هستیم. می خواستم واسه سیتی زن شدن اقدام کنم و قصد دارم نام و نام خانوادگی را کوتاهتر کنم که در اصل تغییر نام و نام خانوادگی می شه. سوالی که برام پیش اومده اینه که: آیا تغییر نام در certificate و پاسپورت امریکایی نوشته می شه یا نه؟ چون برای مسافرت به ایران؛ با توجه به اینکه بلیط و کارت پرواز با نام جدید صادر می شه؛ قطعا مشکلی جهت خروج از امریکا و ورود مجدد به امریکا وجود نداره. همچنین مشکلی جهت ورود به ایران نیست. ولی جهت خروج از ایران؛ اگر تغییر نام در پاسپورت امریکایی نوشته نشه (با توجه به یکی نبودن نام در پاسپورت ایرانی و امریکایی و بلیط و کارت پرواز) آیا مشکلی بوجود می آید؟ ممنون می شم دوستانی که در این خصوص تجربه یا اطلاعی دارند؛ راهنمایی بکنند. سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-02-21 ساعت 06:30)aref49 نوشته:  سوالی که برام پیش اومده اینه که: آیا تغییر نام در certificate و پاسپورت آمریکایی نوشته می شه یا نه؟ چون برای مسافرت به ایران؛ با توجه به اینکه بلیط و کارت پرواز با نام جدید صادر می شه؛ قطعا مشکلی جهت خروج از آمریکا و ورود مجدد به آمریکا وجود نداره. همچنین مشکلی جهت ورود به ایران نیست. ولی جهت خروج از ایران؛ اگر تغییر نام در پاسپورت آمریکایی نوشته نشه (با توجه به یکی نبودن نام در پاسپورت ایرانی و آمریکایی و بلیط و کارت پرواز) آیا مشکلی بوجود می آید؟

سیتیتزن شیپ سرتیفیکت شما به نام جدیدتون صادر می شه.
پاسپورت امریکایی شما بر اساس اسمی که توی سیتیزن شیپ سرتیفیکیت درج شده صادر می شه پس اسم جدیدتون در پاسپورت امریکاییتون خواهد بود.
توی هیچ کدوم از این مدارک اشاره ای به اسم قبلیتون نمی شه. هرچند روزی که برای قسم خوردن می رید یک کورت اوردر هم بهتون می دن که توی اون هم اسم قدیمی و هم اسم جدیدتون هست. این مدرک مهمی هست. برای تغییر اسمتون روی گواهینامه، یا فروش ماشین یا خانه اگر به نام قبلیتون صادر شده باشه ممکن هست لازمتون بشه.
همون طور که گفتید بلیط رو با نام جدیدتون می خرید.
در زمان خروج از ایران، کانتر پرواز از شما ویزا، گیرین کارد یا پاسپورت امریکاییتون رو درخواست می کنه اون رو با کارت پرواز تطبیق می ده که هر دو اسم جدیدتون رو خواهند داشت.
سرگردنه خروجی بگیری هم، یک اخم بهتون می کنند و یک مهر روی پاسپورت قهوه ایتون می زنند و توجه چندانی به کارت پرواز نمی کنن.
کلا مشکلی نیست.

با آرزوی موفقیت و سفری خوش برای شما.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، sara_sara ، nora ، AsemanAbee
سلام دوستان .
یک سوال هنوز جواب درستی براش پیدا نکردم .
خانم من متولد آمریکاست و شهروند وپاسپورت قانونی آمریکا را داره . ولی مدت کوتاهی در آمریکا ساکن بوده (حدود یکسال در بدو تولد و دو ماه در سال ۲۰۱۳ قبل ازدواج با من .
مدت ۵ ساله که در ایران ۳ازدواج کردیم و دارای دو فرزند هستیم (سن بچه ها هر دو زیر سه سال) child minor هستند .درایران بدنیا اومدند .
یکی از بندهای انتقال شهروندی از مادر به بچه مدت ۵ سال زندگی در آمریکاست . آیا با توجه به اینکه بچه ها صغیر مینور و کوچیک هستند آیا این ۵ سال واقعا باید باشه ... با توجه به اینکه مادر متولد آمریکاست شهروندی به بچه منتقل نمیشه ؟ نمی تونیم براشون پاسپورت آمریکایی بگیریم ؟ راه حل چیست؟
تشکر میکنم اگر کسی راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام بالاخره پرونده سيتيزني من هم به خوبي بسته شد ومن امروز سيتيزن شدم پانزده ماه در انتظار اينترويو بودم روز اينترويو امتحان را قبول شدم ولي به دليل سفرهاي زياد به ايران كه يكي بالاي شش ماه بود از من مداركي خواست كه اراءه دادم ولي همانروز اپروو نشدم پنج ماه طول كشيد تا بالاخره قسم دادند امروز مراسم قسم انجام شد به اميد موفقييت براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: afs ، dv2017 ، zorel13 ، nora ، j1970
(2019-03-14 ساعت 02:04)Sara120 نوشته:  دوستان سلام بالاخره پرونده سيتيزني من هم به خوبي بسته شد ومن امروز سيتيزن شدم پانزده ماه در انتظار اينترويو بودم روز اينترويو امتحان را قبول شدم ولي به دليل سفرهاي زياد به ايران كه يكي بالاي شش ماه بود از من مداركي خواست كه اراءه دادم ولي همانروز اپروو نشدم پنج ماه طول كشيد تا بالاخره قسم دادند امروز مراسم قسم انجام شد به اميد موفقييت براي همه دوستان

سلام
من يك چيزى رو متوجه نشدم تو متنى كه گذاشتيد از خودتون
شما ١٥ ماه طول كشيد كه بريد مصاحبه يا اينكه كل پروسه شما ١٥ ماه طول كشيد؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120
١٥ ماه طول كشيد برم مضاحبه تا مراسم قسم ٢١ ماه طول كشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من دارم فرم پاسپورت را پر ميكنم مشخصات پدر و مادر را ميخواد پدر ومادر من خيلي سال فوت شدند ايا بايد اين قسمت را پر كنم يا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یه سوال؟ کسایی که فرم N400 رو آنلاین پر کردن، ایا مراحل کار براشون بصورت نامه پست میشد یا توی اکانت بود و یا ایمیل میشد و پرینت میگرفتن میبردن، مثلا کسایی که آنلاین فرم پر کردن نامه تاریخ انگشت نگاری براشون ایمیل شد یا پست شده به ادرسشون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان وقتي براي پاسپورت اقدام كرديم پاسپورت را درب منزل به خودمون تحويل ميدن يا توي صندوق پست مي اندازند ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-03-20 ساعت 01:57)aramesh_mn نوشته:  سلام دوستان یه سوال؟ کسایی که فرم N400 رو آنلاین پر کردن، ایا مراحل کار براشون بصورت نامه پست میشد یا توی اکانت بود و یا ایمیل میشد و پرینت میگرفتن میبردن، مثلا کسایی که آنلاین فرم پر کردن نامه تاریخ انگشت نگاری براشون ایمیل شد یا پست شده به ادرسشون؟

اول براتون ایمیل میاد که پرونده اتون آپدیت شده.
اگر لاگین کنید توی بخش داکیومنت، تصویر نامه رو می تونید ببینید و دانلود کنید و پرینت کنید.
چند روز بعد هم نسخه چاپ شده همون نامه با پست به دستتون می رسه.
نامه هایی که براتون پست می شه، نه کاغذ خاصی دارند و نه لوگوی رسمی روشون هست پس اگر نسخه آنلاین رو پرینت کنید هیچ فرقی با اونی که با پست دریافت می کنید ندارند.

(2019-03-21 ساعت 10:43)Sara120 نوشته:  سلام دوستان  وقتي براي پاسپورت اقدام كرديم پاسپورت را درب منزل به خودمون تحويل ميدن يا توي صندوق پست مي اندازند ممنون

توی صندوق پست می اندازند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، aramesh_mn
(2019-03-22 ساعت 07:22)afs نوشته:  
(2019-03-20 ساعت 01:57)aramesh_mn نوشته:  سلام دوستان یه سوال؟ کسایی که فرم N400 رو آنلاین پر کردن، ایا مراحل کار براشون بصورت نامه پست میشد یا توی اکانت بود و یا ایمیل میشد و پرینت میگرفتن میبردن، مثلا کسایی که آنلاین فرم پر کردن نامه تاریخ انگشت نگاری براشون ایمیل شد یا پست شده به ادرسشون؟

اول براتون ایمیل میاد که پرونده اتون آپدیت شده.
اگر لاگین کنید توی بخش داکیومنت، تصویر نامه رو می تونید ببینید و دانلود کنید و پرینت کنید.
چند روز بعد هم نسخه چاپ شده همون نامه با پست به دستتون می رسه.
نامه هایی که براتون پست می شه، نه کاغذ خاصی دارند و نه لوگوی رسمی روشون هست پس اگر نسخه آنلاین رو پرینت کنید هیچ فرقی با اونی که با پست دریافت می کنید ندارند.

(2019-03-21 ساعت 10:43)Sara120 نوشته:  سلام دوستان  وقتي براي پاسپورت اقدام كرديم پاسپورت را درب منزل به خودمون تحويل ميدن يا توي صندوق پست مي اندازند ممنون
ببخشيد سرتيفيكيت سيتيزني را هم در پست مي اندازند؟
توی صندوق پست می اندازند.
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
سلام
بچه ها من تقريبا ٨ ماه اقدام كردم براى سيتيزنى
من دفعه اولى كه اينجا بودم و خواستم برم ايران پاسپورتم رو عوض كردم چون اعتبارش داشت تموم ميشد
حالا كه دارم نگاه ميكنم تازه يادم اومده كه از صفحات پاسپورت قبلى اونايى كه مهر داشت يا مشخصات اول صفحه هيچى نفرستادم با مداركم حتى ويزاى امريكا هم كه دفعه اول ورود كردم هم روى اين پاسپورت بوده و من حواسم نبوده و نفرستادم
من ميدونم روز مصاحبه بايد همراه من باشه پاسپورت هام اما اينكه چيزى نفرستادم جاى سواله كه چه چيزى پيش مياد
آيا ميتونم روزه مصاحبه توضيح بدم اين مسئله رو كه يادم رفته يا بايد الان براشون چيزى بفرستم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من منتظر کیس نامبر از ان وی سی هستم . چند تا سوال داشتم که ممنون می شم اگر اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید. ۱) ایا کسی بوده که با گروه اقای کاملی به عنوان وکیل کار کرده باشه؟ ۲)‌اینکه ایا کسی از شما یک وکیل که کارهای کیس های ازدواجی را برای ایرانیان انجام داده باشه در کلرادو سراغ داره محبت کنه بهم ادرس بده؟ حقیقتش با اقای هاشمی از گروه اقای کاملی در تماس بودم که دودل هستم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-03-27 ساعت 18:31)sami0 نوشته:  سلام
بچه ها من تقريبا ٨ ماه اقدام كردم براى سيتيزنى
من دفعه اولى كه اينجا بودم و خواستم برم ايران پاسپورتم رو عوض كردم چون اعتبارش داشت تموم ميشد
حالا كه دارم نگاه ميكنم تازه يادم اومده كه از صفحات پاسپورت قبلى اونايى كه مهر داشت يا مشخصات اول صفحه هيچى نفرستادم با مداركم حتى ويزاى امريكا هم كه دفعه اول ورود كردم هم روى اين پاسپورت بوده و من حواسم نبوده و نفرستادم
من ميدونم روز مصاحبه بايد همراه من باشه پاسپورت هام اما اينكه چيزى نفرستادم جاى سواله كه چه چيزى پيش مياد
آيا ميتونم روزه مصاحبه توضيح بدم اين مسئله رو كه يادم رفته يا بايد الان براشون چيزى بفرستم؟

من هم كپي نفرستادم يعني نخواسته بودن روز مصاحبه هم ازم نخواستن
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان