کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
دوستان برای پر کردن فرم N-400 قسمت هایی که شامل حال من نمیشه رو باید N/A بزارم؟
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-06-15 ساعت 05:10)zorel13 نوشته:  از دوستان کسی هست تو کالیفرنیا که مثل من در حال گرفتن گرین کارت ئایم باشن؟ من با سیتیرن آمریکا ازدواچ کردم

سلام من تازه وارد این تاپیک شدم و تازه فهمیدم اصلا گرین کارت موقت و دایم داره Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin جالبه من اصلا نمی دونم دایم هستیم یا موقت اومدم ببینم شرایط سیتی زنی چیه؟ میشه یه توضیحی بدین در این مورد.ممنون
پاسخ
(2018-06-15 ساعت 18:58)hoseyn نوشته:  امتحان که خیلی آبکیه. برای ما که با سیستم آموزشی ایران بار اومدیم اینا چیزی نیست. نگران نباشید

سفر بالای 6 ماه نداشتیم. ولی سال اول که هیچ درآمدی نداشتیم مالیات پر نکرده بودم خیلی سین جیم کرد

ولی بزرگترین گیر به من عبارت بود از: سربازی در سپاه و کار در پروژه های دولتی که آفیسر خساس شد

تبریک میگم. من یه سوال دارم اینکه من و همسرم سال 2014 امدیم ولی بعد از دو ماه برگشتیم و تقریبا اواسط 2015 گرین کارتمون اومد بعد دوبار دسامبر 2016 اومدیم و اینبار پاس سفید گرفتیم و برای بار سوم ماه می 2017 اومدیم و پسرمان اینجا به دنیا آمد و تا الان هستیم و در واقع اینجا ساکن شدیم . آیا به خاطر سیتی زن شدن دیگه تا 4 سال نباید از امریکا خارج بشیم؟
پاسخ
(2018-06-19 ساعت 09:25)viragooo نوشته:  
(2018-06-15 ساعت 18:58)hoseyn نوشته:  امتحان که خیلی آبکیه. برای ما که با سیستم آموزشی ایران بار اومدیم اینا چیزی نیست. نگران نباشید

سفر بالای 6 ماه نداشتیم. ولی سال اول که هیچ درآمدی نداشتیم مالیات پر نکرده بودم خیلی سین جیم کرد

ولی بزرگترین گیر به من عبارت بود از: سربازی در سپاه و کار در پروژه های دولتی که آفیسر خساس شد

تبریک میگم. من یه سوال دارم اینکه من و همسرم سال 2014 امدیم ولی بعد از دو ماه برگشتیم و تقریبا اواسط 2015 گرین کارتمون اومد بعد دوبار دسامبر 2016 اومدیم و اینبار پاس سفید گرفتیم و برای بار سوم ماه می 2017 اومدیم و پسرمان اینجا به دنیا آمد و تا الان هستیم و در واقع اینجا ساکن شدیم . آیا به خاطر سیتی زن شدن دیگه تا 4 سال نباید از آمریکا خارج بشیم؟
خیر میتونین خارج شین ولی از این 4 سال باید 30 ماه را در کشور بگذرونید و 18 ماه میتونین برید بیرون اما باید افامت شما درخارج از کشور در هر بار زیر 180 روز باشد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
(2018-06-12 ساعت 20:05)zorel13 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 19:57)hasti1985 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 18:31)shahin61 نوشته:  دوسال  و نه ماه بعداز اخذ کارت بشرط دریافت کارت دایم قبل از اقدام.

با سلام. شما می تونید از تاریخ گرین کارت اول که روی کارت هست بعد از2 سال و نه ماه اقدام کنید واسه سیتیزن شیپی و اصلا ربطی نداره که شما الان گرین کارت دوم رو گرفتید یا نه . باید فرم N-400 رو پر کنید چون می دونید پروسه گرین کارت 10 ساله خیلی طول می کشه پس مهم نیست اگه وقتی می خواید اقدام کنید واسه سینیزن شیپی گرین کارت دستتون باشه یا نه. موفق باشید.

هستی جان شما تازگی گرفتین سیتیزن شیپیتونو ؟

نه هنوز. ولی چند ماه دیگه اقدام می کنم.
پاسخ
(2018-06-19 ساعت 20:50)hasti1985 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 20:05)zorel13 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 19:57)hasti1985 نوشته:  با سلام. شما می تونید از تاریخ گرین کارت اول که روی کارت هست بعد از2 سال و نه ماه اقدام کنید واسه سیتیزن شیپی و اصلا ربطی نداره که شما الان گرین کارت دوم رو گرفتید یا نه . باید فرم N-400 رو پر کنید چون می دونید پروسه گرین کارت 10 ساله خیلی طول می کشه پس مهم نیست اگه وقتی می خواید اقدام کنید واسه سینیزن شیپی گرین کارت دستتون باشه یا نه. موفق باشید.

هستی جان شما تازگی گرفتین سیتیزن شیپیتونو ؟

نه هنوز. ولی چند ماه دیگه اقدام می کنم.

ایشالا به سلامتی عزیزم ترو خدا من رو آپ ذیت کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، ramin_red
(2018-06-19 ساعت 09:21)viragooo نوشته:  
(2018-06-15 ساعت 05:10)zorel13 نوشته:  از دوستان کسی هست تو کالیفرنیا که مثل من در حال گرفتن گرین کارت ئایم باشن؟ من با سیتیرن آمریکا ازدواچ کردم

سلام من تازه وارد این تاپیک شدم و تازه فهمیدم اصلا گرین کارت موقت و دایم داره  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  جالبه من اصلا نمی دونم دایم هستیم یا موقت اومدم ببینم شرایط سیتی زنی چیه؟ میشه یه توضیحی بدین در این مورد.ممنون

آیا از طریق اردواچ اومذید یا نامزدی؟
پاسخ
(2018-06-19 ساعت 21:01)zorel13 نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 09:21)viragooo نوشته:  

سلام من تازه وارد این تاپیک شدم و تازه فهمیدم اصلا گرین کارت موقت و دایم داره  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  جالبه من اصلا نمی دونم دایم هستیم یا موقت اومدم ببینم شرایط سیتی زنی چیه؟ میشه یه توضیحی بدین در این مورد.ممنون

من با لاتاری اومدم
راستی مرسی که انقدر زود جواب دادین قبلا هر سوالی می پرسیدم اونقدر کسی جواب نمی داد منم دیگه نمی اومدم اینجا
پاسخ
(2018-06-19 ساعت 11:58)shahin61 نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 09:25)viragooo نوشته:  

تبریک میگم. من یه سوال دارم اینکه من و همسرم سال 2014 امدیم ولی بعد از دو ماه برگشتیم و تقریبا اواسط 2015 گرین کارتمون اومد بعد دوبار دسامبر 2016 اومدیم و اینبار پاس سفید گرفتیم و برای بار سوم ماه می 2017 اومدیم و پسرمان اینجا به دنیا آمد و تا الان هستیم و در واقع اینجا ساکن شدیم . آیا به خاطر سیتی زن شدن دیگه تا 4 سال نباید از آمریکا خارج بشیم؟
خیر میتونین خارج شین ولی از این 4 سال باید 30 ماه را در کشور بگذرونید و 18 ماه میتونین برید بیرون اما باید افامت شما درخارج از کشور در هر بار زیر 180 روز باشد.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ramin_red
(2018-06-19 ساعت 21:37)viragooo نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 21:01)zorel13 نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 09:21)viragooo نوشته:  سلام من تازه وارد این تاپیک شدم و تازه فهمیدم اصلا گرین کارت موقت و دایم داره  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  جالبه من اصلا نمی دونم دایم هستیم یا موقت اومدم ببینم شرایط سیتی زنی چیه؟ میشه یه توضیحی بدین در این مورد.ممنون

من با لاتاری اومدم
راستی مرسی که انقدر زود جواب دادین قبلا هر سوالی می پرسیدم اونقدر کسی جواب نمی داد منم دیگه نمی اومدم اینجا

مبارک باشه عزیزم من از طریق نامزدی اومدم و دوسال هست که کالیفرنیای شما کجا هستین ؟ اره بعضی وقتا دیر آدم جواب میگیره 🤪
پاسخ
(2018-06-20 ساعت 02:32)zorel13 نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 21:37)viragooo نوشته:  
(2018-06-19 ساعت 21:01)zorel13 نوشته:  آیا از طریق اردواچ اومذید یا نامزدی؟

من با لاتاری اومدم

مبارک باشه عزیزم من از طریق نامزدی اومدم و دوسال هست که کالیفرنیای شما کجا هستین ؟ اره بعضی وقتا دیر آدم جواب میگیره 🤪

ممنون منم کالیفرنیا هستم برای شما هم مبارک باشه خوشبخت باشین. من یکسال هست که اومدم اینجا و ساکن شدم هنوز خیلی تازه وارد هستم برای همین سرم پر از سواله و همه امیدم به اینه که یه روزی بالاخره منم از این حال خارج میشم Wink Wink Wink Wink
پاسخ
سلام دوستان عزیز،
آیا برای پروسه سیتیزن شیپی، تمکن مالی مهم هست؟ ما چون دانشجو هستیم و حقوقمون کمتر از حد تعریف شده برای مالیات هست، هر سال فرم مالیات رو پر کردیم ولی یه مبلغی به ما برگردانده میشد. این مسئله تاثیر داره؟
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
(2018-06-27 ساعت 07:32)montazer59 نوشته:  سلام دوستان عزیز،
آیا برای پروسه سیتیزن شیپی، تمکن مالی مهم هست؟ ما چون دانشجو هستیم و حقوقمون کمتر از حد تعریف شده برای مالیات هست، هر سال فرم مالیات رو پر کردیم ولی یه مبلغی به ما برگردانده میشد. این مسئله تاثیر داره؟
عزیزم ،
این موضوع نه تنها هیچ تاثیری در روند سیتیزن شیپی شما نداره بلکم خیلی هم به نفع شماست!! شما میتونید از امکانات کم درامد بودن استفاده کنید و هزینه های سیتیزن شیپی تون رو کمتر پرداخت کنید و در واقع از فرم کم درآمدها استفاده کنید که قبلا هم برای این منظور در نظر گرفته شده کافیست اون رو پر کنید و خلاص. بحث سیتیزن شیپی بحث اقتصادی نیست بیشتر بحث اخلاقی و اجتماعی و قانونمداری ست. اما این قسمتش صرف نظر از کم درآمد بودن یا نبودن بسیار مهمه که شما برای هرسال گزارش مالیاتی داشته باشید و یا به اصطلاح مالیچی ها اظهار نامه ی مالیاتی داشته باشید. اصلا مهم نیست که برگشت داشتید و یا ملزم به برگشت مالیات به خزانه ی دولت باشید. بنده هزار درصد به شما قول میدهم که وضعیت درآمدی شما به هیچ عنوان تاثیری در روند سیتیزنی شما نخواهد داشت مگر اینکه کمک نقدی از دولت دریافت کرده باشید که شامل کمکهای غذایی و بهداشتی هم نخواهد شد یعنی مستقیم از دولت پول دریافت کرده باشید. در غیر اینصورت هیچکدام چه غذایی چه بهداشتی هیچ تاثیری ندارند.
پاسخ
(2018-06-27 ساعت 11:48)Follwer نوشته:  
(2018-06-27 ساعت 07:32)montazer59 نوشته:  سلام دوستان عزیز،
عزیزم ،
این موضوع نه تنها هیچ تاثیری در روند سیتیزن شیپی شما نداره بلکم خیلی هم به نفع شماست!! شما میتونید از امکانات کم درامد بودن استفاده کنید و هزینه های سیتیزن شیپی تون رو کمتر پرداخت کنید و در واقع از فرم کم درآمدها استفاده کنید که قبلا هم برای این منظور در نظر گرفته شده کافیست اون رو پر کنید و خلاص. بحث سیتیزن شیپی بحث اقتصادی نیست بیشتر بحث اخلاقی و اجتماعی و قانونمداری ست. اما این قسمتش صرف نظر از کم درآمد بودن یا نبودن بسیار مهمه که شما برای هرسال گزارش مالیاتی داشته باشید و یا به اصطلاح مالیچی ها اظهار نامه ی مالیاتی داشته باشید. اصلا مهم نیست که برگشت داشتید و یا ملزم به برگشت مالیات به خزانه ی دولت باشید. بنده هزار درصد به شما قول میدهم که وضعیت درآمدی شما به هیچ عنوان تاثیری در روند سیتیزنی شما نخواهد داشت مگر اینکه کمک نقدی از دولت دریافت کرده باشید که شامل کمکهای غذایی و بهداشتی هم نخواهد شد یعنی مستقیم از دولت پول دریافت کرده باشید. در غیر اینصورت هیچکدام چه غذایی چه بهداشتی هیچ تاثیری ندارند.

خیلی خیلی ممنونم از توضیحتون. ما از سال اول همه مدارک اجاره و مالیات و تحصیلی مون مرتبه. امیدوارم این مرحله رو هم بی دردسر بگذرونیم. بازم ممنون.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Follwer ، ramin_red
اقا چرا نوبت ما نميشه بريم مصاحبه؟! هر چي خونده بوديم يادمون رفت ..سوالارو ميگم 😬 داره ميشه شش ماه و كاليفرنيا !!
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، Geeta ، ramin_red ، bayat_r

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان