کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
امروز USCIS اعلام کرد که دفاتر USCIS تا سوم May به صورت موقت بسته هست.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،در صفحه پروفایل من بعد از سابمیت n400 شماره آپارتمانم رو نشون نمیده همه آدرس هست غیر از شماره آپارتمان و من مطمئن هستم در قسمت آدرس تمام مشخصاتم رو کامل نوشتم، آیا کسی تجربه مشابه داره،.در ضمن آیا امکان پرینت فرم سابمیت شده هست یا نه. مثل همیشه از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
همسر من از سال ۲۰۱۲ گرین کارت داره و به دلیل رفت آمد زیاد اقدام به سیتیزنی نکرده الان میخواهد از طریق همسر(من) اقدام کنه زمان لازم برای سیتی زنی از طریق همسر ۳ سال در نظر گرفته میشه ، سوال من اینه که در قسمتی از فرم که نوشته تعداد سفرها در ۵ ساله گذشته را باید براساس ۳ سال نوشت یا خیر؟ چون اگر براساس ۵ سال نوشته بشه اونوقت تعداد روزهای خارج از کشور بالاتر ۹۰۰ میشه ! سپاسگزار میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-04-07 ساعت 04:41)nahid.t نوشته:  همسر من از سال ۲۰۱۲ گرین کارت داره و به دلیل رفت آمد زیاد اقدام به سیتیزنی نکرده الان میخواهد از طریق همسر(من) اقدام کنه زمان لازم برای سیتی زنی از طریق همسر ۳ سال در نظر گرفته میشه ، سوال من اینه که در قسمتی از فرم که نوشته تعداد سفرها در ۵ ساله گذشته را باید براساس ۳ سال نوشت یا خیر؟ چون اگر براساس ۵ سال نوشته بشه اونوقت تعداد روزهای خارج از کشور بالاتر ۹۰۰ میشه ! سپاسگزار میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه

توی فرم اون قسمت ننوشته اگه با توجه به سه سال اپلای می کنی 3 سال رو بنویس فقط.
کلا نوشته 5 سال رو بنویس.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-04-10 ساعت 22:06)lordsaroman نوشته:  
(2020-04-07 ساعت 04:41)nahid.t نوشته:  همسر من از سال ۲۰۱۲ گرین کارت داره و به دلیل رفت آمد زیاد اقدام به سیتیزنی نکرده الان میخواهد از طریق همسر(من) اقدام کنه زمان لازم برای سیتی زنی از طریق همسر ۳ سال در نظر گرفته میشه ، سوال من اینه که در قسمتی از فرم که نوشته تعداد سفرها در ۵ ساله گذشته را باید براساس ۳ سال نوشت یا خیر؟ چون اگر براساس ۵ سال نوشته بشه اونوقت تعداد روزهای خارج از کشور بالاتر ۹۰۰ میشه ! سپاسگزار میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه

توی فرم اون قسمت ننوشته اگه با توجه به سه سال اپلای می کنی 3 سال رو بنویس فقط.
کلا نوشته 5 سال رو بنویس.
سلام. ببخشید قضیه این 900 روز خروج چیه؟ من بیشتر از 900 روز خارج بودم یعنی نمیتونم در خواست سیتیزنی بدم؟ میشه توضیح بدید لطفا. نگران شدم.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-04-21 ساعت 13:06)Haghighat نوشته:  کلا نوشته 5 سال رو بنویس.
سلام. ببخشید قضیه این 900 روز خروج چیه؟ من بیشتر از 900 روز خارج بودم یعنی نمیتونم در خواست سیتیزنی بدم؟ میشه توضیح بدید لطفا. نگران شدم.

اگر طبق قانون 3 سال اقدام می کنبد (همسر فرد سیتیزن) اون وقت باید تو تاون 3 سال حداقل نصفیش رو به صورت فبزیکی تو امریکا باشید
اگر طبق قانون 5 سال اقدام می کنید (مثل من مثلا) اونوقت باید نصف اون 5 سال رو به صورت فیزیکی در امریکا باشید
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، Shahram914
باورم نميشه كه برگشتم به اين سايت و اين پيج و اسامي آشنا رو مي بينم. خيلي خوشحالم. اميدوارم همه به اون چيزي كه مي خواستن رسيده باشن. اين سفر رو همه با هم ٢٠١٤ شروع كرديم. و حالا داريم از تجربه ي مصاحبه ي سيتيزن شيپي مي گيم. يادش به خير چه راه پر پيچ و خم و پر از استرسي رو طي كرديم. من و دخترم هم ١٦ مارچ سيتيزن شديم و ١٨ ام دفاتر تعطيل شدند و نوبت به همسرم نرسيد. باز هم منتظر مي مونيم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، Shahram914 ، maxsupermax ، Persischer ، mpas89
(2020-04-24 ساعت 07:56)قصه گو نوشته:  باورم نميشه كه برگشتم به اين سايت و اين پيج و اسامي آشنا رو مي بينم. خيلي خوشحالم. اميدوارم همه به اون چيزي كه مي خواستن رسيده باشن. اين سفر رو همه با هم ٢٠١٤ شروع كرديم. و حالا داريم از تجربه ي مصاحبه ي سيتيزن شيپي مي گيم. يادش به خير چه راه پر پيچ و خم و پر از استرسي رو طي كرديم. من و دخترم هم ١٦ مارچ سيتيزن شديم و ١٨ ام دفاتر تعطيل شدند و نوبت به همسرم نرسيد. باز هم منتظر مي مونيم.

مبارک باشه. شما شانستون خیلی خوب بود که سیتیزنی رو قبل این بساط کورونا گرفتید. امروز USCIS متاسفانه اعلام کرد که حداقل تا 4 ژوئن تمام دفاتر به روی عموم بسته هست.

من اول اپریل فایل کردم و بیومتریک رو هم هنوز انجام ندادم.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
چند روز پیش حدود 15 نفر از سناتور های امریکا طی نامه ای به USCIS ازش خواستن که با توجه به اینکه ماه انتخابات نزدیگ هست و خیلی ها که الان مصاحبه قبول شدند به دلیل کنسل شدن مراسم سوگند هنوز نتونستند سیتیزن بشن، مراسم های قسم خوردن و مصاحبه رو به صورت ویدیو کنفرانسی و غیر حضوری انجام بده. یک سری سوال ها رو هم از USCIS پرسیده و خواسته تا 8 می جواب بده. نکته جالب ابن نامه اینه که اشاره شده تو این مدت USCIS تقریبا هیچ ایده ای رو مطرح نکرده که این کارها رو به صورت غیر حضوری انجام بده.

متن اصلی نامه رو اینجا می تونید ببینید

الان چند نفر از دوستان دیگه فایل کردند و منتظر هستند؟ 
یک راهی که به نظرم می تونه خوب باشه اینه که اگه سناتور ایالت شما جزو امضا کنندگان اون نامه نیست بهش زنگ بزنید و بگید که اون هم این قضیه رو پیگیری کنه به دلیل اینکه ماه انتخابات نزدیک هست و عملا USCIS  هیچ تدبیری درمورد بیومتریک، مصاحبه، یا مراسم سوگند انجام نداده و تنها کل دفاترش رو به عموم بسته که احتمال هم داره باز هم این بسته بودن رو چند ماه دیگه هم تمدید کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
آیا با باز شدن دفاتر مهاجرتی از 4 جون کار مصاحبه و پروسه آغاز شده ؟آیا پروسه ها به تعویق افتاده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
مصاحبه ها کم کم شروع شده. خدمات بیومتریک هنوز بسته است 13 جولای باز می شه.
در این که پروسه ها به تعویق افتاده هیچ شکی نیست.
الان نکته اینجاست که اگه USCIS به زودی کمک مالی از کنگره دریافت نکنه از اول آگوست باید 70 درصد کارکنانش رو تعلیق کنه که این برای کیس های مهاجرتی فاجعه بار خواهد بود.

پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، Shahram914
سلام
میشه راجع به اون تبصره ۴ که فکر کنم در مورد پاس سفید بود ، من هم اطلاعات قبلیم میگه که اگر با پاس سفید بیش از یک سال بیرون از آمریکا باشیم بعدش باید تو ۴ سال ۳۰ ماه داخل باشیم، الان دیگه اون اطلاعات را پیدا نمیکنم ، میشه افراد مطلع کمک بفرمایید که آیا مطلب بالا درست هست یا قانون عوض شده؟
به زبان دیگه من از ۲۰۱۳ گرین کارت دارم ولی اقامت نداشتم ۲ بار هم پاس سفید گرفتم ، الان بعد از پاس سفید دوم از جون ۲۰۱۹ تا الان یک ساله که مقیم آمریکا هستم ، طبق اطلاعات قبلی ۴ سال بعد یعنی جون ۲۰۲۳ میتونستم سیتیزن بشم ،ایا درسته؟
ممنون میشم افراد مطلع راهنمایی بفرمایند
پاسخ
تشکر کنندگان: namojdehi
سلام دوستان

من ماه پیش سیتیزن شدم، میخواستم بدونم نهایتاً چقدر وقت دارم که تغییر اسم رو به اداره سووشال (Social Security) اعلام کنم؟ چون من قبل از اعلام تغییر اسمم به سووشال برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و الان هیچ مدرکی برای ارائه به سووشال ندارم و نمیدونم دقیقاً کی پاسپورت به دستم میرسه.

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
سلام دوستان
من از سال ۲۰۱۴ گرین کارت دارم. با پاس سفید نزدیک به دوسال خارج شدم. اگوست۲۰۱۶برگشتم.دوماه موندم. و بعد دوباره برای ۵ماه و نیم خارج شدم.‌از وقتی که بعد از ماه و نیم مجددا برگشتم، بطور دائمی دارم مشغول به زندگی کردن هستم.
من با قانون ۴سال و یک روز میتونم برای سیتیزن شیپی اپلای کنم،یعتی اگوست ۲۰۲۰.
برای این مدت من حدود ۴۰ ماه در امریکا بودم، یعتی تقریبا ۳سال و نیم.
اما خروج من در قسمت ۵ساله اول اپلیکشن من تبدیل به خروج بالای ۶ماه زیر یکسال یعنی ۳۶۴ روز میشه. و نیاز به اثبات رزیدنتی برای این مدت دارم. من مدارک خونه، و تکس ندارم برای اون مدتی که نبودم. تنها مدرک من گواهینامه سال ۲۰۱۴ هست و حساب بانکی غیرفعال.
علت خروج دوساله من هم ادامه درسم در ایران و ازدواج بوده.‌
من چقدر شانس دارم و میتونم با این زمان و این مدارک‌محدود از اون دوره ی غیبتم، آفیسر را برای اون مدت غیبتم متقاعد کنم که رابطه ام‌رو با اینجا حفظ کرده بودم ؟ و آیا کسی هست همچین شرایطی داشته و با قانون ۴سال و یک‌روز اخیرا سیتیزن شده باشه ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-07-11 ساعت 10:30)invisible man نوشته:  سلام دوستان

من ماه پیش سیتیزن شدم، میخواستم بدونم نهایتاً چقدر وقت دارم که تغییر اسم رو به اداره سووشال (Social Security) اعلام کنم؟ چون من قبل از اعلام تغییر اسمم به سووشال برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و الان هیچ مدرکی برای ارائه به سووشال ندارم و نمیدونم دقیقاً کی پاسپورت به دستم میرسه.

با تشکر
سلام ، ببخشید شما وقتی برای سیتیزنی اپلای کردین،  هیچ خروج بالای ۶ ماه نداشتین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان