کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
دوستان گرامی ومخصوصا جناب lordsaroman

از زمان ارسال مدارک من جهت سیتزن شیپی ده ماه گدشته است و سیستم هنوز
Biometrics Appointment Was Scheduled
نشون میده و یکبار هم برای مراجعه حضوری وقت گرفتم که کفتن باید منتظر بمونی.
ظاهرا در مرحله fbi check متوقف شده

دوستان گرامی لطفا اگر تجربه مشابهی دارن راهتمایی کنن
1-ایا تو این مرحله من می تونم با این شرایط برم ایران و مشکلی تو کارم پیش نمی اید؟
2-اگر تو این مرحله وکیل بگیرم  ایا کارم سریع تز پیش میره یا مشکل تر میشه ؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
سوال من هم شبیه سوال بالاست
به طور معمول فاصله بین انجام انگشت نگاری تا تغییر status از حالت "fingerprint scheduled" به statusبعدی چقدر است؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-11 ساعت 08:28)Pay نوشته:  سلام دوستان, اگر کسی لطف کنه جواب سوال منو بده ممنون میشم . من و   خانواده ام مقیم آمریکا هستیم. ظرف چند روز گذشته برای سیتیزن شیپ اقدام کردیم. حالا برای تعطیلات نوروز تصمیم گرفتیم به مدت ۲ هفته سفری به ایران داشته باشیم. آیا این مشکلی در روند سیتیزن شیپی بوجود میاورد؟

نه.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-12 ساعت 04:48)amir1345 نوشته:  دوستان گرامی ومخصوصا جناب lordsaroman

1-ایا تو این مرحله من می تونم با این شرایط برم ایران و مشکلی تو کارم پیش نمی اید؟

با تشکر

وقتی کیس تو FBI چک گیر میوفته کار زیادی از دست شما بر نمیاد. یکی از اقوام ما چون اسم کوچیکش محمد بود FBI چک سیتیزن شیپیش بیش از 1 سال طول کشید و ایشون وکیلش رو عوض کرد و اسمش رو هم درخواست داد عوض کنند به یک اسم خارجی و بالاخره با کلی پیگیری بالاخره اوکی شد.
به نظرم پیگیری یک وکیل با تجربه + تماس با سناتور و نماینده ی کنگرتون برای پیگیری می تونه مفید باشه.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، gbtm
(2017-03-13 ساعت 20:50)lordsaroman نوشته:  
(2017-03-12 ساعت 04:48)amir1345 نوشته:  دوستان گرامی ومخصوصا جناب lordsaroman

با تشکر

وقتی کیس تو FBI چک گیر میوفته کار زیادی از دست شما بر نمیاد. یکی از اقوام ما چون اسم کوچیکش محمد بود FBI چک سیتیزن شیپیش بیش از 1 سال طول کشید و ایشون وکیلش رو عوض کرد و اسمش رو هم درخواست داد عوض کنند به یک اسم خارجی و بالاخره با کلی پیگیری بالاخره اوکی شد.
به نظرم پیگیری یک وکیل با تجربه + تماس با سناتور و نماینده ی کنگرتون برای پیگیری می تونه مفید باشه.

با سلام
اگر این پروسه از چند ماه بیشتر شد متوسل به کمک وکیل یا موارد دیگر بشویم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان گرامی
   ایا کسی تا کنون مدت زمان انتظارش جهت مصاحبه سیتیزنی یکسال شده است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دو ماه پيش براي سيتي زني اقدام كردم و رفتم انگشت نگاري و با توجه به تجربيات دوستان ظاهرا ٨-١٠ ماه روندش طول ميكشه ، من ميتونم براي تابستان از امريكا خارج بشم؟ بايد اطلاع بدم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta
(2017-03-22 ساعت 11:55)nahid.t نوشته:  من دو ماه پيش براي سيتي زني اقدام كردم و رفتم انگشت نگاري و با توجه به تجربيات دوستان ظاهرا ٨-١٠ ماه روندش طول ميكشه ، من ميتونم براي تابستان از امريكا خارج بشم؟ بايد اطلاع بدم ؟

با سلام آیا برای شما تبدیل فایل از حالت انگشت نگاری به حالت بررسی جهت مصاحبه ایجاد شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با تشکر فراوان بابت به اشتراک گذاشتن تجربیات و اطلاعات مفیدتون.
ما درجولای 2012 گرین کارت گرفتیم و پس از یک اقامت دوماهه در آمریکا و افتتاح حساب بانکی و ...با اخذ مجوز دوساله - پاس سفید (re-entry permit) به ایران برگشتیم. بعد ازدو سال (یعنی درجولای 2014 ) مجدد به آمریکا اومدیم و تا الان در اینجا زندگی میکنیم ( البته دوتا مسافرت دوماهه هم در این مدت به ایران داشتیم) . و اما سوالی که دارم:

با توجه به اینکه در جولای 2017 از زمان اخذ گرین کارتمان 5 سال کامل خواهد گذشت ودراین مدت حداقل 32 ماه در آمریکا زندگی خواهیم کرد, آیا در جولای 2017 مجاز هستیم برای سیتی زن شدن اقدام کنیم؟

اگه بخوام خلاصه تر سئوالم رو بپرسم :
آیا اون مدت دو سالی که با مجوز دو ساله پاس سفید خارج از آمریکا بودیم جزو دوره 5 ساله حساب میشه یا باید دو سال دیگه هم صبر کنیم؟

ممنون میشم اگه کسی از دوستان چنین تجربه ای داشته و یا اطلاعی در این رابطه داره پاسخ سئوالم رو بده.

تشکر کنندگان:
(2017-03-25 ساعت 03:02)m_star نوشته:  با تشکر فراوان بابت به اشتراک گذاشتن تجربیات و اطلاعات مفیدتون.
ما درجولای 2012 گرین کارت گرفتیم و پس از یک اقامت دوماهه در آمریکا و افتتاح حساب بانکی و ...با اخذ مجوز دوساله - پاس سفید (re-entry permit) به ایران برگشتیم. بعد ازدو سال (یعنی درجولای 2014 ) مجدد به آمریکا اومدیم و تا الان در اینجا زندگی میکنیم ( البته دوتا مسافرت دوماهه هم در این مدت به ایران داشتیم) . و اما سوالی که دارم:

با توجه به اینکه در جولای 2017 از زمان اخذ گرین کارتمان 5 سال کامل خواهد گذشت ودراین مدت حداقل 32 ماه در آمریکا زندگی خواهیم کرد, آیا در جولای 2017 مجاز هستیم برای سیتی زن شدن اقدام کنیم؟

آیا اون مدت دو سالی که با مجوز دو ساله پاس سفید خارج از آمریکا بودیم جزو دوره 5 ساله حساب میشه یا باید دو سال دیگه هم صبر کنیم؟

ممنون میشم اگه کسی از دوستان چنین تجربه ای داشته و یا اطلاعی در این رابطه داره پاسخ سئوالم رو بده.

سلام. شما زودترین زمانی که می تونی برای سیتیزن شیپی اقدام کنی جولای 2018 هست. (تاکید می کنم: نه جولای 2017 و نه جولای 2019)
طبق قانون 4 سال و 1 روز بعد از شکسته شدن continuous residency. پست های قبلی من رو اگه کامل مطالعه کنید مفصلا در مورد continuous residency و نحوه ی شکسته شدن اون صحبت کردم.

پاسخ
تشکر کنندگان: m_star ، gbtm
(2017-03-25 ساعت 03:15)lordsaroman نوشته:  
(2017-03-25 ساعت 03:02)m_star نوشته:  با تشکر فراوان بابت به اشتراک گذاشتن تجربیات و اطلاعات مفیدتون.

سلام. شما زودترین زمانی که می تونی برای سیتیزن شیپی اقدام کنی جولای 2018 هست. (تاکید می کنم: نه جولای 2017 و نه جولای 2019)
طبق قانون 4 سال و 1 روز بعد از شکسته شدن continuous residency. پست های قبلی من رو اگه کامل مطالعه کنید مفصلا در مورد continuous residency و نحوه ی شکسته شدن اون صحبت کردم.

بسیار ممنونم از راهنمائیتون.
نمیشه دو- سه ماه جلوتر از جولای 2018 اپلای کرد؟ ( بعضی از دوستامون چند ماهی قبل از تکمیل دوره لازم این کار رو کردن و سیتیزن شدن )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-23 ساعت 03:32)Geeta نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 11:55)nahid.t نوشته:  من دو ماه پيش براي سيتي زني اقدام كردم و رفتم انگشت نگاري و با توجه به تجربيات دوستان ظاهرا ٨-١٠ ماه روندش طول ميكشه ، من ميتونم براي تابستان از امريكا خارج بشم؟ بايد اطلاع بدم ؟

با سلام آیا برای شما تبدیل فایل از حالت انگشت نگاری به حالت بررسی جهت مصاحبه ایجاد شده؟

نه هنوز تغييري إيجاد نشده
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta
(2017-03-28 ساعت 06:46)nahid.t نوشته:  
(2017-03-23 ساعت 03:32)Geeta نوشته:  

نه هنوز تغييري إيجاد نشده

ممنون از جواب
من هم مثل شما بعد از یک ماه که از انگشت نگاری گذشته هیچ تغییری در استاتوس ایجاد نشده و نمی دونم آیا طبیعیزاست یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
فكر ميكنم عاديه چون يكي از دوستان من كه تو همين شهرزندگي ميكنه اگست ٢٠١٦ اقدام كرده مصاحبه اش اپريل ٢٠١٧ افتاده حدود ٨ ماه طول كشيده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من يه سؤال داشتم در مورد زمان إرسال مدارك برأي سيتيزن شيپ تا دريافت رسيد، ما وكيل گرفتيم و وكيلمون مدارك رو برامون إرسال كرده از روز ١٣ مارچ عصري كه مدعي هست فرستاده تا الان ٢٧ مارچ چيزي به دستمون نرسيده، خودش گفت چكهاش وصول شدن، چقدر معمولا طول ميكشه تا رسيد برسه ؟ به نظر شما ممكنه ديرتر فرستاده باشه؟ نگران شديم كه وكيل خوبي نبوده باشه،
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان