کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2017-02-10 ساعت 10:17)ehsan99 نوشته:  دوستان خانم من گرين کارتی هست و همه شرايط سيتيزن شدن رو داره.  بايومتريک رو انجام داده و منتظر وقت مصاحبست
اما ما قراره عيد به ايران سفر کنيم . بنظر شما آيا ممکنه اين سفر در فرايند سيتيزن شيپی ايشون تاثييری داشته باشه ( ما از کاليفرنيا اقدام کرديم)

من شنيدم از شروع تا پايان پروسه نبايد كشور رو ترك كرد،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-11 ساعت 02:05)Geeta نوشته:  با سلام
من فرم n 400را حدودا ده روز قبل ارسال کرده ام و یک نامه دریافت کرده ام که دال بر دریافت مدارک توسط uscisاست ولی تاریخ انگشت نگاری را مشخص نکرده است
به نظر شما چقدر طول می کشد تا نامه انگشت نگاری را دریافت کنم؟
ایا می توانم در سایت uscis در حال حاضر عضو شوم ؟
با تشکر

mamolan yek mah tl mikeshe ya bishtar dar har sorat movafagh bashid
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Geeta
دوستان
از تاریخ ارسال مدارک جهت سیتیزن شیپی من حدود 10 ماه و از تاریخ انگشت نگاری حدود 9 ماه میگذرد و هنوز پرونده در مرحله پروسس هست. ایا در میان دوستان کسی هست که بیش از 10ماه از ارسال مدارکش گذشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-16 ساعت 00:21)amir1345 نوشته:  دوستان
از تاریخ ارسال مدارک جهت سیتیزن شیپی من حدود 10 ماه و از تاریخ انگشت نگاری حدود 9 ماه میگذرد و هنوز پرونده در مرحله پروسس هست. ایا در میان دوستان کسی هست که بیش از 10ماه از ارسال مدارکش گذشته باشه؟

na,
man yeki az dostanam anjam dad kolan dar 4 mah
july eghdam kard octobr ghasam khord
vali ino hamishe yadet bashe case ba case fargh dare
in nist ke on 4 mah baraye shoma 2 sal na ye email bezan peigiri kon
motmaenan ok mishe tavakol be khoda dashte bash
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-01-29 ساعت 06:29)afshin4749 نوشته:  ما در حال حاضر در پروسه ی سیتیزن شیپی هستیم ، میترسم این آدم اون رو هم فعلا بفرسته رو هوا !!!!!! والا دیگه نه میتونیم از آمریکا خارج بشیم و نه اینکه شهروندی بگیریم این دیگه قوز بالا قوز میشه واسمون. نمیدونم این یارو چه بلای آسمونی بود که یهو به سرمون نازل شد!!؟؟؟

doste aziz in yaro
nemitone haghe shahrvandiye kasio begire
khalafe ghanoone asasi hast yadet bashe
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، sina454 ، zohreh36
با سلام
من مدارکم را در تاریخ 1/262017 برای سیتی زن شدن ارسال کردم که از طریق ایمیل و بعد نامه اطلاع دادند که در تاریخ 2/2/2017 وارد پروسه شده است و در تاریخ 2/17/2017 نامه جهت انجام انگشت نگاری دریافت کردم ولی تاریخ انگشت نگاری برای حدود 12 روز آینده تعیین شده .سوالم این است که می توانم زودتر به محل مذکور مراجعه کنم و انگشت نگاری شوم یا حتما باید همان روز و ساعت بروم؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36
سلام دوست عزیز
میتوانید زودتر برید, من هم زودتر رفتم و خیلی محترمانه خواهش کردم که انجام بدن و گفتم چون آون روز که تعیین کردن من باید مسافرت برم.
موفق باشید

(2017-02-18 ساعت 08:21)Geeta نوشته:  با سلام
من مدارکم را در تاریخ 1/262017 برای سیتی زن شدن ارسال کردم که از طریق ایمیل و بعد نامه اطلاع دادند که در تاریخ 2/2/2017 وارد پروسه شده است و در تاریخ 2/17/2017 نامه جهت انجام انگشت نگاری دریافت کردم ولی تاریخ انگشت نگاری برای حدود 12 روز آینده تعیین شده .سوالم این است که می توانم زودتر به محل مذکور مراجعه کنم و انگشت نگاری شوم یا حتما باید همان روز و ساعت بروم؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، gbtm ، zohreh36
از دوستان گرامی ، کسی هست که پروسه سیتیزن شیپی بیش از ده ماه طول کشیده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
مال ما یکسال داره میشه !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-22 ساعت 09:13)soufia نوشته:  مال ما یکسال داره میشه !

زمان بین ارسال مدارک و مصاحبه شما ،چند ماه طول کشید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
حدود ۸ ماه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-23 ساعت 04:33)soufia نوشته:  حدود ۸ ماه

و تو این مدت هم از آمریکا خارج نشدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-30 ساعت 11:34)hasti_banoo نوشته:  فکر کنم به جای حدس و گمان بهتره سری به مراجع رسمی دولت آمریکا در این مورد بزنیم:

A guide to Naturalization راهنمای کامل ای برای سیتیزن شدن و شرایط اون هست که اداره مهاجرت آمریکا منتشر کرده. توجهتون رو به صفحه 18 به بعد اون جلب می کنم که در یک جدول و با ذکر تمام جزئیات شرایط افرادی رو که می خوان سیتیزن بشن شرح داده.

اما اگر به اختصار بخواهیم به این شرایط اشاره کنیم و البته از موارد بسیار استثنائی هم بگذریم ، به روایتی ، شرایط زیر رو هر کسی که بخواد سیتیزن بشه باید داشته باشه. البته این در مورد افرادی هست که از طریق گرین کارت به آمریکا وارد شدند:

1- حداقل 18 سال در زمان تقاضا برای سیتیزن شیپ

2- دارا بودن اجازه اقامت دائم در آمریکا برای 5 سال گذشته ( منهای 90 روز)

نکته: در مورد افرادی که از طریق ازدواج با یک سیتیزن به آمریکا وارد می شوند، چنانچه
الف) سه سال با این فرد سیتیزن در آمریکا زندگی کنند
ب) همسر سیتیزن آنها هم پیش از اقدام برای سیتیزن شیپ همسر ، حداقل سه سال از زمان سیتیزن بودنش گذشته باشد.

مدت 5 سال به 3 سال کاهش می یابد.

3- افرادی که مدت 5 سال برای ایشان ذکر شد باید حداقل 30 ماه از 60 ماه ( یعنی 2.5  سال ) را در آمریکا باشند.

نکته : اگر در طول 60 ماه ، فرد متقاضی به مدت 6 ماه مداوم یا بیشتر در خارج از آمریکا زندگی کند، واجد شرایط سیتیزن شدن نخواهد بود . در موارد خاص این مدت به یک سال قابل افزایش است.

4- فرد متقاضی باید علاوه بر توانایی صحبت کردن به انگلیسی ، آزمونی را در مورد  تاریخ و دولت آمریکا ( United States history and government) بگذراند .

نکته:
- از سال 1990 به بعد استثناهایی هم در این مورد گذاشته شده : افراد مسن بالای 50 سال که حداقل 20 سال در مجموع آمریکا زندگی کرده اند از آزمون زبان انگلیسی معاف  هستند و می توانند سوالات تاریخ و .. را به زبان خود پاسخ دهند.

- اگر فردی بالای 55 سال دارد و حداقل 15 سال در مجموع در آمریکا زندگی کرده هم به شیوه فوق از ازمون زبان معاف است.

- اگر فردی بالای 65 سال دارد و 20 سال هم در مجموع آمریکا بوده، علاوه بر معافی زبان، سوالات آزمون تاریخ هم برای وی به صورت گزینشی داده می شود. یعنی سوالات را قبل از آزمون به او می دهند و سپس از بین همان سوالات پرسیده می شود.

( شرایط کاملتر را از pdf رسمی دولت آمریکا که در اول متن آورده ام می توانید مطالعه کنید . صفحه 26)

فرد متقاضی پس از حضور 4 سال و نه ماهه ( 5سال منهای 90 روز) می تواند در صورت داشتن تمام شرایط فوق برای سیتیزن شدن تقاضا دهد.

افرادی که از طریق ازدواج به آمریکا می روند با شرایط خاصی که در بالا ذکر شد ، هم می توانند 90 روز پیش از سه سال ، تقاضا دهند.

---

علاوه بر سایتهایی که در بالا معرفی کردم، این سایت هم اطلاعات خوبی در مورد شرایط و نحوه سیتیزن شدن دارد.

سلام دوستان. من مدت 5 ساله به همراه همسرم و دو فرزند 13 و 8 ساله همگی دارای گرین کارت مقیم آمریکا هستیم. برای خودم و همسرم فرم N-400  را پر کردم ولی نمیدونم برای بچه ها جه فرمی را پر کنم و چطور درخواست کنم؟ آیا برای بچه ها هم باید معادل خودمان هزینه درخواست را پرداخت کنم؟ متاسفانه توضیح وبسایت USCIS برای شرایط ما مفهوم نیست! اگر کسی اطلاعات کاملتری داره لطف کنه منو راهنمایی کنه. ممنون.
درخواست گرین کارت برای والدین:
Case number: YRV2019
Visa Class: IR5
Your case is currently at: NVC
Foreign state of chargeability: Iran
Interview Location: Yerevan
Priority Date:  09-Feb-2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود
دوستان اطلاع دارید قوانین در سال جدید تغییری کرده یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-23 ساعت 08:21)Pay نوشته:  
(2010-07-30 ساعت 11:34)hasti_banoo نوشته:  فکر کنم به جای حدس و گمان بهتره سری به مراجع رسمی دولت آمریکا در این مورد بزنیم:

A guide to Naturalization راهنمای کامل ای برای سیتیزن شدن و شرایط اون هست که اداره مهاجرت آمریکا منتشر کرده. توجهتون رو به صفحه 18 به بعد اون جلب می کنم که در یک جدول و با ذکر تمام جزئیات شرایط افرادی رو که می خوان سیتیزن بشن شرح داده.

اما اگر به اختصار بخواهیم به این شرایط اشاره کنیم و البته از موارد بسیار استثنائی هم بگذریم ، به روایتی ، شرایط زیر رو هر کسی که بخواد سیتیزن بشه باید داشته باشه. البته این در مورد افرادی هست که از طریق گرین کارت به آمریکا وارد شدند:

1- حداقل 18 سال در زمان تقاضا برای سیتیزن شیپ

2- دارا بودن اجازه اقامت دائم در آمریکا برای 5 سال گذشته ( منهای 90 روز)

نکته: در مورد افرادی که از طریق ازدواج با یک سیتیزن به آمریکا وارد می شوند، چنانچه
الف) سه سال با این فرد سیتیزن در آمریکا زندگی کنند
ب) همسر سیتیزن آنها هم پیش از اقدام برای سیتیزن شیپ همسر ، حداقل سه سال از زمان سیتیزن بودنش گذشته باشد.

مدت 5 سال به 3 سال کاهش می یابد.

3- افرادی که مدت 5 سال برای ایشان ذکر شد باید حداقل 30 ماه از 60 ماه ( یعنی 2.5  سال ) را در آمریکا باشند.

نکته : اگر در طول 60 ماه ، فرد متقاضی به مدت 6 ماه مداوم یا بیشتر در خارج از آمریکا زندگی کند، واجد شرایط سیتیزن شدن نخواهد بود . در موارد خاص این مدت به یک سال قابل افزایش است.

4- فرد متقاضی باید علاوه بر توانایی صحبت کردن به انگلیسی ، آزمونی را در مورد  تاریخ و دولت آمریکا ( United States history and government) بگذراند .

نکته:
- از سال 1990 به بعد استثناهایی هم در این مورد گذاشته شده : افراد مسن بالای 50 سال که حداقل 20 سال در مجموع آمریکا زندگی کرده اند از آزمون زبان انگلیسی معاف  هستند و می توانند سوالات تاریخ و .. را به زبان خود پاسخ دهند.

- اگر فردی بالای 55 سال دارد و حداقل 15 سال در مجموع در آمریکا زندگی کرده هم به شیوه فوق از ازمون زبان معاف است.

- اگر فردی بالای 65 سال دارد و 20 سال هم در مجموع آمریکا بوده، علاوه بر معافی زبان، سوالات آزمون تاریخ هم برای وی به صورت گزینشی داده می شود. یعنی سوالات را قبل از آزمون به او می دهند و سپس از بین همان سوالات پرسیده می شود.

( شرایط کاملتر را از pdf رسمی دولت آمریکا که در اول متن آورده ام می توانید مطالعه کنید . صفحه 26)

فرد متقاضی پس از حضور 4 سال و نه ماهه ( 5سال منهای 90 روز) می تواند در صورت داشتن تمام شرایط فوق برای سیتیزن شدن تقاضا دهد.

افرادی که از طریق ازدواج به آمریکا می روند با شرایط خاصی که در بالا ذکر شد ، هم می توانند 90 روز پیش از سه سال ، تقاضا دهند.

---

علاوه بر سایتهایی که در بالا معرفی کردم، این سایت هم اطلاعات خوبی در مورد شرایط و نحوه سیتیزن شدن دارد.

سلام دوستان. من مدت 5 ساله به همراه همسرم و دو فرزند 13 و 8 ساله همگی دارای گرین کارت مقیم آمریکا هستیم. برای خودم و همسرم فرم N-400  را پر کردم ولی نمیدونم برای بچه ها جه فرمی را پر کنم و چطور درخواست کنم؟ آیا برای بچه ها هم باید معادل خودمان هزینه درخواست را پرداخت کنم؟ متاسفانه توضیح وبسایت USCIS برای شرایط ما مفهوم نیست! اگر کسی اطلاعات کاملتری داره لطف کنه منو راهنمایی کنه. ممنون.

من قبلا جواب این سوال رو تو همین تاپیک چند صفجه پیش داده بودم اما د.باره کپی می کنم:

اگر چهار شرط زیر هم زمان برقرار باشه فرزند شما به صورت اتوماتیک تبدیل به سیتیزن می شه و فقط لازمه که فرم ‎N-600‎ رو پر کنید که درحقیقت درخواست مدرک سیتیزنی هست (این با ‎N-400‎ خیلی فرق داره که شما درخواست قبولی سیتیزنی می کنید. ‎N-600‎ موقعی کاربرد داره که فرد سیتیزن هست و فقط نیاز به مدرک دارد برای کارهای دیگرش مثل گرفتن پاسپورت و غیره)
اما 4 شرطی که گفتم اینه:

1- فرزند شما باید گرین کارت داشته باشد
2- فرزند شما باید هنوز 18 سالش نشده باشد
3- شما باید سیتیزن شده باشید (نه فقط فایل کردن)
4- فرزند شما در داخل آمریکا و تحت سرپرستی شما با شما زندگی کند (مثلا نمی تواند در ایران باشه شما آمریکا باشید)

دقت داشته باشید اگر در زمان فایل کردن فرم ‎N-400‎ فرزند شما زیر 18 سال باشد و موقعی که در سیتیزنی قبول می شوید بالای 18 سال، اون موقع فرزند شما نمی تواند از قانون بالا استفاده کند و خود به خود سیتیزن نمی شود و باید مثل افراد عادی فرم ‎N-400‎ را با تمام ‎requirement‎ هاش پرکند. اما اگر روزی که به صورت رسمی سیتیزن شدید فزندتون زیر 18 سال باشه هنوز و شرایط بالا رو داشته باشه به صورت اتوماتیک سیتیزن می شند و فقط باید درخواست مدرکش رو بکنید. پس ملاک روز سیتیزن شدن هست نه روز فایل کردن فرم ‎N-400‎

منبع
‎https://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-through-parents
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Pay ، tabrizi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان