کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2017-01-26 ساعت 16:04)alireza12 نوشته:  
(2017-01-26 ساعت 01:01)algh90 نوشته:  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر را به مدت ۳۰ روز "متوقف می کند".
این تصمیم شامل ویزاهای مهاجرت و غیرمهاجرت می‌شود اما بر وضعیت کسانی که دارای کارت سبز آمریکا یا شهروندی این کشور هستند اثری نخواهد داشت.

ضمنا اگر شما ويزاي امريكا با امكان ورود و خروج داشته باشيد،به محض خروج نميتوانيد بازگرديد و از ويزاي خود استفاده نماييد.
لطفا دقت بفرماييد عده از مردم از اين قانون اطلاع ندارند ،اطلاع رساني بفرماييد زيرا به محض ورود در فرودگاه ،شخص را ديپورت مينمايند و تمام هزينه سفر و همه رنج سفر بر باد ميرود!
به نظر شما این تصمیم ترامپ روی کیسهای ای بی وان هم تاثیر داره یعنی امکان داره برای eb1 هم ایرانیها رو رد کنن؟؟؟
ممنونم

بنظر من روی اپرووال شدن پرونده یا دنای شدنش ربطی نداشته یاشه... در بحث بعد از قبولی پرونده برای افراد تاثیر گذار خواهد بود... بحثش بیشتر در مورد چگونگی بررسی اشخاص دریافت کننده ویزاست... مثلا بعد از گذشت این 30 روز و پایان یافتن این دستور اگر پرونده من قبول بشود... ویزا را هم دریافت خواهم کرد چون شغل یا مسیله خاصی که منافاتی با امریکا داشته باشه..نداشتم...
مگنکه کلا قانونی بزارن که ویزا به ایرانیها ندن..
پاسخ
تشکر کنندگان:
من برای بار چهارم ای رکویست فرستادم... یک متن تنظیم کرده بودم که در داخل کادر مربوط به رکویست کپی کنم ولی متاسفانه بدلیل زیاد بودن کاراکتر متن... آن را ثبت نشد و من مجبور شدم در حد یک پاراگراف متن را خلاصه کنم...
سوالی که داشتم اینه که نظرتون چیه من بصورت نامه درخواستمو براشون پست کنم؟؟

راستی این نکته رو بگم که استتیوس من تبدیل شده بود به اینکه نامه ریسیونامبر دلیور نشده به آدرستون و لطفا رکویست بزنید و آدرستونو تغییر بدید.. روزی که جواب رکویستم مبنی بر تغییر آدرس اومد همون روز استتوس من به RFE تغییر کرد... بنظرتون احتمال داره که به اشتباه این تغییر در استتوس من ایجاد شده باشد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان در سایت nvc نوشته که مدارک تا مرحله وقت مصاحبه برسی خواهد شد.و فقت به مدت سه ماه وقت مصاحبه داده نخواهد شد .
نوع ویزا: EB1
تشکیل پرونده:24/10/2015
دریافت  Receipt Number: 20/11/2015
درخواست مدارک بیشتر از سوی اداره مهاجرت: 7/10/2016
ارسال مدارک بیشتر در خصوص درخواست آنها :16/12/2016
دریافت نامه اپروو و ارسال مدارک از سوی اداره مهاجرت به اداره NVC -2017/2/2
ایمیل دعوت به مصاحبه july/14/2017
خود مصاحبه August/23/2017 نتیجه مصاحبه AP
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
سلام دوستان .
معمولا چند ماه طول میکشه تا جواب RFE بیاد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-05 ساعت 15:27)Nasertexas نوشته:  سلام دوستان .

فکر میکنم حداکثر تا 6 ماه
پاسخ
تشکر کنندگان: Nasertexas
(2017-02-07 ساعت 22:20)algh90 نوشته:  
(2017-02-05 ساعت 15:27)Nasertexas نوشته:  سلام دوستان .

فکر میکنم حداکثر تا 6 ماه

برای من 6 ماه گذشت هنوز جواب ندادن دیگه ناامید شدم معلوم نیست کی میخوان جواب بدن کسی نیست دقیق راهنمایی کنه؟
پاسخ
منکه فکر میکنم همه چیز بهم ریخته.... گفتم که برای من نامه هاشون میاد..ولی RFE نمیرسه دستم... هر بار که رکویست میفرستم میگن چک کنید که نامتان بر روی صندوق پستی نوشته شده باشه... یعنی انداختن گردن خودم اگه نامه نمیرسه... من که حسابی گیج شدم.. از چند تا وکیل هم پرسیدم..هیچکدومشون راهنمایی نکردنو گفتن ما نمیتونیم پاسخی به شما بدیم... میخوام ایندفعه بصورت پستی رکویست بفرستم..چون بعد 4بار درخواست الکترونیکی تغییری در پاسخشان حاصل نشد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-08 ساعت 01:00)algh90 نوشته:  منکه فکر میکنم همه چیز بهم ریخته.... گفتم که برای من نامه هاشون میاد..ولی RFE نمیرسه دستم... هر بار که رکویست میفرستم میگن چک کنید که نامتان بر روی صندوق پستی نوشته شده باشه... یعنی انداختن گردن خودم اگه نامه نمیرسه... من که حسابی گیج شدم.. از چند تا وکیل هم پرسیدم..هیچکدومشون راهنمایی نکردنو گفتن ما نمیتونیم پاسخی به شما بدیم... میخوام ایندفعه بصورت پستی رکویست بفرستم..چون بعد 4بار درخواست الکترونیکی تغییری در پاسخشان حاصل نشد
به نظر من اصلا نگران نباشید پرونده شما به صورت کاملا منظم داره مراحل بررسی را طی میکنه. من وقتی که پروندمو فرستادم تا شش ماه برام رسید نامبر فرستاده نشد و چون درخواست ارسال از طریق ایمیل را هم نفرستاده بودم رسید نامبرمو نمیدونستم و تا شش ماه فکر میکردم که بررسی نشده چندین بار هم باهاشون تماس گرفتم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم. کاملا ناامید شده بودم که اولین نامه که همون درخواست مدارک بیشتر بود برام اومد و از اونجا من رسید نامبرم را متوجه شدم. روند پرونده ها حساب شده و منظم پیش میره و این جور که من فهمیدم عملا هر پرونده ای هم داستان و شرایط خاص خودش را داره.
انشالله به زودی خبرهای خوبی دریافت میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
سلام دوستان
کسی از ویزای درجه 1(استعدادهای درخشان) انگلستان. که مشابه eb1 میباشد خبر داره؟ لطفا راهنمای کنید . تو مهاجر سا هم تاپیکی در این مورد نیست فکر کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
چندین روز بود که دیگه کاملا از آمریکا قطع امید کرده بودم که یهویی امروز نامه اپروو ام اومد و بلخره قبول شدم .
انشالله خبر قبولی شما هم بشنویم و خوشحال بشیم
فقط نگران تصمیمات جدید ترامپ هستم . مثل اینکه پیشنویس جدید لغو ویزا ها رو آماده کردن و این هفته قراره امزا کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، algh90
(2017-02-22 ساعت 19:03)Nasertexas نوشته:  دوستان سلام
چندین روز بود که دیگه کاملا از آمریکا قطع امید کرده بودم که یهویی امروز نامه اپروو ام اومد و بلخره قبول شدم .
فقط نگران تصمیمات جدید ترامپ هستم . مثل اینکه پیشنویس جدید لغو ویزا ها رو آماده کردن و این هفته قراره امزا کنه

تبریک دوست خوبم، نگران نباش... همنطور که قبلا بر خلاف اینکه قطع امید کرده بودی اپرو شدی، این مسئله هم حل میشه... توی این فاصله خودتو مشغول کن تا افکار آزار دهنده سراغت نیاد... پولاتو جمع کن و زبانت رو قوی کن تا دست پر به امریکا بری Smile
پاسخ
(2017-02-22 ساعت 19:03)Nasertexas نوشته:  دوستان سلام

چچچچچچچچچققققققققددددددددرررررررر عااااااااالیییییییی خییییلیییییییی خوشحااال شدممممم.. موفق باشی دوست عزیز??????
پاسخ
سلام دوستان
لطفا دوستانی که قبلا اپروو شدن برام کمک کنن . من الان بقیه راه رو نمیدونم چیکار کنم . لطفا با جزییات کامل توضیح بدین که الان بعد از اپرووم چیکار باید بکنم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-23 ساعت 01:00)Nasertexas نوشته:  سلام دوستان
لطفا دوستانی که قبلا اپروو شدن برام کمک کنن . من الان بقیه راه رو نمیدونم چیکار کنم . لطفا با جزییات کامل توضیح بدین که الان بعد از اپرووم چیکار باید بکنم
با تشکر

سلام و تبریک بسیار زیاد. خیلی خوشحال شدم. من مدتها بود به اینجا سر نزده بودم تا امشب که اومدم خبر اپروو شدن شما رو خوندم. واقعاً تبریک می گم.

مرحلۀ بعدی اینه که USCIS پروندۀ شما رو میفرسته به NVC. اینکار بین 3 تا 4 هفته زمان می بره. یعنی در واقع شما دیگه با ادارۀ مهاجرت کاری ندارین و از این به بعد کارتون دست ادارۀ گذرنامۀ آمریکاس. NVC بعد از دریافت اپروو فرم I-140 شما، یه پرونده براتون تشکیل میده و شماره اش رو براتون میفرسته. از این به بعد دیگه با این شماره کار خواهید داشت.

بعد براتون یه ایمیل میفرسته و یک سری مدارک می خواد. فقط هم مدارک هویتی هست مثل کپی و ترجمۀ شناسنامه و سند ازدواج و کارت پایان خدمت و اینجور چیزها. همینطور برای شما فرم DS-260 رو میفرسته که یه فرم 12 صفحه ای هست که باید آنلاین پر کنین و براشون به همراه یه مبلغی پول بفرستین (هزینه ها چون از دو ماه پیش به اینور تغییر کرده بهتره از توی سایت مبلغ جدید رو نگاه کنین). بعد که همۀ این کارها انجام شد (و معمولاً یک ماه طول می کشه تکمیل شدنش) باید منتظر بمونین که اونها چک کنن که همه چیز رو درست فرستادین و یک ایمیل بهتون می دن و می گن مدارک تکمیله منتظر وقت مصاحبه باش!

معمولاً چند هفته بعدش ایمیل وقت مصاحبه براتون میاد که برای بین یک تا دو ماه بعد بهتون وقت میدن به یکی از سفارت های ابوظبی، ایروان یا آنکارا. البته شما همون اول از روی سه حرف اول شماره پرونده ای که NVC بهتون میده می تونین محل سفارت خودتون رو متوجه بشین.

بعد هم که دیگه یک سری کار مدیکال اینجا دارین و یک سری هم اونجا و بعدم مصاحبه و به سلامتی ویزای ورود.

به نظر من خیلی نگران این تصمیمات جدید و فرمان های اجرایی دولت جدید نباشین، چون تاثیر آنچنانی روی روند کار شما نخواهد گذاشت. تاریخ های من هم در امضام هست می تونین متوجه بشین بین هر مرحله حدوداً چقدر زمان برده.

تبریک مجدد و آرزوی موفقیت برای شما.
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90 ، materials ، Nasertexas
(2017-02-23 ساعت 02:11)hesgan نوشته:  
(2017-02-23 ساعت 01:00)Nasertexas نوشته:  سلام دوستان
با تشکر

سلام و تبریک بسیار زیاد. خیلی خوشحال شدم. من مدتها بود به اینجا سر نزده بودم تا امشب که اومدم خبر اپروو شدن شما رو خوندم. واقعاً تبریک می گم.

مرحلۀ بعدی اینه که USCIS پروندۀ شما رو میفرسته به NVC. اینکار بین 3 تا 4 هفته زمان می بره. یعنی در واقع شما دیگه با ادارۀ مهاجرت کاری ندارین و از این به بعد کارتون دست ادارۀ گذرنامۀ آمریکاس. NVC بعد از دریافت اپروو فرم I-140 شما، یه پرونده براتون تشکیل میده و شماره اش رو براتون میفرسته. از این به بعد دیگه با این شماره کار خواهید داشت.

بعد براتون یه ایمیل میفرسته و یک سری مدارک می خواد. فقط هم مدارک هویتی هست مثل کپی و ترجمۀ شناسنامه و سند ازدواج و کارت پایان خدمت و اینجور چیزها. همینطور برای شما فرم DS-260 رو میفرسته که یه فرم 12 صفحه ای هست که باید آنلاین پر کنین و براشون به همراه یه مبلغی پول بفرستین (هزینه ها چون از دو ماه پیش به اینور تغییر کرده بهتره از توی سایت مبلغ جدید رو نگاه کنین). بعد که همۀ این کارها انجام شد (و معمولاً یک ماه طول می کشه تکمیل شدنش) باید منتظر بمونین که اونها چک کنن که همه چیز رو درست فرستادین و یک ایمیل بهتون می دن و می گن مدارک تکمیله منتظر وقت مصاحبه باش!

معمولاً چند هفته بعدش ایمیل وقت مصاحبه براتون میاد که برای بین یک تا دو ماه بعد بهتون وقت میدن به یکی از سفارت های ابوظبی، ایروان یا آنکارا. البته شما همون اول از روی سه حرف اول شماره پرونده ای که NVC بهتون میده می تونین محل سفارت خودتون رو متوجه بشین.

بعد هم که دیگه یک سری کار مدیکال اینجا دارین و یک سری هم اونجا و بعدم مصاحبه و به سلامتی ویزای ورود.

به نظر من خیلی نگران این تصمیمات جدید و فرمان های اجرایی دولت جدید نباشین، چون تاثیر آنچنانی روی روند کار شما نخواهد گذاشت. تاریخ های من هم در امضام هست می تونین متوجه بشین بین هر مرحله حدوداً چقدر زمان برده.

تبریک مجدد و آرزوی موفقیت برای شما.

خیلی خیلی مچکرم از راهنمایی دقیق و مفیدتون .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان