کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2019-05-20 ساعت 03:33)sami0 نوشته:  سلام دوستان
يك سوال داشتم شايد تكرارى باشه اما نتونستم پيدا كنم جوابش رو
وقتى كه ما مداركمون رو ميفرستيم آيا عكس از خودمون هم بايد ميفرستايدم
ممنون
خیر
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2019-05-20 ساعت 03:39)shahin61 نوشته:  
ممنون
خیر

پس اون عكسى كه روى پاسپورت ميره، چه موقع گرفته ميشه؟
همون عكسى هست كه روز مصاحبه ميگيرن؟
روز قسم هم از ما عكسى ميگيرن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-20 ساعت 08:52)sami0 نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 03:39)shahin61 نوشته:  
ممنون
خیر

در زمان انگشت نگاری ازتون عکس میگیرند همان برای پاس هم استفاده میشه.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به شما دوستان

من سال 2010 گرین کارت گرفتم تا سال 2015 در آمریکا کار و اقامت کردم از اون وقت تا حالا در حال رفت و امد به ایران هستم ادرسهام هم اپدیت نکرده ام چون واقعا ادرسی درآمریکا نداشته ام اقامتم هم در خارج از آمریکا تا حالا بیشتر از شش ماه نشده . از ماه اوت2019 هم میخام بیام بمونم در ضمن تکس ریترن هم برای سه سال فایل نکرده ام چون درامدی در آمریکا نداشته ام سال 2020 هم گرین کارتم اکسپایر میشه ایا بهتره تقاضای تمدید گرین کارت بکنم در زمان خودش؟ یا کی میتونم تقاضای سیتیزن شیپی بدم لطفا راهنمایی کنید
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-21 ساعت 00:14)fidell نوشته:  سلام به شما دوستان

من سال 2010 گرین کارت گرفتم تا سال 2015 در آمریکا کار و اقامت کردم از اون وقت تا حالا در حال رفت و امد به ایران هستم ادرسهام هم اپدیت نکرده ام چون واقعا ادرسی درآمریکا نداشته ام اقامتم هم در خارج از آمریکا تا حالا بیشتر از شش ماه نشده . از ماه اوت2019 هم میخام بیام بمونم در ضمن تکس ریترن هم برای سه سال فایل نکرده ام چون درامدی در آمریکا نداشته ام سال 2020 هم گرین کارتم اکسپایر میشه ایا بهتره تقاضای تمدید گرین کارت بکنم در زمان خودش؟ یا کی میتونم تقاضای سیتیزن شیپی بدم لطفا راهنمایی کنید
سوال شما ببنظرم آشنا میاد !
شما چرا در همان ۲۰۱۵ تقاضای سیتیزنی نکردید؟
لابد دلایلی داشتید که از ۲۰۱۵ تا حالا در رفت و آمد بوده اید.
و احتمالا الان هم در کشور نیستید که تقاضای سیتیزنی بدهید.ولی بهرحال در زمان حضور در کشور ، حتما در جایی سکونت داشته و درامدی هم باید میداشتید که ماندید.
من فکر میکنم اول تقاضا کنید برای سیتیزنی .و بوقتش هم اگر هنوز سیتیزن نشده باشید ، کارت سبز رو تمدید کنید .

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-21 ساعت 00:29)shahin61 نوشته:  

و احتمالا الان هم در کشور نیستید  که تقاضای سیتیزنی بدهید.ولی بهرحال در زمان حضور در کشور ، حتما در جایی سکونت داشته و درامدی هم باید میداشتید که ماندید.
من فکر میکنم اول تقاضا کنید برای سیتیزنی .و بوقتش هم اگر هنوز سیتیزن نشده باشید ، کارت سبز رو تمدید کنید .
با تشکر از پاسخ شما
شنیده ام اگه درخواست سیتیزنی رد بشه بعد ممکنه درخواست تمدید گرین کارت هم رد کنن ایا این درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-21 ساعت 00:40)fidell نوشته:  
(2019-05-21 ساعت 00:29)shahin61 نوشته:  

و احتمالا الان هم در کشور نیستید  که تقاضای سیتیزنی بدهید.ولی بهرحال در زمان حضور در کشور ، حتما در جایی سکونت داشته و درامدی هم باید میداشتید که ماندید.
با تشکر از پاسخ شما
شنیده ام اگه درخواست سیتیزنی رد بشه بعد ممکنه  درخواست تمدید گرین کارت هم رد کنن ایا این درسته؟
فکر نکنم این که شنیده اید درست باشه .همون سیتیزنی هم قابل درخواست مجدد هست یا اگه مشگلی باشه بهتون میگن.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-21 ساعت 00:47)shahin61 نوشته:  
(2019-05-21 ساعت 00:40)fidell نوشته:  
(2019-05-21 ساعت 00:29)shahin61 نوشته:  سوال شما ببنظرم آشنا میاد !
با تشکر از پاسخ شما
شنیده ام اگه درخواست سیتیزنی رد بشه بعد ممکنه  درخواست تمدید گرین کارت هم رد کنن ایا این درسته؟
فکر نکنم این که شنیده اید درست باشه .همون سیتیزنی هم قابل درخواست مجدد هست یا اگه مشگلی باشه بهتون میگن.

با سپاس مجدد از شما دوست گرامی
سوال اخرم اینه که تمدید گرین کارت چه مراحلی داره؟ مثل سیتیزن شیپی تکس ریترن و مستندات اقامت میخان یا نه؟چه مدارکی لاز م داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-21 ساعت 00:58)fidell نوشته:  
(2019-05-21 ساعت 00:47)shahin61 نوشته:  
(2019-05-21 ساعت 00:40)fidell نوشته:  با تشکر از پاسخ شما

با سپاس مجدد از شما دوست گرامی
سوال اخرم اینه که  تمدید گرین کارت چه مراحلی داره؟ مثل سیتیزن شیپی تکس ریترن و مستندات اقامت میخان یا نه؟چه مدارکی لاز م داره؟
نه اصلا مثل سیتیزنی نیست ولی طبیعتا آدرس میخواهد که کارت جدید را بفرستند.
اگر به uscis.gov مراجعه کنید نام فرم و مبلغ پرداختی و کلا پروسه را پیدا میکنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: fidell
(2019-05-20 ساعت 17:01)shahin61 نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 08:52)sami0 نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 03:39)shahin61 نوشته:  خیر

با سلام
عکس که موقع انگشت نگاری گرفتند را روی برگه سیتی زن شیپ می زنند و برای پاسپورت من خودم عکس دیگری به دفتر پست ارایه کردم و این عکس روی پاسپورتم زده شد
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2019-05-23 ساعت 00:35)Geeta نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 17:01)shahin61 نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 08:52)sami0 نوشته:  پس اون عكسى كه روى پاسپورت ميره، چه موقع گرفته ميشه؟

با سلام
عکس که موقع انگشت نگاری گرفتند را روی برگه سیتی زن شیپ می زنند و برای پاسپورت من خودم عکس دیگری به دفتر پست ارایه کردم و این عکس روی پاسپورتم زده شد
پس خودتون عکس فرستادید وگرنه همون عکس زمان انگشت نگاری رو میزدند.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-15 ساعت 18:01)sadeghi897 نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 10:16)montazer59 نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 08:52)sadeghi897 نوشته:  بعضی ها می گن فرم های مالیاتی رو با خودتون ببرید اگر روز مصاحبه ازتون خواستن نشون بدید. من اصلا نبرده بودم و نیازی هم نبود.

ممنون از جوابتون.

نه مدارک مالیات نمی خواد میگم که من حتی نبردم با خودم و اوکی بود و منتظر روز قسم خوردن هستم. فرم اپلیکیشن که خودشون دارن اما بد نیست کپیش رو داشته باشی خودت. گرین کارت و پاسپورت و یک ای دی (گواهینامه) این سه تا مدرکی بود که چک کرد واسه من. چک هزینه هم واسه اون روز نخواستن ازما و توی مدارک ما چیزی در این مورد نبود هزینه ای که میگیرن فکر کنم روز قسم خوردن میگیرن . اره در مورد سربازی هم از من سوال کرد که همون بالای ۲۶ اومده بودم آمریکا دیگه نیازی نبود. ببین زمان ورودت باید بالای ۲۶ بوده باشی نه الان. من واقعا نمی دونم چقدر متفاوت هست بین دو تا ایالت اما به نظر می رسه که همش زیر نظر خود اداره مهاجرت هست. ما هیچ چیزی رو نمی فرستادیم فقط همون اسکن کردیم اپلود کردیم توی وبسایت. یعنی کل کارهای من انلاین انجام شد. اما اون سه تا مدرکی رو که گفتم حضوری روز مصاحبه هم بردم و همه رو دقیق چک کرد.

سلام جناب sadeghi897 - ضمن تبریک شما فرمودید که " چک هزینه هم واسه اون روز نخواستن ازما و توی مدارک ما چیزی در این مورد نبود هزینه ای که میگیرن فکر کنم روز قسم خوردن میگیرن " یعنی شما بدون پرداخت مرحله مصاحبه رو رد کردین و فقط هم انلاین اقدام کردین و با پست چیزی ارسال نکردین. درست فهمیدم؟ سایر دوستانی که انلاین اقدام کردند(بدون ارسال پستی فرمها اگر روش و زمان پرداخت هزینه رو توضیح بدن ممنون میشم. ما میخواهیم انلاین اقدام کنیم و پرداخت رو با کردیت کارت با فرم G1450 انجام بدیم ولی نمیدونیم چکار کنیم.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-23 ساعت 07:43)ronmony نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 18:01)sadeghi897 نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 10:16)montazer59 نوشته:  ممنون از جوابتون.

نه مدارک مالیات نمی خواد میگم که من حتی نبردم با خودم و اوکی بود و منتظر روز قسم خوردن هستم. فرم اپلیکیشن که خودشون دارن اما بد نیست کپیش رو داشته باشی خودت. گرین کارت و پاسپورت و یک ای دی (گواهینامه) این سه تا مدرکی بود که چک کرد واسه من. چک هزینه هم واسه اون روز نخواستن ازما و توی مدارک ما چیزی در این مورد نبود هزینه ای که میگیرن فکر کنم روز قسم خوردن میگیرن . اره در مورد سربازی هم از من سوال کرد که همون بالای ۲۶ اومده بودم آمریکا دیگه نیازی نبود. ببین زمان ورودت باید بالای ۲۶ بوده باشی نه الان. من واقعا نمی دونم چقدر متفاوت هست بین دو تا ایالت اما به نظر می رسه که همش زیر نظر خود اداره مهاجرت هست. ما هیچ چیزی رو نمی فرستادیم فقط همون اسکن کردیم اپلود کردیم توی وبسایت. یعنی کل کارهای من انلاین انجام شد. اما اون سه تا مدرکی رو که گفتم حضوری روز مصاحبه هم بردم و همه رو دقیق چک کرد.

سلام جناب sadeghi897 - ضمن تبریک شما فرمودید که " چک هزینه هم واسه اون روز نخواستن ازما و توی مدارک ما چیزی در این مورد نبود هزینه ای که میگیرن فکر کنم روز قسم خوردن میگیرن " یعنی شما بدون پرداخت مرحله مصاحبه رو رد کردین و فقط هم انلاین اقدام کردین و با پست چیزی ارسال نکردین. درست فهمیدم؟ سایر دوستانی که انلاین اقدام کردند(بدون ارسال پستی فرمها اگر روش و زمان پرداخت هزینه رو توضیح بدن ممنون میشم. ما میخواهیم انلاین اقدام کنیم و پرداخت رو با کردیت کارت با فرم G1450 انجام بدیم ولی نمیدونیم چکار کنیم.
ببین چک هزینه رو حتی روز قسم خوردن هم نیازی نداری.
چک هزینه به علاوه هزینه پست زمانی نیاز داری که بخوایی مدرک سیتی زنی رو پست کنی و پاسپورت بگیری. (مدرک سیتی زنی رو روز قسم بهتون می دن)
بعضی از جاها هست که بعد از قسم مامور پست هست خوب ملت توی سف می ایستن مدارک رو همون جا پست می کنن.
بعضی جاها هم نداره و خودت باید بری پست مجدد . اون هم هر پستی نه باید سرچ کنی ببینی چه پستی داره؟
لینک سرچش اینجا می زارم. اینجا کد پستی محل زندگیت رو می زنی بهت نشون می ده چه ساعت های می تونی بری پست مدارک بفرستی تا پاسپورت و دفترچه پاسپورت روبگیری بعضی جاها می تونی walk in
بری بعضی جاها هم نمی شه باید قبل وقت بگیری همه توضیحات توی این لینک زده وقتی شما سرچ کنی کد پستی محل زندگیت رو همه چی دستت میاد.
https://tools.usps.com/go/POLocatorActio...sSelected2=

اینجا رو نیگاه کن همه اطلاعات دقیق رضا توضیح داده من از روی این رفتم جلو تمام مراحل رو. خیلی خوب بود.
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid768148
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2019-05-23 ساعت 21:49)sadeghi897 نوشته:  
(2019-05-23 ساعت 07:43)ronmony نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 18:01)sadeghi897 نوشته:  نه مدارک مالیات نمی خواد میگم که من حتی نبردم با خودم و اوکی بود و منتظر روز قسم خوردن هستم. فرم اپلیکیشن که خودشون دارن اما بد نیست کپیش رو داشته باشی خودت. گرین کارت و پاسپورت و یک ای دی (گواهینامه) این سه تا مدرکی بود که چک کرد واسه من. چک هزینه هم واسه اون روز نخواستن ازما و توی مدارک ما چیزی در این مورد نبود هزینه ای که میگیرن فکر کنم روز قسم خوردن میگیرن . اره در مورد سربازی هم از من سوال کرد که همون بالای ۲۶ اومده بودم آمریکا دیگه نیازی نبود. ببین زمان ورودت باید بالای ۲۶ بوده باشی نه الان. من واقعا نمی دونم چقدر متفاوت هست بین دو تا ایالت اما به نظر می رسه که همش زیر نظر خود اداره مهاجرت هست. ما هیچ چیزی رو نمی فرستادیم فقط همون اسکن کردیم اپلود کردیم توی وبسایت. یعنی کل کارهای من انلاین انجام شد. اما اون سه تا مدرکی رو که گفتم حضوری روز مصاحبه هم بردم و همه رو دقیق چک کرد.

ببین چک هزینه رو حتی روز قسم خوردن هم نیازی نداری.
چک هزینه به علاوه هزینه پست زمانی نیاز داری که بخوایی مدرک سیتی زنی رو پست کنی و پاسپورت بگیری. (مدرک سیتی زنی رو روز قسم بهتون می دن)
بعضی از جاها هست که بعد از قسم مامور پست هست خوب ملت توی سف می ایستن مدارک رو همون جا پست می کنن.
بعضی جاها هم نداره و خودت باید بری پست مجدد . اون هم هر پستی نه باید سرچ کنی ببینی چه پستی داره؟
لینک سرچش اینجا می زارم. اینجا کد پستی محل زندگیت رو می زنی بهت نشون می ده چه ساعت های می تونی بری پست مدارک بفرستی تا پاسپورت و دفترچه پاسپورت روبگیری بعضی جاها می تونی walk in
بری بعضی جاها هم نمی شه باید قبل وقت بگیری همه توضیحات توی این لینک زده وقتی شما سرچ کنی کد پستی محل زندگیت رو همه چی دستت میاد.
https://tools.usps.com/go/POLocatorActio...sSelected2=

اینجا رو نیگاه کن همه اطلاعات دقیق رضا توضیح داده من از روی این رفتم جلو تمام مراحل رو. خیلی خوب بود.
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid768148

ممنون از پاسخ.منظور من هزینه سیتی زن شدن و انگشت نگاری هست ( 640 و 85 دلار) این دو مورد را شما در چه مرحله ای و به چه صورت پرداخت کردین. ظاهرا هزینه پاسپورت جداگانه 140و 35 برای پست هست. من دنبال روش پرداخت 725 دلار اولیه در شرایط اقدام انلاین هستم.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: پرستوی مهاجر
سلام ایام به کام دوستان
دسامبر ۲۰۱۸ درخواست سیتی زنی کردم و دو هفته بعد انگشت نگاری رفتم زمان مصاحبه تو سایت زده شده بود اکتبر ۲۰۱۹ ولی امروز دیدم شده مارچ ۲۰۲۰ یعنی یکسال سه ماه انتظار 😕آیا این تغییر ممکن هست دوباره چند ماه بعد بیشتر بشه ؟ و یا خدا بخواد کمتر؟
واین که من باید سفر به ایران داشته باشم چه مدت ایران باشم که مشکل ساز نباشه و روز مصاحبه به مشکل برنخورم ممنون از دوستان که همیشه لطف پاسخ دادن به سوالات دارند🙏🌷
کیس نامبر 2013ASXXسفارت ابوظبی.تاریخ مصاحبه20می.12اگوست کلیر Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: mfarazz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان