کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
سلام دوستان
آیا پروسه مصاحبه ها شروع شده ؟ تو پروفایل من تخمین زمان اتمام فقط 2 ماه عقب افتاده ولی ظاهرا اصلا از اطرافیان کسی رو برای مصاحبه نخواستن .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ما ١٩ جولاي فرم سيتيزن شيپ رو پر كرديم هنوز براي انگشت نگاري خواسته نشديم
بنظرتون طبيعيه؟
لاتاري ٢٠١٥ -٢+١نفر- ايالت فلوريدا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-08-31 ساعت 04:52)Shahram914 نوشته:  سلام دوستان
ما ١٩ جولاي فرم سيتيزنشيپ رو آنلاين تكميل كرديم ول هنوز براي انگشت نگاري خبري ندادند
آيا اين مدت زمان طبيعيه؟
USCIS فعلا با نیروی کار محدود روی فایلها کار می کند، بهمین دلیل تمام کیس ها با تاخیر پردازش می شوند.
کیس دوست من که اپریل باز شده هنوز برای بایومتریک دعوت نشده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914
سلام دوستان .
من در دسامبر ۲۰۱۹ اپلای کردم و ۲ هفته بعد انگشت نگاری شدم .
در فایل من تخمین زمان اتمام بعلت کرونا از سپتامبر به نوامبر یعنی ۲ ماه بعد موکول شده ،ولی در پایین اکانت امروز چک کردم یه ۳ روز مدت انتظار هست .کسی از این موضوع تغییر اطلاعی دارد .ممنون میشم کسایی که جدیدا برای مصاحبه رفتن ، تجربیات خودشون رو به اشتراک بزارن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من میخواستم بدونم کسی که سیتیزن هست و بعد از پنج سال بخواد برگرده ایران، چند کیلو بار میتونه با خودش ببره؟
ببخشید اگه موضوع به اینجا ربط نداشت. ممنون میشم به اتاق مربوطه راهنمایی کنید.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-09-24 ساعت 20:34)atlantis770 نوشته:  سلام دوستان. من میخواستم بدونم کسی که سیتیزن هست و بعد از پنج سال بخواد برگرده ایران، چند کیلو بار میتونه با خودش ببره؟
ببخشید اگه موضوع به اینجا ربط نداشت. ممنون میشم به اتاق مربوطه راهنمایی کنید.
با تشکر
میزان بار بسته به ایرلاین و آفر خاصیه که میده ...الان امارات تا ۳ چمدان ۲۳ کیلو یا ۵۰ پوند اجازه میده ...بیشتر ایرلاین ها تا ۲ چمدان ...اگر اضافه داشتین زودتر از روز پرواز  انلاین چک این کنید ارزونتر از حضوری هست ..
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770
سلام دوستان برای سیتیزن شدن و پر کردن فرم N400 اگر حدود ۶ ماه به طور مداوم از امریکا خارج بوده باشیم و در طول این مدت هم خانه ایی در امریکا اجاره نکرده باشیم و در واقع ادرسی نداشته باشیم برای ارائه ایا این موضوع در پر کردن فرم و سیتیزن شدن مشکل ساز خواهد بود؟ و اینکه اگر در طول یکسال هیچ شغلی در امریکا نداشته باشیم ایا حتما لازم هست که فرم مالیات رو برای سال مورد نظر پر کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-09-30 ساعت 22:08)Farimah67 نوشته:  سلام دوستان برای سیتیزن شدن و پر کردن فرم N400 اگر حدود ۶ ماه به طور مداوم از امریکا خارج بوده باشیم و در طول این مدت هم خانه ایی  در امریکا اجاره نکرده باشیم و در واقع ادرسی نداشته باشیم برای ارائه ایا این موضوع در پر کردن فرم و سیتیزن شدن مشکل ساز خواهد بود؟ و اینکه اگر در طول یکسال هیچ شغلی در امریکا نداشته باشیم ایا حتما لازم هست که فرم مالیات رو برای سال مورد نظر پر کنیم؟

ما این مطلب رو بارها بحث کردیم شما حتی اگه یک ماه هم در داخل امریکا خونه نداشته باشی (یا اجاره یا اینکه خونه فامیل باشه یا خونه که خریدی قبلا) اون موقع continuous residence  شما break شده.
 یکی دیگه از روش های دیگه break شدن این continuous residence اینه که شما سفر بیش از 6 ماه خارج امریکا داشته باشین. البته اگه دارین می شه یک جوری فیکسش کرد اما اگه بیش از 1 سال باشه هیج جوره نمی شه فیکسش کرد.

راستی دوستان وقت مصاحبه ی من امروز تعیین شد برای اوایل ماه نوامبر
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-10-05 ساعت 18:15)lordsaroman نوشته:  
(2020-09-30 ساعت 22:08)Farimah67 نوشته:  سلام دوستان برای سیتیزن شدن و پر کردن فرم N400 اگر حدود ۶ ماه به طور مداوم از امریکا خارج بوده باشیم و در طول این مدت هم خانه ایی  در امریکا اجاره نکرده باشیم و در واقع ادرسی نداشته باشیم برای ارائه ایا این موضوع در پر کردن فرم و سیتیزن شدن مشکل ساز خواهد بود؟ و اینکه اگر در طول یکسال هیچ شغلی در امریکا نداشته باشیم ایا حتما لازم هست که فرم مالیات رو برای سال مورد نظر پر کنیم؟

ما این مطلب رو بارها بحث کردیم شما حتی اگه یک ماه هم در داخل امریکا خونه نداشته باشی (یا اجاره یا اینکه خونه فامیل باشه یا خونه که خریدی قبلا) اون موقع continuous residence  شما break شده.
 یکی دیگه از روش های دیگه break شدن این continuous residence اینه که شما سفر بیش از 6 ماه خارج امریکا داشته باشین. البته اگه دارین می شه یک جوری فیکسش کرد اما اگه بیش از 1 سال باشه هیج جوره نمی شه فیکسش کرد.

خیلی ممنون از پاسختون، در مورد ۶ ماه خارج از امریکا بودن من ۱۸۱ روز خارج بودم ایا به نظرتون برای یک روز بیشتر خارج از امریکا بودن برام دردسر ساز میشه؟ بعد چه مدارکی میتونی ارائه بدم برای توجیه این یک روز دیرتر و دلیل اصلی دیر شدن این یک روز هم اشتباه محاسباتی بوده در شمردن تعداد روزهای خروج از امریکا بوده در واقع توجیه دیگه ایی ندارم،. و لطفا میشه بگید ایا لازم هست اگه در طول یکسال شغلی در امریکا نداشته باشیم فرم مالیات را پر کنیم؟ چون من یکسال در امریکا هیچ شغلی نداشتم و کار نمیکردم و فرم مالیات هم پر نکردم ایا برای سیتیزن شدن دردسر ساز میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-10-06 ساعت 20:25)Farimah67 نوشته:  

خیلی ممنون از پاسختون، در مورد ۶ ماه خارج از امریکا بودن من ۱۸۱ روز خارج بودم ایا به نظرتون برای یک روز بیشتر خارج از امریکا بودن برام دردسر ساز میشه؟ بعد چه مدارکی میتونی ارائه بدم برای توجیه این یک روز دیرتر و دلیل اصلی دیر شدن این یک روز هم اشتباه محاسباتی بوده در شمردن تعداد روزهای خروج از امریکا بوده در واقع توجیه دیگه ایی ندارم،. و لطفا میشه بگید ایا لازم هست اگه در طول یکسال شغلی در امریکا نداشته باشیم فرم مالیات را پر کنیم؟ چون من یکسال در امریکا هیچ شغلی نداشتم و کار نمیکردم و فرم مالیات هم پر نکردم ایا برای سیتیزن شدن دردسر ساز میشه؟

من به شما پیشنهاد می کنم حتما یک وکیل خوب امریکایی غیر ایرانی بگیرید چون خروج بیشتر از 180 روز داشتید کیستون رو پیچیده می کنه و کلی کار لازمه انجام بشه برای اثبات اینکه continues residence شما break نشده.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان:

بایومتریک شما کی انجام شده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-10-08 ساعت 04:20)marco250 نوشته:  بایومتریک شما کی انجام شده ؟

سال 2015 من برای گرین کارت بیامتریک رو انجام داده بودم
به من اعلام کردند که بیایومتریک من re-use شد و لازم نیست دوباره انجام بدم
این قانون جدیدشونه که اگه قبلا USCIS  از شما بایومتریک گرفته تحت یک A-number یکسان اون موقع همون رو استفاه می کنند به خاطر پندمیک

پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، kasra ، shahin61 ، 123a
خوب خدا رو شکر مصاحبه ی من دیروز با موفقیت انجام شد و بعد از یک ساعت مراسم سوگند برگزار شد و من سیتیزن شدم.
تو این یک ساعتی که بین مصاحبه و مراسم بود تقرییا همه چیز جلو چشمم اومد: از 11 سال پیش که اولین پستم رو تو مهاجرسرا پست کردم و گفتم قصد رفتن دارم. از 9 سال پیش اون روزی که برای اولین بار چشمم به ویزای امریکا تو پاسپورت خورد. از 5 سال پیش اون روزی که در پاکت رو باز کردم و گرین کارتم رو برای اولین باز دیدم. و امروز که پرونده ی مهاجرتی من برای همیشه بسته شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، majid7 ، inanna ، m.sabet ، nora ، atlantis770 ، kasra ، mpas89
سلام به همگی من یک سوال فوری داشتم که متاسفانه با خوندن صفحات متعدد نتونستم جواب روشنی بگیرم من در حال پر کردن فرم سیتیزن شیپ هستم و مشکلم این هست که در طول ۵ سال یکبار از امریکا خروج داشتم به مدت کمتر از ۶ و حدود ۵ ماه و خورده ایی و الان برای پر کردن فرم برای مدت زمان ۵ ماه و خورده ایی که در ایران بودم باید ادرس ایرانم رو وارد کنم؟ چون در طول اون مدت من در امریکا خونه ای اجاره نداشتم و وسایلم منزل یکی از دوستانم بوده ، حالا باید ادرس ایرانم رو وارد کنم یا ادرس منزل دوستم رو که وسایلم اونجا بوده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-11-15 ساعت 00:40)Bardia99 نوشته:  سلام به همگی من یک سوال فوری داشتم که متاسفانه با خوندن صفحات متعدد نتونستم جواب روشنی بگیرم من در حال پر کردن فرم سیتیزن شیپ هستم و مشکلم این هست که در طول ۵ سال یکبار از امریکا خروج داشتم به مدت کمتر از ۶ و حدود ۵ ماه و خورده ایی و  الان برای پر کردن فرم برای مدت زمان ۵ ماه و خورده ایی که در ایران بودم باید ادرس ایرانم رو وارد کنم؟ چون در طول اون مدت من در امریکا خونه ای  اجاره نداشتم و وسایلم منزل یکی از دوستانم بوده ، حالا باید ادرس ایرانم رو وارد کنم یا ادرس منزل دوستم رو که وسایلم اونجا بوده؟

سلام شما همین چهار پنج تا پست قبلی من رو بخونید جواب روشنی رو خواهید گرفت

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان