کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
UPDATE
سلام. تاریخ اپلای آنلاین : May 29, 2019 Submitted date
ایالت ویرجینیا - نزدیک دی سی
Estimated case completion time
March 2020    9 months
Receipt number
IOE933******1
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
انگشت نگاری  June  19,  2019
February 2020    8 months
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
interview
Monday, December 23, 2019
February 2020   3 months
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-11-17 ساعت 05:00)amir1345 نوشته:  
(2019-11-07 ساعت 08:10)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام
وقت دوستان بخیر
من امروز مصاحبه داشتم و چندین بار سفر به ایران داشتم و خوب شرایط زندگی عادی نداشتم در گیر پروسه جدایی بودم و باید به ایران رفت و آمد زیاد میکردم  و همچنین. حضانت فرزندم. با پدرش  بود و برای دیدنش در رفت آمد بودم. امروز افسر به سفرها گیر داد هفت سفر به ایران 😐یکی از سفرها ۱۸۲ بود  کسی تجربه  مشابهی داره این برگه توشه از مصاحبه امتحان و تست قبول  هستید و باید بررسی بشه. مدارک طلاق و حضانت  رو هم گرفت. و باید منتظر بمونم.  در چنین حالتی  چه خواهد شد  البته من ۳ سال بیشتر پر کردم و کار میکنم و تکس دادم و نمیدونم. چی میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون 🙏
سلام 

جای نگرانی نداره. احتمالا به خاطر 182 روز (فقط 2 روز بیش از 180 روز) و شرایط خاصی که شما داشتین افیسر خودش به تنهایی پرونده شما رو تایید نکرده و برای بررسی بیشتر به مدیرش ارجاع داده. احنمالا چند ماه دیگه یا نامه زمان مراسم سوگند میاد و یا مصاحبه مجدد.
کیس نامبر 2013ASXXسفارت ابوظبی.تاریخ مصاحبه20می.12اگوست کلیر Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-11-20 ساعت 06:20)پرستوی مهاجر نوشته:  
(2019-11-17 ساعت 05:00)amir1345 نوشته:  
(2019-11-07 ساعت 08:10)پرستوی مهاجر نوشته:  سلام
وقت دوستان بخیر
من امروز مصاحبه داشتم و چندین بار سفر به ایران داشتم و خوب شرایط زندگی عادی نداشتم در گیر پروسه جدایی بودم و باید به ایران رفت و آمد زیاد میکردم  و همچنین. حضانت فرزندم. با پدرش  بود و برای دیدنش در رفت آمد بودم. امروز افسر به سفرها گیر داد هفت سفر به ایران 😐یکی از سفرها ۱۸۲ بود  کسی تجربه  مشابهی داره این برگه توشه از مصاحبه امتحان و تست قبول  هستید و باید بررسی بشه. مدارک طلاق و حضانت  رو هم گرفت. و باید منتظر بمونم.  در چنین حالتی  چه خواهد شد  البته من ۳ سال بیشتر پر کردم و کار میکنم و تکس دادم و نمیدونم. چی میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون 🙏
سلام 

جای نگرانی نداره. احتمالا به خاطر 182 روز (فقط 2 روز بیش از 180 روز) و شرایط خاصی که شما داشتین افیسر خودش به تنهایی پرونده شما رو تایید نکرده و برای بررسی بیشتر به مدیرش ارجاع داده. احنمالا چند ماه دیگه یا نامه زمان مراسم سوگند میاد و یا مصاحبه مجدد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
روز مصاحبه که برای من خیلی طولانی بود و نزدیک یکساعت و نیم طول کشید و به خاطر۱۸۲ روز که بیرون بودم افیسر گفت باید بررسی بشه و تا سه ماه منتظر باشید مثبت یا منفی بودن اطلاع میدیم البته ناگفته نماند پرونده پر از سوژه بود 🤓 و چند ساعت بعد مصاحبه ایمیل آمد که برای شما نامه قسم ارسال شده در طی مصاحبه. افیسر هر سوالی که میپرسید از جوانب مختلف بررسی می‌کرد و من با مدرک کامل شرایط براشون تو صبح دادم و خداروشکر با اینکه خیلی غمگین از آنجا بیرون آمدم چند ساعت بعد ایمیل گرفتم و جالب اینکه به یه هفته نرسید نامه آمد و روز که نامه آمد تاریخ قسم برای فردای انروز بود خداااااروشکر این ماجرا ختم به خیر شد و آرامش گرفتم اینقدر نگران بودم و خوشحالم که اقامت کشوری گرفتم که پایه بر صداقت هست و🙏🥰امیدوارم همگی موفق باشید
تاریخ اپلای دسامبر ۲۰۱۸
فینگر پرینت دو هفته بعد ژانویه ۲۰۱۹
مصاحبه و قسم نوامبر
🙂🙂
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، Nooshinsalamat
دوستان من برای مصاحبه رفتم، همه تست ها و سوالا اوکی بود فقط به اثبات زندگی با همسر گیر داد، من قبض آب و برق مشترک داشتم و حساب مشترک و گواهینامه روی آدرسم که گفت کمه، بچه؟ که گفتم نداریم، گفت تکس مشترک که متاسفانه جدا جدا تکس رد کرده بودیم و اجاره یا وام مشترک خواست که من وقتی ازدواج کردم همسرم خونه داشت و به نامشه، در نتیجه اجاره نامه ندارم، گفت نامه میدیم برا اثباتکه تو نامه چندتا مورد رو خواسته بود که من از بین اونا قبض مشترک و حساب مشترک و شهادت یه آشنا رو که خواسته بود گذاشتم، اگر جواب رد بده بازم، آیا راهی یا لینکی برای اعتراض در نظر گرفته شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا ترجمه و اصل کارت پایان خدمت را در زمان مصاحبه می خواهند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستانی که مصاحبه رفتند ... میخواستم بدونم سوالات civic رو شفاهی میپرسند یا کتبی هست ؟
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-12-11 ساعت 20:53)inanna نوشته:  سلام به دوستانی که مصاحبه رفتند ... میخواستم بدونم سوالات civic رو شفاهی میپرسند یا کتبی هست ؟
۱۰ تا سئوال شفاهی می پرسند که باید به ۶ تا پاسخ درست بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
(2019-12-11 ساعت 03:06)marco250 نوشته:  آیا ترجمه و اصل کارت پایان خدمت را در زمان مصاحبه می خواهند ؟
نه کسی از شما پایان خدمت نمیخاد. تنها چیزی که از من گرفتن پاسپورت بود. اگر پاسپورت منقضی شده هم دارین با خودتون ببرین. اونم نگاه نمیکنن.
CATEGORY :F2A
Interview Date: 3-JULY-2013
Place of interview: Yerevan
Clearance date :21-January-2014

Next season of immigration process
Category: F2A
PD date: Jun 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250
سلام دوستان، من نزدیک به ۹ ماه بیرون بودم ولی نه پیوسته...بیشترین مدت هم ۵ ماه بود که رفته بودم ایران. افیسر حتی کنجکاو هم نشد که چرا اینهمه طولانی.... کیسم خیلی سری وقت مصاحبهاش شد حدودا پنج ماه بعد اپلای، مصاحبه ام هم ۳۰ دقیقه طول نکشید
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914 ، ronmony
Niyousha نوشته: سلام دوستان، من نزدیک به ۹ ماه بیرون  بودم ولی نه پیوسته...بیشترین مدت هم ۵ ماه بود که  رفته بودم ایران. افیسر حتی کنجکاو هم نشد که چرا اینهمه طولانی.... کیسم خیلی سری  وقت مصاحبهاش شد حدودا پنج ماه بعد اپلای، مصاحبه ام هم  ۳۰ دقیقه طول نکشید
سلام ببخشيد از كدوم ايالت اقدام كردين؟
لاتاري ٢٠١٥ -٢+١نفر- ايالت فلوريدا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-12-12 ساعت 01:35)marco250 نوشته:  
(2019-12-11 ساعت 20:53)inanna نوشته:  سلام به دوستانی که مصاحبه رفتند ... میخواستم بدونم سوالات civic رو شفاهی میپرسند یا کتبی هست ؟
۱۰ تا سئوال شفاهی می پرسند که باید به ۶ تا پاسخ درست بدهید.
خیلی ممنون دوست عزیز  Smile
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی دوستان مهاجر Smile  این هم بخش آخر پروسه مهاجرت من : 
ما اکلاهما سیتی هستیم و از لحظه ورودم به امریکا , اصلا خروجی  نداشتم ...

اقدام برای پروسه سیتیزن شیپ : ۱۱ آگوست ۲۰۱۹
۱۶ آگوست دریافت نامه برای انجام  بیومتریک  که ۴ سپتامبر وقت داده بودند .

بعد از بیومتریک, زمانی که تخمین زده بودن برای تکمیل پروسه مارچ ۲۰۲۰ بود , که خیلی غیر منتظره ۲۹ اکتبر نامه مصاحبه دریافت کردیم برای ۱۷ دسامبر ! که خدا رو شکر همه چیز به خوبی پیش رفت  Smile خانم خیلی خوش برخوردی مصاحبه ام رو انجام داد , کلا رفتار هاشون خیلی آرامش بخش بود , وقتی officer ها خودشون میومدن تو سالن انتظار اسم رو صدا میکردند و همراهیت میکردن به اتاق مصاحبه که برام جالب بود, آخر سر هم همونطور بدرقه کردن تا خروجی سالن , ممکنه نکته کوچکی باشه ولی,خیلی حس خوبی داد .

امتحان خیلی راحت و ساده بود (دوستان قبلا اینجا نوشته بودن که  راحته ولی انگار تا خودت تجربه نکنی دلشوره هه میاد همچنان  ) ۱۰ تا سوالی که میپرسند اگه  همون ۶ تا سوال اول رو درست جواب بدی دیگه فراتر نمیرند و همونجا stop میکنند . توضیحات اضافه که دوستان قبلا 
مطرح کردن رو دیگه نمینویسم اینجا .

در کنار کتابچه ای که برای مطالعه داده بودن, تست هایی که تو خود سایت USCIS هست خیلی خوب بود برای تمرین, بهتون پیشنهاد میکنم انجام بدین. این لینکش هست:
https://my.uscis.gov/prep/test/civics

الان دیگه منتظر نامه ceremony هستیم , وقتی انجام شد , حتما  به این متن اضافه خواهم کرد  که time line تکمیل باشه ....
من چون درخواست تغییر نام دادم , مدارکم  رو میفرستن برای قاضی و ceremony در court house قرارهست که انجام بشه ( قابل توجه دوستانی که میخوان تغییر نام بدند ) یک نکته دیگه هم اینکه اگر اسمتون رو تغییر میدین موقع امضا کردن مدارکتون ازتون میپرسن که اگه میخواهی امضات رو هم تغییر بدی ... اگر امضاتون اسم و فامیلتون هست , شاید بخواهید امضای جدید طراحی کنید تا زمان مصاحبه فرصت دارین روش فکر کنید ! Smile چون امضاتون روی citizenship certificate خواهد بود .
کل پروسه تا اینجا ۵ ماه شده , تا ببینم مراسم کی خواهد بود ...
همگی خوب و خوش باشید  Shy
-----------------------------------------------
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]-----------------[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]دریافت نامه : Ceremony 15th Jan 2020[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Ceremony 31 Jan 2020  [/font][عکس: smile.png]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]پی نوشت :[/font][/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]راستی یک نکته دیگه که فکر کردم بد نباشه اینجا بنویسم این هست که :

اگه منتظر نامه مراسم قسم هستین , میتونین کلمه naturalization ceremony + نام شهرتون search کنین ( کل مراسم های سال رو already وقت هاش رو تعیین کردند ) که ظاهرا تا جایی که دیدم  در هر ماه یک روز مراسم برگذار میکنند ... به طور میانگین و بستگی به ایالتی که زندگی میکنید , از روز مصاحبه تا ceremony بین ۳ تا ۶ هفته زمان انتظار طبیعی هست . میتونین زمان احتمالی مراسم تون رو  تخمین بزنین  با تاریخی که نزدیک تر هست[/font]
[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] به case شما ... [عکس: rolleyes.png] [/font][/font]
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: mfarazz ، nora ، ronmony
(2019-12-12 ساعت 08:52)navidshii نوشته:  
(2019-12-11 ساعت 03:06)marco250 نوشته:  آیا ترجمه و اصل کارت پایان خدمت را در زمان مصاحبه می خواهند ؟
نه کسی از شما پایان خدمت نمیخاد. تنها چیزی که از من گرفتن پاسپورت بود. اگر پاسپورت منقضی شده هم دارین با خودتون ببرین. اونم نگاه نمیکنن.
از من پاسپورت و گرین کارت و گواهینامه رانندگی را خواست. (اصولا اصل مدارکی را که آپلود کردین هنکام ثبت نام باید همراه داشته باشید).
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یک سوال داشتم راجع به منطبق بودن فرمهایی که برای سیتیزنشیپی پر میکنیم با سی وی که برای دانشگاهها قبلا فرستادیم.من یکم فرمی که پر کردم با سی وی منطبق نیست.به نظرتون اینها سی وی ما رو هم پیدا میکنن و مطابقت میدن با فرمهای سیتیزنشیپی که پر کردیم؟راستش الان یکم استرس گرفتم چون من پنج ماه اول که گرین کارت داشتم ایران بودم و بیکار بودم ولی تو سی وی که برای دانشگاهها می فرستادم می نوشتم کار میکردم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان