کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
سلام، سوالی دارم در مورد درخواست سیتیزنی:
من سال 2014 گرین کارت گرفتم و تا الان یکبار 10 ماه و بار دیگه 20 ماه (پاس سفید گرفتم) بیرون از آمریکا بودم. الان 30 ماه اقامتم کامل شده و میخواستم ببینم کسی با شرایط مشابه من درخواست سیتیزنی داده و درخواستش قبول شده؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بزاره
Case Number: 2014AS9XX
Ankara
Interview Date: 1st week November
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-01-06 ساعت 03:08)new king نوشته:  سلام دوستان یک سوال داشتم راجع به منطبق بودن فرمهایی که برای سیتیزنشیپی پر میکنیم با سی وی که برای دانشگاهها قبلا فرستادیم.من یکم فرمی که پر کردم با سی وی منطبق نیست.به نظرتون اینها سی وی ما رو هم پیدا میکنن و مطابقت میدن با فرمهای سیتیزنشیپی که پر کردیم؟راستش الان یکم استرس گرفتم چون من پنج ماه اول که گرین کارت داشتم ایران بودم و بیکار بودم ولی تو سی وی که برای دانشگاهها می فرستادم می نوشتم کار میکردم
[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica]شما باید روز مصاحبه قسم بخورید که نوشته های فرم حقیقت داره. فکر نمیکنم سی وی های (غیر رسمی ) قبلی که به جاهای دیگه ارائه کردید ملاک تصمیم گیری باشه. بنابراین استرس را از خود دور کنید ضمن اینکه تصحیح سی وی ارسالی در گذشته فکر نمیکنم مقدور باشه... شما تا قبل از قسم فرصت دارید در صورتیکه موردی در فرمهای سیتیزن شیپ اشتباهه تصحیح کنید.

[/font]

[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica][عکس: Fave.png][/font]
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-01-14 ساعت 08:33)ha78sa نوشته:  سلام، سوالی دارم در مورد درخواست سیتیزنی:
من سال 2014 گرین کارت گرفتم و تا الان یکبار 10 ماه و بار دیگه 20 ماه (پاس سفید گرفتم) بیرون از آمریکا بودم. الان 30 ماه اقامتم کامل شده و میخواستم ببینم کسی با شرایط مشابه من درخواست سیتیزنی داده و درخواستش قبول شده؟
[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica]فکر میکنم تبصره چهار سال شامل شما میشود.

[/font]

[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica][عکس: Fave.png][/font]
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
پاسخ
تشکر کنندگان: ha78sa
(2020-01-14 ساعت 11:31)ronmony نوشته:  
[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica]فکر میکنم تبصره چهار سال شامل شما میشود.

[/font]

[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica][عکس: Fave.png]
[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]یعنی 4 سال بعد از دریافت پاس سفید؟[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ممنون از جوابتون[/font]
Case Number: 2014AS9XX
Ankara
Interview Date: 1st week November
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-01-16 ساعت 09:32)ha78sa نوشته:  
[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica]فکر میکنم تبصره چهار سال شامل شما میشود.[/font]

[font=Tahoma, sans-serif, Arial, Helvetica][عکس: Fave.png]
[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]یعنی 4 سال بعد از دریافت پاس سفید؟[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ممنون از جوابتون

[/font]
فقط حواستون باشه که اگر تو بازه ۵ ساله گذشته از تاریخ اپلی کردن ، مسافرت بالای ۶ ماه داشته باشید ، طبق مقررات شما قانون اقامت رو نقض کردید و افیسر می تونه کیس شما رو رد کنه و یا از شما توضیح و مدرک قابل قبول بخواد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-01-16 ساعت 09:32)ha78sa نوشته:  
[/font]

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ممنون از جوابتون

[/font]
خیر. 4 سال بعد از ورودی که در پایان آخرین پاس سفید بوده. یعنی شما باید طی 4 سال آخر خروج بیش از 6 ماه نداشته باشید و 30 ماه از 4 سال را در امریکا کار کرده باشید مگر اینکه تحت کفالت بودید. به عبارت دیگر یک سال از مدتی که شما با پاس سفید خارج از امریکا بودید از 5 سال قانون اصلی کسر میشود و سایر شرایط به قوت خود باقی است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام ،لطفا اگر ممکنه منو راهنمایی کنید 
من سال۲۰۱۵ گرین کارد گرفتم و آوریل ۲۰۱۵ اولین ورودم به امریکا بود که بعد دوهفته برگشتم ایران،تا سپتامبر ۲۰۱۶ چند بار اومد و برگشتم که هر کدوم زیر شش ماه بوده ، از ۲۰۱۶ به بعد خونه اجاره کردم و ساکن بودم البته یکی دوبار دیگه هرکدوم بدمت کم یکماهه رفتم ایران و برگشتم ،در اینجا شغل هم دارم،حالا دارم فرم سیتیزن شیپی رو بر اساس ۴ سال و نه ماه پر می‌کنم که در قسمت محلهای سکونت پنج سال گذشته به مشکل خوردم، چون پیام می‌دهد که شما بیش از یکسال از پنج سال گذشته بیرون از امریکا بودید و این موضوع پیوستگی سکونت شماره نقض می‌کنه ولی میتونید به ثبت نام ادامه بدید و فرم آنلاین رو سابمیت کنید و ممکنه که بعدا ازتون توضیح خواسته بشه،،سوال من اینه که آیا آدرس‌هایی رو بصورت موقت قبل از سکونت دایمم داشتم مثلا دوهفته بودم خونه دوستم یا در هتل باید وارد کنم و اینکه من هیچ وقت بیشتر از شش ماه از یکسال رو بیرون نبودم و نزدیک به چهل ماه ساکن پیوسته بودم آیا بنظرتو فرم رو دارم درست پر می‌کنم و اینه آیا فرم رو سابمیت کنم یا اینکه چند ماه دیگه صبر کنم بعد دوباره پر کنم.
خیلی ممنون میشم از راهنمایی شما دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-02-13 ساعت 06:57)Resident نوشته:  دوستان سلام ،لطفا اگر ممکنه منو راهنمایی کنید 
من سال۲۰۱۵ گرین کارد گرفتم و آوریل ۲۰۱۵ اولین ورودم به امریکا بود که بعد دوهفته برگشتم ایران،تا سپتامبر ۲۰۱۶ چند بار اومد و برگشتم که هر کدوم زیر شش ماه بوده ، از ۲۰۱۶ به بعد خونه اجاره کردم و ساکن بودم البته یکی دوبار دیگه هرکدوم بدمت کم یکماهه رفتم ایران و برگشتم ،در اینجا شغل هم دارم،حالا دارم فرم سیتیزن شیپی رو بر اساس ۴ سال و نه ماه پر می‌کنم که در قسمت محلهای سکونت پنج سال گذشته به مشکل خوردم، چون پیام می‌دهد که شما بیش از یکسال از پنج سال گذشته بیرون از امریکا بودید و این موضوع پیوستگی سکونت شماره نقض می‌کنه ولی میتونید به ثبت نام ادامه بدید و فرم آنلاین رو سابمیت کنید و ممکنه که بعدا ازتون توضیح خواسته بشه،،سوال من اینه که آیا آدرس‌هایی رو بصورت موقت قبل از سکونت دایمم داشتم مثلا دوهفته بودم خونه دوستم یا در هتل باید وارد کنم و اینکه من هیچ وقت بیشتر از شش ماه از یکسال رو بیرون نبودم و نزدیک به چهل ماه ساکن پیوسته بودم آیا بنظرتو فرم رو دارم درست پر می‌کنم و اینه آیا فرم رو سابمیت کنم یا اینکه چند ماه دیگه صبر کنم بعد دوباره پر کنم.

سلام. شما در طی 5 سال باید یک آدرس امریکایی رو داشته باشید که ثابت کنه که شما اقامت ممتد در امریکا داشتید. اگه حتی برای یک ماه شما آدرس امریکا نداشته باشید و بیرون امریکا اقامت کنید این یعنی break شدن اقامت ممتذ شما در امریکا.
اقامت ممتد که یکی از شرایط سیتیزنی هست در چند حالت break می شه:

1- سفر بیش از شش ماه و کم تر از یک سال (که قابل بخشش هست با ارایه ی مدارک درست)
2- سفر بیش از یک سال (قابل بخشش نیست)
2- اقامت در خارج امریکا برای هر مدتی (قابل بخشش نیست)

[font=source_sans_pro_regular,]The concept of continuous residence involves the applicant maintaining a permanent dwelling place in the United States over the period of time required by the statute. The residence in question “is the same as that alien’s domicile, or principal actual dwelling place, without regard to the alien’s intent, and the duration of an alien’s residence in a particular location measured from the moment the alien first establishes residence in that location.”[/font][font=source_sans_pro_regular,]Accordingly, the applicant’s residence is generally the applicant’s actual physical location regardless of his or her intentions to claim it as his or her residence.[/font]

[font=source_sans_pro_regular,]An officer may also review whether an applicant with multiple absences of less than 6 months will be able to satisfy the continuous residence and physical presence requirements. In some cases, an applicant may not be able to establish that his or her principal actual dwelling place is in the United States or establish residence within the United States for the statutorily required period of time[/font]

[font=source_sans_pro_regular,]منبع[/font]
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-02-18 ساعت 22:05)lordsaroman نوشته:  
(2020-02-13 ساعت 06:57)Resident نوشته:  دوستان سلام ،لطفا اگر ممکنه منو راهنمایی کنید 

سلام. شما در طی 5 سال باید یک آدرس امریکایی رو داشته باشید که ثابت کنه که شما اقامت ممتد در امریکا داشتید. اگه حتی برای یک ماه شما آدرس امریکا نداشته باشید و بیرون امریکا اقامت کنید این یعنی break شدن اقامت ممتذ شما در امریکا.
اقامت ممتد که یکی از شرایط سیتیزنی هست در چند حالت break می شه:

1- سفر بیش از شش ماه و کم تر از یک سال (که قابل بخشش هست با ارایه ی مدارک درست)
2- سفر بیش از یک سال (قابل بخشش نیست)
2- اقامت در خارج امریکا برای هر مدتی (قابل بخشش نیست)

[font=source_sans_pro_regular,]The concept of continuous residence involves the applicant maintaining a permanent dwelling place in the United States over the period of time required by the statute. The residence in question “is the same as that alien’s domicile, or principal actual dwelling place, without regard to the alien’s intent, and the duration of an alien’s residence in a particular location measured from the moment the alien first establishes residence in that location.”[/font][font=source_sans_pro_regular,]Accordingly, the applicant’s residence is generally the applicant’s actual physical location regardless of his or her intentions to claim it as his or her residence.[/font]

[font=source_sans_pro_regular,]An officer may also review whether an applicant with multiple absences of less than 6 months will be able to satisfy the continuous residence and physical presence requirements. In some cases, an applicant may not be able to establish that his or her principal actual dwelling place is in the United States or establish residence within the United States for the statutorily required period of time[/font]

[font=source_sans_pro_regular,]منبع
[/font]
 با تشکر ،پس بحث ۳۱ ماه اقامت دایم از پنج سال کجا مطرح میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-02-19 ساعت 06:02)Resident نوشته:   با تشکر ،پس بحث ۳۱ ماه اقامت دایم از پنج سال کجا مطرح میشه

شرط اقامت ممتد با شرط حضور فیزیکی جداست هردو لازم هست
اولی تحت عنوان continuous residence 
دومی تحت عنوان physical presence
خیلی ها اشتباها این دو تا رو یکی می گیرند
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوباره خدمت دوستان و تشکر از پاسخهای قبلیتون به سوالم.
در مورد پر کردن فرم آنلاین سیتیزن شیپی در قسمتuplad additional document to support your application بنظرتون چه مدارکی میدونه آپلود بشه و اینکه آپلود تکس فرمها مناسب هست؟ با تشکر مجدد
پاسخ
تشکر کنندگان:
بالاخره این قسمت از برگ زندگی من هم ورق خورد و تقریبا به آخر ماجرای مهاجرت میرسم من سپتامبر آنلاین اقدام کردم بعد از یک هفته نامه انگشت نگاری اومد و ده روز بعدش رفتم انگشت نگاری توی اکانتم اتمام پروسه رو اول یازده ماه نشون میداد که بعد از دو ماه شد دوازده ماه ولی در کمال ناباوری بعد از چهار ماه و نیم نامه مصاحبه اومد Cool و هفته اول مارچ مصاحبه بود فکر می کنم کیس بای کیس فرق کنه چون یکی از دوستان از همون مرکزی که من اقدام کردم اقدام کرده بود و یازده ماه طول کشید که مصاحبه رفت یکی دیگه از دوستان هم قبل از من فرم ها رو پر کرده ولی هنوز نامه اش نیومده من ۶ سفر داشتم سه تا به ایران و سه تا به کانادا که بالاترین مدت خروج دو ماه بود و سه سال بود که ایران نرفتم مصاحبه خیلی ساده بود فقط تنها مشکل لهجه آفیسر بود Big Grin چون ویتنامی بود با لهجه افتضاح و وقتی نمی فهمیدم چی میگفت و میگفتم دوباره تکرار کنه عصبانی می‌شد و کلی رو اعصابم راه رفت Sad البته خیلی بهش نگفتم تکرار کنه ولی چون من بهتر از اون حرف میزدم فکر کنم عصبی شد نمی دونم چرا یک همچین آدم هایی رو میزارن برا مصاحبه ولی در کل همه چی خوب بود از تکس و کار زیاد سوال کرد ولی هیچ مدارکی نخواست از رانندگی در ایران هم سوال کرد از سربازی هم پرسید و که من معاف بودم براش غیرعادی بود و سوال زیاد پرسید و در کل نیم ساعت طول کشید جدیدا از سربازی سوال های زیادی میپرسن دوستان آماده باشن در کل خیلی ساده بود ولی در آخر گفت تا دو سه ماه دیگه نامه سرمونی برای قسم میاد گفتم چقدر دیر گفت به خاطر کرونا هست. امیدوارم همه موفق باشید و خیلی ساده هست اصلا نگران نباشید.
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، ronmony
(2020-03-12 ساعت 08:49)Arashslm نوشته:  بالاخره این قسمت از برگ زندگی من هم ورق خورد و تقریبا به آخر ماجرای مهاجرت میرسم من سپتامبر آنلاین اقدام کردم بعد از یک هفته نامه انگشت نگاری اومد و ده روز بعدش رفتم انگشت نگاری توی اکانتم اتمام پروسه رو اول یازده ماه نشون میداد که بعد از دو ماه شد دوازده ماه ولی در کمال ناباوری بعد از چهار ماه و نیم نامه مصاحبه اومد Cool و هفته اول مارچ مصاحبه بود فکر می کنم کیس بای کیس فرق کنه چون یکی از دوستان از همون مرکزی که من اقدام کردم اقدام کرده بود و یازده ماه طول کشید که مصاحبه رفت یکی دیگه از دوستان هم قبل از من فرم ها رو پر کرده ولی هنوز نامه اش نیومده من ۶ سفر داشتم سه تا به ایران و سه تا به کانادا که بالاترین مدت خروج دو ماه بود و سه سال بود که ایران نرفتم مصاحبه خیلی ساده بود فقط تنها مشکل لهجه آفیسر بود Big Grin چون ویتنامی بود با لهجه افتضاح و وقتی نمی فهمیدم چی میگفت و میگفتم دوباره تکرار کنه عصبانی می‌شد و کلی رو اعصابم راه رفت Sad البته خیلی بهش نگفتم تکرار کنه ولی چون من بهتر از اون حرف میزدم فکر کنم عصبی شد نمی دونم چرا یک همچین آدم هایی رو میزارن برا مصاحبه ولی در کل همه چی خوب بود از تکس و کار زیاد سوال کرد ولی هیچ مدارکی نخواست از رانندگی در ایران هم سوال کرد از سربازی هم پرسید و که من معاف بودم براش غیرعادی بود و سوال زیاد پرسید و در کل نیم ساعت طول کشید جدیدا از سربازی سوال های زیادی میپرسن دوستان آماده باشن در کل خیلی ساده بود ولی در آخر گفت تا دو سه ماه دیگه نامه سرمونی برای قسم میاد گفتم چقدر دیر گفت به خاطر کرونا هست. امیدوارم همه موفق باشید و خیلی ساده هست اصلا نگران نباشید.
سلام. تبریک میگم. کدام ایالت فایل کرده بودید . ظاهرا از امروز 18 مارچ تمام دفاتر موقتا تعطیل شدند.
https://www.uscis.gov/about-us/uscis-res...9-covid-19

USCIS Offices Temporarily Closed to the Public.
USCIS Response to the Coronavirus Disease 2019 (COVID-19)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-03-09 ساعت 02:12)Resident نوشته:  سلام دوباره خدمت دوستان و تشکر از پاسخهای قبلیتون به سوالم.
در مورد پر کردن فرم آنلاین سیتیزن شیپی در قسمتuplad additional document to support your application بنظرتون چه مدارکی میدونه آپلود بشه و اینکه آپلود تکس فرمها مناسب هست؟ با تشکر مجدد
بله میتونید مدارک تکس و ازدواج و موارد مشابه را آپلود کنید. ضرری نداره و ممکنه باعث تسریع کار و جلوگیری از تاخیر بشه. ضمنا کلیه آفیس ها موقتا تعطیلات کرونایی دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-03-19 ساعت 04:11)ronmony نوشته:  
(2020-03-12 ساعت 08:49)Arashslm نوشته:  بالاخره این قسمت از برگ زندگی من هم ورق خورد و تقریبا به آخر ماجرای مهاجرت میرسم من سپتامبر آنلاین اقدام کردم بعد از یک هفته نامه انگشت نگاری اومد و ده روز بعدش رفتم انگشت نگاری توی اکانتم اتمام پروسه رو اول یازده ماه نشون میداد که بعد از دو ماه شد دوازده ماه ولی در کمال ناباوری بعد از چهار ماه و نیم نامه مصاحبه اومد Cool و هفته اول مارچ مصاحبه بود فکر می کنم کیس بای کیس فرق کنه چون یکی از دوستان از همون مرکزی که من اقدام کردم اقدام کرده بود و یازده ماه طول کشید که مصاحبه رفت یکی دیگه از دوستان هم قبل از من فرم ها رو پر کرده ولی هنوز نامه اش نیومده من ۶ سفر داشتم سه تا به ایران و سه تا به کانادا که بالاترین مدت خروج دو ماه بود و سه سال بود که ایران نرفتم مصاحبه خیلی ساده بود فقط تنها مشکل لهجه آفیسر بود Big Grin چون ویتنامی بود با لهجه افتضاح و وقتی نمی فهمیدم چی میگفت و میگفتم دوباره تکرار کنه عصبانی می‌شد و کلی رو اعصابم راه رفت Sad البته خیلی بهش نگفتم تکرار کنه ولی چون من بهتر از اون حرف میزدم فکر کنم عصبی شد نمی دونم چرا یک همچین آدم هایی رو میزارن برا مصاحبه ولی در کل همه چی خوب بود از تکس و کار زیاد سوال کرد ولی هیچ مدارکی نخواست از رانندگی در ایران هم سوال کرد از سربازی هم پرسید و که من معاف بودم براش غیرعادی بود و سوال زیاد پرسید و در کل نیم ساعت طول کشید جدیدا از سربازی سوال های زیادی میپرسن دوستان آماده باشن در کل خیلی ساده بود ولی در آخر گفت تا دو سه ماه دیگه نامه سرمونی برای قسم میاد گفتم چقدر دیر گفت به خاطر کرونا هست. امیدوارم همه موفق باشید و خیلی ساده هست اصلا نگران نباشید.
سلام. تبریک میگم. کدام ایالت فایل کرده بودید . ظاهرا از امروز 18 مارچ تمام دفاتر موقتا تعطیل شدند.
https://www.uscis.gov/about-us/uscis-res...9-covid-19

USCIS Offices Temporarily Closed to the Public.
USCIS Response to the Coronavirus Disease 2019 (COVID-19)
من از کالیفورنیا اقدام کردم بله تمام مصاحبه ها از پانزدهم کنسل شدن فعلا تا بعد مصاحبه جدید اسکجول کنن
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان