کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-06-28 ساعت 00:24)ali234 نوشته:  اقا چرا نوبت ما نميشه بريم مصاحبه؟! هر چي خونده بوديم يادمون رفت ..سوالارو ميگم 😬 داره ميشه شش ماه و كاليفرنيا !!
ما هم همينطور از شش ماه گذشت و هيچ خبرى نيست و يكي از دوستانمون هشت ماه رو هم رد كرد از انگشت نگارى تا امروز ، از كاليفرنيا
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، ramin_red
(2018-06-28 ساعت 00:24)ali234 نوشته:  اقا چرا نوبت ما نميشه بريم مصاحبه؟! هر چي خونده بوديم يادمون رفت ..سوالارو ميگم 😬 داره ميشه شش ماه و كاليفرنيا !!

سلام برای من 9 ماه شد و هیچ خبری نیست از ایالت مریلند!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
man 24 may apply kardam, 12 june raftam bio metrics, hanuz khabari nist.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
(2018-06-28 ساعت 02:34)ehsansh نوشته:  man 24 may apply kardam, 12 june raftam bio metrics, hanuz khabari nist.

سلام ببخشيد سالشو اعلام ميفرمائيد آيا سال ٢٠١٧ رفتيد يا ٢٠١٨ و از كدوم استيت ؟ ممنون
پاسخ
(2018-06-28 ساعت 11:21)zohreh36 نوشته:  
(2018-06-28 ساعت 02:34)ehsansh نوشته:  man 24 may apply kardam, 12 june raftam bio metrics, hanuz khabari nist.

سلام ببخشيد سالشو اعلام ميفرمائيد آيا سال ٢٠١٧ رفتيد يا ٢٠١٨ و از كدوم استيت ؟ ممنون

٢٠١٨، از سياتل، واشنگتن
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، ramin_red
(2018-06-15 ساعت 07:39)Sara120 نوشته:  
(2018-06-15 ساعت 02:14)hoseyn نوشته:  
(2017-11-14 ساعت 03:38)hoseyn نوشته:  دوستان ما امروز مصاحبه داشتیم و چون حال و روز خوبی ندارم خلاصه می نویسم:
1- حتما 2 قطعه عکس پاسپورتی همراهتون باشه. قانون جدیده و توی نامه ها نیومده هنوز
2- من و خانمم جداگانه مصاحبه شدیم. ایشون کوتاه و بسیار بد با یک لیست کپی که باید ارسال کنه و .... و من بسیار طولانی و پر از سوال و ممکنه 1-2 هفته دیگه نامه ای بیاد و لیست کپی های لازم را بخواهد.
3- ما خیلی رفت و برگشت داشتیم سوال انگیز: چرا؟ زندگی تون اینجا با چی میگذشت؟ ایران چی؟ درآمدت چقدر بود و ....
4- دوستانه و رسمی با من برخورد شد ولی خانمم را خیلی اذیت کرده بودند 15 دقیقه

اگر خبر جدیدی شد در میان می گذارم
موفق باشید

(2017-11-14 ساعت 23:54)hoseyn نوشته:  ببخشید که خیلی کلی و نگران کننده نوشتم.
ما عکس نفرستاده بودیم
مدارکی که خواسته همه همراهمون بود ولی چون جدا جدا مصاحبه شدیم همه پیش من بود. از من هم هیجی نخواست. حتی خانمم گفته بود پیش همسرم هست میتونم ازش بگیرم، پیرزنه دعواش کرده بود و گفته بود میگم پست کن!!!
30 روز وقت داریم وگرنه کان لم یکن میشه
- تکس اسکریپت از IRS
- تکس اسکریپت از Ca Franchise
- کپی صفحاتی از پاس که مهر ورود داره
- تمام آدرسهای چند ساله
- مدرک ازدواج
...
خوب بعد از چند ماه انتظار داستان ما هم به سرانجام خیر و خوش رسید.
همونطورکه در بالا می بینید ما 14 نوامبر مصاحبه داشتیم.
خانمم بعد از ارسال مدارک فوق در ژانویه سوگند خورد و شهروند شد.

اما داستان من رفت به کما
مارچ وقت گرقتم و رفتم پرس و جو که معلوم شد فرستادن برای ثرد پارتی که اسمم را چک کنند!!! و هیچ کاری از دستشون برنمی آد!
ما هم دیگه بیخیال شدیم و یه سفر رفتیم ایران (2 هفته)
آپریل نامه اومد که مدارک مالیاتی 5 سال گذشته را بفرست
هفته پیش دعوتنامه مراسم سوگند اومد
امروز هم سوگند و تمام .....
فقط برای مسافرت بعد از مصاحبه چندتا سوال و خلاص
امیدوارم همگی به آرزوهاتون برسید
یا حق
بهتون تبريك مي گم شما سفر به ايران زياد داشتيد وايا سفر بيش از شش ماه هم داشتيد ممنون اگر جواب بديد

(2018-06-28 ساعت 02:10)Geeta نوشته:  

سلام برای من 9 ماه شد و هیچ خبری نیست از ایالت مریلند!!!!
من ١٣ جون ٢٠١٧ رفتم انگشت نگاري تا حالا خبري نيست از دالاس
پاسخ
(2018-06-28 ساعت 19:23)ehsansh نوشته:  
(2018-06-28 ساعت 11:21)zohreh36 نوشته:  

٢٠١٨، از سياتل، واشنگتن

با این حساب شما تازه اقدام کردید
بر طبق برنامه زمانبندی تو منطقه شما بایستی بین 13.5 ماه تا 14.5 ماه در انتظار باشید!
البته اگر آنلاین اکانت داشته باشید بهتون حدود انتظار رو استیمیت میده
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
(2018-06-29 ساعت 00:10)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-06-28 ساعت 19:23)ehsansh نوشته:  
(2018-06-28 ساعت 11:21)zohreh36 نوشته:  سلام ببخشيد سالشو اعلام ميفرمائيد آيا سال ٢٠١٧ رفتيد يا ٢٠١٨ و از كدوم استيت ؟ ممنون

٢٠١٨، از سياتل، واشنگتن

با این حساب شما تازه اقدام کردید
بر طبق برنامه زمانبندی تو منطقه شما بایستی بین 13.5 ماه تا 14.5 ماه در انتظار باشید!
البته اگر آنلاین اکانت داشته باشید بهتون حدود انتظار رو استیمیت میده

من آنلاين اپلاي كردم، تو سايت زده ١٢ ماه تا جون ٢٠١٩ ولي عجله اي نيست. اجازه مي ديم كارشون رو بكنن ما هم داريم كار و زندگيمون رو مي كنيم.

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
پاسخ
من هم آپدیت پرونده خودم رو بگذارم. همه چیز خوب پیش رفته زمان قسم خوردن رو تعیین کردند. یعنی کل پروسه برای من ۷ ماه طول خواهد کشید.
این پایین هم تصویر آپدیت های پرونده من هست.
اون استیمیت بالای صفحه با اینکه همه کارهای کیس من انجام شده هنوز دسامبر رو نشون می ده که به طور حتم بی ربط و غیر دقیق هست.

[عکس: STATUS3.png]
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، gbtm ، Geeta ، bayat_r ، ramin_red ، هستی1985
(2018-06-29 ساعت 06:15)afs نوشته:  من هم آپدیت پرونده خودم رو بگذارم. همه چیز خوب پیش رفته زمان قسم خوردن رو تعیین کردند. یعنی کل پروسه برای من ۷ ماه طول خواهد کشید.
اون استیمیت بالای صفحه با اینکه همه کارهای کیس من انجام شده هنوز دسامبر رو نشون می ده که به طور حتم بی ربط و غیر دقیق هست.

تبريك ميگم انشااله تو تمام مراحل زندگي موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: afs ، hasti1985 ، ramin_red
(2018-06-29 ساعت 06:24)zohreh36 نوشته:  
(2018-06-29 ساعت 06:15)afs نوشته:  من هم آپدیت پرونده خودم رو بگذارم. همه چیز خوب پیش رفته زمان قسم خوردن رو تعیین کردند. یعنی کل پروسه برای من ۷ ماه طول خواهد کشید.

تبريك ميگم انشااله تو تمام مراحل زندگي موفق باشيد

سلام. میشه لطفا بگید چطوری مدارک تون رو آپلود کردید چون ظاهرا خیلی ها مشکل دارن واسه آپلود پی دی اف جون ارور می ده.یعنی 2-3 تا فایل که آپلود می کنید دیگه سایت نمی ذاره بقیه مدارک و آپلود کرد. ( پی دی اف ها رو کامباین کردید یا جدا گونه اتچ کردید)واسه مدارک تکس و IRS کل پیج ها رو که تقریبا 8-10 صحفه هست رو آپلود کردید؟ مرسی
پاسخ

مبارک باشه
من هم ایالت مریلند هستم ولی الان بیشتر از 9 ماه می گذره که هیچ خبری از مصاحبه نیست و البته من به صورت کاغذ فایل کردم و متاسفانه زمان من انلاین نبود
از هر وکیلی می پرسم میگه هیچ تخمینی در مورد زمان نمیشه داد و ربط به افیسر پرونده داره
آیا شما سفر طولانی مدت به ایران داشتید؟
موفق و موید باشید
پاسخ
خوشبحال اونایی که آمریکا هستن !! کاش منم اونجا بودم ، کاش منم لااقل گرین کارت داشتم !! کدوم یکی از شما میتونه منو با خودش ببره ؟؟ بذارین تو چمدون ، خوبه ؟ کمک ، کمک ، کمک ، کسی نیست کمک کنه ؟؟!! Sad Sad Sad Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-29 ساعت 23:29)hasti1985 نوشته:  سلام. میشه لطفا بگید چطوری مدارک تون رو آپلود کردید چون ظاهرا خیلی ها مشکل دارن واسه آپلود پی دی اف جون ارور می ده.یعنی 2-3 تا فایل که آپلود می کنید دیگه سایت نمی ذاره بقیه مدارک و آپلود کرد. ( پی دی اف ها رو کامباین کردید یا جدا گونه  اتچ کردید)واسه مدارک تکس و IRS کل پیج ها رو که تقریبا 8-10 صحفه هست رو آپلود کردید؟ مرسی

راستش من مدارک زیادی نداشتم که بخوام بفرستم. فقط یک دونه عکس از گرین کارد بود که با فرمت جیپگ آپلود کردم.
دلیلی نمی دیدم که بخوام تکس ریترن رو بفرستم و چون مدارک ازدواجی هم نبود فقط همون گرین کارد بود.

به نظرم فقط مدارکی که واقعا لازم هست رو بفرستید. اگر تعدادشون زیاده و سایت اجازه نمی ده همون طور که گفتید همه رو در یک فایل PDF یا درنهایت در دوفایل کامباین کنید. واقعا فکر نمی کنم که بخاطر چنین موضوعی مشکلی پیش بیاد. اگر مدرکی اسکن می کنید با دی پی آی ۱۵۰ و بافرمت جیپگ ۶۰٪ یا حتی کمتر دخیره کنید. بهترین کیفیت را نخواهد داشت ولی به بهترین شکل کار می کنه.

(2018-06-30 ساعت 02:04)Geeta نوشته:  مبارک باشه
من هم ایالت مریلند هستم ولی الان بیشتر از 9 ماه می گذره که هیچ خبری از مصاحبه نیست و البته من به صورت کاغذ فایل کردم و متاسفانه زمان من انلاین نبود
از هر وکیلی می پرسم میگه هیچ تخمینی در مورد زمان نمیشه داد و ربط به افیسر پرونده داره
موفق و موید باشید

متشکرم. هرچند تا قسم نخورده باشی کل پروسه هیچ معنی نداره! راستی شنیدید جدیدن می گن مریلند نصف جهان؟!

راستش در همین مریلند برای چند نفر که می شناختم کارشون نزدیک به ۱۳ ماه طول کشید. واقعا روال شفاف و یکسانی نداره و همون طور که درجریان هستید کیس با کیس فرق می کنه. به نظر می رسه مجرد یا متاهل بودن، جاهایی که کارکردید و حتی مدرک تحصیلی مهمه ولی واقعا پروسه چه طور کار می کنه من دقیقا نمی دونم.

سفر طولانی مدت ایران؟ من ده روز از این جا دور باشم دق می کنم.
البته این مدت من پنج-شش تا سفر بیرون از امریکا داشتم که یکیش ایران بوده ولی جمع کلش روی هم بیشتر از ۵۰ روز نشده بود.

در هرصورت اگر تمایل به پیگیری بیشتردارید و فکر می کنید چیزی درست کار نمی کنه، توصیه می کنم با دفتر کریس ون هولن یا بن کاردین یا نماینده دیستریکت که داخلش زندگی می کنید احتمالن جان دلینی تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بگیرد و بخواهید از یو اس سی آی اس براتون پیگیری کنند. شخصا می دونم که دفتر سناتور ون هولن بسیار مهربان و پاسخگو هستند و جواب درخوری ازشون می گیرید.

(2018-06-30 ساعت 08:17)Follwer نوشته:  خوشبحال اونایی که آمریکا هستن !!

خوشبحال اونایی که نروژ هستن !! 🇳🇴🇳🇴🇳🇴
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، هستی1985 ، bayat_r ، ramin_red
(2018-06-30 ساعت 08:54)afs نوشته:  
(2018-06-29 ساعت 23:29)hasti1985 نوشته:  سلام. میشه لطفا بگید چطوری مدارک تون رو آپلود کردید چون ظاهرا خیلی ها مشکل دارن واسه آپلود پی دی اف جون ارور می ده.یعنی 2-3 تا فایل که آپلود می کنید دیگه سایت نمی ذاره بقیه مدارک و آپلود کرد. ( پی دی اف ها رو کامباین کردید یا جدا گونه  اتچ کردید)واسه مدارک تکس و IRS کل پیج ها رو که تقریبا 8-10 صحفه هست رو آپلود کردید؟ مرسی

راستش من مدارک زیادی نداشتم که بخوام بفرستم. فقط یک دونه عکس از گرین کارد بود که با فرمت جیپگ آپلود کردم.
دلیلی نمی دیدم که بخوام تکس ریترن رو بفرستم و چون مدارک ازدواجی هم نبود فقط همون گرین کارد بود.

به نظرم فقط مدارکی که واقعا لازم هست رو بفرستید. اگر تعدادشون زیاده و سایت اجازه نمی ده همون طور که گفتید همه رو در یک فایل PDF یا درنهایت در دوفایل کامباین کنید. واقعا فکر نمی کنم که بخاطر چنین موضوعی مشکلی پیش بیاد. اگر مدرکی اسکن می کنید با دی پی آی ۱۵۰ و بافرمت جیپگ ۶۰٪ یا حتی کمتر دخیره کنید. بهترین کیفیت را نخواهد داشت ولی به بهترین شکل کار می کنه.

(2018-06-30 ساعت 02:04)Geeta نوشته:  مبارک باشه
موفق و موید باشید

متشکرم. هرچند تا قسم نخورده باشی کل پروسه هیچ معنی نداره! راستی شنیدید جدیدن می گن مریلند نصف جهان؟!

راستش در همین مریلند برای چند نفر که می شناختم کارشون نزدیک به ۱۳ ماه طول کشید. واقعا روال شفاف و یکسانی نداره و همون طور که درجریان هستید کیس با کیس فرق می کنه. به نظر می رسه مجرد یا متاهل بودن، جاهایی که کارکردید و حتی مدرک تحصیلی مهمه ولی واقعا پروسه چه طور کار می کنه من دقیقا نمی دونم.

سفر طولانی مدت ایران؟ من ده روز از این جا دور باشم دق می کنم.
البته این مدت من پنج-شش تا سفر بیرون از آمریکا داشتم که یکیش ایران بوده ولی جمع کلش روی هم بیشتر از ۵۰ روز نشده بود.

در هرصورت اگر تمایل به پیگیری بیشتردارید و فکر می کنید چیزی درست کار نمی کنه، توصیه می کنم با دفتر کریس ون هولن یا بن کاردین یا نماینده دیستریکت که داخلش زندگی می کنید احتمالن جان دلینی تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بگیرد و بخواهید از یو اس سی آی اس براتون پیگیری کنند. شخصا می دونم که دفتر سناتور ون هولن بسیار مهربان و پاسخگو هستند و جواب درخوری ازشون می گیرید.

(2018-06-30 ساعت 08:17)Follwer نوشته:  خوشبحال اونایی که آمریکا هستن !!

خوشبحال اونایی که نروژ هستن !! 🇳🇴🇳🇴🇳🇴
والا ما به افغانستانم راضی هستیم ، نروژ بخشیده به خودشون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان