کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
اون پول ها رو من انلاین دادم. شاید فرق بکنه ایالت به ایالت
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-24 ساعت 10:34)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام ایام به کام دوستان
دسامبر ۲۰۱۸ درخواست سیتی زنی کردم و دو هفته بعد انگشت نگاری رفتم زمان مصاحبه تو سایت زده شده بود اکتبر ۲۰۱۹ ولی امروز دیدم شده مارچ ۲۰۲۰ یعنی یکسال سه ماه انتظار 😕آیا این تغییر ممکن هست دوباره چند ماه بعد بیشتر بشه ؟ و یا خدا بخواد کمتر؟
واین که من باید سفر به ایران داشته باشم  چه مدت ایران باشم که مشکل ساز نباشه و روز مصاحبه به مشکل برنخورم ممنون از دوستان که همیشه لطف پاسخ دادن به سوالات دارند🙏🌷
اون زمان ممکنه کم و زیاد بشه.
معمولا سفر به ایران مشکلی نیست منتها مدت سه ماه قبل از مصاحبه باید امریکا بوده باشین مگرنه اون مشکل ساز می شه
اگر اجباری ندارین نرین ایران تا کارتون درست بشه
اگر اجبار دارین برین همون رو موقع مصاحبه توضبح بدید که برای چی رفتین ایران چون حتما می پرسن با توجه به شرایط فعلی بین دو تا کشور.
اگر هم رفتین ایران براتون تاریخ مصاحبه اومد همون ایران انلاین براشون پیام بزارین که مصاحبتون عقب بندازن که سه ماهتون رو بتونید پر کنید.
این سوال های رو انلاین از خودشون هم می تونید بپرسید دو روزه جواب می دن مخصوصا در مورد ایران رفتن به نظرم از خودشون بپرسید خیلی بهتره هست.
معمولا ۶ تا ۸ ماهه واسه همه تاریخ مصاحبه میاد و کل فرایند کمتر از یک سال طول می کشه. من ۱۵ اگوست اپلای کردم دیروز قسم خوردم.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony
(2019-05-24 ساعت 23:40)sadeghi897 نوشته:  
دسامبر ۲۰۱۸ درخواست سیتی زنی کردم و دو هفته بعد انگشت نگاری رفتم زمان مصاحبه تو سایت زده شده بود اکتبر ۲۰۱۹ ولی امروز دیدم شده مارچ ۲۰۲۰ یعنی یکسال سه ماه انتظار 😕آیا این تغییر ممکن هست دوباره چند ماه بعد بیشتر بشه ؟ و یا خدا بخواد کمتر؟
واین که من باید سفر به ایران داشته باشم  چه مدت ایران باشم که مشکل ساز نباشه و روز مصاحبه به مشکل برنخورم ممنون از دوستان که همیشه لطف پاسخ دادن به سوالات دارند🙏🌷
معمولا سفر به ایران مشکلی نیست منتها مدت سه ماه قبل از مصاحبه باید آمریکا بوده باشین مگرنه اون مشکل ساز می شه
اگر اجبار دارین برین همون رو موقع مصاحبه توضبح بدید که برای چی رفتین ایران چون حتما می پرسن با توجه به شرایط فعلی بین دو تا کشور.
اگر هم رفتین ایران براتون تاریخ مصاحبه اومد همون ایران انلاین براشون پیام بزارین که مصاحبتون عقب بندازن که سه ماهتون رو بتونید پر کنید.
این سوال های رو انلاین از خودشون هم می تونید بپرسید دو روزه جواب می دن مخصوصا در مورد ایران رفتن به نظرم از خودشون بپرسید خیلی بهتره هست.
معمولا ۶ تا ۸ ماهه واسه همه تاریخ مصاحبه میاد و کل فرایند کمتر از یک سال طول می کشه. من ۱۵ اگوست اپلای کردم دیروز قسم خوردم.

سلام. بنظر من اگر شما 5 سال اقامت بدون خروج بیش از 6 ماه را در زمان انگشت نگاری محقق کرده باشید و آدرس سکونت را در سقر اخیر تغییر ندهید میتونید سفر کمتر از 6 ماه داشته باشید ولی برای تمام سفرهای نسبتا بلند مدت (مثلا بیش از یکماه) باید دلیل قانع کننده برای لزوم سفر داشته باشید که حتی آفیسر های سخت گیر را هم مجاب کنه که سفرتان الزامی بوده و باید مدارکی هم داشته باشید که نشان بده اقامت اصلی شما امریکا بوده. ( مثلا قرار داد اجاره و فیش های پرداخت اجاره و قبوض پرداخت شده آب و برق و رجیستر و بیمه مداوم ماشین و فایل های تکس مدارکی هستند که میتونه آفیسر را متقاعد کنه و طبق نوشته سایت اگر این مدارک را قبل از مصاحبه یا در زمان درخواست اولیه ارائه کنید باعث تسریع روند کار میشه )
کلا وقتی کسی سفر بیش از یکماه داشته باشه و مکرر هم باشه (خصوصا تکرار سقر های بیش از سه ماه ) این سئوال ها برای آفیسر ها پیش میاد که طرف کارش رو چکار کرده؟ مرخصی گرفته؟ خرجشو از کجا تامین کرده؟ ممکنه در محلی که رفته سفر درآمد داشته باشه؟ آیا مالیات این درآمدش را داده ؟ وقتی کسی جای دیگه درآمد داره چرا میخواد شهروند جای دیگه بشه؟ آیا از فعالیتهای غیر قانونی در آمد کسب کرده؟ (خودتون رو بزارید جای آفیسر سخت گیر و سوال طرح کنید) خلاصه پیدا کردن جواب این سئوال ها باعث تاخیر در روند کار میشه و اگر مدارک و شواهدی را قبلا ارائه کرده باشید که اینجور سوالها رو جواب بده قطعا کار سریع تر پیش میره.
من فکر نمیکنم نیازی باشه که حتما سه ماه قبل از مصاحبه برگشته باشید. اگر کسی 5 سال بدون سفر در امریکا بوده و سال پنجم تغییر ایالت بده تا زمانی که سه ماه از سکونت در ایالت جدید نگذشته باشه نمیتونه در ایالت جدید درخواست بده و این جزو شرایط اولیه درخواست هست و فکر نکنم مربوط به سفر کوتاه مدت باشه که بدون جابجایی ایالت هست.
پیشنهاد جناب صادقی برای محکم کاری بسیار متین است : "این سوال ها رو انلاین از خودشون هم می تونید بپرسید دو روزه جواب می دن مخصوصا در مورد ایران رفتن به نظرم از خودشون بپرسید خیلی بهتره هست."
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-20 ساعت 17:01)shahin61 نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 08:52)sami0 نوشته:  
(2019-05-20 ساعت 03:39)shahin61 نوشته:  خیر

پس اون عكسى كه روى پاسپورت ميره، چه موقع گرفته ميشه؟
همون عكسى هست كه روز مصاحبه ميگيرن؟
روز قسم هم از ما عكسى ميگيرن؟

در زمان انگشت نگاری ازتون عکس میگیرند همان برای پاس هم استفاده میشه.

وقتي رفتيد اداره پست يك عكس ازتون مي خواد كه همونجا ميتونيد بگيريد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. ما سوالهای انلاین سیتیزن شیپ رو پر کردیم. در مرحله ساب میت هست ولی هر چه میگردم جایی نگفته که هزینه 725 دلار را در حالت انلاین چگونه پرداخت کنیم.(در حالت پستی کامل توضیح داده) آیا پس از ساب میت روش پرداخت آنلاین مشخص میشه؟ ضمنا یکی از سوال ها در مورد شماره اکانت (USCIS Online Account Number) هست که میگه در پروفایل هستش. اونم پیدا نمیکنیم و به ناچار خالی گذاشتیم. لطفا دوستانی که آنلاین اقدام کردند در این دو مورد راهنمایی کنند.
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-25 ساعت 09:25)ronmony نوشته:  سلام. ما سوالهای انلاین سیتیزن شیپ رو پر کردیم. در مرحله ساب میت هست ولی هر چه میگردم جایی نگفته که هزینه 725 دلار را در حالت انلاین چگونه پرداخت کنیم.(در حالت پستی کامل توضیح داده) آیا پس از ساب میت روش پرداخت آنلاین مشخص میشه؟ ضمنا یکی از سوال ها در مورد شماره اکانت   (USCIS Online Account Number) هست که میگه در پروفایل هستش. اونم پیدا نمیکنیم و به ناچار خالی گذاشتیم. لطفا دوستانی که آنلاین اقدام کردند در این دو مورد راهنمایی کنند.

اون بخش online account رو خالی بزارین چون مربوط به کسایی هست که قبلا یه فرم رو انلاین پر کردن. بعدا توی برگه رسید مدارک میاد، اون بالا شماره account number رو بهتون میدن و در کل چیز مهمی نیست. برای روش پرداخت هم بعد از review و سابمیت شما رو میبره به یه صفحه دیگه که با کردیت کارتتون میتونید پرداخت کنید. در آخر یه راهنمایی کنم، اینکه سعی کنید ۲،۳ روز بعد از روزی که eligible هستین اقدام کنید. همون روز اقدام نکنید. اتفاقی که واسه من افتاد اینه که من همون روز اقدام کردم و تاریخ pd من، یک روز قبل رو نشون میده و من شنیدم که یه نفر رو بعد از یک سال منتظر موندن برای مصاحبه، روز مصاحبه ردش کردن با این دلیل که شما یه روز زودتر اقدام کردین. حالا من باید صبر کنم تا ببینم مشکلی واسه من پیش میاد یا نه. گرچه مدرک دارم که نشون میده من در تاریخ درست اقدام کردم( در کل آنلاین اجازه نمیده حتی ۱ دقیقه قبل از تاریخی که میتونید مدارکتون رو سابمیت کنید)
CATEGORY :F2A
Interview Date: 3-JULY-2013
Place of interview: Yerevan
Clearance date :21-January-2014

Next season of immigration process
Category: F2A
PD date: Jun 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony
معمولا سفر به ایران مشکلی نیست منتها مدت سه ماه قبل از مصاحبه باید آمریکا بوده باشین مگرنه اون مشکل ساز می شه
کیس نامبر 2013ASXXسفارت ابوظبی.تاریخ مصاحبه20می.12اگوست کلیر Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ممنون از پاسخ شما زمان انگشت نگاری تو سایت انتظار ۹ ماه بود و چند روز پیش بعد چند ماه کردن یکسال دیگه مونده من میخوام بدونم آیا این زمان دوباره ممکن هست به عقب بره یا خدا بخواد جلو بیاد ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-25 ساعت 02:08)ronmony نوشته:  [quote='sadeghi897' pid='771935' dateline='1558725032']
[quote='پرستوی مهاجر' pid='771932' dateline='1558677871']
سلام ایام به کام دوستان

من فکر نمیکنم نیازی باشه که حتما سه ماه قبل از مصاحبه برگشته باشید. اگر کسی 5 سال بدون سفر در آمریکا بوده و سال پنجم تغییر ایالت بده تا زمانی که سه ماه از سکونت در ایالت جدید نگذشته باشه نمیتونه در ایالت جدید درخواست بده و این جزو شرایط اولیه درخواست هست و فکر نکنم مربوط به سفر کوتاه مدت باشه که بدون جابجایی ایالت هست.
پیشنهاد جناب صادقی برای محکم کاری بسیار متین است : "این سوال ها رو انلاین از خودشون هم می تونید بپرسید دو روزه جواب می دن مخصوصا در مورد ایران رفتن به نظرم از خودشون بپرسید خیلی بهتره هست."
ببین این سه ماه قانون هست قبلا تازه شیش ماه بوده.

Eligibility Requirements
If you are a Green Card holder of at least 5 years, you must meet the following requirements in order to apply for naturalization:

Be 18 or older at the time of filing
Be a Green Card holder for at least 5 years immediately preceding the date of filing the Form N-400, Application for Naturalization
Have lived within the state, or USCIS district with jurisdiction over the applicant’s place of residence, for at least 3 months prior to the date of filing the application. Students may apply for naturalization either where they go to school or where their family lives (if they are still financially dependent on their parents).
Have continuous residence in the United States as a Green Card holder for at least 5 years immediately preceding the date of filing the application
Be physically present in the United States for at least 30 months out of the 5 years immediately preceding the date of filing the application
Reside continuously within the United States from the date of application for naturalization up to the time of naturalization
Be able to read, write, and speak English and have knowledge and an understanding of U.S. history and government (civics).
Be a person of good moral character, attached to the principles of the Constitution of the United States, and well disposed to the good order and happiness of the United States during all relevant periods under the law
این هم لینک از خود سایت اینجا می تونی همین متنی که من کپی کردم رو بخونی اینها رو چک می کنن موقع مصاحبه
https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...itizenship
اگر هر کدوم نداشته باشین می گن برو بعدا بیا که واجد شرایط شدی حتی اگر یک روز مشکل باشه.
اگر نیاز دارید برید سفر باید نامه بزنید بعد ببنین چی جوابتون می دن.
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-25 ساعت 02:08)ronmony نوشته:  

سلام. بنظر من اگر شما 5 سال اقامت بدون خروج بیش از 6 ماه را در زمان انگشت نگاری محقق کرده باشید و آدرس سکونت را در سقر اخیر تغییر ندهید میتونید سفر کمتر از 6 ماه داشته باشید ولی برای تمام سفرهای نسبتا بلند مدت (مثلا بیش از یکماه) باید دلیل قانع کننده برای لزوم سفر داشته باشید که حتی آفیسر های سخت گیر را هم مجاب کنه که سفرتان الزامی بوده و باید مدارکی هم داشته باشید که نشان بده اقامت اصلی شما آمریکا بوده. ( مثلا قرار داد اجاره و فیش های پرداخت اجاره و قبوض پرداخت شده آب و برق و رجیستر و بیمه مداوم ماشین و فایل های تکس مدارکی هستند که میتونه آفیسر را متقاعد کنه و طبق نوشته سایت اگر این مدارک را قبل از مصاحبه یا در زمان درخواست اولیه ارائه کنید باعث تسریع روند کار میشه )
کلا وقتی کسی سفر بیش از یکماه داشته باشه و مکرر هم باشه (خصوصا تکرار سقر های بیش از سه ماه ) این سئوال ها برای آفیسر ها پیش میاد که طرف کارش رو چکار کرده؟ مرخصی گرفته؟ خرجشو از کجا تامین کرده؟ ممکنه در محلی که رفته سفر درآمد داشته باشه؟ آیا مالیات این درآمدش را داده ؟ وقتی کسی جای دیگه درآمد داره چرا میخواد شهروند جای دیگه بشه؟ آیا از فعالیتهای غیر قانونی در آمد کسب کرده؟ (خودتون رو بزارید جای آفیسر سخت گیر و سوال طرح کنید) خلاصه پیدا کردن جواب این سئوال ها باعث تاخیر در روند کار میشه و اگر مدارک و شواهدی را قبلا ارائه کرده باشید که اینجور سوالها رو جواب بده قطعا کار سریع تر پیش میره.
من فکر نمیکنم نیازی باشه که حتما سه ماه قبل از مصاحبه برگشته باشید. اگر کسی 5 سال بدون سفر در آمریکا بوده و سال پنجم تغییر ایالت بده تا زمانی که سه ماه از سکونت در ایالت جدید نگذشته باشه نمیتونه در ایالت جدید درخواست بده و این جزو شرایط اولیه درخواست هست و فکر نکنم مربوط به سفر کوتاه مدت باشه که بدون جابجایی ایالت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-29 ساعت 06:19)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام
ممنون از پاسخ شما زمان انگشت نگاری تو سایت انتظار ۹ ماه بود و چند روز پیش بعد چند ماه کردن یکسال دیگه مونده من میخوام بدونم آیا این زمان دوباره ممکن هست به عقب بره یا خدا بخواد جلو بیاد ؟؟؟

اره این زمان معمولا سه ماه کمتر می شه. مال من هم ۱۳ ماه بود ۸ ماهه هم کارها تموم شد
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز فقط آیا برای شما هم زمان تغییر میکرد برای انتظار مصاحبه یعنی عقب تر رفت یا احتمال جلو امدن هست و تاریخ قابل تغییر هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-29 ساعت 06:23)پرستوی مهاجر نوشته:  ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز فقط آیا برای شما هم زمان تغییر میکرد برای انتظار مصاحبه یعنی عقب تر رفت یا احتمال جلو امدن هست و تاریخ قابل تغییر هست

برای من هم کم و زیاد می شد. الان ببین توی سایت برای من زده ۴ ماه مونده Cool
من همه کارام تموم شده هفته قبل
اگر مشکل خاصی نباشه معمولا زمانی که می زنن دو تا چهار ماه کمترش شما تمام کارهات به نتیجه می رسه
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من بعد از تقريبا يازده ماه دو هفته پيش يه ايميلى گرفتم و بعدش رفتم توى اكانتم و اين پيغام رو ديدم
We transferred your application to another USCIS field office for review
آيا كسى تا حالا به اين مورد بر خورده؟
توى پيغام هم اومده تا چند روزه ديگه برو قسمت document تا علتش رو بهت بگيم اما دو هفته ست هيچى نيوده!
من ديروز يه تماس تلفنى گرفتم و بهم گفتند پرونده تو داره نرمال ميره جلو و اين اتفاق براى همه ميوفته قبل از مصاحبه و ....
منم بهشون گفتم كه من كسى رو نديدم تا حالا اين پيغام رو گرفته باشه ... اما ايشون ميگفتند بايد چند ماه ديگه صبر كنى و اينكه آفيس شما جاش عوض نشده و فقط رفته يه قسمت ديگه توى اون اداره ...
بچه ها نظره شما چيه در اين مورد
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-29 ساعت 06:19)sadeghi897 نوشته:  
(2019-05-25 ساعت 02:08)ronmony نوشته:  

ببین این سه ماه قانون هست قبلا تازه شیش ماه بوده.

Eligibility Requirements

Have lived within the state, or USCIS district with jurisdiction over the applicant’s place of residence, for at least 3 months prior to the date of filing the application. Students may apply for naturalization either where they go to school or where their family lives (if they are still financially dependent on their parents).
Have continuous residence in the United States as a Green Card holder for at least 5 years immediately preceding the date of filing the application
Be physically present in the United States for at least 30 months out of the 5 years immediately preceding the date of filing the application
این هم لینک از خود سایت اینجا می تونی همین متنی که من کپی کردم رو بخونی اینها رو چک می کنن موقع مصاحبه
https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...itizenship
اگر هر کدوم نداشته باشین می گن برو بعدا بیا که واجد شرایط شدی حتی اگر یک روز مشکل باشه.
اگر نیاز دارید برید سفر باید نامه بزنید بعد ببنین چی جوابتون می دن.
استنباط من از این شرط اینه که شما باید سه ماه قبل از (اپلیکیشن) ساکن اون منطقه ای باشید که اپلای میکنید و ربطی به زمان مصاحبه نداره. (من حداقل یک مورد در همین تاپیک دیدم که فرد با فاصله کمی از سفرش برای مصاحبه برگشته بود و قبول هم شده بود.) بنظر من این بند را به این خاطر گزاشتند که کسی بخاطر خلوتی یک منطقه و سریعتر بودن فرایند نتونه براحتی محل اپلای را انتخاب کنه مگر اینکه سه ماه در اون منطقه ادرس داشته باشه. مثلا در حال حاضر زمان انتظار در Clevland OH بین 4تا 9 ماه و در Baltimor MD بین 13 تا 23 ماه است.
https://egov.uscis.gov/processing-times/#mainContent
سفر زیر 6 ماه هم جزو اقامت محسوب میشه. بنابراین اگر شما ادرستان ثابت باشد حتی با وجود سفر کوتاه مدت و با داشتن سایر شرایط میتونید در اون منطقه بلافاصله بعد از برگشت از سفر اپلای کنید (به شرط اینکه از سه ماه قبل آدرس سکونت شما آنجا بوده باشه) .
ولی با تمام این تفاصیل من با توجه به کیس شما توصیه اکید میکنم که ضمن اینکه سفر نروید به دنبال شغل مناسب باشید و کیس خود را با شغل جدید آپدیت کنید. علت پیشنهاد من این هست که با توجه به توضیحات شما در مورد خودتان ( داشتن سفر بیش از شش ماه- جدایی از همسر - مسئولیت فرزند بدون شغل و درآمد - زندگی در خانه دوست ) آفیسر چنین برداشت میکند که شما شرایط ماندن ندارید و بنابراین قصد ماندن هم ندارید. ضمنا اگر شما با این شرایط سیتیزن شوید حائز کمک های دولتی میشوید که خود عاملی بازدارنده برای قبولی کیس شما از نظر آفیسراست. موارد و شرایطی که برای اپلای کردن اعلام شده شرایط لازم است ولی شرایط کافی نیست. اگر آفیسر متقاعد نشود که شما ضمن رعایت شرایط لازم امکان کار و زندگی و پرداخت مالیات ندارید نمی تواند کیس شما را تایید کند. بنابراین بجای اینکه به فکر سفر باشید و به جای اینکه نگران مدت زمان پروسه کار باشید به فکر تامین شرایط کافی برای قانع شدن آفیسر باشید. من این مطالب را بر اساس گفته های خودتان طرح کردم و ببخشید اگر به نکات منفی کیس شما اشاره کردم. البته اگر شما از نظر مالی هنوز تحت کفالت همسر سابقان باشید یا اگر دوستی که در منزلش ساکن هستید اسپانسر مالی شما هم باشد تا حدودی کیس را قابل قبول میکند.خلاصه کلام اینکه ضمن اینکه به فکر رعایت شرایط لازم این پروسه هستید از شرایط کافی غفلت نفرمایید و با توجه به شرایط خاص کیس آمادگی طولانی تر بودن کیس را داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان