کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2017-07-08 ساعت 10:30)gbtm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 10:10)Sara120 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 07:24)gbtm نوشته:  باید حداقل ۳ ماه قبل از ارسال مدارک داخل آمریکا و حتا‌ in the USCIS district of State  باشید.

این جوری که نوشته شده، ظاهراً فاصلهٔ زمانی بین انگشت نگری و مصاحبه می‌شه خارج شد. ( شروط بالا رعایت بشه). پس حداقل ۳ ماه قبل از اپلی‌ کردن، زمان انگشت نگری، مصاحبه و مراسم شهروندی باید آمریکا بود.

من يك ماه ونيم بودم واپلاي كردم انگشت مگاري هم رفتم وضعيت من يعني چي ميشه

قأعدتا همچنان باید     Continues residency رو رعایت کنید و زیر شش ماه برگردید. مواظب باشید مصاحبه رو از دست ندید. توی لینک زیر زمان انتظار به صورت میانگین توی هر مناطقی نشون میده. به عنوان مثال،سریع‌ترین زمان از زمان اقدام  تا شهروند شدن، منطقهٔ  Greer SCاست که ۵ ماه طول میکشه

https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do

ببخشيد ميشه جواب من را بديد من سي ماه را پر كردم از ايران امدم بعد از يك ماه ونيم اپلاي كردم انگشت نگاري هم رفتم وضعيت من چي ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-08 ساعت 10:37)Sara120 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 10:30)gbtm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 10:10)Sara120 نوشته:  من يك ماه ونيم بودم واپلاي كردم انگشت مگاري هم رفتم وضعيت من يعني چي ميشه

قأعدتا همچنان باید     Continues residency رو رعایت کنید و زیر شش ماه برگردید. مواظب باشید مصاحبه رو از دست ندید. توی لینک زیر زمان انتظار به صورت میانگین توی هر مناطقی نشون میده. به عنوان مثال،سریع‌ترین زمان از زمان اقدام  تا شهروند شدن، منطقهٔ  Greer SCاست که ۵ ماه طول میکشه

ببخشيد ميشه جواب من را بديد من سي ماه را پر كردم از ايران امدم بعد از يك ماه ونيم اپلاي كردم انگشت نگاري هم رفتم وضعيت من چي ميشه

ببخشید سوالتونو درست متوجه نشده بودم. باید ۳ ماه بعد از برگشت به آمریکا اقدام میکردید. فعلا باید صبر کنید تا براتون وقت مصاحبه بگذارند،اگر چه با توجه به اینکه شرط ۳ ماه اقامت رو رعایت نکردید،ریجکت میکنند متأسفانه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-08 ساعت 11:22)gbtm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 10:37)Sara120 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 10:30)gbtm نوشته:  قأعدتا همچنان باید     Continues residency رو رعایت کنید و زیر شش ماه برگردید. مواظب باشید مصاحبه رو از دست ندید. توی لینک زیر زمان انتظار به صورت میانگین توی هر مناطقی نشون میده. به عنوان مثال،سریع‌ترین زمان از زمان اقدام  تا شهروند شدن، منطقهٔ  Greer SCاست که ۵ ماه طول میکشه

ببخشید سوالتونو درست متوجه نشده بودم. باید ۳ ماه بعد از برگشت به  آمریکا اقدام میکردید. فعلا باید صبر کنید تا براتون وقت مصاحبه بگذارند،اگر چه با توجه به اینکه شرط ۳ ماه اقامت رو رعایت نکردید،ریجکت میکنند متأسفانه
پس چرا انگشت نگري به من دادن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-08 ساعت 11:38)Sara120 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 11:22)gbtm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 10:37)Sara120 نوشته:  ببخشيد ميشه جواب من را بديد من سي ماه را پر كردم از ايران امدم بعد از يك ماه ونيم اپلاي كردم انگشت نگاري هم رفتم وضعيت من چي ميشه

ببخشید سوالتونو درست متوجه نشده بودم. باید ۳ ماه بعد از برگشت به  آمریکا اقدام میکردید. فعلا باید صبر کنید تا براتون وقت مصاحبه بگذارند،اگر چه با توجه به اینکه شرط ۳ ماه اقامت رو رعایت نکردید،ریجکت میکنند متأسفانه

روز مصاحبه پرونده برای اولین بار چک می‌شه. انگشت نگاری پیش زمینهٔ مصاحبه است.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120
(2017-07-08 ساعت 12:02)gbtm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 11:38)Sara120 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 11:22)gbtm نوشته:  ببخشید سوالتونو درست متوجه نشده بودم. باید ۳ ماه بعد از برگشت به  آمریکا اقدام میکردید. فعلا باید صبر کنید تا براتون وقت مصاحبه بگذارند،اگر چه با توجه به اینکه شرط ۳ ماه اقامت رو رعایت نکردید،ریجکت میکنند متأسفانه

اگر من را ريجكت كنند چند وقت بعد دوباره مي تونم اپلاي كنم و ايا اين مدتي كه منتظر مصاحبه بودم جزء اقامتم به حساب مياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-08 ساعت 12:36)Sara120 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 12:02)gbtm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 11:38)Sara120 نوشته:  پس چرا انگشت نگري به من دادن

اگر من را ريجكت كنند چند وقت بعد دوباره مي تونم اپلاي كنم و ايا اين مدتي كه منتظر مصاحبه بودم جزء اقامتم به حساب مياد؟

در روز محاسبه تمام سفر‌های خارجی‌ شما چک می‌شه، می‌تونید همسون روز case officer این سوال رو بپرسید. قأعدتا از روزی که واجد شرایط بعثهید می‌تونید اپلی‌ کنید.

از روز ثبت نام ۵ سال یا ۳ سال قبلش جزو زمان انتظار حساب می‌شه. این ویدئو بازسازی مصاحبه سیتیزنشیپ است:

https://www.uscis.gov/citizenship/teache...test-video
پاسخ
(2017-07-04 ساعت 19:02)majid89 نوشته:  با سلام
دوستاني كه براي سيتيزن شيپ اقدام كردن حتما مي دونن كه فرم n-400 پر مي شه و تو اين فرايند امكان تغيير نام هم به سادگي فراهم هست.

سوال:
در صورت تغيير نام، مشكل تناقض اسم بين پاسپورت ايراني و امريكايي چطور حل مي شود؟
مي دانيم كه براي سفر به ايران پاس ايراني استفاده مي شود. دراينصورت بليط به چه اسمي بايد صادر شود؟ اگر با اسم ايراني باشد بعد موقع برگشت گرين كارت يا پاس امريكايي كه به اسم ديگري ست چطور مي شود؟

با تشكر

دوستان کسی در این زمینه اطلاعی نداره؟
ورود به آمریکا: 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،
شما بلیط رو ازآمریکا و به نام آمریکایی میخرید، بعضی از علما میگن بهتره موقع خرید بلیط اسم ایرانی رو هم وارد کنید، ولی به نظر من لازم نیست.
موقع برگشت مامورین فرودگاه ایران با قضیه تغییر نام کاملا آشنا و اوکی هستن، مورد داشتیم که طرف هم اسم و هم فامیلی رو آمریکایی کرده و توی فرودگاه امام مامور کنترل پاسپورت موقع خروج فقط یه سوال در این مورد کرده اونم با لحن ای ناقلا!
ولی خوب کسی که اسمشو عوض میکنه باید خیلی وقتا یک کپی از گواهی تغییر نام رو هم ضمیمه درخواستهای مختلففش توی آمریکا بکنه و همه جا به سرعت تغییر نامشو اعلام کنه. به نظر من بهتره حتی الامکان اشاره کنه که تغییر نام موقع نچرالیزشن انجام شده که شبهه دودره بازی پیش نیاد.
ممنون از پستهای شما مجید خان که همیشه جزو مفید ترین ها بوده. شاد شاد باشید

(2017-07-08 ساعت 20:26)majid89 نوشته:  
دوستاني كه براي سيتيزن شيپ اقدام كردن حتما مي دونن كه فرم n-400 پر مي شه و تو اين فرايند امكان تغيير نام هم به سادگي فراهم هست.

سوال:
مي دانيم كه براي سفر به ايران پاس ايراني استفاده مي شود. دراينصورت بليط به چه اسمي بايد صادر شود؟ اگر با اسم ايراني باشد بعد موقع برگشت گرين كارت يا پاس امريكايي كه به اسم ديگري ست چطور مي شود؟

با تشكر

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: majid89
با تشكر از شما.
بگذاريد يه مرور فرضي بكنم:

من از امريكا با نام امريكايي بليت مي گيرم. همه چيز با پاس امريكايي انجام ميشه.
بعد براي ورود به ايران پاس ايراني را نشان مي دهم (يادم نمياد بليت هم كنترل ميشه يا نه ولي اگر بشه كه تناقض داره)
بعد از اتمام سفر
در فرودگاه براي چكين به گيت مثلا تركيش ميروم و پاس امريكايي نشان ميدهم و كارت پرواز مي گيرم
بعد براي پاسپورت كنترل موقع خروج كدوم رو بايد نشون بدهم؟ هردو؟ پاس ايراني كه حتما بايد مهر خروج بخورد و پاس امريكايي هم كه لازمه براي إثبات اقامت و اجازه سوار شدن به هواپيما...
شما مطمئن هستيد تو اين مرحله مشكلي پيش نمياد؟ آيا خودتون چنين تجربه اي داريد؟
ببخشيد كه خيلي شكاك هستم ولي موارد اين چنيني ريسكش خيلي بالاست و ادم بايد اطمينان كامل از فرايند داشته باشد.

(2017-07-08 ساعت 23:50)Persischer نوشته:  سلام،
شما بلیط رو ازآمریکا و به نام آمریکایی میخرید، بعضی از علما میگن بهتره موقع خرید بلیط اسم ایرانی رو هم وارد کنید، ولی به نظر من لازم نیست.
موقع برگشت مامورین فرودگاه ایران با قضیه تغییر نام کاملا آشنا و اوکی هستن، مورد داشتیم که طرف هم اسم و هم فامیلی رو آمریکایی کرده و توی فرودگاه امام مامور کنترل پاسپورت موقع خروج فقط یه سوال در این مورد کرده اونم با لحن ای ناقلا!
ولی خوب کسی که اسمشو عوض میکنه باید خیلی وقتا یک کپی از گواهی تغییر نام رو هم ضمیمه درخواستهای مختلففش توی آمریکا بکنه و همه جا به سرعت تغییر نامشو اعلام کنه. به نظر من بهتره حتی الامکان اشاره کنه که تغییر نام موقع نچرالیزشن انجام شده که شبهه دودره بازی پیش نیاد.

(2017-07-08 ساعت 20:26)majid89 نوشته:  

سوال:

با تشكر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-09 ساعت 01:03)majid89 نوشته:  با تشكر از شما.
بگذاريد يه مرور فرضي بكنم:

من از امريكا با نام امريكايي بليت مي گيرم. همه چيز با پاس امريكايي انجام ميشه.
بعد براي ورود به ايران پاس ايراني را نشان مي دهم (يادم نمياد بليت هم كنترل ميشه يا نه ولي اگر بشه كه تناقض داره)
بعد از اتمام سفر
در فرودگاه براي چكين به گيت مثلا تركيش ميروم و پاس امريكايي نشان ميدهم و كارت پرواز مي گيرم
بعد براي پاسپورت كنترل موقع خروج كدوم رو بايد نشون بدهم؟ هردو؟ پاس ايراني كه حتما بايد مهر خروج بخورد و پاس امريكايي هم كه لازمه براي إثبات اقامت و اجازه سوار شدن به هواپيما...
شما مطمئن هستيد تو اين مرحله مشكلي پيش نمياد؟ آيا خودتون چنين تجربه اي داريد؟
ببخشيد كه خيلي شكاك هستم ولي موارد اين چنيني ريسكش خيلي بالاست و ادم بايد اطمينان كامل از فرايند داشته باشد.

(2017-07-08 ساعت 23:50)Persischer نوشته:  سلام،

(2017-07-08 ساعت 20:26)majid89 نوشته:  دوستان کسی در این زمینه اطلاعی نداره؟
مشکل خاصی پیش نمی آد.
موقع پاسپورت کنترل در ایران شما پاسپورت ایرانی رو ارائه می دهید. از شما مقصد و نوع ویزا یا اقامت رو می پرسند و در بعضی مواقع می خواهند که مدارک رو نشان دهید.
من دو بار با یکی از دوستام که اسم و فامیلش رو عوض کرده همسفر بودم. هیچ مشکل و گیری تو فرودگاه امام ندیدم.
پاسخ

[/quote]

درسایتهای دیگر آمده تنها اگر ایالت خودتان را زمان درخواست سیتیزنی دارید عوض میکنید ضروریست سه ماه قبل اپلای سیتیزنی تو اون ایالت باشید. وگرنه اگر مثلا سیماه خودتون را قبلا در یک ایالت پرکردین رفتید ایران زیرششماه برمیگردین همون ایالت میتونید فوری بمحض ورود اپلای کنید نیازی به سه ماه اقامت قبل اپلای نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، shahin61
(2017-07-09 ساعت 05:43)maryam1 نوشته:  ببخشيد ميشه جواب من را بديد من سي ماه را پر كردم از ايران امدم بعد از يك ماه ونيم اپلاي كردم انگشت نگاري هم رفتم وضعيت من چي ميشه

درسایتهای دیگر آمده تنها اگر ایالت خودتان را زمان درخواست سیتیزنی دارید عوض میکنید ضروریست سه ماه قبل اپلای سیتیزنی تو اون ایالت باشید. وگرنه اگر مثلا سیماه خودتون را قبلا در یک ایالت پرکردین رفتید ایران زیرششماه برمیگردین همون ایالت میتونید فوری بمحض ورود اپلای کنید نیازی به سه ماه اقامت قبل اپلای نیست
[/quote]

خيلي ازتون ممنونم من خودم هم همين فكر را مي كردم ولي يكي از دوستان طوري ديگري براي من عنوان كردن كه از ديشب مريض شدم بازم ازتون خيلي خيلي ممنونم ?
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، shahin61
(2017-07-09 ساعت 05:54)Sara120 نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 05:43)maryam1 نوشته:  ببخشيد ميشه جواب من را بديد من سي ماه را پر كردم از ايران امدم بعد از يك ماه ونيم اپلاي كردم انگشت نگاري هم رفتم وضعيت من چي ميشه

خيلي ازتون ممنونم من خودم هم همين فكر را مي كردم ولي يكي از دوستان طوري ديگري براي من عنوان كردن كه از ديشب مريض شدم بازم ازتون خيلي خيلي ممنونم ?
[/quote]

ببخشید باعث ناراحتیتون شدم. من بر اساس تجربه یکی‌ از دوستان گفتم. ایشون ۲ سال قبل و یک ماه بعد از برگشت از ایران اقدام کردن و به همین دلیل رجکت شدن. حالا ایشالا در مورد شما صدق نمی‌کنه. لطفا ما رو در جریان مصاحبه تون بگذارید. موفق باشید.
پاسخ
دوست عزیز توجه داشته باشید که اگر هنگام سیتیزن شدن تفاضای تغییر نام داشته باشید پروسه شما زمان بیشتری میبره، چون برای کسانی که قصد تغییر نام دارن مراسم قسم خوردن فقط در حضور قاضی امکان پذیره و گویا بسته به هر ایالت چندبار بیشتر در سال این مراسم نیست.
یعنی مراسم قسم خوردن عادی در دفتر uscis که هر روز برگزار میشه نخواهید رفت، طبق اون جدول روزهایی که قاضی برای قسم خوردن حضور داره بهتون نوبت میدن که بیشتر طول میکشه
پاسخ
(2017-07-10 ساعت 03:38)3rip نوشته:  دوست عزیز توجه داشته باشید که اگر هنگام سیتیزن شدن تفاضای تغییر نام داشته باشید پروسه شما زمان بیشتری میبره، چون برای کسانی که قصد تغییر نام دارن مراسم قسم خوردن فقط در حضور قاضی امکان پذیره و گویا بسته به هر ایالت چندبار بیشتر در سال این مراسم نیست.
یعنی مراسم قسم خوردن عادی در دفتر uscis که هر روز برگزار میشه نخواهید رفت، طبق اون جدول روزهایی که قاضی برای قسم خوردن حضور داره بهتون نوبت میدن که بیشتر طول میکشه

از اینکه می بینم شما هنوز هم اینجا فعال هستید خوشحال شدم... شما آیدی بیاد ماندنی ای دارید. Smile

ممنون بابت نکته ای که مطرح کردید. فکر کنم کمی طولانی تر شدن پروسه ارزشش رو داشته باشد تنها نگرانی من مساله تناقض نام در پاس ایرانی و امریکایی بود که ظاهرا به گفته دوستان مشکلی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان