کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2019-03-28 ساعت 01:37)Sara120 نوشته:  
(2019-03-27 ساعت 18:31)sami0 نوشته:  سلام
بچه ها من تقريبا ٨ ماه اقدام كردم براى سيتيزنى
من دفعه اولى كه اينجا بودم و خواستم برم ايران پاسپورتم رو عوض كردم چون اعتبارش داشت تموم ميشد
حالا كه دارم نگاه ميكنم تازه يادم اومده كه از صفحات پاسپورت قبلى اونايى كه مهر داشت يا مشخصات اول صفحه هيچى نفرستادم با مداركم حتى ويزاى امريكا هم كه دفعه اول ورود كردم هم روى اين پاسپورت بوده و من حواسم نبوده و نفرستادم
من ميدونم روز مصاحبه بايد همراه من باشه پاسپورت هام اما اينكه چيزى نفرستادم جاى سواله كه چه چيزى پيش مياد
آيا ميتونم روزه مصاحبه توضيح بدم اين مسئله رو كه يادم رفته يا بايد الان براشون چيزى بفرستم؟

من هم كپي نفرستادم يعني نخواسته بودن روز مصاحبه هم ازم نخواستن پاسپورتهاتون را با خودتون ببريد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-03-28 ساعت 01:37)Sara120 نوشته:  
(2019-03-27 ساعت 18:31)sami0 نوشته:  سلام
بچه ها من تقريبا ٨ ماه اقدام كردم براى سيتيزنى
من دفعه اولى كه اينجا بودم و خواستم برم ايران پاسپورتم رو عوض كردم چون اعتبارش داشت تموم ميشد
حالا كه دارم نگاه ميكنم تازه يادم اومده كه از صفحات پاسپورت قبلى اونايى كه مهر داشت يا مشخصات اول صفحه هيچى نفرستادم با مداركم حتى ويزاى امريكا هم كه دفعه اول ورود كردم هم روى اين پاسپورت بوده و من حواسم نبوده و نفرستادم
من ميدونم روز مصاحبه بايد همراه من باشه پاسپورت هام اما اينكه چيزى نفرستادم جاى سواله كه چه چيزى پيش مياد
آيا ميتونم روزه مصاحبه توضيح بدم اين مسئله رو كه يادم رفته يا بايد الان براشون چيزى بفرستم؟

من هم كپي نفرستادم يعني نخواسته بودن روز مصاحبه هم ازم نخواستن

ممنون از جوابتون
منم از يك نفر ديگه هم پرسيدم اونم گفت اصلا نيازى نبوده كه بفرستى
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها
يكى از دوستان من چند روز پيش رفته مصاحبه و افيسر بهش گفته بايد تاريخ هاى ورود و خروجت رو چك كنم
و اينكه ايشون سفر هاى زيادى به ايران داشتند همشون زير ٦ ماه بوده
خواستم سوال كنم چه جورى بايد پى گيرى كرد نتيجه رو؟
بايد بعدا ايميل يا تلفن به اداره مهاجرت زد يا اينكه فقط آن لاين وضعيت كيس رو ديد؟
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-04-19 ساعت 22:24)sami0 نوشته:  سلام بچه ها
يكى از دوستان من چند روز پيش رفته مصاحبه و افيسر بهش گفته بايد تاريخ هاى ورود و خروجت رو چك كنم
و اينكه ايشون سفر هاى زيادى به ايران داشتند همشون زير ٦ ماه بوده
خواستم سوال كنم چه جورى بايد پى گيرى كرد نتيجه رو؟
بايد بعدا ايميل يا تلفن به اداره مهاجرت زد يا اينكه فقط آن لاين وضعيت كيس رو ديد؟
با تشكر

سلام بعد از اينكه چك كردند براشون نامه مياد براي قسم معمولا طول مي كشه كيس من همينطور بود پنج ماه طول كشيد تا نامه قسم دادند اگر تا ١٢٠ روز نامه نيومد زنگ بزنند جواب ميدن مال من بيشتر از ١٢٠ روز كشيد زنگ زدم جواب دادن همه چيز ok شده
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897
دوستان من دقیقا پارسال همین موقع واسه سیتیزن شیپ اپلای کردم. توی سایت تخمین مدت انتظار رو زده 3 روز تخمین تکمیل پرونده یک ماه. هنوز خبری از مصاحبه نشده. من از سیاتل اپلای کردم. کسی از سیاتل به تازگی برای مصاحبه رفته؟ به نظر به این مدت زمان هایی که توی سایت می زنن نمیشه اعتماد کرد.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز
میخواستم بپرسم فرمهای مالیات رو باید با اپلیکیشن بفرستیم، یا روز مصاحبه؟ چون در چک لیست وبسایت مهاجرت نوشته فقط سند ازدواج و فرمهای اپلیکیشن لازمه و درباره مالیات چیزی ننوشتن . ممنون
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-15 ساعت 00:57)montazer59 نوشته:  سلام به دوستان عزیز
میخواستم بپرسم فرمهای مالیات رو باید با اپلیکیشن بفرستیم، یا روز مصاحبه؟ چون در چک لیست وبسایت مهاجرت نوشته فقط سند ازدواج و فرمهای اپلیکیشن لازمه و درباره مالیات چیزی ننوشتن . ممنون

بعضی ها می گن فرم های مالیاتی رو با خودتون ببرید اگر روز مصاحبه ازتون خواستن نشون بدید. من اصلا نبرده بودم و نیازی هم نبود.
فقط چیزهایی که تو وبسایت زده با خودت ببر و همون مدارک هم که لازم هست رو در وبسایت بزار نه چیز بیشتری.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-14 ساعت 20:32)ehsansh نوشته:  دوستان من دقیقا پارسال همین موقع واسه سیتیزن شیپ اپلای کردم. توی سایت تخمین مدت انتظار رو زده 3 روز تخمین تکمیل پرونده یک ماه. هنوز خبری از مصاحبه نشده. من از سیاتل اپلای کردم. کسی از سیاتل به تازگی برای مصاحبه رفته؟ به نظر به این مدت زمان هایی که توی سایت می زنن نمیشه اعتماد کرد.

داخل سایت قشنگ چک کن ببین نکنه شاید بهت تاریخ مصاحبه دادن شما ندیدی؟ قسمت documents اگر باشه اونجا هست.
اگر هم نه که زنگ بزن بهشون بگو. معمولا سه چهار ماه مونده به پایان تاریخ تاریخ مصاحبه می دن روالش این طوری هست.
اشتباه هست توی کارشون . من کالیفرنیا اپلای کردم وقتی که نامه مصاحبه اومد نامه تاریخش واسه ۲۰۱۸ بود بهشون توی همون سایت پیام دادم که تاریختون اشتباه هست دو سه روز بعد اصلاح کردن نامه جدید فرستادن. همه مدارک رو پستی هم می فرستن اما پست ممکنه که نامه رو یکی دیگه تحویل بگیره به هر دلیلی دست شما نرسه پس حتما قسمت مدارک داخل سایت دقیق نگاه کن
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-15 ساعت 08:52)sadeghi897 نوشته:  

بعضی ها می گن فرم های مالیاتی رو با خودتون ببرید اگر روز مصاحبه ازتون خواستن نشون بدید. من اصلا نبرده بودم و نیازی هم نبود.
فقط چیزهایی که تو وبسایت زده با خودت ببر و همون مدارک هم که لازم هست رو در وبسایت بزار نه چیز بیشتری.

ممنون از جوابتون. من تازه میخوام فرمها رو بفرستم. شنیده بودم که باید فرمهای مالیات رو هم با اپلیکیشن فرم بفرستیم، ولی هرچی وبسایت رو چک میکنم اصلا مدارک مالیات رو نخواستن و فقط نوشته روز مصاحبه باید همراهتون باشه. نگرانم که یه وقت مدارک رو ناقص نفرستم. تا جایی که من توی وبسایت دیدم فقط فرم اپلیکیشن، کپی گرین کارت، ترجمه سند ازدواج، و چک هزینه مصاحبه رو باید در این مرحله بفرستیم. امیدوارم درست متوجه شده باشم. نامه selective service رو هم نوشته برای افراد بالای 26 سال و زیر 31 سال لازمه. درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-15 ساعت 10:16)montazer59 نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 08:52)sadeghi897 نوشته:  

ممنون از جوابتون. من تازه میخوام فرمها رو بفرستم. شنیده بودم که باید فرمهای مالیات رو هم با اپلیکیشن فرم بفرستیم، ولی هرچی وبسایت رو چک میکنم اصلا مدارک مالیات رو نخواستن و فقط نوشته روز مصاحبه باید همراهتون باشه. نگرانم که یه وقت مدارک رو ناقص نفرستم. تا جایی که من توی وبسایت دیدم فقط فرم اپلیکیشن، کپی گرین کارت، ترجمه سند ازدواج، و چک هزینه مصاحبه رو باید در این مرحله بفرستیم. امیدوارم درست متوجه شده باشم. نامه selective service رو هم نوشته برای افراد بالای 26 سال و زیر 31 سال لازمه. درسته؟

نه مدارک مالیات نمی خواد میگم که من حتی نبردم با خودم و اوکی بود و منتظر روز قسم خوردن هستم. فرم اپلیکیشن که خودشون دارن اما بد نیست کپیش رو داشته باشی خودت. گرین کارت و پاسپورت و یک ای دی (گواهینامه) این سه تا مدرکی بود که چک کرد واسه من. چک هزینه هم واسه اون روز نخواستن ازما و توی مدارک ما چیزی در این مورد نبود هزینه ای که میگیرن فکر کنم روز قسم خوردن میگیرن . اره در مورد سربازی هم از من سوال کرد که همون بالای ۲۶ اومده بودم امریکا دیگه نیازی نبود. ببین زمان ورودت باید بالای ۲۶ بوده باشی نه الان. من واقعا نمی دونم چقدر متفاوت هست بین دو تا ایالت اما به نظر می رسه که همش زیر نظر خود اداره مهاجرت هست. ما هیچ چیزی رو نمی فرستادیم فقط همون اسکن کردیم اپلود کردیم توی وبسایت. یعنی کل کارهای من انلاین انجام شد. اما اون سه تا مدرکی رو که گفتم حضوری روز مصاحبه هم بردم و همه رو دقیق چک کرد.
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony
You MUST BRING the following with you to the interview:
• This letter.
• Your Alien Registration Card ("green card").
• Any evidence of Selective Service Registration.
• Your passport and/or any other documents you used in connection with any entries into the United States.
• Those items noted below which are applicable to you:
If applying for NATURALIZATION AS THE SPOUSE of a United States Citizen;
• Your marriage certificate.
• Proof of death or divorce for each prior marriage of yourself or spouse.
• Your spouse's birth or naturalization certificate or certificate of citizenship.
If applying for NATURALIZATION as a member of the United States Armed Forces;
• Your discharge certificate, or form DD214.
If copies of a document were submitted as evidence with your N400 application, the originals of those documents should be brought to the interview.
PLEASE keep this appointment, even if you do not have all the items indicated above.
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2019-05-15 ساعت 18:14)sadeghi897 نوشته:  You MUST BRING the following with you to the interview:
• This letter.
• Your Alien Registration Card ("green card").
• Any evidence of Selective Service Registration.
• Your passport and/or any other documents you used in connection with any entries into the United States.
• Those items noted below which are applicable to you:
If applying for NATURALIZATION AS THE SPOUSE of a United States Citizen;
• Your marriage certificate.
• Proof of death or divorce for each prior marriage of yourself or spouse.
• Your spouse's birth or naturalization certificate or certificate of citizenship.
If applying for NATURALIZATION as a member of the United States Armed Forces;
• Your discharge certificate, or form DD214.
If copies of a document were submitted as evidence with your N400 application, the originals of those documents should be brought to the interview.
PLEASE keep this appointment, even if you do not have all the items indicated above.

خیلی خیلی ممنونم. موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-15 ساعت 08:53)sadeghi897 نوشته:  
(2019-05-14 ساعت 20:32)ehsansh نوشته:  دوستان من دقیقا پارسال همین موقع واسه سیتیزن شیپ اپلای کردم. توی سایت تخمین مدت انتظار رو زده 3 روز تخمین تکمیل پرونده یک ماه. هنوز خبری از مصاحبه نشده. من از سیاتل اپلای کردم. کسی از سیاتل به تازگی برای مصاحبه رفته؟ به نظر به این مدت زمان هایی که توی سایت می زنن نمیشه اعتماد کرد.

داخل سایت قشنگ چک کن ببین نکنه شاید بهت تاریخ مصاحبه دادن شما ندیدی؟ قسمت documents اگر باشه اونجا هست.
اگر هم نه که زنگ بزن بهشون بگو. معمولا سه چهار ماه مونده به پایان تاریخ تاریخ مصاحبه می دن روالش این طوری هست.
اشتباه هست توی کارشون . من کالیفرنیا اپلای کردم وقتی که نامه مصاحبه اومد نامه تاریخش واسه ۲۰۱۸ بود بهشون توی همون سایت پیام دادم که تاریختون اشتباه هست دو سه روز بعد اصلاح کردن نامه جدید فرستادن. همه مدارک رو پستی هم می فرستن اما پست ممکنه که نامه رو یکی دیگه تحویل بگیره به هر دلیلی دست شما نرسه پس حتما قسمت مدارک داخل سایت دقیق نگاه کن

سلام
من هم ده ماه مداركم رو فرستادم
ديروز ديدم Estimated time من از ٣ ماه شده ٥ ماه، اولين بار بود ميديدم اضافه شده به estimated time!
نميدونم پيشنهاد دوستان چيه، اينكه دو ماه ديگه وقتى شدم يك سال بهشون ايميل بدم يا اينكه همين طورى منتظر باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-18 ساعت 04:26)sami0 نوشته:  
(2019-05-15 ساعت 08:53)sadeghi897 نوشته:  

سلام
من هم ده ماه مداركم رو فرستادم
ديروز ديدم Estimated time من از ٣ ماه شده ٥ ماه، اولين بار بود ميديدم اضافه شده به estimated time!  
نميدونم پيشنهاد دوستان چيه، اينكه دو ماه ديگه وقتى شدم يك سال بهشون ايميل بدم يا اينكه همين طورى منتظر باشم؟

توی همون سایت می تونی پیام بدی بهشون اما نیازی نیست تا خودشون نامه ندن کاری از دست ما بر نمی یاد. اون تاریخ ممکنه کم یا زیاد بشه.
اما چک کن مرتب که ببینی واست نامه دادن یا نه؟
من و مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
سلام دوستان
يك سوال داشتم شايد تكرارى باشه اما نتونستم پيدا كنم جوابش رو
وقتى كه ما مداركمون رو ميفرستيم آيا عكس از خودمون هم بايد ميفرستايدم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان